h J. TH. VOSKUILEN SMEDERIJ dg# Langs de kruislijnen der Europeesche Imperia» Het vertrouwde adres Otficieele kennisgevingen C. 6. TIMMERMANS Schoonmaak Soest D. F. VOIGT Voor de Schoonmaak. Alders' Boek- en Kunsthandel UW KINDJE VERKOUDEN Een onzer eigen medewerkers naar Corsica, Rome, Tunis, Libië, Egypte, Palestina, de Balkan- en de Donaulanden. Een belangwekkende serie reisbrieven. Üit Tunis. In Holland geven we aan het land hier èn aan zijn hoofdstad, denzelfden naam: Tu nis. De Franschen onderscheiden het land (Tunisië) van de hoofdstad (Tunis). De Arabieren, die mét de Berbers, m'eer dan 90 pet. der bevolking uitmaken, heeten het land: Ifrigija, en de hoofdstad noemen ze; Medina Ik zal vasthouden aan de namen Tunisië (voor het land) en Tunis (voor de hoofdstad). Tunisië, bijna viermaal zoo groot ais Ne derland, is een Afrikaansch koninkrijk, on der bestuur van een Bey en onder protec toraat van Frankrijk. Eerst laat ik hier enkele indrukken vol gen. welke ik in Tunis, de hoofdstad van hei land opdeed. Ik gaf reeds een beeeld van het leven aan de haven. Direct achter de haven strekt zich de Fransche wijk uit, welke omstreeks 35 000 inwoners omvat; daarachter is de (armelijke) Ita;.aa..sche wijk gelegen. Er wonen in Tunis omstreeks 54-000 Italianen. Achter de Europeesche wijken ligt de oude •tad (Medina), met een bevolking" van bijna 100-000 Mohammedanen (Arabieren, Berbers ♦n Bedouincn) en ongeveer 27-000 Joden- Van Weedestraat 8 Telefoon 2458 voor iflkoop van oud Goud, Zilver, Diamant VAN OUDS BEKEND. De Fransche wijk is de voornaamste, is royal oge.rokken, bezit breede, lommerrijke A\enué's, groote hande.shulzen, banken, win kelpaleizen, café's en galerijen; ze telt boven dien goed ingerichte theaters en concertzalen. In de Fransche wijk ziet men ook vele Arabische vrouwen, die er de groote maga- *ij en bezoeken of Jikoopen doen i.i de markt, fcade.t. Ze zijn meest vrouwen uit burgerkring, de vrouwen der rijke Arabieren komen *eldcn of nooit buiten; zij slijten haar leven jn den haremi. Van het hoofd tot aan de voeten zijn ze gehuld in een gedrapeerd wit overkleed, ter. wijl een sluier het gezicht bedekt. Deze sluier, zwart voor de getrouwde vrouwen cn wit voor de ongehuwden, heeft een spleet voor de oogen. Deze oogen zijn dan ook het eenige, wat men van deze vrouwen kan zi:n- De Italiaansche wijk is weinig interessant- De straten zijn er smerig, de huizen laag en a's overal in dit land van platte daken voorzien. Bezetten de Franschen in Tui.is de ambtenaarsposten en drijven ze er de winkelzaken en groote magazijnen, de lta la-en zijn werklieden, sjouwers en bouwers. Het interessantst voor den Europeeschen bezoek, r is natuurlijk de inlandsche stad jnet z'n nauwe, zéér nauwe straatjes van wit-bekakte, lage woningen; muurvlakten, waarin vele met dicht ijzeren hekwerk behan gen vensters en groote, blauw.geschilderde poortdeuren. De kleedij der Arabieren is «enveelomvattende- De burnous (het ge drapeerde overkleed der mannen) is van een zware wollen hand-geweven stof, ook de tul band is een ontzagwekkend lappenwerk. Onder de burnous worden nog vele en dikke handgeweven of gebreide onderkl<eeren gedragen. De bruine gezichten parelen dan ook vaak van het zweet 1 De gewaden der rijken zijn kostbaar en goed onderhouden, chique lui! Maar de massa.... Vele Ara bieren laten lucht" na, als ze je passeer en- Het leven der gesluierde vrouwen komt me heel triest voor, maar wat weten wij ten slotte van hetgeen deze menschen gelukkig maakt? Een heel ander leven leiden de vrouwen der nomaden, het zigeunerachtige, bedelende, zwerversvolk. Waar de kerels dezer vrouwen uithangen, heb ik nog