Algemeen overzicht Plaatselijk Nieuws wat PALTHE GOED! MENSENDIECK INSTITUUT TWE£DE BLAD Tegel kapstok "Vorm en Kleur« Woningbureau P, MAN DE NIEUWSBODE Nutsspaarbank koe ^biiizier Gemak dient den mensch! doet is U iyjzact zeeft en. fyoed. ali Veut- \Jeen. Let doet van Veen wasscherij M0LESTVERZEKER1NG J.LENSSEN- Makelaar Voor 'n De verzekering tegen OORL.OGS-MOL.EST dekt U o.a. tegen schade veroorzaakt door Vliegtuigbommen Neerstorten van vliegtuigen Projectielen van afweergeschut Krijgsverrichtingen Binnenlandsche onlusten Inlichtingen bij Eigenaar Ir. J. G. F. Gij zen c.i. STEENHOFFSTRAAI 9 t,o Raadhuis SOESTDIJfC - Telefoon 2300 VRIJDAG 9 JANUARI 1942 BAARNSCHE BEGRAFENIS VEREEN. Opgericht 1892 Directie: VAN HERWAARDEN Telefoon 2112 Eerste en oudste onderneming KANTOOR SPOORSTRAAT l BEGRAFENIS - CREMATIE Elgsn suts voor vervoer ven overledenen De „Baarn" bestemt de winst tot vergroting van haar reserve U betaalt ons 52*4 cent per week of f 2.25 per maand en U geniet van prima ongestoorde radio-ont vangst en behoeft U geen zorg meer te maken voor de tydige be taling van Uwe luisterbijdrage. Geeft U op als abonné! Alleen wjj brengen u tot 12 uur 's avonds een Nederlands programma Kantoor Kerkstraat 3 - telef. 2959 Baarn. Loonsverhooging hoofdarbei ders in werkverruiming. In een bijeenkomst van bestuurders van het N.V.V. heeft de leider van de sociaal-economische afdeeling van het N.V.V., de heer A. Vermeu len, eenige nieuwe maatregelen op sociaal gebied aangekondigd. De Kinderbijslagwet is op 1 Jan. 1941 ingevoerd, zooals zij daar lag. Zjj werkt dus een jaar en wij zijn van meening, aldus de heer Ver meulen, dat zij op zichzelf niet vol doende is. Verwacht kan dan ook worden, dat door stappen van het N.V.V. de uitkeeringen met ingang van 1 Januari 1942 zullen worden verhoogd met 50 procent. De Kinderbijslagwet is van het be gin tot het einde een compromis van vele pogingen en dus verre van volmaakt. De verhooging geldt voor 1842, maar daarnaast zal een algeheele herziening in den loop van dit jaar plaats hebben. Voor loon- en arbeidsvoorwaarden van hoofdarbeiders in de werkver ruiming is een nieuwe regeling ont worpen. De grondgedachte berust op een indeeling in drie groepen: bijzondere vakarbeid, gewone vak- arbeid en administratieve arbeid, die iedereen kan verrichten. In de eerste groep van bijzonder gekwalificeerden arbeid zullen de kostwinners van 26 jaar van 26 op 32 komen, de 30-jarigen en ouderen springen van 29 op 34, een loonstijging dus van ongeveer 23 pet. In de tweede groep valt voor kost winners op 26-jarigen leeftijd een vooruitging waar te nemen van 20 op 27 en voor 30-jarigen en ouderen van 23 op 29. Voor eenvoudigen arbeid van 26-jarigen zien wijvan 16 op 24 en voor 30-jarigen van 20 op 26. Een verhooging door elkaar geno men van 4 tot 6 per week. Lagere vleeschpryzen voor 1942. Met ingang van 1 Januari 1942 is de nieuwe vleesehprijsbeschikking van kracht geworden, waardoor het aantal vleeschsoorten en de prijzen, waarvoor deze verkocht mogen worden, zijn gewijzigd. Over het algemeen komen d'aze verande ringen neer op een verlaging van de prijzen, uitgezonderd voor scha pen- en varkensvleesGh, terwijl bo yendien de controle op de naleving van de prijsvoorschriften yeel,ge makkelijker is geworden. Het verdient wel de aandacht, dat alle Vleeschsoorten, die niet In de nieuwe vleeschprijzenbeschikking worden genoemd, niet meer mogen worden gemaakt en verkocht. Ten overvloede wordt er nogmaals op gewezen, dat het prijsaanduidings- besluit voor de slagerswinkels on