F F1 L: De Wereld D Internationale toestand Deze week Het Portret vJ kapitcln-luituant Frielo. Ingelsche vloot, loopt uit tocht. Op den toren 4® 1 voerder. (Scherl), WEEK IN KAART MACHTSSTRIJD IN DEN STILLEN OCEAAN. Het verdrag tusschen Groot-BrittanniS en de Vereenigde Staten, waarbij de eilan den, welke de voornaamste steunpunten van het Britsche imperium in den Weste lijken Atlantischen Oceaan vormen, in handen der Vereenigde Staten zijn over- Daarbij bleef het niet bij steunpunten in den Atlantischen Oceaan. In den voor Amerika's belange-i nog veel gewichtiger Stillen Oceaan verwierf het zich eveneens nieuwe bezittingen; om slechts enkele te noemen de eilanden Canton en Enderbury uit de groep der onder Engelsche heer schappij staande Phoenix-eilanden. Het bezit van deze beide eilanden beteekent een zeer belangrijk opschuiven van Ame rika's defensieve linies, welke tot dusverre van Hawai naar Tutuila (Samoa) liepen. Van niet minder beteekenis is Engelands aflossing in China door de Vereenigde waren volgens spreker oorzaak van de tegenwoordige moeilijke situatie. Engeland staat thans voor de keus Ame- rlkaansch of Europeesch te worden, zoo ging de Chateaubriant verder. Frankrijk daarentegen heeft geen andere keus dan Europeesch te worden. In het nieuwe Éuropa der toekomst heeft het een groote rol te spelen en hiertoe moet het zich grondig „van de banden met de Angelsak sische wereld losmaken om zijn taak als bastion van Europa in het Westen te kun nen vervullen." Voor deze taak moet het zich voegen naar de door de spil-mogend- heden voorbereide nieuwe ordening. De Chateaubriant wees er op, dat Frank rijk afhankelijk is van de rol, die het in de Europeesche samenwerking denkt te spelen. De algemeen gedelegeerde der Fransche regeering in Afrika, generaal Weygand, heeft voor de radio te Algiers een toespraak tot de bevolking van Noord-Afrika gehou den. Hij maande tot gehoorzaamheid aan' de regeering en de medewerkers van maar schalk Pétgin en waarschuwde tegen het verspreiden van geruchten en onjuiste be richten. De broer van den Mexicaanschen presi dent Camacho, gouverneur CamaGho, is van Engelsche zijde uitgenoodigd tot een be zoek aan den hertog van Windsor te Nas sau op de Bahama-eilanden. Het bezoek houdt verband met het streven, de betrek kingen tusschen Engeland en Mexico, die als gevolg van het petroleumconflict in 1938 zijn afgebroken, weer te normaliseeren. Van betrouwbare zijde verluidt, dat van Mexicaansche zijde voor hervatting der betrekingeh als voorwaarde gesteld wordt, dat de Engelsche regeering haar veront schuldigingen aanbiedt voor de nota, die destijds in verband met de petroleumkwes- tie tot Mexico is gericht. Camacho zal waarschijnlijk 18 Februari naar de Baha ma-eilanden vertrekken. DE MAN ACHTER DE SCHERMEN. Wilson had zijn overste House als poli tiek raadsman. President Roosevelt heeft zijn Hopkins en zijn overste Donovon. Ver der steunt hij op zijn voormaligen mede dinger naar het Presidentschap, Wendel Wilïkie; maar bovenal heeft hij Bill Knud- sen. Deze is leider en organisator van de geheele Amerikaansche bewapeningsin dustrie. Knudsen is niet persoonlijk bevriend met Roosevelt, zooals Hopkins, Donovan en Willkie. Hij is door den President bevor derd tot leider van de bewapeningsorgani satie, omdat Roosevelt in hem den ge- schikten man heeft gezien. Overigens maakt Knudson van zijn positie geen mis bruik om te streven naar het diotetor- schap. Hij wil slechts organiseeren, produ- ceeren en daarbij geld verdienen. Hij is geen voorstander van sociale politiek. Hij vindt, dat daardoor de luiheid in de hand wordt gewerkt, zonder dat hij daarom uit het oog verliest, dat er in de V.S. altijd nog 17 millioen werkloozen zijn. brand werd omstreeks half elf Vrijdag avond ontdekt en onmiddellijk