DE COURANT BELLO KWAM TERUG, Mijersche Mijmeringen. Vrijdag 14 Sept. 1945 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Bureau: Van Weedestraat 35, Telel. 2566 21e Jaargang - No. 20 We wezen er reeds op. De terug keer van „Bello" beteekende n feest voor Soest. En een feest is het ge worden. Éven na 7 uur zou het treintje aan station Soest-Zuid arriveeren; daar moesten we dus zijn- Van alle kanten stroomde belang stellenden toe. Ook de Soes ter Har monie bestuursleden van So^st Vooruit en het feestcomité waren aanwezig onder de niet te telien gerr.eentenaren, die schouder aan schouder het perron van Soest-Zuid vulden- Het- palmpjes kwam „Belle" aange sukkeld. e kregen het gevoel als of het nog wat onwennig ging of genaamde hij zich voor zijn uiter lijk De meeste ruiten nJ. waren vervangen door triplexplaten en ge schilderd in de kleur der wagens. Bilthoven en Den Dolder was hij reeds gepasseerd en toch was er nog niets met hem gebeurd- Geen bloempje sierde zijn zwarte huid- In Soest zou dit anders zijn- Met muziek werd ,^Bello" ontvangen en nauwelijks tot stilstand gekomen werd hij toegesproken en gehuldigd door den heer Fortuijn-Harreman namens de geheele burgerij, en het was de machinist, die de hulde in ontvangst nam. Een schitterende krans met linten in de Soester kleuren werd „Bel lo" namens Soest-Vooruit omgehan gen en gelijktijdig werd hij beklom men door bewoners van den Bunt- weg. alsmede door de hoeren Vellin- ga en Swager en vele anderen, die aller, oen mooi plaatsje zochten voor de door ren meegebrachte bloemen. Bestuursleden van de Buurtvereen. -zrHcuwe -og** gebruikten- dien tijcr om een fraaie fruitmand aan te bie den aan der hal te-chef van Soest- Zuid en nïe: minder fraaie fruit- scbaie- -->n d-- machinist, stoker s_u "u-- ce-ce cc-i-icteurs- Éen'ge oogen blik ken iater was het perron nagenoeg ledig, de trein eivol en „Bell: vervolgde zijn eerste rit met de vlag in top. om door velen opgewacht te worden aan de sta tions Soest en Soest dijk. De muziek speelde „Ouw e taaie" en andere „passende" muziek, de rei zigers in den trein dansten en zon gen en de wagons deinden gedwon gen mee. Groot was de verbazing bij de wach tenden op de stations te Soest en Soestdijk over zooveel enthousias me en zooveel stemming op den vroeger, morgen en dat bij men- schen. die een uur geleden oog te bed Iagen. Op het station Soestdgk werd een 1 rondedans gemaakt en men bekom- 'merde er zich niet over hoe Iaat ^Bello" in Baarn en daarna weer te Utrecht zou aankomen. In Baarn kostte het veel moeite de vele daar wachtende reizigers nog staan plaatsje in den trein te en. Noch de muzikanten noch Soesters verlieten im- ber. trein en moesten weer ir Soest, waar het ontbijt reeds o wachtte- n voordeelig zaakje is dit eer- ritje ïntusschen voor de spoor wegen niet geworden- De trein was bezet als nimmer te voren en toch waren er siscfats weinigen, waarvan het reis'e raar Baarn en terug door een spoorkaartje werd gedekt. Maa" daarover treuren de spoor wegen niet- Er zijn In de afgeloo- pen :arer erger dingen gebeurd- Zoowel voor de spoorwegen als vqgr ons was het belangrijkste, dat „Belle" weer in ons midden is en hoe wij dat waardeeren heeft hij tijdens zijn eerste reis naar hier kunnen waarnemen. Mevr. C. ƒ- Jaale-Regeer te Den Haag, die in Soest vertoefde toen de eerste trein arriveerde, zond ons de navolgende regelen, waarvoor wij gaarne nog eenige plaats inrui men. Bello, 't lieve trouwe beest, Bello is weer in het land- Redacteur 't moest in de krant. ant dat was voor Soest groot feest, in de vroege morgenstond Hoorden wij jouw hel weer bellen, Alsot jij ons wou vertellen Hoor ik ren het land weer rond. Samen zullen wij weer reizen. De heropening kwam snel. Och wij wisten het allen wel. Nederland zal gauw- herrijzen. Bello, liet trouw-hartig beest. Het was dien dag voor Soest groot feest- C^X egens plaatsgebrek in vorig num mer eerst heden opgenomen- Qtiicieele mededeelingen. EINDE ZOMERTIJD De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter openbare kennis, dat de zomertijd zal eindigen op 16 September a-s., te 3 uur in den voor- middag- Mitsdïen