Baarn Soest OMROEPERS PO^Y-TüX Bunschoters zijn sterk in „ondermaatsche". SOR8TDIJK - Tel. 2186 Ritten voor Zon- en Feest dagen TIJDIG bestellen. HET KINDERFEEST VAN 'FLORALIA. Nadat de vorige week de keuring der opgekweekte planten reeds had plaats gevonden en de behaalde prij zen waren uitgereikt, heeft de Flora- liavereeniging Zaterdag de kinderen een feestmiddag aangeboden in Musis Sacrum. Alleen al een uitvoering te mogen bijwopen in Musis Sacrum, onze mooie Baarnsche Schouwburg, vinden de 'kinderen reeds machtig interessant en gewichtig, laat staan dan dat het nog wel een speciale voorstelling voor de jeugd is, waar ouderen te tellen waren en het jonge volkje domineerde! Het Floralia-bestuur is aTtijd geluk kig in het vaststellen van zijn pro gramma's voor zoo'n middag. Zoo ook nu weer. Bekend is het, dat de kinde ren steeds enthousiast zijn voor het optreden van een goochelaar en in tens belang stellen hoe zoo'n kunste naar zijn goochelkunstjes wel bewerk stelligt! Maar om een heelen middag naar verschillende goocheltoeren te kijken, wordt wel wat eentonig en daarom had Floralia voor afwisseling gezorgd in den vorm van het optreden van het bekende Poppentheater van Mevr. Brugman uit Blaricum. Mevr. Brug man was een jaar of vier niet meer met haar theater in Baarn geweest en voor de meeste Floraliakinderen was een vertooning daarvan dus geheel nieuw. Uit de bijvals- en afkeurings betuigingen, welke uit de zaal weer klonken, kon geconstateerd worden hoe de kinderen met het poppenspel medeleefden. Hoe werd er gelachen om het optreden van den sprekenden ezel, die den rechter van het toopeel VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN. Koolrapen, bieten en winterwortelen voor wintervoorraad. Terwijl het aardappelenloof reeds alom gaat afsterven of is afgestorven en het rooien der aardappelen in vol len gang is, bevinden de bieten, kool rapen en winterwortelen zich nog in hun vollen groei. Wanneer men deze producten voor wintervoorraad wil gebruiken, dan behoeft men zich met den oogst nog volstrekt niet te haas ten. Koolrapen blijven tot in het laatst van October in omvang en zwaarte toenemen. Men kan ze zonder bezwaar tot aan dat tijdstip in den grond laten zitten. Bij het rooien der kool rapen wordt het loof 'bij den wortel hals afgesneden. De bekende roode bieten of kroten mag men nog gerust tot half October laten groeien. Tot 'aan dat tijdstip kan ook dit gewas nog belangrijk in zwaarte toenemen. Daar de broze on dereinden der bieten%emakkelijk af breken, moet het rooien met zorg ge schieden. De bladeren van de bewaar- bieten worden niet afgesneden, doch afgewrongen. Winterwortelen mogen wel tot eind October op het veld blijven staan. Men behoeft dus thans nog niet met den oogst te beginnen. Alvorens de koolrapen, bieten en winterwortelen naar binnen te bren gen, laat men ze buiten r.og wat in zon en wind drogen; men ontdoe ze van modder en kleideelen. Evenals aard appelen moeten ze tijdens den winter droog en koel, doch volkomen vorstvrij worden bewaard. Op deze wijze kun nen ze den geheelen winter tot in het voorjaar gaaf blijven. Inlevering luistervergunningen. Wie verzuimd hebben de luisterver- gunning van hun verbeurd verklaar de radiotoestellen in de maand Augus tus (de letters A t'm D) in te leveren, worden