'AME!) RUBRIEK 3 w Ons Patronenhoekje Blouses met kant garneering voorkomen de maanden #^3 RELIEF STIKSELS DE ZORG VOOR DE KAMER-LINDE V&- ONZE GOEDKOOPKPATBONEN. Patronen van in deze rubriek voorko kende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt kdien niet anders staat aangegeven, 1 0.58. Betaling reeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel» De sportieve over hemdblouse, handhaaft «ich steeds, zij het, dat ie lage puntige hals uitsnijding, die de revers steeds vormden, zich ge wijzigd heeft en of zeer bescheiden is of heeft moeten wijken voor een óm den hals sluitende kraag. Aangezien het model van deze blouses blijk heeft gegeven zich in de gunst der vrouwen te verheugen, heeft men pogingen ge daan het al te strenge karakter te doen wijken. Garneeringen van plis- sé's, ruches, nervures en kanten entredeux ma ken deze blouses veel gekleeder, zoodat zij zich aanpassen aan de eischen, die de middag- kleeding stelt. Zelfs 's avonds ziet men niet zelden, bij f ees t el ij k egelegen hed en, blouses dragen, die dan natuurlijk van weefsels gemaakt zijn, die zich voor dit doel leenen. Vooral bij lange, zijden rokken kleedt dit genre blouse zeer elegant. Zoolang als mantel- costumes domineeren zullen blouses zich on misbaar toonen. Lange jaren zijn zij van het tooneel der mode ver dwenen, doch thans toonen zij zich soms wel eens wat pretentieuser te zijn gewor den, dan oorspronkelijk gedacht werd. Zoo als alles wat thans als modern gezien wordt overheerscht ook hier het vrouwe- lijk element, vandaar de vele garneerin gen die we aantreffen. Effen, gestreept, geruit, geplooid, ingehaald, geplisseerd, en op vele andere wijze versierd vormt de blouse een op zich zelfstaand geheel, dat het strenge costume weet te completeeren* Nu eens is zij van linnen of batist, dan weer van waschzijde of van zwaarwichtig aandoende tafzijde, van zachtgekleurd of ivoor crepe de chine of uitstaande organ- dié. Doch vooral op warme dagen wordt de opening der costumemantels meestal te gaarne aangevuld door plastions, die den indruk van een blouse maken. Hoe geheel anders zal een donkerblauw tostuum werken, indien er een roode zijden blouse bij gedragen wordt dan met wit zij den met geplisseerd voorstuk. De blouse heeft het in hare macht om aan het cos- tuum telkens weer een ander aspect te ver- leenen. Aansluitende vestblouses van zijden piqué sluiten met perlemoeren knoopen midden voor, evenals de strenge aanslui tende modellen met hoogsluitende kraag. Van knoopen gesproken, deze z7et men nu letterlijk overal aangebracht en ze mar- cheeren zelfs naar schouders en rug. De jabot, die steeds zeer flatteus kleedt wordt niet steeds meer als apart garnee- ringsmiddel gezien, doch maakt deel uit van schuingeknipte voorpanden en valt in een mooie golvende lijn, al dan niet met kant afgewerkt. Wanneer wij ons alle mogelijkheden rea- liseeren, die de blouse biedt, dan begrijpen wij niet, dat zij zoovele jaren aan de ver getelheid is prijs gegeven, temeer nog, daar deze oude getrouwe het mogelijk maakt eens met niet te groote kosten variatie in onze kleeding te brengen. Het dragen der dunne blouses brengt voor vele dames een moeilijkheid met zich mede, waarin de wijze Vrouwe Mode ech ter heeft weten te voorzien. Donkere on derjurken zijn ongeschikt en meermalen zelfs ook licht gekleurde, doch men heeft een oplossing voor dit probleem gevonden en wel in den vorm van wit batisten on derlijfjes, die gedragen worden met wit katoenen of tafzijden onderrokken afge werkt met plissé of strookjes. Onze schet sen geven beide nieuwste modegrillen