w li 'AME5 RUBRIEK Middagjaponnen m 0*9 met vlotte Jakjes en wijde Rokken Mode détaiis Een critische blik spiegel. Het warmhouden spijzen. 4' Ons Patronenhoekje ONZE «•'/éOKOOPE PATRONEN. Patronen van In dez*j rubriek voorko- tende genummerde modellen zijn op aan- aag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo- jeblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke- |mg 203203. De prijs der patronen bedraagt kidien niet anders staat aangegeven, S 0.58. |e taling reeds vooruit, ln postzegels, per pro of per postwissel. n*.4t sj li H I i A iS - («v- Heel begrijpelijk hebben ele vrouwen het voorjaars feer niet aanmoedigend ge- peg gevonden, om al heel roeg te beginnen met de pnschafing van voorjaars- (leeding. De natuur komt phter volgens vaste wetten pt ontplooiing, brengt nieuw pven en ongetwijfeld ook pnnige dagen. Het gaat alle frouwen dan heusch wel fctzelfde, n.1. dat zij gaarne (jding met hare voorjaars- larderobe gereed zijn. Onze ^interkleeding, die lange baanden zulke goede diensten Jedaan heeft, begint ons te tervelen en wat het ergste is, re zien er op zonnige dagen ttlerlei ongerechtigheden aan. flimmende naden, ietwat af- lesleten plekken, bont, dat )oog noodig opgefrischt zou boeten worden en soort ge- ijke dingen meer. Gelukkig lan onze aandacht echter Overgebracht worden op de joorjaarskleeding, die nu joch werkelijk in gereedheid lebracht dient te worden. De pode is de komende seizoe nen zeer veelzijdig èn Vat wel zeer belangrijk is j- zij maakt het mogelijk dat j>estaande japonnen op een voudige wijze gemoderni- jeerd worden. Bij effen wol len en zijden weefsels kan pien imprimé's dragen en jm een al te nauwe rok wij- Ier te maken worden o.a. ^lissée's of tusschenbaantjes jangebracht van bedrukte jijde. Waaierplooien van dit laatste materiaal doen het Vel bijzonder goed en geven ïe gewenschte „Swing" mo dellen. Vlotte jakjes en korte mantels geven een Volkomen ander effect aan een japon flie reeds van een vorig jaar is. een weinig overleg kan men fonder groote kosten toch goed gekleed gaan. Men kan o.a. op een lichte zomer- japon een jasje of bolero in donkerder kleur dragen. Verder bieden de ensembles Iran tweeërlei stof zooals men deze in com binaties van effen weefsels met ruiten of Jtrepen ziet, een groote variatie. Wanneer kien te weinig stof heeft voor een geheeie japon kan men b.v. een zeer geschikt mo- pel vinden in de samenstelling rechts, die tffen en bedrukte zijde aangeeft. Een pas tn tusschenstuk is, evenals het midden stuk rok, dat aan de taille ingehaald is, gemaakt van bedrukte zijde, terwijl rok en gedeelte blouse overigens effen zijn. Het manteltje met geschulpte revers- kraag is van wollen stof in de kleur van het achtste gedeelte rok. Bolero's worden eveneens veel gedragen zooals model twee op de schets van rechts af te zien geeft. Men neemt b.v. ook de vrij breede ceintuur van het materiaal der bolero, waarvoor men zoowel cretonne, zijde of met soutache bestikte stof kan nemen. De lengte der manteltjes hangt voor een deel af van den persoonlijken smaak, doch niet minder van het figuur. Slanke figuurtjes stellen weer geheel andere eischen dan een gezet figuur en deze zul len de kleuren zooveel mogelijk in har monie met elkander moeten nemen, liefst zelfs weinig verschil. Een gekleed ensem ble geeft model 3, dat gemaakt is van lichtwollen stof met een donker manteltje, dat gegarneerd is met biezen van de stof der japon. Links een fantasie manteltje op donkere japon. Opvallend aan al deze modellen is, dat de taillelijn zeer tot uitdrukking gebracht wordt en de rokken op verschillende wijze een wijde onderlijn krijgen, hetzij door ingehaalde ruimte, meerdere banen dan wel ingezette plooien groepen. Een ding is zeker, dat de rokmodellen heel wat meer stof vragen dan de laatste jaren het geval is geweest. Hoe het ook zij, de komende mode is in vele opzichten niet alleen aanvaardbaar, doch zelfs zeer flat teus en maakt het mogelijk, dat