niet ontdekt. Deze nomacen schijnen allen open grond tot huis en den hemel tot dak te hebben. De vrouwen «n kinderen bede'en des daagsch hun kostje bij elkaar. Ze verstaan 't vak. Van een zeldzame bekoring zijn de smalle winkelstraatjes in de oude stad: een wirwar van steegjes, van welke men, met gespreide arme.i, tegelijkertijd den linker- en den rech terkant met z'n vingertoppen kan raken. Bonte scharen van inlanders scharrelen hier langs de buiten en binnen uitgestalde koop waren. Een Arabische winkelbuurt is een dubbe. Ie keten van heel kleine hokje» aan straat, ©pen ruimten zonder deur en zonder vensters:- Elke ruimte is volgestopt met koopwaar ©f grondstoffen voor de fabricage van het «cn of ander en temidden daarvan staat of zit de eigenaar. Daarmee t3 da ruimt® uitgeput. De gewone winkelzaken, met koopwaren, Wor len gedre-.en door do Joden. Zij woneö in aparte buurten, een soort ghetto derhalve. Onmiddellijk aan deze buurten sluit dc Ara. bische zakenwijk aan. De Arabieren echter leggen zich in het bijzonder toe op de kleine wijverheid, het handwerkt. In één straatje worden, ruimte naast ruimte, enkel pantoffels «i sandalen gemaakt; ia een ander straatic enkel weefstoffen. Hier helpen kinderen van 3, 4 jaar en ouder, heel den dag mee. In wèer een andere straat leg* men zich toe op de vervaardiging van sieraden, arm banden e.d. Of men graveert er, wederom ruimte naast ruimte, hokje eigenlijk naast hokje, op kunstige wijze allerlei koperwerk. Een soort heiligdommetjes zijn de kleine winkeltjes van reukwerken; net tempeltjei» Heele rijen van de fijnste odeurs in kostbare kristallen flaconnetjet vormen de wanden. De Arabier, die tusschen dat alles troont, noodt zijn bezoeker en diens dame uit te gaan zitten op een bankje, een donzig bedje van zijde, fluweel en goudbrokaat. Zijn begroeting is van een Oostersche breedsprakigheid; zéér hoffelijk. Hij offreert allerlei zoete, bedwel. mende geuren, welke hij met een glazen staafje op de klceren strijkt. En hij noemt ook prijzen. Bedwelmend hóóge, alles per gram'. De man, bij wien ik voor een niet onaan zienlijk aantal franken een paar minimale fla connetje met reukwater kocht, reikte me gra- cielijk zijn naamkaartje en bleek zich te heeten; Alala Belhadj Chevalier de la legion d' honneur. Parfumeur de S. A- Le Bey de Tunisië et de S. M- Charilienne le Sultan de Maroc. Ik voel me een beetje verplicht tot deze gratis advertentie, want deze Ridder van het Legioen van Eer ik heb de stukken en zijn onderscheidingsteekenen gezien! heeft me vereerd met enkele grammen van het speciale parfum voor de vrouwen van den Bey van Tunis! Laten we verder gaan. Voorzichtig! val niet over dat ongelukkige wezen. Wat is er toch 'n ellende in deze inlanderswereld! Ve len zijn de paria's, de bruine verworpelingen, die niet tegen het leven óp kunnen tornen. Ze houden zich in stand met schooieren en als ze moe zijn of lui, dan gaan ze hier of daar liggen op 'n stoep en slapen met hun mond open naar de zon gekeerd. Het vreeselijkst om te zien zijn de „hoopjes mensch", de mis-geboren wezens, dikwijls zonder armen of beenen, volkomen vergroei de lichaamsdeelen, die 's morgcns vroeg er gens op straat in een hoekje worden gezet miet een geldbakje vóór zich; en dan 's avonds misschien worden „opgehaald" verte!. Ik sta in de troonzaal, alles goud, mo- zaïk, marmer. Op de zitting van den troon ligt een bord met de aankondiging dat het streng verboden is om zich te zetten op den troon des koningsEen der twee Ara bische paleiswachters haalt het bortje weg en beduidt me, dat ik mijn dame zeggen zal, dat ze op den troon gaat zitten en een „grooten wensch" zal doen. Ik