Rob, de moedige Oost-Indiër. iweede BladlBurgerlijke Stand. WANNEER VERDUISTEREN? m m Voor kleine Tuinen. Plaatselijk Nieuws. I Zijn Uw Banden sie&ht? KLOMP's Rijwielhandel Woning- en Reisbureau - Makelaarskantoor J. van Burken Zoon Voor geldbelegging hebben wij nog eenige solide panden te koop, dames. EEN DAK DAT LEKT? kotner direct i waker'tperfect! IVOROL: De Kwaliteits-tandpasta. HEERENKLEEDING DE DOM, DAMESKLEEDING PUROL Geneest en Verfraait de Huid. U van „DE SOESTEK COURANT'' van VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1941, No. 37. Huur dan aan TANDEM, Ie klas materiaal, bij Koninglnnelaan 4 Telefoon 2984 SEPTEMBER-WERK. In normale tijden zaaiden we begin Sep.ember op braakliggenden grond rog ge voor groenbemesting, teneinde die in het voorjaar onder te spitten. Vooral ook" schrale grond is door een geregelde groenbemesting aanzienlijk te verbeteren. V cr.eden jaar zagen sommigen nog kan$ om bij een boerderij aan wat zaairogge te konten, en daardoor beschikten °zij in de wintermaanden over malsch groen voor hun kippen en konijnen. Een ander voordeel van het uitzaaien van rog ge in den nazomer was dit, dat ook hef onkruid er al dien tijd onder werd ge houden. We zullen nu echter op een an dere wijze onzen moestuin op peil moe ten houden. Daar, waar de grond aan een sloot is gelegen, kan het dikke een denkroos worden opgevischfc en op een hoop gesfort worden, om in het voor-i jaar uitgestrooid te worden en onderge spit. Maar ook de bagger uit de sloot is een waardevolle bemesting; vandaar dat we nu omzien naar iemand, die dit straks voor ons doen kan. Intusschen is de „natte moesson" voor bij en is het droog weer. Er is waar schijnlijk dus heel wat winterandijvie op (e binden. Planten, die we over een dag of acht of tien willen eten en dus graag geel willen hebben, binden we, als ze droog zijn, nu op. Dit gaat uitstekend met ringetjes, die van een oude binnen band kunnen worden geknipt, maar aan gezien dit materiaal ook al niet gemak kelijk meer is te krijgen, nemen we raf fia of dun touw. Begin September wordt de laatste B-d«jvie op den kouden grond uitgeplant Deze andijvie krijgt natuurlijk geen om- Vang van beteekenis meer, zoodat ze niet -Z3Q- ver- fneer van elkaar behoeft te wor den geplant. Wie over ramen beschikt, j plant de andijvie in den bak" uit èn zet er later het glas over. Wie in het volgend seizoen weer poot- liien wil uitplanten, moet nu zaaien; l et kan desnoods nog half September ge beuren. Hoewel dit zaaisel den winter kneestal goed doörkomt, zal het toch goed fcijn er rekening mede te houden, dat Ihet bij felle vorst gedekt moet worden. iHet zaaibed behoeft immers niet grcot jte zijn, dus als de winter streng zou wor- jden kan tusschen de plantjes een aan- fal omgekeerde bloempotten worden ge- Zet, waarover wat latwerk wordt gelegd dat een bedekking van rijshout of spar- irentakken kan dragen. Het is niet noo- dig om zelf poofuien te zaaien: ïn het begin van Maart, als ze uitgeplant moe iten worden, worden er voldoende door kweekers aangeboden. In September zetten we onze eerste bloembollen op, hetzij in glazen of io potten. Zorg dus tijdig voor een prijs- icourant, die allerwege wordt aangebo den, Crocusjes, Sneeuwklokjes (Galan- ithus) en Hyacinthen kunnen in Septem ber al worden geplant en sommige vroege ^geprepareerde) soorten, die vóór Kerst mis en Nieuwjaar kunnen bloeien, moe iten al vóór half September opgezet