Hel Nieuwsblad MOOGI GIJ MEE NAAR CANADA? Zij weten het wel onze anti's. voor SOEST en BAARN Een artikel van Mussert. V.J WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1943 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. TWEEDE JAARGANG Wanneer men de eenvoudige vraag stéltwat is nu het principieele verschil in opvatting tusschen ons, Nederlandsch nationaal-socialisten en anti's over de toekomst van ons Volk als Duitschland verslagen zou worden, dan geloof ik, dat wij het antwoord daarop het best als volgt kunnen geven de nationaal-socialisten gelooven, dat dan onherroepe lijk het bolsjewisme van Sovjet-Rusland over geheel Europa komt en daarmede het einde van de Europeesche beschaving, van de Europeesche cultuur, van den godsdienst. De massa van de anti's daarentegen gelooft, dat dan Engeland en Amerika als bevrijders komen, onze koloniën zullen terug bezorgen en dat dë uitgewekenen triomfantelijk zullen wederkee- ren om het oude in eere te herstellen. NUMMER 77 ABONNEMENTSPRIJS: voor Soest en Baarn 0.90 per drie maanden, daar buiten 1.05. Losse nummers 6 cent. Uitgave: N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij, Soestdijk. WAAROP steunt nu onze over tuiging? Op een reeks van lo gische feiten, die door nie mand ontkend kunnen worden. Laten wij die eerst eens nagaan. Men herinnert zich den winter van 19391940 waarin Sovjet-Rusland Finland aanviel. In Nederland hield men bijzondere bidstonden om de Fin nen te redden van het goddelooze bol sjewisme. Wat hebben de dominé's het daar druk mee gehad! Voorts stuurde Nederland een ambulance en Amerika geld. Mannen, soldaten, stuurde niemand. De Finnen moesten het maar zelf "klaarspelen. De schuld hadden natuurlijk de booze nazi's, \«ant die hadden Finland moeten hel pen en die deden dat niet. Waarom Duitschland de Finnen w 1 moest helpen en de democratische groote machten dat niet behoefden te doen en konden volstaan met het zenden van geld en verbandwatten, behoort tot de vele raadselen der democratie. Niemand stak practisch een vinger uit en daar gebeurde het schijnbare won der, dat drie millioen Finnen niet in de pan gehakt werden door 200 millioen Russen, maar dat zij er met kleer scheuren en blutsen afkwamen. Ziet ge nu wel, dat die Sovjets niets kunnen! Zij hebben alleen wat ver ouderd materiaal uit den oorlog 1914- '18; dat regime is niet in staat om een groote macht te vormen, ofschoon het vele jaren den tijd daartoe gehad heeft. Zoo sprak de goe-gemeente. Inmiddels had in 1939 de Duitsche weermacht in achttien dagen het Pool- sche leger vernietigd. De Sovjets had den .parade gehouden voor Duitsche officieren. Die kregen niet veel moois te zien: slecht gekleede en slecht uit geruste mannen, verouderd materiaal enz. Ook al een bewijs dat Sovjet- Rusland als militaire macht weinig te ,beteekenen had. In MeiJuni 1940 wendde de Duit sche weermacht zich naar het Westen: Noorwegen, Nederland, België en Frankrijk. Wij spreken niet eens over de 4Vè dag in Nederland; een vertoo ning waarvoor ieder behoorlijk Ne derlander zich nog geneert na al het spektakel, dat de volksbedriegers had den gemaakt van de onneembaarheid van onze verdedigingslinies. Voldoen de is het te kunnen constateeren, dat de Duitsche weermacht in zes weken .tijd het Fransche leger in stukken .sloeg en de Engelschen bij Duinker ken in zee joeg. Na in het voorjaar van 1941 den geheelen Balkan gezuiverd te hebben, .moest de Duitsche weermacht in den zomer van 1941 de bolsjewieken aan pakken. Sindsdien zijn meer dan twee jaren voorbijgegaan. Twee jaren van .gigantischen strijd, waarbij de Russen twintig millioen man aan dooden, ge wonden en krijgsgevangenen verloren, waarbij tienduizenden tanks, tiendui zenden kanonnen en vliegtuigen voor hen verloren gingen. En nog altijd du ren de gevechten voort en niemand kan zeggen, wanneer het einde daar zal zijn. Daarmede staat het volgende vast. In de 25 jaren, die de bolsjewisten daarvoor hebben gebruikt, hebben zij alles gedaan wat mogelijk is om een enorm sterke militaire macht te ma ken. In het Dongebied, in Moskou, Stalingrad, den Oeral en Siberië, heb ben zij enorme fabriekscomplexen ge sticht, waarin dag en nacht oorlogs materiaal werd vervaardigd. Een bree- de grensstrook tusschen Sovjet-Rus- land en Europa was ontoegankelijk gemaakt, de afsluiting was zoo vol maakt mogelijk. In het diepste geheim, afgesloten van de wereld, maakten de Sovjets