Rob, de moedige Oost-Indiër WANNEER VERDUISTEREN? MOOI SOEST. GRABBELTON PUROL D. F. VOIGT Burgelijke stand. Voor de koude: KLOMP's Rijwielhandel UIT DE LITTERAIRE MIJNHEER ZWARTKIJK, K00RVEREEN1GING „EXCELSIOR" heen 'geleld. Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist huwelijk maakte, zat Jansen eenige oo- genblikken later nog weer eens met een tevreden gezicht te berekenen aan de hand van de tabel der Weekloonen voor de nieuwe Loonbelasting. Hij hield zijn vinger bij nummer 55, waarbij stond be paald, dat een vrijgezel met een inko men van 108 gulden per week, aan loon belasting, eveneens per week, f26.22 ver schuldigd is. Een gehuwd man echter, die acht kinderen te zijnen laste heeft en een zelfde inkomen geniet, betaalt niets, geen cent. Acht kinderen tot je last te nemen, zoo had Jansen gecon cludeerd", was veel goedkooper dan vrij gezel te blijven. Hij ging nu de weduwe Pieterse trouwen, deelde met haar zijn vrijgezellenbelasting en samen, ieder voox zich, werden ze daar 13 gulden en 11 centen per week beter van. Hij kon nu lid blijven van de biljartclub en van de kegelclub. Zeker, de kinderen van de weduwe Pieterse zouden geleidelijk ouder en grooter worden, maar onder bepaalde voorwaarden kan kinderaftrek geldend blijven voor kinderen tot 25 jaar en de oudste der kleine Pietersen wa» daar op het oogenblik nog een jaar ot vijftien van af. Wie dén leeft, zoo oordeelde Jansen met de luchthartigheid van een vrijgezel, wie dén zorgt. Bezorgd als ik was, 'dat dit voorbeeld navolging zou vinden en daardoor een der uitingen van onze nieuwe orde weer zou worden getorpedeerd, heb ik hef ge val ter kennis gebracht van een kennis van me, die politieagent in Den Haag isi Deze verklaarde echter niet bevreesd te zijn, daar, voor zoover het hem bekend was, in ons land maar één Jansen woon de. Burgem. Grothestraat 30 Telefoon 2363 Soest GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H.H. Oogartsen een vertrouwd adres. GKbORbN: Petrus Johannes, z. v. P. Huigen en B. M. Staring, Birktstraat 18b. Jan Aart Evert, z. v. A. E. j.'v. d- Lugt en A. A. Westerveld, Beetzlaan 73. Johannes Gornelis, z. v. G. H. J. v. d- Lugt en A. G. Mulders, Kerkstraat 18. johannes Glasinus, z. v. G. Kwak en W. G. v. d. Horst, Kiaarwaterweg 3U. ONDERTROUWD: H. v.'d: Brink, 20 jr., grondarb. Schriks- Iaan 17 en G. Klein, 21 jr., Molenstr. 23. C. Wallenburg, 25 jr., kruidenier, Van Lenneplaan 22 en K. M. Akkerman, 24 jh., Grevelingenstraat 30. GEHUWD: J. H. Bezaan, 24 jr., vliegtuigmaker en. W. P. A. Majoor, 2(J jr., L. Brinkw. 74- I. W. Sinke, 28 jr., onderwijzer en A. L. de Jong, 27 jr., Stadhoudersl. 25a. M. C. Lustenhouwer, 26 jr., auto-mon teur en A. R. v. d. Heuvel, 21 jr., Kerk- pad Z.Z. 32. G. C. Dorrestein, 26 jr., golftrainer en M. Spijker, 22 jr., Birktstraat 88. OVERLEDEN: Alberfus Bakker, 78 jr-, wednr. v. G. j. M. Borsboom, Heuvelweg 33. Baukje van der Kamp, 80 jr., wed. v. J. Casteleijn, Amerstortschestraat 12. Gijsbertus van Rooijen, 73 jr., ongeh. Amersfoortschestraat 1. David Weenink, 93 jr., wednr. v. J. M. Eichner, Julïanalaan 47. Jacoba van den Berg, 75 jr., ongeh. Mo lenstraat 81. GEVESTIGD: K. G. v. Ee inw., B. Grothestraat 56, van Zeist. v. d. Horst-Houtappels inw., Schouten- kampweg 73, van Den Haag. Zaterdag 1 Februari. zon op» 9.22, onder 18.26. Zondag 2 Eebruari. zon op 9.20, onder 18.2?