Soest B ikuuLefyd. aarn Nogmaals Maakt gebruify van de tunnel te Baarn. Inlevering van Radio-ontvang toestellen te Soest. Baarn ve JAARVERGADERING COOP. BOERENLEENBANK. De jaarlijksche algemeene vergade ring van de Coöp. Boerenleenbank, alhier, zal word^ gehouden op Vrij dag 4 Juni a.s., avonds te 8.00 uur, in café „De Gouden Ploeg." Het bestuur stelt voor het mandaat van het aftredende bestuurslid, den heer W. v. Hofslot Gzn. en van het aftredende lid van den Raad van Toe- zacht, den hr. A. I. Stalenhoef, te ver lengen. Ter voorziening in de vacatu re in den Raad v. Toezicht, wegens het overlijden van den heer Ant. Hilhorst Pzn., stelt het bestuur voor den heer P. A. Hilhorst, Birktstraat 58, te Soest, te benoemen. In deze vergadering zal worden voorgesteld, onderstaande balans vast te stellen. Het winstsaldo over 1943 bedraagt 3306.23. DE BALANS. Bezittingen Inhoud der kas op 31 December 1942 54.469.72 Uitstaande voorschotten 911.786.08 ^Te goed in loopende rekening 1.205,519.83 Nog te vorderen rente van voorschotten 2.927.26 Nog te vorderen rente van effecten 825.42 2.175.528.31 Schulden Spaargelden verschul digd aan de spaarbank 2.053.727.75 Rekeninghouders 33.221.20 Reservefonds 81.678.85 Disconto jschatkistpro- messen ten gunste van 1943 3.594.28 Saldo Winst 3.306.23 2.175 528.31 16 TREKKERS VERTOEFDEN DES NACHTS IN DE OPEN LUCHT. Bij de regelmatige contróle, die de politie speciaal des Zaterdagsavonds uitoefent op een aan de Parklaan ge legen kamphuis, bleek dit kamphuis zoo overvol te zijn, dat men een groot aantal gegadigden had moeten terug zenden. Waar vermoed werd, dat deze trekkers en treksters elders een on derdak zouden hebben gevonden en wellicht in de open lucht, werd een onderzoek ingesteld in den bekenden hooiberg van den heer Peter van den Breemer aan den Olijkeweg. Inder daad was de vondst daar groot; niet minder dan 16 trekkers, benevens 1 landlooper werden daar aangetroffen. Waar een verblijf tusschen 11 en 4 uur in een hooiberg als verblijf in de open lucht wordt aangemerkt, Werden allen naar het politiebureau overge bracht, en aldaar vastgehouden tot 4 uur. In verband met de omstandighe den, zooals die waren gebleken, werd besloten ten deze aan allen een aan kosten onderworpen politioneele waar schuwing te geven, waartoe sinds kor ten tijd de mogelijkheid bestaat. Al len kregen een geringe boete direct te Wenscht U op zeer discrete wijze in kennis te komen? Wendt U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoon lijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „Succour", Agathastr. 145, Den Haag. Telef. 2 lijnen 770754-77t713. Kantooruren 109 uur. betalen, waarmede allen accoord gin gen; direct werd betaald. De landloo per H. O. bleek daarenboven ook nog gesignaleerd te staan in het Algemeen Politieblad voor eei\ nog te betalen boete van 6.die hij na eer^jge aarzeling tenslotte ook betaalde. SCHOLIER STAL 200 BOTER BONNEN. De melkhandelaar G. J. A. S. aan den Kostverlorenweg, deed bij de po litie aangifte van den diefstal te zij nen nadeele van een 200-tal boter bonnen, die hij vermiste. Als verdacht van dezen diefstal te hebben gepleegd, werd door de politie aangehouden de 13-jarige scholier R. J. d. B., die in ar rest werd gesteld. Bij-- onderzoek bleek, dat hij op meerdere dagen bij zijn buurman S., meer speciaal op Vrijdagmiddagen, als deze niej; tehuis