Bevrijdingsfeest te Soest. RIJWIELEN D. Engel's Rijwielhandel NOGMAALS DE KOORZANG. Nu het uivoerend comité druk be zig is, het programma voor den Na tional en Feestdag in elkaar te zetten, is het voor de deelnemende koor- vereenigingen een plicht te zorgen, dat zij straks flink beslagen ten ijs komen. Twee repetities zijn reeds voor den mannenzang gehouden, doch deze waren zeer slecht bezocht. Dit mag en kan zoo niet doorgaan. Heeren zangers, bedenkt, dat wij ons Nationale feest op waardige wijze willen vieren, door eendrachtig ui ting te geven aan onze Bevrijdings- blijdschap. Het is toch zeker wel de moeite waard, om ,en massa" iets goeds te brengen. Houdt daarom uw repetitie-avond vrij en komt zingen. Daarbij komt nog, dat de zangver- eeniging waarvan u lid is, toch vrij willig het voorstel, om op den Natio- nalen Feestdag gezamelijk te zingen, heeft aangenomen, zoodat U ook ze delijk verplicht bent, de repetitie avonden bij te wonen. Wanneer er niet meer zangers dan voorheen ko men, kan c'e samenzang positief niet doorgaan. Dit zou zeer betreurens- waardig zijn. Donderdag 11 April 1946, des avonds J te 8 uur, wordt er weer gerepeteerd in de zaal van het St. Jozefgebouw. Onze oprcep, die dringend bedoeld v is, geldt in hoofdzaak de medewer kers aan den mannenzang, dus spe ciaal de heeren zangers van de deel nemende mannen- en gemèingde ko ren. Namens het voorber. comité voor de samenzang, J. H. WASSING. Plaatselijk nieuws. JUBILEUM. 1 April herdacht de heer J. F. A- van Noesel den dag, dat hij 25 jaar geleden als ambtenaar in dienst kwam bij gemeentewerken alhier. Dat deze dag voor hem, wiens werk op zoo hoogen prijs gesteld wordt, niet onopgemerkt zou voorbij gaan, laat zich denken. In de morgenuren kwamen Burge meester en Wethouders, de gemeen te-secretaris en gemeenfe-ambtenaren hun gelukwenschen aanbieden, waar bij hem door den Burgemeester een gratificatie werd aangeboden, 's Middags waren het de werklieden, die hun opwachting kwamen maken. Een schat van bloemen, aangeboden door collega's, personeel en anderen verhoogde de feeststemming niet weinig. RIJWIELDIEFSTALLEN. Wederom werd een drietal rijwielen ontvreemd, n.1. op de Van Weede- straat, Middelwijkstraat en Korte Hartweg. PROFESSOR WITKIEL. Woensdagavond werd in de^ zaal van Eemland „Professor Witkiel", 'n klucht in drie bedrijven met zang, voor het voetlicht gebracht door Piet Kohier, Clare Visscher, Dïni van Dijk, Tonny Bock e.a. De korte inhoud van dit spel is als volgt. Mary en Max zijn op hun huwelijks reis en hebben intrek genomen in hotel Esplanade. Mary is een een voudige kruiers dochter, maar voor haar man en de geheele familie gaaf zij door als de dochter van prof. Lind uit Azië. Als haar vader schrijft, dat hij haar komt opzoeken, weet zij zich 'geen raad. Bernard, de vriend des huizes, zegt haar echter zijn medewerking toe- Kruier Lind zal arriveeren als de professor en zich als zoodanig ook gedragen. In het begin gaat alles van een leien dakje, maar als de echte prof. Lind toevallig zijn intrek neemt in het ho tel, wordt het bedrog ontdekt. Max wil scheiden, maar op het juis te oogenblik wordt ook hij ontmas kerd. Hij heeft n.1 al dien tijd voor haar en ce geheele familie verzwegen, dat hij voor hun huwelijk omgang had gehad met Loulou, een meisje zonder „standing". Steeds wordt hij nog door haar nageloopen en hij had besloten om haar te laten ontvoeren om van haar af te zijn. Het plan mislukt echter doordat Bernard ver liefd wordt en tijdig waarschuwt. Alles komt weer goed tenslotte. Max en Mary sluiten vrede. Vader Lind moet