alsnog.in de gelegenheid ge steld dit in de maand September te doen. De inlevering is verplicht', het niet voldoen aan deze verplichting zal tot ernstige moeilijkheden voor de hou ders kunnen leiden. bokste; hoe werd de prinses bewon derd en wat wekte het optreden van de boerenfamilie Meelmans de vroo- lijkheid op. Mevr. Brugman heeft het verstaan de kinderen een heerlijk uur te bereiden, dat niet spoedig vergeten zal worden. In de pauze werden de kinderen onthaald op een ijsje, hetwelk voor de jeugd een extra verrassing was en dat zich goed liet smaken. Maar niet te lang werd de jeugd met het ijsje alleen gelaten. Zoodra kon worden aangenomen, dat deze frissche versnapering geconsumeerd was, luidde alweer de bel, ten teeken, dat de plaatsen in de zaal weer moes ten worden ingenomen. Ditmaal was het niet de goochelaar Larette, die de kinderen zijn.goochel kunstjes kwam toonen, doch een leer ling van hem. De leerling heeft zich den leermeester evenwel waardig ge toond, hoewel wij echter maar lee- ken zijn op goochelgebied en dus niet tot oordeelen bevoegd naar onze meening waren de verschillende toeren zeker niet minder dan die van den leermeester. In de pauze, tusschen het eerste en tweede optreden van den goochelaar werd nog een zangwedstrijd gehou den tusschen 5 meisjes en 5 jongens. De beste zangeres en zanger ontvin gen van het Floraliabestifhr een prijs. Zooals gezegd, het is voor de kinde ren een fijne middag geweest en vol daan keerden zij dan ook te ruim 5.00 uur huiswaarts. VERGADERING TUINBOUW. Dinsdagavond j.1. hield de afdeeling Baarn en Omstreken van de Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de, haar eerste vergadering na de zo- mervacantie. De voorzitter, Drs. A. Knol, sprak den wensch uit, dat de leden verfrischt weder een goed tijdperk voor den Tuinbouw tegemoet zullen gaan. Na te hebben medegedeeld, dat de eerst volgende vergadering in een andere lokaliteit zal worden gehouden, wer den de notulen vastgesteld. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van het Hoofdbestuur met betrekking tot de Alg. Vergadering op 27 Oct. te Den Haag te houden; de afdeeling zal, we gens haar groeiend ledental, thans zes stemmen mogen uitbrengen. De afd. Neede vestigde de aandacht op de candidatuur E. M. Arenzen te Wageningen, die als Dendroloog in het H.B. op zijn plaats zal zijn en tevens het Oosten kan vertegenwoordigen. Na eenige bespreking werden tot can- didaat voor het H.B. gesteld de hee- ren Arenzen, tuinchef van het Arbo retum te Wageningen als vakman en Putman Cramer als particulier lief hebber. Vervolgens hield de bekende Baarn sche Dahliakweeker, de heer H. Hornsveld een causerie over Dahlia's. Evenals de heer Huneus, die in vroe ger jaren eens door de afd. werd uit- genoodigd om een lezing over Dahlia's te houden en toen de opmerking maakte, wat hij nu eigenlijk in Baarn, het brandpunt van de Dahl'iacultuur, moest komen vertellen, zoo gevoelde zich ook thans de heer Hornsveld, nu hem gevraagd werd, in deze afdee ling, nu meer nog dan in andere ja ren de Dahlia's de Baarnsohe tuinen en parkep sieren, iets over de Dahlia's mede te deelen. Spr. vertelde in het kort hoe hij in 1904, als resultaat van kruisingen van enkel-bloemige Dahlia's met cactus- vormige Dahlia's de zg. Pioen-dahlia verkreeg, die aanvankelijk