te zien. Thans willen wij nog een korte be schouwing wijden aan de blouses dezer schets. Bovenaan een blouse van zijden linnen, versierd met filetkant. Onderaan een blouse van witte waschzijde met groe pen aan den binnenkant gestikte plooitje^ en handborduursel.. Halsafwerking met schuine bies en strik. De meest linksche blouse der groep van drie is gegarneerd met smalle Vale^ienne kant, terwijl het op staande kraagje een plooisel van datzelf de garneermateriaal heeft. Blo-use No. 2 (rechts) is een combinatie van georgette met kant, die bij wijze van bolen op de stof is gewerkt. Elegant model voor de mid daguren. Als „Dritte im Bunde" een vroo- lijk bedrukt katoenen model, dat vooral als strandblouse in aanmerking komt om ge dragen te worden met linnen rok. Meer en meer komt men tot de erken ning, dat relief stiksels zich bijzonder goed leenen voor het maken van kussens en allerlei andere handwerken. Mooie effecten worden o.m. verkregen door het op deze wijze bewerken van muurkleeden en sprei en. Deze eerste doen het zoo buitengewoon goed boven een divan en het prettige van deze relief stiksels is, dat het werk een voudig is en vlug uit gevoerd kan worden. Bij een zacht gekleurd effen behang kan men een wandkleed kiezen in iets donker der nuanceering. Men kan de stiksels kleur op kleur werken of afstekende zijde aan wenden, hetgeen eveneens aparte effecten geeft. Wie niet zelf de gave bezit om ontwer pen op stof te brengen kan allerlei ge schikte motieven inhandwerk winkels vinden, die zich leenen voor het kussen op de theemuts, die men wenscht te maken. Vele dames zien tegen het maken van handwerken op omdat de afwerking van kussens, theemutsen e.d. haar moeilijk valt. Ook dit behoeft geen bezwaar te zyn, want in de handwerkzaak waar men fournituren betrekt is steeds gelegenheid een of ander op te maken. Het versieren der kamer door handwerken geeft de huisvrouw niet alleen een groote voldoening, doch maakt het tevens mogelijk iets persoonlijks aan haar interieur te verleenen. MOCCATA^JRTJE ZONDER OVEN Noodlg: 200 gram zachte K colomlbyn-bis/uits) 150 gram l/oter 150 gram '/asterdsuiker 8 eetlepel^ sterke koffie e. Voor deze/ taart nemen we b.v. ihooikistpar/netje of biscuitbusje en o_. de bodem met biscuits en zetten z,2 ook tegen de opstaande kanten. De boter tot room imc/eren en de suiker erdoor roeren tot men een zacht, gelijk mengsel heeft ver kregen, daarna druppel voor druppel het extract. Op de biscuitbodem legt men eetf laagje ci/ême, daarna weer biscuits, crêmlj enz., zod, dat de laatste laag uit biscuits be staat en er nog crème overblijft om het taartje, als het uit de vorm is genomeri mede te béstrijken. Op de laatste laag b&. cuits wordt nu een bordje gelegd met iet$ zwaars, b.v. een kannetje water, om de bis cuits' en de crème op elkander te laten druk ken en zoo wordt alles op een koele plaati weggezet tot den volgenden dag. Alvorens het taartje daana te keeren worden de bis^ cuits gelijk afgesneden en na het keeren worden de zijkanten met de achtergehou den crème bestreken en met chocolr.de ha gelslag bestrooid. EIERENSCHOTEL 6 hardgekookte eieren 1 eetlepel bloem 23 eetlepels geraspte kaas 50 gram boter 2 dL. melk. Peper en zout. De hardgekookte eieren worden gepeld en daarna in koud water gelegd. Boter in een pannetje smelten en vermengen mei een volle eetlepel bloem en de melk dil slechts langzaam toegevoegd wordt. Sausje vijf minuten zachtjes door laten koken pp asbestplaatje en daarna 2 eetlepels ge? raspte kaas toevoegen. Peper en zout naai smaak. Vuurvast schoteltje invetten en hierin de in de lengte