Baarn Soest Huwelijk. Drakenburg STOOF GELIJKE MONNIKEN, GELIJKE KAPPEN. Vleeschbonnen 41 en 42 aangewezen. Baarn wint van Utrecht OMROEPERS Wenscht U op zeer discrete wijze in kennis te komen? Wendt U dan tot het grootste meest vooraanstaande bonafide Bureau in. ons land. Volkomen serieuze bemiddeling! Discretie is voor ons een persoon lijke eerezaak. Alle inlichtingen worden U geheel vrijblijvend, in blanco couvert toegezonden door Bureau „Succour", Agathastr. 145, Den Haag. Telef. 2 lijnen 770754-770713. Kantooruren 109 uur. GEVONDEN VOORWERPEN. De onderstaande voorwerpen wer den bij de politie als gevonden aan gegeven: Paard, schapenwollen hand schoenen, 4 portemonnaies met inh., zandzakje, jongensjas, zijden shawl, zwarte ceintuur, bankbiljet van 10 gld. en zilverbon van 2.50, paar bontwanten, hond, frame van trans portrijwiel, kinderjasje, bijbel, klan tenboekje van melkbezorger. voorheen G. FLINK MEUBELOPSLAGPLAATS VERHUIZINGEN door geheel NEDERLAND BUSSUMMERSTRAAT27 Tel. 7489 - Hilversum GEREF. EVANGELISATIE. Kon vorige week worden medege deeld, dat de Ger. Evangelisatie voort aan eiken Zondagavond 7.00 uur sa menkomsten zal houden in het Ge bouw Borneostraat 1, ook op een an der punt van de gemeente zullen der gelijke samenkomsten kunnen plaats vinden. Genoemd Comité heeft n.1. ook de beschikking gekregen over de bekende zaal van-de Wed.,van Drecht, aan den Verlengde Dalweg. De sa menkomsten hier, zullen des Zondags te 5.00 uur aanvangen Zondag j.1. vond de eerste samenkomst reeds plaats. STEEDS MEER. Van den heer S. werd Zondagmor gen een rijwiel gestolen, hetwelk hij bij de R.K. Kerk had geplaatst. Ook van Mej. M. V. werd een rijwiel ge stolen; dit stond in de rijwielstalling van het Station. DE VERDUISTERINGS VOORSCHRIFTEN. Zij, die het niet zoo nauw nemen met de verduisteringsvoorschriften, worden gewezen op de nieulwe straf bepalingen, waarbij, ongeacht de af snijding van den lichttoevoer, straffen kunnen worden opgelegd van 300.— 'boete of 4 weken hechtenis. CLANDESTIEN GESLACHT? Tegenover den theetuin „De Water- mjolen aan den Eemweg, werden in een weiland de resten van een koe gevonden, welke daar waarschijnlijk clandestien was geslacht. VERDUISTERING IN DIENST BETREKKING. De politie heeft G. D. aangehouden en in arrest gesteld, verdacht van ver duistering in dienstbetrekking. VLIEGEREN MAG NIET. Een aantal jongens zijn door de po litie onderhouden, omdat zij, niette genstaande dit verboden is, vliegers op lieten. Ook tegen 't laten springen van z.g. donderbussen zal ernstig wor den opgetreden. OM WAKKER TE WORDEN? Bij den heer P. C. K., wonende Tulp straat, alhier, werd Donderdagmorgen omstreeks 6.30 uur een" ruit ingewor pen. RIJWIELDIEFSTAL. Ten nadeele van den heer S. werd een rijwiel gestolen, hetwelk stond achter zijn woning aan de Heemstra laan. DAT KOSTTE GELD. Aan verschillende ingezetenen zijn aan kosten onderworpert politioneele waarschuwingen uitgereikt wegens overtreding van de verduisterings voorschriften en verkeersregels. ALWEER EEN. Aan de Groote Melm is ten nadeele van den heer de J. een rijwiel gestolen. Kasteel gold voor bijna