tlïeuwe ontwerpen SMouócó eti Slakken voor Sc|iaar, naald en draad als hulptroepen KNIPPATRONEN Warme handschoenen in een dito das zijn Jteeds welkome ge schenken, zoowel op jlen kersttafel als voor ^ndere gelegenheden. Voor den das, die 18 t.M. breed is, heeft men twee kleuren wol noo- dig. 100 gr. hoofdkleur en 20 gr. bijkleur, die we zullen veronderstel len van respectievelijk bleu en zacht grijs te zijn gekozen. Men be gint met 82 st. en werkt in heen en weergaande toeren recht. Om nu de schuine richting der strepen te krijgen breit men in de heengaande toer de 2e en 3e steek samen en meerdert uit de voorlaatste steek. Men maakt driemaal afwisselend 12 toeren bleu en 12 toeren grijs en werkt vervolgens in de hoofdkleur, tot dat het werk 30 c.M. lang is, waarna het laatste deel precies als het be gin wordt gebreid. De dameshandschoenen. Noodig pl.m. 50 gr. lichte wol en pl.m. 10 gr. gekleurde wol. We zullen deze eveneens als grijs en bleu aanduiden. Beginnen met 64 st op vier naalden en 36 toeren in geribd pa troon breien, naar verkiezing 2 recht 2 averecht of 1 recht of 1 recht verdraaid 1 averecht. Men breit afwisselend 6 toeren van de eene daarna van de andere kleur, waarna het handgedeelte volgt. De steken van de le en 2e toeren vormen den bin nenkant, die van 3e en 4e den ring van den handschoen. De eerste wordt recht gebreid, de laatste in blokjespatroon, zoo als het werkproefje te zien geeft, le toer: recht en afw. 2 toeren 2 recht 2 averecht, waarbij men zorgt, dat de blokjes, die steeds gescheiden worden door een rechte toer, verspringen. In de 5e toer (handge deelte) meerdert men voor de geer aan duim voor en na de laatste steek van de vierde naald (werk wordt met 5 naalden gebreid) en herhaalt dit nog achtmaal bij iedere 5e toer. Men neemt de 19 steken op een draad, zet 9 st op voor de en sluit de ronde weer. Nu breit men 4 maal in iedere tweede toer de eerste en laatste geersteek met het aangrenzende handgedeelte samen. Over 64 steken breit men 10 toeren, waar na begonnen wordt met de vingers. Voor den pink neemt men 7 st. van binnen kant van hand- en van bovendeel, zet vier steken oj tusschen de ringvinger en pink en breit 28 toeren op drie naalden. Top af werken door steken op te nemen en er enkele malen een draad door tè halen of gemaakt. Sluiten met een rij knoopen in het midden er. hebben een hooge halslijn, terwijl de voorpanden met een scherpe punt op den rok vallen. Dit genre model len reikt een flink stuk over de taille. Strikjes, ruches, handborduursel, inge haalde ruimte, plooitjes, passen, knoopen, zijn de meest toegepaste details. De hals lijn blijft over het algemeen hoog en is nu eens rond, dan weer met een plat of aan sluitend kraagje afgewerkt, terwijl ook meermalen een naar het model geknipte bies een zeer geschikte afwerking vormt. Men ziet de bedoeling hiervan weergege ven aan de blouse met de scheip gepunte pas en knoopsluiting naar links, die aan de vroegere Russische blouses herinnert. Het tweede mode] rechts is van gestreept ma teriaal en geeft aan slanke figuren een ge vulder figuur, omdat de pas dwars is ge nomen. Rokken worden zoowel met twee als vier zes en meerdere banen ge maakt. terwijl ook heupstukken zeer mo dern zijn. Een af kleed end model vindt men op de schets (bij de groep van vier) ge heel rechts, terwijl hiernaast een gekleede zwart fluweelen rok is aangegeven met zakken aan de zijkanten. Men ziet hoe verscheiden de afwerkingen van blouses zijn en zoowel het zeer eenvoudige model links werkt al even apart als de kanten blouse met ronde pas, waaronder kleine splitjes zijn aangebracht. Onderblouse