gehalveerde eieren leggen me* dooier naar 'beneden en bedekken met de kaassaus, die bestrooid wordt met de rest van de kaas, waarna het schoteltje in een beete oven geplaatst wordt om een lichte bruine bovenkant te krijgen. De kamerlinde is een plant, die zeer de coratief werkt en een sieraad voor kamers en serres is. Vele huisvrouwen, die een kamerlinde hebben, klagen over het afval len van de bladeren, niettegenstaande zij alle andere planten zoo lang frisch en ge zond houden. Men geeft mest en giet, pot de plant om, geeft hem telkenmale een an dere plaats, doch ondanks alles, of liever dóór al deze overdreven zorgen heeft men een kalen stam met enkele groene blade ren in den top. Wanneer men het mes in den stam zet, en een plant van b.v. 1 M. tot ongeveer 40c M. afsnijdt, handelde men eenvoudiger en verstandiger. Spoedig zal men daarna bemerken, dat de plant nieu we scheuten maakt. Het afsnijden moet met een zeer scherp mes geschieden plm. 5 cM. boven een knop, zoodat het wond- vlak zoo klein mogelijk wordt. In den aanvang mag de afgesneden plant niet veel, later echter rijkelijk water heb ben. De beste tijd om de linde af te snij den is in het voorjaar, terwijl men het tel kenmale verplaatsen van deze en trou wens alle planten, moet voorkomen. (Nadruk verboden). Niet steeds is het mogelijk om kinderen een eigen kamer te geven. Gebrek aan ruimte en geld ontbreken in de meeste gezinnen om zulks te verwezen lijken. Uit een opvoedkundig oogpunt is het echter gewenscht, dat het kind een eigen hoekje heeft, waar hij kan spelen en waar hij tevens zijn speelgoed kan opber gen. lis hij grooter, dan is zoo'n kast te vens geschikt om boeken op te bergen, ter wijl aan de opklaptafel schoolwerk wordt gemaakt. Wij geven op deze schets een ontwerp van een zeer doelmatige kast, die onge twijfeld een plaatsje in de huiskamer ver dient. Men kan zoo'n kast van triplex la ten maken, dat men laat beitsen en in de was zet of eventueel kan men deze kast in een of andere kleur lakken. De kast is voorzien van vakken, die veel berging bie den, terwijl onderaan twee laden zijn. Het middenstuk kan neergeklapt worden en als tafel dienst doen. Bij het sluiten worden de pooten eveneens opgeklapt. Voor de smalle zijkanten worden gordijnen gehan gen. MODERNE DAMESJAPON. Succespatronen A 103. Prijs 30 ct, en 5 ct. voor porto en omz. bel. Meermalen gebeurt het, dat een japon onder de armen en aan de mouwen sluijt en men haar toch nog gaarne zou dragen. Een goede oplossing te vinden is vaak moeilijk doch die op deze schets is aange geven, is zeer geslaagd. Bijgaand model kan ook gemaakt worden, indien de stof voor een geheele japon niet toereikend is, terwijl men alle mogelijke combinaties sa men kan laten gaan. Halsafwerking is ef fen gehouden, do$h dit is een kwestie van persoonlijken smaak. Ben. stof rok 2 M., bovendeel 125 c.M. Patronen 40, 42, 44, 46. MEISJES JURK. Succes patroon A 109. Prijs 30 ct, en 5 ct. vbor porto en omz. bel. Katoene shooljurk met doorgaande mid- denbaan, waaraan tevens de zijstukken zijn geknipt. Hooge halsafwerking met splitje. Glad mouwtje. Ben. stof 2% M. 70 c.M. bneedte. P.tro- nen voor meisjes van 810 en 10—12 jaar. BUN VOOR GOEDKOOPE PATRONEN Op te zenden aan „Het Practisch Mode- blad" Postbus 36 Den Haag, giro 203203, NAAM Maat STRAAT PLAATS Patroon No Hierby ingesloten aan postzegel*. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practische Modeblad" wenscht te ont vangen gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3, 8, 10 of 121/2 cent, doch niet va*» 6 cent).

Soester Courant | 1939 | | pagina 2