OMROEPERS FIETSENDIEFSTALLEN. Door S. v. d. K. werd aangifte bij de politie gedaan van den diefstal van zijn heerenrijwiel uit de hall van zijn woning aan de Bosstraat, waar dat rijwiel onafgesloten Was geplaatst. Uit de heide nabij een rijwielpad in de omgeving van Soestduinen ver dween het rijwiel van Mej. R. d. J., toen zij zioh even verder ophield, bui ten het directe gezicht erop. Naast een perceel aan de Birktstr. verdween het nietafgesloten rijwiel van J. A. v. 't K. Ook hier van den dader geen spoor. In de bosschen van Pijnenburg werd gevonden een damesrijwiel, waarvan de wielen waren afgehaald en dat derhalve kennelijk van diefstal afkomstig is. De rechtmatige eigena resse kan hetgeen van haar rijwiel over^is, ten politiebureele terug beko men. FIETSTASCH GESTOLEN. Door P. D. is aangifte gedaan van de ontvreemding te zijnen nadeele van een bruine fietstasch met inhoud, die door hem was vergeten in een boekwinkel aan de van Weedestraat, doch daar later met meer werd aan getroffen, kennelijk door een ander met opzet medegenomen. NA.AR UTRECHT OVERGEBRACHT. De Soester inwoner H. B., die nog één maand gevangenisstraf tegoed had, kwam zich voor het ondergaan daar van melden bij de politie te Soest. Hij werd op transport gesteld naar Utrecht en aldaar aan de Justitie overgege ven. RARE HANDELWIJZE. Door J. v. d. W. aan de Steenhoff- straat werd bij de politie aangifte ge daan, dat hij bezoek had gehad.van iemand, die overigens ook eerder hem telefonisch op verschillende manieren was lastig gevallen. Ditmaal belde hij bij hem aan en deelde hem mede, dat hij zijne woning niet goed verduisterd zou hebben, zulks met de bedoeling ruzie te forceeren en tot een handge meen uit te lokken, hetgeen echter niet gelukte. Tenslotte koos de rer- duisteringscontroleur het hazenpad. Hij is bekend en is reeds door de po litie achterhaald. Van het gebeurde zal proces verbaal worden opgemaakt. TE LAAT BUITEN. Wegens het in den spertijd als wiel rijder op den openbaren weg «vertoe ven zonder in het bezit te zijn van'een Sonderausweis, is een aan kosten on derworpen politioneele waarschuwing uitgereikt. GEVONDEN VOORWERPEN. Verchroomd dames polshorloge, Os- sendamweg 43; zilveren kruisje, Nieu- weweg 50; houten broche, Anna Pau- lownalaan 23; linnen portemonnaie m. inhoud, Hartweg 23; mandoline, Soes ter weg 66, Amersfoort; 3 leVensmid- delen- en 1 groentenkaart, Burg. Gro-, thestraat 45. APPELS GESTOLEN. De jeuga heeft ten nadeele van Mevr. J. v. d. B. een hoeveelheid ap pels gestolen van een appelboom, bij haar in den tuin staande. Voetsporen waren aanwezig en de politie poogt thans de daders op te sporen. 80ste VERJAARD At* VAN DEN KUNSTSCHILDER C. M. GARMS. Zaterdag j.1. herdacht de bekende kunstschilder C. M. Garms zijn 80sten verjaardag. Zooals reeds vermeld is hij lid van Arti en van St. Lucas, van welke laatste vereeniging hij zelfs ruim 16 jaar secretaris is geweest, ter wijl hij voorts eerelid is van de Maat schappij „Rembrandt" en lid van de Gooische Schilder^vereeniging. In verband met de heerschende tijdsomstandigheden was het den ja rige niet mogelijk al degenen, die hem wilden gelukWenschen te ontvangen in zijn huis te Soest, doch de dag is zeker niet onopgemerkt voorbij ge gaan. Een stroom van brieven en te legrammen, waaronder vele gelukste legrammen mocht hij ontvangen van' heinde en ver, terwijl ook meerdere bloemstukken werden gezonden. Daar- ohder 'was er een van de Kamer van Volksvoorlichting en Kunsten der Ne- derlandsche Kultuurkamer (Voorzit ter de heer Ed. Gerdes), terwijl de