Ma: Prinselijke familie weer op Soestdijk. 3S& H. G. van den Hoek, AFWEZIG utrecht: Inwoners van Soest en Baarn brengen groote hulde. Het paleis Soestdijk, waarin binnen kort het prinselijk paar en de drie kleine prinsesjes hun intrek zullen nemen, wordt thans in gereedheid gebracht voor de ontvangst van de vorstelijke bewoners. 1 Augustus moeten deze werkzaam heden gereed zijn, hetgeen nog niet wil zeggen, dat het Prinselijk paar op dien datum zijn intrek in het paleis zal nemen. Door den linker vleugel, welke voor H-M. de Koningin is gereserveerd, tot museum te verklaren, is dit ge deelte onbeschadigd gebleven, maar de rechter vleugel, welke ook nu weer door de Prinselijke familie zal worden betrokken, is er minder goed afgekomen. Door gebrek aan materiaal zal de schade, door de Duitschers daar toe gebracht aan vloeren, behang, meu bilair enz. niet geheel kunnen wor den hersteld, maar men hoopt de ergste sporen in den korten tijd, welke nog rest te doen verdwijnen. Van het meubilair is door den vij and niet zooveel weggevoerd als aan vankelijk meest worden aangenomen. De cadeaux die het prinselijk paar bij zijn huwelijk van de Nederland- sche bevolking ontving, zijn allen in goeden staat aanwezig en dat er maar zoo weinig verdwenen is, is voornamelijk te danken aan den toenmaligen intendant van het paleis, Jhr. Roëll, en na hem aan het pa leispersoneel. Jhr. Roëll heeft zeer veel weten te redden door de mooi ste voorwerpen elders onder te bren gen. Helaas werd hij spoedig hierna ge pakt wegens illegale actie en gefusil leerd. 'n Speciale opsporingsdienst is thans bezig de gestolen goederen op te sporen, als gevolg waarvan enkele mooie stukken in Hoogeveen werden teruggevonden. Al het keukengerei en het linnen goed, alsmede het meubilair uit de bediendenkamer is mede verdwenen. Van het laatste werd echter veel te ruggevonden in een lager te Amers foort. Een 25-tal mannen en vrouwen zijn thans druk in de weer om het pa leis in gereedheid te brengen en zoo wel in Soest als Baarn worden thans plannen uitgewerkt om de Prinselij ke familie bij haar terugkomst ten paleize een groote hulde te brengen. Hiervoor heeft zich in onze gemeen te een comité gevormd, bestaande uit bestuursleden van Soest-Vooruit en de Buurtvereenigingen De Birkt, Soest-Zuid, Kerkebuurt, Van Weede- straat en Burgem. Grothestraat, als mede van vertegenwoordigers der Middelwijkstraat, Steenhoffstraat en Soestdijk. Waar echter het Prinselijk paar den wensch te kennen heeft gegeven om geen groote feestelijkheden te orga- niseeren is hoofdzakelijk gedacht aan een bijzondere hulde door de schoolkinderen. Zoo zal door de kinderen van alle scholen aan de prinsesjes een Shet- landsche ponny worden aangeboden, welke door hen zelf zal worden be taald. Zij moeten hiervoor een be drag van f0.25 offeren en gelijktij dig hun naam plaatsen in een album, hetwelk eveneens aan de Prinses jes en het Prinselijk paar zal worden aangeboden. SOEST HELPT NIJMEGEN. Toen eenige weken geleden door Ne- derlandsch Volksherstel in onze ge meente tientallen vrachten meubelen, kleeding, schoeisel enz. voor de ge troffen gebieden bij de ingezetenen werden ingezameld, wist men nog niet welke personen met deze goe deren zouden worden verblijd. Dit is thans bekend. Gisteren is n.I. bericht ingekomen, dat de goederen verzameld in de districten Eemland (Soest, Baarn, Eemnes