Tweede BiadS.E.C. verloor van A.P.W.C. DISTRIBUTIE- NIEUWS Bekendmakingen, Soest Zondagsdienst Apotheken. ««ii JDE SOËSTEU COURANT" *<sn VRIÏDAG 29 NOVEMBER 1940 No. 48. (Officieel) Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemeene kennis, dat we gens de bezwaren, verbonden aan de ver duistering van de kantoren en loketten jran rlc onderscheidene diensten, voorloo- pig Is bepaald, dat de kantoren vanat heden niet om nogen doch om tien uur voormiddag voor het publiek geopend lullen zijn. Soest, 7 December 1940* Burgem. en Wetk. voornoemd, De Burgem. A. L. DES TOMBE. De Secretaris J. BATENBURG. WATERLEIDING EN VORS1. Elders in dit blad is een advertentie opgenomen, waarin den geabonneerden der Soester Waterleiding, Utrechtsche Water.eicing Maatschappij, Stichting „De Drinkwaterleiding Noord-West-Utrecht", Stichting Drinkwaterleiding Zuid-Utrecht cu Drink waterleiding West-Utrecht wordt verzocht vóór 10 December a.s. na te gaan of de binnenleiding van hunne per- ceelen met behulp van de hoofdkraan goed kan worden afgesloten. Aanleiding tot het plaatsen dezer ad vertentie is het naderende winterseizoen en de omstandigheid, dat de sterke be perking van het autoverkeer, alsmede de verduisteringsmaatregelen het voor de Waterleiding bedrijven onmogelijk ma ken om ieder geabonneerde spoedig té helpen, indien met het opgeven van af wijkingen in de binnenleiding gewacht wordt tot de vorst is ingetreden. Ten einde afwijkingen in de binnenlei ding te kunnen constateeresn, dient men als volgt te werk te gaan. In de eerste plaats moet worden na gegaan of de hoofdkraan (van het water leidingbedrijf) goed kan worden afge sloten. Dit is gemakkelijk te controleeren door deze kraan goed dicht te draaien en daarna de hoogst gelegen aftapkraan In het perceel te openen; blijft het wa ter daaruit doorstroomen, dan sluit de hoofdkraan niet goed at. In dit geval dient het waterleidingbedrijf ten spoedig ste te worden gewaarschuwd, dat voor herstelling zorg draagt. In de tweede plaats overtuige men zich of de tusschen-afsluitkranen, waardoor een gedeelte der binnenleiding kan wor den afgesloten, goed tunctionneeren. De ze kranen maken het mogelijk bepaalde gedeelten der binnenleiding, gelegen in piet-vorst vrije ruimten, gedurende een vorstperiode ook overdag at tesluiten. In de keuken kan dan bijv. het aftappen van water nog blijven doorgaan. Het ge vaar van bevriezen der leiding kan zoo- cioende zooveel mogelijk worden beperkt. Indien deze tusschenafsluitkranen af wijkingen vertoonen, dient men zich voor reparatie tot een loodgieter te wenden. Het vrijwaren van hoofdkraan (en wa termeter) tegen bevriezing kan op een voudige wijze geschieden door het om wikkelen van kraan, meter en open lig gend gedeelte leiding in den meferput met hooi, stroo, jutezakken, doeken e.Ó. In kelders, waarin zich de» hoofdkraan (en watermeter) bevindt, dient het raam pje te worden gesloten. Het gebeurt wel, dat geabonneerden jtjtydens een vorstperiode één of meer der tapkranen geregeld laten doorstroomen. Een dergelijke handelwijze Is zeer laak baar, aangezien daardoor noodeloos wa ter verloren gaat en bovendien electrici- scbestroom wordt verspild, voor de op wekking waarvoor steenkolen noodig zijn. leder geabonneerde wordt in zijn eigen belang aangeraden de binnenleiding in rijn perceel thans spoedig te controlee- ren; hij zal zich daardoor In den ko menden winter veel ongerief besparen. RUILING DISTRIBUTIEBONS. Volgens een in dit nummer voorko- komende advertentie stelt de heer G. v. d, Wilt, Nieuweweg 112 zich beschikbaar tot omruiling van distributiebons. Voor velen kan dit een welkome ge legenheid zijn om