Baarn SPAAR- S. E. C.-QUICK VERBIJSTEREND! RU KS POST SPAARBANK Jaarvergadering „Soest-Vooruit' COLLECTE PONY-TAX B'J DE ^BOEKHOUDING* ALLE BELASTINGZAKEN Soesterberg Gemeentepersoneel tegenover naastenliefde. Rotterdamsche slachtoffers. Betuigt naastenliefde. Kweekerij Singerskamp VASTEPLANTEN en ERICA'S Foto DE SMALEN MIDDENSTANDS DIPLOMA Eerste Soester Begrafenis- Onderneming SOE8TDIJK TELEF. 2186 Ritten voor Zon- en Feest dagen TIJDIG bestellen LEZING OVER ZWITSERLAND. De Afdeeling Baarn van de Nederl. Reisvereeniging had al eenigen tijd niets van zich doen hooren en daarom is het een bijzonder goede ge dachte geweest leden en belangstel lenden bij elkaar te roepen voor een lezing met lichtbeelden over Zwitser land. De tijden zijn er niet naar, dat men thans aan buitenlandsche reizen kan denken, maar daarom is het toch goed de belangstelling levendig te blijven houden in hetgeen het buiten land biedt, want eenmaal toch zal de tijd weer komen, dat de Ned. Reis- vereeniging haar getrouwen weer op roept voor een trip over de grenzen. Dat die belangstelling er nog altijd is, bewees de overvolle zaal in het ge bouw voor Chr. Belangen, Woensdag avond, waar de heer Panman sprak over Zwitserland, het Alpenparadijs. Alvorens de heer Panman zijn le zing aanving, heeft de voorzitter van de afdeeling Hilversum, de heer de Wit, de aanwezigen welkom geheeten. Spr. deelde mede, dat de afdeeling Baarn thans 83 leden telt. De Veree- niging ziet zich door den oorlog in haar werkzaamheden beperkt tot het binnenland en tracht o.a. door het houden van lezingen de belangstelling levendig te houden. De heer Panman heeft de aanwezi gen veel moois van Zwitserland op het witte doek laten zien. De platen in kleuren van Basel, Bern, GraUbunden, het Berner Oberland en van zoovele mooie plekjes meer van dit bergland, trokken zeer de aandacht en riepen herinneringen wakker van den tijd toen men jlit met eigen oogen in na- tura mocht aanschouwen. Het gaat in Zwitserland thans niet best; het land, dat geheel op het toerisme is aange wezen, ziet thans geen vreemdelingen. Hotels staan ledig of worden afgebro ken en nog lang na den oorlog zal men de gevolgen zien van de crisis waaron der het land thans gebukt gaat. Deze bijeenkomst is voor de Ned. Reisvereeniging een goede propagan da geweest; gezien de belangstelling welke er op dezen avond bestond, zal er in het najaar wederom een lezing plaats vinden. HULPVERLEENING aan ROTTERDAM. Op verzoek van den Burgemeester van Baarn, den heer H. Froonhof, kwamen Maandagavond in het Ge meentehuis eenige personen bijeen ter bespreking van de actie, welke op touw gezet wordt ter leniging van den. nood, ontstaan door het laatst plaats gevonden hebbende bombardement van Rotterdam. Er zal een huis-aan-huis-inzameling van kleeding enz. gehouden worden tot 17 April, benevens een straat-en- huiscollecte op 17 en 19 April a.s. met bussen, waarop „Hulpverleening Rot terdam N.V.D." voorkomt. Vanwege het Buurtschapshoofd van den Ned. Volksdienst is aan verschil lende personen o.a. de Predikanten, pastoor en Schoolhoofden om hulp en medewerking verzocht; de Hoofden der onderscheiden gemeente-diensten, zouden het onder hen werkzame per soneel opwekken hun in Rotterdam en Schiedam getroffen collega's te steu nen. OPENSTELLING APOTHEKEN. Op Zondag 18 April 1943 Is geopend de Brink-Apotheek, aan de Brink straat, die ook de volgende week den nachtdienst heeft. A.S. ZONDAG Aanvang half drie. TERREIN SCHRIKSLAAN ¥OSTSP44^ 4 SPAARBANKBOEKJE VOOR KLEINE BEURZEN SPAARZEGEL5 VAN 5 CENT ACCOUNTANTSKANTOOR DE REGT VAN OMMEREN v. Lenneplaan 12 - Soest OPERA-VOORSTELLING. Donderdag 29 April a.s., 's avonds om "7.30 uur, zal in Musis Sacrum al hier, onder auspiciën van de Nederl. Duitsche