Hl UE RUITER &C0'8 MsMenMei J. TH. VOSKUILEN Langs de kruislijnen der Europeesche Imperia* StfirsV Uw adres voor Melk, Boter, Kaas en Eieren, G. van Oosterom U heeft nog KOLEN noodig Probeert U 't eens bij ons! Uit de Natuur. Zomersproeten SPRUTOL Soest Humor en Humor. Het vertrouwde adres Een onzer eigen medewerkers naar Corsica, Rome, Tunis, Libië, Egypte, Palestina, de Balkan- en de Donaulanden. Een belangwekkende serie reisbrieven. Buiten Caïro is ander» om dezen tijd een kwlde van 200 k 250 kamelen gelegerd om de toeristen door de woestijn naar de Pyra- miden van Cheops in Gizeh te vervoeren; twintig kamelen kunnen nu den dienst aan' Natuurlijk heb ik mijn pelgrimage naar de Pyramiden gemaakt en wel onder het deskun dig geleide van den heer Abbas Mang- bouva, een „Arabisch dokter", wat blijkbaar ook al geen vet baantje is- De Pyramiden Wat zal ik er van zeg gen M t ze hebben gezien en bezocht- Dan nen iets in zich op van een sfeer, di. meer aflaat. Een korte tocht door de woest.jn en men voelt zich inderdaad 6000, 7000 jaar en meer, teruggeplaatst- Men 2iet de tienduizenden slaven met hun itettc, glimmende, natte ruggen sjouwen door de zon-bestoven zandvlakten; men hoort het knallen van de zwepen- Honderd en meer mannen trekken de massieve granietblokken, welke van 500 k.m« ver moesten worden ge baald, gesleept, om de grafkamers te bouwen .van koningen, koninginnen priesters, medi cijnmeesters, ministers en al dezer kinderen- Van 40 tot 50 k.m- moesten de blokken zandsteen worden gehaald om een basin te leggen van enkele honderden bij enkele hon derden meters en daarop een massieve Pyra- fcride op te trekken van honderd en vijftig Bieters hoog! De Pyramide van Cheops Dertig jaar lang hebben 100.000 slaven (honderdduizend) er gewerkt om den koninmg een waardige rustplaats te geven- Wanneer je zoo voor zoom Pyramide staat (met nog twee groote en zes kleine konin klijke grafkamers er in, dat alles met en kel woestijn om je heen, een brandende zon boven je en wat figuren van altijd nog my stiek gebleven levende Egyptenaren dan onderga je de grootheid en wreedheid van sinds duizenden jaren vergane beschaving. Ook de Sphinx, godenbeeld, in een won der van kolossaalheid der afmetingen- Het bergt een tempel in zijn ingewanden met de grafkelders van priesters enz- Het bouwwerk dateert van 3700 voor Christus en 19 dus bijna zes duizend jaren oud. De hoogte van het beeld is 66 voet, bijna 20 meter- De mummies (overblijselen der gebalsemde tijken) zijn merendeels naar het wereldbe roemde museum te Caïro overgebracht, als mede de rijk bewerkte sarcophagen en alle beelden, meubelen, sieraden en papyrusrollen, welke de dooden met het benoo^jgde menschelijke voedsel meekregen in hun grafkamers. Helaas hebben in vergane eeuwen woestijnroovers vele kunstschatten uit de grafkamers geroofd vóór deze stille getuigen van de oud-Egyptische cultuur, door de mo derne wetenschappelijke onderzoekers werden herontdekt- De buitenkant der Pyramiden is thans ruw; jrren ziet slechts het samenstel der opgestapel. de blokken zandsteen- Deze ruwe kant was eertijds glad afgedekt met het zuivere albast. Later heeft een Egyptisch veldheer, wiens paam ik ben vergeten, maar op wien ik nog héél boos ben, al dat reine albast laten afbre ken, om er de citadel van Caïro van te laten bouwen- Slechts de top van één der Pyra miden heeft hij ongemoeid gelaten, opdat h«t nageslacht zou kunnen zien, hoe alles vroe- fcer geweest isgeweest» Spclaal in Slag. en Koffieroom Ossendamweg 55 Telefoon 2298 Wellicht heeft U reeds gelezen van de ontdekking van een koningsgraf te San-el Hagar, welke plaats ook luistert naar de oudere, eenvoudige benaming: Tanis. Deze plaats is gelegen ten Oosten van den rechter Nijlarm, in de buurt van Port Saïd, dus in