en Bunscho ten) en Amersfoort (Amersfoort, Hoogland, Stoutenburg en Leusden) bestemd zijn voor de stad Nijmegen. De goederen, welke thans worden geïnventariseerd, zullen a.s. week worden afgehaald. V.V.V. SOEST-VOORUIT. De V.V.V. vraagt dringend adressen sen van pensions en particulieren, die in staat zijn zomergasten te ontvan gen (met of zonder pension). Opgaven worden ingewacht aan het Verkeershuis, Van Weedestraat 4. Gelegenheid hiertoe zal bestaan van af Maandag a.s. tot en met Woens dag daaraan volgende aan het Ver keershuis, Van Weedestraat en in de zaken van den heeren Hastrig, Birktstraat, Mook, Soesterb.straat, Schaddelee, Torenstraat, Flapper. Nieuwerhoekpleïn, Rademaker, Laan straat hoek Dorresfeinweg, Roefman, Nieuweweg en bij den heer Frede- riks, hoofd der school aan de School straat. Verder heeft het Prinselijk paar zijn goedkeuring gehecht aan het hou den van een groot défilé, waaraan alle vereenigingen en instellingen en alle ingezetenen kunnen deelnemen. Vlaggen en vaandels zullen door de vereenigingen worden meegevoerd, terwijl bedoelde vereenigingen en instellingen verzocht worden met praalwagens uit te komen. Ook is het geoorloofd met versierde rijwielen, wagens, frekkarren enz. deel te nemen. Dat bovendien alle kinderen van een vlaggetje moeten zijn voorzien, spreekt van zelf. Voor de goede orde is het echter noodig, dat alle vereenigingen, in stellingen enz., die met of zonder praalwagen wenschen deel te nemen, alsmede zij, die op een bijzondere wijze wenschen uit te komen, hier van uiterlijk Dinsdagavond a.s. op gave doen aan hef Verkeershuis, Van Weedestraat 4. Zooals reeds gezegd zullen ook alle ingezetenen aan dif défilé kunnen deelnemen en den paleistuin mogen binnen gaan. Hiervoor is echter noo dig, dat zij zich begeven naar de nader bekend te maken plaats van opstelling. Na afloop van het défilé zal door de praalwagens, rijwielen enz. een tocht door de gemeente worden ge maakt. De vereenigingen en zij, die op een bijzondere wijze aan het défilé zullen deelnemen, worden aangespoord ten spoedigste voorbereidingen te tref fen, daar de dag waarop het défilé zal plaats hebben, door het Prinse lijk paar wordt vastgesteld. Zeer waarschijnlijk zal dit betoon van aanhankelijkheid in de morgen uren plaats hebben en om deze dag voor de Soester kinderen tot een feestdag bij uitnemendheid te maken, denkt het comité zich in des mid dags in het openlucht-theater een kindervoorstelling te geven. Ook wordt gedacht aan een avond voorstelling voor de ouderen. Dat op dezen dag geen vlag onge bruikt mag blijven, spreekt voor zich zelf. Predikbeurten. Zondag 29 Juli 1945. Ned. Herv. Kerk. Oudekerk. 10 uur Ds. De Looze, Hilversum. Emmakerk 10 uur Ds. Barger, Emer. pred. 5 uur Ds. Monster, Amersfoort. Hees. 10 uur Ds. Cramer. Zonnegloren 10 uur Ds. Top, Dongen. Evangelisatiesamenkomst. Woensdag 1 Augustus n.m. 8 uur in zaal Nieuw- straat 57. Geref. Kerk. Kerk Driehoeksweg. 10 en 5 uur Ds. F. Pijlman Jr. v. Mij drecht. Kerk Julianalaan. Half 10 en half 5 Ds. Allaart van Baarn. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5 uur Ds. I. de Bruijne van Deventer. Ned. Prot Bond. 10.30 uur de heer A. 