Rob, de moedige Oost-Indiër. Voor kleine Tuinen. Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Uw adres voor School- en Studieboeken Boekhandel Adriaansen Burgem. Grothestr. 32 - Til. 2529 DhMES. EEN DAKDATLEKT? /cómen ct/'rec+ F Maken 'tperfectl SEPTEMBER A.S. AANVANGDER nieuwe Cursussen in Boekhouden, Handelsrekenen enz. ii TOMATEN VOOR .WINTERPROVISIE EN AARDBEIEN. Wie zelf tomaten kweekt, moet de hoofdopbrengst van den kouden grond nog krijgen, maar wie er niet voldoende heeft, zal verstandig doen om ze na half Augustus te koopen en te maken, om dat de' prijs omstreeks dezen tijd wel het laagst zal zijn. Tomaten kunnen niet alleen worden geweckt, maar kunnen we minstens zoo Gemakkelijk in pekelwater bewaren. Hiervoor kunnen we echter alleen gave, onbeschadigde, vruchten gebruiken, zon der stengeldeelen. Volle pekel is voor het bewaren van tomaten niet gewenscht; de beste ver houding krijgen we, door b.v. 7l/2 liter water te koken en er zóóveel zout bij te Voegen tot er niets meer in oplost. We hebben dan geheel verzadigde pekel. Door er dan nog 2i/g liter zuiver water bij te gieten, hebben we de beste ver houding voor tomaten, waardoor ze tot In het voorjaar toe, beslist versch be waard blijven. De was-achtige schïl van tomaten is n.1. van zóó dicht weefsel, dat het zout er niet of heel weinig in kan trekken. Bij deze conserveer-metho- 'de kunnen de waardevolle inmaakfles- tchen weer voor andere doeleinden wor den gebruikt. Winterpostelein kan eigenlijk alleen Worden gekweekt door bezitters van een Z.g. kouden bak. Het zaaien kan nu in den vollen grond plaats hebben door het zaad luchtig in te harken en daar na can te drukken. Zijn de plantjes een maal boven den grond, dan kunnen ze al spoedig in den kouden bak worden over gezet op afstanden van 6 tot 8 c-M. Het raam komt pas over den bak tegen den tijd dat de nachtvorsten komen. Liefhebbers van de vitaminen-rijke ra idijs zaaien in de zomermaanden bij voor keur de langwerpige soort, de z.g. Ijs kegel". Na kan de gewone ronde radijs weer gezaaid worden voor najaars ge bruik, hoewel de langwerpige soort ook |iog goed tot ontwikkeling kan komen. Augustus is de maand, waarin nieuwe bedden worden aangelegd voor aardbei en, op een zonnige plaats. Langer dan 3 of 4 jaar moet men aardbeien niet op bet bed laten, omdat ze dan in opbrengst Zijn teruggeloopen. In ons vorig nummer wezen wij er op, dat soorten als de jJ^louiin Rouge" en „Jucunda" voor par ticulieren het gemakkelijkst te kweeken Zijn, omdat ze laat bloeien en dus niet Zoo gauw door vorst te lijden hebben. Aardbeien stellen zware eischen aan 'den grond. Vóór we uit kunnen planten, moet een flinke hoeveelheid goed ver keerde koemest worden ondergespit maar vooral niet te diep omdat ardbeiplanten nogal vlak wortelen. De planten hebben yerder een ruimen stand noodig. Bij het uitplanten zijn de planten nog klein en lijkt het al gauw, dat een afstand van ca. 25 tot 30 c.M. voldoende is, maar 35 tot 40 c.M. is zeker niet te royaal. Bij het planten moet er vooral ook op worden gelet, dat