DE NIEUWSBODE Kennisgevingen Plaatselijk nieuws vertellingen uit êemland NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR DE GEHEELE EEM5TREEK Th dit UmL «fH oftfmomett ,pt Baamictie doutoMt' m J)e. Soedet Oowcamt' Houdt moed, Salamandertje! BAARN ZONDAGSDIENST Twee oude verdragen tusschen Baarn en Amersfoort Een wijs woord voor iederen dag Winterhulp EERSTE JAARGANG No, 2 Abonnementsprijs 75 ct. per 3 maanden, tranco per post 85 ct. Losse nummers a 6 ct. aan de bureaux. VERSCHIJNT DES VRIJDAGS Hoofdredacteur: F. H. BAKKER, Baarn Bureau te Baam: Laanstraat 58, Tel. 2263 Bureau te Soest: Van Weedestraat 35, Tel. 2566 VRIJDAG 9 JANUARI 1942 Advertenties: per regel 15 ct. tusschen de tekst dubbel tarief. Contract-adver tenties tegen lager tarief. Advertenties worden aangenomen tot ulterljjk Donderdagavond aan de bureaux Directeur: G. J. SMIT Soestdijk Hupsche, kleine salamander, Is je roem nog wel zoo groot, En beschoéwt men je nog langer, Als een redder in den nood? Ook al ben je, als We 't vragen, Steeds je plicht ten volle waard, Heel vaak zeggen we onvriend'lijk: „Och, geef mij maar weer den [haard!" Eerst was je een openbaring, En precies voor ons geschikt, Jij was voor een schapp'lijk prijsje Net nog op den kop getikt. Iedereen kwam naar je kijken, Salamander, weet je 't wel? En nu schamen w' ons in stilte Voor je zonderling model! Als een kennis eens komt loopen, Zeggen we wat lauw van geest: „Kijk niet naar dien salamander, „Dat is een vergis geweest!" Ook de blokjes voor je maagje Laten ons ilchtzinnig koud, En soms kan men spottend vragen „Wat doe jij nu met je hout?!" Laat ze praten, salamander, 'k Weet hoe 't in de toekomst gaat, Straks is het een eereplaatsje, Waar je stevig lijfje staat. 't Is geen fout, dat je kunt snorren, Nooit heb j' in je plicht gefaald, En de vriendschap gaat weer [stijgen, Als de thermometer daalt! 't Weer is zacht vriend, dat is alles, Maar wat kun jij daaraan doen? Straks dan spreken w' elkaar [nader, Even verder in 't seizoen! Houd je groot, o salamander, Al behandelt men je klein, Neem 't den menschen maar niet [kwalijk, Dat ze wat kortzichtig zyn Januari 1942. KROES. (Nadruk verboden). HINDERWET De Burgemeester van Soest, waar nemende de taak van het college .van Burgemeester en Wethouders, maakt bekend, dat de beslissing op het verzoek van J. A. v. d. Bree- mer, Korte Melmweg 15 Soest, om vergunning tot het uitbreiden van zijn zuivelfabriek aldaar door het bijplaatsen van vijf electromotoren van resp. 5, 3, 2, 0.6 en 0.5.p.k., door hem heden is verdaagd. SOEST, 2 Januari 1942. De Burgemeester voornoemd, A. L. DES TOMBE. De Secretaris, J. BATENBURG. EET MOSSELEN De mossel staat in het teeken der belangstelling en wordt veel ge vraagd en gegeten. Het is te hopen, dat het gemeente bestuur de verkoop zal stimuleeren, door te zorgen, dat dit smakelijk voedsel tegen schapp'elijken prijs beschikbaar blijft. DENKT OM UW FIETS Dezer dagen werd er weer een fiets gestolen voor een perceel vlak bij het Politiebureau. Nergens is uw rywiel meer veilig. Trouwens, het is verboden, uw, vehikel onbeheerd te laten staan, als het niet gesloten is met een soliede sluiting. Weest dus niet slordig, en houdt uw kar retje in eere. BOAZ-NIEUWS Dinsdag 20 Januari a.s. zal er door bovengenoemde vereeniging