Kuituurgemeenschap de Ne- derlandsche Kameropera, onder lei ding van den bekenden Duitschen re gisseur Hans Strohbach, opvoeren Mozart's Komische Opera: „Cosi fan tutte". Het gezelschap bestaat, met inbe grip van koor en orkest, uit 65 per sonen. DAAR GING DE STROOP. Bij den heer KI. is een vat, inhou dende 275 Kg. keukenstroop, openge sprongen. Ongeveer 150 Kg. ging ver loren. brandstoffeB ontvreemd. Ten nadeele van den heer J. P. werd een H.L. anthraciet ontvreemd. NOG WAT TE GOED. De politie arresteerde op last van den Officier van Justitie te Utrecht S. P. T., die nog een jaar gevangenisstraf te goed had. INSLUIPING. Een insluiper heeft uit de woning van den heer K. een bedrag van 50.- ontvreemd. Als verdacht hiervan ar resteerde de politie J. G. K., alhier. RIJWIELDIEFSTALLEN. De heer R. K. deed aangifte, dat bij het Postkantoor een rijwiel werd ont- vreemld, hetwelk toebehoorde aan 1e firma Lettenmeijer, alhier. Voorts werden rijwielen ontvreemd van F. M. en F. S. Op heeterdaad betrapt bij het ste Ier. van een rijwiel werd G. H. v. N., wonende te Zaandam. Hij hield zich op verdachte wijze bij rijwielen op en probeerde of deze op slot stonden. In de Amalialaan werd hij, toen hij op een gestolen rijwiel in de richting van het station wilde wegrijden, door den rechercheur B. gegrepen. GEVONDEN VOORWERPEN. De politie verstrekt inlichtingen over onderstaande gevonden voor^r- pen: Rozenkrans kolenzak; schilders- krabber; kindertaschje met inhoud; zijden handschoen en kinderportemon- naie. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN A.s. Zondag zijn te raadplegen de huisartsen P. V. Astro, J. W. P. van Geelkerken, H. Heybroek Jr., S. Mei huizen en I. Vriesendorp. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Dinsdagavond kwam de afdeeling Baarn-Soest van de Nederl. Mij v. Tuinbouw en Plantkunde in vergade ring bijeen, pnder voorzitterschap van Drs. A. Knol. De notulen, der vorige vergadering Iwerden ongewijzigd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een op wekking van de afdeeling Baarn der Ned. Reisvereeniging om de lezing met lichtbeelden over Zwitserland, bij te wonen. Vervolgens deed de voorzitter eeni ge mededeelingen over de examens le en 2e knecht. Spr. had een vergadering bijgewoond van de Contactcommissie in hotel Figi te Zeist, waar toevallig ook aanwezig was de Rijkstuinbouw- consulent, de heer Bartels. Deze deel de inzake de opleiding voor le en 2e knecht mede, dat de afdeeling Amers foort voor de te houden cursussen reeds alles voor elkander had, zoodat het uitgesloten moet worden be schouwd, dat er ook cursussen te Baarn zullen komen. De Baarnsche en Soester leerlingen zullen voor het be zoeken van deze cursussen dus naar Amersfoort moeten. Wel is de moge lijkheid niet uitgesloten, dat er te Baarn een spoedcursus komt voor ouderen. Zij, d'e aan de Amersfoort- sche cursussen wenschen deel te ne men, dienen zich daartoe op te geven bij den heer H. Hooyer, Nassaulaan 1,„ Baarn. De demonstratie met heestertakken viel zeer in den smaak en was zeer leerzaam. De voorzitter had takken van alle soorten vroege bloeiende of reeds gebloeid hebbende heesters me degebracht en liet deze waaronder vele onbekenden circuleeren. Ter keuring waren ingezonden door den heer M. Klaassen een vaas Arons kelken en een bakje kropsla. Eerstge noemde verwierf 9 punten, de sla 10 punten. Een kistje Wit Lof van den heer Hoogenberg werd met 9 punten bekroond. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Maart werd aan het postkantoor, alhier, op Spaar bankboekjes ingelegd 114.130.55 en terugbetaald 39.639.73, zoodat er 74.490.82 méér werd ingelegd dan terugbetaald. Het aantal nieuw uitgegeven boek je: bedroeg 78. VERGADERINGEN EN BIJEEN KOMSTEN. Dinsdag 20 April, 15 uur: Wijkver pleging Huis ter Heide en-Omstreken. Algemeene Vergadering in het Wijkge- bouw, Dolderscheweg 24, H. t. Heide. Woensdag 21 April, 19 uur: E.H.B.O.