Mijevsche Mijmeringen 22e Jaargang - No. 26 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Dinsdag 2 April 1946. 'n Monument voor onze gevallenen. Oilicieele mededeelingen. Corruptie Connectie Contanten Eerste Vredes Oproep. Plaatselijk nieuws. SOESTER COURANT Abonn. f 1.50 p. kw. - 11.75 p. post Bureau: Van Weedestraat 35 - Telefoon 2666 - Giro 126156 Verschijnt Dinsdags en Vrijdags Een grootsch plan van onzen Burgemeester. Het feit, dat het bestuur van Socst- Vooruit en de afgevaardigden van de 13 buurtvereenigingen Vrijdags avond in „De Gouden Ploeg" bijeen zouden komen ter bespreking van plannen voor de bevrijdingsfeesten op 4 Mei, was voor onzen^Burgemees- ter aanleiding eveneens aanwezig te zijn, om met deze personen en de afgevaardigden van muziek- en zang- vereenigingen, oranjevereenigïngen. raad van oud-illegalen en andere ver- eenigingen in een voorvergadering Batenburg den Burgemeester dank voor 't mooie initiatief en spraken allq aanwezigen zich uit voor dit groot- sche plan. Om aan de plannen vaster vorm te geven, zal de Burgemeester binnen kort een tweede bijeenkomst beleg gen, waartoe een kleinere groep van personen zal worden uitgenoodigd. Vermelden we nog, dat door den heer Ooms, namens den raad van oud-illegalen, werd verzocht, om, af gescheiden van den bouw van bo- plan te ontwikkelen voor de oprïch- venbedoeld gemeenschapsgebouw, in ting van een monument voor de ge- het gemeentehuis een herinnering aan vallenen in cnze gemeente tijdens {e brengen voor alle gevallenen, het- den oorlog. De burgemeester, die zelf de leiding dezer bijeenkomst had, wees er al lereerst op, dat in nagenoeg alle ge meenten of reeds monumenten zijn opgericht of plannen hiertoe in voor bereiding zijn en gewoonlijk is het een kunstvoorwerp, een beeld, een beeldengroep of 'n bouwwerk, waar in de gevoelens der bevolking tot uiting worden gebracht. Aan het eventueel in onze gemeente te stichten monument zou spr. gaarne een bijzonder karakter willen geven, n.1. in den vorm van een groot ge meenschapsgebouw. Dit gebouw zou een zaal moeten be vatten, plaats biedende aan 400 tot 500 personen, alsmede een aantal kleinere lokalen voor vergaderingen enz. Het gebouw zou tevens dienstig kun nen zijn als clubhuis voor jeugdver geen zou kunnen geschieden door middel van een tegel-tableau. Volgens den Burgemeester zal het gemeentebestuur hieraan gaarne zijn medewerking verleenen. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest brengen ter openbare kennis, dat het den laatsten tijd eeini- ge malen is voorgekomen, dat zon der de vereischte vergunning van hun College werd overgegaan tot het bouwen of verbouwen van woningen of andere gebouwen, hetgeen in strijd is met de bepalingen der Wo ningwet en der voor deze gemeente geldende Bouwverordening. De aandacht van bouwers c.q. prin cipalen wordt er op gevestigd, dat in voorkomende gevallen van over treding der Bouwverordening onver biddelijk tot afbraak van het zonder vergunning gebouwde zal worden overgegaan. Zij, die tot den bouw van een en ander wenschen over te gaan, wor den in overweging gegeven zich van tevoren met Bouw-' en Woningtoe zicht in verbinding te stellen. Het gaat den goeden kant op, Neder land was altijd een land van ambte naren, maar zooals liet de laatste 6 maanden is gegaan, gaat het pas goed. In 1939 werd aan salarissen van Amb tenaren een dikke 245 millioen per jaar betaald; 't laatste halfjaar 1945 werd voor dit doel een dikke 375 millioen uit de schatkist geput. Wat dus per jaar een slordige 750 millioen wordt. Nog een tikkie verder en we zijn aan het milliard toe. Heusch, de tijd niet ver meer, eeingingen, ontwikkelingsgebouw, ais- dat er voor iederen inwoner van ons mede voor het onderbrengen van biblioteek en andere zaken. Ook heeft spr. zich afgevraagd of opname van een badhuis in dit plan mogelijk zou zijn, om een goede ex ploitatie te verkrijgen. Spr. meent, dat het geheel een mo numentaal gebouw zou moeten zijn, gesticht als een blijvende herinnering aan onze gevallen