HET IIERIOOPLOHAdL Winterhulp Nederland. Bekeuumaiuagen. t Burgeiijke stand Het goedkoopste en van ouds bekende adres in alle Meu belen enz. enz. V Winterhulp Nederland. Kerk berichten. forkdiensten op Oudejaarsdag. -i i Wintelhulp Nederland klopt In de to rende week weer bij ll aan. Vrijdag 27 December wordt de huls collecte gehouden en Zaterdag 2tf De cember de straatcollecte. Maak van Uw giït een Kerstgave. Uit de honderden aanvragen om steun blijkt hoevelen ook in onze gemeente Uw steun noodig hebben. GB BOREN: Maria Wilhelmlna, d. v. P. Hejjstek en A. b. Beijnders, Braamweg 5. bngeltje Levina johanna, d, v. b. de Geus en L. A< J. Oorthuys, Amerst. straat 36. ONDERTROUWD: C. Ouwens, chautteur, Birktstraat 17 en J. M. Hommes, Birktstraat 17. H. Mosterf, 31 jr., leeraar, Arnhem en H. v. Brokhorst, 23 jr., Ringweg 2. J, v. Stuyvenberg, 44 jr., mach. t. koop vaardij, Amsterdam en J. G'. Eokker, 29 jr., fcricaweg 12. BEHUWD: 1. Kastelijn, 2b jr., ambt. crisis landb, wet en G. H. M. A. Schimmel, 27 j., Zeist, Gerolaan 52. Ih. Morren, 30 jr., timmerman en G. v. Egdom, 26 jr., H'sum, Omstraat 10. v. d. Meulen, '29 jr., groentenhand. en H* Tuninga, '23 jr., L. Bergstraat 2. D VERLEDEN: bverhardus Kaats, 63 jr., geh. m. R. Wes- terveld, Beukenlaan 38. GEVESTIGD: G. de Weerd inw., Derresteinweg li, van Amsterdam. J. Selk inw., Drieh.weg 8, van Deventer- P. H. Wildeboer m. g., Kolonieweg 2d, van Groningen. M- J. v. Breda inw., Kerkstr. 19a, van Golijnsplaat. j. C. v. bchaffeiaar-Koedam inw, Stadh. laan 62, van Baarn. W. J. v. Schaftelaar, idem. A. de Gier m. g., Verl. Postweg, van Maartensdijk. fc. v. Hall inw., Vosseveldlaan 21a, van 's Gravenhage. G. E. Bos m. g., Stadh.Iaan 134, van Bussum. E. J. v. Lent inw., Stadh.Iaan 23, van Amsterdam. P. Barreveld m. g., Laanstraat 74, van Laren N.H. JG C. Geerkens inw., Ie Heezerlaantje 3a, van Zutphen. p. Bakker inw.* Zwaluwenweg '2, van Hilversum. M. Hommes lïïw»* Birktstraat 17, van Rotterdam* H. Raat m .g., van Postweg 6U naar Zeist, Dolderscheweg 5. H. Ne^rding-Yerweij, van £>ssendamweg li naar Utrecht, Agnietenstraat 2. C. Boeschoten m. g., van Hartmanlaan 10 naar Doorn, Gezlchfslaan 3. G. Westenberg m. g., van Soesterberg- schestraat 97 naar Abcoude-Baambrug- ge, Rijksstraatweg 62B D. J. Pronk van Soesterbergschestraat naar Bussum, Huizerweg lli J. H. Reljenga m. g., van Stadhouderslaan 34 naar Apeldoorn, Gunïnglaan 44. N. v. d. Velde m. vr., van Kampweg 5b naar Amersfoort, Beerenstraatweg 11. R. J. v. Wijngaarden, van Bartolottilaan 20 naar Haarlem, Bantzenbergerstr. 57. N. M. de Moraaz lmans m. kr., van Mo lenstraat 59 naar Santpoort, Bloemen- daalscheweg 10. A. Sehmelter m. g., van Dijkhuisstraaf 6 naar de Bilt, O. Brandenburgerweg 53. J. W. Ligfvoef m. vr., van Banningstraat 86 naar Zeist, R. Visscherlaan 40. J. Bruggink m. g., van Utrechtscheweg 20 naar Amsterdam, Leimuidenstr. 26 L D. J. Neusink m. g., van Kolonieweg 2d naar Zwolle, Leliestraat 120. G. v. d .Veur m. g., van Amersfoorfsche- straat 11 naar Zeist, Steniaweg 13E. P. j. Schreuders m. g., van Nieuweweg 25a naar Amsterdam, Grijnssensfr. 