de planten nïet te diep |n den grond komen. Het hart van de eardheiplant zit eigenlijk vlak boven de wortels en dit deel moet absoluut vrij ptaan. - (Nadruk verboden.) GEBOREN; Everardus, z. v. G. C. Derks en B- But- selaar, Eemstraat 4. Victor Willem-Jan, z. v. Th. Veldhuij- zen van Zanten en C. de Waal, Soes- terbergschestraat 16. Johanna Margaretha, d. v. A. v. Stemp- voort en A. J. Dolman, Nieuweweg 72. Machelina, d. v. P. Smits en C. M- Smit, KI. Engendaalweg 17. Maria Geertruida, d. v. J. C- A- v- d, Kleij en M. J. Schimmel, Koninginne- laan 31. ONDERTROUWD: A.*L. F. J. M- Verlinden, 33 jr-, kapper, Rotterdam én Th. G. M. Padberg, 30 jr., Greote Melmweg 1. J. Th, M. Hecker, 34 jr., handelsreiziger, Baarn en J. Th. v. d. Berg, 30 jr-, Kerk- pad Z.Z. 29. L. H. Fugers, 33 jr., monteur, Stationsweg 8b en H. L. Nieuwenhuis, 26 jr., Van Lenneplaan 33. GEHUWD: D. B. Streefkerk, 26 jr., ingenieur en G. J. Sevenhuysen, ,26 jaar, Eindhoven, Burgplein 5. G. A. Hilhorst, 31 jr., losarb- en E- M- de Beer, 26 jr., Duinweg 6. H. J. v. Hal, 28 jr-, secr- pennïngm- Maat- schapp. Hulpbetoon en W. M. Smoo- lenaars, 26 jr., Kerkpad N.Z. 46- J. J. A. Coens, 22 jr-, betonwerker en L. J. Vögel, 20 jr., Nieuweweg 94- OVERLEDEN: Magdalena Martini Marcusse, 49 jr., on- geh. W. Pyrmontlaan 35. Reiniera Wilhelmina Jacoba van Asch, li/2 jaar, Klaar water weg 56. Adriana Johanna van Rijft, 81 jr., geh. m. A. J. Romijn, Klaarwaterweg 47- B. P. L. darijs, van Nassaulaan 11 naar Den Bosch, St. Jorisstraat 23. H. G. J. Derks, van Birktstraat 24 naar Bergen, Rijksweg A 87. W. v. d. Belt, van woonwagenkamp naar Ermelo, Veldweg 33. M. v. d. Velden, van Molenstraat 15 naar Amersfoort, Arnhemscheweg 67. B. I. Kroon-Hoolwerf, van Heuvelweg 18 naar Baarn, Veldheimweg 23, A. F. v. Ravesfeijn m- gvan Kampweg 12 naar Den Haag, A. v. Saxenstraat 29. G. Keizer, van Sfadhouderslaan 72 naar Baarn, Pr. Julianalaan 1. H. C. Loof, van Barfolotfilaan 14 naar nair Hoek, Koudepolderstraat 6. P. G. v. Diem, van Pr- Bernhardlaan 8c naar Amersfoort, Leusderweg 302. Laat Uw naaimachine vakkundig nazien. Wij doen dit reeds 30 ïaar grondig en billijk. Naaimachine reperatie inrichting, Laanstraat 104, Baarn, Tel. 2465. Boodschappen worden ook aangenomen bij Hagemao, Nieuweweg 68, Tel. 2620 en N. J. v. Woerkom. Nieuweweg 29B, Soest. Uw wasohtafel en vooral Uw huieapotheek zijn niet compleet als er een doos of tube PUROL ontbreekt J. W. Pol, van Braamweg 69 naar Gro ningen, Damstersingel 1. A. Mijnster m. g., BanningstrcLt iÜO, naar Sliedrecht, Dijkstraat 28. C. Broeshart, van Heideweg 16 naar Am sterdam, B. Dommerstraat 25 II. J. Oostwouder, van Dijkhuisstraat 10 n. Weesp, Googweg 72d. J. Haakman, van Vredehofstraat 2 naar Alkmaar, van Everdingenstraat 18. H. v. Wakeren, van Bosstraat 90 naar Ede (Gld.) Wederom. F. Huisman, van Soesterbergschestr 133a naar V.O.W. Sj. Stootman, van Vinkeweg 41 naar Hil versum, Bellstraat 21. H. M. Vervloed, van Vredehofstraat 2 naar Ooltgensplaat, Achthuizen B 78. J. K. ter Voorde, van Vredehofstraat 37 naar