zich, met opoffering van het levensgeluk van millioenen menschen, gereed om Europa te veroveren en de bolsjewistische wereldrevolutie te voltrekken. De oorlog tegen Finland, de op- marsch in Polen, dit was alles in scène gezet om Europa te doen gelooven, dat de bolsjewisten tot weinig in staat wa ren. Slaap, kindje, slaap, de wolf heeft geen tanden en is kreupel. Nog nooit heeft de wereld zulk een grootsch op gezette misleiding beleefd. Wij weten nu, dat Sovjet-Rusland de eenige militaire macht ter wereld was, die de kracht van de Duitsche weermacht nabij kwam. LATEN wij nu eens aannemen, dat de Duitsche weermacht versla gen wordt, dat het nationaal-so- cialisme wordt weggevaagd, dat de Sovjets braaf genoegen nemen met de Baltische landen, Polen, Oost-Duitsch- land en den Balkan, dat Engeland en Amerika een democratisch Midden- en West-Europa vormen en daar net jes de wacht houden, omdat zij ons zoo ontzaglijk lief hebben. Laten wij dus eens aannemen, dat alles zoo zou gaan als onze anti's hopen. Dan ziet de zaak er zoo uit, dat er na den oorlog een grooter Sovjet-Rusland zou zijn, een Sovjet-Rusland niet van 200, maar van 300 millioen menschên met enorm versterkte materiaalbases. Binnen tien jaren zou deze kolos een militaire macht hebben, enorm veel grooter dan hij nu reeds in deze jaren bleek te be zitten. Wat zou deze kolos in Europa te genover zich vinden? Democratieën, die doorregen waren met communisti sche cellen. Is men vergeten, dat Duitschland in 1933 5 millioen com munistische kiezers had? Is men het roode „Volksfront" in Frankrijk ver geten; is men de roode furie in Span je vergeten? O, ja, dan is er ook nog Engeland met 45 millioen menschen, dat nu reeds sterk onder den invloed van het bolsjewisme is gekomen en zijn er de Vereenigde Staten onder volkomen joodschen invloed en met 'n Oceaan tusschen hen en ons. Het zou dan voor Sovjet-Rusland kinderspel zijn om Midden- en West-Europa te veroveren en het drama van den on dergang .van het Avondland zou wor den voltooid. Dit is het allergunstigste geval, dat zich kan voordoen voor ons volk, als Duitschland zou verliezen. In werkelijkheid zou de verovering van Europa door de bolsjewieken in één ruk doorgaan met of tegen den wil van Engeland. Reeds nu staat in Moskou een Sovjet-Duitsche regee- /N dezen tijd, nu de Duitsche Weermacht niet aanvallend op treedt, maar tracht te handha ven datgene wat zij gewonnen heeft, en thans uit tactische over wegingen groote gebieden in het Oosten prijsgeeft, nu juichen zij, die niet verder kijken dan hun neus lang is en terwijl men in de han den wrijft, weet men te vertellen, dat het nu zoo goed gaat.Vooral na het verraad van Badoglio en zijn koninklijken trawant was de blijd schap van hen, die niet beseffen wat ook voor hen op het spel staat bij het verliezen van den oorlog door Duitschland, van het gezicht te lezen. Wij geven hier weer een artikel van den Leider van ons volk, Mus sert, voorkomende in Volk en Va derland" van 24 Sept. j.l., die in klare, duidelijke taal, de gevolgen schetst van wat onze anti's zoo vurig hopen. Het lijkt ons van groot belang dit zoo belangrijke artikel in zijn ge heel weer te geven, ondanks de ge ringe plaatsruimte. Dat wat op het spel staat, rechtvaardigt dit ons besluit. ring klaar; keurig uitgezocht door Stalin, gereed om de regeering over Duitschland te aanvaarden, wanneer het nationaal-socialisme zou, worden 'overwonnen. Een Sod jet-Rusland ver- eenigd met en versterkt door een Sov- jet-Duitschland is natuurlijk volko men onweerstaanbaar en zou het reep je grond van Winterswijk tot Noord- wijk, ons Vaderland, binnen 24 uur bezetten. Daar is geen speld tusschen te krij gen. Dit is eenvoudig, logisch en juist. Daarom staat voor ieder denkend mensch als een paal boven water, dat de ondergang van het nationaal-so- cialistische Duitschland beteekent: de ondergang van Europa in bolsjewisme, dus ook de ondergang van ons Volk. Daarom ook staan wij onivrikbaar en fanatiek aan de zijde van Duitschland; dat is niet meer dan onze vaderland- sche plicht. DIKWIJLS hebben wij ons afge- vraagcf hoe het mogelijk is, dat onze tegenstanders dit niet zien. Natuurlijk zijn er vele menschen, die niet verder kunnen zien dan hun neus lang is; zij verlangen maar één ding: .einde van den oorlog, einde der Duit sche bezetting. Door dat verlangen laten zij zich volkomen op sleeptouw nemen en zij geven zich er geen re