door de weldra aanwezige brandweer met kracht bestreden. Deze kon evenwel niet voor komen, dat het op het oogenblik zoo be langrijke gebouw grootendeels uitbrandde. Dank zij ingespannen werk kon voorkomen worden, dat het vuur naar de belendende gebouwen oversloeg. Tegen vier uur in den morgen was de brand, waarvan de oorzaak onbekend is, zoo goed als gebluscht. De schade zal, voor zoover thans reeds kan worden nagegaan, zeer aanzienlijk zijn. BETEEKENIS DER DARDANELLEN. Het probleeem van de Dardanellen legt thans niet meer zooveel gewicht in de schaal als t^n tijde van den wereldoorlog, toen de Sovjet-Unie, binnen het kader van haar vriendschappelijke politiek tegenover Turkije haar recht van doorvaart kon ver zekeren. Nog minder speelt de religieuse gedachte een rol in de politiek, zooals dat het geval was in den tijd van de Tsaris tische politiek, die de bevrijding van den zetel van den Patriarch in Konstantinopel in haar vaan had geschreven. Toch zijn ook thans weder de Bosporus en de Dardanellen van buitengewoon groote politieke beteekenis. Op dit punt immers komt Europa bijna in aanraking met Azië; en daaraan ontleent het zijn groote beteekenis, niet alleen voor degenen, die er de souvereiniteit over uitoefenen e.n hun onmiddellijke naburen, doch ook voor de zich op grooteren afstand bevin dende groote mogendheden. DE BERMUDA-EILANDEN. Na Trinidad zijn thans de Bermudas aan de beurt gekomen, om de hun door Ame rika toegedachte rol te vervullen. De Ber mudas zijn de op 1000 kilometer ten Zuid oosten van Kaap Hatteras gelegen eilanden groep, tegenover den Noord-Amerikaan- schen staat Carolina. Zij liggen aan de oude route voor zeilschepen tusschen Europa en West-Indië. Groot-Brittannië is sedert het jaar 1629 in het bezit van deze 360 kleine eilanden en klippen, die, ter gezamenlijke grootte van 50 vierkante kilometer, een gesloten groep vormen. Zij maakten er een reusachtige vloot- basis vah en beschouwen deze eilanden als het „Noordelijkste uitgangspunt van de groote Britsche blokkade over de Baha mas, de Antillen en Trinidad". Met groote kosten hebben zij havenwerken en dokken marine-arsenalen, proviand-depots, ves tingwerken enz. laten aanleggen en de plaatsen van garnizoenen voorzien. MOSKOU—BERINGSTRAAT DOOR DE LUCHT. Door middel van de nieuwe luchtlijn MoskouBeringstraat, welke het geheele jaar door zal functionneeren, zal ook het Wrangel-eiland meer dan tot nog toe yoor het verkeer worden opengesteld. Dit eiland ligt in de Noordelijke IJszee op 200 kilo meter afstand van de Siberische kust en op 800 kilometer van het nauwste punt van de Beringstraat. Tijdens de meteorolo gische voorbereidingen richtten de Russen Hier reeds in 1924 een station voor weer- bëïiohten op, zooals trouwens overal op de route van de Noord-Oostelijke doorvaart, nadat zij er hun vlag hadden geplant en op deze wijze bezit hadden genomen van het eiland. Sinds 1939 ligt er ook een Russische bezetting. IN DE AFGELOOPEN WEEK gegaan, heeft een dubbele beteekenis. Bénerziids kan men er het begin in zien van afbrokkeling van de Engelsche /heerschappij, doch anderzijds heeft de nieuwe Amerikaansche steunpunten- politiek een veel wijder strekking dan En geland in den rug te dekken. Het verleggen van de Atlantische vlootsteunpunteii der Vereenigde Staten van het vasteland naar de eilanden beteekent ongetwijfeld een buitengewone strategische beveiliging. REYKJAVIK ALS OVERLAADHAVEN. In scheepvaartkringen te Stockholm is men van meening, dat er weinig kans op bestaat, dat het plan om de levering van oorlogs materiaal aan Engeland via IJsland te doen geschieden, tot uitvoering zal komen. Sedert de bezetting van het eiland kan Reykjavik niet meer geregeld als neutrale -haven worden beschouwd. Daarbij komt nog, dat de Amerikaansche schepen