Soest Voor de Vrouw ftltyd *7e Pudduig juist thans.,,. j want zij staat in je I maag en smaakt 1 L zoo heerlijk MANNENKOOP „APOLLO". Jubileum-concert. „Apollo", de naam heeft in de Soes- ter Zangerswereld een goeden klank, want in de 20 jaren, dat het Mannen koor van dien naam bestaat, heeft het dikwijls op waardige wijze van zich doen spreken: de uitvoeringen waren gezocht en men verheugde zich er op zoodra „Apollo" een concert aankon digde. Deze belangstelling in de prestaties van „Apollo" leeft nog on verflauwd voort, want de zaal in hotel Eemland was, ter gelegenheid van het jubileumconcert op' j.1. Donderdag en Vrijdag evengoed uitverkocht als dit het geval was in de eerste jaren van „Apollo's" bestaan. Bij het verglijden der jaren zijn er nieuwe gezichten in het koor gekomen, de directie kwam eveneens in andere handen, maar de oude roem werd gehandhaafd, zoodat ook dit jubileumconcert een succes werd. Alvorens met het omvangrijke pro gramma, onder leiding van den heer J. Bartelsman, werd aangevangen, heeft de voorzitter, de heer S. de Zoe te, de aanwezigen welkom geheeten, waarbij hij speciaal vriendelijke woorden richtte tot den heer Dijkstra, mede-oprichter van het koor, Vervol gens gaf spr. een overzicht uit de ge schiedenis van „Apollo", daarbij ge wagende van de ups and downs, iwelke ook aan dit koor niet voorbij gingen. De vereeniging telt thans 56 leden; het koor komt in de a.s. concoursen uit in de afdeeling Uitmuntendheid. Verschillende zustervereenigingen hebben hierna hun gelukwenschen aangeboden, waarbij de voorzitter voor de vereeniging een 'bloemenhulde in ontvangst moest nemen. Hierna werd aangevangen met het concert, waarbij de Bas-bariton Lau- rens Bogtman als solist optrad. Begonnen werd met „Ode aan Apol lo' gedicht en getoonzet door onze plaatsgenooten resp. de heeren E. v. Eeden en J. Bartelsman. Op keurige wijze werden de verschillende num mers afgewerkt, een meening welke, gezien het daverend applaus, het pu bliek deelde; het enthousiasme van de aanwezigen dwong het koor zelfs om het eerste nummer na de pauze „De Bruid" van H. J. den Hertog, te her halen. De solist kweet zich op voorbeeldi ge wijze van zijn taak; vooral het laatste nummer „Het Wuf die Spon" v/as schitterend. De begeleiding was bij Mevr. N. C. de Blij-Erwich in goe de handen. Moet toch nog een opmerking wor den gemaakt, dan zou den Directeur in overweging gegeven kunnen worden de fortissimo minder sterk te doen zingen, hetgeen het geheel ten goede zal komen. Het jubileerende koor en directie kunnen op een zeer geslaagd concert terugzien. Het publiek toonde zich, zooals hierboven reeds werd opge merkt, dankbaar. D. A. Stor. GEVONDEN VOORWERPEN. Paar bruine jongenswanten, Mar- nixlaan 69,» Amersfoort; wollen don kerblauwe want, Beetzlaan 50; zwarte hond, Lange Bergstraat 5; gele rech ter handschoen, F. C. Kuypërstraat 13; zware rechter dames handschoen, F.C. Kuypërstraat 8; pakje vischsnoer, Willem de Zwijgerlaan 28; schapen wollen handschoen, Soesterbergscbe- straat 103; gestreept rechter k-inder- handschoentje, Talmalaan 10; scha penwollen bivakmuts, Koninginnelaan 152; bruine portemonnaie, O. Utrecht- scheweg 48; blauw gestreepte wollen das, Noorderweg 1; kinderportemon- naie met inhoud, Beckeringhstr. 