dienen de klokken in den nacht van 1d op 16 September a_s. ons 3 uur met I uur te worden terug gezet. OPGAAF VAN GEVORDERDE RIJWIELEN. De Commissaris-Generaal voor de NederI- Economische Belangen in Duitscfaland wenscht in kennis te worden gesteld met 'c aantal in deze gemeente door of vanwege Duïtsche instanties op georganiseerde of on georganiseerde wijze gevorderde rij wielen. In verband hiermede dienen zij, wier rijwiel indertijd gevorderd ïs, daarvan schriftelijk opgaaf apn mij te doen vóór 19 September a.s. De brieven moeten in de brievenbus van Volksherstel, Steenhoffstraat 3. worden gedeponeerd met vermelding in den linkerbovenhoek van de en veloppe van het woord .JÜjw-ielvor dering". Brieven en mondelinge vra gen over deze aangelegenheid kun nen niet worden beantwoord. For mulieren voor het doen van opgaven zijn niet verkrijgbaar. Het ligt uiteraard niet in de bedoe ling, dat zij, die geen bewijs van vor dering kunnen overleggen, van het doen van deze opgave uitgesloten worden. Met nadruk wordt er even wei de aandacht op gevestigd, dat men zich door het doen van een onwrare aangifte aan strafvervolging blootstelt. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat uit het doen van deze opgaven niet mag worden afgeleid, dat de gevorderde rijwielen binnenkort weer ter beschikking van de betrokkenen zullen worden gesteld. Het doel van deze enquête is momenteel alleen, met eenige zekerheid het aantal uit ons land weggevoerde rijwielen te kunnen bepalen, opdat de Commis saris-Generaal voornoemd, terzake starpen kan ondernemen bij de ge allieerde autoriteiten. Burgemeester en Wetïu van Soest brengen ter openbare kennis, dat de ontwerp-begroo tingen a. der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1945; b. der uitkomsten van het gemeen telijk wegenfonds voor het dienst jaar 1945 en c der uitkomsten van het gemeen telijk gasbedrijf voor het dienstjaar 1945 vanaf heden voor een ieder ter lezing is neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen ver krijgbaar zijn gestel d- Het hoofd van plaatselijke politie te Soest roept de medewerking in van een ieder, die inlichtingen kan verschaffen, welke lijden tot het te rugvinden van een rugzak, inhouden de o.a- de particuliere bescheiden van 'n korporaal van de Canadee- sche militaire politie (1 Cdru Pro- vost Coy), tot 4 Sept. 1945 gele gerd in perc. v. Beuningenl. 7, alhier. In deze rugzak bevond zich o-a. een foto-verzameling alsmede de daar op betrekking hebbende rolfilmpjes. Aan deze foto verzameling wordt door de betrokken politie-instantie groote waarde gehecht, daar de fo to's een beeld geven van haar be levenissen in den afgeloopen oor log. Daar ook door deze sectie militaire politie daadwerkelijk is deelgenomen aan de bevrijding van ons land, is een ieder die inlichtingen kan ver schaffen omtrent dezen diefstal, verplicht deze ten spoedigste "door te geven aan het bureau van politie. Mocht de dader, voor wien deze foto's niet de minste waarde heb ben, zelf tot die overtuiging komen, dan kan hij het fotomateriaal op zenden naar het bureau van politie. Burgerlijke stand. GEBOREN. Villy, zoon van j. Hars kamp en C. J- Harmsen, Molenstr- 24. Hendrik, zoon van A. P- Luschen en J. Peters, Bakkers weg 2. Jasper Pleun, zoon van H. A. v- d- Linden en S- Biesheuvel, Braam weg 96. Jo- hatma. dochter van Ruttenberg en >1- v. d- Herberg, Schoolstraat 27. ONDERTROUWD. J- van Egden, 29 jaar. kantoorbediende, Korte Kerk straat J en J. H. J- Steenrr.eijer Rar- tzy 22 jr.T Kerkpad N-Z- 22. C- Schut, 31 jaar. monteur- Nieuwe- weg 49 en G. A- van Tol, 26 jaar, Nïeuweweg 103. H- j- Baars, 25 jaar, kantoorbed- en W. Berends, 22 jaar, Amersfoortschestraat 102. J. Scfale- baum, 27 jaar. papierbewerker- K. Hartweg 35 en S- van Dijk, 23 jaar. Kerkpad Z-Z- 6. R. van Dijk, 29 jaar, wachtmeester marechaussee. Kerk- pad Z-Z- 6 en H- D. Muijs, 25 jaar, Kerkpad Z-Z- H- Spil, 24 jaar, ver tegenwoordiger, Baarn en G- J- Scha- gen, 21 jaar. Koninginnelaan 32. hl- van T richt, 25 jaar. grondwerker- Plasweg 18 en M- van Vulpen, 21 }aar. Oossendamweg 18a. G- M- A- Beuken. '24 jaar. bakker, Steenhoff straat 63 en C- M- Rademaker, 28 jaar, L- Brink weg o2b- J- Renes. 