in de kleur der kantstof is gewenscht. No. 2 van links (gedragen op fluweelen rok) is van crêpe de chine met garneering van Valencienne kant. Apart is de gar neering langs de revers van de gekleede blouse (links onderaan) die uit bloemen- motiefjes bestaat van smal zijden tres ge maakt. hiervoor het beste leent Heereu sokkes slijten meestal alleen aan de voeten, in. dien we nu steeds twee zelfde paren koo- pen kunnen we de voeten verstellen ali fig. 6 aangeeft. De stukken stikken w« voor den voet op den verkeerden kant en zorgen, dat de naden plat genoeg komen om niet te drukken, wanneer de schoenen aan zijn. Van lange sportkousen kan voor een twee a driejarig kind een onderbroekje gemaakt worden en hiervoor maken we de naden gedeeltelijk los en stikken de beide kousen voor het bovengedeelte aan elkander; onderdeel met elastiek afwer ken (afb. 8). Het truitje afb. 9 hebben we gemaakt van een zijden tricot camisole, doch ock wollen lijfjes kunnen er voor gebrir'kt weiden. Rose tricot werken we op met groen zijden twist en wil met sier- steekjes aan de naden. Het verslechte on derdeel versieren we met groote moezen en ook de ingehalde hals krijgt een kleurig draadje. Aardige siersteken om stofdee- len te verbinden geven fig. 10 en 11. „IN ANTWOORD OP UWE ADVERTENTIE." Zeer velen zullen ettelijke malen tever geefs met dezen aanhef hun brieven be ginnen, bij het solliciteeren naar een be trekking. Verschillende détails dragen er toe bij, of men al dan niet kan van sla gen kan hebben. In de eerste plaats het postpapier, dat er onberispelijk uit moet zien. Men gebruikt voor sollicitaties steeds eenvoudig wit papier, geen kleuren en geen parfums. Handgeschreven brieven genieten de voorkeur, zelfs als het gaat om een betrek king als steno-typiste, hoogstens kan men er een getikte brief bijvoegen als proeve van bekwaamheid. Een mooi handschrift valt niet alleen op, doch men kan uit dit laatste ook verschillende karaktereigen< schappen afleiden. Heeft men hiervan zelf geen studie gemaakt, dan geeft men hei vaak ter beoordeeling aan een schriftkun dige. Men sluit bij solliciteeren nooit du authentieke stukken in, doch steeds af schriften, omdat men in het eerste geval de kans zou kunnen loopen, dat zij in hei ongereede geraken. Trouwens men zou te. genover een werkgever den indruk ver wekken ietwat zorgeloos of te goed vaü Vertrouwen te zijn, indien men bij eeu sollicitatie de authentieke stukken zot insluiten. Vervolgens verplicht men hen bij niet slagen de stukken te retourneerep hetgeen niet noodig is met afschriften. Men vermelde bij de sollicitaties niet t veel détails, doch houde zich aan de hoofd( zaken. Meestal kan men volstaan met leef< tijd, godsdienst, genoten onderwijs, diploj ma's aan te geven en eventueel voorga ai* de betrekkingen. door nog enkele toeren te minderen an begin van iedere naald. Men neemt 4 st. tusschen de vingers op en breit 4 toer over alel steken. Vervolgens neemt men de 4 steken (tusschen de vingers) op en van beide deelen nog 7 st., sluit de ronding voor den ringvinger na nog 4 steken opge zet te hebben, zoodat men 4 plus 7 plus 7 plus 4 st. 22 st. op de drie naalden heeft. 