veel op-< geld deed in binnen- 'en buitenland. Zij kwamen in den handel onder de namen Hertog Hendrik, Koningin Emma enz. Van de voor ongeveer 40 jaar geleden bereikte resultaten kon spr. nu nog 2 soorten toonen, n.1. de Geisha en de Creation. Nadat spr. verschillende soorten dahlia's, zooals decoratieve, pioen- bloemige. halskraag, rozetten, anne- moon-bloemige had getoond, deelde spreker mede, dat hij later, wegens de groote vraag naar cactus- en de coratieve dahlia's in het buitenland, de cultuur der pioenbloemige een tijd lang heeft laten rusten, doch zich thans weer op het kweeken van pioen bloemige, als een ideaal dahlia met gropte en lange steelen heeft toege legd. Over ongeveer 2 jaar hoopt spr. met zijn nieuwe aanwinsten aan de markt te komen. Aan het einde van zijn causerie ge- De strijd van het O.M.,. bij het Amersfoortsche Kantongerecht tegen de Bunschoters op het gebied van overtredingen inzake de Visscherij- wet neemt steeds scherpere afmetin gen aan. De visschers van het IJssel- meer laten zich door de hoogste boe ten niet meer afschrikken en gaan door met vangen van ondermaatsche paling, snoekbaars en het visschen binnen de lijn, hetgeen door den Amb tenaar van het O.M. als een der zwaarste overtredingen wordt aange merkt op visscherijgebied. „De Bun schoters zijn sterk in „ondermaatsche", zeide hij en het wordt tijd, dat door het opleggen van zeer zware straffen deze visschers tot de orde geroepen worden. Uit deze inleiding blijkt, dat we de vorige week Donderdag op het Amers foortsche Kantongerecht weder met een aantal visscherijzaken te maken hadden. Daar stond eerst terecht vis scher De Harder uit Spakenburg, die ruim 80 kilo ondermaatsche paling en zeventien stuks ondermaatsche snoek baars in zijn botter verborgen had. Zijn zoons kwamen verklaren, dat het slechts twintig kilo was geweest en vier snoekbaarzen, want een lid van de Zuiderzee-politie kon de zak til len. „Dan mag ik wel een krachtpat ser zijn geweest", zeide de bewuste politieman. „Ik had hulp noodig van twee mijner collega's om de zak van den botter op de politieboot over te •brengen." Deze positieve verklarin gen van de politiemannen worden nu eenmaal als vaststaand aangeno men en de Ambtenaar bouwt daar zijn requisitoir op. Het tribunaal gaat hierbij van het standpunt uit, dat de politie soepel optreedt en heusch niet op 'n paar honderd Mtr. kijkt wanneer het varen binnen de lijn betreft, voor al waar het een denkbeeldige lijn be treft en het dus nooit op eenige tien tallen meters is vast te stellen, wan neer een visscher binnen het verbo den gebied vaart. Het vangen van ondermaatsche pa ling beteekent uitroeiing van den vischstand in het IJsselmeer en uit eindelijk den ondergang van het be staan van den visscher. Dit nu schijnt men maar niet te willen inzien en moet met zware straffen den visscher aan het verstand worden gebracht. Er was nog iets merkwaardigs in komen, werd spr. door den voorzitter, onder applaus der aanwezigen, dank gebracht voor zijn betoog. Na de pauze was het woord aan een andere bekende Baarnsche Dahlia kweeker, de heer W. Bruidegom, die een geheel ander betoog hield en meer de eigenschappen van een groot aan tak dahlia's in het licht stelde. De heer Drs. Knol dankte aan 't slot ook dien spreker voor zijn belang wekkende causerie. Ten slotte werd medegedeeld, dat de maïskolven, ingezonden door het lid - niet-vakman - de heer v. d. Mey- den, op voorstel der jury, bekroond waren met het hoogst aantal, n.1. 