verminderd van kracht blijft. Kinderzegels verkrijgbaar tot 20 Januari. Op verzoek van de centrale propa- ganda-commissie voor de weldadig heidszegels, is de termijn van ver krijgbaarstelling der zegels voor het kind verlengd tot en met Dins dag 20 Januari a.s. De verlenging houdt o.m. verband met de vraag naar deze zegels, die zich niet al leen tot het binnenland beperkt; ook buitenlandsche filatelisten too- nen veel belangstelling voor deze serie zegels. Veel animo voor den Ned. Arbeids Dienst. Naar wordt gemeld, is de belang stelling voor een vrijwillige dienst neming bjj den Ned. Arbeidsdienst in een zoo ruime mate gebleken, dat de dertig bestaande kampen voor jonge mannen in de op 5 Jan. aangevangen periode bezet zijn, zonder dat men gebruik behoeft te maken van de mogelijkheid tot op roeping voor een verplichte dienst neming. Zestien kampen waren dezen winter reeds in gebruik, de veertien overi gen hebben op 5 Januari haar nieu we bewoners ontvangen. De dienst tijd voor de op deze datum geko men ploegen duurt tot 20 Mei a.s., behoudens mogelijkheid tot vrijwil lige verlenging. De bezetting per kamp bedraagt 130 a 140 man. Intusschen worden nieuwe kampen gebouwd, met het oog op de uit breiding van den Ned. Arbeids dienst, welke per 1 Juni a.s. gereed moet zjjn voor de zomerploegen, waarin o.a. de a.s. studenten zullen worden opgenomen. Aangifteplicht voor in voor bereiding zijnde boeken e.d. De secretaris-generaal van de de partementen van Opvoeding, We tenschap en Cultuurbescherming en van Volksvoorlichting en Kuns ten, deelen mede, dat het in ver band met de papierschaarschte noodzakelijk is, dat elke uitgeverij van de bij haar op 1 October 1941 of nadien in voorbereiding zijnde uitgaven in boek-, brochure- of an deren vorm (periodieke uitgaven als jaarboeken, kalenders, letter kundige cahiers e.d.) zoowel van nieuwe uitgaven als van herdruk ken (in gewijzigden of ongewijzig- den vorm) de handschriften of de drukproeven inzendt aan de afdee ling Boekwezen van het departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten, met opgave van alle ge gevens: staat van voorbereiding, benoodigde hoeveelheid papier en papiersoort, zoomede of het benoo digde papier reeds in eigen bezit is of van den papierhandel moet wor den betrokken. Aanplakken van politieke biljetten beperkt. Aanplakbiljetten van politieke strekking, welke door den commis saris-generaal voor bijzondere aan gelegenheden zijn gecontroleerd en goedgekeurd, mogen uitsluitend worden aangebracht op gemeente lijke aanplakborden en aanplakge- legenheden, welke de burgemees ters daarvoor tijdelijk beschikbaar stellen; voorts aan rijksobjecten en die van andere publiekrechtelijke lichamen, voor zoover de bevoegde autoriteiten daarvoor toestemming hebben verleend. Tenslotte aan de plaatsen, welke door particulieren daarvoor ter beschikking worden gesteld. Alle biljetten met politieke strek king, welke op andere plaatsen zijn aangebracht, zullen van gemeente wege verwijderd worden. Nieuws in een Notedop. De aandacht van belanghebben den wordt gevestigd op het feit, dat de wet op de couponbelasting met ingang van 1 Januari 1942 is ver vallen. De afdeeling „Reizen en Vacan- tie" van Vreugde en Arbeid heeft met ingang van 1 Jan. een spaar systeem ingevoerd. Niet alleen per sonen, maar ook bedrijven kunnen hieraan meedoen. Er zullen zegels van 25 cent beschikbaar worden gesteld, terwijl deze op een ter be schikking gestelde kaart moeten worden geplakt. Begin November van het vorige jaar deed de afdeeling muziek van het