he; Egyptische kustgebied van de Middel land sche Zee- De ontdekking heeft in Egypte en waar schijnlijk mede in de overige wereld 'n ware sensatie gewekt, en omdat dit graf een der wc.ni ;e oud-Egyptische koningsgraven is, wel ke in ongeschonden toestand werden terug gevonden en omdat het 't eenige oud-Egyp- tische koningsgraf is, dat zich niet in de woes tijn bevond- Het koningsgraf van Tanis be vindt Ah onder oude tempelresten- I-let gaat bij dergelijke vondsten niet in de eerste plaats om de materieele waarde van de ontdekking; van veel meer belang is de cultureole waarde, de gelegenheid, welke we verwerven, om méér te weten te komen van ie cud-Egyptische geschiedenis en de bijzon derheden van een vergane, glorie-rijke be schavingsvorm- Tanis oftewel San-el-Hagar is een negorij tnaar het zal nu wel spoedig deelen in de faam der bekende Egyptische toeristen oorden, waarvan de dure hotels en benden als gidsen vermomde woestijnroovers de uiterlijke ken merken zijn- Ik ben natuurlijk nog niet in de grafkamer ge veest. Daar is slechts de koning toegelaten mei zijn klein, deskundig gevolg en daar •ogen voorts nog slechts degenen binnen treden, die zijn aangezocht om de gevonden waarden een voorloopige conserveering te doen ondergaan en ze te verpakken voor het ver- voer naar Caïro, waar ze in het befaamde oudheidkundige museum zoo spoedig mogelijk zullen worden geëxposeerd- Alle „schatten" blijven in Egypte- Van Dr- Drioton vernam ik, dat het niet juist was, dat liet graf zooals de eerste berichten vermelden de stoffelijke resten van koning Bessousnas II zou bevatten- Het is thans meer dan waarschijnlijk, dat de gvonden mummie het stoffelijk overblijsej is van koning Schischak (Sheshonk)- En dan bevestigt deze ontdekking weer eens de groote historische waarde van den Bijbel, in het bijzonder van het Oude Testament- In het Eerste Boek van de Koningen ver meldt de Bijbel o-m» (men controleere, want hier volgt een eigen vertaling van een Fran- sche tekst) „In het vijfde jaar der regeering van Roboam trok Schischak, koning van Egypte, op tegen Jeruzalem- Hij roofde er de schatten van den koning; hij roofde alles, ook de gouden schilden, welke Sa ke SaLomon had laten vervaardigen-" Dr. Drioton verzekert, dat het buiten twijfel is, dat men te San-el-Hagar heeft te doen met het graf van denzelfden Egyptischen koning de eerste eener dynastie, welke van 850 tot 750 vóór Christus het land regeerde, die het kleine koningrijk Juda onder Roboam, den opvolger van koning Salomon, overwel digde en er alle schatten roofde» Natuurlijk heb ik ook een bezoek gebracht aan het vermaarde museum te Caïro- op die vraas VloUe cbarn-^ U Zoek. p^t s UTRECHT M ARIAPLAATS Plet geheele gelijkgrondsche gedeelte van het enorme gebouw is gevuld met steenen kunstwerken uit oude koningsgraven; beelden van koningen, koninginnen, hun kinderen, van ministers en andere voorname personen, en beelden van goden en godinnen- Maar vooral vindt men er; sarpophagen, waarin de lijkkisten werden geborgen, tientallen en tien tallen sarcophagen, enorme granieten steen massa's' welker deksel meestal de beeltenis van de(n) overledene bevatten en welker wanden, binnen en buiten, zijn volgebeiteld met hiëroglieven, het oud-Egyptische beeld schrift, dat ons zooveel omtrent het oud- Egyptische verleden van duizenden jaren te rug, heeft geleerd» Als ik of de tientallen Engelsche toeristen, die met mij in het museum waren, de eerste sarcophagen zijn genaderd, dan nemen we van dezelve zorgvuldig nota- .Wie staan er lang naar te kijken- Ook de volgende gaan we niet voor. bij zonder belangstellende blik- Maar wanneer we drie zalen met sarcophagen en godenbeel den en beelden van koningen en koninginnen hebben gezien, allemaal in graniet of albast, dan gaan we in looppas de