breng de bood schap over, mijn reisgenoote gaat zitten en de beide Arabieren tikken met de hand aan hun tulband, buigen daarna diep, heel diep. De wensch van mijn dame zal worden ver vuld, zoo verzekeren ze me. De Arabieren voerden me ook in de slaap zaal van den Bey. Prachtig! Ik zal er verder discreet over zwijgen'. Arabieren zijn blijkbaar niet discreet. De wachters brachten me in een aangrenzend vertrek; waschtafels reuk werken enz. Ze brachten me nóg verder, naar nóg 'n ander aangrenzend vertrek. Ik vond 't een beetje onkiesch, maar ja, 'n mensch kijkt on willekeurig als hij gekomen is om te zien. 't Was de bekende intieme gelegenheid, waar heen zelfs koningen te voet plegen te gaan, eveneens modem toegerust. Ik zou, Bey van Tunisië zijnde, beginnen met me meer discreet personeel aan te schaffen. chiqu® •n Vlot costuurn. «rtlcl gesneden. E, I, Want 't l* BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat door hen bij besluit van 7 Maart 1939, 3e afd. no. 1371 is ingeschreven op de lijst der in de gemeente gevestigde instellingen van welda digheid, bedoeld in artikel 3 der Armenwet, de DIACONIE VAN DE GEREFORMEER DE KERK VAN SOESTDIJK, welke in stelling iis gerangschikt onder die, bedoeld in artikel 2, sub b, der armenwet. Soest, 10 Maart 1939. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, W. A. J. VISSER- De Secretaris, J. BATENBURG. DEELNEMING AAN DE STEMMING IN EENE ANDERE GEMEENTE De Burgemeester der gemeeente Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat een kiezer bij de verkiezing van de ledetn van de Provincale staten, in plaats van in de gemeente, op welker kiezerslijst hij voorkomt, in eene andere gemeente aan de stemming kan deelnemen; die andere gemeente moet gelegen zijn in dezelfde provincie De kiezer kan in die andere gemeente niet bij volmacht stemmen» De kiezer, die bij de aanstaande verkiezing voor de Provinciale Staten gebruik wil ma ken van deze bevoegdheid, deelt, UITERLIJK VEERTIEN DAGEN vóór den voor de stem ming bepaalden dag, in persoon ter secretarie van eene gemeente aan den burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar mede, in welke gemeente hij aan de stemming deelnemen wil. Hij geeft daarbij op zijn naam en voornamen, de dagteekening en plaats zijner geboorte, de gemeente, in welke hij op de voor deze verkiezing geldende kiezerslijst voorkomt, en een adres in de gemeente, in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aanduiding van straat en huisnummer; aan dit opgegeven adres o ntvangt de kiezer, zoo deze bevoegd is aan de stemming deel te nemen, de in artikel 53 der kieswet vermelde oproepingskaart voor de stemming. Van de mededeeling wordt eene schriftelijke verklaring opgemaakt; zij wordt door den kiezer en door den burgemeester of den door dezen aangewezen ambtenaar onderteekend. Een afschrift van die verklaring wordt den kiezer uitgereikt. Soest, den 9den Maart 1939. t De Burgemeester voornoemd, W- A. J. VISSER. Bakkersweg 3 - Tel. 2368 (Naast Anna Paulownalaan) deering". Waardceren kan, wie critisch fe. Strenge zelfcritiek is 't begin der waardee ring. Genade in Christus leert beide- Waardeering is vooral bij het onderwijs en de opvoeding onzer kinderen noodig, waar deering ten opzichte van 't werk van den onderwijzer, waardeering len opzichte van ons kroost. Met tal van duidelijk sprekende voorbeelden illustreerde spreker 't zeer groote belang der waardeering in 't godsdienstige en ethische le ven der jeugd. Hoe fijngevoelend onze kin deren zijn, hoe gemakkelijk door geringschat ting in het kinderhart iets teers kan worden stukgeslagen, werd meermalen aangetoond. Een smalfilm „Met de leerlingen Uit