15 punten. Op vragen van den heer Achterberg over de naamstelling van een peer, een verklaring van vlekken op een appel en de bepaling van een ziekte in een begoniablad, kon geen direct ant woord worden gegeven. Vragensteller werd door den voorzitter voor de ziek tegevallen verwezen naar Prof. Dr. Joha. Westerdijk. BAD- EN ZWEMINRICHTING AUGUST JANSSENWEG. Aan het einde gekomen van het zwemseizoen bestond er gelegenheid tot het behalen van het Zwemdiploma in de Zweminrichting aan den August Jïmssenweg. Dat er dezen zomer veel geoefend is en velen de zwemkunst machtig werden, bewijst wel het re sultaat van het gehouden examen, hetwelk werd afgenomen door den heer T. de Ruig, als zwemleeraar en de heer E. Geuchies, gedelegeerde van den Ned. Zwem- en Reddingshond, waartoe'beiden door genoemden Bond waren aangewezen. Aan niet minder dan 38 personen kon het Voorbereidend diploma en aan 31 personen het diploma van ge oefend zwemster of zwemmer worden uitgereikt, voorwaar een schitterend resultaat en een teeken, dat het zwem onderwijs in dezeinrichting op hoog KANTONGERECHT AMERSFOORT. deze zaak. De verbalisanten spraken elkaar tegen. De een verklaarde, dat hij de visch in de haven van Enkhui zen had gewogen, en de ander zeide, dat het gewicht bij schatting was be paald. Hieraan klampte de verdedi ger, mr. Stadig uit Amersfoort, zich vast en hij bestreed het O.M. in zijn eisch een maand hechtenis op dergelijke gronden. De Kantonrechter wilde nog geen hechtenis opleggen, maar achtte toch een hooge geldboete op zijn plaats. Het vonnis luidde 300.subs. een maand met ver beurdverklaring van het net. De visscher Hopman te Bunschoten, volgens den Inspecteur van de Vis scherij-inspectie, iemand met een on gunstig verleden op dit gebied, werd veroordeeld overeenkomstig den eisch van het O.M. tot 100.subs. 14 d., omdat hij geen gevolg had gegeven aan een bevel zijn botter bij te praai en. G. de Graaf bekende in het verbo den gebied te hebben gevischt, omdat zijn botter te klein was om buiten de lijn te visschen. De man had meer op zijn kerfstok en nog een proces ver baal voor eenzelfde feit tegoed. Daar om werd hij veroordeeld tot 8 dagen principale hechtenis. Lubbert Bos, een oude bekende in de rechtzaal, zeide, dat de verbalisant stond te liegen, waarvoor hij door 'den Kantonrechter tot de orde werd ge roepen. Daarna sprak verd. van een schromelijke vergissing, want het was onwaar dat hij 800 meter uit de kust gevaren had, dit was minstens 2 K.M. geweest. Maar hoe hij ook praatte, het hielp niet, ook hier werden de verba lisanten geloofd op hun ambtseedig proces verbaal en verd. werd veroor deeld tot 8 dagen hechtenis. Daarop zeide verd., „dat hij geen mensch kwaad had gedaan, niemand had benadeeld of gedood, integendeel gewerkt had in het belang van de voedselvoorziening. Door hem op te sluiten wordt een kracht aan de voed selvoorziening onttrokken." Tenslotte werd een visscher uit Spakenburg, die nog nimmer een von nis had gehad, veroordeeld tot 300. subs. een maan» hechtenis met inle vering van het net of anders 100. subs. een maand, ook omdat hij bin nen de lijn had