weer een propaganda-avond gegeven worden. Aangezien wij verleden jaar vele menschen wegens plaats gebrek moesten teleurstellen, is nu BAARN Van Zaterdagavond 17 uur tot Zon dagavond 23 uur zijn te raadplegen da doktoren: i. W. P. van Geelkerken, Ketting- weg, 23. R. lleybroek, Eemnesserweg 79. A. A. v. d. Kroon, Eemnesserweg. S. Meihuizen, Dahveg 10, 1. Vriesendorp, Nieuwstraat 8. APOTHEKEN BAARN Apotheek Bierhaalder. Brink-Apotheek. Dit ook deze week van *8 avonds 8 uur tot de volgende morgen half 8 de nachtdienst vervult. de mogelijkheid opengesteld om plaatsen te bespreken en wel op Za terdagmiddag 17 Januari van 35 uur a 10 cent per plaats in het Ge bouw voor Chr. Belangen. Dat deze avond weer in originali teit zal uitblinken, behoeven wy hier zeker niet te zeggen. PIET DE TIPPELAAR IN HET ZILVER Drie dagen waren nauwelijks vol doende, het zilveren jubileum te vieren van den heer P. Hendriksen, die, zooals we reeds zeiden, meer bekendheid in Baarn geniet als „Piet de Tippelaar". Meer dan honderdvijftig gasten herbergde de woning van den heer Hendriksen aan de Wetstraat in die dagen en vanzelfsprekend legde de familie den eersten dag beslag op den jubilaris. Zondagmiddag was de Baarnsche Wandelsportvereeniging Dudok de Wit bij Piet te gast. Bij monde van den voorzitter, dr. mr. notaris A. E. Schouten, werd hier het woord gevoerd. Spr. hoopte, dat de heer Hendrik sen zich nog jaren in een goede ge zondheid mocht verheugen, zoodat hij ook nog jaren lang als ijverig secretaris van Dudok de Wit zy'n beste krachten aan deze vereeni ging zou kunnen schenken. Als geschenk der Vereeniging, waaraan de jubilaris zijn hart ver pand heeft, bood de voorzitter de familie een theeservies aan. Hierna sprak de jubilaris een woord van dank tot het bestuur en de leden, mede namens zijn vrouw en zijn dochetrs. Nadat thee met gebak was geserveerd, begon er een jubileumstemming in te komen in de gezellige kamers, die versierd waren met een tooi van bloemen manden, bouquetten en tafelstuk jes, telegrammen en felicitaties van heinde en ver, alle het bewijs leve rend, dat bij dit P.T.T.-jubileum ook de Wandelsport haar alom be kenden Piet den Tippelaar niet kon vergeten. Om pl.m. zeven uur ging ieder huis waarts, met de belofte aan Piet om trouw te komen trainen, voor het welzijn van D.d.W. Maandag heeft de postale familie den heer Hendriksen gehuldigd. De directeur van het postkantoor, de Ir er M. G. Baert, complimenteerde den jubilaris in de morgenuren en sprak namens den directeur-gene raal een woord van dank voor het flinke werk, dat Hendriksen bij de P.T.T. in de 25 afgeloopen jaren verrichtte. Het allergrootste deel der postmen- schen vond na een vermoeienden dag van alde nagekomen Nieuw- jaarswenschen des avonds nog ge legenheid, bij den jubilaris weer op verhaal te komen. Toespraken werden gehouden door de heeren Fockens en Woudenberg namens den Ned. Postbond, de col lega's en ambtenaren. Een thee meubel met gesloten couvert wer den hem en zijn vrouw aangeboden. De gulle tractaties, men scheen hier geen bonnenwee te kennen, brachten al spoedig een soort brui loftsstemming. Eenigen der aanwezigen ontpopten zich als'ware „kleinkunstenaars", die geen moeite hadden, het pu bliek op hun hand te krijgen. De dag mocht zoo vermoeiend ge weest zijn