honderden dito's voorbij, welke ons beneden nog resten, en we verademen als we een trap zien, waar we „dingen" zien glinsteren- Op deze tweede verdieping zijn de vreem delingen, en sepciaal de Engelschen en Ame rikanen, haast niet weg te krijgen- Geen wonder! Hier zijn niet alleen de rijk beschilderde en vaak met goud-beslagen houten kisten tentoon gesteld, waarin de mummies van koningen en andere grooten zijn geborgen, maar ook de schatten uit Touth-Ank-Amen's graf, eenig in hun soort- De eigenlijke lijkkisten, de mummies en de sieraden van de(n) overledene, welke in het graf meegingen, hebben de belangstelling van de leekenmassa- Deze „verdere inventaris" is in geen enkel koningsgraf zóó uitgebreid en rijk teruggevonden als in het graf van Touth- Ank-Amen- Die schatten nemen een zeer be langrijk deel van de bovenverdieping van het museum te Caïro in beslag, waar ze van jaar tot jaar en van dag tot dag een enorme be langstelling wekken- Men riet er de complete, volledige met goud beslagen renwagens van den koning, gouden rustbedden, -stoelen enz- enz- Veel te veel om op te noemen- En als men dan ziet, hoe alles bewerkt is en hoe kunstzinnig stijlvol de modellen zijn, dan wordt men stil van verbazing en stil ook van bescheidenheid over de graad van onze eigen, moderne beschaving- Thans worden kunstzinnige voorwerpen aan het daglicht gebracht vanuit de donkere ruim te, waarin het lijk van een koning Shashonk tijdgenoot van den bijbelschen koning Salo mon meer dan 2500 jaren heeft gerust- En we zijn verbaasd Maar de voorwerpen uit Touth-Ank-Amen's graf zijn twee maal zoo oud! Zij stammen en zijn ons bewaard gebleven uit een onbegrij pelijk ver verleden- En als ik die gouden rustbedden bekijk hun vormen, de stijl! als ik de bewerking zie van de rug van een der stoelen uit Touth- Ank-Amen's graf, dan betwijfel ik, of onze tijd nog wel over kunstenaars beschikt, die zóó iets zouden kunnen ontwerpen en over vaklieden, bekwaam genoeg om zóó iet» te vervaardigen. NIEUWSTRAAT 14 TELEFOON 2924 SOESTD1JK Spreekt ook met ons, alvorens U voorraad op doet. Bij ons is U verzekerd van prima kwaliteit. LVlll. Vogeltrek. In den herfst verlaten veel vogels, die hier gebroed hebben ons land, om in warmer stre ken een tijdelijk vaderland te vinden- Dat is de bewering van jaren her- Het „trek"-verschijnsel wordt niet alleen bij de vogels waargenomen. 't Is bekend, dr< haring- en kabeljauwen- scholen in sommige maanden van 't jaar uit de diepten der zee opduiken, en zich naar bepaalde plaatsen begeven, waar het zout gehalte en de bodemgesteldheid van dicn aard zijn, dat de gunstige voorwaarden voor de vermenigvuldiging juist daar aanwezig rijn- De ansjovis vond zoo'n geschikte plaats vroeger in de Zuiderzee- Na de afsluiting daar van laat ze zich niet verlokken de Waddenzee als paaiplaats te benutten- Allen trekken op zekeren leeftijd uit onze zoete binnenwateren naar den oceaan, om in de geweldige diepten der Sargossa-zee haar kuit af te zetten en te sterven- Later zullen de „glasaaltjes" zich opmaken om hun ver der leven door te brengen in onze vaarten en poelen en plassen en slooten- En niets, maar dan ook letterlijk niets, kan de dieren weerhouden. Noch de ouden bij hun heengaan, noch de jongen bij hun terug keer. Ginds, op de paaiplaatsen, moesten de „glasaaltjes" hun bestaan aanvangen; hier, -in 't vaderland der ouden, zullen ook zij vol wassen worden. Van de zalmen weten we iets soortgelijks- In zee, in weinige maanden dik en vet ge worden van 't meer dan overvloedige voedsel, zwemmen de geslachtrijpe dieren de rivieren op; stroom noch stroomversnelling kunnen hen tegenhouden. Een levensdrang behcerscht. hen- Bijna zonder voedsel te gebruiken, houden ze weken en weken lang vol, om het water van de koude, frissche bergbeken