was, een ongenood bezoek bracht en daarbij telkens hoeveelheden boter bonnen stal. Ook werden bij hem aan- - getroffen eenige melk- en kaasbonnen, benevens een cómplete tabakskaart, waarvan hij de herkomst niet kon op geven. Reeds eerder was deze veel be lovende jongeling in aanraking geko: men met de politie wegens verval- sching van een suikerbon, doch toen maals was hij er met een flinke schrobbeering afgekomen. Ditmaal was het echter veel ernstiger, terwijl de jongeling onverbeterlijk blfeek. Te gen zijn moeder had hij beweerd bo terbonnen te koop te weten en deze moeder vroeg niet verder en kocht de boterbonnen van zoonlief voor 0.50 per stuk. Waar zij aldus niet minder dan 22 bonnen, dus voor 11.had overgenomen van haar zoon, hetgeen de politie geenszins normaal achtte, zoodat vermoed werd, dat het hier mede een geval van heling betrof, werd ook deze moeder, Mevr. J. d. B.- v. S; aangehouden en in verzekering gestéld. De rest der ontvreemde bon nen werd in bèslag genomen, terwijl het onderzoek nog wordt voortgezet. ERNSTIG ONGEVAL. Nabij de M.U.L.O.-school aan de Willem de Zwijgerlaan vond een ern stig ongeval plaats. Een met een paard bespannen zware sleepers wagen', van W H. v. A., alhier, beladen met hou ten deele, reed in de richting naar den rijksstraatweg, doch nabij de Mulo- school schoot het lamoen van onder den wagen uit, waardoor de bestuur^ der den wagen niet meer in zijn macht had en deze het trottoir opreed, mid den tusschen een groep meisjes, leer lingen der Mulo-school in. Deze sto ven uit elkander, doch de 18-jarige Mej. W. M. L. kwam bekneld tusschen eer. paal en den wagen, waardoor zij ernstige inwtendige kneuzingen opliep. Dr. P. G. de Vos verleende haar de eerste hulp, waarop zij naar hare wo ning werd overgebracht. Een nader onderzoek naar de schuldvraag wordt ingesteld. SCHAAP GESTOLEN. Ten nadeele van v. H., werd van een terrein aan de Bosstraat een schaap ontvreemd, uit een daar aan wezig hok. Van den dader werd tot op heden ,-nog niets ontdekt. ACHT KIPPEN ONTVREEMD. Kippen zijn geliefde artikelen bij de dagdieven. Dat bemerkte M. aan den Nieuweweg, die moest ondervinden, dat van hem niet minder dan 8 '-:p^n werden gestolen. KNAAPJE ZOEKGERAAKT. Het 2-jarig zoontje van d. B., wo nende aan den Klaarwaterweg, was een der laatste dagen plotseling zoek en nergens te vinden. De politie werd hierin gemengd; eenigen tijd later kwam bericht van de Baarnsche poli tic, dat een knaapje te Baarn was ge vonden, beantwoordende aan het ge geven signalement. Dit bleek inder daad het verdwenen jongetje te zijn, die daarop naar de ouderlijke woning werd teruggebracht. VRACHTAUTO IN BRAND. Vrijdagavond te half acht geraakte een vrachtauto, bestuurd door A. F. uit Amsterdam op de van Weedestraat nabij den spoorwegovergang in brand. De chauffeur had aanvankelijk niet bemerkt, dat zijn wagen brandde, doch werd door het publiek daarop Het is niet voor de eerste maal, dat al te haastige reizigers te Baarn, die meenden dat de tunnel daar voor niets is gemaakt, zich voor den Amersfoort- schen Kantonrechter hadden te ver antwoorden, omdat zij over de spoor baan liepen om tijdig een trein te kunnen halen. Dit euvel neemt hand over hand toe, zooals de Ambtenaar van het O.M. zeide, en daarom zullen er in de toekomst hoogere straffen worden gevraagd. Den heeren van de pers werd verzocht