als hij wilde, toch moes ten verschillende bestellers weer in gelid aantreden om de lang niet gemakkelijke ochtendgymnastiek- toeren uit te voeren, waarbij zy het al spoedig zoo warm kregen, dat overtollige kleedingstukken werden afgelegd. Deze uurtjes van gezellig samen zijn zullen allen nog lang in het geheugen blijven. Veel bloemstukken, o.a. van den Stichtsch-Gooischen Wandelbond van de Transportcolonne Roode Kruis, waarvan de heer Hendriksen lid isvan den Ambtenaarsbond en Dudok de Wit, verhoogden de fees telijkheid. TUINBOUW EN PLANTKUNDE Dinsdagavond hield de afd. Baarn en Omstreken van de Ned. My. v. Tuinbouw en Plantkunde haar ge bruikelijke maandelijksche vergade ring in hotel Zeiler. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de Brandstoffencommissie Eemland, waarbij werd medegedeeld, dat aan particuliere kashouders geen extra brandstof voor verwarming der kassen kan worden verstrekt. In overweging weid gegeven, colleb- ties bij elkaar in één kas te plaat- Ben. De voorzitter, drs. A. Knol, ging vervalg«i3 over tot de installatie van het nieuwbenoemde bestuurs lid, den heer G. Imthorn. Spr. me moreerde daarbij het werk van het afgetreden lid, den heer v. Ek, die als 2e secretaris zulke uitstekende diensten aan de afdeeling had be wezen en van wien in het bijzonder 't notulenwerk genoemd moet wor- i. I. (3 Januari 1410). Omstreeks 1350 had Baarn van den Bisschop stadsrechten ontvangen en kreeg daardoor o.a. een eigen bestuur: Burgemeester, Schepenen en Raadsleden. Ruim een halve eeuw later sloot de „stadt van Baerne" een verdrag met Amersfoort, waarvan de tekst ons in 't Amersfoortsch archief be waard is gebleven. De Eemstad had Baarn als goede buur reeds dikwyls bij gevaren bijstand verleend, zoo dat thans Baarn zich gedrongen gevoelde om wederkeerig Amers foort hulp te beloven in tijden van gevaar. Het is misschien niet ondienstig, dat oude verdrag hier te laten vol gen, maar ik zal het in ons heden- daagsch Nederlandsch overzetten, want het oorspronkelijk stuk is voor velen wat moeilijk te begre pen. Wij Burgemeester, Schepenen, Raadsleden en burgers van de stad van Baarn maken het volgende aan iedereen bekend. De stad Amersfoort heeft ons en onze voorouders in vroegere tijden meermalen op bijzondere wijze hulp en bijstand verleend en wil dat ook voortaan altijd nog gaarne doen, zoodra wy haar dat vragen. Daar om beloven wy op onze beurt aan de stad Amersfoort, om haar by te staan en te helpen, op welken tyd zij ons dat ook moge verzoeken. Wij zullen dan met al wat in onze macht staat in de stad komen en haar op onze kosten helpen verde digen, uitgezonderd als het tegen onzen wettelyken Landsheer (den Bisschop) of ons gewest gericht is. De stad Amersfoort verbindt zich om ons alle schade te vergoeden, die wy mochten lyden, als wy met haar burgers ten oorlog uittrek ken. Al deze genoemde punten en voor waarden hebben wij in goede tróuw beloofd voor ons en onze nakome lingen en wy zullen die belofte ten eeuwige dagen houden, zonder eenig voorbehoud. („Ende alle dese voersproecke punten ende vorwer- den 'hebben wij geloeft ende ghe- loeuen wij in goeder trouwen ten ewigen daghe vast ende stade te houden sonder eenyge wederwoor- de of wereke".) Tot bekrachtiging van dezen brief hebben wij dien gezegeld met ons