Ons Patronenhoekie Nieuwe kapsels en hoeden GekSeede Japonnen m0edersvenrdochters ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. DE AMERIKAANSCHE MODE FAVORIET Patronen van in deze rubriek voorko- SCHOONHEIDSVERZORGING IS; ZORG VOOR DE GEZONDHEID! De vrouw van heden de man van he den verzorgen hun lichaam op geheel andere wij7-^ dan in vroeger tijden het ge val was. hei verzorgde gelaat, de goed- onderhouden handen en het gesoigneerde •sel alleen zijn niet voldoende, doch de geheele verschijning moet blijk geven ver zorgd te zijn. Indien men zich niet dagelijks de weel de van een bad kan permitteeren, kan men volstaan met een douche of koude of lauwe afsponzingen, waarna men zich krachtig masseert met een badhanddoek. Het gelaat van menschen, die zich op deze wijze ver zorgen, zal er frisch uitzien en alle kleine ongerechtigheden verdwijnen. Door een ge brekkige verzorging der huid verstoppen de poriën, de huid kan nie tmeer ademen en wreekt zich hiervoor door er reeds vroeg verwelkt en grauw uit te gaan zien. Na het morgenbad of de douche zal kamergym nastiek moeten volgen en rhythmische be wegingen, die men althans 's zomers met geopend venster doet. Diepe ademha lingen zijn zeer aan te bevelen, hetgeen uit stekend is voor longen en borstspieren en waardoor men meer weerstand krijgt tegen kouvatten. Vaak klagen menschen, die veel moeten loopen of staan over pijn in de voeten en in zéér veel gevallen is gebrekkige verzor ging hiervan schuld. De voeten, waarop het gansche lichaam rust, behoeven een zorgvuldige behandeling en niets werkt zóó aangenaam als een warm voetbad, waaraan men zuurstof zout heeft toegevoegd (apo theker-drogist). Een dergelijk voetbad werkt weldadig op de zenuwen der voe ten, die den ganschen dag in een leeren ge vangenis zijn opgesloten en men voorkomt dat er zich eksteroogen en eelt vormen. Zijn deze reeds aanwezig, dan kan men ze behan delen met in den handel zijnde badzouten, die men aan het warme voetbad toevoegt. Uitstekend is het regelmatige behandelen met een z,g. eeltrasp, die men bij drogisten en apothekers kan koopen, terwijl men af en toe de voeten kan laten pedicuren. De vrouw, die door den strijd om het bestaan, genoodzaakt is steeds goed verzorgd voor den dag te komen, moet zeer voorzichtig zijn met het gebruik van cosmetische mid delen. Evenmin als de huisvrouw den gan schen dag gepoederd en geschminkt rond loopt, zal de werkende vrouw zulks moeten doen. Het is eenvoudig een kwestie van goeden smaak en zoodra een vrouw zich in het oogvallend opmaakt, vuurroode lippen, abnormale wenkbrauwen,knal-roode na gels en geverfde haren heeft, kan men niet meer van natuurlijke charme spreken en deze is het, die een vrouw steeds zoo aan trekkelijk maakt. Vele vrouwen vergeten, dat het niet van ware beschaving getuigt, indien men zich in openbare gelegenhelen poedert, de lippen kleurt of haren kamt, anders dan in toiletgelegenheden. Het is voor anderen ongeloofelijk onaangenaam om hiervan getuige te moeten zijn. Tenslot te nog een woord over het gebruiken van parfums. Dames, die een wolk van geuren de essences om zich verspreiden, worden door de meeste menschen weinig geappre cieerd. On ge twijfel grenst het min of meer aan opdringerigheid anderen te noodzaken van geurtjes te „genieten" waarop zij min der gesteld zijn en die nerveuze menschen irriteeren. Een innerlijk beschaafde vrouw zal er geen behoefte uan hebben om door uiterlijkheden op te vallen of de aandacht OUD MAAKT NIEUW Menige huisvrouw zal moeten passen en meten om te zorgen, dat de uitgaven voor kleedgeld zoo laag mogelijk blijven. Heel dikwijls gebeurt het, dat oud lijfgoed ge dachteloos verscheurd wordt voor poets doeken en andere doeleinden. Zoo heeft men b.v. heeren onderbroeken, waarvan de knie- en versleten zijn en door voortdurend stop pen tenslotte op een lappendeken gaan lijken. Voor de kleintjes kan men hieruit echter nog menig stuk ondergoed maken, dat zeker wel een winter mee kan en niets kost, behalve wat tijd. Zelfs moeders direc- Er zijn vele tijdschriften, welke aan de dames bijna van alles bieden wat de mode betreft. Maar weinige geven, wat onze modepremie biedt. In onze modepremie vindt U de nieuwste Amerikaansche modellen en zooals U weet is de Amerikaansche mode favoriet en toonaangevend geworden. Behalve dat be vat onze premie nog aardige handwerkjes, wenken, enz. Schrijf vandaag nog even aan de Mode redactrice, Postbus 115, Den Haag, om deze premie en sluit tien cents aan