« Maandag 3 Eebruari, zon op 9.19, onder 18.29c Dinsdag 4 Eebruari; zon op 9.17, onder 18.31, Woensdag 5 Februari? zon op 9.15, onder 18.33, Donderdag 6 Eebruari zon op 9.13, onder 18.35, Vrijdag 7 Februari. zon op 9.12, onder 18.37, lusschen zonsondergang en zonsop gang moeten de woningen e.d. verduis terd zijn. De lampen van rij- en voer* tuigen moeten een halt uur na zonson dergang tot een halt uur voor zonsop gang eveneens verduisterd zijn. Rijwiel-handschoenen Wanten Handkappen en Oorwarmers in ruime keuze voorradig bij Koninginnelaan 4 Telef. 2984 Ee klein lezeresje informeert beschei den ot voor onderstaande regelen een plaatsje in onze bladen kan worden in geruimd. Waar wij van groote menschen vaaÜ werk van minder gehalte in de bladen aantreffen, voldoen wij gaarne dit ver zoek. Soest met je groene weide, Soest met je blauwe Eem, Soest met je madeliefjes, Gegroeid in 't welig leem. Soest met je koele bossen, Soest met je stille laan, Die 't schoonst is in de avond, Bij *t schijnen van de maan. Soest met je blanke duinen, Bij helder blauwe lucht, Soest met je paarse heide, Gezien in vogelvlucht. Soest met je trekkershuizen En mensen uit de stad; Niemand die na 't verblijf hier, Ooit deze plaats vergat. Soest met je sanatorium En je. koloniehuis; Het kind dat ziek ot zwak" is Voelt zich in Soest pas thuis. Soest met je monumenten, Soest met je oude kerk, Soest met je mooie parken, Met lindeboom en berk. Ja, Soest is als een elfje, Gehuld in bloementooi, Met wit-saüjnen vleuglen, O, Soest wat zijt ge mooi. CORR1E VAN DER WIL'lV weg 53c naar L. Brinkweg 74. W. P. A. Bezaan-Majoor, van L. Brink- naar L. Brinkweg 74. J. v. d. Meulen, van Wilhelmïnalaan 24 naar Eerd. Huijcklaan 22. L. Lankreijer, van Beetzlaan 49 naar W, Pyrmontlaan 34. G. Lankreijer-Westeneng, van Van Len neplaan 35 A naar W. Pyrmontlaan 34. VAN Repetltle's en aanmelding voor lidmaatschap Woensdags-avonds van 8 tot 10 uur in Religie en Kunst, Rembrandtlaan 20 73. „Ik zou wei 'es willen weten, wat ze met ons voor hebben", zei Daan, ter wijl hij Rob volgde. Rob zag den toestand piet somber in. „ik geloof niet.*' zei hij, „dat we ons ongerust hoeven te maken. Het inlandsche meisje heeft ons steeds geholpen wanneer we ons in nood be vonden". Op dit oogenblik werden van EEN PLATONISCHE LIPEDfc, 't ls eigenlijk fa „Kort Verhaal" 'dat ik nu den le- rer ga doen en ik kan niet eens ver- keren, dat het echt ge beurd is. Mis schien is alles elechts 'n snood Bedenksel van den een ot ande deren sputteraar tegen de nieuwe 'brde, maar de omstandigheden Waarop het ver telsel steunt, zijn in elk geval reëel en al les zou dus gebeurd kunnen zijn, zoo ais het hierna wordt weergegeven. Het gaat om een zekere Jansen. De lezer heeft misschien wel eerder van hem gehoord. Jansen is, of liever: hij was een le venslustige vrijgezel van omstreeks 40 jaar en hij heeft een prachtpositie als bedrijfsleider op een fabriek. Eiken Za terdag beurt hij een vast weekloon van plet minder dan 108 guldentjes. Van zoo'n salaris kan men