Baarn Soest T A Ks UuujLeltyth. Brandstoffenhandel Begrafenis Onderneming MID- OMROEPERS Opsporingsambtenaar verscheen niet ais getuige PONY-TAX ftrste Soester KANTONGERECHT AMERSFOORT. Wenscht U op zeer discrete wijze in kennis te komen? Wendt U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoon lijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „Succour", Agathastr. 145, Den Haag. Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren 109 uur. SOB8TDIJK - TEL. 2186 Ritten voor Zon- en Feest dagen TIJDIG bestellen. DE HOOGE VUURSCHE. Naar wij vernemen, is het kasteel „De Hooge Vuursche" in andere han den overgegaan; kooper werd de heer E. Buurke, directeur van de Hotel Mij. Gooiland, te Hilversum. De koop omvat slechts het huis met den tuin, de overige gebouwen en ter reinen zijn het eigendom van den heer' J. A. L. v. d. Bosch gebleven. Gelijk bekend werd het kasteel eenige jaren geleden door brand ver woest, na in exploitatie te zijn ge weest als hotel. Een groot gedeelte der tot het landgoed behoorende bosch- perceelen gingen in eigendom aan den Staat over. De nieuwe eigenaar zal het verbrande kasteel weer opbouwen, waarna het wederom als hotel in ex ploitatie komt. Het kasteel dateert uit 1911, toen het oude landhuis werd afgebroken. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau werden als gevonden aangegeven de onderstaan de voorwerpen: Badpak, werkjekker, padvinders portefeuille, portefeuille met inhoud, autoped, glacé dameshandschoen, cein tuur, portemonnaie met ritssluiting, heeren portemonnaie inh. geld en bon nen, portemonnaie met inhoud, kat, handtaschje. RIJWIEL GESTOLEN. De heer D. uit Oldenzaal deed bij de politie aangifte, dat zijn fiets nabij h^t Station aan hem ontstolen werd. GOEDE BUIT. Mej. W. B. is de dupe geworden van een brutalen tasschendief. Haar hand- tasch werd haar ontrold; in de tasch "waren 140.- aan bankpapier, een ^persoonsbewijs, regu van een fiets en een half pakje shagtabak. TE VOET VERDER. J. T. alhier, die zich in de ijssalon der firma Brey begaf en daartoe zijn fiets buiten liet staan, kwam bij zijn terugkomst tot de ontdekking, dat zijn karretje verdwenen was. AANGERAND. Een Spake/iburgsche schoone is op den Eemweg aangerand door een on bekende man. Het meisje heeft hier van aangifte bij de politie gedaan ea was in staat een signalement van den dader op te geven. Onderzoek Wordt ingesteld. ZIJN KARRETJE KWIJT. Een bewoner van de Hoofdstad heeft op het Stationsplein zijn fiets ver speeld. Dit plein blijkt bij de heeren fietsendieven zeer in trek te zijn; de laatste dagen kwamen daar meerdere rijwieldiefstallen voor. WEIDEN OP HET LAND VAN EEN ANDER. Een' paard, dat toebehoorde aan H. H. liep te grazen in de weide van v. V. Deze heeft het paard overgebracht naar den schutstal, waar de eigenaar het terug kon halen. v. V. beklaagde zich bij de politie, dat hij regelmatig last had, dat men vreemd vee in zijn land deed weiden. fietsen Bestolen bij de R.K. KERK. Zondagmorgen zijn er wederom 2 rijwielen gestolen van bezoekers der E K, Kerk. De benadeelden waren dit maal C. van U. en J. O. PLOTSELING OVERLEDEN. De heer J. B., die Zaterdagavond met een paar kennissen op den hoek Boschstraat-Cantonlaan stond te pra ten, werd plotseling onwel en viel op den grond. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. DRAAD STUKGEREDEN. Door een automobiel, waarop ver voerd werd een betonmolen, waardoor het geheel boven de toegelaten hoogte kwam, is een bovengrondsche' draad van de electrische geleiding aan de Kerkstraat afgereden, waardoor stag- natie in de stroomlevering ontstond. De P.U.E.M. werd gewaarschuwd, die direct de aangerichte schade herstelde. De schade werd tevens onderling ge regeld. BLOEMENDIEFSTAL. Een 7-jarig knaapje, zekere A. A., alhier wonende, nam van een bloe- menstalletje aan de van Weedestraat een 6-tal anjers weg. Dit werd ge merkt en de jongen wérd gepakt en haar het politiebureau overgebracht, alwaar hij flink werd onderhouden en na deze berisping vandaar weer door zijn ouders werd opgehaald. APPELS GESTOLEN. De heer H. F., aan den Olijkeweg wonende, klaagde bij de politie, dat bij herhaling uit zijn moestuin, aldaar gelegen, door jongens appelen werden gestolen. Onderzoek zal worden inge steld. KLACHTEN OVER WINKELIERS. Bij de politie kwamen een tweetal klachten in over winkeliers, een over een groentenwinkel en een andere over een banketbakkerszaak, die bei den niet genegen zouden zijn geweest groenten, respectievelijk gebak te ver- koopen. In beide gevallen bleek na onderzoek hetzij het gevraagde niet meer voorhanden te zijn, hetzij het nog voorhandene reeds werkelijk door anderen besteld en /op bestelling ver- vaardigd. GEVONDEN VOORWERPEN. Portemonnaie meflnhoud, Kerkpad Z.Z. 111; groen kinderbeursje met in- 'houd, Nachtegaal weg 3; 3 zilverbons, van Weedestraat 20; Zwart kinder- gymnastiekschoentje, Oranjelaan 31 zilveren(?) armband, Dorresteinweg 14; beige kinder windmutsje, Anna Paulownalaan 39; 2 huissleutels. Heu- •velweg 10; licht bruin konijn, Soester- 'bergschestraat 99; gereedschapstasch van een electriciën met inhoud, Steen- hoffstr. 42; vulpenhouder, Koningin- nelaan 6. EIKEN WAL ONRECHTMATIG GEROOID. A. G. K., wonende aan de Birkt- straat, deed bij de politie aangifte, dat een grooté partij eiken stobben te zij nen nadeele was ontvreemd. Deze stobben behoorden tot een eiken wal ter plaatse en onderzoek wees uit, dat het F. W., wonende aan den Wieksloo- terweg te Soest geweest was,, die deze wal maaf kalmweg gerooid had. Het was een wal aan de Maarschalker- steeg. Het onderzoek tegen W. loopt nog en proces verbaal zal worden op gemaakt. RIJWIELDIEFSTAL. Mej. B. H. deed bij de politie aah- gifte, dat haar rijwiel, dat zij had neergezet achter hare woning aan de Schoolstraat, helaas onafgesloten, was ontvreemd door een onbekende. Ten nadeele van L. M. V. werd diens rijwiel, dat onafgesloten was.geplaatst voor het postkantoor gedurende zijn verblijf daarbinnen, gestolen. ROGGE EN TARWE GESTOLEN. W. F., wonende aan het Veenpad deed bij de politie aangifte, dat van zijn bouwland aldaar ongeveer een 100 roeden tarwe en plm. 50 bossen rogge waren ontvreemd, doordat de aren er van waren afgesneden.^ Van een bouiwland op den Soester Eng is ten nadeele van G. L. aan het Kerkpad wonende, een hoeveelheid van ongeveer 150 garven rogge gesto len, mede door de aren ervan af te "snijden. De opsporingsambtenaar Volkers te Baarn, in vrijiwilligen diepst bij de luchtbescherming, had op zekeren avond een liohtuitstraling geconsta teerd, waarvan hij proces verbaal had opgemaakt. Omdat de verdachte ont kende, werd V. als getuige opgeroe pen, maar hij verscheen niet, weshal ve de Ambtenaar van het O.M. daar van acte verzocht en tegen V. een vervolging instelde. Verd. gaf het feit toe en motiveerde dit met te zeggen, dat hij 70 uren per week werkt en daarbij ook forens is. Hij gaat 's mor- gens om vijf uur de deur uit en komt daarin soms eerst om 10 uur 's avonds weer terug. Zoodoende weet verd. van geen datum of