Burgemeester zijner vroegere gemeen te van inwoning, Huizen, een afge vaardigde had gezonden, die ook een fraai bloemstuk aanbood. Ook de Maatschappij Rembrandt liet zich niet onbetuigd, terwijl de Gooische Schil- dersvereeniging (voorzitter de heer Knip) een mooie mand met fruit zond. De jarige was voor al deze be wijzen van hartelijke belangstelling ui: den aard der zaak zeer dankbaar en had ook met graagte aanvaard het aanbod der Maatschappij Remforandt tot het te zijner beschikking stellen van een expositieruimte op de schil derijen-tentoonstelling in het Stede lijk Mu^um te Amsterdam, welke op 25 "September a.s. aldaar zal worden geopencT De thans 80-jarige is nog een krasse, vitale oude heer, die nog vrijwel dagelijks schildert; hij is thans bezig de schilderijen, die hij zich voor stelt op die tentoonstelling in te zen den, bijeen te zoeken en zoonoodig nog wat bij te werken en te signeeren. Ook zijne echtgenoote, die hem trouw terzijde staat, en die 73 jaar telt, is nog een zeer krasse oude dame, die best is opgewassen tegen de moeilijk heden dezer tijden. De heer Garms, die aanvankelijk in 'Amsterdam woonde, en daarna zich metterwoon te Huizen vestigde -ten eerst in den allerlaatsten tijd te Soest ging wonen, heeft nog altijd met zijn schilderijen succes, die nog steeds gaarne aftrek vinden. Hij stelt zich voor persoonlijk bij de opening der tentoonstelling te Am sterdam aanwezig te zijn, alwaar dan tevens volop gelegenheid zal bestaan hem persoonlijk nog eens met zijn 80sten geboortedag geluk te wen- schen, een gelegenheid waarvan onge twijfeld vele oude bekenden van vroeger gaarne gebruik zullen ma ken. Ds. J. J. GOORHUIS GING VOOR DE LAATSTE MAAL IN SOEST VOOR. Ds. J. J. Goorhuis, voorganger van de Afdeeling Soest van den Neder- landschen Protestantenbond (voorheen Vrijzinnig Godsdienstigen) is Zondag j.1 voor de laatste maal voorgegaan in den dienst van dien bond te Soest. Bij dezen dienst werden tevens liederen gezongen door eeri koor, dat door hem opgericht was geworden. Aan het slot memoreerde spr. nog even kort, wat in de 2 jaar, die hij te Soest als voor ganger heeft doorgebracht, aldaar tot stand is gebracht in de gemeente en vatte hij samen, wat zich in dien tijd had voorgedaan, zich daarbij basee- rende op de realiteit. Zooals bekend, heeft Ds. Goorhuis T=en beroep van de Nederd. Herv. Ge meente te Havelte (Dr.) aangenomen en zal Z. Eerw. op 26 September a.s. aldaar zijn intrede houden. AFSCHEID VAN Ds. J. J. GOORHUIS. Op Dinsdagavond 7 September, te 13.30 uur vindt in het verenigingsge bouw aan de Rembrandtlaan te Soest- dijk een ledenvergadering plaats van de afdeeling Soest van den Neder- landschen Protestantenbond (Vereeni ging van Vrijzinnig Gpdsaienstigen), waar een beslissing zal woraen ge nomen over een eventueelen opvolger van den scheidenden Ds. J. J. Goor huis. Deze laatste vertrekt naar Ha velte (Dr.) en was tot heden voorgan- gei van den Ned. Protestantenbond te Soest en_ Bilthoven,tusschen welke beide gemeenten hij zijn tijd verdeel de. Inmiddels heeft de Bond te Bilt- hoven reeds besloten deze samenwer king niet te continueeren, doch een afzonderlijken voorganger aan te stel len. De Bond te Soest zal nu moeten beslissen, of ook daar een afzonder lijke voorganger zal worden ^aange steld, dan wel een andere oplossing zal wox'den gezocht. Na afloop der ledenvergadering zal afscheid worden genomen van den scheidenden voorganger, waarbij gele- genheid zal bestaan voor een ieder, om ook persoonlijk van Ds. Goorhuis af scheid te nemen. BEKENDMAKINGEN SOEST. Hinderwet. De