- Afdeeling Soesterberg. Ledenvergade ring in Hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg. Donderdag 22 April, 20 uur: Neder- landsche Volkseenheid teen Bolsjewis me. Openbare bijeenkomst in Hotel Huis ten Halve". Spr. de heer A. E. v. Goor den Oosterlingh, uit Soestdijk. SCHADE AAN DE ELECTRISCHE GELEIDING. Ten gevolge eener aanrijding werd een paal van de electrigche geleiding stuk gereden. Door personeel der P.U.E.M. werd het net weer direct hersteld. BEKEURINGEN. Tegen een particulier werd proces verbaal opgemaakt ter zake overtre ding prijsbeheersching tabaksbeschik king 1942. Voorts werden bekeuringen opgemaakt wegens overtreding der wegenverkeersregeling, het zich be vinden tusschen 23 en 4 uur in de open lucht, tegen een_ wielrijdster voor het rijden zonder "voor- en ach terlicht. Wij allen weten, hoezeer een groot gedeelte van de toch al in dezen oor log Zoo ernstig getroffen Rotterdam- sche burgerbevolking onlangs het slachtoffer werd van een zeer onver antwoordelijk uitgevoerden luchtaan val, waarbij van zéér groote hoogte, die. alle nauwkeurig richten ten eenen male onmogelijk maakte, bommen Ver- den losgelaten op een dicht bevolkte Rotterdamsche woonwijk, waarvan ve le onschuldige en geheel non combat- tante inwoners de dupe werden. Veie huizen werden vernield, en talloozen werden daardoor dakloos. Naa^t de zeer vele dooden en gewonden, het ontrukken van hen, die dierbaar wa ren, aan hun gezin en familie, kwam no& het onmetelijke leed van verstoken te zijn van huis en alles, wat daarin vol dierbare herinneringen was. Op één slag, in slechts enkele mi nuten, ging van velen alle bezit te loor en Waren deze rustige en onschuldige burgers ontdaan van alles, wat zij in het leven benoodigd hadden. Hulp vaardige handen verleenden zoo spoe dig en zoo goed mogelijk die hulp, die maar te bieden was en poogden bet aangedane onrecht en de gevolgen van dezen verraderlijken aanslag zoo gering mogelijk te maken door hulp in natura en in geld aan deze slachtof fers te verleenen. Slechts op die wijze kon getracht worden het onnoemelij ke leed nog wat te verzachten, een taak derhalve van de hoogste naas tenliefde, van een helpen van land- genooten, die geheel buiten hun schuld in de grootste moeilijkheden en mi sère waren geraakt. En in het verle den heeft de Nederlandsche bevolking meermalen overtuigend aangetoond in ongeveer soortgelijke gevallen haar menschlievende taak uitnemend te verstaan en die ware naastenliefde te 'betrachten, die van een waarlijk goed landgenoot te verwachten is. Thans zal Zaterdag er^Maandag a.s. in het geheele land een speciale col lecte worden gehouden tot steun aan die Rotterdamsche slachtoffers, waar bij eenerzijds artikelen in natura, als kleeding, schoeisel, dekking en ligging worden ingezameld en anderzijds geld zal worden bijeengegaard, waarmede getracht zal worden ook nog verder zooveel mogelijk de aangerichte scha de te vergoeden en de slachtoffers te steunen, opdat zij weer zoo spoedig dergelijk streven kort en goed paal en perk te stellen, waar dit in een ge ordende maatschappij zeker niet kan worden geduld. Inmiddels zal deze collecte en inza meling natuurlijk toch, maar nu door anderen en op andere wijze, worden gehouden. Zij, die werkelijke naasten liefde willen betrachteri, die noodlij dende landgenooten willen helpen en schragen in moeilijke omstandigheden, kunnen thans niet beter doen, dan hun afschuw over deze verworden gemeen telij ke-ambtenaars-mentaliteit uit te spreken in den vorm van een extra ruim§ bijdrage aan de collecte, opdat de arme Rotterdammers