déze waarschuwing te vermelden, opdat ieder daarmede rekening kan houden, want aan deze onhebbelijkheid moet een einde ko men. Wederom haddeh .twee reizigers zich te verantwoorde^. De eerste ver dachte, een inwoner van Ouderamstel, gaf het feit ruiterlijk toe. Hij wast, dat hij niet over de spoorbaan mocht loopen, maar hij was laat en daarom beging hij de overtreding. De Kanton rechter maakte hem er op attent, dat een minuut van onbedachtzaamheid hem veel onaangenaams heeft be zorgd. Want door de aanhouding door de politie kon hij den trein niet halen en dit kostte hem een halven dag op onthoud. Het schijnt in Baarn echter een gebruikelijke gewoonte te zijn ge worden de tunnel te negeeren, van daar de waarschuwing van het O.M. In dit geval werd nog 4.subs. 2 dagen' geëischt, maar het wordt hoo- ger! De Kantonrechter was het met dezen eisch eens en veroordeelde verd. conform. De tweede reiziger, die zich voor zoo'n feit had te verantwoorden, maakte bezwaar tegen de tergend langzame wijze waarop hij aan het lo ket geholpen werd. Hij was een kwar tier voor het vertrek van de trein aan het loket, zoodat hij meende voldoen den tijd te hebben. Ook had hij be zwaar tegen het feit, dat men ter plaatse een val had opgesteld. De ma- réchaussée kwam onverwacht te voor schijn: Sympathieker had 't geweest, wanneer men de reizigers vooraf ge waarschuwd had. Deze wijze van han delen kon verd. niet bewonderen. De Ambtenaar eischte ook hier 4.- subs. 2 dagen, doch de Kantonrechter wilde rekening houden met het lange wach ten en legde verd. 3.subs. 1 d. op. Een kwestie van slordigheid. Een inwoner van Baarn had zich te verantwoorden, omdat hij zijn woning niet verduisterd had. Hij gaf toe, wat slordig te zijn geweest door de zwarte verduisteringsgordijnen niet te laten zakken. Nog nimmer had hij een' aan merking gehad en verd. heeft het aan zijn sympathiek optreden te danken, dat de Kantonrechter den eisch van den Ambtenaar, 10.subs. 5 dagen terugbracht tot een vonnis van 5.— subs. 2 dagen. Wel zien, maar niet aankomen. Twee Bunschoter fabrieksarbeiders hadden op zekeren dag drie overtre dingen tegelijk begaan. Zij hadden ge- •vischt met een wargaren, doch had den geen acte, bezaten geen vergun ning om met een wargaren te visschen en hadden bovendien geen toestem ming van den inspecteur van de vis- scherij. Een der jongens vertelde, dat zij als Bunschoter jongens dagelijks veel visch zien, maar nimmer de kans krijgen eens een zoodje te bemachti gen. De Kantonrechter merkte op, dat in Amersfoort ook weinig visch is en de bevolking moet er toch ook genoe gen mede nemen. Waarop een der ver dachten antwoordde, dat de Amers- foorters de visch niet zien, maar in Bunschoten komt veel visch, maar fa brieksarbeiders kunnen er evenmin aankomen. En het is hard de visch wel te zien en er nimmer eens van te profiteeren. Ook hier liet de Ambtenaar, mr. Van Oppenraay, een waarschuwing hooren, die de Spakenburgers ter har te moeten nemen. Nu de tijd van het visschen weer aankomt, worden er ook weer overtredingen begaan, maar spr. zal zeer zware straffen eischen om een en ander tegen te gaan. Tegen beide verd. eischte hij in totaal 10.1 subs. 5 dagen. De Kantonrechter maakte er 6.subs. 3 dagen van. attent gemaakt. Met behulp van enke le omstanders werd het vuur gebluscht met enkele emmers water. De inmid dels gewaarschuwde