en Thuis" gaf interessante kijkjes in het leven van onderwijzers en leerlingen op hun laatst gehouden schoolreisje en op de speelplaats. Om ruin 9 uut sloot de voorzitter deze welgeslaagde en drukbezochte \ergad ring met dank aan God en begaven de aanwezigen zich naar de schollokalen om kcnn's te nemen van het werk der leerlingen en om, indien noodig, met de onderw. de be'angen hunner kinderen te bespreken. Hiervan werd een zeer druk gebruik gemaakt. Het mooie teekenwerk, in de hal tentoon gesteld, vond, evenals het handwcrkresultaat, groote belangstelling. Het was een avond, waarop bestuur en personeel met vreugde kunnen terugzien. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden, Deze worden wederom spoedig gaaf. zacht en blank door Purol. DROGISTERIJ WIERSMA GEMODERNISEERD. Zaterdagmiddag had de heropening plaats van de geheel gemoderniseerde zaak in dro gistartikelen, verfwaren enz. van den heer Wiersma aan de Koninginnelaan. Door de toegepaste veranderingen is de zaak veel verfraaid en uitgebreid. Twee groote eta'ages bieden thans gelegen heid om de door genoemde firma gevoerde artikelen op uitnemende wijze naar voren te Let op den hartvorm. 12 stuks 50 ct. 2 st.' 10 cV Talrijk zijn de Moskeeën, de Mohamme- daansche bedehuizen. De toegang is voor niet- muzelmannen streng verboden. De Arabieren Ioopen er druk in cn uit; het eenige, wat men van dit kerkelijke leven kan zien, is het uit- en aantrekken van de schoenen door de bezoekers, in de vóórgalerij'. De voornaamste j Moskee is de Djama es Sitoeng in 1233 gebouwd van het materiaal (150 marmeren zuilen), dat van het oude, verwoeste Car- thago was overgebleven'. Waar ik wél binnen mocht, dat was het eeuwenoude gerechtsgebouw, alwaar naar de wetten van den Koran wordt rechtgesproken, speciaal in huw'lijksaangelegenheden. Vele vrouwen wachtten er, naast elkaar gezeten den opperrechter, lage fluweelen banken voor op banken, haar beurt af. Ik zag ook de rechtzaal: een troon voor jury; houten banken voor de getuigen; een groote wierookpot. Alles rondom een mar meren plaat, waarin eenige deelen uit de wetten van den Koran waren uitgebeiteld. De mannen hebben het recht om hun vrouwen te verstooten. Dat moet officieel ge schieden; het gerecht regelt met hem en ge hoord de verstooten vrouw en de getuigen, de geldelijke zijde van het ge vak Aldus moeten vele vrouwen, op zekeren leeftijd gekomen, den harem verlaten. Als men ze door de stad ziet loopen, herkent men ze aan haar zijden harembroeken. En het voortaan onbedekte gelaat- Burgem. Grothestraat 30 Telefoon 2363 Soe9t GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H, Oogartsen, een vertrouwd adres Wonderlijke wereld 1 Ik was ook in het paleis van den Bey, den koning van Tunisië. Zijne Majesteit woont eigenlijk, met al zijn vrouwen en kinderen, in een paleis op e^n berg, 4 K.M- buiten de stad. Maar in de stad heeft hij zijn officieele residentie* Daar ont- vangt hij ,,hoog bezoek" en overlegt hij met zijn ministers* Soldaten van het eigen le gertje van den Bey, houden de wacht voor het officieele paleis, maar de bezoekers kun nen er, als aan bepaalde voorwaarden is voldaan, vrij rondscharrelen, zich vergapcfn aan de zolderingen van „24 karaats zuiver goud", het Moorsche Mozaikwerk, alles oud (6e en 7e eeuw), kunstvol en rijk. Inderdaad 1 De balcons bieden het palels ligt hóóg een schitterend uitzicht op de stad, de slanke minarots, de bergen, de zee in v». DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter Openbare kennis, dat op 13 Maart 1939 bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van J. B- Cramer van den Bo- gaart, van beroep hotelhouder, wonende te Soest, om een verlof A in de navolgende localiteit: midden-vóórlocaliteit, van het per. ceel, plaatselijk gemerkt no-. 