Zeist, Acacialaan 2. C. Leyenhorst, van Birktstraat 63 naar Amersfoort, Dorresteijnweg 73. E. F. Elberfsen, van Julianalaan 31 naar Arnhem, Broerenstraat 6a. G. Dijkgraaf, van Soesterbergschestraat 125 naar Utrecht, Noordzeestraat 50. laan 37 naar Ericaweg 4b. M. P. de Rüiter-v. d- Nat, van'Hartweg 6b naar Hartweg 31* D. Hageman-Huisman, van Eigendomweg 116 naar Laanstraat.38. D. Hageman, vaq Nieuweweg 68 naar Laanstraat 38. J. W. de Lange, van Heuvelweg 3 naar L. Bergstraat 37. Wed. H. H. Moerman-Dahl, van Heu velweg 31 naar Burg. Grothestraat 60. H. J. ten Vaanholt m. vr-, van Van Wee- destraat 59 naar Heuvelweg 40 bov. W. L. Zeilstra, van Sfeenhoffstraat 15a naar Heideweg 41a. P. N. v. d- Deijssel m- vr., van Verl. Kolonieweg 3 naar Mendelssohnlaan 6. J. Col jee m .g., van Wieksloot O-Z* 47 naar Buntweg 3. K. C. C. Foeken, van Heuvelweg 17 naar Molenstraat 53. B. J. Lïzé, van Barfolottilaan 49 naar Steenhoffstraat 54a. J. A. v. d. Heuvel, van Veenzoom 2 naar Kerkpad N.Z. 33. J. M. v. Schalkwijk, van Molenstraat 132 naar Soesterbergschestraat 107. GEVESTIGD: H. Bloemink, Molenstraat 22, van Neder- horst den Berg. A. Hamstra inw., Van Lijndenlaan 10, van Harderwijk. A. J. Pistorius m. g-, Rembrandtlaan 22, van Utrecht. G. Plug inw., O. Tempellaan 2, van Nïj- kèrk. B. J. Damming inw., Rembrandtlaan 23, van Hilversum. D. Donna inw., Bannïng'straat 94, van Amsterdam. J. Keppel inw., L. Brinkweg 72, van Maar ssev een. E. J. v. Lookeren Campagne, Nieuweweg 2, van Blaricum. J. H. Reiling m. vr-, Torenstraat 18, v- Amsterdam. H. E. Robben inw., Van W eedestraat 29, vatn Amersfoort. J. Tiersen inw., Soesterbergschestraat 125 van Middelburg. J. C. de Vink m. vr-, Eikenhorstweg 10a, van Baarn. J. W, E. Duncker m. g-, Torenstraat 18, van Amsterdam. P. v. Hemert inw., Birktstraat 80, van Hurwenen, B. M. de Haan-Bodè, Amersfoortschestr. 70b, van Zeist. D. Baars inw., B. Grothestraat 34, van Zeist. F. A. K. Heijlen m- vr-, Sinnemaplein 12, van Amersfoort, VERTROKKEN: L. Buit, van B. Grothestraat 22a naar Breukelen Nijenrode, Dudok de Wit- straat 9. C. Ouwens m. g., van Hartmanlaan 19 naar Laren N.H., Naarderweg 39. G. Rijn, van Dorresteinweg 86 naar Amersfoort, Leusderweg 193. G. J. Streefkerk-Sevenhuysen, van Ban- ningstraat lb naar Eindhoven, Burgh- pleïn 5. Hoofdpijn en Kiespijn. Veilig en vlug als geen ander helpen hle rBl) altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „M1JNH \RDTJES" Doos 10 en 50 cent VERHUISD: G. N. v. d- Broek-Prins, van Eikenlaan 3 naar Koninginnelaan 136. G. H. v. d- Broek, van Kerkpad N-Z- 10 naar idem. J. Moman m. g., van Heuvelweg 17 naar Van Weedestraat 37. C. Paul, van idem naar idem. N. Couvert, van Smitsweg 10a naar Kor- teweg 5. J. G. K'arenbeek, van Koninginnelaan 94b naar Beukenlaan 20d. A. J. v. Zeeland, van Kostverlorenweg 3 naar Laanstraat 80. C. Willemse m. vr., van A- Paulownalaan 17 naar Kooiweg 4. J. v. d. Meulen m- vr-, van L- Bergstraat 2 naar Veldweg 1. J. v .d. Meulen m- vr-, van L- Bergstraat 2 naar Veldweg 1. J. A. Kaats m. g-, van Koninginnelaan 38 naar