gevischt. peil staat. Ook het resultaat van het schoolzwemmen was een waar re cord. Onder toezicht van de inspectri- ce voor Lichamelijke Opvoeding wer den de vaardigheidsproeven afgelegd: 200 candidaten hadden zich aange meld en slechts 2 candidaten moesten worden afgewezen. Ook daarmede dus een groot succes, hetwelk bewijst, dat er onder leiding van den heer Stevens en het personeel der Zweminrichting met grooten ernst is geoefend. De namen van hen, die het diploma van geoefend zwemster of zwemmer behaalden, zijn als volgt: Ada Ravenhorst, Loes Hoek, L. Tri- bels, Willy v. Herwaarden, Frieda van Manen; Lientje v. d. Kaa, Truus Tim mer, Yvonne Janssens, Marietje Hei- nen, To van Dijen, Nelly Kroeskamp, Frannie Lettemeijer, Mia van Bee- nen, Marietje Breuer, Tini v. d. Berg, Lida van Doorn, Riet Brouwer, Rini Knoflook, Dick van Zetten, Kees v. d. Burg, Harry van Borsem Waalkes, Jan Balke, Jacob Vastenhoud, André Schmidt, Jan Bouma, Karei van Bee- nen, Jan Gunning, Anton de Bruyn, Nico van Rossem, Piet Boterenbrood. RIJWIELDIEFSTAL. Zondag is van een bewoner van den Elrcenboschweg en van een bewo ner van de Tulpstraat een fiets gesto len. Deze fietsen stonden onbeheerd voor een café in de Oosterstraat. FIETS GEVONDEN. Op het Zuidereind, aan de overzijde van de Eem werd Zondag een rijwiel gevonden, waarvan de banden wa f-en afgenomen. Vermoedelijk is dit rijwiel van diefstal afkomstig. TE VEEL LICHT. Een ingezetene uit Zeist werd be keurd omdat zijn rijwiellantaarn niet- behoorlijk was afgeschermd. Men zij gewaarschuwd KONIJNEN GESTOLEN. Ten nadeele van een bewoonster van de Nassaulaan werden 2 volwas sen konijnen gestolen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau werden als gevonden aangegeven de navolgende voorwerpen: Ledige por.temonnaie, bruine portemonnaie m. inhoud, boek, ijzer rooster, sleutel en bruine dames- tasch. CLANDESTIENE SHAG. Een Ambtenaar van den CCD heeft een bewoner van de Bilt in arrest ge steld, die clandestiene shag vervoerde. NOG WEER EEN. 'n Rijwiel, dat vóór 't café „Onder de Linde" aan de Hoofdstraat was ge plaatst, bleek bij terugkomst van den eigenaar verdwenen. ROGGEDIEFSTAL. De politie heeft de hand gelegd op 2 Hilversummers en een man, afkom stig uit het naburige Soest, die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van rogge in onze gemeente. KERKCONCERT. Op 16 September j.1. gaf Mej. Ida Jongsma een Kerkconcert in de Oude Ned. Herv. Kerk aan de Torenstraat- Kerkstraat. Medewerkenden waren Margo v. d. Meyden-Verweij, sopraan en de afdeeling Vrouwenkoor der Baarnsche zangklasse, directeur Wim ter Burg. Ida Jongsma is een uitstekende or- ganiste; vooral he Prélude, Fuga en Variations van César Franck werden zeer goed voorgedragen. Margo van der Meyden is een voor treffelijke zangeres, kan soms zeer boeien, vooral de Sequenzen in de aria's van Handel ontroerden mij. Het Vrouwenkoor kwam pas goed tot zijn recht, toen dit het Stabat Ma tei van den zes en twintigjarigen Pergolese zong. De kerk was stampvol en het pu bliek luisterde met aandacht. Gaarne had ik mij verplaatst gezien in een ruimte, waar een betere accoustiek was; het zou dan veel mooier ge klonken hebben. Mede moet nog ver meld worden, dat Wim ter Burg goe de kwaliteiten als dirigent bezit. Piet de Geus Jr. - VAN LENNEP'S