departement van Volksvoorl. en Kunsten een oproep voor twee de- en leeriingdirigenten. Hieraan hebben ca. 80 gegadigden gehoor gegeven, een zeer groot aantal, ge zien het feit, dat slechts enkele plaatsen beschikbaar zullen zijn. Het groote aantal sollicitanten brengt vanzelfsprekend mede, dat de keuze zekeren tijd in beslag zal nemen. Te Arnhem en Leiden zal, krachtens besluit van den secreta ris-generaal van Sociale Zaken, in 1942 een cursus voor de opleiding tot hulpkeurmeesters van vee en vleesch worden gehouden. Het eerste nummer is versche nen van „Opvoeding, Wetenschap, Cultuurbescherming", een half- maandelijksch tijdschrift van het gelijknamige Departement. De secretaris-generaal, prof. Van Dam, schrijft in een voorwoord, dat het blad, juist bij den heerschenden papiernood, een middel ie om langs officieelen weg het zoo noodzake lijke contact tusschen de scholen, het onderwijzend personeel en het Nederlandsche volk aan te moedi gen, nu dit tengevolge van het ver dwijnen van verreweg de meeste onderwystijdschriften ernstig zal worden bemoeilijkt. Ir. J. W. Hupkes, directeur van de Gooische Tramwegmaat schappij, is per 1 Januari benoemd tot adjunct-directeur van de Ned. Buurtspoorwegmaatschappij. Met deze benoeming wordt de eerste stap gezet op den weg, die in den loop van dit jaar zal leiden tot een fusie der beide bedrijven, waarbij de naam Gooische Tramweg Maat schappij geheel zal vervallen. De Burgemeester van Arnhem heeft besloten, dat bij wijze van gemeentelijke werkverruiming werkzaamheden zullen worden uit- gevoerd op verschillende gemeente lijke landgoederen, w.o. de Lichten- beek en Mariëndaal, alsmede in de Stadswaarden en op het terrein van het Ned. Museum. De A.N.W.B. heeft een kleine brochure het licht doen zien: „De regels van den weg", waarin dui delijke schetsteekeningen den lezer vertellen, hoe hij zich in het ver keer dient te gedragen, wil hij niet in conflict komen met de nieuwe wegenverkeersregeling. SOEST NUT VAN 'T ALGEMEEN De afdeeling Soest van de Mij. tot Nut van 't Algemeen was met ge- noodigden uit Bilthoven en Baarn in' „Religie en Kunst" bijeen om te luisteren naar een voordracht van dr. Schotman uit Bussum over „Het leven der bijen". Ingeleid door den voorzitter van het Nut, den heer A. Entrop, begon dr. Schotman met een kort histo risch overzicht, om daarna allerlei interessante bijzonderheden over de bijen mede te deelen. Aan de hand van de daarna gedraaide bekende Mara-film werd nog weer terug ge grepen op het vertelde en in het bijzonder gewezen op het groote nut der bijen voor de bestuiving der bloemen, in het bijzonder de fruit- boomen. Spr. besloot met een aan sporing tot het houden van bijen, die mooie sport, die ons altijd kan bezighouden en waarin we nooit uitgeleerd raken. Tenslotte werd nog medegedeeld, welke boeken zeer lezenswaard wa ren en dat spoedig zou verschijnen een vertaling van een Engelsch werk over de bijenteelt. Ook een bijenkalender, die van maand tot maand de werkzaamheden van den imker zal aangeven, zal spoedig het licht zien. WIE MIST EEN RIJWIEL? Aan hef distributiekantoor is een damesrijwiel achtergebleven. De eigenares kan het aan genoemd kantoor terug bekomen. De politie verstrekt verder inlich tingen over een zwart gelakt, geel gebiesd damesrijwiel, waaraan be vestigd een zeildoektasch, waarin een paar handschoenen met bont- rand, paar bruine kinderschoenen, sjaal en een riem. Laanstraat 43 - Baarn - Tel. 3001 13 MOLLERUSSTRAAT BAARN Ter verbetering van Lichaamshouding en -beweging. Spreekuur 1-2, beh. Maandag. Sluit