22 jaar, bakker, Beckervnghstraat 9 en P. Vogel, 25 jaar, Plasweg 29. J Ph. Mans, 23 jaar. horlogemaker Baarn en H. B- Kok, 24 jr„ Oude Grachtje 14- GEHUWD. Th- A- v. Deijk, 22 jr., behanger en stoffeerder en M. H. P- van Schalkwijk, 23 jaar. A'dam. G. A. Eertmans, 30 jr.. landbouwer en M. Schimmel. 31 jaar, Ootmarsum- H. v. d- Broek, 21 jaar, winkelbe diende en G- van Egdom, 22 jaar. Eigen domweg 76. S- Fraai, 30 jaar, metaalbewerker en F. Uiterwgk. 42 jaar, Klaarwaterweg 38. OVERLEDEN- Dirk C- A- de Zwart. 63 jaar, geh. m- G- G- H- Voorberg. Utrechtscheweg 16. uitziet- belkom Bello. welkom'. En nou nooit meer staken hoor! Want 3?n oorlog doen we niet meer nou Dolf en Toon en Ben van 't wereld- tapijt verdwenen zrrn- (Dat had ik verleden jaar om dezen tijd eens moeten schrijven! Twaalf maanden Vught minstens! Leve Montgomeryti Mïjer. Bello. Welke inboorling van on ze gemeente denkt, dit woord lezend, aan een viervoetig kwispelstaartend gedierte*: Geen enkele* natuurijjk- Bello, onze Bello, is de onmisbare verbinding van onze negorij met de buitenwereld, die we bijna een jaar hebben moeten missen. En in dien tyd moesten we het maar doen op oude fietsen met massieve banden, of eea beroep doen op medelijdende harten van autobestuurders- Ja, we hebben ook nog een poosje het voorrecht gehad van een busverbin ding naar Bilthoven, maar om daarin een plaats te krijgen moest je naar 't ceginpuBE wandelen en dan kon je eigenlijk net zoo goed naar Bilt hoven kuieren. Nee. die spoorbus" ■was maar een erzauzbello, die ons des te meer deed hunkeren naar de terugkomst van de echte. O, als ik nog denk aan dien winter 45 44. toen Bello nog wel reed. maar z'n stiptheid had afgelegd! Dan ston den we op zijn komst te wachten in een ijsw-achtkanier met één enkel blauw pitje boven in, waar je vlak onder moest gaan staan wilde je iets van je spoorboekje kunnen ont cijferen- Dan stonden we te stamp voeten en werden er leelijke woor den aan het adres van Bello gezegd, maar nog veel Ieelijker aan het adres van Bello's moffen-bazen; tenminste als er geen zwarte uniformen in de buurt waren, want daar moest je voor oppassen in dien tijd! Wie toen een telefoon had. was goed af. Die belde maar even de chef op en vroeg: „Hoeveel zijn we telaat van morgen". „O meneer' was dan 't antwoord „Cl kunt nog rustig ontbijten en II scheren hoor, dat duurt nog wel een uurtje." En toch, ondanks zijn onbetrouw heid was Bello onmisbaar. AI kwam hij dan óók één, anderhalf uur over tijd, hn kwam toch, en wij kwamen ,00k waar we wezen moesten. Toen 't voorjaar was geworden legde Bel lo z'n overtijdkuren af en al reed hij dan ook minder, we konden op hem aan. Den geheelen zomer kon den we z'n gefluit van uit de verte fuuuut! daar ben ik! beluas* teren, toteen klein jaar geleden Bello er den brui aan gaf. Hij ver tikte het langer moffendïensten te bewijzen en staakte. O BeHo, wat hebben we je gemist en naar je terugverlangd! Maar nu ben je er weer en omkransd als een held, die ingehaald wordt, heb je je intrede in ons vlek gedaan. Je gezellige tïngelbel is verdw-enen, eigenlijk ben je geen Bello meer, je rollend materiaal ziet er meer dan schandalig uit, de moffeowa- gens met dichtgespijkerde ruiten zijn goed genoeg voor moffen maar niet voor fatsoenlijke Soestineezen. je „tweede .klas" ïs nog geen kaartje vierde waard, maar je bent er weer en je brengt ons weer in verbinding met de buitenwereld, en... prompt op öjd! Vroeger kon je wel eens hatelijk zijn. Dan vertrok je één minuut te vroeg en wie dan bij Verkerk de hoek omkwam, kon je nog net met je staart zien zwaaien. En 't was nooit de schuld van den chef; *t was altijd ons horloge dat achterliep, ook al hadden we 't beste merk van de wereld en dat den vorigen avond nog bij den chef zelf, (sta tions tijd op de seconde af w-as ge lijk gezet! Maar dat is geweest! Nu heb je na tuurlijk je leven gebeterd, je komt prompt op de seconde af binnen en vertrekt dito dito, en we nemen je graag zoo haveloos als je er ook Vervolg bladzijde 5 onder aan.

Soester Courant | 1945 | | pagina 1