't Hoen, Baarn. Deze week in Soest. Maandag a.s. opent de heer Ten- sen op kleine schaal zijn busdienst. De bussen vertrekken van het ge meentehuis naar Baarn te 8.25, 12.25 en 14.25 uur en naar Amersfoort te 7.40, 9.15, 13.15 en 17.15 uur. In de gemeente Soest is een af- deelïng opgericht van de Stichting 1940-1945. De Stichting 1940-1945 stelt zich ten doel te bevorderen, dat de slachtof fers van de illegaliteit in hun nage laten betrekkingen recht gedaan wordt. De plaatselijke afdeeling doet alle stappen die noodig zijn om te be reiken, dat deze menschen het le venspeil kunnen handhaven, waarop zij altijd leefden. Het plaatselijk bestuur is alsvolgt sa mengesteld: voorzitter J. B. K. de Jong, secretaris H. J. v. Hal, pen ningmeester H. Meijer. Zij, die van de bemiddeling van de Stichting gebruik willen maken, kun- zich wenden tot het plaatselijk bu reau, welke voor Soest is gelegen aan de Steenhoffstraat 5 en vooi Soesterberg Verl. Postweg 12. De aangeslotenen aan de tele foon wijzen wij er op, dat automa- telefoonverkeer met het district Utrecht weer mogelijk is. In de week van 19 tot en met 26 Juli werden de handelaren met de navolgende nummers alsvolgt bevoor raad: 5 (restant) tot en met 69 en 1 tot en met 3 (gedeeltelijk) met 500 gram tomaten per consument; 5 tot en met 43 met 1 K.g. tuinboonen of 1 bos peen of 500 gram waspeen of 500 gram roode kool per consument; 28 tot en met 69 en 1 tot en met 3 met 1 komkommer voor 1, 2 of 3 consumenten; 53 tot en met 69 en 1 tot en met 45 (gedeeltelijk) met 500 gram peren of appelen of me loenen (vervolg van de roode bes sen) per consument; 59 tot en met 60 (gedeeltelijk) met 500 gram an dijvie per consument en 22 tot en met 28 met 500 gram spercieboonen per consument. De verdeeling was tot en met 21 Juli op bon 36, daar na op bon 70 en 71. Terzake inbraak en diefstal van motorrijwielen werd gearresteerd H. te Baarn. De twee inbraken bij S. aan de Van Weedestraat en H. aan de Birktstraat werden hiermede op gehelderd. De drie motorrijwielen werden door de politie achterhaald. Mej. S., met een snelheid van .20-25 K.M. per uur een luxe auto van het Roode Kruis besturend, reed op onverklaarbare wijze op de Birktstraat tegen een boom. Zij be kwam hierdoor een lichte hersen schudding en verwondingen aan het gelaat en den rechter schouder. De Geldige bonnen. Nieuw aangewezen bonnen voor de week van 29 Juli t.m. 4 Augustus '45. 161, 162, 163, 177 Res. en^ 178 Res. 400 gram brood. 179 Res. 600 gram biscuits. R 33. 250 gram rijst of kindermeel. 164. 200 gram bloem. 165. 1 tablet chocolade (55 gram). 166 en R 34. 125 gram suiker. 167, 100 gram vette kaas. 168, R 35 en R 36. 2 liter melk. 169, 170 en 180 Res. 1 K.g. aardapp- 171. 1Ö0 gram versch vleesch of 112 gram vleesch of visch of 224 gr. vleesch met groenten in blik. 172. 112 gram vleesch of visch of 224 gram vleesch met groenten in blik. Nog geldige bonnen: 151. 125 gram boter. 152, 153 en 154. 125 gram margarine. 155. 100 gram kaas. GB 501 en GC 501 (inlegvel). 41,. li ter melk. 111 en R 24. Va liter petroleum. Op deze bonnen mag Zaterdag wor den gekocht. Melk en aardappelen mogen eerst op Maandag worden afgeleverd. Bon 167 moet Zaterdag (28 Juli) bij den winkelier worden ingeleverd te gen ontvangstbewijs. Tegen afgifte van dit bewijs zal de leverancier de kaas zoo spoedig mo gelijk afleveren. De bonnen 169, 170 en 171 moeten voor de centrale keuken worden in geleverd. Zelfverzorgers moeten inleveren de bonnen 161, 162, 163. 