minder gewenschte bon nen te verruilen tegen wél gewenschte bonnen. AANRIJDING. Op de Moienstraat had een aanrijding plaats tusschen het 14-jarig meisje R. 6n een ouder persoon, doordat laatstge noemde plotseling van richting moest ver anderen. Het meisje liep bierbij eenige verwon- ddingen op, terwijl het rijwiel bescha digd werd. RIJWIEL GESTOLEN. Donderdagmorgen kwam een bewoon ster van de Molenstraat bij de politie de itjededeeling doen, dat haar rijwiel uit «en achter haar woning staand schuurtje was ontvreemd. De politic stelt een on derzoek ia. Door vrij plotseling ingetreden vorst was het speelveld in het Burgemeester Dekethpark vry hard, waardoor jammer genoeg het spel van beide zijden niet ten volle tot ontplooiing kon komen. De wed strijd had een uitert fairverloop, wat vooral wat de bodemgesteldheid betreft van groot belang was. De eerste aanvallen waren voor S.E.C. en reeds na eenige minuten loste Klom penhouwer een geweldig hard diagonaal schot, hetwelk de A.P.W.C. doelman nog juist over de lat kon stompen. De daarop volgende hoekschop werd rakelings over het A.P.W.C. doel gekopt, maar toen kwam ook A.P.W.C. los. Met verre zuivere passes gingen de Amersfoorters ten aanval en ook Wijn gaard in het S.E.C.-doel moest er meer- deremalen aan te pas komen om zijn doel voor doorboring te behoeden. A.P.W.C. had zich spoedig aan de moeilijke terreinomstandigheden aange past; de Amersfoorters aarzelden nim mer, de toegespeelde ballen werden di rect doorgegeven naar een clubgenoot, terwijl de S.E.C.-spelers de hun toege speelde ballen meest eerst lieten stuiten daarmede tevens hun tegenstanders gele genheid gevend om in te grijpen. De anders zoo gevaarlijke S.E.C. vleu gel werd streng bewaakt en was zoo doen de niet productief. A.P.W.a -51 Plotseling een A.P.W.C. doorbraak en de linksbuiten weef op keurige wij*e Jn te schieten. (14), Nog geeft S.E.C. ^e moed niet op en hoewel in het veld veel sterker, lukt het S.E.C. niet de achterstand voorloopig te verkleinen. Eerst een 10 minuten voor tijd geeft Klompenhouwer van rechts een zijner bekende voorzetten en het is we derom Post, die met een kopbal succes heeft (24). A.P.W.C. versterkt de laatste minuten zijn verdediging en eenige minuten voor tijd kogelt Reijerse over de handen van den keeper heen nummer drie in de tou wen (34). S.E.C. tracht nog een gelijkspel fe for- ceeren en de laatste minuten verstrijken In geweldige spanning. Geheel A.P.W.C. verdedigt en er is voor de S.E.C. spelers geen doorkomen aan. Als de goed lei dende scheidsrechter dan hef einde aan kondigt heeft A.P.W.C. met 34 ge wonnen en is S.E.C. een paar kostbare punten kwijt. Dit was ons inziens niet noodig ge weest, als de Soester ploeg direct na het beginsignaal zich met hetzelfde enthou- siastme in den strijd had geworpen, als het in de tweede helft deed. De fouten in de S.E.C. verdediging bij het scoren van het eerste en derde doel De vrouw van den spoorwegarbeider Tragfer, die de spoorboom en aan den As- selschesfraat te Apeldoorn bedient, heeft door haar moedig optreden een trein tot stilstand gebracht*» welke anders op een auto zou zijn gereden, die door de af- sluitboomen was gereden. Ondanks, dat zij door het ongeluk zelf aan den voet gewond werd, snelde zij den trein, die in aantocht was, tegemoet met een roode vlag en wist de aandacht van den machinist te trekken, die onmiddel lijk de trein tot stilstand kon brengen. De moedige vrouw op haar post (Polygoon). De S.E.C.