iedere vrouw zich jeugdig kan kleeden, waarbij zij zich echter voor overdrijving zal moe ten hoeden. De coupe der moderne japonnen is zeer eenvoudig en maakt het meermalen noo- iig, dat men er kleine garneeringen op toe- j>ast, hetzij in den vorm van garnituren, dan Wel enkele aparte knoopen, een ceintuur, Jiand- of machinaal borduursel, stiksels en wat dies meer zij. Behalve witte garneeringen ziet men vooral op zwart gaarne ietwat sprekende kleuren toepassen o.a. cyclamen, fuchsia, chartreuse, groen en ietwat hard rose. Handschoenen, tasschen en schoenen zijn niet minder aan het modebeeld onderwor pen dan garneeringen en moeten zelfs afge stemd worden op deze laatsten of op de ja pon, den hoed of op den mantel. Waar zoo'n groote harmonie van kleuren moet bestaan tusschen hoofdzaken eh details is het voor r' vrouw met een beperkt inkomen zeer zeker gewenscht om hare kleeding in een hoofdkleur te nemen, hetzij zwart, blauw of bruin. De mogelijkheid wordt aan iedere vrouw gegeven om een persoonlijke note aan te brengen. ALs materiaal voor garni turen wordt kunstzijden, linnen,' piqué, ninon, georgette e.d. aangewend, afhanke lijk welken vorm men er aan denkt te ge ven. De meeste halsafwerkingen zijn hoog, links vindt men enkele flatteuse garni turen voor eenvoudig en gekleede japon nen. De centuurs getuigen van veel fantasie, zijn meestal smal, doch hebben heel dik wijls aardige versieringen, zoodat zij inte ressante effecten op een japon aan kunnen brengen. Op dof leer ziet men applicaties van lakleer, ook werken plaatjes van ge kleurd galaliet aardig. Ceintuurs van pas sement werk zijn up-to-date. Handschoe nen met groote kappen hebben afgedaan en zelfs bij zomersche japonnen ziet men korte handschoenen dragen. Kleurige stiksels, tres en andere versieringen geven een ge slaagde werking, terwijl geperforeerde ran den en geschulpte lijnen veel toepassing vinden. in den Verwaarloozing van het uiterlijk is eigen lijk goed beschouwd onwellevend zijn te genover de omgeving. Dagelijks een critischen blik werpen in den spiegel, zal er zeker toe medewerken, om de noodige zorg aan ons uiterlijk te be steden. Dit laatste is zeer zeker ook uit een hy giënisch oogpunt bezien van belang, want indien men zich gezond en sterk gevoeld, zal zich dit ook op hft gelaat afspiegelen. Ziet de huid van net gelaat, vooral neus en kin, er vet en glanzend uit, dan helpt het opbrengen van poeder hiervoor zeer weinig en slechts tijdelijk, terwijl de oor zaak weggenomen moet worden. De vette huiddeelen moeten met kali-bevattende zeep of met boorzüur-houdend water ge- wasschen worden, waarna men na korten tijd zal bemerken, dat dit kleine schoon heidsfoutje zich aanmerkelijk betert. Open poriën, waarin zich stof of „vet- wurmpjes" vormen, moeten dagelijk met citroensap behandeld worden en wel op de volgende manier: Men houdt het gelaat eerst eenige minuten boven stoom, reinigt Het figuur van meer gezette dames vraagt veel meer overleg bij het kiezen van ge schikte modellen dan dat van hare slanke sexe-genooten. Dwars effecten, groote rui ten en bloemen, opvallende kleuren zullen evenals ingehaalde ruimte vermeden die nen te worden. Onze schets geeft twee bovendeelen van japonnen weer, waarvan het linker een vest te zien geeft van lichte, ingehaalde zijde, hetgeen natuurlijk blijk geeft, dat de draagster geen rekening heeft gehouden met de eischen, die een gezet figuur stelt. Rechts kan men zien, hoe geheel anders de afkleedende japon werkt, die van dezelfde stof is gemaakt. Apart werkt het zéér smal le vest met de kleine revers, terwijl de ja pon naar verkiezing ook gesloten gedragen kan worden. Overleg is noudig bij de keuze van klee- ren en hierdoor zal zelfs de zeer gezette vrouw haar figuur zoo gunstig mogelijk kunnen doen uitkomen. de huid met vette crème en masseert deze enkele minuten met in citroensap gedrenkte vingertoppen, daarna wordt het gelaat met frisch water nagewasschen. Frissche lucht is een