6. 'Distributie van schoenen. De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat voor de maand Maart 1943 de navolgende regeling is getroffen. Formulieren kunnen uitsluitend worden'afgehaald en ingeleverd op on derstaande data, voor hen, wier ge slachtsnaam begint met de letters: Soest. A t.m. D op Woensdag 3 en Donder dag 4 Maart 1943. E t.m. K op Woensdag 10 en Donder dag 11 Maart 1943. L t.m. R op Woensdag 17 en Donder dag 18 Maart 1943. S t.m. Z op Woensdag 24 en Donder dag 25 Maart 1943. Soesterberg. A t.m. D op Dinsdag 2 en Donder dag 4 Maart 1943. E t.m. K op Dinsdag 9 en Donder dag 11 Maart 1943. L t.m. R op Difisdag 16 en Donder dag 18 Maart 1943. S t.m. Z op Dinsdag 23 en Donder dag 25 Maart 1943. Formulieren kunnen sledhts worden ingenomen, wanneer daarbij de be trokken stamkaart wordt overgelegd. Per post gezonden formulieren kun nen derhalve niet worden behandeld en zullen terzijde worden gelegd. Over schoenènbonnen wordt geen correspondentie gevoerd. Degenen, die na 1 September 1942 een aanvraag hebben ingediend, mo gen zulks binnen een half jaar na da tum van indiening niet herhalen, doch dienen bericht af te wachten. Soest, 1 Maart 1943. De Burgemeester voornoemd A. ies Tombe. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER. D<^ Burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is om op Woensdag, 3 Maart 1943, zijn gewone wekelijksche spreekuur te houden. VOETBAL. S.E.C. wint met 32 van G.W.L. Be Quick ontneemt Scherpenzeel de kampioenskans. De uitslagen der gespeelde wedstrij den waren: BaarnQuick 20 G.W.L.—S.E.C2—3 Be QuickScherpenzeel 10 Barneveld II—S.E.C. III 4—0 S.E.C. IV—Amf. Boys IV 3—3 S.E.C. is er in geslaagd G.W.L. te Culemborg op eigen terrein een 2-3 nederlaag toe te brengen. Het is van het begin tot het einde een spannen de wedstrijd geweest; met de rust; had S.E.C. zich eeh 13 voorsprong veroverd. In de 2e helft had G.W.L. wel het beste van het spel, maar ver der dan een doelpunt kon G.W.L. het tegen de goed spelende S.E.C.-verde- diging niet brengen, waardoor de eind uitslag 23 voor S.E.C. werd. Door een keurige 20 overwinning op Quick bezet Baarn thans de 2e plaats op de ranglijst. De stand van de 4e Klasse M N.V.B. is thans: C.D.N. 18 13 2 3 74—29 28 Baarn 18 10 5 3 62—34 25 Quick 18 11 3 4 49—35 25 A.P.W.C. 17 8 4 5 48—35 20 S.E.C. 17 7 5 5 49—41 19 G.W.L. 17 7 3 7 35—42 17 Kampong 15 5 5 5 39—32 15 Saestum 17 3 3 11 2946 9 Amsvorde 18 3 2 13 23—73 8 Utrecht 15 1 2 12 11—52 4 Be Quick heeft revanche genomen voor de nederlaag vorige week te Scherpenzeel geleden door Scherpen zeel met 1—te verslaan. Dit is wel een bittere pil voor Scherpenzeel, daar zij door een overwinning nog kans had om met de leiders Barneveld gelijk te kunnen eindigen. Door deze nederlaag is, zooals uit onderstaanden stand blijkt, Barneveld niet meer te berei ken en deze daardoor kampioen van de le kl. B. Be Quick heeft Zondag haar spor tieve plicht gedaan door zich de volle negentig minuten enthousiast in den strijd te werpen en de Scherpenzee- lers geen kans gegeven hun spel te ontplooien. Voor de rust hadden de Blauw-Witten het beste van het spel in handen, maar de Ée Quick-verde- diging, met