-linksbuiten die veel bal len kreeg toegespeeld, kon er maar niet in s'agen zijn tegenstanders te passeeren en wanneer hem dat gelukte, dan waren zijn voorzetten te laag. De A.P.W.C. aanvallen waren door snel en open spel veel verrassender. Na pl.m. 20 minuten had een van deze aanvallen ook voor A.P.W.C, succes; de linksbuiten zette de bal schuin voor het S.E.C.-doel, waar een der Amersfoor ters ongedekt de gelegenheid kreeg met een kopbal de score te openen (0—1). A.P.W.C. bleef het beste van het spel behouden; toch on.kwam A.P.W.C. aan den gelijkmaker toen Reijerse bij een S.E.C.-aanval onverwacht een hard schot inzond, dat de A.P.W.C. doelman met 'n tijgersprong wist te bemachtigen. Dit was een prachtig staaltje keep- werk van dezen doelman; hij bleek zich aan het dijbeen verwond te hebben, waar om even werd gestopt. Na een half uur forceerde A.P.W.C. een hoekschop, die, goed genomen, niet ver genoeg wera weg gewerkt en een der A.P.W.C.'ers zag kans met een fraai- en omhaal onverwacht den stand op 02 te brengen. Fanatiek valt S.E.C. aan, maar de A.P.W.C. defensie wist van geen wijken en vooral de doelverdediger der gasten was een onoverkomelijk struikelblok. Met een 20 voorsprong voor A.P.W.C. kwam de rust. De tweede helft Is nog maar eenige minuten oud, als een elkaar niet begrij pen in de achterhoede S.E.C. noodlottig wordt en de A.P.W.C. mldvoor de bal in het verlaten doel kan koppen. Toch geeft S.E.C. zich nog niet gewon nen en komt ziender oogen In de meer derheid. De S.E.C.-spelers spelen nu veel vrijer als in de eerste helft. Aanval op aanval op hef A.P.W.C. doel volgt en na een kwartiet is het Post, die een hoog voor hel A.P.W.C.-doel geplaatste bal op fraaie wjtyze weet in te koppen (13). Het spel behoudt hetzelfde karakter, een aanvallend S-E'.C. en een verdedigend punt van A.P.W.C. hadden vöotkomen kunnen worden. S-E.C. heeft in het laatste halt uur la ten zien, dat zij kan voetballen. De kans op de bovenste plaats hebben de S.E.C. ers nog in eigen handen, maar dan moet in de resteerende wedstrijden gespeeld worden zooals in dit laatste halt uur van deze ontmoeting. De stand is thans mede door hef geiijke spel tusschen Quick en 's-Gra- veland als volgt: Quick 10 5 3 2 3425 14 "S-Graveland 9 6 1 2 41—19 13 A-P-W-C" 8 5 2 1 26—19 12 S.E.C. 9 6 0 3 37—22 12 Kampong 9 2 4 3 27—22 8 OlvmPia 9 14 4 23—35 6 E.A.C. 7 2 1 4 17—27 5 Amsvorde 9 117 17—42 3 Actit 8 116 14—34 3 Het 2e elftal won met 63 van Her cules Ui- Voor Zondag a.s. is een inhaal pro gramma vastgesteld, vandaar slechts een wedstrijd voor S.E.C. en wel S.E.C. 111 Amers. Boys 111. Aanvang 2 uur, terrein Schrikslaan. CARLTON THEATER. BENJAMINO GIGLI IN „AVE MARIA" In Carlton B.oscoop Theater te Soest- dijk draait tot en met a.s. Donderdag de prachtige Lumina-film, een Itala-produc- tie, getiteld: „AVE MARIA" met in de hoofdrol Benjamino Gigli als Tino Dossi en met Kathe von Nagy als Claudette. Deze film toont ons Tino Dossï, de ge- vierdste tenor ter wereld. Toch is hij niet gelukkig. Zeven jaar geleden, kort voor zijn bruiloft, is hem zijn verloofde, Ma ria, ontvallen. Zijn trouwe Amadeus, zijn inpressarïo, is steeds bij hem. Inn een kapel op het stille Mont-mart- re-kerkhof woont hjj een doodemis bij en zingt na afloop met de koorknapen het Ave Maria. Op den vooravond van dezen dag amu seert Amadeus zich in een nachtlokaal op Montparnasse. Hier treedt Claudette op, bijgenaamd „het hart van Parijs". Amadeus maakt via haar partner Ml- chel (Harald Paulsen) kennis met haar. In zijn vreugde vertelt hij meer over Dossl dan misschien noodig Ï9. Als Ama deus eindelijk - uitgesproken is, betrekt Michel Claudette In een zeer geraffineerd plan. Wanneer Dossi 's morgens vroeg na. de mis naar buiten komt, ziet hij een vrouw, die er als gebroken uitzfef. Dossi gaat vol medelijden naar haar