ten slotte niet de dupe worden van zelfingenomen heid van egoïstische ambtenaren, die blijkbaar niet verder kunnen kijken dan hun neus lang is en slechts 'n zéér beperkt gebiedje kunnen en willen overzien, om verder hun kop als struisvogels in het zand te steken, daarbij meenende, dat zij zoo doende, de zich overal ontwikkelde omstandig heden kunnen ontgaan. Dat zal hun wel heel erg tegenvallen! Doch de goedwillende vaderlander, wien werkelijke naastenliefde het hoogste goed is op het gebied van steun aan hen, die het van noode heb ben, kan zich thans het door hem in te nemen standpunt eens goed reali- seeren en de verwachting mag worden uitgesproken, dat het gevolg daarvan zal zijn een bijzonder hooge opbrengst der collecte. Dat zal dan de taal zijn van hem, aan het adres van het zoo zeer verworden gemeentelijke perso neel, dat zijn taak en zijn plaats zoo weinig blijkt te begrijpen en te ver staan. Gedenkt in ruime mate de voor de mogelijk in het bezit van een eigen woning, een eigen meubilair en een eigen garderobe kunnen worden ge steld. Naast het vele geld, dat daar voor reeds van verschillende landge nooten en organisaties werd ontvan gen, zal thans een beroep Worden ge daan op de offervaardigheid der Ne derlandsche bevolking, die van dit bombardement niet te lijden had. Men zou nu mogen verwachten, dat men voor dit scboone doel aller hulp en medewerkihg zou herkrijgen, niet alleen door het geven van ruime gif ten, maar ook door het actief deelne men aan het inzamelen daarvan. Zoo echter niet bij het Soester Ge meentepersoneel. «Hoewel de Burge meester uitvoerig en met klem de wenschelijkheid om aan deze inzame ling actief deel te nemen tot uiting bracht, hoewel hij met grondige argu mentatie betoogd heeft, dat niemand, en zeker niet het gemeentelijk perso neel, zich aan die taak van naasten liefde kan en mag onttrekken, bleven zijn woorden zonder weerklank. Neen, nog erger, er-ontstond een al dan niet georganiseerde tegenstand te gen zijn streven,'met het gevolg, dat op eenige medewerking van de zijde der vooraanstaanden onder dat perso neel niet te rekenen viel; dat daar door de lager geplaatste ambtenaren het voorbeeld van hun chefs volgden, op een enkele lofwaardige uitzonde ring na, was na dat alles wel te ver wachten. En zelfs een herhaald beroep van den Soester Burgervader op zijn inwoners, tof uting gebracht in een publicatie in de plaatselijke pers en in een aan'alle ambtenaren gericht per soonlijk schrijven, had geen succes; gevangen in den ban der verwording van het oogenblik, bleven vrijwel al len afwijzend tegenover elke mede werking staan. De houdmg van deze gemeentelijke ambtenaren te qualificeeren, is schier onmogelijk; men staat 'verstomd en verslagen over zooveel gebrek aan in zicht en naastenliefde, zoodanig, dat eigenlijk geen woorden te vinden zijn, die op een dergelijke houding betrek king hebben. En als men dan nog be denkt, dat de vooraanstaanden onder die ambtenaren zich zelfs niet hebben ontzien hun onderhoorigen direct en rechtstreeks te beïnfluenceeren, om aan hun purgemeester een volstrekt afwijzend antwoord te geven, dan vraagt men zich daarnevens nog af, hoever eigenlijk al wel het gezags- standpunt onder het ambtenarencorps is verworden, hoezeer een dergelijk corps is geworden tot een staat in den staat, tot een gemeente in de gemeen te. Dat zulks een zéér groot gevaar oplevert, behoeft nauwelijks meer te worden betoogd, en zeker zullen maat regelen moeten worden beraamd, aan een dergelijke mentaliteit en aan een De V.V.V. „SoestVooruit" heeft j.1. Woensdagavond haar jaarlijksche le denvergadering in hotel Eemland ge houden. Over buitengewone belangstelling voor deze vergadering kon het bestuur niet roepen, want van de ruim 600 