Soest iiuut-etifk. J. MULLER, I C&lti/d Je Pudding S.E.C.wint haar laatsten competitie-wedstrijd. ADVERTENTIËN Juweelen, Goud, Zilver, Inkoop van Bloedkoralen J.TOORENBERG Haarwerken H. E. F. VAN BENTHEM Juist thans.... want zij staat in je j maag en smaakt zoo heerlijk GEVONDEN VOORWERPEN. Zwarte speelgoedauto, te 'bevragen politiebureau; tasch met inhoud, Nieu- weweg 25b; bril met montuur, Kerk straat 16; zwart lederen portemonnaie met inhoud, Stadhouderslaan 25; zil veren oorbel, Kerkpad N.Z. 17a; zakje met vleesch en hoofdkaas, Birktstr. 1. VRIJSTELLINGSBEWIJZEN VOOR TEWERKSTELLING IN DUITSCHLAND. De Provinciale Voedselcommissaris te Utrecht heeft bepaald, dat alsnog in de gemeenten Soeest en Baarn gele genheid zal worden gegeven tot het in ontvangst nemen van vrijstellings- bewijzen voor tewerkstelling in Duitschland voor landbouwers en wie daar verder voor in aanmerking ko men. Dit zijn zij, die werkzaam zijn in den landbouw en den tuinbouw, bene vens degenen, werkzaam bij dorpsam- bachtsbedrijven, voor den landbouw en tuinbouw van belang, vports zij, die werken in een hulpbedrijf van den landbouw, als hoedanig gemelde dorpsambachtbedrijven ook worden beschouwd, Zij, die werken in den boschbouw, vallen niet in de termen om een vrijstellingsbewijsHe ontvan gen. Zooals men zal weten, was reeds voor Paschen de gelegenheid te Soest en Baarn geopend deze vrijstellingsbe- wijzen af te halen, doch door de zeer geringe mate van bekendmaking en den korten termijn, waarop die enke le bekendmakingen openbaar werden gemaakt, is besloten alsnog in elke gemeente een dag zitting te houden voor de afgifte van die vrijstellingsbe- wijzen. Dit nu zal thans te Soest plaats heb ben op Dopderdag 29 April a.s. in Ho tel De Gouden Ploeg en te Baarn voor Baarn en Eemnes op Dinsdag 4 Mei a.s. in Hotel Groeneveld te Baarn. Degenen, die een dergelijk vrijstel- lingsbewijs kunnen verkrijgen, wordt thans met klem aangeraden van deze laatste gelegenheid een dergelijk be wijs te verkrijgen, gebruik te maken, daar verder geen gelegenheid meer zal bestaan zoo'n bewijs af te halen. Men moet zich daarvoor persoonlijk op bo vengenoemde data vervoegen ter plaatse als is vermeld en moet daar zijn persoonsbewijs overleggen. Er Wenscht U op zeer discrete wijze in kennis te komen? Wendt U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoon lijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, in blanco couvert toegezonden door Bureau ,rSuccour", Agathastr. 145, Den Haag. Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren 109 uur. wordt aldaar gecontroleerd, of men aan de vereischten voor het aange vraagde vrijstellingsbewijs voldoet. ACTETASCH VERLOREN. De heer V. v. V. alhier, deed bij de politie aangifte, dat hij zijn actetasch vermiste, waarschijnlijk door hem ver loren op den Eigendomweg of Smits- weg. Tot op heden is de tasch nog niet teruggevonden. JONGENS VERNIELEN EEN BOOMPJE. Het Hoofd der Openbare Lagere School aan de Beetzlaan gaf aan de politie kennis, dat jongens in den tuin der school een boompje opzettelijk hadden vernield. DE INGELEVERDE BOTERBONNEN. De door Mevr. E. bij haar kruide nier F. ingeleverde boterbonnen, waar op zij geen boter had ontvangen en welke bonnen F. fteweerde aan zijn opvolger in de zaak te hebben over gedragen, zullen thans toch nog tot hun recht komen. F. heeft namelijk zich bereid verklaard er voor te zul len zorgen, dat Mevr. E. haar boter ontvangt. 