stadszegel. Gegeven in het jaar 1410 den derden dag van Januari. H. 3 Juni 1443. Voor een stad was in de onveilige tijden van voorheen een stevige muur een begeerlijk bezit. Bij de n% gebrekkige schietwerktuigen kan men achter zulk een muur lan gen tijd aan een beleg weerstand bieden en zoodoende aan plunde ring en moord ontkomen. Alleen zoo'n muur kostte verbazend veel geld. Vooreerst moest de stad het recht van „poortery", d.w.z. bemu- ring, koopen, waarvoor de lands heer een hoog bedrag durfde noe men, want hij zag noode, dat een stad zich aldus versterkte. Er wa ren namelijk voorbeelden, dat zulk een „bevestigde" stad tegen den vorst zelf opstondde steden Utrecht en Amersfoort leveren daarvan meermalen een bewys. En had men al het recht van om muring gekregen, dan moesten de steenen gekocht worden en die wa ren toenmaals zeer duur; immers de meeste huizen waron nog van hout, zoodat er weinig steenbakke rijen waren. Dikwyls werden dan ook de misdaden gestraft met steenboeten of het bouwen van één of meer roeden van den stadsmuur. Zoo beliep in Amersfoort de klein ste steenboete 2000 stuks en de hoogste 25000. Kort nadat Baarn zyn stadsrechten vernieuwd had gekregen (in 1426), was men in Amersfoort bezig met met voltooien van den stadsmuur. Men was er al in 1388 mee begon nen, maar de duurte der steenen had den aanleg vertraagd. Baarn sloeg een bege^rig oog op die vei lige ommuring, maar.de stad was nog niet rijk en voornaam genoeg om het voorbeeld van Amersfoort te kunnen volgen. Evenwel, in die woelige dagen van aanhoudende oorlogen en plundertochten was een veilige schuilplaats heel wat waard. Baarn had met Amersfoort, blij kens het verdrag van 1410, altijd op vriendschappelyke voet gestaan, wellicht zou het, wanneer het door een v\jand bedreigd werd, achter de veilige muren van Amersfoort kunnen vluchten. Daarom was het goed de Eemstad tot vriend te houden, en zoodoende besloot Baarn een deel van den nieuwen stadsmuur op zijn kosten te laten bouwen en te onderhouden. Dit verslag, of die belofte, werd op perkament gebracht en door het stadszegel van „Baerne" bekrach tigd. Ik laat den tekst weer in onze spelling volgen. Wij Burgemeester, Schepenen, Ra den en Burgers van Baarn doen te weten, dat wij erkentelyk zijn voor de vele trouwe diensten, die de stad Amersfoort ons reeds bewezen heeft en zoo God wil, nog verder zal willen bewyzen. Daarom belo ven wij oprechtelijk om 20 roeden van den nieuwen stadsmuur te bouwen en wel op de volgende voorwaarden. Wy zullen op aan staanden St. Jansdag te Midzomer (24 Juni) 10 roeden leggen of be talen; met 1 Mei vaff het volgende jaar, als men schrijft 1 Mei 1445 nogmaals 5 roeden, of anders voor elke roede 20 Beiersche guldens beta'len. (Een roede is omstreeks 3% M. en één Beiersche gulden on geveer 15 stuivers; het dagloon van een werkman bedroeg toen maals gemiddeld 2 stuivers, zoodat 20 gld. destyds een heele som was). Deze 20 roeden zullen wy ten eeu wigen dage op onze kosten onder houden. En ingeval wy onze belofte niet mochten nakomen, dan mag de stad van Amersfoort ons gevangen nemen en' gijzelen, waar zij ons mo ge vatten, totdat wij .