te bereiken. En eerst daar wordt het kuit toe vertrouwd aan het zuurstofrijke water. Zélf Uw wollen dekens wasschen: Persil en koud water kraan, En een poosje later zegt U t Zélf gedaan is bést gedaan. Want dan ziet U, dat Uw deken Weer een échte deken is t Net als nieuw, zoo lekker wollig, Zacht en soepel, héérlijk frisch. CUnge Doorenbos Trek van vlinders en libellen, van ratten en lemmingen is evenzeer bekend- Maar die van volgels is toch altijd het meest waarneembaar. Hun verdwijnen en verschij nen moet wel de aandacht trekken- Onder vogeltrek verstaan we het wegtrek ken van bepaalde vogelsoorten uit het broed gebied naar de winterkwartieren en het terug- keeren uit het winterkwartier naar het broed gebied Dat broedgebied is het koudste gcdeelte van hun verbreidingsgebied- De officieele trekmaanden zijn in 't najaar September en October en in de lente Maart en April- Toch is er in Juni en Juli en ook in December en Januari een zwakke treklust. Deze treklust openbaart zich bij pas vhegvlug geworden jongen en bij enkele oude re dieren, die hun kroost verloren hebben- Einde Juni verschijnen er in Zeeland op verschillende plaatsen zwermen regenwulpen en kemphanen, die er niet als broedvogcls voorkomen- Een maand later voegen zich daarbij groote troepen grutto's. Begin Augustus verdwijnen onze torenzwa luwen en de oude koekoeken, terwijl van de laatsten de jongen nog door hun pleegouders gevoederd worden. In September echter vangt de groote trek- pcriode aan- Vinken, leeuwerikken, spreeuwen, bonte kraaien en allerlei eendensoorten zoeken een ander vaderland» En deze trek duurt tot in November. De voorjaarstrek brengt ons reeds in Fe» bruari bij eenigszins zacht weer reigers en roeken, leeuwerikken en kieviten- Dezen ver zamelen zich dan weer aan onze kusten, aan de .Waddenzee, en de slikken en gorzen der Zuid-Hottandsche en Zeeuwscb® stroom ent Daar wemelt het dan van allerlei vogel soorten, die vandaaruit zich verspreiden naar hun broedplaatsen in ons eigen land of verder naar het N oordoosten. Er is een nacht- en een dagtrek- De meeste vogels trekken des nachts- Of schoon ze anders den nacht gebruiken voor rust en slaap, wordt dan de nacht uitsluitend gebezigd om 't verlangde land te bereiken. Overdag gaan ze dan, al voedselzoekend, in de richting van den trek Vuurtorenlichten oefenen een sterke aan trekkingskracht op de vogels uit. Het groote gevaar is daarbij, dat de dieren, verblind door de sterke lichtstralen, inzonderheid van draai- lichten, de donkere deelen van den toren niet zien en zich daartegen te pletter vliegen- Men tracht deze ramp te ondervangen door de donkere deelen met zvvakbrandende lampen te verlichten en ook door het aanbrengen van vogelrekken Boven een gesloten wolkendek en bij zwa- ren mist trekken de vogels niet; ze willen blijkbaar liet contact met den bodem niet ver liezen- Dagtrekkers zijn bonte kraaien, roeken, kauwen, ooievaars en allerlei zaadetende zang vogels- Maar hun verplaatsing geschiedt in de voormiddaguren. Na twaalven houdt de trek op: het voedselzoeken vraagt ook tijd» De meeste trekvogels verzamelen zich in groote of minder groote troepen, zooals kraaien, eenden, zwaluwen, vinken, lecuwe- rikken en spreeuwen. Enkelen trekken op eigen gelegenheid, zooals de koekoek, de hop, de ijsvogel, de draaihals en sommige roof vogels» Mannelijke en vrouwelijke exemplaren gaan in den najaarstrek meestal gezamenlijk, maar in de lente gaan de mannetjes vooruit, om zich alvast een broedplaats uit te zoeken, waar het gaaike wordt gewacht- Zooals reeds eerder is vermeld, is de rich ting van den trek in den herfst naar 't Z-W?» of Wi- en in 't voorjaar naar 'n N.O- Een uitzondering hierop schijnt de ooievaar te ma ken- Sedert men begonnen is jonge exemplaren van pootringen te