zijn smoking weer verwisselen voor de witte kiel, maar hij heeft tante Eustatia gewonnen en met haar.drie ton. Dit spel werd zeer goed opgevoerd. Er is hartelijk gelachen om de vele dolle scènes, die het bevat. Piet Kohier was natuurlijk weer in vorm, zijn mimiek was kostelijk, m'aar ook de anderen droegen met hun spel er toe bij, dat het een avond werd van vroolijkheid en plezier. BLIJF VAN DEN RIJWEG. Wederom werd een groot antal per sonen bekeurd wegens het berijden van den rijweg van de Soesterberg- schestraat Men bedenke, dat de politie de puntjes weer op de i's zet. ZWARTE HANDEL IN VLEESCH. Een verzoek om opsporing van een minderjarige, gedaan door de kin derpolitie te Heerlen, was oorzaak dat een onzer politiemannen zich begaf naar V. aan de Molenstraat. Bedoelde minderjarige werd daar niet aangetroffen, maar wel kwam. tijdens de aanwezigheid van den po litieman, een persoon uit den kel der, die zeer zenuwachtig deed. het geen oorzaak werd, dat de kelder werd geïnspecteerd. Aangetroffen werd een hoeveelheid varkensvleesch, alsmede een weeg schaal, messen enz. V., die beweerde een half varken te hebben gekocht a f4.50 per K.G- en 22i/o K.G. te hebben verkocht a f5.50 per K.G werd in arrest ge stéld. Het kort geleden samengestelde feestcomité, dat in den vervolge de feesten in onze gemeente zal orga- niseeren, is druk doende het Bevrij dingsfeest voor te bereiden. Hedenavond komt dit comité weer bijeen en het is niet uitgesloten, dat het programma dan definitief zal worden vastgesteld, waarna de uit werking van de verschillende onder deden zal kunnen plaats hebben. Zooals reeds bekend, zal het pro gram o.m. bevatten een groot défilé der jeugdvereenigïngen van alle ge zindten en reeds thans blijkt, dat hef comité met dit onderdeel een goe de keus heeft gedaan. Meerdere vereenigingen gaven zich reeds voor deelname op, maar te sa men vormen zij slechts een gedeelte der vele in onze gemeente bestaande jeugdvereenigïngen. Het comité is overtuigd, dat niet één vereeniging zal achterblijven, maar de voorbereidingen moeten worden getroffen, zoodat ten spoe digste bekend moet zijn welke ver eenigingen zullen deelnemen. Die vereenigingen, die nog geen be richt van deelname zonden aan den heer J. G. A- Batenburg, Wilhelmina- laan 6, Soestdijk, worden verzocht dit thans ten spoedigste te doen, onder opgave van het aantal deelnemende personen. Zooals reeds gemeld kan dan spoe dig een uïfnoodïgïng voor een te houden bijeenkomst worden ver wacht. ZE LEEREN HET NOOIT. Meerdere processenverbaal werden wederom opgemaakt terzake het be rijden van auto's en motoren zonder rijbewijs, alsmede wegens het in de avonduren berijden van een niet ver licht rijwiel. HET BIECHTGEHEIM. Vrijdagavond werd door het Rotter- damsch tooneelgezelschap in hotel Eemland „Het Biechtgeheim" opge voerd- Jozef, een zoon van Stein. is ver liefd op Suze, de dochter van Du- pont, die .een concurrent is van zijn vader. Leplat, een jager, dingt ech ter ook naar de hand van het meisje, hoofdzakelijk om financieele rede nen. Om vrij spel te hebben verlangt hij van Jeanne, zijn zuster, die al reeds een jaar weduwe is en ver liefd op Jozef, dat zij met deze zal trouwen. De opzet mislukt echter. Door jalouzie verblind gaat Jeanne de bergen in'en vanuit een hinder laag richt zij het geweer op Jozef. Hij wordt echter maar licht gewond- Leplat tracht intusschen Jozef bij Dupont verdacht te maken, maar ook hierin faalt bij, omdat Dupont met het slechte karakter van Leplat bekend is. Leplat ontsteekt zoo in woede, dat hij Dupont met een mes doorsteekt, deze