Burgemeester van Soest, waar nemende de taak van het College van Burgemeester en Wethouders van Soest, maakt bekend, dat het verzoek van J. Gilberts, Soestdijkerstraatwég 262Z, te Bilthoven om op/in perceel Postweg 43, kadastraal bekend in sec tie E No. 2148, een machinale houtbe werkingsinrichting te mogen oprich ten, door hem voorwaardelijk is inge willigd op 31 Augustus 1943. Soest, 1 September 1943. - Drankwet. De Burgemeester der gemeente Soest, waarnemende de taak van het Cl ilege van Burgemeester en Wet houders, brengt ter openbare kennis, dat op 2 September 1943 bij hem is in gekomen een verzoekschrift van Ph. A. L. van Kampen, Van beroep hotel houder, wonende te Soest, om een verlof A in de navolgende localiteit: de linker-beneden-vóórlokakteit van het perceel, plaatselijk gemerkt No. 2 en gelegen aan het Nieuwerhoekplein aldaar. Binnen twee weken na de dagtee- kening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij den Burge meester inbrengen. Soest, 2 September 1943. De Burgemeester voornoemd, A. L. des Tombe. De Seeretaris, J. Batenburg. Bekendmakingen Plaatselijke Distributiediensten. DISTRIBUTIEKRING SOEST. Vaste* brandstoffen voor bijzondere doeleinden. Voor de volgende categorieën kun nen thans formulieren Br. C 250 resp. Br. C 251 worden afgehaald en inge diend: café's, winkels, werkplaatsen, waarin minder dan drie personen re gelmatig arbeiden; particuliere kanto ren, bestaande uit minder dan drie localiteiten, respectievelijk waarin re gelmatig minder dan drie personen werken (loket 4). Uitreiking bonkaarten. In het tijdvak t.m. 1 October a.s. zullen de bonkaarten voor de 11e pe riode worden uitgereikt. Het uitrei kingslokaal aan de Steenhoffstraat is geopend van 12.4516.30 uur. In Soesterberg zal worden uitgereikt op 11, 18 en 25 Sept.'van 10 00—13.00 uur. Toeslagkaarten worden uitgereikt in het tijdvak van 20 Sept. t.m. 1 Oct. Openstelling bijkantoor Soesterberg. Het is mogelijk gebleken het kan toor op Maandag eveneens open te stellen van 13.0015.00 uur voor uit reiking van bonkaarten en rantsoen bonnen, e.d. De uren van openstelling zijn thans: Maandag 9.0012.00 uur .detaillisten, 13.0015.00 uur alle overige. Dinsdag 9.0012.30 uur alleen in dienen van aanvi'agen e.d. zaken. Woensdag 9.0012.00 u detaillisten. Donderdag 9.0012.30 uur alleen in dienen van aanvragen e.d. Vrijdag 9.00—12.00 en 13.00—15.00 P. 1379/1. Verantwoordelijk voor hei redactioneele gedeelte van den inhoud: C. Haver, "Hoofdredacteur. Soestdijk. Verantwoordelijk voor de au» ertenties: J. J. Immerzeel, Soestdijk. Uitgave en druk van: N.V. Eerste Soester Electri- sche Drukkerij, van Weedestraat 7, Soestdijk. Kengetal: K 2253. uur alle zaken, behalve detaillisten. Zaterdag gesloten. Speciaal voor de detaillisten wordt er nog eens de aandacht op gevestigd, dat na 12.00 uur geen publiek meer geholpen kan worden. Distributiekring Baarn/Eemnes. Afhalen bonkaarten 11e periode. De uitreiking van de bonkaarten voor de 11e periode begint in den distributiekring Baarn op 13 Septem ber 1943 inplaats van op 6 Sept. Personen, wier inlegvel afgestem peld is op een datum gelegen in de Week van 6 t.m. 12 Sept., moeten dus thans hun bonkaarten halen op een der dagen van 13 Sept. t.m. 1 Oct. '43. Men kome dus een week na den da tum, welke op het inlegvel is ver meld. BEKENDMAKINGEN BAARN. Verordening Winkelsluiting. De Burgemeester van Baarn, waar nemende de taak van Burgemeester en Wethouders, maakt bekend, dat door aanplakking van een afschrift aan het plakbord naast het gemeente huis afkondiging is geschied