50 JU j. de Wit m. vr., van Sinnemaplein 1 naar Wieringen, Koogerweg 23. J. v. Drie m .g., van. Birktstraat 13 naar Nijkerk b 26. VERHUISD F. W. Limburg m. vr., van Kostverloren- weg 3 naar Ericaweg 12. G. Gringhuis m. vr., van Schoutenkamp weg 73 naar Hartmanlaan 70. K. de Goede, van Nieuweweg 96 naar Bartolottilaan 27. C. G. Onderdelindenm. vr., van Van W eedestraat 52 naar Braamweg 49. G. Bruggink m. vr., van L. Brinkweg 72 naar Middelwijkstraat 2. G. van Santen, van K. Brinkweg 13 naar Julianalaan 88. M. 'N. Grootveld, van L. Brinkweg 15 naar Wieksloot W.Z. 11. L. Prins, van Birktstraat 24 naar Kerk straat 59. P. S. Vogel m. vr., van L. Brinkweg 50 naar Birktstraat 13. Ij. Heertjes, van Middelwijkstraat 3/ naar Bosstraat 21. M. v. d. Kuïjl m. g., van berd. Huijcklaan 24 naar O. Utrechtscheweg 49. H. Winters, van Van Lenneplaan 3a naar Oude Utrechtscheweg 49. en stel hen daardoor in de gelegenheid ter kerk te gaan. Sluit op dezen laatsten dag een paar uur eerder Uw winkel of werkplaats, zoodat allen, die er behoefte aan hebben, met anderen te gedenken en tot zichzelf in te keeren, dit in de kerken kunnen doen. t Zaï waarschijnlijk niemand nadeel brengen en voor veleti een zegen kunnen zijn, Ds. j. 1. van Schalk. Ds. E. GroeneveicU Ds. S. Wouters. Ds. H. van And el. Ds. L. de Bruyne» CHR. GEREb. KERK. Zondag. Voorm. 10 u. en nam. 3,30 Ds. L- de Bruijne. v le Kerstdag als op Zondag. 2e Kerstdag. Voorm. 10 uur Da. L« de Bruijne, 's Nam. 3 u. Kerstfeest der Zondagsch. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENS11GEN. „Religie en Kunst", Rembrandtiaan 10, le Kerstdag. Voorm. 10.30 u. Ds. H. H. Dorgelö yaQ Naarden. R. K. KERKEN. U BRINKWEG TELEt. 2720 Ook 2e-hands. Tevens inkoop van nette goederen. Overgordijnstof 130 c.tn. breed, licht dicht, 1.9b per M« ^E /ER 1 ROKKEN: L Jansma m. vr., van de Beaufortlaan 1 naar Heerde, Wapenveld Station, b. M. Seitert, van P. Potter laan 14 naar Barneveld, Viiegersvelderlaan 22. ij. J. v. d. Heijden m. vr., van Verl- Ko lonieweg 4a naar de Bilt, 2e Brander burger weg 26. iW. H. Schuurmans, van Kondaan 51 naar A'dam, Stocadestraat 611. G. W. G. v. Ljmden Bar.esse, van Praam gracht 1 naar Arnhem, G. A. v. Nis penstraat 37.7 Ch, Piek, van Hahnweg 1 naar Bla- ricum, Kon. Wilhelm.laan 14. j. Docen-'l ermijn, van Vredehof straat 31 naar A'dam, N. Amstellaan 2161. M- P- v. d. Ham, van Hildebrandtlaan 2 naar A'foort, bchaapmanlaan 1. H. M. Herschel m. g., van Mendelssohn- laan 6 naar A'toort, Gelciusstraat 8. A. G. Radstok, van Birktstraat 16 naar A'dam, Vondelstraat 65. J. de Liefde, van bmièsweg 36 naar Hil versum, Kievit 64. G. v. Nieien m. g., van G. Reisweg 27 naar Beek, Maastraatlaan 21. A. v. Dorrestein m. g., v. Postweg 51 naar Zeist, Antonlaan 32. J. A. Boomsma m. g., van Laansfr. 7AA naar Utrecht, B. Huetstr. 12 bis. P. den Boer, van Nieuweweg 25b naar Apeldoorn, Bandalaan 16. A. J. v. d. Heuvel m.g., van Den Blieklaan 59 naar Oirschot, Betscheweg Cl 0. Bijpost, van Van Weedestraat 12 naar Rotterdam, Schiekade 3a G. Bais m. vr., van Sinnemaplein 1 naar Wieringen, Nieuwstraat 54. W. J. Son, van Stadhouderslaan 76 naar Utrecht, Oude Gracht 263. (Officieel) Nu de tweede collecte van de stich ting Winterhulp Nederland voor de deur staat, richt Ik mij andermaal tot de be volking van boest, om deze collecte met een enkel woord aan te bevelen. Bij de in November j.I. gehouden in zameling nam onze gemeente een eer volle plaats in op de lijst, vermeldende de opbrengsten in de verschillende