dag meer af en was daardoor ook den dag vergeten waar op hij als getuige moest voorkomen. De Kantonrechter vroeg hem terecht hoé hij er» nog kans voor zag als vrij williger bij de luchtbescherming dienst te doen, waarop verd. antwoordde, dat hij daartoe door den Burgemees ter van Baarn was opgeroepen. De Kantonrechter bracht den 'man, die zeer correct optrad, onder het oog, dat een opsporingsambtenaar in de eerste plaats gevolg moet geven aan een oproep om als getuige te verschij nen, want anders zouden de zaken in de war loopen. De eisch van den Amb tenaar, mr. Bouma, luidde 15.- subs. 10 d., waarop verd. de uiterste cle mentie van den Kantonrechter inriep, want door zijn lange werkdagen had hij elk begrip van dag en datum ver loren. Het vonnis luidde 10.- subs. 5 dagen. Het persoonsbewijs. Een fabrieksarbeider te Bunschoten was op zekeren avond van zijn werk thuis gekomen en "had zijn jas, waar in zijn persoonsbewijs was geborgen, uitgetrokken en aan den kapstok ge hangen. Daarna was hij naar de schuur op het erf gegaan om de konijnen te voeren. Plotseling kwamen eenige jongens het erf over hollen, want zij werden door de politie gezocht. Toen even later ook twee politiemannen verschenen, vroegen zij verd., of deze de jongens ook kende, waarop deze ontkennend antwoordde. Daarop werd verd. verzocht mede naar de straat te gaan, waar hem £eze vraag werd her haald. Weer gingen de politiemannen met hem het erf op en daarna werd verd. naar zijn persoonsbewijs ge- ZAKMES GESTOLEN DOOR 10-JARIG KNAAPJE. De diefstal van een zakmes uit een werjcplaats van K. en R. aan de Kerk- dwarsstraat, die wij onlangs vermeld den, is thans tot oplossing gekomen, daar namelijk bleek, dat dit zakmes gestolen was door den 10-jarigen H. d. J. uit die werkplaats. De jongen had het mes echter inmiddels weer verlo ren. Hij is naar het politiebureau over gebracht en aldaar flink onderhouden, waarna zijn ouders hem hebben afge haald. Deze zullen aan den benadeelde de schade vergoeden. GESLAAGD. Van de Chr. Uloschool, Hoofd de heer Fokkens, alhier, zijn de navol gende leerlingen geslaagd voor het examen A Gijs Akkerman, Adri de Bruijne, Arnold Hamer, Herman Knottenbelt, Cor Lari'bij, Els Lemmers, Ali Masse- link, Dora van Paddenburg en Henk Staal. Voor het examen Mulo-B: Jaap van der Flier. KINDERVOORSTELLING OPENLUCHT THEATER. Vol, overvol was het Maandagmid-' ■dag in het Soester Openlucht Theater in het bosCh aan de Soesterbergsche- straat, waar onder auspiciën van de V.V.V. „Soest-Vooruit" een groote kin dervoorstelling werd gegeven. Het weer werkte ditmaal eens mede en reeds om half twee was het theater bijna geheel gevuld met een enthou siaste en kleurige kinderschare. Aan de kanten, langs de taluds, vóór tegen den uitgegraven orkestbak aan, ja tot zelfs ter zijde van het eigenlijke too- neel zaten de kinderen, met wie vele volwassen geleiders waren medegeko- men. En toen te 2 uur het gezelschap van Paul Ostra met „Kien Dop in het betooverde bosch" aanving, kon er geen kip meer bij. Het gezelschap had een leuk, aan dachtig en medelevend gehoor en de vraagd. Hij kon dit niet toonen, om dat, zoo als hierboven reeds is mede gedeeld, het persoonsbewijs in zijn jaszak zat. ©e Kantonrechter wees er op, dat een der Ambtenaren eens heeft ge zegd, dat men met het persoonsbewijs niet alleen naar bed, maar ook in het bad moet gaan. Overal moet men het bij zich dragen. De eisch luidde 4.- subs. 2 d., doch de Kantonrechter maakte er 1.