^.n alle be loften hebben voldaan. „Ter bevestiging van dezen brief hebben wy er onzer stad zegel be neden aan gehangen in 't jaar on- zes Heeren een duizend vier hon derd drie en veertig op den derden dag in Juni (dus 3 Juni 1443)". Baarn heeft niet te vergeefs goede buurschap met Amersfoort aange knoopt toen met Kerstmis 1481 de Hollanders ons geheele dorp in de asch legden, waren al de Baarnaars achter de veilige muren van Amersfoort gevlucht, zoodat nie mand hunner het leven verloor. Baarn had dus met voor niets een deel van den Amersfoortschen stadsmuur helpen bouwen. Als byzonderheid vermeld ik nog, dat bovenstaande oorkonde in het Amersfoortsch archief nog het stadszegel van Baarn draagt, al ia- het ook door den tand des tijds ge schonden: het stelt den Bisschop voor, met het trotsche randschrift (in het Latyn)„Zegel der stad van Baarn". den. De heer v. Ek was altyd een man van weinig woorden, maar daarom werd aan zijn weldoordach te adviezen des te grooter waarde gehecht. Het verheugde spr., dat de heer Imthorn reeda bij eerste stemming was gekozen. Hij wensch- te genoemden heer geluk met diens benoeming. De heer Imthorn dank- té'hierna voor de vriendelijke woor den, tot hem gericht on zegde toe, naar beste krachten aan de be stuurswerkzaamheden te zullen medewerken. Aan de orde kwam hierna het jaar verslag van den secretaris, den heer H. Hooyar, Hieraan ontkenen we, dat de afdeding thans 85 leden telt, tegen 81 in 1940. Gememo reerd weed de prettige samenwer king, welke er in het bestuur is, zoomede de voorbeeldige leiding van den voorzitter, dra. A. KnoL Er werden 12 bestuura- en 11 le- I denvergaderingen gehouden. De 1 verslaggever bracht dank aan de dames Zeiler voor de correcte en rustige huisvesting van de afdee ling. Het bestuur vergaderde tweemaal en wel met de Vereeniging /oor Verfraaiing en Baarns Bloei en daarna nog met de particuliere kas houders, in verband met de brand stoffen voorziening voor het stook- seizoen 1941/'42. In den loop van het jaar sloot de afdeeling zich aan by do ring Utrecht, waarbij ook zijn aangesloten de afdeelingen Zeist, Doorn, Huis ter Heide en Amersfoort; de voorzitter van de afdeeling Baard werd tot secretaris van de Kring benoemd. De gewone Tuinbouwwihtercurstis vond ook nu weer plaats, bovendien wérd er een cursus voor volwaasenen gegeven in Bedryfscontröle en een cursus in Stookeconomia. Het verslag maak te voorts gewag van de tuinkeu- ringen, welke dit jaar voor het eerst zyn gehouden. De voorzitter dankte den secretaris voor zyn keurig verslag. Het verslag van den penningmees ter, den heer Donk, liet een opti mistisch geluid hooren, want on danks den onverwachten post voor de gehouden tuinkeuring, bracht 1941 toch nog een batig saldo, al was dit niet groot. Gewezen werd op het lage bedrag aan puntengeld, dat over 1941 was uitgekeerd en gehoopt werd, dat dit bedrag in •1942 hooger zou worden. De kascommissie bracht bij monde van den heer H. Jam; verslag uit over de boekencontróle en advi seerde den penningmeester te dé- chargeeren. De voorzitter bracht den penning meester dank voor diens verant woordelijk en veelomvattend werk. Besloten werd het puntenstelsel, zooals dit thans bestaat, te hand haven, doch daarnaast eiken maand een prijsvraag te houden, waarvoor het bestuur een program ma zal samenstellen en zoo spoedig mogelijk aan de leden zal toezen den. De heer Y. Timmer heeft nog een causerie gehouden over „Zaaizaden