onneembare veste. „Drakenburg"een naam die bijna uitgestorven was, heeft thans in Nederland weer een bekende klank gekregen, nu de Ned. Arbeidsdienst op de terreinen van dat voormalige land goed een werkkamp inrichtte en het Ned. Arbeidsfront er zulk een schit terend vormiingsoord stichtte. „Drakenburg"niet veel her innert meer aan de Ridderhofstad, die eens de glorie van Eemland was! Een paar breede slooten de vroegere slotgracht een groen weiland met wellicht hier of daar nog eenig met selwerk in den grond, dat zijn de eenige overblijfselen van het eens zoo trotsche kasteel Drakenburg". Met zijn dikke muren en met zijn grachten, waarover een ophaalbrug toegang gaf tot de slotgracht, gold „Drakenburg" als een bijna onneem bare veste. Tot 1811 heeft het deel uitgemaakt van de weinige kasteelen 4n Gooi- en Eemland; in dat jaar werd het geslecht, omdat het door de ouder dom teveel onderhoud vereischte en Werd vervangen door een modern landhuis. „Drakenburg" was gelegen op de grens van Baarn en Eemnes, links van het rijwielpad naar Hilversum. Een breede, kronkelende oprijlaan, bij welke ingang een koepel stond, ver leende toegang tot 't kasteel. Het ge rucht wil, dat in later jaren Mr. Jacob van Lennep hier de stof voor zijn ro man „Ferdinand Huyck" verzamelde, waarbij hij in zijn verhaal deze koepel benutte om daar Ferdinand z'n aange bedene Henriëtte Blaek te doen ont moeten! (De plek waar deze koepel gestaan moet hebben is, van Baarn komende, rechts achter het benzine station „Correct"). Het kasteel „Drakenburg", aldus genoemd naar den eersten bezitter, dateerde uit'het midden der veertien de eeuw en was een voortzetting van de vroegere hofstede van dien naam. Werner van Drakenburg liet n.1. na den dood van zijn vader in 1340 de hofstede afbreken en een „Steenka mer" - kasteel - bouwen. Daar dit kasteel zoo sterk was, dat het tegenstand kon bieden aan den aanval van een vijand, werd het tot Ridderhofstad verheven. Dit was maar niet zoo alleen een eeretitel, doch hield ook het voorrecht in, dat de eige naar van eenige belastingen was vrij gesteld, o.a. huisgeld en belasting op het bier, hetwelk op hit kasteel ge brouwen werd. Bier, toen al de gelief koosde drank, werd n.1. op de meeste kasteelen en in de kloosters zelf ge brouwen en van sommige was het bier zelfs beroemd! De naam „Steenka mer", welke men eertijds gebruikte voor het woord „kasteel", leeft in deze omgeving nog voort in de geslachts naam Steenkamer en opmerkelijk is daarbij, dat op den grond, welke eer tijds tot. „Drakenburg" behoorde, thans nog 2 families Steenkarner wo nen! De oorzaak, dat de Drakenburg's, die oorspronkelijk uit de stad Utrecht af komstig waren, zich in Eemland ves tigden, was gelegen in het feit, dat de exploitatie van de „Wilde (woeste) Barendsche Venen" de turfstekerij in -eigendom aan deze familie toe behoorde, intensief door hen was ter hand genomen. Vooral Frederik, klein zoon van den oorspronkelijken eige naar, Werner Drakenburg, wist deze turfgraverij tot zoo'n hoogte op te voeren, dat hij besloot een vaart te graven van het kasteel naar de rivier de Eem, waardoor de turf