- subs. 1 d. van. Voor de reis naar Duitschland. Twee jongens, die zich voor den Arbeidsinzet moesten melden en goed gekeurd waren om naar Duitschland te gaan, wilden voor voldoende pro viand op reis naar het Derde Rijk zorgen en gingen naar Bunschoten om snoekbaars te koopen. Een gemachtig de verscheen voor hen om dit zaakje op te knappen, want de snoekbaars was ondermaatsch en dus mochten de a.s. reizigers naar Duitschland deze niet vervoeren. Bovendien was deze visch in verboden tijd vervoerd, het geen de overtreding verzwaarde. De jongens hebben het op hun reis zonder visch moeten doen, want de snoek baars is in beslag genomen en de vrij heid hergeven om nog wat te groeien. De vertegenwoordiger dezer knapen vertelde, dat zijn „cliënten" pas over een jaar weder in Holland zullen te- rugkeeren, zoodat de ouders in Hol land de boete moeten betalen. Het ri sico is niet denkbeeldig, dat de knapen in Duitschland al het verdiende geid zullen opmaken, zoodat de kans groot is, dat de ouders het geld niet meer zullen terugkrijgen. Daarom riep de gemachtigde de uiterste clementie van den Kantonrechter in. Deze gaf daar aan gehoor en vonniste met 10.- subs. 4 dagen. Alles voor den bijl. „Alles wat op den grooten weg rijdt, moet voor den bijl", had een verbalisant een persoon uit Laren toe gevoegd, die in Eemnes den grooten weg inplaats van het fietspad had be reden. Dit fietspad was door het aan leggen van een smalspoor ernstig be schadigd en voor wielrijders onberijd baar geworden. Verd. wees er op, dat er om het kwartier een auto passeert en dus het gevaar voor wielrijders op dien weg belangrijk is verminderd. De eisch luidde 4.- subs. 3 d., het von nis 3.- subs. 2 d. geheele voorstelling verliep zeer vlot. De kinderen maakten kennis met Kien Dop, met de allerdolste clowns, die hen met hun grappen en grollen bezig hielden, met de vroolijke toovenaar en goochelaar, wiens stukjes aller be wondering afdwongen, met leuke acro baten, die verbazingwekkende toeren deden, met den Woudkoning in zijn ornamenteel gewaad en tenslotte met King Kong, de menschaap, die voor sommige kleintjes in zijn geslaagde griezelige metamorphose wel eens wat beangstigend was, doch tenslotte door allen ten volle werd gewaardeerd. Het was een alleraardigste middag, die aan alle aanwezigen volle tevre denheid heeft gebracht en vooral bij het kleine goedje bijzonder in den smaak viel. Bon 621 verlengd Lm. 14 Augustus. De geldigheid van bon „Algemeen 621", welke recht geeft op het koopen van een extra rantsoen van 100 gram chocoladewerk of suikerwerk, is ver lengd tot en met 14 Augustus 1943. Extra peulvruchten. Voor het tijdvak tot en met 21 Aug. 1943 is bon „Algemeen 635" aangewe zen voor het koopen van een extra rantsoen van 250 gram peulvruchten. v. Weedestr. 41, Tel. 2676 Vondellaan 17, Telef. 2307 SOEST Opgericht 1899 Fa. J. C. Haks Dz. DirecteurD. HOOLWERF. Telefoon 2731 KantoorHEUVEL WEG 18. BEGRAFENISSEN TRANSPORTEN CREMATIES Extra-rantsoenen voor byzonderen arbeid. Nu ook voor vrouwen en jeugdige personen. Met ingang van 5 September a.s. ko men ook vrouwen en jeugdige perso nen in aanmerking voor extra rantsoe nen wegens bijzonderen arbeid. Met ingang van dien datum kunnen der halve zoowel mannelijke als vrouwe lijke personen van 16 jaar en ouder toeslagkaarten voor zwaren arbeid of langdurigen en nachtarbeid en extra bennen voor oogstwerkzaamheden verkrijgen. Voor toeslagkaarten voor zeer zwa ren arbeid komen uitsluitend mannen en vrouwen van 18 jaar en ouder in aanmerking. Nieuwe rantsoenbonnen voor eenige