70 en gelegen aan de Burg. Grothestraat aldaar- Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het ver- leenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen- Soest, den 13en Maart 1939- Burgem. en Weth, voornoemd, De Burgemeester, iW. A- J. VISSER. De Secretaris, GROOT (l'.s.) HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest, gelet op het bepaalde bij de artt. 6 en 7 der Hinderwet; brengen ter algemeene kennis;: dat op de secretarie der gemeeente ter visie ils gelegd een verzoek met bijlagen van W). Doorduyn, Korenweg 6 te Soest, om vergunning tot het oprichten van een brood- en banketbakkerij en het daarin plaatsen van een heeteluchtoven, alsmed^e van een tweetal elcctromomoren van resp. 2l/2 cn 1/2 P-K-, dienende voor de aandrijving van een deegkneedmachine en een oliestook- inrichting, in het perceel sectie G. nr. 4153, gelegen aan de Den Blieklaan hoek le Hee serlaantje; dat op den 28sten Maart 1939, dos vóór middags te 11 uren gelegenheid is om ten gemeentehuize bezwaren tegen het oprichten die inrichting in te brengen; en dat gedurende DRIE dagen vóór dien dag op de secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kan worden kennis genomen. De aandacht van belanghebbbenden wordt er op gevestigd, dat niet tot eventueel beroep van de later op het verzoek te nemen be slissing gerechtigd zijn zij, die niet op de aangewezen plaats en het aangegeve® uur in de vorengenoemde ingevolge art. 7 der Hinderwet te houden zitting zijn versche» nen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Soest, den 14den Maart 1939- Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, W A J- VISSER. De Secretaris, J. BATENBURG. Kastpapier aan vellen en rollen in diverse kleuren, ook geel. - Kastpapier met rand. Punaises in diverse kleuren. Steenboffstr, 13 (naast postkantoor) Tel. 2476 brengen. Door verplaatsing van den ingang, welke thans tusschen beide etalages is gele gen, moest tevens het inwendige een belang rijke wijziging ondergaan. Het inwendige der zaak werd belangrijk vergroot en verfraaid, waardoor de drogis- gisterij en verfwaren-afdeeling meer tot hun recht komen. Dat de heer Wiersma zelf aan het schil derwerk zijn beste krachten heeft gegeven, laat zich begrijpen'. In lichte tinten gehouden Is het geheel e^n lust voor het oog. Den heer Wiernma onze beste wenschen. SURIN AME-FlLM. 1 Gaarne voldoen we hierbij aan het ons gedane verzoek om nog even de aandacht te vestigen op de vertooning der Suriname-film, op a-s. Maandag, 20 Maart, in het Lyceum te Baarn. Freule Van Lynden zal de film toelichten. OUDERAVOND CHR. NAT. SCHOOL, DRIEHOEKSWEG. Vrijdagavond werd in 't Wijkgebouw aan het Driftje een ouderavond gehouden van de Chr. Nat. School aan den Driehoeksweg. Precies op tijd opent de voorzitter, de heer P. Boerema, hoofd der school, deze bijeen komst op de gebruikelijke wijze en spreekt een kort welkomstwoord, waarin hij de wensch uitspreekt, dat we een prettig en vruchtbaar samenzijn mogen hebben, al's we de op voeding en het onderwijs aan onze kinderen bezien onder de lamp van Gods Woord. De heer v. d. Heuvel, le onderwijzer, hield een aangename causerie, verlucht niet licht beelden over een „Griezelig Beest", de wa tersalamander. In een keurige, tot in bijzonderheden ver zorgde vertelling leidde hij ons in in de wonderschoone schepping van den Almachti- gen God en gaf daardoor een goed inzicht hoe de natuurlijke historie op deze school wordt behandeld. Onder 't zingen van Pa. 100 werd de ge bruikelijke „vermakelijkheid" gehouden, Ikl. e'en