kenschap van, wat daarna zou geschie den, welk een ontzaglijk drama zich daarna zou afspelen. Maar er zijn toch onder de anti's menschen, die gewend waren leiding te geven, verder te zien dan hun neus lang is en het feit, dat ook zij aan de Engelschen gelooven als de kleine kin deren aan St. Nicolaas, dat is mij een raadsel geweest. Dit raadsel nu is voor mij dezer da gen opgelost. En hoe! Het is de moei te waard dit aan den muur te spijkeren tot hun eeuwige schande. Voor mij ligt een circulaire geda teerd Augustus 1943. Deze circulaire is aan leiding gevende personen van de Nederlandsche Hervormde Kerk toegezonden; speciaal verspreid in Gelderland. Zij heeft, samengevat, den volgen den inhoud: In de laatste maanden was er voortdurend stof tot juichen: Noord-Afrika; Sicilië; „het fascistische regiem in Italië geluidloos wegge vaagd" enz. Redactie en Adm.: Van Weedestraat 7, Soestdijk. Telefoon 2962 - Giro 161165. „Voor het eerst sinds Mei 1940 „kunnen wij met gefundeerd ver trouwen hopen op onze naderende „bevrijding, ware het niet, dat een „donkere schaduw op deze lichten- „de toekomst geworpen wordt. Wij „zouden momenteel door de ontwik keling der gebeurtenissen in den „zevenden hemel zijn, indien de be- „doélingen van Stalin ons niet met „de grootste onrust vervulden." Vervolgens wordt uiteengezet, dat na den verloren oorlog Duitschland aan het bolsjewisme ten prooi zal vallen, dat de Duitsche Sovjets met de Rus sische Sovjets dan zoo sterk zullen zijn, dat Nederland alleen verder in het kader zal kunnen leven van een Europeesche Unie van Socialistische Sovjet Republieken. De circulaire eindigt dan als volgt: „Met dit schrijven richten wij ons „nu tot alle intellectueelen, fabri kanten, enz., alten, die zich in de „eerste jaren door Stalin's macht „bedreigd zullen gevoelen, zij heb ben slechts één redding: emigratie „naar Noord- of Zuid-Amerika. Wij „kunnen u mededeelen, dat er ver handelingen gevoerd worden met „de Canadeesche en de Braziliaan- „sche regeeringen, die zich principi eel bereid hebben verklaard, uit gebreide gebieden, die voor kolo nisatie geschikt zijn, ter beschik- king te stellen. Thans is het alleen „van belang te weten, dat wij in „staat zullen worden gesteld om ons „aan gene zijde van den Oceaan, een „bestaan op te bouwen, dat geheel „in den geest zal zijn van onze al- „oude nationale tradities." A haDe heeren weten het dus wel, dat de ondergang, van Duitschland, de ondergang van Europa, dus ook van ons volk zou zijn. Zij zijn niet zoo dom, als zij zich voordoen. Maar wat zij hopen en waarvoor zij zich gereed maken is, er met hun familie van door - te kunnen gaan in den tijd, die er ver loopt tusschen het heengaan der Duit- schers en den intocht der bolsjewis ten. Van de 9 millioen Nederlanders zouden dan in dien tijd op schepen weggevoerd kunnen worden 10.000, 50.000, 100.000 misschien. De overige S.900.000 kunnen crepeeren in de Sovjet-hel. Wat deert hun dat? Wat deert hun hun volk, wanneer zij zelve nog bijtijds met hun geld naar Ameri ka kunnen gaan! Is er niet het voorbeeld van de Mei dagen van 1-940? Toen de. Nederland sche troepen nog vochten aan de Greb- bélinie, pakten de Heeren regeerders hun koffers, het goud was al vooruit, en gingen er vandoor. Goed voorbeeld, doet goed volgen! ZIJ weten het dus wel. Maar zij hebben hoop hun eigen huid te redden *en zullen dan gemoe dereerd het volk in de diepste ellen de achterlaten. Deze lieden sabotee- ren, duiken onder, hitsen op tot bijl tjesdag en slaan zich op de borst als de eenige en ware uitgave van den echten vaderlander. Waarom zou ik hierop nog verder commentaar geven? Dit alles spreekt toch voor zich zelf? Met deze circu laire hebben de heeren het masker laten vallen. Inderdaad een afgrond scheidt ons van hen. Zeker, in onze gelederen is ook niet iedereen 100 pCt. nationaal-socialist, bezield met den onbaatzuchtigen wil het volk te dienen. Wie onzer is zon der zonde? Maar de slechtste natio naal-socialist steekt in ieder geval to renhoog uit boven den beste van dit soort vaderlanders, die deze circulaire samenstelden en aan geestverwanten deden toekomen. Ons Volk heeft alleen de N.S.B., die voor zijn toekomst strijdt. De Bewe ging heeft de verantwoordelijkheid voor ons Volk op zich genomen in den moeilijksten tijd, welken het ooit heeft beleefd. Het is de plicht van ieder, die Vervolg pag. 2, eerste kolom.

Soester Courant | 1943 | | pagina 1