Lange Bergstraat 2. C. J. Holewijn, van Rembrandtlaan 13 naar Nieuweweg 99. O. Beugelink, van Koninginnelaan 94a naar Vredehofstraat 9. F. W. Th. Menning m- vr-, van Hartman- PHILATELISTENCLUB „BAARN-SOEST In Augustus, de „Vacanfiemaand", wor den gewoonlijk geen philatelistische bij eenkomsten gehouden. Door de bijzon dere omstandigheden was van deze ge woonte afgeweken en was Vrijdag j.I. de gewone maandelïjksche bijeenkomst in Hotel Trier. De opkomst der leden was boven ver wachting, ja de grootste sedert de op richting der club voorgekomen. 31 Per sonen waren aanwezig en in zijn welkom bij de opening dankte de voorzitter de leden en gasten voor deze belangstel ling. Alle gasten traden als lid toe, zoo dat het ledental nu 58 bedraagt. De grootste optimist had dit niet kun nen verwachten en de voorspelling bij den eersten oproep, dat niet meer dan 10 personen zouden kunnen komen is geheel anders uitgekomen. De interesse voor postzegels ïs de laat- sfe jaren zeer toegenomen." De opgaan de prijzen voor bijna alle zegels, het verminderde uïlgaan, de vele mooie ont werpen bij de nieuwere uitgaven en veel meer andere oorzaken werken het ver zamelen van postzegels in de hand en is men eenmaal begonnen, dan ziet de ver zamelaar, dat het nïet alleen een prettige afleiding bezorgt na volbrachten dagtaak, maar bovenal zeer leerzaam is; vooral wanneer eenige voorlichting en bespre king, bezichtiging van collecties, onder linge ruil en vriendschappelijke verhou dingen aanwezig zijn. Dit nu ïs in de Philafelistenclub Baarn- Soest alles aanwezig eq dit verklaart ook de groote toename van het ledental. Het door den heer Burgman keurig verzorg de falcifïcaten-album in de vorige ver gadering besproken was reeds met meerdere valsche exemplaren gevuld en ter bezichtiging aanwezig. De dank van den voorzitter was alleszins verdiend. Het maandblad vermelde de komst van eene verbeterde uitgave der prijslijst van de zegels van Nederland en Koloniën, maar bracht geen verdere philatelistische bijzonderheden. Ter bezichting waren aanwezig de zeer uitgebreide collectie Duitschland van den heer Heijenbroek; de keurig verzorg de collectie op blanco bladen opgezet W. N. NIEUWENHUIS Van Weedestr. 23 Telefoon 2577 LOODGIETER ELECTRICIEN Opleiding voor de practijkexamens. staatspractijk-diploma en M.O. Privaat- en clublessen. 4. C. DOGGER, Acoountani Kerkpad Z.Z, 102. van den heer Breet met de zegels van Hongar e en de complete collectie Portu* gal tot 1918 van den secretaris. Deze collecties werden na de verloting gezamelijk bezichtigd; de mooie prijzen verrijkten acht der aanwezigen. De belangstelling hierna, voor de be zichtiging was bijzonder groot. De groote zaal van Hotel „Trier" voldoet hiervoor veel beter en is eveneens prettig voor de gezellige onderlinge bespreking. Na deze bezichtiging werd „het veilen ter vergadering van duplicaten" bespro ken, evenals het instellen van een specia- len ruilavond. Voor veilen zijn vele voor- en nadee- len, maar als proef zal in September een ruil- en verkoopmiddag worden gehou den, en