Rob, de moedige Oost-Indiër Burgelijke Stand. #lp\ PUROL Even tijd voor het Persoonsbewijs. WAN NEER VERDUISTEREN? C. a. TIMMERMANS Haarden en Kachels schoon maken en repareeren. ((PUROLJ Qetumdvwtdefiuid Jongemannen aantreden. GEBOREN; Gerarda, d. v. J. Walet en J. v. d. d- Kiefi, Wieksloterweg OtZ. 27. Maria Aleida, d. v, W. Sfeenkamp en M- v. Weerhorst, Steenhoffstraat 72. Clasina Arendina, d. v. C. Öuwens en J. M. Hommes, Hartmanlaan 19. Reïjer Joseph, z. v. R. Hilhorst en H. C. 't Lam, Korte Hartweg 10. Irene. Beatrix Julia na Bernhardine Wil- helmina, d. v. P. J. Dorresteijn en M. Roels, Veenzoom 1. Evcrdina Johanna, d. v. W. v. Hornsveld en W. Kramer, Koningïnnelaan 154.s ONDERTROUWD: J. A. v. Woerkom, 26 jr., koopman, K. Hartweg 27 en H. J. v. d. Hoek, 19 jr., Lopik. H. J. J. Nijpels, 28 jr., winkelchef, Van Lenneplaan 70 en Th. H. v. Dijck, 25 jr., Utrecht. G. Dorrestein 32 jr., autohand. School straat 22 en G. B. Reullng, 27 jr., Beu kenlaan 5. E. H. Koning, 28 jr., marechaussee, Ban- ningstraat 3 en C. A. Winters, 21 jr., Amersfoortschestraat 16. GEHUWD: D. Goedkoop, 46 jr., landb. Goedcraede en C. R. van Oeveren, 35 jr., Goede reede, Haven 24. H J. Bosman, 23 jr., metselaar en N. Kamphorst, 19 jr., Dorresteinweg 55. G. v. Arkel, 31 jr., boekh. en M. v. d. Meij, 35 jr., Schrikslaan 55. J. P. Stoltz, 26 jr., marechaussee en B. J. Rosmuller, Klaarwaterweg 30. H- J. Breeschofen, 29 jr., transp. arb. en L. de Rooy, 26 jr., Kor.inginnelaan 137. W. v. Heulen, 23 jr., losarbeider en G. J. v. d. Kuit," 21 jr., Beverwijk. OVERLEDEN: Gerritje v. d. Beek, 65 jr., ongeh. School- weg 2a. Cornelis de Hoop, 35 jr., geh. m. G. Slob, Soesterfcergschestraat 123; GEVESTIGD: G. D uil aart m. g., Van Lenneplaan 5c, van Hoensbroek. E. de Heus inw., K. Brinkweg 13, van Schalkwijk. E. ten Voorde inw., Amersfoortschestr. 10, van Enschede. I. Riemersma inw., B. Grothestraat 8, van Achterkarspelen. O. Robbers inw., Soesterbergschestraat 125, van Amsterdam. M- A. de Rooy inw., Soesferbergschestr. 125, van Harderwijk. E. K. Smits inw., Amersfoortschestraat 142, van De Bilt. E. Wagner inw., Mendelssohnlaan 15, van Amsterdam. O. G. v. Dijk inw., Molenstraat 4, van Zeist. C. Boerebach inw., L. Brinkweg 53c, v. Laren N.H. H- C. Steneker inw., Soesterbergschest*. 107, van Franeker. C. Hendriks inw., Vredehof straat 2, van Arnhem. R. J. Beks inw., B. Grothestraat 71a, van Amsterdam. A. Betlem-de Boer m. kr-, Van Lijnden laan 6, van Amsterdam. E. J. Broeker m. vr., Molenstraat 16, van Zeist. E. Broeksmit inw., Heideweg 41a, van Amsterdam. E. Frauenholz, Amersfoortschestraat 104, van Renkum. M. Bartels inw., Sophialaan 29, van Oss. J. Bestelink inw., Oranjelaan 32, van Blaricum. A. Dekerk inw., Utrechtschestraat 26, van Haarlemmermeer. H. J. v. d. Hoek inw,, Beckeringhstraat 13, van Lopik. P. Kabel inw., Schoutenkampweg 47, van Hoorru M. C. v. d. Berg-Koning inw., Nieuwe- weg 62, van Utrecht. W. Prinsenberg inw., Torenstraat 14, van