brandweer, die spoedig verscheen, behoefde niet meer handelend op te treden. Er bleek, dat enkele groote papieren zakken nabij den generator hadden gelegen en daar door hadden vlam gevat. De achter wand aan de buitenzijde liep brand schade op, terwijl twee reservebanden ook eenige schade opliepen. De auto was niet verzekerd. KOE UIT WEILAND'GESTOLEN. Vanuit een weiland aan de' spoor lijn Amersfoort-Baarn werd in den nachf van Woensdag op Donderdag een koe gestolen ten nadeele van den landbouwer en veehouder G. M. Een met de rijksspeurhond-.Wanda inge steld onderzoek bracht geen sporen aan het licht. Het onderzoek wordt voortgezet. EFECTENCOUPONS ZOEKGE RAAKT. Door den Soester inwoner R. is aan gifte gedaan, dat bij hem eenige cou pons van effecten waren zoekgeraakt en hij deze op straat had verloren, to taal een waarde vertegenwoordigende van plm. 50.-. Deze coupons werden door een agent v. politie gevonden, zoodat de betrokkene spoedig weer in het bezit van zijn eigendom kon wor den gesteld. GESLAAGD. Voor het op 28 April 1943 te Utrecht gehouden examen voor Machineschrij- ven en Stenografie slaagden onze plaatsgenooten: voor Stenografie: T. Staal, D. de Ruig, A. den Besten en T. Segers. Op 1 Mei 1943 te Veenendaal slaag den onze plaatsgenooten: voor Machi- neschrijven: G. v. d. Pol, A. den Bes ten, p. de Lange, J. Roelofsen, Starke W. Schmidt en A. Frankena. Voor Stenografie: A. den Besten. RIJWIEL GESTOLEN. Ten nadeele van den heer K. PI. werd uit een rijwielstalling een rijwiel ontvreemd. KOE VERMIST. De heer B. t^ Hilversum deed aan gifte, dat een koe van hem, welke zich in een weiland achter het Kamp Dra kenburg bevond, gestolen is. DIEFSTAL VAN PORTEMONNAIE. Van eeningezetene werd "een por- temonnaie 'met geld en andere be scheiden gestolen. BACH-CONCERT. Het reeds eerder aangekondigde Bachconcert zal thans plaats vinden a.s. Vrijdagavond. ZIJDE RUPSENCULTUUR IN BAARN In „Mededeelingen", het Orgaan van de Ned. Zijdeteeltvereeniging, wordt de aandacht gevestigd op de cocon- kweekerij van den heer C. G. Werner, alhier, die dit jaar een vrij goed be drijf gaat beginnen. Een bezoek aan deze coconkweeke- rij zal zeker Worden toegestaan; half Juli is daarvoor de meest geschikte tijd. VORMINGSCURSUSSEN N.V.D. Aan hen, die van plan zijn een der vormingscursussen bij te wonen van den N.V.D., welke gehouden zullen worden in de onlangs geopende Vor- mingsschool „De Cauberg" te Valken burg (L.); zij medegedeeld, dat geen levensmiddelenbonnen meer behoeven te worden medegenomen. Wel moet men zelf zorgen voor 2 lakens, 1 sloop en toiletbenoodigdheden, terwijl het gewienscht is. dat men zich spoedig opgeeft. Zooals bekend, is de cursus voor vrouwen van 21-23 Juni en voor mannen van 24-26 Juni a.s. Reiskosten en loonderving worden door den NVD vergoed. Ingevolge de Beschikking van den Höheren SS- und Polizeiführer (Be- fehlshaber der Sicherheitspolizei) dd. 13 Mei 1943, zijn alle zich in het bezet te Nederlandsche gebied bevindende radio-ontvangtoestellen met t o e- behooren en reserve onderdeelen met ingang van 13 dezer verbeurd verklaard. De plaatselijke politie gezagsdrager maakt ter uitvoering van deze beschik king bekend, dat de in deze gemeente verbeurd verklaarde toestellen met toebehooren en eventueele reserve- onderdeélen op onderstaande data en plaatsen moeten worden ingeleverd In het gebouw