gemakkelij ker naar verder afgelegen streken kon worden vervoerd. Hij verkreeg hier voor in 1390 toestemming v. d. Bis schop van Utrecht en van de stad „Baerne" en zoo ontstond de „Dra- kenburger gracht", een watertje, dat ook heden ten dage nog onder den- KANTONGERECHT AMERSFOORT. Brievenbesteller Besselsen was in z'n wiek geschoten. En o.i. terecht. Daar om verscheen «hij voor den Amers- foortschen Kantonrechter. Op 29 Maart j.1 had hij in een inham van de Eem met een hengel gevischt om een visch- je te verschalken voor zijn zoon, die in het Sanatorium lag. Nu zou hij de schikking wel hebben voldaan voor de bekeuring, welke hij voor het visschen zonder vergunning heeft ontvangen, ware het niet. dat zijn medeovertre der.s van de Visscherijwet een schik king hadden ontvangen van 4.en hij, Besselsen, zoii voor deze schikking zes gulden moeten neertellen. Gelijke monniken, gelijke kampen. In de dag vaarding stond vermeld, dat B. in De Eem zou hebben gevischt. Ook dit klopte volgens zijn meening, niet met de werkelijkheid. Daarom rekende hij blijkbaar op ontslag van rechtsvervol ging. In ieder geval heeft onze Soester postbode dit bereikt, dat ook hij 4.— zal moeten betalen, want zoo luidde het vonnis van den Kantonrechter. En zijn hengel krijgt hij terug. Een slordige kampeerder. De kampeerder F. K. uit Amster dam, die in het afgeloopen trekkers- seizoen eenigen tijd in Soest had door gebracht, stond terecht omdat hij langs de spoorbaan had geloopen. Hij had een nacht in een baanwachtershuisje doorgebracht, omdat hij de laatste jtrein naar zijn kampeerplaats niet meer kon halen, 's Morgens kon hij den weg niet meer vinden en wandel- - de daarom maar langs de spoorbaan. Bij zijn aanhouding kon hij geen per soonsbewijs toonen en bovendien was het met zijn kleeding ook maar zoo zoo. Daarom noemde de Kantonrech ter hem een slordige kampeerder. Voor het loopen langs de spoorbaan kreeg hij 5.— subs. 2 d. en voor het vergeten van zijn persoonsbewijs 4.subs. 2 dagen. Ook de consumenten moeten meewerken. „De menschen moeten begrijpen, dat ondermaatsche paling niet gekocht mag worden", zeide mr. Bouma in een zijner requisitoirs bij de behandeling van zaken, waarbij het ging om on dermaatsche visch. De paling wordt uitgemoord en ook de consumenten moeten meewerken om dit te voorko men, Inderdaad. Het loopt de spuiga ten uit met die ondermaatsche visch. Geen wonder, dat de Ambtenaar over gaat tot het eischen van de maximum straffen. Dit ondervond de Spaken- burgsche visscher P. K.. die het in 't verleden nimmer zoo nauw met de ondermaatsche heeft genomen. Deze kreeg 's nachts bezoek van de contro leurs en toen vonden zij 160 pond on dermaatsche visch. 300.— subs. een maand luidde de eisch en de Kanton rechter veroordeelde hem tot 200.— subs. een maand. Ruilhandel. Onze dorpsgenoot W. F. had 7Vz kilo paling geruild voor twee tabaksbonnen. De Kantonrechter informeerde naar de waarde van deze tabaksbonnen, maar daar moest hij maar naar raden. De Ambtenaar taxeerde de waarde op 20.—, te oordeelen naar zijn eisch 20. subs. 10 d. De Kantonrechter wist blijkbaar, dat die bonnen voor J 5. per stuk verhandeld worden, wawt zijn vonnis luidde f 10.