le den, was er slechts ruim een twintig tal opgekomen. Nadat de voorzitter, de lieer J. G. A. Batenburg, de aanwezigen had welkom geheeten, las de fd. secretaris, de near C. Haver, de notulen der laatste jaar vergadering, welke, behoudens een kleine wijziging, onveranderd werden goedgekeurd. Naar aanleiding van deze zeer uit voerige notulen, herinnerde de voor zitter er aan, dat dit nog het werk was geweest van den heer G. K. Schuylenburg, die de gemeente had verlaten en in wien de vereeniging een beste kracht had verloren. Bij de behandeling van de ingeko men stukken, vestigde de voorzitter de aandacht der aanwezigen op de vaas mooie tulpen, welke bloemengroet af komstig was van Mevr. den Hollan der, die meende dat op dezen avond een bloempje op zijn plaats was. Spr. dankte de geefster voor haar geste, welke het bestuur zeeirop prijs stelde. Voorts was er een kaartschrijven van den heer A. Maagdelijn, waarin deze verzoekt het daarheen te leiden, dat in de Bosstraat eenige banken worden geplaatst. Op voorstel van den voorzitter wordt dit schrijven in han den van het Bestuur ter afdoening ge steld. Vervolgens werd voorgelezen een schrijven van den Commissaris voor de niet-commercieele Vereenigingen en Stichtingen, waarin deze zijn goed keuring er aan hecht, dat de Vereeni ging Soest-Zuid bij „Soest-Vooruit" **werd ondergebracht. De voorzitter merkte 'naar aanlei ding hiervan op, dat deze zaak een voorgeschiedenis heeft gehad. „Soest- Zuid" had reeds besloten tot fusie met „Soest-Vooruit", doch om dit% besluit rechtsgeldig te doen zijn, zou een sta tutenwijziging noodig zijn geweest. Zooals de' zaak nu is opgelost, heeft men tenslotte hetzelfde bereikt langs een korteren weg. Spr. verklaarde, dat de samenwerking met „Soest-Zuid" steeds prettig was en wel zoodanig, dat zaken, die parallel liepen, steeds aan „Soest-Vooruit" werden overge laten. „Soest-Zuid" was indertijd op gericht als tegenhanger van „Soest- Vooruit"; nu laatstgenoemde haar slaapmuts heeft afgezet, achtte „Soest- Zuid" het niet meer noodig voort te blijven bestaan. Spr. dankte het be stuur van „Soest-Zuid" voor de pret tige samenwerking en doet de belofte op den ingeslagen weg voort te gaan. „Soest-Vooruit" wil het algemeen be lang dienen, en individueel belang zoo veel als mogelijk, voor zoover niet m strijd met het algemeen belang is. De Financieele Commissie, bij mon de van den heer Brouwer, bracht ver slag van haar onderzoek uit en advi seerde den penningmeester décharge te verleenen. In veiband dat den leden reeds een financieel overzicht was toegezonden., beperkte de penningmeester, Ir. J. G. F: Gijzen, zich tot bespreking van en kele posten. Het grootere nadeelige saldo ad 463.91 is bijna geheel te wijten aan het Verkeershuis, wegens evacuatiewerkzaamheden, grooter pa- pierverbruik enê. Spr. verwachtte, dat 1943 een aanmerkelijk lager bedrag zal vragen. De financieeler basis van „Soest- Vooruit" is aanmerkelijk beter gewon den, nu men niet langer meer van toe vallige baten afhankelijk is. De ge meentesubsidie is zeer aanzienlijk verhoogd. De heer D. Waal achtte een contri butie van 1.per lid te laag, gezien hetgeen „Soest-Vooruit" presteart. Voorts vond hij de post salaris ad 550.