wik iLuw^etilfc. N.V. E.S.E.D OMROEPERS SOESTDIJK BAARN BEKERT VERDER Ondertrouwkaarfen, i Qndertrouw- circnlaires, 1 Verlovingskaarten, Geboortekaarten, Visitekaarten I SOEST. DE „VISCHKNIPKAARTEN". Niet minder dan ruim 3800 gezins hoofden hebben bij den Keuringsdienst een zoogenaamde „Vischknipkaart" aangevraagd. Alle aanvragen zijn bereids gesor teerd, straatsgewijze, en genummerd en men is reeds aangevangen met het uitschrijven en verzenden van de ge nummerde kaarten. Waarschijnlijk zal de nieuwe rege ling op a.s. Zaterdag kunnen ingaan. GEVONDEN VOORWERPEN. Bijl, Bartolottilaan 11; zilveren arm band, Bosstraat 25; roggebrood, Tal- malaan 10; stamkaart met inlegvel, politiebureau; hond, Beetzlaan 12; por- temonnaie m. inhoud, Willem de Zwij gerlaan 50. VOETBAL. Voor den N.V.B.-beker speelde Baarn op eigen terrein tegen De Zebra's uit Hilversum. Na een spannenden strijd gelukte het BAARN met 32 in de meerderheid te blijden en daarmede de volgende bekerronde te bereiken; de doelman van Baarn had een groot aandeel in deze overwinning door de eminente wijze waarop hij zijn doel verdedigde. Door deze overwinning speelt Baarn vermoedelijk a.s. Zondag tegen 't Gooi. Baarn IZebra's 1 32. Baarn is, na feilen strijd, er in ge slaagd de puntjes in Baarn te houden •en plaatste zich daardoor in de volgen de ronde voor de Bekerwedstrijden. Baarn telde 3 invallers bij den aan vang en speelde de eerste speelhelft met den wind in den rug. Na ongeveer 10 minuten spelen was het de uitste kend spelende v. Es die het eerste Baarnsche doelpunt in de touwen dreef. Baarn bleef ook hierna aanvallen, waarbij de middenvoor kon scoren, na goed aangeven van den links half, (2-0), terwijl even daarna de score zelfs op 30 gebracht kon worden. De Zebra's probeerden het spel te ver plaatsen, maar Baarn bleef het beste van het spel behouden en viel steeds opnieuw aan. Kort voor rust maakte de rechtshalf van Baarn hands in het beruchte gebied; uit de strafschop, welke werd toegestaan, brachten de Zebra's den stand op 3-1. De links half van Baarn, die den moeilijken taak had de rechtsbuiten van de Ze bra's te bewaken, was behoorlijk voor die taak berekend en redde 3 zekere doelpuntenop schitterende wijze. Na rust waren het steeds de bra's die aanvielen, doch de Baarnsche achterhoede stond pal, maar toch wist,- de middenvoor van de gasten een doelpunt te forceeren (3-2). Baarn verplaatste dan het spel naar de an dere helft, waarbij het Zebra-doel ter nauwernood eenige malen aan door boring ontkwam. De Zebra's, belust om den gelijkmaker te boeken,gooiden ten slotte alles op den aanval, maar de Baarn-achterhoede was niet meer te passeeren, mede dank zjj het feit, dat keeper Boudewijn dezen middag in zeer goeden vorm was. Wenscht U op zeer discrete wyze in kennis te komen? Wendt *U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een% persoon lijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „Succour", Agathastr. 145, Den Haag. Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren 109 uur. VERSCHILLENDE GEWES TELIJKE ARBEIDSBUREAUX OPGEHEVEN. Omgezet in bijkantoren. Bij Besluit van den Secretaris-Gene raal van het Departement van Sociale Zaken is het aantal Gewestelijke Ar- beidsbureaux van 37 op 24 vermin derd. Opgeheven zijn onder meer de Gewestelijke Arbeidsbureaux te Amersfoort en Hilversum Voor de Gewestelijke Arbeidsbu reaux te Amsterdam en Utrecht is de volgende indeeling vastgesteld Amsterdam, met de bijkantoren: Bussum, Hilversum, Nieuwer Amstel, Weesp en Zaandam. Utrecht, met de bijkantoren: Amers foort, Doorn, Maarssen, Mijdrecht, Veenendaal, IJsselstein en Zeist. De doorgevoerde reorganisatie brengt uiteraard voor verschillende Gewestelijke Arbeidsbureaux