ge meenten dezer provincie, ik vertrouw, dat bij de aanstaande collecte deze plaats zal worden behouden en niet aan een andere gemeente zal behoeven te worden atgestaan. Daarom doe ik thans, voorzoover dat nog noodig is, een beroep op Uwe mild dadigheid. De enkelen, die de vorige keer alzij dig bleven, zullen nu wel hebben inge zien, dat hiervoor geen aanleiding be stond. Het verheugt mij, U in dit verband te kunnen mededeelen, dat nog vóór Kerstmis ook in deze gemeente een eer ste uitkeering zal plaats hebben aan ver schillende gezinnen, die in moeilijke om standigheden verkeeren. Burgers van Soest, bedenk, dat het beter is te geven dan te ontvangen en houdt Uw beurzen niet gesloten, wanneer op 27 en 2b December a.s. de collec- trices en collectanten der W.H.N. een beroep daarop doen. Soest, 19 December 1940. De Burgemeester, Plaatselijk Directeur W, H. N., A. L. DES TOMBE. Deze agent van de Haagsche politie, E. Bouman, had de moed een diepte bom, van 70 c.m. lengte en een gewicht van pl.m. 25 K.G., die in de onmidde- lijke nabijheid van de Pier aldaar was aangespoeld en door den storm ieder oogenblik tegen den muur van de Bou levard kon worden geslagen, te grijpen en op den boulevard te deponeeren, al waar later door Duitsche militairen ver der gevaar werd voorkomen. (Polygoon). t|i Hoofdpijn on Kiespijn. Veilig en vlug als geen ander helpen hieiblj altijd een'poeder ot cachet van Mijnhaidt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct Doos 45 ct. Cachets, genaamd „M1JNHARDTJES" Doos 10 en 50 cent. Na onderling overleg is besloten, dat in de Ned. Herv. Kerken, de Geretou rneerde Kerken en de Christelijk Ge»«- tormeerde Kerk de kerkdiensten op 11 December a.s. gehouden zullen worden des namiddags 3.10 uur. Daar, met het oog op de verduistering der Kerkgebouwen de tradltioneele avonddienst moest vervallen, leek dit uur het geschikste. j De predikanten van bovengenoemde kerken, doen nu een beroep op de mede- i\7. M. v. Dijk, van Emmalaan 5a naar dewerking van allen. Haarlem, J ulianastraat 10, 1 Ueet dien middag Uw personeel .vrij ZONDAG 22 DECEMBER 1940. SOEST. NED. HERV. KERKEN. Oudekerk. Zondag. Voorm. 10.30 u. Ds. J. 1. v. Bchaick- (Doop), le Kerstdag. Voorm. 10.10 u. Ds. E. Groeneveld. 2e Kerstdag. Voorm. 10.30 u. Ds. J. 1. v- Bchaick- Alle diensten op het Kerstfeest coll. voor Inwendige Zending. Emmakerk. Zondag. Voorm. 10.30 u. Ds. E. Groeneveld. (Doop), le Kerstdag. Voorm. 10.10 u. Ds. J. 1. v- Bchaick- 2e Kerstdag. Voorm. 10.10 u. Ds. E. Groeneveld. Alle diensten op het Kersfteest colk voor inwendige Zending. Kerkgebouw Hees, Zondag. Voorm. 10.10 u. Ds. W. v. d- Waal- Ie Kerstdag. Voorm. 10.30 u. Ds. W. v. d Waal- Alle diensten op het Kersfteest coll. voor Inwendige Zending. HERV. (GEREt.) EVANG. Chr. U.L.O.-school, Pr. Bernhardtlaan. Zondag. Voorm. 10 u. en nam. 3 u. Ds. 1. bchtppers van Bunschoten, le Kerstdag. Voorm. 10 en nam. 1 uur Ds. D. Plantinga van Baarn. 2e Kerstdag. Voorm. 10 U. Ds. K. J. v. d- Berg van Amersioort. GEREt. KERKEN, Julianakerk. Zondag en le Kerstdag- Voorin. IQ uur Ds. S. Wouters. Nam, 3 uur Ds. S. Wouters, 2e Kerstdag. Voorm. 10 u. Ds. van Andel. Nam. 3 u. Evangelisatie Kerstfeest. Wilhelm Inakerk'. Zondag en le Kerstdag, -Voorm. 10 uur Ds. H. van Andel< Nam. 3 uur Ds. H. .van Aodeh 2e Kerstdag. Voorm. 