voorzien, heeft men over de trekrichting meerdere gegevens gekregen- verdwijnen spoedig door een pot Bij alle Drogisten Men meende, dat de ooievaar over de Mid- dellandsche zee vloog naar Afrika. Thans weet men, dat ze deze zee zooveel mogelijk vermijden. Voor een deel trekken ze door Frankrijk en Spanje over de straat van Gi braltar, maar het grootste contingent der Europeesche langbeenen gaat Z-O. waarts, vliegt over den Bosporus, Klein Azië en Pales tina naar Egypte, om vandaar verder te gaan tot zelfs naar Zuid-Afrika- Over snelheid op den trek deden vroe ger allerlei fantastische getallen de ronde. Men praatte zelfs van 300 K M. per uur- Juister waarnemingen hebben deze snel heden teruggebracht tot 4060 K M- per uur- Een enkele, de spreeuw b v-, een van de snelste vliegers, brengt het tot pl.m> 74 K M- Alleen de gierzwaluwen gaan daar nog boven uit, zij staan met 90 tot 100 K-M aan de spita Over het trekken der vogels zijn de laatste woorden nog lang niet gesproken, maar toch worden de wonderen, door den Schepper daarin gegeven, langzamerhand voor den mensch duidelijker. LEZING VAN MR. VAN DOORNE- i Overal ter wereld vindt men humor bjj d« kunst, üi het zakenleven, op het pU'triand, ja -tot aan de galg toe- Van de g*-gen« humor vertelde spreker een aardig staaltje. Het was nl- in lang vervlogen tijden, *oc-a een terdoodveroordeelde door zijn cipiejs galge geleid werd, onder begeleiding van een zwaar noodweer- Toen de cipier een op» merking maakte over het slechte weer, ze*, de de man, die opgehangen moest worden; „Het is voor jullie erger dan voor mij, w«mt jullie moeten nog terug ook"! Talrijke illustraties uit de humor in G o ningen, Vlaanderen, Brabant en de Betu we, verduidelijkte de woorden van den .*pr Na een korte pauze vertolkte Mr- vu Doorne, als Betuwsch boer verkleed, de B». tuwsche humor op zeer verdienstelijke vij*s Vrijdagavond werd in „Eltheto" voor de leden van de wijkvereeniging ,,De K^rke- buurt" een lezing gehouden door Mr- J"- van Doorne, de schrijver van het boek: „Achter de Waaldijk", over humor, plattelandsche hu mor en Betuwsche humor in het bijzonder- Spr- wees eerst op het dialect van de Overbetuwe en het gebied ten Noorden daar van, waar de Saksische invloed merkbaar is, ook in het dialect van Soest, terwijl in de Nederbetuwe en zuidwaartsch de Frankische invloed merkbaar is- Sj.r. achte humor een kostelijk bezit en zeide, dat wie daarvoor niet ontvankelijk was, leek op een radiotoestel met een te korte antenne, terwijl de humor-zonder-pit door den spr vergeleken werd mLt vegetarische snert- De zucht echter om de dingen grooter te doen lijken dan zij zijn, heeft de humor mis bruikt- Humor is geest" en leven, het moet een ver fijnde grappigheid zijn, doch ook spontaan- Dickens zeide het reeds; „Humor is ernst met de beenen in dc lucht" cn zijn humor was typeerend, getuige in „Pickwick" Wanneer Buziau allerzonderlijkst ten too- neele verschijnt, verkleed als schoenmaker, dan lacht de zaal, doch dit is geen humor, doch, zoo zeide spr-, wanneer hij daar over een schoen gaat philosophecren en zc'gt, dat er rechte en kromme neuzen zijn, doch, dat het op het binnenwerk aankomt, dan lacht de zaal harder, want dan spreekt de humor. De plattelandshumor besprekend, zeide spr, dat in dit so^ rt humor zeer veel kerkelijk le ven domineer\- De dominee of de pastoor moeten het vl ak ontgelden, doch men doet dit niet bij vi ijze van bespotting, doch uit sympathie, die op het platteland de grond slag is voor <|e humor- Op het plat'eland bestaat een zeer gezon de humor, daar i» het spontaan en onver wachts, zonder dat men er op uit is om humoristisch te zijn LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Naar aanleiding van verschillende opmer kingen door belangstellenden gemaakt, deelt