177 Res.. 178 Res., 179 Res., 171 172 168. R 35, R 36, 169, 170 en 180 Res. Bij aankoop van Suiker op bon 166 wordt door den winkelier een ont- ontvangstbewijs voor dezen bon af gegeven. Op dit bewijs wordt later 10 gram thee verkrijgbaar gesteld. Voor de detaillisten. Detaillisten dienen de ingenomen bonnen 167 op Maandag 30 of Dins dag 31 Juli bij den distributiedienst in te leveren met een afzonderlijk ontvangstbewijs M.D. 242-01. Aan vulling tot een tiental rantsoenen kan geschieden met bonnen 155 en rantsoenbonnen. De kaastoewijzingen waarop het bonnummer 167 is ver meld, geven uitsluitend recht op vet te kaas. Aflevering van kaas mag niet geschieden uit voorraden, wel ke op andere toewijzingen werden ontvangen. wandelaar G. uit onze gemeente, die door de auto werd gegrepen, werd aan het rechter oog gewond. Mej. S. werd naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" overgebracht. De navolgende voorwerpen wer den als gevonden aangegeven. Damesmantel (Wieksloterweg W.Z. 15), huissleutel (Radio-Centrale, Ju- lanalaan), tasch met inhoud (v. Wee destraat 5A), portemonnaie met geld (Distributiekantoor), portemonnaie met geld, foto's enz. (Ossendamweg 24), huissleutel (politiebureau), por temonnaie met 6 bonnen K 02 (Bec- keringhstraat 13c), huissleutel, (poli tiebureau), deel van kunstgebit (Klaarwaterweg 12), Zilveren broche, (Nieuweweg 70), brilmontuur (Kerk- pad N.Z. 18), portemonnaie met in houd (Vosseveldlaan 26), idem (Smitsweg 27), Japon (Steenhoff-str. 22a). Ten nadeele van den landbou wer L. aan de Birktstraat werd in den nacht een bus, inhoudende 40 L. melk, uit een koelbak ontvreemd. De bus werd met een auto vervoerd. Heden ontvingen wij bericht via het Roode Kruis, dat, in den ouderdom van 23 jr., te Paderborn door een noodlottig onge val is overleden, on ze innig geliefde Zoon, Broer, Oom en Zwager H. L. KOK. Zijn diep bedroefde ouders, broers en zus ters W. Kok. G. Kok-Grift." B. de Beer-Kok. J. de Beer. Co, Riek, Alie. Wïm Jans en Truus. De uitvaart zal ge houden worden in de Kerk van Maria On bevlekt Ontvangen td Soestdijk op Dinsdag 31 Juli te 9 uur. Voorzien van de Ha Sacramenten der ster venden overleed lohannes Smink. in den ouderdom van 82 jaar. Fam. F. WISS. Soest, 21 Juli 1945. Laanstraat 58. De H. Mis van requi em werd opgedragen 24 Juli j.1. in de pa rochiekerk van H. Maria OnbevlektOnt- vangen te Soestdijk. De begrafenis heeft plaats gehad op het R.K. kerkhof aan den Kostverlorenweg. Hiermede vervullen wij den droeven plicht U mede te deelen, dat he den zacht en kalm is overleden ons innig ge liefd dochtertje en zusje Johanna Cornelia, in den jeugdigen leeftijd van 9 jaar. J. C. A. van der Kleij M. J. van der Kleij- Schimmei Corrie Johan Ria Soest, 26 ]uli 1945. Koninginnelaan 31. De gezongen Engelen- mis zal gehouden wor den Maandag 30 )uli a.s v.m. 830 uur, in de parochiekerk van Maria Onbevlekt Ontvangen te Soestdijk, waarna de be grafenis op het R.K. Kerkhof aan den Kost verlorenweg. Machines, motoren, metalen gereedschappen en transport werktuigen. rij-, vaar- en voertuigen, automobielen en onderdeelen. Inkoop, ver koop, inruil, reparatie, exper tise, taxatie. Friebel, Molen weg 4 bij Molenstraat. GETROUWD J. Max Levenbach en Marg. M. Tabernal, die, mede namens weder- zijdsche oudets, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Soest, 21 Juli 1945. Hartmanlaan 92. Dankbetuiging, Voor de vele bewijzen van medeleven, ondervonden bij het