12-JARIGE JONGEN WEGGE- LOOPEN. De heer H. J. H. S. te Soest zond zijn 12-jarig pleegzoontje H. v. L. even een boodschap en gaf hem daarvoor een biljet van 10.mede. De knaap kwam echter niet spoedig terug en later bleek hij heelemaal niet meer terug te komen. De politie werd hier in gemengd, en ontdekte den knaap te Amsterdam bij zijn grootmoeder, waarheen hij zich maar zonder iets te zeggen had begeven. Later is hij van daar door zijn pleegvader weer opge haald. SCHAPENDIEFSTALLEN. Als verdacht de hand te hebben ge had in den diefstal van twee schapen, gepleegd kort voor Paschen ten na- deele van den landbouwer en veehou der H., wonende aan de Birktstraat, zijn thans door de plaatselijke politie aangehouden en in verzekering gesteld M. K., woonwagenbewoner, en K. v. E., wonende te Soesterberg. De scha pen waren inmiddels reeds geslacht terwijl het vleesch was verhandeld. RIJWIEL GESTOLEN. Zondag is ten nadeele van W. K. diens rijwiel, dat onbeheerd en niet afgesloten was geplaatst nabij de R.K. Kerk aan het Nieuwertfoekplein te Soestdijk, gestolen, zonder dat eenig spoor van den dader ontdekt is kun nen wprden. TE LAAT OP STRAAT. Wegens het vertoeven tusschen 23 en 4 uur op den openbaren weg zon der voorzien te zijn van een Sonder- ausweis erv tevens wegens het alstoen wielrijden zonder licht, is bekeurd J. B., wonende te Soest. VERKEERSO VERTREDIN GEN Wegens het wielrijden zonder bel is bekeurd S. D. M. uit Soest. Op den Korte Hartweg heeft de sur- veilleerende politie wederom een lede ren voetbal afgenomen van voetbal lende jongens, die blijkbaar maar hier te Soest niet willen afleeren dat na te laten. S. d. Z., te Soest, werd Maandag bekeurd wegens het wielrijden des avonds na zonsondergang zonder dat zijn rijwiel van de voorgeschreven verlichting was voorzien. Openluchtvergadering te Soest. (Vervolg van pag. 1) munisten tezamen met de Russische broeders het feest van den eersten Mei zullen vieren. Spr. schilderde wat ons te wachten staat als Engeland in Nederland zou komen. Er zou geen uit komst meer zijn, het Vaderland zou een puinhoop zijn en het leven van tienduizenden afgesneden. Er zijn er ook, die zeggen: van Engeland ver wachten we het niet meer, maar van Rusland. Maar dan zal het bloedbad beginnen voor den mensch, die Volk en Vaderland lief heeft. Verwacht gij het van de Amerika nen, die met bommen strooien? Of ver wacht gij het van den Nederlander? Maar dan zult gij terug moeten ko men bij de Nat. Soc., of gij wilt of niet. Wij, Nat. Soc., zijn geen slappelingen ei kruipen niet achter de weermacht van een andere Staat. Wij weten, dat de eenige garantie, om te overwinnen, ligt bij Adolf Hitier. Wij zijn geen Hit- Ierknechten. Wij zullen U den weg wijzen! In dezen tijd zijn onze oogen en ooren wijd open, omdat wij weten, op welke wijze wij volk en vaderland moeten redden. Wilt gij in Nederland kunnen spreken van UW Nederland," dan ligt de garantie bij den Leider Mussert. Wij staan niet tegenover U met haat of verachting, omdat wij weten, dat U nog niet begrijpen kunt. Menschen, riep spr. uit, begrijpt toch, dat deze tijd beslissend zal zijn of Nederland, Nederland zal blijven. Wij zien in Hitier den bouwer van het nieuwe Europa en wij weten, dat Nederlana daarin de plaats zal krij gen, welke het verdient. Wanneer het Nederlandsche volk in dezen tijd, maar wacht tot het waard is in het Nieuwe Europa zijn iplaats te verdienen, dan hebben wij geen recht van spreken Maar als de verwachtingen niet uitstij gen boven Engeland en Amerika, dan gaat dit volk Van Nederlanl ten gronde. Wij zeggen echter neen, dit volk mag niet verloren gaan. dit stuk Moeder land zal behouden worden. Spr. eindigde met eenige woorden tot zijn Soester kameraden. Leider Mussert roept ons op, te staan achter Hitier, want het gaat om Ne derland en het Vaderland Wij ver wachten weer het uur, dat wüj weer kunnen staan op de blanke top der duinen en we kunnen zingen: ,,'k Heb U lief, mijn Vaderland." Zij roepen tot U, zij die gevallen zijn! Wij zijn tot alles bereid! Leider, beveel, wij volgen U, Hou Zee! (applaus en Hou- zeegeroep). Na beëindiging van deze rede deel de groepsleider Vermey mede, dat hij te allen tijde bereid is om inlichtin gen te verstrekken aan hen, die meer over de N.S.B. willen weten. BEKENDMAKINGEN SOEST. Verdaging der beslissing op een ver zoek om Hinderwet-vergunning. De Burgemeester van Soest, waar nemende de taak van het College van Burgemeester en