postzegels in of gireer deze op postrekening 62528 van den Modedienst te Den Haag. toires kunnen evenals hare camisoles van macco of zijden tricot nog vermaakt worden tot hemdjes, broekjes en lijfjes. Het best kan men de patroondeelen eerst op de uit elkander geknipte broek of wat het ook moge zijn leggen en vooral rekening hou den met de kans op groeien. Ons overzicht geeft duidelijk aan hoe men b.t. een broek kan verwerken voor klein ondergoed. Wij stellen patronen voor directoires en hemdjes beschikbaar voor 24 en 46 jaar, tesamen 20 cent porto en voor een jongenslijfje en broekje voor dezelfde leef tijden voor eenzelfde bedrag. Heeren over hemden slijten meestal alleen aan de hals- deelen, de rest blijft zeer geschikt om er nachtjaponnetjes van te maken met hoog- sluitend rond of vierkant halsje en lange mouwtjes. Voor dit laatste doel leenen zich ook bijzonder moeders nachtjaponnen, zelfs nog wel voor grootere meisjes. Patronen 24 en 46 jaar eveneens 20 cent. GETALLEN DIE VROUWEN INTERESSEEREN De normale mensch heeft 100.000 haren, waarvan alleen 80.000 op het hoofd. De levensduur bedraagt 34 jaar. Het ruwe gewicht van den grootstenf tot dusverre gevonden diamant is 600 gram. 107.000 menschen houden zich naar schat ting bezig met de paarlvisscherij. 200 millioen mark schade wordt in Duitsch- land jaarlijksch door ratten aangericht. De Pruisische koning Fredrich Wilhelm I was zoo buiengewoon zuinig op zijn klee ding, dat hij gedurende zijn werk linnen overmouwen droeg, of zijn huiskleed en tevens een soort schort voorbond. Hij liet zijn zoon Friedrich II een staatsschat van niet minder dan acht millioen goudtaler* na! CONSERVEEREN VAN SOEP GROENTEN Het is thans nog tijd om allerlei soep groenten te conserveeren, waardoor men veel billijker uit is, dan in de weken, dal zij veel schaarscher zijn. Selderij, groen en knol, peterselie, wor telen, prei schorseneeren en wat men nog meer wenscht e gebruiken word schoonge maakt, gewassen en aan kleine stukjes, ol reepjes verdeeld, daarna vermengt men het met zout, waarvoor men op 500 gram soepgroenen 125 gram zout rekent. Glazen worden met kokend sodawater schoongemaakt, nagespoéld en gevuld mei de gezouten groenten, daarna afgesloten met cellophaan. Bij het gebruiken van de groenten moet men rekening hóuden met de hoeveelheid zout, die reeds in de groen te aanwezig is en wascht ze voor zekerheid voor het gebruik nog eenige malen in koud water. Op deze wijze kan men ook dil, bieslook, boonenkruid enz. conserveeren. Succespatroon 2140. Prijs 0.30 en 0.05 vor porto en omz. bel. Een damesjopan, die gekleed genoeg is om ook 's middags gedragen te worden. Als materiaal is wollen stof met ingeweven zyden motiefje gekozen, doch ook effen wollen en zijden weefsels kunnen aange wend worden. Eenige ruimte langs hals uitsnijding en boven de opgeknipte rok, die uit drie deelen bestaat. Ben. stof 3 M. van 1.40 M. Patronen in de maten 4248. met knoopjes. De japon heeft lange, mou wen met smal bandje afgewerkt. Ben. stoft 41/2 M. van 1 M. Patronen in de maten 1416 6en 1619 jaar. Vaatwerk wordt gemakkelijk en goed gereinigd, als men eenige druppels azijn aan het water toevoegt. Bekleede meubels mogen uitsluitend met een overtrokken klopper worden gereinigd. Damasten meubels worden niet geklopt of geborsteld. Men moet ze met een doek af wrijven. Waschgoed moet steeds gelijkmatig worden ingevocht, voor het strijken. Het best gebruikt men lauw water, dat men ir een flesch doet, waarop men een allu- minium kurk plaatst, die voorzien is van ettelijke gaatjes. Lakschoenen, die neiging tot barsten vertoonen, worden op een leest gezet en goed met wonderolie ingewreven. Daarna houdt men ze boven den stoom. De olie en de stoom maken het lakleer weer soepel. Chocoladevlekken kan men in de meeste gevallen verwijderen met een «acht doek je, bevochtigd met spiritus. Men moet bij het maken van deeg, waarbij boter en suiker eerst tot room geroerd moe ten worden of bij het kloppen van mayon- naise, de kom op een vochtigen doek op tafel of aanrecht plaatsen, waardoor deze niet wegglijdt. JO*CE DAMES JAPONNEN. Succespatroon 2141. Prijs 30 cent en 5 ct. voor porto en omz.