onontbeerlijk schoonheidsmiddel. Vermoeide trekken in het gelaat zullen ons 's morgens bij een blik in den spiegel vaak ontmoedigen. Deze zijn heel dikwijls het gevolg van slapen onder veel en te zware dekens, in den regel in een te weinig frisch vertrek. Zoo lang het slechts mogelijk is moet het venster des nachts, zij het slechts weinig, opengelaten worden. Goed toegedekt, doch niet te warm slaapt men in een goed geventileerd vertrek veel beter en zal men den volgen den morgen uitgerust opstaan, waardoor de vermoeide trekken ook verdwijnen. Niet alleen o-nze kleeding moet zich aan passen aan de eischen, die die het voor jaar stelt, doch ook onze kamers moeten af en toe eens een kleed bekomen. Niets werkt zoo verfrisschend als de grootere en kleine noodzakelijke vernieuwing in huis. Wat zullen we kiezen? Zeker geen somber aandoende kleuren, maar alleen die, wel ke onze stemming gunstig beinvloeden. Geel b.v. zal zeer geschikt zijn voor men sehen, die geestelijk werk verrichten, om dat het de werkkracht verhoogt. Rood werkt menigmaal irriteerend, blauw som ber, doch groen daarentegen oefent een kalmeerenden invloed uit. Ongetwijfeld zal men bij het kiezen van behang de meest moderne dessins kiezen en voor meisjes- kinder- en slaapkamers worden thans weer bloemen motieven jjebracht.' Dit beteekent echter niet, dat effen kleu,-. ren meer op den achtergrond geraken, in tegendeel legt men hiervoor nog steeds een groote voorliefde voor aan den dag. In zit- en eetkamers zullen de meubels in de meeste gevallen veel meer tot hun recht komen met zacht beige of soort geljjke kleuren. Een kleine hal of gangen, waarvan het wit werk niet al te mooi meer is zal men met licht gekleurd, eventueel met een klein dessin bedrukt papier kunnen be hangen, hetgeen ook geldt voor de zolde ring van een kleine kamer, die dan natuur lijk in het laatste geval effen behang aan de wanden heeft. Bijzonder aardig staat het indien men een slaapkamer b.v. achter de bedden met bedrukt papier behangt en de cretonne sprei in dezelfde kleuren neemt. Menigmaal gebeurt het, dat men spij zen voor een nakomer warm moet hou den, of dat men iets klaar heeft, dat niet aanstonds gebruikt wordt. Evenals de theemuts ons zeer goede diensten bewijst, kan men een grootere uitvoering maken, die van waschbare stof gemaakt wordt. De binnenovertrek kan van katoen zijn en wordt met kapok opgevuld, terwijl men de maat neemt volgens de grootste schaal, die men er in warm denkt te hou den. Men kan er het best een maken voor twee schalen, zie onderaan. Alluminium schalen blijven wel zeer lang warm. De muts (a) alleen is echter niet voldoende, men zal ook twee overtrokken asbest- plaatjes moeten maken (b), terwijl oog jes of lussen zeer practisch zijn om een en ander aan op te hangen. (D) geeft de doorsnede muts aan met plaatje en schalen. JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN Succespatroon 3091. Prijs 30 cent, plus 5 cent voor adm.- en verzendkosten. Model met opgeknipte rok en V-vormige halsuitsnijding, afgewerkt met shawlkraag je. Gedrapeerde voorpanden en mouwen, die naar den zoom toe breeder worden. Zes- baans, klokkende rok. Ben. stof pl.m. 4 M. van 1 M. of 3 M. van 1.30 M. Patronen in de maten 4652. Succespatroon 3433. Prijs 30 cent plus 5 cent voor adm.- en verzendkosten. De mode schrijft rokken voor met klok kende onderlijn, die aan dit model verkre gen worden doordat de voor- en achterba nen ingezette klokjes hebben. Vest van pi qué. Ben. stof 325 c.M. 90 breed, voor garnee ring 500 c.M. Patronen in de maten 44, 46, 48 en 50. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad" Postbus 36 Den Haag, giro 203203. NAAM STRAAT PLAATS Patroon NoMaat Hierbij ingesloten f aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer va» „Het Practische Modeblad" wenscht te ont vangen gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3, 5, 10 of 12 1/2 cent, doch niet van 0 cent).

Soester Courant | 1939 | | pagina 13