nu een bij een der grootste Nederland- iche Maatschappijen. Van Weedestraat 36a Soestdijk - Tel. 2169 HOUTVERLOTING Woensdagmorgen werd in hotel „De Gouden Ploeg" een bijzondere houtverkooping of beter gezegd houtverloting gehouden door nota ris A. O. Dammers. Op verzoek van de gemeente werden op deze wijze niet minder dan 219 perceelen staakhout, geriefhout, boonensta- ken en rijshout „geveild". Dit „veilen" ging niet, zooals ge bruikelijk, b« opbod, maar bij lo ting. De prijzen der perceelen wa ren te voren vastgesteld, waarbij rekening was gehouden met de door den Inspecteur voor de Prijs- beheersching gestelde eischen. Alle gegadigden moesten een lot trekken, waarna de houder van nummer één allereerst een keuze mocht doen, waarna de houders van de nummers 2, 3 enz. volgden. Ook langs dezen weg gingen alle perceelen van de hand en wat het belangrijkste bij dit alles was, de prijsopdrijving werd voorkomen en daar ging het juist om. VAN HUIS GELOOPEN Op verzoek der ouders werd in on ze gemeente een minderjarig meisje aangehouden, dat de ouderlijke wo ning te Huis ter Heide had ver laten. De politie bracht haar naar Huis ter Heide terug. RECLAMEBORD ONTVREEMD Een bewoonster van den Eigen domweg deed bij de politie aan gifte, dat in den nacht uit haar tuin een bord, waarop een groote emaille naamplaat was bevestigd, is weggenomen. VERNIELING EN NOG WAT Een bewoner van de Birktstraat deed bij de poiltie mededeeling, dat, zeer waarschijnlijk in den nacht, de toegangsdeur van z\jn tuinhuisje werd vernield, terwijl in zijn tuin eenige boomen waren omgekapt en ter plaatse aan stukken waren ge zaagd. Jammer van al het werk, nu de politie zoo vlug in de zaak gemoeid werd. GEVONDEN VOORWERPEN Omtrent de navolgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te be komen bij de politie: ceintuur, da mesrijwiel, sleuteltje van fietsslot, blauwe want met koord, groenlede- ren beurs met geld, damesporte- monnaie met geld, zak (V& H.L.) aardappelen, LOOP DER BEVOLKING Gevestigd A. Holtrop, A. Hahnweg 17, van Haskerland; M. Cornelisse, Laan- str. 20, van Amsterdam; H. Vene- maHellmich, Oude Utrechtsche- weg 2, van 's GravenhageR. Strij- kema, Vrede'ofstr. 25, van Amers foort; C. J. v. Vulpenv. Maaren, 2e Heeset/tiantje 6, v. Hilversum; A. Meeuwissen-Rademaker, Steen- hoffstraat 46, van BaarnJ- H. A. Overmars, Kampweg 63a, van Tiel P. de Bree, W. Pyrmontl. 61, van Hilversum; G. Hooft, Dijkhuisstr. 9, van Ginneken en Ba vel; M. M. Vos, Rademakerstr. 25d, van Hil- legom; A. Th. M. v. d. Lugt, Mo- lenstr. 151, van Bedum; C. v. d. Woord, Kon.laan 54, van Amster dam; M. M. A. Bakkerde Ke\j- ver, .Hildebr.laan 5, van Wilrijk (België) A. M. J. Kamerbeek Gerards, v. Weedestr. 9b, van Amersfoort; G. v. Schaik, Rade makerstr. 2, van UtrechtP. Kooy, van Schiedam, H. A. Lepoütre, van Arnhem, D. A. v. Hoornv. Wijk, Oud Beijerland, F. Verbiest, van Gouda, D. v. d. Haarv. Vulpen, van Utrecht, A. Verhoeven, van Ridderkerk, C. M. Veenbrink, van Arnhem, G. N. Nix, van Amers foort, H. Vingerhoets, van Eindho ven, H. v. 't Hof, van Vlaardingen, J. Zegers, van Terneuzen, J. Goed volk, van Arnhem, L. J. Verbeek, van Arnhem, A. v. Dillen, van Al- blasserdam, A. Leeuwenstein, van Siiedrecht, C. v. Rooyen, van Zeist, H. Osinga, van Dordrecht, J. Vis ser, van Dordrecht, F. G. Kelder, van Zuilen, Scholtens, van Delft, T. WolsBode, van Ridderkerk, L. M. Kooman, van Bergen op Zoom, H. M. Timmerv. Brakel, van Ga meren, D. Schruyerv. Noord, van Vlaardingen, P. J. de Looffv. d. Moere, van Wissenkerke, J. v. d. Brinkv. d. Hoek, van Hoogland, allen gevestigd Soesterb.str. 125. Vertrokken E. P. Halsema, Wilhelminalaan 10, naar Baarn, Kerkstr. 