doelman Kamerbeek aan het hoofd, was niet te passeeren. Na een half uur spelen loste de Be Quick- middenvoor op grooten afstand een harden schuiver, die vlak voor 't doel onverwachts opsprong, waardoor de doelman mis greep en Be Quick leidde met 10. Na de rust was het spel meer verdeeld, met Scherpenzeel het ge vaarlijkst; beide p'artijen spanden alles in om verandering in den stand te brengen, maar de verdedigers wisten door resoluut ingrijpen doelpunten te •Voorkomen. Vooral doelman Kamer beek stond door züu kranig werk een overwinning van Scherpenzeel in den weg. Het einde kwam ten slotte met een 10 overwinning voor Be Quick! De stand van de le kl. B, Afdeeling Utrecht is als volgt; Barneveld 13 11 1 1 43- -14 23 Scherpenz. 13 9 1 3 38- -25 19 D.E.V. 13 8 1 4 39- -28 17 F.A.K. 14 6 3 5 49- -31 15 W.D.O. 13 6" 0 7 25—45 12 Be Quick 13 5 0 8 29- -36 10 Minerva 14 3 1 10 32- -52 7 Soesterberg 13 1 1 11 16—40 3 ZAAIPEULVRUCHTEN VOOR VOLKSTUINDERS E.D. Denk om de bonnen 511. Aan de belanghebbenden wordt be kend gemaakt, dat de regeling der zaaipeulvruchten voorziening voor volkstuinders e.d., welke 19 Februari j.1 werd gepubliceerd, thans definitief van kracht is geworden. Deze regeling luidt als volgt: Uitsluitend handelaren, welke een overeenkomst voor den handel, in zaaipeulvruchten met de Ned. Akker- bouw-Centrale hebben afgesloten en zij, die agent zijn voor een handelaar, welke in het bezit van deze overeen komst is, mogen bonnen 511 van de al- gemeene levensmiddelendistributie kaart innemen, teneinde hierop te zij ner tijd zaaipeulvruchten te kunnen afleveren. Daar. de handelaren thans op de in te leveren bonnen nog geen zaaipeulvruchten mogen afleveren, dienen zij voor de door hen ingenomen bonnen ontvangstbewijzen af te ge ven. De aandacht wordt er op geves tigd, dat Waalsche boonen niet onder deze regeling rallen, deze mogen in hoeveelheden van ten hoogste 100 gr. zonder inontvangstneming van peul vruchtenbonnen of bestelbonnen wor den afgeleverd. NEDERLANDSCHE KINDEREN BIJ NEDERLANDSCHE PLEEGOUDERS. De Afd. Kinderuitzending van het Prov. Bureau van den N.V.D., Bilt- straat 110, Utrecht, Tel. 20229, roept volksgenooten in de Provincie Utrecht op, die bereid zijn één of meer kinde ren, uit andere provincies, gedurende zes weken in hun gezinnen op te ne men. Het betreffen in hoofdzaak kinderen, die versterking van lichaam en geest behoeven en wier ouders veelal niet in staat zijn, zich financieele offers te getroosten. De leeftijden varieeren van 6 tot 14 jaar. Het zijn de volksgenooten. die in be tere omstandigheden verkeeren, die hier de oplossing kunnen brengen, door gedurende 6 weken, één of meer kinderen in hun gezinnen op te ne men. De kosten, aan die opname ver bonden, dient men dan ook zelf te dragen, wil onze leuze: „VOOR HET VOLK DOOR HET VOLK" haar beteekenis bewijzen. Bij Uw opgaven kunt U vermelden of U aan een jongen of aan een meis je de voorkeur geeft, en van welken leeftijd. Wij vertrouwen, dat de strekking van dit mooie doel, door ieder die het goed meent met ons volk, zal worden begrepen, en onverwijld aanvragen zullen worden gericht aan de Buurt- schapshoofden van den N V.D. ter plaatse. VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN. Het