ver grooting van het ambtsgebied met zich mede. Aangezien de opgeheven G. A. B.'s alle in bijkantoren zijn omgezet, waardoor het aantal bijkantoren op 155 is gebracht, zal uit deze concen tratie voor het publiek geen ongerief voortvloeien. BEKENDMAKINGEN SOEST. Straatnamen. De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter openbare kennis, dat hij, ten deze waarnemende de taak van den Gemeenteraad, besloten heeft aan het gedeelte van den Nieuweweg, liggende tusschen de spoorweghalte Soest-Zuid en de Parklaan den naam te geven van „Parklaan", zulks met ingang van 1 Augustus 1943. Soest, 13 Mei 1943. De Burgemeester voornoemd, A. L. des Tombe. De Secretaris, J. Batenburg. Straatnaamverandering. De Burgemeester der gemeente Soest, waarnemende de taak van den Gemeenteraad, heeft het navolgende besluit genomen: Gelezen een schrijven van A. van Asselt, wonende Nieuweweg 115 te Soest, dd. 3 April 1943, verzoekende namens enkele bewoners van den Nieuweweg, aan het gedeelte van dien weg, liggende tusschen de spoorweg halte Soest-Zuid en de Parklaan, een andere benaming te geven; iGelet op het rapport van den Di recteur van Gemeentewerken dd. 6 Mei 1943, Nr. 14/; besluit aan het ge deelte van den Nieuweweg, liggende tüsschen de spoorweghalte Soest-Zuid en de Parklaan den naam te geven van „Parklaan", zulks met ingang "van 1 Augustus 1943. Soest, 11 Mei 1943. De Burgemeester voornoemd, A. L. des Tombe. De Secretaris, J. Batenburg. Overtreding Warenwet. De Burgemeester der gemeente Soest, waarnemende de taak van het College van Burgemeester en Wethou ders, brengt ter openbare kennis, dat bij vonnissen van het Kantongerecht te Aritersfoort van 11 Maart 1943 "de navolgende personen zijn veroordeeld wegens het te Soest verkoopen van waren, dit niet voldeden aan de eischen, gesteld-krachtens de Waren wet; 1. wegens overtreding van het Standaardisatiebesluit: a. Wilhelmus Theodorus Kok, Steen- hoffstraat 45, Soest, tot 60.boete subs. 15 dagen hechtenis (verkoopen van melk met 1,65 vet); b. Cornelis Gerardus Vernooij, Beu kenlaan 7, Soest, tot 35.boete subs. 7 dagen hechtenis (verkoopen van melk met 1,15 vet); 2. 'wegens overtreding van art 7, 2e van het Melkbesluit: Hendrik Petrus Schimmel, Kerkpad Z.Z. 11, Soest, tot 25.boete subs. 5 dagen hechtenis (verkoopen van karnemelk waaraan op 100 deelen om streeks 4 deelen water waren toege voegd) 3. wegens overtreding van art. 2, 2b van het Melkbesluit: Cornelis Fonteijn, Braamweg 73, Soest, tot 40.20.— boete subs. 10 5 dagen hechtenis (verkoopen LOGIES IN PENSIONS VOOR KORTER DAN 5 DAGEN. De Directeur van het Rijksbureau voor het Hotel-, Café-, Restaurant- en Pensionbedrijf, heeft aan alle bij het Rijksbureau ingeschreven pension houders, die hun bedrijf uitoefenen, onder meer in de provincie Utrecht, met uitzondering van de gemeente Utrecht, toegestaan gedurende de maanden Juni, *Iuli, Augustus en September 1943 logies tegen betaling te verstrek ken voor korteren duur dan 5 dagen. Een en ander onder voorwaarde, dat ten aanzien van gasten, aan wie voor korter dan 5 dagen logies wordt ver strekt, de volgende bepalingen worden nageleefd: 1. Bij het ontbijt mag per persoon niet meer dan 10 gram boter (marga rine), geen vleesch of vleeschwaren worden verstrekt, hetzij op uitdrukke lijk verlangen van den gast, tegen af zonderlijk vast te stellen tarief. 2. Indien maaltijden worden ver strekt, moeten de verschuldigde con sumentenbonnen door of vanwege den ondernemer gelijktijdig met de be stelling in ontvangst worden genomen. 