St. Ludgardus Vredehof straat No. 3. Van 8.30 uur tot 12.30 uur. Maandag 31 Mei 1943: Akkerweg, Alb. Hahnweg, Anna Paulownalaan, Bak- kersweg, Beckeringhstraat, Eiken- horst\weg. Dinsdag 1 Juni 1943: even huisnum mers Beetzlaan en Dorresteinweg. Woensdag 2 Juni 1943: Emmalaan, Hartweg, Hellingwieg, Louise de Co- lignyplein. Korte Bergstraat. Vrijdag 4 Juni 1943: Heuvelweg, Ko- ninginnelaan (tot huisnummer 50). Maandag 7 Juni 1943: Korenweg, Kor te Hartweg, Kostverlorenw., Krom- meweg. Dinsdag 8 Juni 1943: Koninginnelaan (boven No. 100), Utrechtscheweg, Mariastraat, Maatweg. Woensdag 9 Juni 1943Praamgracht, Regentesselaan, Nieuwstr., Pijnen burgerlaan. Dondftrdag 10 Juni 1943: Vredehofstr., Zwaluwenweg, Merelweg, Wieksloo- terweg W.Z. Van 14-18 uur. Maandag 31 Mei 1943: Belvédèreweg Burgemeester Grothestraat. Dinsdag 1 Juni 1943: oneven huisnum mers Beetzlaan en Dorresteinweg. Woensdag 2 JUni 1943: Louise de Co- lignylaan, Korteweg. Vrijdag 4 Juni 1943: Koninginnelaan (van No. 50 tot No. 100), K. Brinkw. Maandag 7 Juni 1943: Laanstraat, Lan ge Bergstraat. Dinsdag 8 Juni 1943: Noorderweg, Mecklenburglaan, Pelikaanw., Nach- tegaalweg. Woensdag 9 Juni 1943: Schrikslaan, Vinkenweg, Staalwijklaan, Vaarde- hoogtweg. Donderdag 10 Juni 1943: Stadhouders- laan, le Weteringpad, 2e Wetering- V pad. In het Gebouw St. Joseph: Steen- hoffstraat No. 30, ingang Uitrei kingslokaal Distributiekaarten. Van 8.30 uur-12.30 uur. Maandag 31 Mei 1943: Beethovenlaan, Beukenlaan, Eemstraat. Dinsdag 1 Juni 1943: Kerkpad N.Z., Woensdag 2 Juni 1943: Kerkpad Z.Z (huisnummer 1 tot 50), Molenstraat, (huisnummer 1 tot 50). Vrijdag 4 Juni 1943: Klaarwaterweg, Middelwijkstraat. Vrijdag 11 Juni 1943: even huisnum mers Nieuwe Weg en O. Grachtje. Dinsdag 15 Juni 1943: Lindenlaan, Spoorstraat, Remibrandtlaan, Paulus Potterlaan, Pr. Hendriklaan, Ring weg. Woensdag 16 Juni 1943: Steenhoffstr. Donderdag 17 Juni 1943: v. Weedestr., Wijnand Toplaan. Van 14-18 uur. Maandag 31 Mei 1943: Eemweg, Dal- weg, ;F.C. Kuyperstraat, Gr. Melm, St. Josephstraat, Kerkpad Z.Z. (huis nummer 50 en daarboven), K. Melm- weg, Korte Kerkstraat, Kruisweg. Dinsdag 1 Juni 1943: L. Brinkweg. Woensdag 2 Juni 1943: Molenstraat (huisnummer 50 tot 100), Molenweg, Nassaulaan, Mendelssohnlaan. Vrijdag 4 Juni 1943: Molenstr. (huis nummer 100 en daarboven), Oranje- laan, Pieter de Hooghlaan. Vrijdag 11 Juni 1943: oneven huis nummers Nieuweweg en O. Gracht- Je. Dinsdag 15 Juni 1943: Smitsweg, Soes- terengweg, Sophialaan, Stationsweg. Woensdag 16 Juni 1943: Talmalaan, Torenstraat, Verl. Talmalaan, Donderdag 17 Juni 1943: Willem de Zwijgerlaan, Wald. Pyrmontlaan. In het gebouw ElthetoDriftje No. 4. Van 8.30 uur tot 12.30 uur. Maandag 7 Juni 1943: Banningstraat No. 1-11, Bartolottilaan, De Beau- fortlaan, van Beuningenlaan, den Blieklaan, Buntweg. Dinsdag 8 Juni 1943: even huisnum mers Birktstraat en Da Costalaan. Woensdag 9 Juni 1943: Bosstr., Eigen domweg. Donderdag 10 Juni 1943: Hartmanlaan, le Heeserlaantje, 2e Heeserlaantje, Kolonieweg. Vrijdag 11 Juni 1943: Kerkstraat, Olij- keweg, Hooiweg, Henriëtte Blaekw. Dinsdag 15 Juni 1943: Peter v. d. Bree- merweg, Ossendamweg, O. Utrecht scheweg, Middenlaan, Kooiweg. Woensdag 16 Juni 1943: even huisnum mers Soesterbérgschestraat en Vos-* seveldlaan. Donderdag 17 Juni 1943: Verlengde Kolonieweg, Schoutenkampw., Veen- zoom. Van 