36 toeren breien en daarna den top afwer ken. De middelvinger heeft behalve de 4 opgenomen spansteken twee maal acht en vier nieuw op te zetten st. en is 40 toeren lang, daarna top breien en ten slotte op overige st. en spansteken de wijsvinger afmaken. De duim wordt gebreid op 27 st. van de geer en is 30 toeren lang met top inbegrepen. In de 357 toer wordt ge minderd en wel boven de steken van de geer. öteeds weer brengt de mode ieuwe modellen voor blouses n rokken en de fantasie der Lode-ontwerpers is op dit ge- ied schier onuitputtelijk. Soberheid is het parool, zoo- el wat de garneering als de ïaaksels betreft. Gewoekerd fordt met de stof, omdat we iet weten, of zich ten aanzien er weefsels in de toekomst |og moeilijkheden ten opzichte fan fabrikatie en aflevering lullen voordoen. Blouses en rokken is in de- jen tijd* wel een zeer practische tracht, omdat men zooveel va- {iatie aan kan brengen zonder lepaald in groote kosten te ver ruilen. De materialen, die men janwenden kan voor het maken ten blouses zijn wel zeer uit- lenloopend. Vanzelfsprekend zul én voor de morgenuren prac- jische en laten we het maar joo noemen „degelijke" stoffen gorden aangewend. Fransch flanel en vyyella hndt men in zeer aparte uit keringen en het groote voor- jeel is, dat beide soorten wasch- jaar zijn. Ook verschillende wollen stof- ui leenen zich voor blouses en voorts voor i meer gekleede modellen. Zijde, effen, istreept en geruit, fluweel, wollen kant- 'of, brocaat enz. Overhemdmodellen blijven steeds gang- aar en kleeden zeer gedistingeerd, terwijl ézette figuren steeds blouses boven en jiet in den rok moeten dragen. Vestblou- ps en spencers zijn de aangewezen mo- (ellen; deze laatste zijn naar het figuur T 6761 T 6760 T. 6759. Fluweelen middagjapon met middenstuk, dal ten klokkend baantje te zien geeft. Zeer geschikt model voor meer gezette dames. Ben. stof 3.75 M. van 1 M. Zilver of goudgalon als garneering. Patronen in de maten 44—48. T. 6760. Sportieve japon voor slanke en gezette flgu- Ten. Ben. 3.50 M. van 1.30 M. Patronen in de maten 444®. T. 6761. Middagjapon van effen zijde met garneering van plissé's. Ben. stof 3.10 M. van 1 M. Patronen 40-44. en reparatie behoeven direct onder handen te nemen, voorkomen we eerder dan strikt noo dig is de aanschaffing van nieuw onder- of bovengoed. Verschillende stuk ken ondergoed kunnen vermaakt en gerepa reerd worden en tot dusverre namen we dat werk in den regel nog al luchtig op. Thans gaan we eens met eik ander na, wat we al- zoo te doen hebben. In de eerste plaats krijgen we een heeren onder broek in handen, die aan het zitvlak en knien gesleten is. Zoo lang de plekken dun of de gaatjes klein 2ijn worden ze gestopt, een wijze van verstellen, die men echter niet toepast op groote gaten. Inzetten van stukken in de knieën is eenvoudig omdat men te doen heeft met rechte stukken; doch het zitvlak wordt versteld als afb. 1 en 2 aangeven. No. 3 geeft een kniestuk te zien. Met de hand verstellen van tricot broeken is aan te bevelen, aangezien ma- chinewerk de stof spoedig doet intrekken. Bij vierkante stukjes mag niet vergeten worden de hoeken in schuine richting in te knippen. Op den,.,jterkeerden kant wor den de naden, na platgestreken te zijn met een zig-zag steek op de stof gehecht (fig. 4). Voor het verstellen van kruis worden lapjes geknipt als afb. 5 te zien geeft. Wanneer verstellen de moeite niet meer loont kan men van de goede deelen neg kindergoed maken o.a. broekjes of een borstrok. Steeds werkt men tricot stoffen op den verkeerden kant of flanel of met zig-zag steken, aangezien de stof zich KNIPPATRONEN VAN DEZE MODELLEN zijn verkrijgbaar bij Het Practisch Mode blad, Postbus 36, Den Haag, Giro 203203. De prijs bedraagt per patroon 0.30 plus 0.05 voor porto- en omz. bel. Betaling steeds vooruit in postzegels, per postwis sel of giro. T 6759 T 6758 T. 6758 Prijs 0.30 '-f-' 0.05 voor porto en omz. bel. Donkerblauwe japon met garneering van cyclamen- kleurige stof. Ben. stof pl.m. 3 M. van 1.30 M. Patronen 4448.

Soester Courant | 1939 | | pagina 1