Amersfoort. M. van Os inw., Wilhelminalaan 32, van Hil leger sberg. M. Willsmse inw., Dorresteinweg 34, van Venray. P. Spermon m. vr., Hartmanlaan 100, van Utrecht. H. J. Carels m. vr. Van Weedesteaat 19, van De Bilt. W. H. Willemsen inw., De Beaufortlaan 12, van Amersfoort. J. Johannes m. g-, Rademakerstraat 20, van Almelo. A. Oudshoorn m. vr., Den Blieklaan 43, van Amsterdam. SMEDERIJ BAKKERSWEG 3 TEl ËFOON 2368 VERTROKKEN: L. Captein-Sierkman, van Kerkpad Z.Z. 1 i aar Eaarn, Oosterstraat 8. We~. O. v. Schreeven-v. d. Graft, van Midcelwijkstraat 66 naar Amersfoort* Rusthuis de Lichtenberg. P. Schram, van Kartmanlaan 45 naar A. eldoorn, Brinklaan 61. J. A. J. Buijs m. g., van Banningstraat 56 naar Zeist, Nic. Beetslaan 58. J. A. Pietersz, van Molenstraat 45, naar Den Haag, Barentzstraat 57. E. Boele-Bros, van Heideweg 5 naar Den Haag, Loosd.kade 166. G. Straling m. vr., van Vosseveldlaan 1 naar Amersfoort, Langestraat 89. J. J. v. Buurens-Wanzing, van Vondellaan 26 naar De Bilt, Parklaan 36. J. Winkelaar m. vr., van A. Paulowna- laan 11 naar Epe, Julianalaan G 114. F. N. Stein Callenfels, van Soesterberg- schestraat 125, naar Ede, Heelsumsche- weg 26. J. Bakker m. g., van Schrikslaan 13 naar Baam, Amsteri amschestraatweg 5. W. P. Roelofs m. vr., van Dalweg 6 naar D.emen, Schoolstraat 43. W. E. en P. A. Offerman, van Heide weg 64 naar Hamburg, Duitschland. G. v. 't Hoog m. g., van Postweg 14 naar Zeist, K. Bergweg 20. C. C. Harteloh m. g., van Dïjkhuïsstraat 10 naar Den Haag, Wesselstraat 168. C. M. Mossel-Hopper m. k., van Van Weedestraat 49 naar Onsfwedde, Hoofdkade 3. C. F. Hoogendoorn-Capitein, van Kerk pad Z.Z. 13 naar Baarn, de Wetstr. 19. C. v. Velzen m. vr., van le Weteringpad 4 naar Hilversum, Marconistraat 174. J. P. Mans, vap Soesterbergschestraat 125 naar Andel-Maasdijk A 29. A. v. Montfoort, van Beetzlaan 49 naar Amsterdam, N. Heerengracht 83 hs. N. J. v. Ast m. g., van Vosseveldlaan 21b naar Maartensdijk, Mr. Sickesl. 3. A. Hento m. vr., van Soesterbergsche straat 133 naar Amersfoort, Tuinsfr. 22 boven. J. Th. ter Veer m. g., van Pr. Hendriklaan 4 naar Hilversum, Koningstraat 20c. J. Schakel, va.i Soesterbergschestraat 125 naar IJsselsteïn, Benschopstraat. J. Visscher m. vr., van Dijkhuisstraat 2 naar IJsselmuiden, Zandberg lc. M. Koekenbier, van Dalweg 6 naar Utrecht, Biltstraat 34bïsi J. M. Wilderbeek, van Steenhoff straat 15 naar Zuilen, C. v. Maasdijkstraat 4. M. Steenhuisen m. vr., van Stadhouders laan 102 naar Groningen, Hooge der A 14. C. G. Droste-v. Schalkwijk, van Molen straat 130 naar Amsterdam, 2e Hel merstraat 21 II. Th. J. Kromwijk, van Torenstraat 20 naar Veldhuizen, de Meern 27. J. G. Zijlstra, van Luchtvaartafd. naar Den Haag, Thorbeckelaan 31. A G. Korvinus, van Driehoeks*cg 4 naar Haarlem. Santpoorterstraat. T. C. Wanzïng, van Vondellaan 26 naaf De Bïlt> Soestdijkersfraatweg 18. B. v. d. Geest, van Sinnemaplein 15 naar Amersfoort, Noodw. Hoogeweg tus- VERHUISD: W. Stemerding m. kr., van