tfijn. Daarover dus meer in het volgend inummer. (Nadruk verboden.) GEBOREN: Jannetje Alida, d. v. M. J- Koppen en M v. d. Brink, Kostverlorenweg 5a. Robertus Marius Franciscus, z. v. F. G- H. Kleinegris en W. H. Verstege, Mo lenstraat 24. Theodora Wilhelmina, d. v. H. Groenen- steijn en M. E. Blom, le Weteringpad 8. Ina Hillegonda, d. v. H. J Tulp en J- H. Bornebroek, Lt. Koppenlaan 19. Antonius Hermanus Benedictus Maria, z. v. H. J. Habes en M- JA Th. Oude Hendrikman, Banningstraat 41. Peter Wilhelmus Antonius Maria, z. v. A. J. A. v Doorn en B Jv. d.Boogaard, Klaarwaterweg 16. ONDERTROUWD: D. Hoolwerf, 24 jr., timmerman, Heuvel- weg 18 en J. Wubs, 34 jr., B. Grothe- sfraat 34. H. Jansen, 25 jr., losarb. Baarn en G J de Rooy, 22 jr., F. Huijcklaan 3. W. Mooy, 29 jr., agent van politie Den Haag en H. Kuiper, 23 jr., Laanstr. 17 A. v. d. Berg, 24 jr., erfsmaker, Zaandijk en J. v. d. Brink, 22 jr-, Nïeuwstraat 56- E. W. Hellendoorn, 30 jr., chemicus, Van Lijndenlaan 9 en H. G. de Geus, 25 jr., Van Lijndenlaan 9. GEHUWD: F. Haas, 34 jr., boekhandel, en C van Ooyen, 29 jr., Katwijk aan Zee, Bad- straat 1. OVERLEDEN: 0»1 Bsed, Maktlairs-TsxiUurs-Confldtnt - AMERSFOORT Pnetcnburgerlaan 48 Telefoon No. 6155 SOBITDIJK v. Weedeatr. 37a Telefoon No. 2023 1W* Staadt hypalheek héaehlkbaar tapan da laagsta ranta. Laat Uw Belaating-moeilljkheden In orde maken door onze afdeeling Boekhouden, Accountlcy, Belastingzaken. O. 1. van A. H. H. Rekveld, Lid van het Ned. Inst. van Bel.Cons. Jannetje van 't Klooster, 77 ir.. wed. v E- Hilhorst. Duinweg 2d. Laat Uw naaimachine vakkundig nazien. Wij doen dit reeds 30 iaar grondig en billijk. Naaimachine reperatle inrichting. Laanstraat 104, Baarn. Tel. 2465. Boodschappen worden ook aangenomen bij Hageman, Nleuweweg 68, Tel. 2620 en N. I. v. Woetkom, Nleuweweg 29B, Soest. GEVESTIGD: H. A. Kummel inw., Amersf str- 119- W. Eernst m. g., Kampweg 12- H. A. Pol inw., Braamweg 69 A. T. v. Hofslot inw-, Birktstraat 72- A. H. v. Doormalen inw., Birktstraat 18b- J. Kervel inw., Utrechtscheweg 12. C. G. Isings, Pr. Bernhardlaan 31- K. de Ruyter, Pr. Bernhardlaan 31- T. de Ruyter, Pr. Bernhardlaan 31. H. P. de Vrind m. g-, De Beaufortlaan 2- G. A. E. Bijvoet inw-, Julianalaan 29- G. M. P. A- Beers m- gHeuvelweg 25b. A. Groenesteijn m. g„ Molenstraat 10 R. Hop m. g., Schrikslaan 44, v- Arnhem- H. A. E. Taillie-Karrasz, Banningstraat 45- M- H. M. v- Koningsbruggen inw Linden- laan 14. A. Wijnbergh-Pouw, .Andriessestraat 14 H. Rooseboom m. k., Bartolottilaan 2- B. G. Bresson-Tybring inw.. Vredehof straat 23. M- B. M. Vinet inw-, Vredehof straat 23- J. H. Heins inw., Middelwijkstraat 28 N. de Graaf m. g., Sinnemaplein 8 G. H. Post inw., Wilhelminalaan 18- C. J. M. Blommenstein inw-, Steenhoff- straat 64. W. Blankensteïjn inw., Soesterbergsche- straat 125. D. de Boer inw., idem. A. J. M. Tjon-de Waart, idem C. F .P. de Duïjne inw-, idem- J. Blom inw., idem. M. Wiersma inw., idem. A. F. J. Vermeulen inw-, Sophialaan 5- J. Ising-Kroonenburg inw., Prins Bern hardlaan 31* L. Bottenberg inw., Pijnenburgerlaan 5. C. M. H. Bottema inw., Beukenlaan 17- H. M. J. ten Voorde-Vaneker Inw-, Amersfoortschestraat 19. P. A. Fijn van Draat inw., Eigendomw- 98 G. S. de Man-Spithout inw., Wieksloot W.Z. 27. E. Kortland-de Jager, Talmalaan la. J. C. Bloemink inw., Molenstraat 22- J. H. Worst, inw., Kerkstraat 22 J. Lekker-Wentink inw., G. Pelsweg 21- L. H. v. d- Meer, Beukenlaan 