op de route tusschen de V.S. en IJsland een traject volgen, dat zeer gevaarlijk is vanwege de vele ijsbergen, zoodat met het waarschijn lijke verlies van een aantal schepen moet worden gerekend. Bovendien is de haven van Reykjavik niet berekend op het op slaan van groote hoeveelheden goederen, terwijl de outillage evenmin van dien aard is, dat voor geregelde verlading kan wor den zorg gedragen. Wat nu de verkorting van het traject tusschen de V.S. en Engeland betreft: deze is practisch van zeer weinig beteekenis, daar de Engelsche schepen, na te Reyk javik hun lading te hebben ingenomen, toch altijd nog een afstand van 1500 kilo meter hebben af te leggen, alvorens zij een Engelsche haven bereiken. Staten. Van Hongkong via de Philippijnen loopt thans een nieuwe veiligheidslirvie van de Vereenigde Staten, welke een dam op werpt tegen Japans machtsuitbreiding in Zuidelijke richting. Ook in den Stillen Oceaan is daarmede een zeer nauwe belan gengemeenschap tusschen Engeland en de Vereenigde Staten ontstaan, welke tot uif drukking komt in de dubbele strategisch- beveiliging door middel van de insulaire steunpunten. SPANJAARDEN GAAN LEZEN LEEREN. Spanje is, zooals men weet, eer. land, waar het analphabetcndom welig tiert. Op dit gebied o.m. heeft de vrouwelijke Pha- lange het oog laten vallen wat zeker niet overbodig is. Zij doet alles, wat in haar vermogen is, om dit euvel te bestrij den. Gemakkelijk zal deze taak niet zijn, want de Spanjaard is in hooge mate ge makzuchtig. Zijn lijfspreuk is„Manana es otro dia morgen komt er weer een dag. Maar dit heeft -de Spaansche vrouw niet afgeschrikt. Er zijn in Spanje nog millioenen menschen, die wel handig kun nen kaarten, maar die niet in staat zijn, een a van een b te onderscheiden .Deze kunst moet den Spanjaarden worden bijgebracht; en daar zullen de vrouwen voor zorgen. Om te beginnen heeft men niet minder dan 3015 scholen ingericht voor hen, die de edele lees- en schrijfkunst niet machtig zijn. Deze worden bezocht door 43.532 leen* gierigen, hetgeen wel bewijst, dat de lief* hebberij voorloopig niet zoo groot is; doch aldoende leert men en „al etende komt de eetlust" zullen de Spaansche dame# waarschijnlijk hebben gedacht, die zic5| aan dit verdienstelijke werk geven* Wende 11 Willkie heeft aangekondigd, dat ftii de Britsche hoofdstad zal verlaten, om voör de SenaattooMmissie voor Buitenlandsche Zaken een verklaring af te leggen met betrekking tot het wets ontwerp tot hulpverleening aan Engeland. De minister van Buitenlandsche Zaken, Cordell Huil, heeft hem uitgenoodigd, zoo «poedig mogelijk voor de commissie te ver schijnen. De voorzitter van de commissie voor Buitenlandsche .Zaken van het Huis van Afgevaardigden, Bloom, heeft een onder houd gehad met den Bi-itschen ambassa deur, lord Halifax. Na afloop verklaarde Bloom, dat hij lord Halifax dfe verzekering had gegeven, dat het wetsontwerp tot hulp- verle&ning aan Engeland binnen een week zonder groote wijzigingen door het Huis van Afgevaardigden zal worden aange nomen. De voorzitter van de Senaatscommissie voor Buitenlandsche Zaken heeft den mi nister van Marine, Knox, tv/fee vragen ge steld. Hij vroeg in de eerste plaats of de steun aan Engeland afhankelijk was van de aanvaarding der wet tot hulpverleening aan Engeland en verder of de wet een de fensieven maatregel van Amerika betee- kc ncie. Op beide vragen antwoordde Knox bevestigend. Op een andere vraag, n.1. hoe groot de £v.estrijdkrachten der Vereenigde Staten moesten zijn om in Oost-Azië een offen sieven oorlog te kunnen voeren, weigerde Knox antwoord te geven. De minister ver klaarde, dat deze vraag prob.lemen van speculatieven aard opwierp, 'die hij niet in het openbaar wilde bespreken. Het verbond van jonge republikeinen heeft op zijn te Desmoines (lowa) géhou- den jaarvergadering de wet op de hulpve*- leening aan Engeland goedgekeurd met de beperking, dat Amerika slechts steun aaji Engeland zal verleenen, zoolang deze steun met de Yers*®rfung der eigen d,efensie in overeenstemming is. In de resolutie wordt uiting gegeven aan den vasten wil van het Amerikaansche volk, buiten den oorlog te blijven. De resolutie werd met de betrek kelijk geringe meerderheid van 2-05 tegen 165 stemmen aangenomen. Als jongste ontwikkeling in de Fransch- Duitsche betrekkingen wórdt uit Vichy gemeld, dat admiraal Darlan naar Parijs is vertrokken. Die bezoek geschiedt als ge volg van het Duitschg antwoord op de boodschap van maarschalk Pétain. Naar uit welingelichte bron te Parijs wordt vernomen, houdt Darlan's reis ver band met den recenten gang van zaken in het bezette d?el van Frankrijk. Hij wens dit zich met de instanties te Parijs in verbin ding te stellen tot het voeren van bespre kingen. Naar men voorts verneemt, acht men te Parijs nieuwe besprekingen inop portuun, zoolang Vichy niet op duidelijke wijze de consequenties trekt uit de situatie van het oogenblik. De bekende Fransche publicist de Cha teaubriant heeft tijdens een drukbezochte vergadering in het Troeadéro te Parijs een rede gehouden, waarin hij betoogde, dat de Fransch-Duitsche samenwerking door de positie van Duitschland, vooral ook op economisch gebied, van wereldbeteekenfs kan worden. De ernstige politieke crisis van dit oogen blik, aldus de Chateaubriant, heeft reeds voorbereide, werkelijke resultaten van een Fransch-Duitsche- samenwerking, zooals Laval deze het vorige najaar had ingelgi.<J, te niet gedaan. De intriges der oude politici gedeelten mogen behandelen. Deze rege ling moest getroffen worden, omdat het voorgekomen is, dat de klanten hun zeep tonnen reeds te eigen behoeve hadden ge bruikt, zoodat zij bij het terugbezorgen van de wasch geen zeepbonnen ter be schikking hadden voor de wasscherijen. Binnenkort zal worden overgegaan tot het uitoefenen van een strenge controle op de wasscherijen, zoodat deze in haar eigen be lang wordt aangeraden, zich stipt aan bovenstaande bepalingen te houden. De nieuwe textielkaarteu. De nieuwe textielkaarten, kórt geleden Uitgereikt, traden Zaterdag den lsten Februari in werking. Evenals de vorige -maal tellen zij weer elk 100 punten. Zij zijn geldig van 1 Febr. 1941 tot 1 Septem ber 1941. De geldigheidsperiode is weer in gedeeld in twee termijnen, n.1. een termijn van 1 Februari 1941 tot 1 Juli 1941 en een termijn van 1 Juli 1941 tot 1 September 1941. In de eerste termijn worden op deze kaarten ..e laatste 80 punten ter beschik king gesteld, zoodat 20 punten overblijven voor de tweede termijn. In de eerste ter mijn ongebruikt gebleven punten zijn even eens geldig in de tweede termijn. De vroe gere regeling voor het afgeven van spe ciale vergunningen is met ingang van 1 Februari komen te vervallen. Hiervoor is een nieuwe regeling in de p'laats getreden, volgens welke alle artikelen, die niet val len onder vrijgestelde artikelen, op punteh gewaardeerde artikelen en op leverings- vergunning verkrijgbare artikelen, kunnen worden aangeschaft op speciale punten of .Wehrmachtbez-ugscheine. Daarnaast kun nen in bijzondere gevallen de op punten gewaardeerde artikelen ook door middól van speciale punten worden verkregen. Wat men zich ook voorgesteld mag heb ben op zijn nieuwe textielkaart te koopen, een winterjas of -mantel zal het niet kun nen zijn. Want hiervan is de verkoop ook van stof daarvoor geheel verboden. Ieder echter die geen winterjas heeft en dje er e^n noodig heeft, kan bij de plaatse lijke dist-ributiebureau's speciale punten krijgen. Zoodoende komen de winterjassen bij degenen, die ze werkelijk noodig heb ben. De inkomstenbelasting. In afwachting van de regeling, welke