Postweg 68 schen nr. 85 en 87. naar Lt. Koppenlaan 21. J. Twisk m. vr., van W. Pyrmontlaan 43 naar Nacsaulaan 4. J. C. Dogger m. k., van Driehoeksweg 2 naar Kerkpad Z.Z. 102. C. G. Verhoeff, van Beckeringhstraat 25 naar Julianalaan 34. G. J. Hoolwerf m. vr., van Soesterberg schestraat 6 naar Beetslaan 15. A. v. Stempvoort m. g., van Nieuweweg 66 naar Nieuweweg 72. J. S. v. S'.ooten-Brandes, van Julianalaan 1 naar Heuvelweg 1. G. Beetsma m. vr., van Birkfstraat 4 naar Eikenlaan 7. G. M. Groenestein, van Korenweg 4 naar Kerspad Z.Z. 55. C. Molenaar, van Beefhovenlaan 18 naar Soesterbergschestraat 79. Wed. D. Kopman-Buddingh, van Becke- ringh:traat 21 naar Verl. Talmalaan 9. M. Giessen, van B. Grothestraat 17 naar Noorderweg 21. J. Prins, van Molenstraat 15 naar Birkt- stiaat 28. C. A. v. Esveld-Kortekaas, van Birtstraat 42 naar Birkfstraat 44. zuivert, verzocht,geneest HUiOo^y/ 13 OOOS 5O-60.TU6E <*SCT. Aan 2000 eerlijke, flinke jongemannen in de Pro vincie Utrecht wordt een prachtige gelegenheid ge boden zich een toekomst te scheppen. In het nieuwe Europa, dat komen gaat onder leiding van het groot Duitsche Rijk in het nieuwe Europa, waarin plaats zal zijn voor allen, die zich hun taak bewust zijn, zal ook Nederland een vooraanstaan de plaats kunnens vervullen. De ligging ten opzichte van het vaste land zoowel als de zeeën, maakt Neder land als het ware voorbestemd in nauwe verbondenheid met Duitschland een be langrijke rol te spelen in de voorziening der economische behoeften en een mooie taak wacht den jongemannen van Ne land. En thans reeds worden die jongeren opgeroepen om zich gereed te maken en te bekwamen voor deze taak, waartoe hun door den Führer van het Groot Duitsche Rijk de gelegenheid wordt ge boden. Voor den bouw van het nieuwe Europa richt Adolf Hitier zich in de eerste plaats tot de kleine, maar bekwame en hoog staande Germaansche volken rondom zijn grenzen. En in het bijzonder richt hij zich tot de jongeren, want de toekomst, waar van wij spreken, is immers hun toekomst. De jongeren zijn het, die het gebouw, waarvoor nu de fundamenten worden ge legd, zullen moeten voltooien: den Ger- maanschen statenbond. Thans is het oogenblik gekomen voor hen, die den leeftijd van 17 jaar hebben bereikt en dien van 40 jaar nog niet heb ben overschreden, om zich aan te melden voor het elite-korps, hetwelk wordt sa- mengesfeld uit de besten van het volk: de SS, Standarte Westland. Frissche eerlijke jongens met een ge zonden geest in een gezond lichaam zijn welkom in de SS. Zij worden tezamen met landgenoofen opgevoed in d~« geest van trouw en discipline en zij ket dan na voltooiing van hun opleiding naar Nederland terug, waar zij geroepen zullen zijn om de nieuwe volksche gedachte uit te dragen onder het volk en zij zullen zich dus hier de wegverbreiders weten naar een samenleving waarin niet het geld, maar de arbeid de voornaamste plaats inneemt. Zij zullen de dragers zijn van de Groot- Germaansche gedachte, die