en Pootgoed 1942", waarby hy het een en ander meedeelde, waarover in het a.s. seizoen aan zaden be schikt zal kunnen worden. De rondvraag bracht slechts een vraag van ondergeschikt belang naar voren. HENGELSPORTVEREENIGING „DE SNOEKBAARS" Bovengenoemde vereeniging zal, na verkregen toestemming der be voegde autoriteiten, haar jaarver gadering houden op Maandag 2 Februari a.s., des avonds 7.45 uur in hotel ,,'t Kasteel van Antwer pen". De agenda luidt: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Jaarverslag Secretaris; 5. Ver slag Penningmeester; 6. Verslag Kascommissie; 7. Uitreiking wis selbeker 8. Bestuursverkiezing periodiek aftredend zyn le secreta ris, 2e penningmeester, terwijl moet worden voorzien in de vacatures: 2e voorzitter en commissaris, we gens bedanken als zoodanig van de heeren P. Ouderdorp en J. van Gin- kel 9. Verkiezing kascommissie 10. Bespreking jubileumwedstrijd, naar aanleiding van het 20-jarig bestaan; 11. Rondvraag; 12. Slui ting. Het stellen van candidaten voor een bestuursfunctie, alsmede voor stellen ter behandeling op de jaar vergadering, moeten ten minste 8 dagen vóór de vergadering schrif telijk worden opgegeven aan het bestuur. Met de phase der maan is rekening gehouden (2 Februari is het volle maan). HARMONIE „CRESCENDO" „Hoe is het toch met Crescendo", heeft men den laatsten tyd meer malen gevraagd. En niet ten on rechte, men hoort Crescendo zoo weinig. Inderdaad, de tijdsomstan digheden dwingen tot beperking. Geen feesten, geen extra concerten, geen marschen, geen serenades by jubilea. Maar dat „Crescendo" er is, zult U kunnen hooren op Donderdag 5 Maart a.s. Dan zal in Flora (be houdens gevraagde toestemming) voor haar donateurs een concert worden gegeven, hetwelk ook voor een beperkt aantal niet-donateurs tegen een kleine vergoeding toe gankelijk is. Voorziet U dus tijdig van een kaart en U zult er geen spyt van hebben. Bovendien steunt U de vereeniging in de kosten van zaalhuur, enz. LOOP DER BEVOLKING VAN 28 DECEMBER—3 JANUARI Ingekomen: A. P. H. Last, van Den Haag naar Teding van Berkhoutstraat 8; H. 'Gerritsen, van Bussum naar Ama- lialaan 18; Mej. G. Zaal, van Rot terdam naar Sumatrastraat 18; A. den Tek, van Wieringermeer naar Sparrenlaan 78; A. H. Vente, van Amsterdam naar Bilderdyk- laan 6; A. Prins, van Amsterdam naar Nassaulaan 21. Vertrokken: A. Hofland, van Zandvoortlaan 24 naar Hoofddorp; G. A. van Hamel, van Prinses Marielaan 4 naar Den Haag; W. Veen, van Van Waaze- naerlaan 11 naar Rhenen. Verhuisd binnen de gemeente» Mej. F. L. Wits, van Veldstraat 8 naar Eemnesserweg 42; H. Bchie- vin'k, van Weteringstraat 32 aaar Sparrenlaan 78; Mej. J. Brinks, van Naohtegaallaan 15 raar Molen weg 31; G. van Otterlo, van Mes dagplein 11 naar Tromplaan 8a; C. H. van Stralen, van Veldheim- weg 14 naar Javastraat 6Mej. J. E. Alders, van Kettingweg 7 naar Vondellaan ,1; G. Koppen, van Amsterdamschestraatweg 13 naar Vedlheimweg 30; G. J. Dekkers, van AcaciaI1"ter laan 8. ZONDAG. Met de helft der moetie, welke wij ons geven voor 't geen wy schijnen willen, konden wij het dubbele be reiken van 't geen we zyn. MAANDAG. Niets imponeert minder dan te wil len imponeeren; het laatste is de caricatuur van het eerste, DINSDAG. Men heoft eerder te veel gevoel dan te veel verstand. WOENSDAG. De