collecte tot dekking der kosten, waarna door becirdvaardige handen thee geserveerd werd. Veno'gcns behandelde het hoofd der school in «en g oedvoile re.ie lie- ou.'er werp „Waur- OUDERAVOND CHR. SCHOOL PRINS BERNHARDLAAN. j De belangstelling voor dezen avond was, zooals gewooonlijk weer groot. De feestelijk versierde zaal was geheel ge vuld. De voorzitter der Schoolvereeniging, Ds. Groeneveld, was tot zijn spijt verhinderd op dezen echten schoo'avond aanwezig te zijn- Het hoofd der school, de heer C. N. y d. Flier, opende om half 8 de bijeenkomst- Hij moest helaas beginnen, met de droe\8 mededeeling, dat een der leerlingen, Dinie Kuypers, na een lang en smartelijk lijden was overleden. De voorzitter wijdde hieraan en kele woorden van oprechte deelneming. Na psalmgezang, gebed en schriftlezing werd een kort openingswooord gesproken, waarin de aanwezigen wcikom werden ge- heeten, in 't bijzonder ook de heer KIeyn, die als oud-onderwijzer aanwezig was. Een woord van hartelijkcn dank werd ge richt tot de vele ouders, door wier financitele steun, de zeven leerkrachten aan de school gehandhaafd konden blijven. Na het openingswoord kwam een blijde kin* derschaar rustig de zaal binnen. De zangspe. cialist, de heer Everaars, plaatste zich er voor en aanstonds werd een begin gemaakt met 'n aantal schitterend gezongen liederen. Wat klonken de fijne, zuivere kinderstem men mooi en onberispelijk. Harmonisch voeg den de verschillende stemmen tot een zuiver geheel. Hoe welverzorgd was de uitspraak- Zulks kan alleen bereikt worden door iemand, die de zang zuiver aanvoelt en die zich met hart en ziel aan het zangonderwijs geeft. Gelukkige kinderen, die zulk zang- onderricht krijgen' Hierna werden stukjes voorgedragen door leerlingen uit alle klassen. Met groote aan dacht werd ook hiernaar geluisterd. Vooral de kleintjes, die zoo vrij en onbevangen naar voren kwamen, oogstten 'n dankbaar applaus. Nog enkele zangnummers en toen was het voor de kinderennaar huis en naar bed- Met een welkome traktatie verlieten aa dankbaar en tevreden de zaal. En nu was het weer de heer Everaars, die de aandacht der aanwezigen verzocht, voor het onderwerp: „Over zingen en spreken". Uitgaande van uitspraken in den Bijbel, aangevuld door het woord van enkele groote mannen, bouwde spreker een mooi uitgewerkt geheel op, toegelicht met practische erva ringen. Duidelijk bleek uit dit onderwerp, dat er veel tijd aan was besteed en dat het zang. en spreekonderwijs de liefde van spre. ker's hart heeft. Een drietal vragen, gesteld door Ds. Wouters, werden vlot beantwoord, terwijl hierin de humor niet ontbrak. In de pauze maakten verschillende ouders gebruik van de gelegenheid om met de be trokken leerkrachten te spreken. Een s'gaartje werd gerookt en versnaperingen gepresen* teerd. Een tweetal schoolfilmpjes vielen zeer in de smaak. Tot groote verrassing kon men nog eens genieten van de schoone kinderzang, weike op een gramofoonpldat was vastgelegd. Ds. Wouters sprak een slotwoord en slool met dankzegging dezen mooien en leezameQ avond. Voor de schoool werd aan giften ontvan. gen f 15.—. iv Wrijf dan keel, rug en borstje in met V Dampo.Wonderlijk zooals dèt helpt! r TyPot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. kdj DIE PASSION. Donderdag 23 Maart a-s. zal door de R.K- Gemengde Zangvereeniging „Sancta Caeci.ia", te Soesterberg, directeur de hecr E- A- Weg man, in „Huis ten Halve" opgevoerd worden „Die Passion" van F- Müller, voor solli, koor en orkest. Medewerkenden zijn; Jo Kleman, sopraanj Adr. Wammes, tenor; Hans Ponten, bas en de R.K. Orkest-vereen., directeur G- Rooda-

Soester Courant | 1939 | | pagina 2