zich ten doel stelt: Onvoorwaardelijke gehoorzaamheid aan den meerdere. Eerbiediging van het bezit van den kameraad. Eerbied voor de overtuiging van den kameraad. Wederzijdsche hulpvaardigheid onder alle omstandigheden. Eerlijkheid tegenover meerderen en kameraden. Verdediging van de eer van den en keling en van de eer der gemeenschap. Trouw en betrouwbaarheid In elk op zicht. Vervolg in volgend nummer. Zooals bekend is men van gemeente wege In het perceel Steenhoffstraat 5 be zig met de uitreiking der persoonsbewij zen. Tot nu toe had deze uitreiking een vlot verloop, GEEN GOEDE FOTO'S. Het blijkt echter, dat er onder de opgeroepenen meerdere zijn, die foto's meenemen, welke niet aan de gestelde eischen voldoen, zoodat deze menschen weer moeten worden weggestuurd, zon der dat er ook maar iets van te zeggen is, OF en WANNEER men weer terecht kan. Deze foto-e.ischen kunnen thans vol doende bekend worden geacht. Boven dien zijn die op de ultnoodiging dui delijk omschreven. Men zal er dus goed aan doen, direct bij ontvangst der uit- noodiging de foto's even aan de hand der opgesomde eischen te vergelijken, Dit is een kleine moeite, waarmede men zichzelf veel last en ongerief bespaart en tevens den goeden gang van zaken bij de Afdeeling Persoonsbewijzen bevordert. Bezit men nog geen foto's, dan moet men die na oproeping direct laten ma ken. Alle plaatselijke fotografen zijn met de eischen op de hoogte. Wyken de fo to's daar toch vanaf, dan is de fotograaf gehouden, die over te maken, tenminste als men erbij gezegd heeft, dat ze voor het Persoonsbewijs moeten dienen. GEVOLGEN VAN NIET-VERSCHIJNEN. Binnen afzïenbaren tijd zal ieder, die in het Bevolkingsregister is opgenomen en den leeftijd van 15 jaar heeft bereikt, een ultnoodiging ontvangen om in per soon bij de Afdee'.ing Persoonsbewijzen, zittïrg houdende in de Steenhoffstraat No. 5, te verschijnen voor de ontvangst van een Persoonsbewijs. Wij maken er met nadruk op attent, dat ieder, die zoo'n uitnoodiging ont vangt, op de aangewezen plaats en tijd (vooral op de tijd komt het aan!) dient te verschijnen. Zaterdag 10 Mei zon op 5*52, onder 21.22. Zondag 11 Mei zon op 5.50, onder 21.23. Maandag 12 Mei zon op 5.49, onder 21.25. Dinsdag 13 Mei zon op 5.47, onder 21.26, Woensdag 14 Mei zon op 5.44, onder 21.29. Donderdag 15 Mei zon op 5.46, onder 21.2a Vrijdag 16 Mei zon op 5.43, onder 21.30, Tusschen zonsondergang en zonsop- gang moeten de woningen e.d. verduis terd zijn. De lampen van rij- en voer tuigen moeten een halt uur na zonson dergang tot een hall uur voor zonsop gang eveneens verduisterd zijn. Niet verschijnen heeft tot gevolg, dal geen Persoonsbewijs wordt uitgereikt, zoodat hij, die verzuimt, zich na ont vangen uitnoodiging in de Steenhoff- Gtraat 5 te vervoegen, zich blootstelt aan strafvervolging wegens het niet in bezit hebben van een persoonsbewijs. Voor hen, die in het waardevol bezit van een persoonsbewijs nog geen vol- voldoenden prikkel