werd bepaald, dat behalve de gewone maandelïjksche avond bijeen komst, voortaan een 2e middag ruilbïj- eenkomst per maand zal worden gehou- houden, eventueel met veiling. Hierna hield de secretaris eene ver- verf ande'.ing over postzegels in verband met de verhoudingen van het geld als ruilmiddel; de beteekenis van het be- grip waarde. Bij malaise of geldschaarschte is de prijs der posfzegels ook lager, evenals bij andere goederen. Echter is deze ver- la ing minder groet en gewoonlijk vroe ger hersteld. De postzegels hebben tot nu toe steeds getoond, dat zij de schokken "der ma'aise beter dan eenlg ander arti kel kunnen weerstaan. Spreker behandelde de hooge prïjzenf die vaak niet duurder waren, maar waar voor het betaalde bankpapier minder; koopkracht had etc. Deze verhandeling bleek zeer de be langstelling der aanwezigen te hebben en een krachtig applaus beloonde den spre* ker voor zijne voordracht. Hef kwam tot meer algemeene be schouwingen en vragen en zeer belangrijk is de zienswijze te hooren van verschil len georiënteerde personen, iets wat d® prijs en het koopen van zegels be- heerscht. De heer Werner wenschte tot definitie ven uitspraak te komen, of nieuwere, in' kleinen oplaag verschenen zegels van twijfelachtig postaal nuf, zooals die uit gegeven zijn voor de bezetting door Italië van Montenegro idem in Griekenland, wel de zeer hooge prijs waard zijn ert waard blijven, die hiervoor worden be steed. De secretaris toonde hem aan, dat dit onmogelijk te bepalen is, te meer daar dit voer den verzamelaar die vermogend is, van minder invloed is, maar voor den specu'ant zeer gewaagd. Ieder verzame laar vindt het evenzoo prettig, als hij bij beschouwing der zegels bemerkt, dat de prijs met een groote marge gestegen is en dit maakt en voor vezamelaar en voor speculant de zucht tot koopen grooter. De tijd voor heengaan was hiermede reeds lang verstreken. De rondvraag was spoedig afgehandeld en te ruim 10 uur sloot de voorzitter het officïeele gedeelte dezer drukke en mooie bijeenkomst. De volgende vergadering is bepaald op 5 September. (Wegens plaatsgebrek eerst heden op genomen.) 35. Bij een waterval werd halt gehou den. De weg verdween in een rivier en eerst moest onderzocht worden of het water niet te diep was om te passeeren. Plotseling klonk een geluid, dat het ge loei van het water overstemde. 36. Een kudde vreemdsoortige dieren kwam plotseling langs een smal bergpad aanstuiven. Het waren groote, logge bees ten, ze leken veel op rhinocerossen, maar ze hadden ffree h'oorens op 'de neus. De heer Armstrong wachtte geen oogenblik, en rende met zijn vriend haar de veilige tank terug. 37, Deze werd afgesloten en de kkd- de raasde er langs. Dieren schenen geheel niet kwaadaardig, ze namen wei nig notitie van de auto en ze hadden blijkbaar haast om weg te komen. 38. Daar wa9 dan ook reden voor. Vlak achter de kudde rende woeste# met pijl en boog gewapende jagers, die de achterblijvenden van de beesten met pijlen beschoten en er in slaagden eeni- gen te dooden.

Soester Courant | 1941 | | pagina 2