26E. G. Frankvoort, Kerkpad Z.Z. 112, naar Hilversum, Hilvertsweg 239; H. J. Westerterp, Postweg 5, naar Amersfoort, Woestijgerweg 261H; L. Thalen, Amersf.str. 89, naar Beverwijk, Beeckzanglaan 1; J. K. J. Muller, Beaufortlaan 12, naar Utrecht, Nw. Gracht 69; H. C. Brj- leveld, Soesterb.str. 125, naar Am sterdam, C. Krusemanstr. 581; W. Brink, Amersf.str. 14, naar Amers foort, Utr.weg 266; G. v. Oosten- brugge, Molenstr. 75, naar Zeist, Paltzerweg 193; G. W. Spierings, Soesterb.str. 125, naar Blaricum, San. Hooglaren; J. L. Kwak, Nieu we weg 25, naar Baarn, Veldheim- weg 9; J. M. te Riele, Steenhoff- str. 39, naar Zuilen, A'damschestr. 575; A. H. v. Grol, Molenstr. 108, naar Baarn, Johannalaan 23M. v. Deuveren, Staalwijklaan 4, naar Leusden, Stoutenburg C 16J. Era dus, Staalwijklaan 4, naar Oegst- geest, Haarl.str. 8; KI. Timmer man, Amersf.str. 89, naar Amers foort, Lageweg 71; W. M. Niege- man—de Graaf, Den Blieklaan 63, naar Amsterdam, Blankenstraat 105DIA. Herlé, Den Blieklaan 49, naar Amsterdam, Willaartstr. 711; J. H. C. v. Renssen, ^osstraat 94, naar Heerenveen, Schans 124. Verhuizingen binnen de gemeente: J. M. Ivers, van Sportweg 5 naar Molenstr. 63; G. W. Schothorst, van Hartmanlaan 100a naar Pias- weg 47A. H. v. 't KloosterVer- steijne van Schrikslaan 27 naar Nieuwstr. 41; W. Roest van Verl. Postweg 18 naar Kon.laan 51; K. G. Beuzel, van Kolonieweg 13 naar Noorderweg 29; P. Hooft, van K. Brinkweg 1 naar Laanstr. 48; D. Koert, van Braamweg 75 naar Plasweg 39; K. de Goede, van Beetzlaan 46 naar Ericaweg 12; J. J. v. d. Brakel, van Hartweg 14 naar Hartweg 7A. C. Schimmel, van Kerkpad Z.Z. 11 naar Birkstr. 54b; L. G. O. H. Timm, van Julia- nalaan 37 naar Julianalaan 88; J» P. v. cL Maat, van Hartmanlaan 19a naar Hartmanlaan 9; C. A. Blom, van L. Brinkweg 35 naar le Weteringpad 8; L. Zuijdenduyn v. d. Sloot, van Amersf.str. 1 naar Burg. Grothestr. 35; O. v. d. Bor, van Braamweg 80 naar Julianalaan 50; P. J. v. d. Grint, van Nieuwstr. 64 naar Dorresteinweg 70; D. Baars, van Burg. Grothestraat 35 naar Kon.laan 40; W. Floor, van Laanstr. 26 naar Laanstr. 24; C. C. A. Smith, van Laanstr. 26 naar Laanstr. 24J. de Vos, van Sophia- laan 29 naar Wald. Pyrmontl. 11; H. Kuypersde Rooy, van Nieu- weweg 64 naar Julianalaan 49; J. J. HuizingaMeulenberg, van W. Pyrmontl. 35 naar Emmalaan 0; A. C. C. Vierveijzer, van Kon.laan 80 naar Molenstr. 75H. C. Verton, van Hildebrandln. 15 naar Amers- foortschestr. 21; G. J. Jasperse, van Birkstr. 26e naar Ferd. Huyck- laan 14; G. H. Rense, van Juliana laan 50 naar Braamweg 80. MAATSCHAPPELIJK HULP BETOON Zij, die over het dienstjaar 1941 van Maatschappelijk Hulpbetoon nog gelden te vorderen hebben, worden verzocht, hun nota's ten spoedigste in te dienen, in ieder ge val vóór 1 Maart 1942. Indiening der nota's kan geschie den bij den secretaris-penning- meester van Maatschappelijk Hulp betoon, Steenhoffstraat 5. BAARN EINTOPFESSEN Naar men ons bericht, zal door de N.S.D.A.P. wederom een Eintopf- essen (middagmaal, bestaande uit één schotel) gegeven worden te Baarn, en wel op Zondag 11 Jan. 1942, des namiddags te half één in de Aula van het Lyceum te Baarn. Alle belangstellenden zullen daar welkom zijn. ZONDAGOCHTEND FILMVOOR STELLING Men bericht ons, dat op Zondag morgen 18 Januari 1942 een och tendvoorstelling zal worden ge geven in de Flora Bioscoop te Baarn, uitgaande van het Arbeits- bereich van de Ortsgruppe der N.S.D.A.P. te Baarn. Deze voorstel ling zal te half elf aanvangen en na de Wochenschau zal de groote film „Stuka's" worden vertoond. Toe gangskaarten z\jn verkrijgbaar aan de cassa. FLORA BAARN EEN MELLIONNAIRS DOCHTER (Het gelukkigste Huwelijk) Deze film, welke vanaf Vrijdag 9 tot en met Woensdag 14 Januari wordt vertoond met artisten als Hans Moser en Leo Slezak^ waar borgen een vroolijke, gezellig film, vooral als zulk eeu rolprent, zooals A. BENNING Spoorstr. 