overlijden van mijn man P. v. d. Hoek, zeg ik langs dezen weg al- ZZ, 100 len hartelijk dank, in het Voor een paar z g.a n. bijzonder aan commandant, hooge schoenen, maat 4)-42. ondercommandanten en le- vraag ik een prima buiten- den der N.B.S. Wed. G. v. d. Hoek- voor eiken of beuken ka- Op veler verz middag (29 Ju Woningruil Laren—Soest. Aangeboden een prachtig ppn huis, bev. 5 kamers, keuken vCll en badkamer, groote tuin m< m. v. de met flinke garage, vrij gele- kunstenaars gen dicht bij de heide, in ruil voor goede woning te - Aangeboden 1 paar nieu- Soest Brieven No. 161 Wi jongens moheres, maat faureau de2es 38. te ruilen voor jongens- schoenen maat 40; zwart Nette jonge dame Willem va Kaarten a f 1. serre van het plissé damesrokje voor kin- gevraagd. om met de vrouw de voorraad Ht>rcrhr\<»n(»n maat ii7«>- .7 i i. ten koekenpan28 c. M. mid- (e doM ,n k,ein ge,in, ge. denlijn, voor kleinere af- durende de morgen- of mor- neembaar kinder duo-zadel. eQ middaquren. Zondag voor deurmat. Na 5 uur s en Zaterdag- en Woensdag avonds. Holtus, Kerkpad mjddag vrij Ing E w Bok. horst. P. Potterlaan 16 Postzegels te Koop aangeboded, spec. nieuwtjes band ook ruilen van den geheelen wereld. chelblokjes. Te koop ge vraagd dames zomermantel, maat 41-42. Van der Vel den. Bosstraat 66. Bergruimte voor inboe del gezocht voor spoedig. Aanb. Mej v, d. Meer, W. Pyrmontlaan 52, Tel. 2097. Te huur aangeboden, 'n ruime bergplaats voor meu belen of iets dergelijks. Br. no. 151a bureau dezes. Dame, met vee ervaring, biedt zich aan voor de boek houding en verdere adm. Uitst. ref. Br. No. 162 bur. dezes. Ruilen eiken ledikant met dubbel Westerveld Soest, Juli 1945. P. Potterlaan 24. Allen, die iets te vor deren hebben of onder hunne berusting hebben van of verschuldigd zijn aan, (ook patiënten, die door de bijzondere om standigheden geen reke ning mochten ontvangen hebben en meenen nog iets verschuldigd te zijn aan) nu wijlen den heer S. MEIHUIZEN, in leven arts te Baarn, wordt verzocht opgaaf of be- Auping spiraal taling te doen ten huize konijnenhok voor gasfornuis van Mevrouw de Wed. of gasstel of tennispantalon. A. Meihuizen-Koolemans Van de Plas, Hartmanl. 39. Beijnen te Baarn, Dal- Voor direct weg 10. net Dagmeisje van 8—2 uur, met de kost. Mevr K. Filet. Bartolottilaan 49, Soest Zuid. Giro 477676 Net meisje gevraagd, zelfstandig kun nen werken. Max Engbe- rink, kapper. Laanstraat 5. Soestdijk. Net meisje gevraagd van 9 tot 12 uur niet onder de 17 jaar. Juli analaan 33. Met 1 Sept. een goede hulp gevraagd. Zich aan te mel den liefst 's avonds 7 uur. Hertog Hendrik! 7. Baarn De Heeren Mevr. H. A. Foeken. Van Weedestr. 55, Boerenkool-, Andij vie- en Preiplanten 50 cent per 100. E. v. Oest. gevraagd Oude Grachlje 17. Soest Heer vraagt Engelsche les Tc koop ge Brieven ond BoeKhi belast zich i: en tijd nog enkele adir P. Simons, weg 5, Soest Tegen 15 Aug zich aan eer R.K. Dier omgeving I kan goed kol ken, liefst I Brieven Beul Zoo goed al vooroorlogse! Klnder> (sportmodel) aangeboden v of heerenrijx genegen te Te bevr. Bui straat 64, Sc VAN HERWAARDEN- VAN DER PLAS zeggen hiermede hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Morra-Lioessens (Fr Juli 1945. Arts, van Zaterdag 28 Juli tot Maandag 6 Augustus. Plaatselijke doctoren nemen No. 164 bureau dezes. waar.Wie ruilt een lap zij- 2 Nette meisjes zoeken den