- te laag voor 'n kracht, die de geheele week beschikbaar moet zijn. De voorzitter deelde mede, dat de contributie in den boezem van het bestuur is besproken; men kan meer betalen, want de Statuten vermelden, dat lid is hij, die tenminste ƒ1.con tributie betaalt. De heer Fortuyn Harreman merkte op, dat velen reeds meer betalen. De 653.welke aan contributie bin nenkomen, werden opgebracht door 450 leden. Er is een groep, die weinig belang bij Vreemdelingen Verkeer heeft en dus niet méér zal willen be talen. De heei^échaddelee meende, dat in elk geval de winkelier meer moet be talen. De heer Fortuyn Harreman toonde aan, dat zij dus de Winkeliers die van de service profiteeren, reeds meer betalen door de bijzondere vergoeding. De heer Fortuyn Harreman gaf voorts tenslotte nog voorbeelden uit den middenstand, waar men zelfs be zwaar maakt tegen die 1.contr. De voorzitter wees er op, wat „Soest-Vooruit" voor de kinderen al leen al doet, waardoor de menschen reeds veel meer dan 1.voorde hebben. Men moet geen minimumlij der willen zijn. Spr. zegde toe een ac tie in te zullen stellen tot contributie- verhooging. Inzake de opmerking van den heer Waal over den post salaris, merkte spr. op, dat ook dit onderwerp reeds was bezien. Het bestuur stelt zich op het standpunt „loon naar ar beid", maar daarvoor zijn ook mldd len noodig. Inmiddels is het salaris reeds zeer aanmerkelijk verhoogd. Een der aanwezigen gaf als zijn meening te kennen, dat de gemeente to groot is voor intensieve bewerkin; door „Soest-Vooruit". De voorzitter gaf toe, dat de groote uitgestrektheid dik wijls tot moeilijkheden aanleiding had gegeven. Spr. wees er nog eens op, dat de administratie zeer omvangrijk is en dankte den heer Gijzen voor zijn a- curaat werk. Ook de heer v. Schaik dankte spr. voor diens pro-deo-werk- zaamheden in het belang der vereeni ging- Bij de gehouden bestuursverkiezing wijdde de voorzitter nogmaals eenige woorden van weemoed over het ver trek van den heer G. K. Schuylen burg. Van deze plaats bracht spr. hem nogmaals dank voor zijn voor treffelijk werk als secretaris der ver eeniging. Vervolgens stelde spr. als candidaat van het bestuur de heer H. de Graaf, jarenlang secretaris vaa „S.-Z." en door wiens benoeming men tevens de vereeniging „Soest-Zuid" zou eeren. Daar uit de vergadering geen tegencandidaat werd gesteld, was daarmede de heer de Graaf benoemd, die zijn benoeming aannam. De overige aftredende bestuurslc den; t.w. W. Groart, Ir. J? G. F. Gijzen ea C. Vermaas, zagen hun mandaat eveneens zonder stemlming, verlengd. Het uitbrengen van het jaarverslag van den secretaris was uitgesteld tot den burgemeester ter vergadering zou zijn gekomen. Zijn EdelAchtbare tele foneerde evenwel in de pauze, dat hij oponthoud had gekregen, zoodat hij helaas niet meer ter vergadering kon komen. Na de pauze werd dan ook eerst het jaarverslag uitgebracht, hetgeen ge schiedde door den heer Fortuyn Har reman, gedelegeerd bestuurslid. In 'n volgende editie zullen wij veel uit dit verslag, dat veel wetenswaardigs be vatte, publiceeren, zoodat thans met de bloote vermelding wordt volstaan. Het Jaarverslag werd voor kennisge ving aangenomen; de heer van Noesel stelde daarbij de vraag, in hoever 1e fusie met „Soest-Zuid" van invloed Was geweest op het ledental. De heer Fortuyn Harreman gaf hierop een be vredigend antwoord; plm. 40 van de 60 leden traden toe. Als leden der finantieele commissie voor 1943 werden benoemd de H.H. Schaddelee, van de Bor en Muylaart. 'Dit jaar zal geen pensiongids ver schijnen, hoogstens een gestencilde lijst. Bij de rondvraag kwamen verschil lende punten en desiderata aan de 'orde, waarop wij in een van onze vol gende nummers ook nog nader zullen terugkomen. PINK DOOD IN SLOOT GEVONDEN. De pink, die onlangs vanuit een wei land nabij de Praamgracht was weg- geloopen, is enkele dagen later dood in een sloot gevonden. Een flink scha- depostje voor den eigenaar Z. GESLOTEN SPOORWEGOVERGANG BETREDEN. Wegens het betreden van den geslo ten spoorwegovergang nabij het sta- tiop Soestdijk is bekeurd Mej. A. M. B., woneijde te Soest. VERKEERSOVERTREDINGEN. Wegens het zich vasthQuden aan een automobiel zijn bekeurd de wielrij ders J. V. uit Utrecht en H. H. uit Hilversum. Zonder voor- en achterlicht fietsten des avonds de wielrijders J. H. v. d. A. en P. E., beiden uit Soest, die des wege een bekeuring opliepen. Proces verbaal werd opgemaakt te gen M. v. D.