8 Opg. 1882 Tel 3053 êxclusief en niet duur Algemeene Begrafenis Onderneming Directeur E. Hartog Dalweg Telef. 3013 Regeling van Begrafenissen en Crematies Transporten per Begrafenis-auto Muziek-Instituut FRITS BREEKVELDT Nio. Beetslaan 24 Telefoon 3101 PIANO,VIOOL,SOLOZANG bij: Brinkstraat 26 met „Het Gelukkigste Huwelijk" het geval is, vervaardigd is naar een geestig scenario. De advocaat, dr. Vogelsang (Hans Moser), krijgt de moeilijke op dracht er voor te zorgen, dat da dochter van zijn schatrijken vriend Wurl (Leo Slezak) wil trouwen. Hij schrijft daartoe een wedstrijd uit, om het gelukkigste echtpaar te ontdekken, teneinde de dochter (Hella Pitt) door het aanschou wen van huwelijksgeluk, trouwlus tig te maken. Aangezien er als eerste pry's een groote som gelds beschikbaar wor^t gesteld, .dingen er natuurlijk ontelbare echtparen mede. Komisch leidt Hans Moser dezen wedstrijd, waarbij het ten slotte een formeele vechtpartij wordt. Te midden van de verwoesting blijft één echtpaar, de bediende van den advocaat (Wolf Albach Retty) en zijn vrouw (Maria An- dergast) achter en wel zoo, dat zij den prijs winnen. Doch nu komen de verwikkelingen pas. Het gelukkigste echtpaar, de niet trouwlustige dochter en haar vriend (Hans Thimig) verdenken elkaar van bedriegerij, een toestand die eerst na tal van amusante si tuaties opgehelderd wordt. Het voorprogramma brengt een 2- acter, een muziekfilm en Ufa- Wereldnieuws. SCHOOLMELK Het Schoolmelkcomité vestigt er, voorzoover noodig, de aandacht op, dat de leerlingen, die aan de melk- verstrekking op school deelnemen, op den eersten dag na de vacantie een geldige melkbon moeten inleve ren. WAT GEVONDEN WERD Aan het politiebureau zijn terug te bekomen of inlichtingen te verkrij gen over de volgende gevonden voorwerpen Brillenglas, brandstoffendistribu- tiekaart (waaraan bon 1 t.m. 7 ont breekt), wollen kinderwant, nacht hemd, wit hemd, directoir, kinder truitje, zilveren oorbel met witten steen, airedale terrier, sleutel, blauw regenkapje, heerenrijwiel merk „Record" (zonder banden), kinderhandschoen, kinderwantje (roodblauw), landmeterstok, grijs wollen want, een vulpen waarop de naam J. J. da Groot gegraveerd, zilverbon van 1,zakmes, zwar te handbeschermer voor fiets, zil veren armband, kinderwant, gou den d&mesring met rood steentje, Lumberjack, bruine portemonnaie inhoudende 2 zilverbons van 1, en 2 kwartjes, heerenrijwiel zonder banden, merk Gebr. Grosmann, Stoofsteeg, Amsterdam, bruine hond (reu), en een paar kinder wantjes. AANPLANT IN HET BAARNSCHE J OSCH In de omtrek van de Groote Kom, waar men de oude beuken gerooid heeft, zijn thans jonge denneboom- pjes geplant. Er zijn wandelaars, die denken, dat die boompjes er ge plant zyn om er doorheen te stap pen en te probeeren, zoo weinig mogelijk van het jonge goed stuk te trappen. Een soort spelletje dus. Maar dat is toch niet zoo. En wan neer men er mee doorgaat, zouden er wel eens strengere maatregelen genomen kunnen worden. Blijft dus op de voetpaden en be teugelt uw vandaalsche hartstoch ten.

Soester Courant | 1942 | | pagina 5