SPORTPARK. Naar ons wordt medegedeeld, zijn de tennisbanen van de Vereeniging „Van Lennep's Sportpark" overgegaan in handen van den exploitant der „Vol- ta"-banen te Amersfoort, die de ex ploitatie der tennisbanen in het Burg. Dekethpark alhier, met ingang van 1 Januari a.s. zal voortzetten. Daar reeds eerder de exploitatie van het voetbalterrein werd beëin digd, zal de Vereeniging „Van Len nep's Sportpark" in liquidatie gaan. RIJWIEL ONTVREEMD. Ten nadeele van J. A. L. werd diens rijwiel ontvreemd, dat door hem even was neergezet voor het hulppostkan toor aan de Soesterbergschestraat en bij zijn terugkomst verdwenen bleek. KOE VERDWENEN. Weer is een koe spoorloos verdwe nen, ditmaal ten nadeele van de wed. B aan den Dorresteinweg, waar het dier een weiland om 'te grazen had. Tot dusverre is 't dier niet teruggevon den, ondanks het met behulp van een rijksspeurhond ingestelde onderzoek. TWEE PERSONEN OP EEN RIJWIEL. Een aan kosten onderworpen po- litioneele waarschuwing is uitgereikt aan L. v. S. te Soest en H. A. S. te Baarn, wegens het op een rijwiel ver voeren van een twebden volwassen persoon. IN DE BOSSCHEN GEROOKT. Nog steeds wordt ondanks het be trekkelijke verbod in de bosschen in deze omgeving gerookt. Dat deed ook A. R. uit Amersfoort, die echter net tegen de lamp liep en terzake een be keuring kreeg. GEVONDEN VOORWERPEN. Bruin gestippelde hals- of hoofd doek, Prins Hendriklaan 3; grijs wol len ceintuur met gesp, Braamweg 42; wit konijn met bruine vlekken. Dorre steinweg 69; lederen portemonnaie m. bonnen, van Lyndenlaan 9; groen ge streepte zakdoek, Hcuvelweg 4; kope ren slotje, Heuvelweg 14; lichte hee renregenjas, Laanstraat 76a; zwarte heerenportemonnaie met inhoud en bonnen. Laanstraat 66; portemonnaie met inhoud, Steenhoffstraat-81. DIEFSTAL EN HELING VAN GOEDEREN. Door de politie alhier is aangehou den en in verzekering gesteld K. B., te Soest wonende, die ervan werd ver dacht verschillende goederen uit een inboedel, die door zijn patroon v. H., transportondernemer alhier, voor een ander tijdelijk was opgeslagen in een perceel aan den Ossendamweg te hebben gestolen of verduisterd. B. was bij v. H. in tijdelijken dienst werk zaam en vergreep zich daarbij aan de goederen, die opgeslagen moesten wor den. Bij het ingesteld onderzoek kon den van de verdwenen goederen nog worden achterhaald een vloerkleed, een divankleed, een cocoslooper en een gerdijn, welke artikelen in beslag werden genomen. Hij zal worden voorgeleid voor den Officier van Justi tie te Utrecht. Terzake van heling de zer zelfde zaken werd aangehouden G de G., die echter na het onderzoek weer op vrije voeten werd gesteld. GASFORNUIS VERDUISTERD. Door den Directeur van het Ge meentelijk Gasdistributiebedrijf al hier is bij de politie aangifte gedaan, dat door H. B. A. 1. C. ten nadeele van gemeld bedrijf vermoedelijk is ver duisterd een gasfornuis, in huurkoop van dat bedrijf ontvangen, waarop de koopprijs nog niet was betaald, doch welk fornuis desalniettemin door 1. C. bij zijn vertrek uit Soest naar Am sterdam was medegenomen, in plaats van dat aan het Gasbedrijf terug te geven, zooals voorschrift was. Dit ge val wordt nader onderzocht. VOETBAL Baarn en S.E.C. winnen met overtuigende cijfers. De uitslagen van de in ons rayon gespeelde wedstrijden waren: Saestum-Baarn 0-4; S.E.C.