— subs. 5 dagen. H. v. D. uit Baarn had 5 kilo paling gekocht tegen 1.— p. kilo. Het was om wat vettigheid te doen. Dit begreep mr. v. d. Mark volkomen, maar het mag nu eenmaal niet. Het werd een duur zoodje, want het vonnis luidde 10 subs. 4 dagen. zelfden naam bestaat. Het kasteel is ongeveer 2 eeuwen in het bezit van de familie Drakenburg gebleven. In 1531 stierf dit geslacht met den dood van Josina Drakenburg, gehuwd met Dirk van Zuylen van dé Haer en hem 14 kinderen nalatende, uit. Na haar dood ging het kasteel over op het geslacht der Van Zuylen's, tot ook dit in 1653 met het verschei den van de weduwe van Jhr. Johan van Zuylen, Geertruid van Lennep uitstierf. Verschillende families hebben „Dra kenburg" nog in hun bezit gehad,, o.a. Admiraal van Gendt, doch deze heeft er niet lang genoegen van beleefd, want op 6 Juni sneuvelde hij reeds in den slag bij Solesbay, na het kasteel eerst in Februari van datzelfde jaar te hebben gekocht. Wat tot het Kasteel „Drakenburg" 'behoorde, leert een koopacte van het jaar 1792. Daarin Wordt „Draken burg" genoemd als „liggende rondom in zijn grachten, met 2 banken in de Kerk van Eemnes-Binnen, bosschen, plantages enz., groot 90 i 100 morgen! strekkende van de Sciteisloot van Santvoort (Baarn) dwars over den Eemnesserdijk tot aan de Goyer- gracht. Voorts het huis en de herberg „De Steenkamer", de Drakenburger gracht, de boerenhofstede „Lange- hoefhet recht op den kelder en be graafplaats in het koor der kerk van Baarn, waar het wapen van de Van Zuylens van Nijevelt op staat, zooals de heer Van GJendt dat gehad heeft." Zooals hierboven reeds werd ge zegd, werd het kasteel ir, 1811 afge broken en vervangen door een voor die dagen moderner landhuis. Op dit landhuis heeft jarenlang de Amster- damsche Professor G. Vrolik gewoond; in 1860 verkochten zijn erfgenamen de bezittingen op hun beurt aan Jhr. Bosch van Drakenstein van de Lage Vuursche. Veel was er toen van het oude Drakenburg niet meer over, het land was grootendeels in andere han den overgegaan Het landhuis werd in 1870 afgebroken, tegelijk met den koe pel, waarvan hierboven melding werd gemaakt. Eenige jaren geleden verkocht een zoon van Jhr. Bosch van Drakenstein de terreinen van „Drakenburg". Op een gedeelte ervan zou een Volkshoogeschool worden gesticht, naar het voorbeeld van die in Bar- chem. Wegens het uitbreken van den oorlog is toen dat plan niet vttfwezen- lijkt. (Nadruk verboden). zoo Weg, zoo thuis. Mevr. B. deelde de politie mede, dat haar zoon J. B. sedert Zaterdag de ouderlijke woning had verlaten en vermoedelijk te Amersfoort vertoefde. ,was de eerste maal niet, dat de politie deze klacht ontving, want het schijnt een ongedurig jongmensch te zijn. Toen de politie dan ook een on derzoek instelde, deelde de moeder mede, dat het jongmensch inmiddels alweer in de woning was terugge keerd. KLACHT OVER KOEIEN. Een veehouder aan het Eerste Hee serlaantje schijnt onverbeterlijk te zijn waar 't betreft de afsluiting voor zijn koeien. Herhaaldelijk werd er al over geklaagd, dat zijn koeien op het ter rein der buren