toe, stelt zich voor aan Claudette, want die is het, terwijl deze zich voorstelt als Maria. Tino Dossi wordt weer gelukkiger, zelfs gelooft hij, dat deze Maria, een tweede Maria voor hem zal worden. H(j neemt haar mee naar zijn villa in Napels. Claudette, die ontroerd is door de toe wijding, die Dossi haar betoont, krijgt, als zij naar het portret van de geliefde doode kijkt, spijt van haar bedrog. Amadeus krijgt een telegraam, waarin hem de verloving van Dossi met Maria bekend gemaakt wordt. Onmiddellijk reist hij naar Napels af. Claudette wil Dossi nu verlaten en inmiddels is Michel ook naar Napels gekomen. Hij eischt van Claudette, dat hy van Dossi 50.080 francs zal zien los te krijgen. Maar Claudette weigert. Mi chel dreigt alles aan Dossi te zullen ver tellen, hetgeen hij inderdaad doet. Dossi is verslagen. Juist dien avond zingt hy in de opera Iraviafa een scene, waarin hij zijn tegenspeelster een bundel bankpapier toewerpt; hij doet dit zoo hartstochte lijk en realistisch, dat Claudette, die de voorstelling bijwoont, begrijpt, dat Tino alles weet, als opgejaagd het theater verlaat en een ongeluk krijgt. Als Amadeus den volgenden dag Mi chel de 50.000 francs uitbetaalt, ver telt deze hem, dat Claudette werkelijk van Dossi houdt. Amadeus zegt dit aan Dossi op het momentdat zij vanuit hetj ziekenhuis bericht krijgen van Claudette's ongeluk. Eenigen tijd later geeft Dossi in het ziekenhuis 'n concert. Gefacïneerd door de prachtige zang van Dossl, staat Clau dette, die reeds weer herstellende is, op en loopt naar Dossi toe, die voor haar al leen het Maria-lied, dat hij speciaal voor zijn vroegere verloofde componeerde, zingt. Verder draait een fraai en interessant bijprogramma. BOND VAN GEPENSIONNEERDEN. Voor de vele leden van dezen bond in onze gemeente nemen wij gaarne on derstaande mededeelingen op. Op den ƒ.1. Woensdag te Utrecht ge houden BONDSRAAD, waarin alle 22 Zondag 8 December 194(k DIENST: APOTHEEK „SOESTDJ Van Weedestraat 46, Tclefooq 24b/. afdeelingen waren vertegenwoordigd, z.« de volgende besluiten genomen: a. De rekening I93p en de begroot{*ng 1941 werden goedgekeurd met bepaling dat de Bonds-contributle 1941 wederom f0.50 zal bedragen. b. Tot lid van het Dagelijksch Be stuur in de vacature S. Baarda, werd gekozen de heer J. H. Groen, secretaris van de afd Amsterdam. c. Voorstel van het D.B. om een ver zoek te richten tot het Departement van Financiën om de wet op de Rijksinkom stenbelasting te wijzigen in dien zijn, dat ook de vrijwillige premies ter verzekering van het behoud van het recht op GE ZINSPENSIOEN in mindering van het inkomen mogen worden gebracht, werd aangenomen. d. Het voorstel der afd. Amsterdam om een commissie te benoemen voor het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid om het orgaan van deq Bond DE WACHTER maandelijks te doen verschijnen, werd verworpen. e. Het voorstel van de Afd. Amster dam om wijziging te verzoeken van art. 161, 3e lid der Pensioenwet 1922 werd aangenomen. f. Het voorstel van de Afd. Noord- Brabant-West tot splitsing der afd. eq vorming van eeir zelfstandige Afd. Roo sendaal e.o. werd aangenomen. g. Het voorstel van 't D.B. om uit 't RESERVEFONDS een bedrag van {50Q ter beschikking te stellen van het D.B. om met de bijdragen van afdeelingen eq uatfoaptoA gutuiojpoouiopO) u.29 'uopoj aan de leden van den Bond, die OOR LOGSSCHADE hebben geleden, werd aangenomen. RIJWIEL NIET VERDUISTERD. Donderdagmorgen te ongeveer half 9. werd procesverbaal opgemaakt tegen H. W. alhier, die verzuimd had zijn rijwiel volgens de voorschriften te verduisteren. Op verzoek der ouders is Woensdag- BROOD EN GEBAK. Per bon 