10 u, Ds. b. Wouters. Nam, 2 Evangelisatie iiwsttcest. Kerk Sfeenhoffstraaf. Zondag. H. H. Missen te 8 ep 9.3Q ,uur. Hoogmis te 11 uur. le Kerstdag. H. H. Missen te 5, 8.30 en 10.30 uur. 2e Kersdag als op Zondag. Kerk Burgem. Grothestraat Zondag. Eerste H. Mis te 9 uur. Hoogmis te 10.03 uur. le Kerstdag. H. H. Missen te 6, 8.30 en 10.30 uur. 2e Kersdag als op Zondag. Kerk Soest-Zuid. Zondag. Eerste H. Mis te 8.30 uur. Hoogmis te 10.30 uur. le Kerstdag. H. H. Missen te 9 en 11.15 uur. Tc 4 uur Lof met preek. 2e Kersdag als op Zondag. SOESTERBERG. NED. HERV. KERK. le Kerstdag. Voorm. 10.30 u. Ds. M. J. Top, Zeist- Nam. 12.15—1 uur Zondagsschool. R. K. KERK. Vroegmis te 9 uur. Hoogmis te 11 u» Lof te 4 uur. HUIS TER HEIDE. NED. HERV. KERK. le Kerstdag. Voorm. 10.30 uur Ds. B. Tuinstra. 2e Kerstdag. Voorm. 10.30 u. Ds. B. Tuinstra. GYMNASTIEK VAN DER HUCHTSCHOOL. 'lot tijdelijk vakonderwijzer in de li chamelijke oefening aan de Van der Hucht U.L.O.-school is benoemd de heer A. A. J. M. Ram, alhier. De heer Ram is ais zoodanig ook be noemd aan de openbare scholen alhier. de ouders der leerlingen, waarna de thee werd geschonken. Met een gezelligen avond, waartoe ook de leden van den Jongeboeren-bond <ar oud-cursisten toegang hadden, werd d-?n dag besloten. EINDLES HUISHOUDSCHOOL. Gistermiddag had in hotel „De Gou den Ploeg" de eindles plaats van de Landbouw-huishoudschool, uitgaande van de A.B.l.B. Hierbij waren aanwezig Burgemeester Des Tombe, de beide wethouders, de gemeentesecretaris, Pastoor Voss en Ka pelaan Te Riele, Mej. Mulder, inspec- trice van het hoofdbestuur, de heer Kerkhof, dir. van het gasbedrijf, de heer Nijhuis, het bestuur van den A.B.l.B. e.a- Deze eindles bestond in het samen stellen van een smakelijken maaltijd, welke door de aanwezigen werd ge keurd. Veel lor had men voor de bereikte resultaten, hetgeen tot uiting kwam in de woorden van den Burgemeester, Pas toor Voss, Mej. Mulder en de heeren Batenburg, Nahuis en Kerkhof. Ook werd het woord nog gevoerd door weth. HUhorst, voorzitter van den A.B.l.B. Een der dames-leerlingen, mej Hart man, bracht dank aan Mej. Münch en den heer Nijhuis, als leidster en Jalder van den cursu». Na afloop van de eindles verschenen maakte* NOG EENS DE EINDLOOZE LIJS 1. Buiten de in dit nummer reeds gedane mededeeling, werd nog aangifte gedaan van rijwieldiefstal door A. A. v. K., wiens heerenrijwiel uit een achter zijn woning staand schuurtje is ontvreemd, alsmede door R. J. wiens rijwiel reeds verdwenen bleek, toen het tot hem doordrong, dat hij verzuimd had zijn rijwiel binnen te zetten. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de volgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij bij de politie: Horloge, mantel, huissleutel, aipiomufs, plank van melkkar, indentiteits-plaatje, kinderhandschoentje, kinderwant, rouw- ketting, textielkaart, vuilnis-emmer en padvindersriem. Aangeloopen 2 katten. LEZINGEN over bijen. Donderdagavond heeft de heer V/. A« v. Elmpt, bijenteelfleeraar alhier, in ho tel „Zonneheuvel" aan de Torenstraal een lezing gehouden over „De practl- sche behandeling van bijenvolken", en wel aan de hand van een serie zeer aar dige lantaarnplaatjes. Er was veel belangstelling, in hef bij zonder uit Soest, maar ook uit B^rn. Spr. begon met het vroege