Wethouders; Gelet op het verzoek dd. 4 Maart van Grüter Copier en Co., Jansveld 30, Utrecht, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het oprichten van een inrichting voor machinale houtbewer king aan den Postweg 10, te Soester berg. Overwegende, dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen binnen den termijn, bepaald in art. 8, le lid, der Hinderwet, daar het onder zoek omtrent de aanvrage nog niet zoover is gevorderd; Gelet op art. 8, 2e lid der Hinder wet, Besluit: de beslissing op het ver zoek te verdagen. Afschrift van dit besluit zal worden gezonden aan den verzoeker en aan het Districtshoofd der Arbeidsinspectie te Utrecht. Soest, 19 April 1943. De Burgemeester voornoemd, A. L. des Tombe. Hinderwet. De Burgemeester van Soest, waarne mende de taak van Burg. en Weth., maakt bekend, dat het verzoek van G. Muys, Da CostSlaan 10 te Soest om in perceel 43a, kadastraal bekend in sectie No. D 2563, gelegen aan den Braamweg een inrichting voor ma chinale houtbewerking te mogen op richten, door hem op heden is ver daagd. Soest, 22 April 1943. De Burgemeester voornoemd, A. L. des Tombe. De Secretaris, J. Batenburg. Hinderwet. De Burgemeester der gemeente Soest, waarnemende de taak van het College van Burgemeester en Wethou ders; Brengt overeenkomstig het bepaalde bij de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter algemeene kennis, dat ter secreta rie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van T. W. C. Nout, A'foortschestraat 4, te Soester berg, om vergunning tot het oprichten VOETBAL. Hoewel S.E.C. Paasch-Maandag met een drietaj invallers naar Utrecht toog om de nog resteerende competite-wed- strijd tegen Kampong te spelen, lukte het toch met 21 over de Utrechtsche studentenploeg te zegevieren. De wind die nu en dan in een storm overging, deed veel afbreuk aan het spel. Voor de na-competitie Afd. Utrecht speelde S.E.C. II te Amersfoort tegen K.V.V.A. Ook S.E.C. II kwam met een zeer gehavende ploeg in 't veld; voor dat de de combinatie eenigszins vlot te, had K.V.V.A. intusschen met 20 de leiding, met welken stand ook de rust in ging. Eerst ruim een kwartier in de tweede helft scoorde S.E.C. II het eerste tegenpunt, het eerste schaap was toen over den dam en snel ach tereen volgden toen nog drie doelpun ten voor S.E.C. II en daar de Amers- foorters geen kans meer kregen om te doelpunten, kwam het einde met een 24 overwinning voor de S.E.C.-reser- ve's. De stand van de na-competitie Afd. C is thans: S.E.C. 4 Quick 4 Be Quick 4 V.V.O.G. 2 De Kievieten 2 K.V.V.A. 3 Eemland 3 1 0 12— 5 7 0 1 16— 7 6 8—7 5 3 3 2 1 1 10 1 0 1 1 0 12 0 0 3 van een smederij in een werkplaats aan den Amersfoortschen straatweg Nr. 4, te Soesterberg op een terrein, kad. bekend in sectie E Nr. 1989 en het daarin plaatsen van 7 electromotoren van resp. 2Vz, 3, 1, 1, 0.3, 0.3 en 0.2 PK, dienende voor de aandrijving van resp. 2 amarilsteenen, een boormachi ne, een veerhamer, een zaagmachine, een boortol en een vuurhaard. Op Dinsdag 4 Mei a.s. zal gelegen heid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Daartoe zal op dien dag des voormiddags elf uur, ter secretarie zitting worden gehouden. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep tegen de later op het verzoek te ne men beslissing alleen zij gerechtigd zijn, die op de bovengenoemde zitting in persoon of bij gemachtigde zijn ver schenen om hun bezwaren mondeling toe te lichten. Gedurende drie dagen voor boven- genoemden dag kan ter secretarie van de terzake ingekomen schrifturen kennis worden genomen. Soest, 20 April 1943. De Burgemeester voornoemd, A. L. des Tombe. De Secretaris, J. Batenburg. enz. Taxaties gratis. NIETJWSTR. 20, BAARN. Ook aan huis te ontbieden. TELEFOON 2204 NATUURGETROUW. Kapsels voor dun en grijs haar v. Dames en Heeren. C. HUYGENSLAAN 25A, TELEF. 3498 ZEIST PIANO- enACCORDEON- onderricht. Theorie. Weteringstraat 3 - Baarn

Soester Courant | 1943 | | pagina 3