is thans de tijd voor den aan schaffing van zaaizaden en pootgoed. Alleen uit goede zaden is een goede oogst te verwachten. Goede zaden zijn steeds hun prijs waard; slechte zijn voor niets nog te duur. Betrek ze daarom uitsluitend van betrouwbare leveranciers. „Hoeveel zaden en pootgoed heb ik noodig?' is voor vele nieuwe volks tuinders de moeilijke vraag. Meestal bestellen ze veel te veel zaden en het gevolg is, dat deze dan veel te dicht worden gezaaid, dus verspild. Dit mag ir. de huidige tijdsomstandigheden niet gebeuren, want de voorraden zaden zijn beperkt. Ten gerieve van hen, die nog moe ten bestellen, vindt men onderstaand de hoeveelheden zaden aangegeven, welke per M2 noodig zijn: 200 gram aardappelen, lYt gram pronkboonen, 5 gram stoksnijboonen, 5 gram stok- slaboonen, IV2 gram stamslaboonen, 10 gr. bruine boonen, 20 gr. tuinboo- nen, 10- gr. stamerwten, 7 gr. klim- erwten, 2 gr. bieten, lYa gr. zomer- erwlen, 1 gr. winterwortelen, 5 gr. radijs, 2 gr. ramenas, 30 gr. spinazie, 2J/2 gr. snijsla, 15 gr. raapstelen, 5 gr. sr.ijbieten, 10 gr. postelein, 7 gr. tuin kers, IV2 gr. uien (groote) en 6V2 gr. St. Jansuien. Weest zuinig met Uw zaden. Zaait ze zooveel mogelijk op. SAMEN KOKEN. Door verschillende- omstandigheden zullen tegenwoordig va&k twee huis vrouwen in één keuken heerschen. Behalve de distributieperikelen komen nu andere zorgen voor den dag bij de bereiding van het dagelijksch voedsel. Het gasverbruik, het laten staan van vuil vaatwerk, de af- wasch, het gebruik van andermans eigendommen, het kunnen allen „wrijfpunten" zijn, die het samen ko ken in één keuken zeer bemoeilijken. Het zijn die kleine dagelijksche din gen, die van groot belang zijn, die toch zoo zwaar op het leven van de huisvrouw kunnen drukken. Over- wèeg daarom met samen te werken in één verblijf eer gij begint, hoe de indeeling van het werk moet zijn. Weeg rechten en plichten tegen elkaar af en maakt een mondelinge overeen komst waar ge U stipt aan houdt. Het is voor beide partijen prettig een voudige maaltijden klaar te maken. Zoo zal men vaker dan gewoonlijk een stoofschotel, dikke soep of rau we stamppot kunnen koken. Mits men deze op de juiste wijze toebereidt, is hier geen bezwaar tegen. Voor som migen zal het het eenvoudigst zijn samen aan één tafel te eten n en de eene week de eene huisvrouw de scep ter over menu en bonnen te laten zwaaien om het de volgende week aan de wederpartijover te laten. Voor anderen is het beter alles „apart" te houden en op verschillende tijden den warmen maaltijd te gebruiken. Het eerste is ongetwijfeld zeer econo misch. Men moet het dan echter goed met elkaar kunnen vinden, gelijk soortige voedingsgewoonten hebben en kunnen aanpassen. Iedere huis vrouw is nu eenmaal erg op „eigen manier en op eigen potje" gesteld. TE KOOP GEVRAAGD 3 p. j.-schoenen, m. 27-28, 26-27, 24-25. Eventueel te ruilen voor j.trui. van Dijk, van Weedestraat 18, Soest- dijk. TE KOOP Een 2-persoons ledikant met zeegrasmatras en 1 kussen, 35.1 Spiegel, zwarte gouden lijst 4.Sterke keukentafel m. groote ade, 10.4 Stoelen. oud-HoN landsch, 20.—. 1 Schilderij 2.v. Randeraat, W. de Zwijgerlaan ld, Soestdijk.

Soester Courant | 1943 | | pagina 3