plaatsgenooten. Veel geld zal voor dit plan noodig gezegende landje twee ambtenaren zijn om over zijn belangen te wa ken. En hoé te waken. Daar beleef de ik onlangs een sappig staaltje; van. Mijn ouwetje, die af en toe wel eens meer van die gekke dingen kan zeg gen of doen ik had het daar ver leden week ook al over kreeg op eens in haar hoofd, dat ik over 'n reeds heel lang loopende zaak, van waardigde het dametje zich tenslot te een papier in haar machien te doen en het briefje te typen. Ik zat er schuin achter en constateerde, dat het precies vier regels groot was. Maar dat was dan ook alles wat ge werkt werd tot vijf minuten voor 10. Toen zei een der feeën: „zoo dadelijk zal de baas wel komen", waarna de andere feeën schielijk een papier ïnf haar machientje stopten en prompt, toen enkele zware stappen op de gang gehoord werden, ijverig begon nen te typen, en als razenden bezig waren toen ,.dè baas" met een „mogge dames" binnenstapte,* waar na hij een extra zeer waardeerend knikje over had voor de beenenfee, die haar onderdanen inmiddels onder haar bureau gestoken en, met een heeleboel papieren voor zich, net deed of ze het oqk razend druk had. Bij „den baas" had ik geen succes. De zaak zou worden onderzocht, zou zooveel mogelijk worden bespoedigd, enzoovoort. zijn en veel werk zal moeten worden niet heel veel belang overigens, maar Nou ja, dat kennen we wel. Maar ik 1 -11maakte tevens van de gelegenheid verricht, maar wanneer allen samen werken zal het plan ongetwijfeld uit voerbaar zijn. We hebben dan een eigen gebouw, dat door een stichting zou kunnen worden geëxploiteerd. Nadat de Burgemeester het oordeel der aanwezigen over het plan had gevraagd en meerdere personen vra eens persoonlijk „naar de heeren" moest gaan; dan zou er wel een beetje schot inkomen. Omdat ik tóch de tijd aan mezelf heb, dacht ik: nou ja, kwaad kan 't in geen ge-, val, ik zal haar zin maar doen. Zoo stapte ik op een goeden morgen klokke negen een groot gebouw in) onze oude Domstad binnen, waar ik gebruik zoo terloops eens een balle tje op te gooien over de moeilijk heid van veel zaken om personeel te krijgen en dan nog slechts voor heel veel geld. „Ach ja, zuchtte ,sde baas" het heeft ook een heelen tijd geduurd voor ik mijn personeel voltallig had. gen hadden gesteld met betrekking na veel vragen tenslotte belandde op En ook waarlijk niet voor niets hoor! t i. -.1. -1- i:l_ t. Wïlf ri «r^I Aci- Ac tot de plaats, waar het gebouw zou moeten worden gesticht, het benoo- digd kapitaal enz., bracht de heer Oorlogsschade en schade, het Le ger des Heils toegebracht door den bezetter, bedraagt bijna "twee mil lioen. Een nationale inzameling ge durende April moet deze, voor ons volk meer dan ooit onmisbare in stellingen weer bedrijfsklaar maken. Door actieve medewerking geduren de den Speldjesdag, door het over schrijven van Uw gift op postreke ning 120120 ook van het geblok keerde tegoed door gul in te schrijven op inteekenlijsten, kunt U meehelpen, om de schatten aan sym pathie en welwillendheid bij het Nederlandsche volk voor Het Leger des Héils om te zetten in een blijven de practische hulpverleening aan het Nederlandsche volk zelf. Deze inzameling wordt aanbevolen door den Minister van Sociale Za ken en den Vice-Voorzitter van den Bestuursraad van Volksherstel. Geef ons middelen wij zullen het werk doen. de kamer waar ik wezen moest. Tenminste dat dacht ik. Maar één der daar aanwezige zes juffertjes zei me, ,,dat meneer er nog niet was, maar wel gauw zou komen, en of ik1 maar zoolang wou gaan zitten". In heb toen precies drie kwartier den tijd gehad om te controleeren wat die zes juffertjes, waarvan er vijf voor een type machien zaten en de zesde boven op een bureau, van wel ke verheven zitplaats ze haar wel gevormde onderdanen aan mijn wonderende blikken prijs gaf, da! uitvoerden. Op mijn woord, zulk werken heb ik nooit tevoren aanschouwd. Het kopje koffie met een taartje ont-^ brak, maar overigens was het je rein ste jongedameskransje. Kwebbelen, nageltjes