- bel. Eenvoudige, smaakvolle modellen worden op deze schets weergegeven, waarvan het materiaal effen of bewerkt kan zijn. Uitge zonderd de middelste achterbaan loopen alle over de geheele lengte en worden dicht langs den kant opgestikt. Sluiting rug BON VOOR GOEDKOOPE PAT N. Op te zenden aan „Het Prat i -.en Mode blad", Postbus 36, Den Haas. ^uro 203203, NAAM STRAAT plaats Patroon NuMaat Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer vaa Het Practisch Modeblad" wenscht ie ont vangen gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 13, 5, 10 o! 12y, cent, doch niet van 6 cent). WENKEN Stiksels past men tegenwoordig op klee- dingstukken zoowel als op sierkussens toe en men bereikt hiermede zeer aparte effec ten, die berusten op een nauwkeurige be werking der materialen. Men legt voor kussens een laagje watten onder de stof, waardoor de motieven na het stikken omhoog komen. Voor versiering van japonnen neemt men dik koord, ter wijl voor zeer dunne weefsels de stof slechts dubbel genomen behoeft te worden (ba- tist-argandie). Bij gebloemde stoffen wat teert men b.v. slechts bepaalde motieven, die men meer tot uitdrukking wenscht te doen komen. De teekening wordt bij effen materiaal op de stof gebracht, waarna men er de watteline onder legt en deze met de bovenstof tegelijkertijd meenaait. Op onze schets kan men eenige zeer geslaagde, en relief gewerkte kussens zien. inertie genummerde caodel]en lijn op aan draag te verkrijgen bij ,,Het Practisch Mo- tk-b.cd" Postbus 36. Der Haag. Postreke- c;ng 21)3203 De prijs der patronen bedraagt L.chen niet anders staat aangegeven, 0.58. tteiaiinn reeds vooruit, in postzegels, per g ro of per postwissel. Niet alleen de hoeden, die dezen win ter als de meest moderne ontwerpen gel den hebben een opwaartsche lyn, doch ook de kapsels toonen zich opstandig en wij ken geheel en al af van die, welke tot dus verre gedragen werden. Te verwo- deren is di+ niet, want vele hoeden kunnen niet gedra7°n worden met laag in den hals val lend 3 krullen, vooral niet de kleine smalle kiepjes, die ver in het gelaat gedragen worden en achter iets naar omhoog wippen. De voorspellingen luidden in den aanvang, dat dit hooge kap sel, opgebouwd uit krullen, nim mer kans van slagen zou heb ben, doch thans ziet men het reeds meermalen hoofdzake- |ijk door modieuse jonge meis jes dragen. Het wekt herinne ringen aan een veertig jqar te rug, doch de krullen werden des tijds vervangen door een „toet" of „ui" zooals m>.n het noemde. Bij het dragen der moderne kap sels moeten alle details en niet minder de hoofdzaak in overeenstemming hiermede zijn hoed, mantelkraag, japon enz. Men vergete echter niet, dat, hoe modern het hoogopgemaakte haar ook moge zijn, het zich toch Jang niet aan ieder gelaat aan tast en ook een tikje ouwelijk kleedt Bij avondkleeding ziet men verscholen tusschen de krullen bloemen, clips, strik ken en andere sieraden die buitengewoon elegant werken. Bonthoeden zijn klein en worden meest al van de bontsoort van den mantel ge dragen en wijken volkomen af van het geen men hier vroeger onder verstond. Voi les hebben zich een groote plaats in het modebeeld weten te veroveren en worden niet allen loshangend gedragen, zooals onderaan op deze schets te zien is, doch het nieuwste is strak onder de kin, zooals De mode is zeer veelzijdig en brengt een groote afwisseling over de geheele linie, iets dat zeker op hoogen prijs gesteld I wordt door dames, die zich gaar ne goed en vlot kleeden. Toer allerlei bijzondere ge legenheden, vooral voor fa- miliei'eeestjes zullen moeder er dochters zich in overeen- itemming hiermede kleeden. De keuze dezer japonnen Joudt verband met leeftijd, figuur en uiterlijk en de vi iuw, die den eersten jeugd reeds achter den rug heeft, doet het verstandigst, indien rij zwart kiest, dat echter gecombineerd kan worden met een of andere kleur. Rachts ziet men een japon van mooie wollen stof met gedrapeerd schouder en voor stuk van crêpe georgette in wit, licht paars, groen of an dere mode-kleur, waar ook ruimte ondergedelte der iouwen is. Een fluweelen ja pon voor de iets jongere vrouw vindt men in het mid den. Deze heeft ingehaalde ruimte naar opzij, terwijl het gladde bovendeel versierd is met bloemen in goudborduur- sel. Hooge gedrapeerde hals lijn. Het jonge meisje links heeft een bedrukt zijden japonnetje met j korte mouwtjes. Middenstuk, voorpand en I ruk geven ingehaalde ruimte aan. omstreeks 1900 ook mode was. Mofjes, die met den hoed teza men een garnituur vormen, heb ben zich, dank zij de koude De cemberdagen, veel meer popu lair weten te maken, dan in den aanvang verwacht werd. Taschmoffen zijn wel het meest practisch, omdat men bei den handen in de mof kan ste ken, zonder genoodzaakt te zijn nog een mof mede te nemen.

Soester Courant | 1939 | | pagina 6