ter uitvoering van artikel 42 van het be sluit op de loonbelasting 1940 inzake het verleenen van ontheffingen op de boven genoemde aanslagen zal worden gegeven, kunnen de aangeslagenen, van wie reeds loonbelasting is ingehouden, bij de bereke ning van de termijnen, welke per 1 Fe bruari verschuldigd zijn, er van uitgaan, dat hun een uitstel van betaling ten be drage van i/3 van hun aanslag is verleend. De vervallen termijnen kunnen mitsdien <$ypx ®/8 gedeelte van den aanslag worden berekend. Woer een groote brand in Den Haag. Neg slechts enkele weken na den hevi- gen brand lh de oude Haagsche binnen stad r men 4al zich herinnerézi, dat toen ©en R.K. scl^qolHebouw In de asch wer'd gelegd - neeft in de Residentie opnleulV een hevige uitslaande brahd gewoM. Dlt- Ijnaal was het een der oude, historische ge bouwen aan het Lange Voorhout, waar op net oógenblilc het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in oorlogstijd is geves tigd, dat aan het vuur ten prooi viel. De UITGAAN. Nu in onze groote steden de trams weer later mogen loopen, dank zij het feit, dat men een middel heeft toegepast, om het te sterke vonken tegen te gaan, komt de vraage óf wij niet weer wat meer zullen uitgaan, opniguw aan de orde. Bovendien wordt h£t geleidelijk aan, des avonds wat l&nger licht, zoodat ook in dit opzlent dó bezwaren wat minder zwaar zijn gaan tellen. Zeer velen onzer zijn dezen winter ge wend geraakt aan thuis zitten en dat is op zichzelf ongetwijfeld geen kwade ge woonte. Het leek vroeger wel eens, alsof men niet gelukkig kon zijn, wanneer men niet avond aan avond van de eerte ver- maaksinrichting naar de andere rende. En dat kwam zeer zeker niet ten goede aan onze huiselijkheid en aan het onderlinge gezellige en prettige verkeer met onze huisgenooten, dat toch de basis vormt van de onderlinge goede verstandhouding en waardeering, om niet te zeggen liefde. Ziedaar dus al weer een lichtzijde van het duister, dat over de wereld hangt in letterlijken en figuurlijken zin. Hetgeen intusschen niet wegneemt, dat wij ook andere behoeften en verlangens en plichten hebben. Het is goed, wanneer wij niet heelemaal sleurmenschen worden, die des morgens en des middags wei-ken en des avonds thuis zitten dikwijls thuis zitten ons te vervelen, of onzen tijd te verdoen met allerlei dwaasheden en nutte loosheden. Wij denken aan het eeuwige kaarten, dat toch eigenlijk al heel weinig om het lijf heeft voor een mensch, die liever zijn hersens gebruikt voor andere dingen. En dus pleiten wij ervoor, dat wij nu en dan eens breken met die sleur en onze geest eens gaan opfrisschen buitenshuis. Ook aan de huisvrouw met haar vele beslommerin gen komt dat toe. Ook haar taak is er den lqatsten tijd nieit makkelijker of aange namer op geworden. In dit verband denken wij vooral aan ons Nederlandsche tooneel en aan de concerten, door Nederlandsche artiesten gegeven. Tooneel en muziek zijn twee van de beste uitingen van een hoogere denkwereld, waar de fantasie het wint van het dorre dage- lijksche leven. Bovendien verdient de groote groep van knappe en hard werkende artiesten, die wij in ons land bezitten, het, dat zij niet voor stoelen en banken spelen, maar voor een goed bezette zaal, die hun het mogelijk maakt, zonder al te groote zorgen voor het dagelijksch brood hun werk te blijven doen. Niet alleen voor henzelf is dat van be lang, maar ook voor ons geheele volk. Immers, zij zijn mede de dragers van een cultuur, waarop zij trotsch mogen en moe ten zijn. Nederland is in dit opzicht altijd een der eerste geweest in de rij der volken. Onze tooneelspelers zouden ongetwijfeld dikwijls een Europeesche vermaardheid hebben gekregen, wanneer het taalgebied van ons Nederlandsch niet zoo beperkt was geweest, en musici heeft ons land opge