kwamen, omdat ge noemde veehouder zijn land niet be hoorlijk afsluit. Gehoor gevende aan de vele klachten heeft de politie eeni - ge weken geleden proces verbaal te gen hem opgemaakt. Thans klaagde zijn buurman, dat de koeien zijn kool hebben opgegeten. Opnieuw zal er te gen den nalatigen veehouder worden opgetreden, maar ditmaal zal het ver baal wel wat duurder worden! Doch wie niet hooren wil, moet maar voe len! KWAJONGENSWERK. Een jongen heeft met een afgekloven appel een ruit ingegooid van een pas- seerenden auto. Gelukkig zijn er geen ongelukken door gebeurd, doch deze 'waren zeker niet uitgesloten. De knaap heeft in het politiebureau een flinke schrobbeering- gekregen; zijn ouders zullen de schade moeten vergoeden 'ongeacht de strafrechterlijke vervo - ging van het zoontje. FAMILIETWIST. In de Schrikslaan hebben een moe der en zoon een zoodanige ruzie ge had, dat de politie er aan te pas moest komen om de opgewonden gemoede ren tot bedaren te brengen. NA BEZETTEN TIJD OP STRAAT. Een politioneele waarschuwing ad 2.— werd uitgereikt aan R„ aan den Lange Brinkweg, terzake dat hij zich tusschen 11 en 4 uur 's nachts op den openbaren weg bevond. BIJZONDERE BONNEN. 20 BV, 21 BV, 22 BV ibrandst. krt T 116 Période -bon nen brandst. 5, 6, 7 en 8 14, 15, 16 KF. brand- stoffenkrt. U 115 37, 38, 39 verlichting en 61 verlichting 19 Hondenbr. 19 K 13 en 14 petr.k. U 215 674 Algemeen Z eenh.zeep 675 Algemeen Z waschp. Z toiletzeep Textiel I een, text.k. 60 t.e.m. 100 textielk. M textielkaart V 215 M textielkaart V 115 51 t.m. 60 textielk. 11 t.m. 20 toeslag- textielkaart één eenheid vaste brandstoffen (geen fabrieksturf) één eenheid vaste brandstoffen (geen fabrieksturf) een eenheid vaste brandstoffen (geen fabrieksturf) 1 Liter petroleum 1 rantsoen hondenbrood IY2 K.G. Kattenbrood 1 Liter petroleum (koken) 1 rantsoen eenheidstoiletzeep 1 rantsoen eenheidstoiletzeep 250 gram wasch- of zeeppoeder 250 gram wasch- of zeeppoeder 50(75) gram toiletzeep 45 gram scheerzeep (voor mannen) alleen geldig v. kleuters en meisjes één paar kousen (voor meisjes), één p. kousen (v. mannen en jongens) alléén geldig v. vrouwen en meisjes alléén voor jongens en meisjes van 15-18 jaar. De petroleumbonnen 1*3 en 14 blijven geldig tot 19 Nov. De .brandstoffenbonnen blijven geldig tot 30 April. De generator-bonnen blijven geldig bot 31 Oct., evenals de bon voor honden- en kattenbrood en de zeepbonnen. De textielbonnen zijn onbeperkt geldig. Va 1 5 October tot en met 16 Oc- tobev geven de met „Vleesch 41 en de m. „Vleesja 42A' gemerkte bonnen recht op het koopen van 100 gram vleesch (been inbegrepen) of van 1 rantsoen vleeschwaren. Ge durende hetzelfde tijdvak geven dj met „Vleesch 41B en de m. „Vleesch 42B" gemerkte bonnen recht op het koopen van li gedeelte van bo venge.ioemde hoe veelheid vleesch of vleesch ware... RIJWIÈL GEVONDEN. Op den Nachtegaalweg is dezer da gen een heerenrijwiel gevonden, voor zien van banden; het rijwielslot was verbroken. Inlichtingen verstrekt de politie. TRANSPORTRIJWIEL GESTOLEN. Ten nadeele van den heer M. aan de Koninginnelaan werd een trans- ^portrij wiel gestolen. GEVONDEN VOORWERPEN. Sedert de vorige opgave werden de navolgende gevonden voorwerpen aan gegeven: damespolshorloge, A. Pau- lownalaan 28; streng groene kralen, St. Josephgesticht; rozenkrans, Lan^e Brinkweg 53; blauwe kinderportemon- naie, Spoorstraat 5; bruine damespor temonaie met inh., Eigendomslweg 32; kinderkapje, Steenhoffstr. 