behoorlijk rondkomen en zelfs Jansen kon dat, niet tegenstaande hij lid was van de biljart club en van de kegelclub en hij een eer- sle kla se huisvesting genoot. Hij bewoon de n.1. een geheele, keurig gemeubelde e.age in de woning van de jonge weduwe Pie.er_e, die met haar acht jonge bloed jes van kinderen moest bestaan van een kleine rente en van de 30 gulden, die Jansen haar alle weken vergoedde voor het genot van kost en inwoning. Kren terig was Jansen zeker niet, hij eischte, dat hij het goed had, maar betaalde dan ook vrij royaal. Alles ging goed, tót een dezer dagen Janssen op 'n avond het was overigens zeldzaam,, dat hij eens een avond thuis bleet de weduwe Pieterse aan het schrikken bracht door een nadrukkelijk hm! te doen hooren, toen deze zijn kamer had betreden met de kop thee, waarop Jansen recht had, als hij een uur na den avondmaaltijd zijn vreugden nog niet el ders was gaan zoeken. Hm! befeekende bij Jansen altijd, dat hij iets bijzonders had te zeggen, wat hij niet goed onder voorden wist te brengen. loen de weduwe Pieterse een uur la ter de kamer verliet, wist ze er alles van. Jansen had haar formeel ten huwelijk gevraagd. De weduwe Pieterse had eigenlijk ooit aan hertrouwen gedacht; ze kon dan zij Jansen netjes komen et haar acht jonge kindertjes en een euw huwelijksavontuur lokte haar niet. laar Jansen zoo'n goeie kerel had ïar duidelijk gemaakt, dat hij van een ontur even wars was. Hij gewaagde van :n platonische genegenheid, welke hij jor de weduwe koesterde en van een rang in hem om meer verantwoordelijk- 2Ïd te aanvaarden voor het wel en wee an haar en haar gezin. In werkelijkheid ju er niets veranderen, wanneer ze ge- "ouwd waren; Jansen zou de etage blij- en bewonen en zijn gewone bediening lijven ontvangen; h$ zou zijn pension- eld van dertig gulden per week blijven oldoen en de weduwe bovendien een oeslag daarop geven van wèl-gerekend Jertien gulden en elf centen per week. De weduwe was tot tranen toe geroerd over Jansens edelmoedigheid en ze aan vaardde hand en hart van den braven kerel, die nóg eens verzekerde, dat er niets wezenlijks in hun omgang zou ver anderen. Het eenige wezenlijke verschil, dat het dichtbjj kreten gehoord en een paar mi nuten later hield het gezelschap halt aan den rand van een diepe en nauwe kloof, aan de andere zijde waarvan een aantal inlanders stonden. 74. Eenigen waren bezig een soort op haalbrug omlaag te laten, loen de brug neer was, werden Rob ea Daan er Qvcr- Ze stotfclen thans onder een uitgehouwen la de rotsen. 75 Nu stapte Luly «aar voren en nam hun de blinddoeken af. Eenige oogenblik- ken stonden onze vrienden te knipoogen in het licht, daarna ontdekte ze, dat ze vlak tegenover een inlander stonden, die hel hoofd scheen ie zijn van die mannen, die de brug bewaakten. Hij scheen voldaan te zijn over het onder zoek en ging op zij. Glimlachend wenk te Luly de beide vreemdelingen, haar te volgen en betrad een rotsachtig pad. 76. Na een poosje sloegen ze een hoek om en Rob en Daan zagen een oude man op een rots ziKen voor den ingang van een groot hol. Z'n rijke kleeren en de waardigheid van z'n houding vertel den hun dadelijk, dat hij d» hoofdman van de stam was. „Dit zijn