1- L. C. v. d- Meer idem- Th- L. v. d. Meer idem. J. H. v- d- Meer, idem- J. C. Bunnik inw., Rademakerstraaf 6 J. Hogervorst inw., Bakkersweg 10. H. Kuiper 'inw., Laanstraat 17. C. Peerdeman inw., Verl. Postweg 111 H. W. Sassen-Hoes, Heideweg 29. M. A. Gombert inw., Plasweg 24a. W. v. d. Weerd inw., Pr- Bernhardlaan 46- J. Jilderda, Julianalaan 56. I. Hamdorff, Pr. Bernhardlaan 46. C. C. v. d- Cruijsen, Birktstraat 46- VERTROKKEN: M. Botterbuscn, van vicuu.vieuu-. naar V.O.W. A. F. Gunst m. vr-, van Schrikslaan 44 naar Maarn, Grintweg 74a. Wed. J. v. Zijveren-de Braber, van Da Costalaan 5a naar Amsterdam, Archi- medesstraat 32. E. Cornelisse, van Laanstraat 20 naar Njmegen, Neerbosch Weesinrichtin M. A. L. J- de Jong m- k van W. Pyr- montlaan 14, naar Duitschland. Th. Wiegmans-Koerts, van Konïnginnel. 157 naar Amsterdam, Reifdiepstr. 8 III. W. Kramier, van Den Blieklaan 21 naar Arnhem, Apeldoornscheweg 29. H. C. Boonstra m. vr-, van Heideweg 45 naar Heemskerk, Rijksstr-w. 103. P. Baars, van Da Costalaan 8a naar Alk maar, Ritsevoort 7_. G. v. Ooyen, van Braamweg 80a naar Breukelen-Nijenrode, Burgstraat 25. C. D. M. Beuken, van Steenhoffstraat 63 naar Den Haag, Sweelinckstraat 75. Hoofdpijn en Kiespijn. Veilig en vlug aU geen ander helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt'» Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachcts. genaamd „MIJNHARDTJES" Doos 10 en 50 cent Beethovenlaan 14 naar Oudenrijn, Rusthuis de Wartburg. J- Pauw els, van S adhouderslaan 134 naar Rocterdam, Volmarijnstraat 107b. E. Vogel, van Olijkeweg 3 naar Hllver.. sura, Lindenheuvel 2. B. S. Fokkens, van Pr. Bernhardlaan 44 naar Bolsward, Lage Bolwerk 13. N. Duller-Holster, van Koninginrielaan 49 naar Hilversum, Eemnesserweg 189. M. J. Smits, van Beckeringhstraat 11 naar Zeist, E. Casimirlaan 11. E. M. C. Bruins-Meijers, van Beckeringh straat 5 naar Amersfoort, Utrechtsche weg 266. H. v. Duinkerken, van Kerkstraat 46 n. Amersfoort, Alegondastraat 71. n ..JElapdborn m. gvan Hartmanlaan Z. Pauwels, van Wilhelminalaan io iwin. Hilversum, Sumatrastraat 31. H. J. Bussink, van Birktstraat 15 naar Arnhem, Rappardstraat 100. Zaterdag 13 September zon op 7.10, onder 2002 Zondag 14 September zon op 7.11, onder 20 0a Maandag 15 September zon op 7.13, onder 19.57, Dinsdag 16 September zon op 7.15, onder 19.51, Woensdag 17 September zon op 7.17, onder 19.51. Donderdag 18 September zon op 7.18, onder 19 49, Vrijdag 19 September zon op 7.20, onder 1 .47. Tusschen zonsondergang en zonso^g„„g moeten de woningen e.d. verduist rd zijn. De lampen van rij- en voertuigen moeten een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang even eens verduisterd zijn. W. N. NIEUWENHUIS Van Weedestr. 23 - Telefoon 2577 LOODGIETER ELECTRiCIEN laan 6 naar Oude U rechtschswej 8. L. Verharsf-Kuïjper, van Sozsterbergsche- straat 97 naar Da Costalaan 3. B. M. Plekkepocl, van Soesterbergsche- straat 160 naar Soesferb.straaf 168. F. C. Arbman, van Nieuw eweg 13 n af Smits weg 9. P- G. Haage m. g., van Molenweg 10 naar Ossendamweg 20. Th. F. M. v d- Heuvel m- g., van Mo lenstraat 53 naar Bosstraat 61. G. v. d. Kuij m- gvan Kerkpad Z Z. 150 naar Kerkpad Z.Z. 152. W. A. Jalink m. vr, van Heideweg 35 "aaf Van W.eedestraat 37. A. Lenarduzzi, van Braamweg 42 naaf Amersfoort, P- Peperstraat 25. j. v. Dijk, van Kolonieweg 9 naar CBR- H. C. v. d- Steur, van Amersfoortschestr- 122 naar C.B.R. M. J. Lauffer, van Soesterbergschestraat 125 naar Zuilen, J. Uitenbogaertstr. 