gevoelen zich te be ijveren zulk een document te bemachti gen, staat dus de stok achter de deur: NIET-VERSCHIJNEN GEEN PERSOONSBEWIJS IN OVERTREDING. Men handelt dus in eigen belang en bespaart zich moeilijkheden, wanneer men zijn dagelijksche bezigheden een wij le onderbreekt en even tijd neemt voor zijn persoonsbewijs. GEEN LOONDERVING BIJ VERZUIM. Op de werkgevers rust de verplichting, hun werknemers tot dezen gang naar dfl Steenhoffstraat 5 in de jje.e^e cid te stellen. Volgens art. 1638c van het bur gerlijk wetboek behoudt de arbeider zij ne aanspraak op het naar tijdruimte vastgesteld loon voor een korten, naar billijkheid te berekenen tijd, wann er hij tengevolge van de vervulling eener dool de wet of Overheid, zonder geleidelijk^ vergoeding, opgelegde verplichting, dit niet in zijn vrijen tijd kan geschieden, verhinderd is geweest zijn arbeid te ver richten. Wanneer dus de werknemer wordt uitgenoodigd, tijdens zijn werktijd voor het persoonsbewijs te verschijnen, is do werkgever verplicht, hem daartoe, ZON DER INHOUDING van loon, in de ge legenheid te stellen. Een kwestie van geven en nemen dus. Eens om de 5 jaren geve en neme men even tijd voor het Persoonsbewijs. AFZONDERLIJKE BEHANDELING VOOR SOESTERBERG. De inwoners van Soesterberg komen eerst aan de beurt, als alle overige be woners van Soest een Persoonsbewijs- hebben ontvangen. Dit is hierom gedaan, dat de Soester- bergers niet d evoor hun lange weg naar Steenhoffstraat behoeven te maken. Te zijner tijd zal de aangewezen amb tenaar te Soesterberg zitting houden, onr de opgeroepenen aldaar van een per soonsbewijs te voorzien. Men kan gerust zijn, ook de Soester- bergers krijgen binnen den vastgestelden tijd hun persoonsbewijs. Voor verdere bijzonderheden wordf verwezen naar de aanplakbiljetten. 129. „Hierheen", riep Rob, ,.de inlan ders zullen denken, dat we de rotan-brug overgegaan zifn." En verborgen in de struiken, wachtten de vier ademloos wat er zou gebeuren en of ze ontdekt zou den worden. Onderwijl vertelde Lorma wat er gebeurt was en hoe ze in den nacht övertompeld waren. 130. 2e waren direct naar het binnen land vervoerd en het kilandsche meis e hadden ze niet gezien. „Ik denk/' zei Lorma, „dat ze heclemaal niet weet, dat we hier zijn, en dat haar vader ons aan een naburige stam heeft overgegeven." Plotseling greep Rob zijn zuster bij de arm an beduidde haar te zwijgen. De vervolgers waren dicht in de buurt. 131. Toen het gevaar tijdelijk geweken was, renden ze weer verder. Door dicht struikgewas ging de vlucht, voorbij een ruischende waterval en over glibberige rotcachüge steenen. j onverwoestbare overblijfselen van een ge- 132. Maar eensklaps Sionden ze ver-1 s'acht, dat heel, heel lang geladen hiot stomd stil. Voor hen op rezen reusachtigegewoo-d bad. beelden en monumenten, dicht bedekt j met wingerdranken, of half Begraven on~ I der boomstammen. Stil en ongerept stonden ze daar midden in het oerwoud, j

Soester Courant | 1941 | | pagina 3