-G.W.L 9-0; Baarn II-Rapiditas II 3-4; Donar II-S.E.C. II 3-2; Soesterberg-Be Quick 2-0; Eemland-Hilv. Boys 5-1. Baarn deed wat wij verwacht had den en won te Zeist van Saestum met 40; deze overwinning is een keuri ge prestatie der Baarnaars en door deze tweede zege handhaven zij zich ongeslagen in de kopgroep. S.E.C. heeft zich door de nederlaag van de vorige week niet van de wijs Jaten brengen en versloeg het Culem^ borgsche G.W.L. meedoogenloos met maar liefst 90. De reserve-elftallen van Baarn en S.E.C. verloren beiden met de oneven goal en gezien de sterkte der tegen standers zijn deze uitslagen niet on eervol. Voor de ls vond te Soei treffen tussc] Quick plaats, bergploeg scl ter in te zijr dat ondervon lijve. Met 2— bewoners in Eemland h< de 2e klasse eer aangedaa 51 van de winnen. Van de on valt niet vee krachtsversch talrijk aanwi zeer eenzijdig gen;: reeds na G.W.L. versie toen reeds m J sche achterhc op. waardoo ruimte kreeg plooien en v Reeds met de S.E.C. In de gevaarlijke té gewicht meei hoewel S.E.C. werden er toi scoord, waart 90 voor S.E Ook dezen glansrijk gewt de meerdere wederom de middag buife: waarbij de sp Direct na d< op los, waarb gelmatig werc aan een door dank zij den s verdediger. Oj 't echter niet uur spelen scc eerste goal, 0- worsteling vo Oosterhuis, 0- de rust inging Na de rust beeld, doch B; sen; vooral d paald slecht, kon, maar alk ten. Maar de stuwde telker scoorde v. Es derde doelpur het Diters, die er 0-4 van ma nog het spel vergeefs. Met kwam het eir der gemiste k WERKSTER GEV1 voor een heel? dag halve dagen per Veenstra, A. Paulo\ 36, Soestdijk. Tel. WEGGELOOPEN: wit klein poesje, tegen goede belooning terug te bezor gen. Heemskerklaan 54, Baarn. Nette WERKSTE VRAAGD voor 1 o gen per week. Br. No. 491. bur. van d TE KOOP: Wieg 5.—. 2 p. Damesschoenen 5. Dekenkist 45.Een paar hooge schoenen, voor oude re dames, maat 37 25. z.g.a.n. Partij afbraak, bal ken, pannen, planken, enz. Krijnen, Zandvoortweg 90, Baarn. TE KOOP: Inmaa Electrische waschmi houten Emmers, Al bakjes. Repareeren le kuipwerken. Van Hartweg 30, Soestd WIE KAN RUILE messchoenen, m. 40 nieuw, met hal maat 42. Een paar schoenen, m. 38 Ik v zelfde maat wande nen. Wijnands, Klaai weg 43, Soest. V/IE RUILT groote Sier- salamander, roodbruin met plaat, voor haardje. Ont bijtservies voor kopjes, en elastieken kous voor kou sen? Hiebendaal, boot ..Op Doortocht", ligplaats Eem, bij Kuyer, Baarn. Eenv. juffrouw' m ter zoekt 2 GEM. Kil met gebr. v. keuke geving Soest of (evacuée). Brieven I bureau van dit bla Gevraagd flink DAG MEISJE, zelfstandig kun nende werken. Zondags vrij. W. Bruidegom, Nieuw Baarnstraat 63 (huisdeur), Baarn. TE KOOP: compl. telijke lessen vooi Inst. voor vakop kruideniers, voor biedende. Brieven bur. v. d. blad TE KOOP: Salonlamp, 18.Pluche armstoel, 30.IJzeren geldkist, flink formaat 50.Ton deuse 12.Lederen si garenkoker 12.Wagho, Zandvoortlaan 8, Baarn. TE KOOP: groot manderkachel ,4( ruilen voor kleine v. d. Hoeven, Ferd. laan 6 A, Soest. Gevraagd in Ziekenhuis een flinke DIENSTBODE, goed kunnende werken, voor d. en n. of voor den dag. Zich te vervoegen bij de directrice. Torenlaan 41, Baarn. JUFFROUW GEV e$n paar maal per te passen. Br. onc 492, bur. van dit bi

Soester Courant | 1943 | | pagina 2