voorjaar, wanneer de imker op een mooien voor jaarsdag het kleedje even oplicht, om zijn volken na een lange winterrust te inspecteeren. Vervolgens ging hij ver schillende werkzaamheden op den bijen stand op diverse tijdstippen na. He' zwermen, hef scheppen van de zwer men, het kwam alles op het witte doe' en werd op duidelijke wijze verklaard Tenslotte kwam de honingoogst. Ee zware korf met hagelwitte raathonlr Was het resultaat van hef zwoegen vr de nijvere bijtjes tot in hef najaar. Zaterdagmiddag sprak de heer Va Elmpt wederom te Amersfoort in caf „De Oranjeboom" voor de afd. Amers foort, tot welke bijeenkomst ook de im kers uit Soest waren uitgenoodigd. Spr. wees er op, dat als we in Juni- Juli sterke honingvolken willen hebben, het dan noodig is, dat deze bijenvolken reeds in het voorjaar in goede conditie moeten verkeeren, vooral waf betreft de bïjensferkfe en kwaliteit van de konin gin. Omdat er 's winters geen bijen bij komen, maar wei afgaan, moeten we reeds in Sept.Oct. van het vorig jaar goede volken inwinteren. Dan wordt reeds de grondslag gelegd voor de zomerdracht van het volgende jaar. Na. een grondige voorjaarsinspectie volgen de voorjaarszorgen, die ten doei hebben een zoo sterk mogelijke broedaanzet. Een zich krachtig ontwikkelend vofk stuurt tegen Juni aan op zwermplannen. Maar even later, twee, drie weken, be gint de zomerdracht in Amersfoort op de lindeboomen. En zoo kruist de opkomende zwermzucht onze plannen betreffende de zomerdracht, want het is bekend, dat zwermzuchtige bijen wei nig honig halen en geen oogst geven. De vraag ri" dus, hoe dit gecombineerd ot in goede banen geleid kan worden. De practijk leert, dat dit inderdaad mo gelijk is. Er zijn twee wegen, die men kan volgen: 1. Het zwermen der bijen trachten op te schuiven, zoodat de zomerdracht het eerst aan de beurt komt en de zwermzucht daardoor afgeleid of heele- maal vergeten wordt. 2. Zorgen dat de volken vroegtijdig zwermrijp worden, zoodat hef zwermen, zonder het volk te splitsen, atgeloopen is en een jonge koningin aan den leg is, vóórdat de zomerdracht begint. Waar de linde al tegen halt Juni be gint, is de eerste weg 'n goede gebleken. Om het zwermen uit te stellen moet men de volken veel ruimte geven, ge combineerd met raten laten bouwen, in- hangen van kunstraten ot leege ramen met strookjes kunstraat, bommige im kers volstaan met het geven van een ho- ningkanler, waarin dan eerst gebroed kan worden, waar het rooster wordt ge legd en de koningin beneden wordt ge zet. In 't algemeen is deze ruimte on voldoende voor het doel. Beter is het geven van een tweede broedbak. Daarna besprak de heer Van Elmpt verschillende methoden van omhangen, die alle op dit principe gebaseerd zija Voor het geval, dat een volk toch zoo willen zwermen, werd gedemonstreed, hoe daarvan een sterke kunstzwerm, een z.g. vlieger moest worden gemaakt, die een honingkamer met uitgebouwde ra ten krijgt, terwijl de oude stok met de koninginnecellen boven op de seperafor kan worden geplaatst Dit alles, benevens eenige andere me thoden werd gedemonstreerd met be hulp van twee broedbakken en honing- zolder van de V. b. bijenkast Br} de rondvraag werden diverse er varingen verteld en aan elkaar getoetst, wat het geheel tot een leerzame middag

Soester Courant | 1940 | | pagina 7