artikelen. Met ingang van 4 September geven de distributiediensten voor de artike len boter, margarine (voor 1 en Vz rantsoen), suiker (voor 1 en Vz rant soen), tabak (voor 1 rantsoen), melk (voor 1 rantsoen) en eierep-^voor 1 ei), rantsoenbonnen van nieuw model uit. De thans in omloop zijnde rantsoen bonnen blijven geldig tot 27 Novem ber a.s. Voor de wisselbonnen voor boter en melk zullen geen nieuwe mo dellen worden uitgegeven, zoodat de ze ook na 27 Nov. a.s. geldig blijven. In plaats van de thans in omloop zijnde bonnen voor Vi rantsoen suiker worden van 4 September af geen bon nen voor deze waarde meer uitgege ven. In verband hiermede zijn de bon nen voor Vi rantsoen suiker eveneens na 27 November a.s. niet meer geldig. Tien textielpunten geldig verklaard. Voor mannen en jongens van 15 jaar en ouder. Met ingang van 1 Augustus j.1. tot een nader te bepalen datum zijn de punten 51 t.m. 60 van de textielkaart V 115 voor mannen en jongens van 15 jaar en ouder geldig verklaard. Metalen keukengerei en servies goed. Tot nader te bepalen datum geven thans de bonnen reserve 3-48, 4-48, 3-49 en 4-49 van de bonkaarten voor voedingsmiddelen voor kinderen tot en met 13 jaar, negende periode, recht op het koopen van serviesgoed of me talen keukengerei naar keuze tot een waarde van twee punten voor eiken bon. Ook de thans geldige bonnen blijven tot nader te bepalen datum geldig. Evenals voorheen mogen handela ren slechts tegen gelijktijdige afgifte van serviesgoed of keukengerei pun ten in ontvangst nemen. Nieuwe rantsoenbon voor aardappelen. Met ingang van Maandag 9 Augus tus is een nieuwe rantsoenbon voor aardappelen in omloop gebracht. De ze bon is uitgevoerd in de kleuren lichtbruin en groen, welke horizontale banen vormen. In den linkerboven hoek komt in rood het cijfer „61" voor ei in den rechterbovenhoek in don kerbruin de letters „1 R." Onderaan is ia donkerbruin het woord „aardappe len" gedrukt. Deze bonnen geven recht op het koopen van één rantsoen, d. i. één kilogram aardappelen. Zooals bekend zijn de oude paars gekleurde rantsoenbonnen voor aardappelen na -28 Augustus a.s. niet meer geldig. BAARN. KLAVERTJE VIJF. Een klavertje vier brengt den vin der geluk aan. Aldus wil het volks geloof het en in den loop der tijden heeft dan ook menigeen naarstig ge zocht naar het klaverplantje, waarvan het blad niet uit 3 doch uit 4 deelen bestaat. Maar een klaverplantje, dat zulk een speling van de natuur ver toont is zeldzaamvelen hébben het gezocht, maar nimmer gevonden! Welk een geluk moet daarom dien in gezetene van Bunschoten wel deelach tig worden, die dezer dagen in den polder niet een klaver vier^.doch een klaver vijf vond! Een dergelijke vondst is dubbel zeldzaam. Het is dan ook te begrijpen, dat dit gebeuren voor zijn dorpsge- nooten al spoedig geen geheim meer iwas en velen het buitennissige klaver blaadje kwamen bezichtigen. NAAR 'T KASTEEL DE HAAR. De excursie's naar Montfoort, Oude water e.o. vallen dermate in den smaak (de deelname bedroeg steeds over de honderd), dat een nieuwe tocht is ontworpen en wel vanuit Woerden, waar o.a. een bezoek wordt gebracht aan de Eru Kaasfabriek. Vandaar gaat het per boot naar Harmeien, waarv het noenmaal wordt gebruikt, daarna iwordt doorgevaren naar Kort jak, van waar een wandeling van 20 minuten de, deelnemers op 't prachtige Kasteel de Haar brengt. Onder leiding worden de daar ver-zamelde kunstschatten be zichtigd, waarna in Haarzuilens thee wordt gedronken. Tot slot wordt dan naar Vleuten gewandeld, vanwaar