het Hoofd van den Luchtbeschermingsdi«n«i mede, dat ieder, die zich voor een of andei«® hulpdienst heeft opgegeven, door hem is in gedeeld- Wanneer onverhoopt de noodzakelijkheid van in functie komen zich mocht voordoen* ontvangt men bericht waar men zich te mel den heeft. Zijn vóórdien oefeningen noodzakelijk, dan ontvangt men ook daarvan tijdig bericht- MUZIEKAVOND DOOR BLINDEN- Donderdagavond werd in de Wilhelmina- kerk een Zanguitvoering gegeven door een blindenkoor uit Amsterdam ten bate van de Hulpvereen- „Blinden-penning" aldaar- Ook de solisten en de pianist waren gere- cruteerd uit de blind en- Er werd een hoogstaand programma op zeer verdienstelijke wijze afgewerkt- Ontroe rend was het, deze menschen, die zooveel moeten missen, zooveel te hooren presteeren- Ook de film van het blindenwerk, die tus- schen de zangnummers vertoond werd, gaf blijk, welk een gezegend werk er onder de blinden verricht wordt, en hoe er, door da blinden productief werk te geven nog licht in het lichtlooze land gebracht word- Ds- Van Andel sprak een hartelijk en mee- levend openingswoord- Wie dit nuttige blindenwerk wil steunen, wende zich tot Mej- G- Gillebaard, correspon dente der Vereen-, Van Lenneplaan 14 alhier- ZANG-UITVOERING „APOLLO". Donderdagavond gaf de Mannenzangverecrt. „Apollo" een zang-uitvoering in hotel „Eem- land", waarvoor zeer goede belangstelling be stond De heer S- de Zoete heette de aanwezigen welkom, speciaal den Burgemeester en de zusterverecnigingen Het verheugde spr- zeer, dat Burgemeester Visser, het beschermheerschap van de vereen- heeft willen aanvaarden en daarmede de tra ditie heeft voortgezet, daar ook wijlen Bur gemeester Deketh deze functie had- Spr- hoopte, dat onder deze bescherming de vereen, zou groeien en bloeien Hierna werd een gevarieerd programma aangevangen- Aanvankelijk zwak Degmnend herstelde hec koor zich spoedig en genoten we van do fraaie vertolking van „Vrede des gemoeds" van Dorbeck en „De Stem der Zee" van Coenen- De heer J- Monen, tenor te Utrecht, wis selde dit programma af met eenige Fransche chansons en liederen van Tino Rossi- Zijn optreden was ditmaal beter dan vorige maal» ,Muhle im Schwarzwald" werd door het koor subliem gezongen evenals het „Jagers koor". Het „Rosen aus dem Suden" werd iet9 tS sterk ingezet, doch verder zeer goed verzorgd- Na de pauze werd een tooneelstuk opge* voerd door de tooneelclub „Ollopa"- Het geheel was een zeer geslaagde avond» Van Weedestraat 8 Telefoon 2458 voor inkoop van oud Goud, Zilver, Diamant VAN OUDS BEKEND. „HEIMAN DULLAART; ZIJN LEVEN, OMGEVING EN WERK-" Over bovengenoemd onderwerp sprak Vrij% dagavond 21 April de heer P. Boercma al« hier voor de Afd» Baarn—Soest der Vereen- v- Chr- Onderwijzers in de Chr- Nat. School aan den Driehoeksweg. Spreker begon met een levendige beschrij» ving te geven van de wijze, waarop Albert Verwey dezen 17de eeUwschen Chrisien-c'i b. ter, die door de laatdunkend-zelfgenoegzai»e achttiende eeuw niet was opgemerkt, weer naar voren bracht, om vervolgens aandacht te schenken aan de breede studie, die Prof- Dr- J- Wille aan diens leven, omgeving en werk wijdde Aanvankelijk staande onder invloed van Vondel, wist Heiman Dullaart zich onder lei ding van Rcmbrandt, wiens schildersleeiling hij was, tot een eigen visie op te werken en leverde hij een hoogst-eigen poëzie, vooral van geestelijken aard, hoewel ook het fei-be- wogen nationale leven van dien tijd in zijn gedichten weerspiegeld wordt Een en ander werd geïllustreerd door d« weergave van tal van gedichten, waaronder vooral de Christus-sonnetten van ontro. r^nde schoonheid waren en overtuigend- blijk ga ven, hoe goed het is, dat het werk van dezen verdienstelijken dichter van het stof der tijden werd ontdaan-

Soester Courant | 1939 | | pagina 15