14-18 uur. Maandag 7 Juni 1943 Braamweg, Driehoeksweg. Dinsdag 8 Juni 1943: oneven .huisnum mers Birktstraat-en Da Costalaan. Woensdag 9 Juni 1943: Driftje, Duin weg, Eikenlaan, EricaWeg, Ferdinand Huycklaan, De Genestetlaan. Donderdag 10 Juni 1943: Gallenkamp Pelsweg, Heideweg, Kerkdwarsstr., Hildebrandlaan. Vrijdag 11 Juni 1943: Van Lenneplaan, Klein Engendaalweg, Van Lyndenl. Dinsdag 15 Juni 1943: Plasweg, Spar renlaan, Stapelplaats Den Dolder, Schoolstraat, Veenpad. Woensdag 16 Juni 1943: oneven huis nummers Soesterbergschestraat en Vosseveldlaan. Donderdag 17 Juni 1943: Wiekslooter- weg O.Z., Parklaan, Vondellaan, woonwagenkamp, St. Willebrordus- straat, Zoom, Veldweg. In het Bureau v. Politie, Amers- foortschestraat 12, te Soesterberg, tusschen 9 uur en 13 uur, op 1 Juni 1943 door bewoners der Amers- foortschestraat (evenzijde). 2 Juni 1943 door bewoners der Amers- foortschestraat (onevenzijde). 2 Juni 1943 door bewoners der*Rade- makerstraat. 4 Juni 1943 door bewoners der Ban ningstraat, Lt. Koppenlaan, School- weg. 7 Juni 1943 door bewoners van den Postweg, Postdwarsweg, Schooldw.- weg, Sportweg. 8 Juni 1943 door bewoners v. d. Verl. Postweg, Verl. SchoolWeg. 9 Juni 1943: door bewoners van de Van Maarenstraat, Kampweg. 10. Juni 1943 door bewoners van het Sinnemaplein, Dijkhuisstraat, An- driessestr., Verl. Tempellaan, Oude Tempellaan, Paltz. De voor de inlevering no-dz^kelijke formulieren zijn tegen betaling van 5 cent per stuk verkrijgbaar aan het Postkantoor. Voor elk toestel moet zoo'n formu lier worden medegenomen. De invul ling, welke met de schrijfmachine, of met blokletters moet geschieden, kan desgewenscht aan den ambtenaar van het inleveringsbureau worden ver zocht. Ten aanzien van de inlevering van radio-ontvangtoestellen door geëvacu- eerden, die hun toestellen in de ont ruimde woningen elders hebben ach tergelaten, zijn nadere inlichtingen te bekomen op het politiebureau. Aan de in te leveren toestellen moet door den eigenaar een label worden bevestigd, groot 10 x 15 c.M., met de vermelding van naam en woonplaats van den eigt nummer van Zij die k Beschikking zijn, doch hu komen, zijn Soest, 24 l De 1 Eemland bei ning ii Het is Baa de bekerron< 5-1 van 't G heeft Baarn partij gegeve neemt, dat hi invallers telc spelen, nam reeds spoedij gelijk; van e achterhoede summers ha: achtereen vie waarvan eeni teit. Na de r een 5-1 voor. ook Baarn h Hilversumme: voorsprong t de Baarn-vo; heid meer kre loopen, kwan overwinning SEC II hee in de na-cor verdiend met liezen. De Ei frisch open sp helft zat er s< rust kwam m de tweede fc goed tegen e tegen het eii slaagde SEC te verkleinen, voor Eemlani Door deze r bekerd, hetgi was. Baarn 't Gooi bekarr opgave nog d Voor de ru den wind in ging gedrong. hoede wel toe veer 20 minui valler-doelma: stand 1-0 we Baarn alles o lukte het aan spel Mosterd Hard werd e: werkt en Ba; doch ongevee rust werd er maakt, waard kon hernemer door blijkbaai Gooi den stam Na de rust te maken wat maar het bott meer; vooral waren totaal u half was niet hem gewend kwamen meer nood aan een punten kwam Zoo eindigd< door een talri woond, in een Gooi, dat teel de meerdere t< Donker geel laan 5; paar b renhandschoeri P. 1379/1. Ve redactioneele g C. Haver, Hoi Verantwoordel J. J. Immerzee druk van: N.V sche Drukker Soestdijk. Ken

Soester Courant | 1943 | | pagina 2