8; port-i- monaie m. inh., Birktstr. 12; bril, pol bureau; armband, zilveren Zeeuwsche knoopen, Dorresteinweg 69; Cypers katertje, Hartmanlaan 60; manchester jasje met speldje SEC, Beetzlaan, Ree horst; bankbiljet van 10.Nieuwe- weg 8; mapje met levensmiddelen, Vis- ser's Boekh., Kerkstr.; wollen cein tuur, Grift, Krommeweg. VOETBAL De resultaten van de j.1. Zondag ge speelde competitie-wedstrijden waren: N.V.B. *4e kl. Saestum-Kampong 2-3; APWC-CDN 3-8; Utrecht-Baarn 0-*; GWL-Quick 1-3. N.V.B Res. 3e kl.: Baarn Il-'t Gooi III 1-2. Baarn won wederom verdiend met 4-0; toch schijnt Utrecht danig tegen stand te hebben -geboden, want in de eerste speelhelft slaagde Baarn er slechts één keer in om te scoren. Met den wind in den rug was daarna Baarn niet meer te houden, met als gevolg nog drie doelpunten. Quï.-k keerde met een bescheiden 3-1 over-, winning uit Culemborg terug, maar de punten zijn binnen. CDN liet ziel) door APWC niet van de wijs brengen en sloeg de Keistedelingen met 8-3. Tenslotte behaalde Kampong de eer ste overwinning in deze competitie en wel ten koste van Saestum. De stand in de 4e kl. M is thans: - Baarn 4 4 0 0 18— 1 8 Quick 4 4 0 8 19— 3 8 C.D.N. 4 3 1 0 17— 6 7 S.E.C. 3 2 0 1 16— 3 4 Kampong 4 1 0 3 6—18 2 Saestum 4 0 1 3 4—11 1 G.W.L. 2 0 0 2 1—12 0 Utrecht 2 0 0 2 1—14 0 A.P.W.C. 3 0 0 3 4—17 0 Baarn II verloor wederom op het kantje af, nu van het op bezoek zijn de 't Gooi III. Utrecht-Baarn O--*. In dezen wedstrijd, was Utrecht niet zoo zwak als algemeen verwacht werd: liefst 6 spelers waren vervangen en het elftal maakte een goeden indruk. Van den beginschop af wogen beide partijen aardig tegen elkaar op. Het Utrecht-doel ontkwam ternauwernood 2 maal aan een doorboring, doch dan kwamen de gastheeren opzetten. De Baarn-achterhoede, die ditmaal niet zoo sterk speelde, moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Na ongeveer een half uur spelen kon de middenvoor van Baarn uit een voorzet direct doelpunten, 0-1. Na de rust gooide Baarn er een schepje op, waarbij Utrecht geheel op eigen terrein teruggedrongen werd. Ettelijke kansen werden gemist, doch de spil, die op de hem bekende wijze het middenveld beheerschte, zette de voorhoede steeds weer aan het werk en succes bleef dan ook niet uit: het gelukte de middenvoor tweemaal, kort na elkaar, te doelpunten (0-3). Even daarna was het de linksbinnen, die goal nummer 4 .in de touwen joeg, 0-4. Utrecht probeerde het spel te ver plaatsen, doch verder dan de achter hoede kwamen ze niet. Op de ranglijst gaat Baarn thans met 18 vóór en 1 te gen prachtig aan den kop! Baarn ïl-'t Gooi 111 1-2. Dat ook deze wedstrijd verloren is, was te wijten aan het feit, dat de aam voerder teveel veranderingen aan brengt tijdens het spel. Het is iwel jammer, dat eerst in de