0 LANDDIERST jeugd van Nederland: Helpt mede Europa's Korenschuur te vullen I Nog steeds liggen in het Oosten vele vruchtbare gei biedfen te wachten op stoere knuisten, die hen zullen be bouwen. Treedt in de voet sporen van hen, die reeds vorig jaar daarheen zijn getrokken. Strijdt met hen mede in den productieslag voor de Europeesche voed selvoorziening. Ook Neder land heeft daar baat bijl Trekt nu de wijde wereld in, brengt iets tot stand en wordt boer op eigen hofstede. s Meldt je aan en vraagt inlichtingen bij het adres: Monseigneur Van de Wete ringstraat 118 Utrecht van taptemelk waaraan op 100 deelen omstreeks 10 deelen water waren toe gevoegd); 4. wegens overtreding van art. 10 van het Broodbesluit: Gijsbert Hilhorst, Kerkstraat 17, Soest, tot 60.boete subs. 15 dagen hech tenis (verkoopen van roggebrood, met een te laag gehalte aan droge stof). De vonnissen zijn onherroepelijk ge worden op 26 Maart 1943. Soest, 10 Mei 1943. De Burgemeester voornoemd, A. L. des Tombe. De Secretaris, J. Batenburg. WIJZIGING KANTOORUREN DISTRIBUTIEKANTOOR. Voortaan alleen des ochtends geopend De Distributiedienst van Soest maakt bekend, dat de uren waarop de loket ten voor het publiek zijn geopend als volgt zijn gewijzigd: Kantoor Kerkpad Z.Z. 55: Maandag tm. Vrijdag, Afd. 1 t.m. 5, van 8.30- 12.30 uur; 's middags gesloten. Voor bijzondere gevallen (arbeiders buitenland) zal echter 'gelegenheid be staan, '«middags geholpen te worden. Zaterdag, Afd. 1 t.m. 5, van 8.30-10 uur. Bijkantoor Soesterberg. Maandag en Woensdag: 9.30-12 uur. Dinsdag, Donderdag en" Vrijdag: 9.30-12.30 uur. Uitreikingslokaal Steenhoffstr. (St. Jozefgebouw). Maandag t.m. Vrijdag: 9.00-16.30 u. Zaterdag: 9.00-11.00 -uur. Uitreikingslokaal Rademakerstraat, Soesterberg. Alleen Zaterdag (3 x per 4 weken): 9.00-12.00 uur. BEKENDMAKINGEN BAARN. LUCHTBESCHERMINGS DIENST „Probebetrieb" des Luftschutz-Alarmgerats (Sirenen) findet am Donnerstag den 20. Mal 1943 im Vormittag statt. Es wird der lange Dauerton (Entwarnungssignaal) einmaal (eine Minute) zu horen sein. Findet der „Probebetrieb" aus besondern Grim den nicht statt,a so erfolgt neue Be- kanntgabe. Baarn, den 14. Mei 1943. Der örtliche Luftschutzleiter, H. Froonhof. „PROEF ALARM" op Donderdag 20 Mei 1943 zullen de Luchtbeschermingssirenes in den voor middag bij wijze van proef in wer king worden gesteld. Daarbij zal het signaal „Luchtalarm geëindigd" (één minuut gelijkmatige toon) gegeven worden. Voor het geval deze proefneming om bijzondere redenen niet zou doorgaan, volgt voor het eerstvolgende proef- alarm een nieuwe bekendmaking. Baarn, 14 Mei 1943. De Burgemeester, Plaatselijk Luchtbeschermingsleider, H. Froonhof. P. 1379/1. Verantwoordelijk voor het redactioneele gedeelte van den inhoud: C. Haver, Hoofdredacteur. Soestdijk. Verantwoordelijk voor de advertenties: J. J. Immerzeel, Soestdijk. Uitgave en druk van: N.V. Eerste Soester Electri- sche Drukkerij, van Weedestraat 7, Soestdijk. KengetalK 2253. TE KOOP Ras- en.Slacht- konijnen, vanaf 4.Boes mans, Borneostr. 14, Baarn. Gevraagd 1 of 2 jonge EKSTERS. Hamaker. Eem- nesserweg 19, Baarn. Telef. 2627. TOMATENPLANTEN TE KOOP, potkluit, 10 cent per stuk (na 6 uur), van den Berg, Zandvoortweg 26, Baarn. TE KOOP GEVRAAGD bruine Damesschoenen, maat 36-37 of te ruilen tegen Swagger. Taling, Eemnesser- weg 37, Baarn. VERLOREN Zakportefeuil- le met geld en distributiebe scheiden. Terug bezorgen Nassaulaan 38, Baarn. Goede belopning voor den eerlijken vinder. Nette flinke jongen, 15 jr., zoekt WERKKRING, prima ref. Salaris 8.^ per week of tegen genot van enkel volle kost. Adres te bevr. Boekhandel Boering, Baarn. WIE RUILT 2 paar goede kinderschoentjes, maat 23, voor maat 24 of 25. Nassau- laan 7, Soestdijk. Voor direct gevraagd flin ke WERKSTER. City-Thea ter, Soestdijk. Aanmelden a. het- Theater. mogen wij voor korten 1 tijd weer drokken.

Soester Courant | 1943 | | pagina 3