van de verordening van 18 Augustus 1943, tot wijziging van de verordening op de sluiting van Winkels in de gemeente Baarn, van 1 Maart 1935 en dat die verordening gedurende drie maanden op de secretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen "verkrijgbaar is gesteld. Op grond van deze verordening moeten de aardappelen-, groenten- en fruitzaken, behoudens uitzonderingen eiken Woensdag, na des namiddags 1 uur gesloten zijn. Baax-n, 2 September 1943. De Burgemeester van Baarn, waar nemende de taak van Burgemeester en Wethouders, H. Froonhof. De Secretaris, B. de Die. VOETBAL Be Quick wint het A.V.O.G.-tournooi. De drie winnaars van de vorige week, nl. Amf. Boys II, Be Quick en SEC II hebben Zondag een feilen on dergingen strijd gevoerd om den fraai- en beker, uitgeloofd door de Amersf. Sportvereeniging A.V.O.G., te ver overen. In de demi-finale kampten eerst Amersf. Boys II enJS.E.C. II; de Soes- ters speelden in dezen wedstrijd een klasse beter dan de Amersfoorters en wonnen dan ook gedecideerd met 5-0. Nadat Be Quick tegen het A.V.O.G.- elftal een afmattingswedstrijd had ge speeld (Welke in een 1-1 gelijk spel eindigde) kwamen in den eindstrijd S.E.C. II en Be Quick binnen de krijt lijnen. Deze strijd is een waardig slot ge worden van dit sportieve voetbaltour- nooi, er is door beide ploegen enthou siast en sportief om de overwinning gestreden. Tenslotte won Be Quick met 2-1, nadat eenige minuten voor 't einde S.E.C. II een strafschop miste. Na afloop reikte de px*aeses van A.V.O.G. met een toepasselijke speech de prijzen uit; Be Quick ontving den fraaien beker met inscriptie, S.E.C. II als 2de prijs een sportfiguur op mar meren voet. De Officieele" Mededeelingen van den N.V.B. maakte het competitie programma bekend voor de ^eerste helft en dat voor S.E.C. is als volgt: 12 Sept.: C.D.N.-S.E.C.; 19 Sept. S.E.C.-G.W.L.; 26 Sept. Kampong- S.E.C.; 10 Oct. S.E.C-Saestum; 17 Oct. S.E.«.-Quick; 24 Oct. A.P.W.C.- S.E.C.; 31 Oct. Baarn-S.E.C.; 7 Nov. S.E.C.-Utrecht. WEL GELD! maar geen BROEK. Welke heer.helpt mij aan een daagsche fflroek. Kleine maat. Gaarne prijs en adres No. 3587. Visser's Boekhandel, Soest. TE KOOP GEVRAAGD: kinderdriewielfietsje en fietsstoeltje met leuning, genegen te ruilen. Koster, Gaslaan 3, Baarn. TE KOOP: twee-persoons veeren bed 30.De Zoe te, Zandvoortweg 92, Baarn. TE KOOP: mahonie Bu reaustoel met pluche rug- bekleeding en veeren zit ting 20.Groote eiken spiegel 18.Salonlamp 12.Zuiver rundlederen handkoffer 60.of ruilen voor Heerencostuum, maat 51. Mechelsch dressoir, iets aparts 50.Dubbel nw. gummiboord, maat 40, met nieuwe das, samen 4.50. Jager, Hoofdstr. 2, Baaxm. TE KOOP: één-persoons ledikant 10.forpuis 50.—; buffet' 110.—. Baby-uitzet 40.A. de Ruiter, Zandvoortweg 94, Baarn, achterom. VERLORENFransohe armband. Tegen belooning terug te bezorgen: Nassau- laan 26, Baarn. TE HUUR genieub. slaap kamer, centrum dorp. Adres te bevragen Boekhandel Boering, Laanstraat 105 hk. Nieuwstraat, Baarn. GEVRAAGD, spoedig, eenvoudig gemeub. zit- en slaapkamertje met vrije'of gebruik van keuken. Br. No. 87, Boekhandel Boe ring, Laanstraat, Baarn. K0STEL00ZE ÜPLEiffiNG MULO-dip'loma A, voor flink meisje, dat daarvoor in -de plaats huishoudelijk werk wil verrichten in kl. rustig gezin. Prins, Nas- saulaan 21, Baarn. ZELFSTANDIGE DIENST BODE gevr. in kl. gez. Hoog loon en goede beh. Werk ster aanw. ,Mevr. HOM BURG, Joh. de Wittlaari 7, Haarlem. -KINDERCAPE te koop gevraagd, geen gummi, leef tijd 4 j. Bekker, O. Utx*echt- scheweg 3, Baarn.

Soester Courant | 1943 | | pagina 3