laatste secon de 't Gooi het winnende doelpunt wist te scoren. Een gelijk spel had de ver houding beter weergegeven. brandstofbonnen sionbewoners af den gedurende 1: 31 October 1943. Te Baarn verv mer 1 van het dii tonlaan 9, iedere kende uren. Te Eenmes w> ren uitsluitend c geven, in het kan De formuliere: volledig en goe worden en in he den terugbezorgt Kaarsen voor ver] De distributief Eemnes maakt I vraagformulieren bennen voor ka voertuigenverlich butiekantoor afg den gedurende h 9 October 1943. De eerste per bonnen afgegever tot en met 30 N Te Baarn kuni eiken dag afgeha worden, kamer Cantonlaan 9. Te Eemnes uits October 1943. Na 9 October formulieren met ontvangst genom VOOR D Bekendmakingen Plaatselijke Distributiediensten. DISTRIBUTIEKKING BAARN/EEMNES. Brandstoffen voor kamer- en pensionbewoners. De distributiedienst van Baarn en Eemnes maakt bekend, dat de aan vraagformulieren ter verkrijging van S N Er is een opme te snoepen te coi die vroeger niet r den, vragen nu v< wat in het tron veel en lang voo wordt veel geld ven, er wordt v< bewijst, dat mer doet van de kleir leven. Het groote hiermee veel gel verdaan wordt die niet altijd e Beter is het zelf te maken. Men v is meestal goedkt een voorbeeld: 60 gram bloem 1 lepel bakpoeder, water, jam of apj rogaat, klontje b( Het bakpoeder bloem roeren, het het deeg glad roe: ter in de koekepa er in doen en naa ten- loopen. Het één zijde bruin e pannekoek met ja" strijken en zoo st< len. De rol door TE KOOP 2-pers. kapok- bed m. 2 stroomatrassen, 80.Verburg, Louise de Colignylaan 46, Soestdijk. PIANO OF VLEUGEL gevraagd. Aanb. E. v. Loo, Orchideestraat 21, Hilve:- sum. Tel. 9653. K 2950. Mevr. Heins-de Vries zoekt in Soest HUIS of ged. van huis, waa" een slaapk. boven en beslist 2 kamers beneden zijn. Erieven Mid- delwijkstraat 28, Soest. TE HUUR GEVRAAGD ongemeub. zit- en slaapk., m. gebr. v. keuken. Br. No. 527, bur. v. d. blad. FRIEBEL. Molenw. -4, Soest Alle 7 eparatieën aan machi nes, motoren, apparaten e.a. metalen voorwerpen. Spec. Autogeenlasschen. TE HUUR GEVR. kamer zonder pension, met stooK- gelegenheid bij Pro Duit- sche familie. Br. No. 528, bur. v. d. blad. TE KOOP Uitschuif- haard 75.-^. 1 Klokken- stel met kandelaars 65. Exalto, v. Lenneplaan 60, Soest. GEVONDEN 3 Oct. Vos- seveldlaan: jong mooi Cy- persch katertje. Wie is de eigenaar of wie wil hetheo- ben? Adres Hartmanlam 60, Soest. Emaille KEUKENGEREI, en metalen huishoud, art kachels enz., afdoende ge repareerd. Friebel, Molen weg 4, Soest. TE KOOP: Heeren zak horloge 80.ontbijt servies, zes-deelig, nieuw, 45.Oranjestr. 9, Baarn, 's avonds na zes uur. KONIJNEN TE KOOP, 10.J. Kaatee, Beetz laan 45, Soestdijk. WJE RUILT keurige kin derdriewieler voor vliegen de Hollander of trekwagen. Prins, Nassaulaan 21, Baarn. TE KOOP Spiegel 25 gid Pathefoonkast 1 50.- Waftditafel m. marmeren blad 30.Nachtkastje 2.50. Wed. Appels, Lan *e Bergstraat 1. Soestdijk. REPARATIEcN AAN Hand-dynamo's, Klokken, Snelwegers, Sloten en ver vaardigen van sleutels enz. Werktuigkundig instru mentmaker A. v. Gelder, Parklaan 12, Soêst-Zuid.

Soester Courant | 1943 | | pagina 2