leverd, die, omdat voor hen dit bezwaar niet of voor zangers en zangeressen in niet zoo sterke mate geldt, over de ge heele wereld zijn gegaan en hebben gecon certeerd en zijn geëerd. Dat moet zoo blijven. Wanneer ons volk zijn kunst niet waardeert en steunt, gaat de beste kunst onder. De „Empress of Australia", een van Eugelands groote troepentransportschepen, welk schip 200 mijl uit de West-Afrikaansohe kust getorpedeerd moet aijn. (Scherl). IN NEDERLAND Voorloopig nog identiteitsbewijzen. In afwijking van de aankondiging dier vorige week, dat per 1 Maart a.s. voor de geheele bevolking de persoonsbewijzen zouden worden ingevoerd, wordt thans be kend gemaakt, dat de identiteitsbewijzen, waarmede wij sinds eenige maanden zijn toegerust, voorloopig nog geldig blijven en wel tot 1 October a.s. Deze beslissing hou&fc verband met het feit, dat het practiscb onuitvoerbaar is alle persoonsbewijzen vóór 1 Maart uit te reiken. Na 1 OctoS^r evenwel moet ieder in het bezit zijn van een persoonsbewijs. Minder koffie en thee. Ons dagelijksch kopje troost en lafenis, .ot dusverre nog met zekere kwistigheid toebedeeld, begint in het gedrang te komen. Gedurende de nieuwe distributieperiode, welke loopt van 3 Februari tot en met l'Ó Maart wordt namelijk in plaats van een "half pond slechts 125 gram koffie of 50 gram thee op de. daarvoor aangewezen bon verstrekt. De omvang der nog in ons land aanwezige voorraden maakt het nood zakelijk het rantsoen tot dit verlaagde peil in te krimpen. Het zal dus zaak zijn, het bruine vocht met dubbele aandacht te genieten. Strenger regeling voor wasscherijen. Zooals bekend, is ieder verplicht voqr •Ike twintig kilogram droge vuile wasch, welke aan wasscherijen in behandeling wordt gegeven, een zeepbon af te geven. In verband hiermede is thans voorgeschre ven, dat de wasscherijen eerst een bon van hun klanten in ontvangst moeten nemen en pas daarna een hoeveelheid van 20 kg waschgoed, hetzij ineens, hetzij bij De dcikboot van de schrik va» d# Engelsche oen nieuwen tocht. Op den bevelvoerder. MACKTSWÉER V T f...1W c!e 'LfS A Mnoot-06 gevotgek pdUn-k a,„ voar de velHffhe# At den Stilte* Nï&ave \vilig*i&»e&y:jB3:irj(ter> £k'!'d-&it>enCk*'ji3r) l'ene Oosten deer Sntocte a* Zuld'Atnwlkaamctto sfHtt&u-ltert. (HaaitMnQ}- VAN DE Onder de weinige, nog regeerende monarchen, speelt de jonge koning van het land aan den Nijl op bet oogenblik wel een zeer belangrijke rol. Faroek I werd op 11 Februari 1920 te Cairo geboren als eenige zoon van Koning Foead I, die met toestem ming van Engeland in 1917 als eerste sultan van Egypte den troon besteeg en in 1022 als koning van den onaf- hankelijken souvereinen staat Egypte door Londen werd erkend. Door zijn moeder, koningin Nazli, heeft koning Faroek Fransch bloéd in de aderen. Zij is n.1. een achter kleindochter van een Fransch offi cier, die als kolonel met Napoleon I naar Egypte kwam, later tot den Islam overging, dienst nam in hèt Egyptische leger en als Suleiman Pasja stierf. Als prins genoot Faroek aanvan kelijk een zuiver Engelsche opvoe ding, doch in de laatste jaren zorgde de vertrouwde raadsman van koning Foead, Ibrashi Pasja, voor het noo- dige tegenwicht. Op wensch van Engeland kwam Faroek in 1935 naar Londen om zijn opvoeding te vol tooien. Zijn verblijf in Engeland was echter van korten duur, want toen koning Foead op 28 April 1936 stierf, werd zijn zoon tot koning geprocla meerd. Zoolang hij minderjarig was, behartigde de ministerraad evenwel de regeeringszaken. En dusga weer eens uit. Bezoek schouwburg en concertzaal, ten minste eens per week. Gij zult er zelf wel bij varen en er bovendien een goed werk mee doen voor onze kunstenaars en voor onze ver worven bezittingen van geestelijken aard. FAROEK I, KONING VAN EGYPTE

Soester Courant | 1941 | | pagina 8