de vreemde witte mannen, die me in veiligheid wil den brengen toen ik m'n enkel bezeerd had, vader", riep Luly uit. D. Hermans inw., Soesterbergschestraat 125, van Amsterdam. W. P. Roelols m. vr., Daïweg 6, van Ede. K. A. Scheftel inw., Vredehofstraat 29, van Wassenaar. M. Smit inw., Vredehofstraat 2, v. Delft. C. P. v. Wegen inw., Van Weedestraat 54, van Amersfoort. H. de Zeeuw inw., Niewstraat 64, van Lexmoad» P. Eelman, Postweg 56, van Amersfoort. j. P. Mans inw., Soesterbergschestraat 125, van Noordwijk. R. v. Drie inw., Birktstraat 63, v. A'foort N. v. Dolderen, Van Lenneplaan 65, van Driebergen. J. de Gouw m. g., Andriessestraat 11, van Den Haag. J. R. A. Lammers inw., Schoolweg 6, van Hilversum. J. G. A. Peters inw., Kampweg 18, van Schipluiden. N. Eversen inw.. Spoorstraat 7, van HÜ- legersberg. H. W. Roest m. vr., Steenhoftstraat 55 boven, van Amsterdam. F. Dijs en M. Dijs-de Zoeten, Kerkpad Z.Z. 69, van Baarn. E. Starrevelu inw., Eikenlaan 19, van Laren N .H. C. G. v. d. Veen inw., Soesterbergsche straat 125, van Amsterdam. M. J. loolens inw., Soesterbergschestraat 125, van Rotterdam. J. J. Verbruggen, Hartmanlaan 17, van Bussum. A. W. Hogenhuis 'inw., K. Hartweg 28, i van G. B. R. B. de Lange inw., Birktstraat 17, van Bo- venkarspel. L. Jansen m. vr., O, Iftrechtscheweg 42, van Rotterdam. A. Allema inw., Spesterbergschesj^aat 125 van Deventer.- B. Hoftmann inw., Lt. Koppenen 14, van, Amsterdam. De noodwinkels op den Coolslngel te Rotterdam, die reeds versierd zijn met beeldhouwwerken, geplaatst bij ingangen en wandschilderingen op de blindemuren worden nu opgefleurd met origineele uit hangborden, die vervaardigd worden in de centrale werkplaatsen en door kunst schilders zijn beschilderd. De uithang borden blijven het eigendom der gemeen te. De borden worden aan de gevels der noodwinkels gemonteerd. Op den achtergrond de stadhuistoren. (Polygoon.) naar Amsterdam, B. en Lommeéweg 144 J. v. d. ETier, van K. Brinkweg 18 naar Amsterdam, Geuzenkade 25 IIL, H. W. v. d. Velden, van Heideweg) 6 naar Amsterdam, J. v. Lennepstraat JU IIL A. Kommer-Spoel van Kerkpad Z.Z. 1U naar Baarn, Gaslaan 47. Sj. Jaarsma, van Soesterbergschestraat 125 naar Zeist, Prof. Lorentzlaan 15. H. H. v. Gorkum m. vr., van Heideweg 70 naar Apeldoorn, le Beukenlaan 14. VERHUISD: J. H. Bezaan, van Stadhoudersiaan 35 VERTROKKEN: Wed A. H. Lucke-de Wit, van Len neplaan 10 naar Amsterdam, Prgtorius- straat 76 1. G. Visser-Zeldenrust, van Harfcfténlaaö 21 naar IJsselmuiden, A 1Q4 B. J. H. Bertens, van Verl. Postweg 83 naar Den Haag, G. Speelmanstraaf $2a, K. Kaptijn m. g., van Diikhuissfraat 11 naar Ürk, Wijk 2 no. 33. N. G. v. d. Hurk, van Hildebraiidtlaan 2 naar Den-Haag, Elandstraat 89a. R. H. -Gunzeln, van B. Grothestraat 35 naar Amsterdam, Oostenb.voorstr. 62 I. A. Kok, van L. Brinkweg 33 naar Woer den, G. Binnengracht 46. Th. Keramer, van Birktstraat 26a naar V. O. W. B. H. Lensing m. vr., van Koninginneiaan 77 naar Amersfoort, Hoogeweg 10. G. Holler, van Verl. Postweg 62 naar Wageningen, Lawicksallee I61 J. v. Leeuwen m, g., van 'lalmalaan 14 naar Utrecht, M. H. Trompstraat 24. J. H. W. Schuiling, van Dorrestein weg 9

Soester Courant | 1941 | | pagina 2