-S. te Soest, wegens het innemen van een standplaats met een' inrichting tot het verkoopen van wa ren op den openbaren weg zonder schriftelijke vergunning van den'Bur- gemeester.. Wederom zijn tusschen 23 uur en 4 uur eenige personen op den openba ren weg aangetroffen, zonder dat zij van een „Sonderausweis" waren voor zien. Het waren J. J. A. S. uit Soest ea de zwerver J. J., die in een hooi berg overnachtte. Beiden werden naar het politiebureau overgebracht en al daar tot 4 uur vastgehouden. De eer ste kreeg tevens nog een bekeuring voor het wielrijden zonder voor- en achterlicht. j Wegens het wielrijden langs de spoorbaan nabij de halte Soest-Zuid is bekeurd H. J. v. M. te Soest. LAREN (N.-H.). Eemnesscrweg (Geïll Catalogus) WENSCHT U EEN GOEDE PORTRETSPECIALIST Kor tegr acht 6, AMERSFOORT,Tel.3536 Uw oude en verbleekte Foto's maken wij weer als n i e u wl OOK AAN HUIS TE ONTBIEDEN! WOENSDAGSMIDDAGS GESLOTEN Geeft U n i nog op voor onzen gecom bineerden, mondelingen en schriftelijken cursus. Examen 1944). IJ. MEIJER - Diependaalschelaan 268 Hilversum Telefoon 9256 Wilt go morgen lel» fi|n» op tafel bren gen? Vraagt U>» winke lier dan nog heden A. J. P. PUDDING voedzaam zuiver AANHANGWAGENTJE OPGE- VISCHT. Uit de rivier de Eem is dezer da gen het geraamte van een aanhang- wagentje opgevischt. De eigenaar kan het bij de politie terug bekomen. ONVOLDOENDE VERDUISTERD. Wegens onvoldoende verduistering van hunne woningen zijn door de controleerende politie bekeurd J. L. aan de Molenstraat en de Wed. K. A. G. v. d. M. v. H.-S. Hun woningen werden voor 3 dagen van den electr. stroom afgesloten. Vanuit de nog niet geopende bios coop aan de Burgemeester Grothestr. was Woensdagavond licht te zien, waarbij bleek, dat een der werklieden blijkbaar onwillekeurig had verzuimd een lichtpunt uit te draaien, alvorens hij het gebouw verliet. De controlee rende politiebeambte verschafte zich tot het gebouw toegang en draaide den betrokken schakelaar om. RUIM 7 KILO VET GESTOLEN. Vanuit een zending vet voor het Sanatorium Zonnegloren, door een Utrechtschen groothandel per bode S. alhier daarheen verzonden, bleken bij aankomst niet minder dan 72 onzen vet te zijn verdwenen. De bode en ma gazijnmeester van het Sanatorium ontdekten bij uitpakken van de pak ken, dat van de 9 bovenste colli der in totaal 31, steeds de bovenste laag met pakjes vet was verdwenen. De politie stelt thans een uitvoerig onderzoek in, waar, wanneer en door wien deze pakjes ontvreemd zijn. STEENEN TEGEN DEN TREIN GEWORPEN. Door de politie zijn opgepakt twee jongens, R. v. d. B. en Th. S., beide scholieren te Soest, die zich onledig hielden met het leggen van steenen op de rails van de spoorbaan en met het werpen van steenen tegen den trein. Na danig te zijn onderhouden over hun onverantwoordelijk optreden, zijn zij later weer heengezonden. DOCHTER WEGGELOOPEN. D. v. A. alhier deed bij de politie aangifte, dat zijn 16-jarige dochter van huis was weggeloopen en hij niet wist, waar zij was. Hij verzocht de f^litie haar op te sporen en terug te brengen naar de ouderlijke Woning. Inmiddels zijn talrijke opsporings maatregelen getroffen. GEARRESTEERD. Door de ambtenaren van den Cen- tralen Controle Dienst is in samenwer king met de gemeentelijke politie aan gehouden de caféhouder G. J. L. al hier, die ervan wordt verdacht de hand te hebben gehad in eenige economische delicten. Hij zal naar elders wtorden overgebracht. Opgericht 1899 Fa J. C. Haks Dz. Directeur: D. HOOLWERF Telefoon 2731 Kantoor: HEUVELWEG 18 BEGRAFENISSEN TRANSPORTEN CREMATIES

Soester Courant | 1943 | | pagina 2