1.S. Eichwald-Margulies, van B. Grothe- J. M- Lauffer, van idem naar idem. I sjraat 38 naar Emmalaan 7. K. S. Keus, van Ossendamweg 8 naarM. v. d. Kuyl m g-, van Oude Utrecht- Amster 'am, Sarphatistraat 116. scheweg 49 naar le Heeserlaantje 46. M. J. v. d- Snepscheut, van Kamp van J. A. B. Huïjbers, van Bartolottilaan 25 VERHUISD: C. Molenaar, van Soesterbergschestraat 79 naar Hartmanlaan 84. Wed. M. A. Bo^szn-Barkhuijsen, van P- Potterlaan 24 naar Noorderweg 11. Wed. S. M. Stouten-Michels, van Spar renlaan 6 naar Sparrenlaan 8. O. A. Helm m. vr-, van Julljnalaan 61 naar Julianalaan 47. C. G. Klaarhamer m. vr-, van Paltz 4 naar Paltz 2a. Zeist naar Oisterwïjk, D 102. G. A. J. Weglau, van Verl- Postweg 54 naar Bergen, St. Anthonius Pensionn. A. S. Walet, van Van Lijndenlaan 20 naar Amersfoort, Soesterweg 448. J. H. Kuijper, van Plasweg 56 naar De Bilt, Pr. Bernhardlaan 18. B. Luthmann, van Schoutenkampweg 19 naar V.O.W. Wed A. M. v. Holthe tot Echten-Storm v. '8 Gravesande, van Amersfoortsche straat 12a naar Utrecht, Koningslaan 81. Wed. H. W. Menger-van de Keilen, van naar Vo seveldlaan 20a. J. L. de Beer m. gvan L- Brlnkweg 3 naar K aar a erv. eg 39. C, J- J. Vortsman, van B Grothestraat 69a naar Burg. Grothestraat 75. W. K. Petersilka, van Verl. Postweg 5a naar Kampweg 70. J. Donker m. vr., van Van Weedestraat 51 naar Julianalaan 43. A. K. Betlem-de Boer, van Van Lijnden- MET PENSIOEN. De lijnassistenten C. Klomp en A. v. de Broek, werkzaam aan het station Soestdijk, zulllen ingaande 1 Januari a.s, den dienst met pensioen verlaten. VLIERBESSEN VOOR DE CONSUMPTIE. Eén der dokters te Soest verzochl ons het vplgende te willen opnemen. Nu in dezen zomer de bessenoogst te leurstellend was en fruit moeilijk te krij gen is, mag de Soester bevolking ge wezen worden op de groote voorraad vlierbesszn, die in de vele tuinen in Soest aanwezig is. Van de vlierbessen kan men een uit- uitstekende bessensap maken op dezelf de manier als van aalbessen. Sommigen meenen, dat de vlierbessen niet te gebruiken z.Jn voor de consump tie, maar dat is geheel bezijden de waar heid. Behalve bessensap kan men er ook jam van maken. Is 't niet iets voor onze groenteboeren om de vlierbessen op te koopen en ze aan de burgers te verkoopen? Het is zonde van de vele honderden kilogrammen, die aan de Soester vlier- boomen teloor gaan. Mariaplaats UTRECHT De botsing was hevig, zelfs te kracli- jtëg voor de *v. aar gepantserde dinosaurus* Het beest viel op zij, kantelde over den rand van den afgrond, waarin de ondiepe rivier een waterval vormde eq tuimelde tsaar beneden. Vlak voor den rand van de diepte hield .de tank stil. Met luid geschreeuw en gejuich hadden de inboorlingen de af loop van den strijd afgewacht en thans waren ze gereed de vijanden van hun vijand als vrienden te begroeten. De blanken zagen, dat de Inboorlingen geen vijandige bedoelingen meer hadden en de heer Armstrong vond thans geen bezwaar de kap te openen. De wilden durfden voorloopig niet dichterbij te komen. Het was nu de beste gelegenheid om vriendschap te sluiten met deze men- schen. Ze waren de vreemdelingen blijk baar goed gezind en de heer Armstrong vond het verstandig om het ijzer te sme» den, terwijl het nog heet wast Met het geweer In de Hand stapte hij dus uit de auto en waadde naar do» oe ver, terwijl de tank langzaam volgde

Soester Courant | 1941 | | pagina 5