de txein de gasten weer naar Utrecht brengt. Voorloopig worden twee excursie's georganiseerd en wel op de Donder dagen 19, 26 Augustus. Uitvoerige in lichtingen en inschrijving aan 't Ver- keershuis, Stationsplein 7. Men kan zich voor deelname aanmelden uiter-, lijk de Maandagen 16 en 23 Augustus tot 12 uur 's middags. VOOR DE VROUW. EEN VACANTIE-MAALTIJD. In den vacantietijd is alles „anders dan anders." Men loopt gewoonlijk in speciale kleedij rond, men verkent een vreemde omgeving, men woont in een ander huis, in een schuur of tent of men heeft nog een ander onderkomen on men kookt zijn eigen potje of het omgekeerde, men laat zich eens bedie nen. Voor hen, die met zoo weinig mo gelijk moeite een goed maal willen be reiden is onderstaand recept bedoeld. Men kan de maaltijd besluiten met een flesch pap, die op de gortbon te krijgen is, een gemakkelijker dessert is niet te bereiden Stoofpot van aardappelen, spits kool en tomaten. 2 Kg. aardappelen, 1 Kg. spitskool of chineesche kool, Vz Kg. tomaten, Mid-Zomert vruchten, van veld, in boom is heel de na Wat is vruchi brengt vrucht resultaat van perpetuem mc beweging. Die en ondergang Die begint bij digt bij de volg ter, lente, zom wilt ge lente, j Die seizoenen Onafgebroken seling ontstaat de vrucht. De herstelt de vei energie. Straks bloem, na bes vrucht die voe houdt. Dat is a niet moede. H opnieuw._ Wan houdt zijn Sc werk. Daarin h zijn soort. Wan de onderhoudi voortzetting de Eten en tro boter of marga peper of 1 the< De kool fijns: len boenen en aardappelen mt in. de pan leggt per- of kerri strooien en 1 1 De massa snel en zachtjes late gewasschen en tomaten en d« daarna de mas koken. Het ovt wensch binden bloem en als sa BEKENDMA Keuring De Burgem< Baarn brengt t hebbenden 1. dat op Woé een nader beke: uur, in deze g Provinciale Coir van de geitenl bepaalde in art ment op het hor ken in de prov zal gorden gehc 2. dat iedere meente van eei is, verplicht is hi ten gemeentehu der opgave of d afgekeurd, niet geschreven in e< voor de geitenfc Utrecht erkend de aangifte ont den bok een bev (Uitsluitend bij vooruit betaling). TE KOOP: Markies M. bij 2 M., zoo goe> niet gebruikt, o. kw„ J W. tennisschoenen, 42, 15.-. Geitje, wil ruilen voor konijnen ol Electr. kookplaatje Blom, Beckeringhstras Soestdijk. BIEDT ZICH AAN Naai ster, goed kunn. ver stel - naaien en kousen stoppen, voor dert Zaterdag, van 9-5 uur, zonder kost. Br. No. 388, b. v. d. blad. Gep. vraagt lichte WI ZAAMHEDEN, onvers lig wat. Br. lett. D bureau van'dit blad. W ONIN GRUIL. Prima bovenhuis op goeden stand, te Soestdijk, billijke huur, tegen huis te Soest of Baarn. Br. No. 389, bur. v. dit blad. Invalide man vraagt zijn tabakskaart wat t DINGSMIDDELEN. G. d. Velden, Bosstraat voorbij Den Bliekl., Soe TE KOOP of tegen ruilen van voedingsmiddelen, een ovale eiken tafel 10.- en ligstoel 5.-. P. Verschut, Braamweg 100, Soest. WELK MEISJE of j vrouw is genegen tegei hoorlijke vergoeding van 13 Augustus to Augustus behulpzaarr zijn in de huishouding No. 386, bur. v. d. bla TE KOOP: prima kolen- fornuis, merk Godin 85.-. 2-pits Inventa Gasstel, 15,-. Gasspaarbrander, 5.-. Worp, Nieuwstraat 6a, Soestdijk. TE HUUR: gem. zit slaapkamer, serre en ken aangeboden. Br. 387, bur. v. d. blad. Heer, 35 jaar, zoekt deg. PENSION. Br. No. 385, bur. van dit blad. TE KOOP GE VRAT1 Kinderwagen, in gc staat. J. I. Schotte, Sc tenkarrtpweg 37, Soest TE KOOP: Kinderwagen. 40.-. A. Eekhof, Kerkpad Z.Z. 78, Soest.

Soester Courant | 1943 | | pagina 2