vijlen, neusjes poederen, coiffures bijwerken, sigaretjes roo- ken, maar voor iets anders hadden ze geen tijd. Nee, laat ik niet jokken. Om half tien kwam een jongeling in plus four binnen, die een dier meiskes vroeg een brief te typen. Na een: „kan dat nou niet wachten" en een „waarom heb je zoo'n haast" en soortgelijke tegenstribbelingen, ver- Wilt U wel gelooven dat de jongste typiste hier nog f100.per maand verdient? Ja ja, die salarissen, dat is me wat tegenwoordig". Ik heb hem maar niet verteld dat zijn oudste typiste zulke welgevorm de beenen had, misschien wist-ie dat ook zelf al wel en hoe het eerste werkuur van den dag besteed werd door zijn zestal bevallige feeën. Maar als-ie 't zelf niet merkt, dan is 't 'n groote ezel, of nee, misschien is hij in het lijntrekken een waardig collega, zij het een van hoogere orde. Toen ik wegging floot ik in gedach ten uit de treurmarsch van Chopin: „zoo gaat alles naar de b.toe"- „U bent ook niet vroolijk van* morgen", zei de portier. „Ik fluit het lijf lied van den belas-» tingbetaler", antwoordde ik somber. Toen ik thuis kwam heb ik m'n vrouw nauwkeurig verslag uitge bracht van m'n bevindingen en nietg overgeslagen, ook niet van dat mooie uitzicht, dat ik gehad had. Ik had 't nog wel zoo aardig gevonden zei ik, als ze alle zes boven op hun bureautje gezeten hadden. „Je gaat er niet weer heen! be sliste ze gedecideerd. Als je wat bereiken wil, Zit er dan toch niet bij stil; Bezoek je kennissen en vrinden, Die voor jou een baantje vinden. Met connecties bij de vleet Ben je binnen voor je 't weet; Geef contanten liefst wat veel Een goede baan is vast je deel. Geef te rooken alles krijg je Voor een Engelsche piraat; Kan je flink piraatjes schuiven, Dan sta je vast niet lang op straat. Zat je in de ondergrondsche? Och, dat komt er niets op aan. Want een oud N.S.K K.-man Kreeg een directeuren-baan. Heb je heel geen goede kleeren? Ga naar Mokum's Volksherstel; Heb je eenmaal daar een baantje, 't Andere dat komt dan wel. Ja, er is heel veel te klagen, Eerlijk werk schijnt er niet bij, En je komt ertoe te vragen: „Is ons Nederland wel vrij? Zijn wij vrij om te bedriegen? Is de vrijheid ons te veel? Moeten wij elkaar beliegen? Is corruptie slechts ons deel? Is er zwendel, aller wegen? Met de bonnen en met geld? Komen wij slechts fraude tegen? Wordt iets anders niet geteld? Antwoord: In den tjjd der Moffen, weet je, Kwam geen fraude aan het licht; Ja, die narigheid vergeet je, Toch is dat van groot gewicht. Want wij moeten anders kijken, Holland raakt er door in last, En.die smerige bedriegers Komen nu tóch in de least. Al het zeer wordt uitgesneden, Openlijk en openbaar, In 't geniep dat was 't verleden; Wij werken thans slechts.tfoor elkaar! PINK DOOD GEBETEN. Ten nadeele van H. aan den Hooi- weg werd een in het land loopende pink zoodanig door twee honden gebeten, dat het beest moest worden afgemaakt. De eigenaar der honden is bekend, zoodat vergoeding der schade zal moeten volgen. MOTORRIJDERS OP DE BON. Tijdens een gehouden controle wer den zes motorrijders bekeurd we gens het rijden zonder rij- of num- merbewijs. Een persoon, die geen gevolg gaf aan het bevel tot stoppen, kon wor den achterhaald. Het bleek te zijn E. J. van D- alhier. Aan hem wer den twee bonnetjes uitgereikt. Eén wegens het rijden zonder nummer- bewijs en één wegens het niet op volgen van een door de politie ge geven bevel. WIELRIJDERS OPGEPAST. Niet minder dan 15 wielrijders wer den verbaliseerd wegens het in de avonduren rijden zonder licht. Ettelijke personen werden bovendien bekeurd terzake het berijden van den rijweg der Soesterbergschestraat. MISHANDELING. In de omgeving van de Molenstraat werd de zoon van W. zoodanig mishandeld door den zoon van F., dat eerstgenoemde het bed moet houden, terwijl zijn kleeding danig werd gescheurd. Natuurlijk doe ik dat ook nief weer. Ofschoon, ik had dat uurtje toch wét gehad voor m'n belasting-* centen, die daar zoo kwistig werden misbruikt. Mijer.

Soester Courant | 1946 | | pagina 1