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood of 1 rantsoen ge bak. Bon 16 geldig tot en met 8 Deo. Bon 17 geldig tot en met 13 Deo. Bon 18 geldig tot en met 22 Deo. KOFFIE EN THEE. Bon 81 voor 73 gram thee of 2Va ons koffie. Bon geldig tot en met 20 Dec. SUIKER. Bon 30 voor 1 K.G. suiker. Bon geldig tot en met 20 December. KAAS. Per bon 1 ons kaas. Bon 24 Geldig tot en met 8 Deo. Bonnen 49, 50, 62 en 63 geldig tot en met 29 December. MEEL, BLOEM, GEBAK EN BROOD, Bon 2 van de bloemkaart voor 33 gram meei of 60— 65 gram roggebrood of 50 gram ander brood of een tya rantsoen gebak. Bon geldig tot en met 29 December. RIJST ENZ. Bon 43 voor 2i/a ons rijst of rijsfe- meel of rijstebloem of gruttemeel. Bon geldig tot en met 27 Dec. HAVERMOUT ENZ. Bon 83 voor aankoop van 2l/a ons havermout of havervlokken of ha- verbloem of aardappelvlokkeq of gort of gortmout of grutten. Bon geldig tot en met 27 Dec. GORT EN GRUTTEN. Bon 88 voor 1/2 pond gort of gort- mout of grutten. Bon geldig tot en met 27 December. PEULVRUCHTEN. Bon 56 voor 1 pond peulvruchten. Bon geldig tot eq met 16 Deo. MAÏZENA enz. Bon 93 voor 1 ons maizena of gries- meel of puddingpoeder. Bon geldig tot en met 27 December. VERMICELLI ENZ. Bon 98 voor 1 ons vermicelli of ma caroni op spaghetti Bon geldig tot eq met 27 December. EIEREN. Per bon 1 ei. Bon 37 geldig tot en met 8 Deo. Bon 36 geldig tot en met 13 Dec. Bon 23 geldig tot en met 22 Dec. BOTER EN VET. Per bon van d« boferkaart ys pond boter of i/j pond margarine. Bon 18 geldig tot en met 6 Deo, Bon 19 geldig tot en met 13 Deo. Bon 20 geldig tof en met 20 Dec. Bon 21 voor 1/2 V>on(i hofer of een 1/3 pond margarine of een halve flesch slaolie. Bon geldig tot .en met 27 Dec. Per bon van de vetkaart i/2 pond margarine of boter. Bon 18 geldig tot en met 6 Dec. Bon 19 geldig tot en met 13 Deo. Bon 20 geldig tot en met 20 Deo» Bon 21 voor een i/s pond boter of 1/2 pond margarine of een halve flesch slaolie. Bon geldig tot en met 27 Dec. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Per vleeschbon 1 ons vleesch of 3 rantsoen vleeschwaren. Bon 10 geldig tot en met 8 Dec. Bon 11 geldig tot en met 18 Dec» Per worst- en vleeschwarenbon rantsoen worst of vleeschwaren. Bon 10 geldig tof en met 8 Dec. Bon 11 geldig tot en met 18 Deo» HONDENBROOD. Bon 11 van de voederkaart voor hon* den voor aankoop van 10 K.G. groep 1 of 10 K.G. groep 2 of 8 K.G. groep 3 of 5 K.G. groep 4 of 4 K.G. groep 5 of 3 K.G. groep 6. Bon geldig tot en met V December» KATTENBROOD. Bon 11 van de voederkaart voor kat ten voor aankoop van IV2 K.G. kat tenbrood. Bon geldig tot en met 31 December. ZEEP. Bon 29 voor aankoop van 150 grata toiletzeep of 120 gram huishoudzeef of 200 gram zachte zeep, ot 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken of 250 gram vloeibare zeep ot 25C gram zelfwerkend waschmiddel. Bon geldig tot en met 6 December SCHEERZEEP. Bon 116 voor aankoop van 50 graa scheerzeep, een tube scheercream «af een pot scheerzeep. Bon geldig tot en met 31 December* PETROLEUM. Zegel periode 7 voor 2 Liter petro« leum. Zegel geldig tot en met 29 December» Zegel periode B voor verlichting gel dig tot en met 15 December. BRANDSTOFFEN. Voor haarden en kachels: per bon ca per extra kaart één eenheid vaste brandstof. Bonnen 4, 5, 6 en 7 geldig tof en met 14 December. Extra kaarten 2c periode geldig tot en met 14 December. De bonnen 8 tot en met 11 elk voo* één eenheid turf. Op deze bonnen kan later vest# brandstof worden aangekocht Voor centrale verwarming: per bo* 1 eenheid vaste brandstof. Bonnen 7 tot es mof 14 geldig tof en met 14 December.

Soester Courant | 1940 | | pagina 5