japonstof, zwart, v. kennismaking mei dito He- 1 paar jongensschoenen, ren. leeftijd 20-30 jaar. maat 38-39 of meisjes- Brieven met foto, op eere- schoenen maat 39. A. A. woord retour. Geheimhou- v. Winden, Nachtegaal- ding verzekerd. Brieven Weg 13. No. 156 bur. dezes, Ameublement of een Aangeboden paar bruine paar heerenschoenen, m. damesschoenen (Welf), m. rujj aangeboden «.tegen paar kinderschoen- coshmm voor ]eef. tjes voor meisje van 6 jaar Smits- en paar kinder schoentjes tijd 20 a 21 jr. Smits voor jongen van 5 jaar. weg 2a. Kippenhok met ren te koop. f60.-. Heuvel- weg 45. Te koop aangeboden een buik-corset z.g.a.n., gew. maat. f35.-- Br. No. 164 bureau van dit bl. Gevr. damesschoenen maat 39 of 40, i hak, met steunzolen. In ruil voor weckflesschen. A, Smit, L. Brinkweg 39. Beschaafd meisje, 17 jaar, zoekt vriendin. Br. Mevrouw V< le, gedupeert hem, Bosstra (gevorderd) door gediplom. r Vluaae methode. B,. met vraagtere Vlugge methode coud. No. 158 bur. dezes. Groote Passpiegel en Weckglazen met ringen te koop gevraagd, ook ge negen te ruilen, onverschil lig voor wat. Stadhoudersl 57 Heer vraagt gemeubileerde ontvangst bei Zit- en slaapkamer Lap pracl al is 't slee ken, één slot linnengoed, of vloerbede Gaarne bere afstand wat goederen af of zit-slaapkamer. met pen sion of als betalend logé. Br. No. 159 bureau dezes Weggeloopen jong hondje 3 maanden oud. Kleur beige-bruin. Naam „Prinsje". Tegen belooning terug te Bes(;h onfw bezorgen Soesterbetgscbe- zoekf straat 2 Huisho sche voor costuun in ruil aange' mes- of he Ook genegen pen. Te bev Grofhestr. 64 GETROUWD EUGÈNE STEITNER en ELLY LEERTOUWER. Soest, 25 Juli 1945. Alb. Hahnweg 1, Soest. ONDERTROUWD: Jacques Riksen Stadhouderslaan 56. Nette werkster biedt zich aan vooi 3 a 4 dagen per week. Br no. 4137, Visser's Boekhandel, Kerkstraat 20a. Kano te koop gevaagd Vooroorlogsche kinder wagen te koop gevraagd of in ruil voor hout. Tevens andijvie-plante» te koop. Hartweg 32a. Meisje voor dag of dag en nacht gevraagd in gezin van 4 kinderen Brieven onder No 157 bur. van dit blad. Flink R.K. meisje gevraagd, van 8—5 uur. Volle kost en goed loon. Van Leek, Beukenlaan 18a en 1 flinke in moederloo bij heer alle voor ruw wei 162 bureau i Smederij Ti Bakkersweg halfw. smi met toebehooren (liefst twee Mevr Raedt. Nassaulaan 8, pers.). Br. met opgaat van, afmetingen en prijs Renes, Van Weedestraat 5. Ik heb een paar dames schoenen, maat 38 lage hak. Wie ruilt deze voor maat 36. Vosseveldlaan 32. vraagt een meisje voor halve dagen of werkster voor enkele dagen per week. Prima Heerenkapper vraagt Gast ter overname 8. Gasbuis te Heerensalon 3 a 6 meter in de provincie Br. JL 18 velweg 3. Mackenzie's Adv. bureau. Hilversum Wontngruil. Woning (nieuw) te Gou da (5 kamers) voor wo ning te Soest. Br. No. Martha Voskuilen. Huwelijksvoltrekking bij terug. Deelnemers, tot 30 nadere aankondiging, personen, aanmelden Boek Soest, 18 Juli 1945. Nieuweweg 29a. Pet auto naar Deventer °p 2 Augustus. Heen en tember een al sinds bekwaam tweede meisje, winkel „De Waarheid", van goede getuigen voor- Burgem. Grothestraat 36. zien. Mevrouw Tegelberg. Rut gers van Rozenburglaan 3, I63~bureau van dit blad. te Baaxn, zoekt met 1 Sep- Flinke werkster gevr. voor twee halve HET PARC TROUW - V oor abonnei klachten) aan voor dagen per week. Adres Lindenlaan 9.

Soester Courant | 1945 | | pagina 2