als „engelen" meest bewonder de meisjes zyn die, welke een aar dig kapitaaltje ten huwelyk mee brengen. DONDERDAG. De grootste fout van het modern* jonge meisje is, dat zij te veel op haar broer lykt en.niet zijn kwa liteiten bezit VRIJDAG. Het geluk verwachten, is hel schoonste gedeelte van het geluk. ZATERDAG. Houd u voor te goed om kwaad te doen. Waar moet men zijn, als men hulp noodig heeft I Velen, die door de tydsomstandig- heden in nood verkeeren, en die nu gaarne zouden willen weten, tot wien en waar zy zich moeten wen den, willen wy in deze regelen een vingerwyzing geven, in de richting, waar zij hulp kunnen verkrijgen. Zooals U wellicht bekend is, is on langs de organisatie van den Ne- derlandschen Volksdienst opge richt een organisatie, die ten doel heeft ons volk dichter by elkaaf te brengen, en op tal van wijzen d« gezondheid, en de geesteiyke span kracht van het Nederlandsche Volk te bevorderen en te vergrooten. In de stad'Utrecht heeft zich dese Ned. Volksdienst als volgt georga niseerd. Er zyn 17 buurtschappen ingesteld, aan het hoofd van elk een buurtschapshoofd Is geplaatst Elke buurtschap omvat ln den re- gel 10.000 inwoners. Deze buurt schappen zyn weer onderverdeeld in wijken van pl.m. 1000 Inwoners, met aan het hoofd de wykhoofden. De verdeeling van de stad, d.wjfc de respect, begrenzing vah deze buurtschappen, is reeds eenige ma len in de pers gepubliceerd. Het ligt tevens in de bedoeling, een kaart van de stad-Utrecht te publl- ceeren, die op overzichtelijke wijze kenbaar maakt, tot welke buurt schap een bepaalde straat behoort. Wanneer nu iemand, laat ons zeg- gen in de Zonstraat, hulp noodig heeft, kan hy op deze kaart na gaan, in welke buurtschap deze straat ligt. In dit geval buurtschap 16. Eu nu kan hij zich om hulp wenden tot het betrokkene buurt schapshoofd, die op bepaalde dagen en uren spreekuur houdt in een school in de nabyheid. Ook deze .spreekuren en scholen zyn reeds ln de pers gepubliceerd. Op het spreekuur ontvangt Aan de betrol> kene een aanvraagformulier, het welk hy nauwkeurig moet Invullen, en weer by het buurtschapshoofd moet inleveren. Deze zendt het for mulier met bijgaande inlichtingen door naar het stadhuis, waar ten slotte beslist wordt, of en welke hulp geboden kan worden. Tenslotte brengen dan de buurt- schapshoofden, in die gevallen, waarin hulp in den vorm van waar debonnen verleend wordt, deze waardebonnen, zoo eenlgsziiis mo gelijk, persoonlijk by de eteunbe- hoevenden rond. DIERENBESCHERMING In ons asyl te Soest is sedert een week opgenomen een hond (aire dale) reu, die by een bewoner al hier was komen aanloopen. Tot r. -g toe is er nog geen eigenaar v^a komen opdagen. Indien er niet spoedig een tehuis voor gevonden wordt, zal het dier afgemaakt moe ten worden, wat zeer jammer zou zjn, daar het een mooie en zeer makke hond is. Mocht zich iemand het lot van dezen viervoeter aan trekken, gelieve zich te melden bjj den Inspecteur, Veldheimweg 51. PLOTSELING OVERLEDEN Zondagmorgen, bij het ter kerk# gaan, is de heer E. Strietman uit den Beemster, die by familie hier ter plaatse op bezoek was, ln d Nieuwstraat plotseling onwel ge worden. Hy zakte in elkaar, werd bij dr. Vriesendorp binnen gedra gen l.1 «verleed na eenige oogeo- blikken.

Soester Courant | 1942 | | pagina 1