heeft echter nog de kracht om zijn geweer op hem te richten en hem te verwonden. Leplat, door bloedverlies bijna ster vende, biecht aan Pater Stein, de broer van Jozef, zijn misdaad. Hij geeft hem een schriftelijke bekente nis, die na zijn dood aan den rech ter mag worden geopenbaard, Dupont wordt stervende door den veldwach ter gevonden en zijn laatste woor den zijn: „Ik heb mijn moordenaar gewond". Jozef Stein, die zijn aan valler niet kan aanwijzen, wordt ge arresteerd en beschuldigd van moord. Hij wordt tot de guillotine veroor deeld. Het is een grauwe onweers morgen als hij naar de plaats van de terechtstelling gebracht wordt. Leplat is ook aanwezig, om met ei gen oogen den dood van Jozef te aanschouwen. Juist als Jozef de trap pen van het schavot beklimt wordt Leplat doodelijk door den bliksem getroffen. Pater Stein is nu gerech tigd om de schuldbekentenis te too- nen, daarmede een onschuldige van den dood reddend. Op uitnemende wijze werden de verschillende rollen vertolkt. Dirk Janse, de auteur van dit spel, ver vulde de rol van Heinrich Stein. Het publiek toonde zijn dank door spontaan applaus. Burgelijke stand. GEVESTIGD: Chr. L. Papoio m- vr., Bartolottïlaan 22. J. Hofman m- vr*, Amiersfoortsche- straat 11e. G. Kuïjpers Wentink m- g., Beetzlaan 56. F- Wempe m. g.„ Mendelssohnlaan 14. N. Doolhoff m- k-, Noorderweg 3. L- v. Emrik m- g., Stadhouderslaan 150. J. de Wijk m- g., Dorrestehnveg 27. H- v. Vierzeri- Visser, Parklaan 33. C. H- Meijer- v. Hall m. k-, Vosseveldlaan 21a. H. Mets m. g., Middelwijkstraat 25-A* J. Valkenburg-Roelofs, Dalweg 6. D- Floor m. vr., Julianal- 60. W. Mooij m. vr-, Dalweg 6- C. v. Breukelen-de Ruig, Korte Bergstraat 2. Wed. N' K. J. Hellinga-Verboom m- k., Hart manlaan 53. M. Leliefeld-Kok, Korte Brinkw. 25b. H- Muthert m. g., Ju- lianalaan 80. E. Gillebaard m- vr., Van Lenneplaan 14. Wed- T- Joustra- Feenstra m. k„ Bartolottïlaan 13- E« von Holtz m. g., Bartolottïlaan 49- B. de Wit-Geurtsen, Van Maaren straat 9. H. Borgmeïer m- vr., Kost- verlorenweg. N. v- d. Hoef-Renes, Molenstraat 18. Th. Westerveld m- g., Stadhouderslaan 94. H. v- Rossum m* vr., idem. P de Graaf-Gerth, Zoom 11. W- Jezeer m- vr., F- C. Kuijperstr. 13. N. Schelvis m- g"., Nieuweweg 97. VERTROKKEN: W. v. d- Tak m. g., van Hartmanlaan 33 naar Bergen op Zoom, Antw.str. 318. G- Hofman m- vr„ van Van Wee- destraat 27 naar Velsen-Santpoorf, Harddraverslaan 27. A. M Bakker- v. d. Berge, van Stadhouderslaan 15 naar Amsterdam, Oleanderstraat 22. Wed. H. M- Smaling-Blankestijn, van Vel dm. Monfgomeryweg 55 naar Utrecht, Beukstraat 50. Pension gevraagd voor de maanden Juli en Au gustus voor 2 echtparen en elk 2 kinderen van 2 en 4 jaar. Br. no- 722 bureau van dit blad. Te koop gevraagd eik. linnenkast, of kabinet, event. te ruilen tegen markiezen. Br. no- 721 bureau van dit blad. Te koop aangeboden tegen billijken prijs een. prachtig geslepen spiegel met mass. eik. lijst, zeer geschikt voor modiste of kleermaker, hoogte 1.60 M-, breedte 1 M. Dage lijks te bezichtigen Oran jelaan 2a, Soestdijk. 2 Ongemeub. of gemeub. KAMERS gevr. met pension door Wed- Br. m- prijsopgaaf no- 713 bur. v d. bl. Wie ruilt mijn nieuwe damesfiets voor i.g.stz. meisjesfiets, met eenige bijbet- Sfadhoudersl. 57- Te koop Jazz-trompet f 75.en haardkachel, niet geheel compl. f 35. J. Knoppers, Hartw. 20a- Mevr. Spruijt, Molenstraat 57, vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige, FL. DIENSTMEISJE, v.g.g.v voor d. of d. en n. Zondags vrij. Loon f55. per rond. Aanm. 's avonds na 7 uur. JUFFROUW gevraagd voor koken en keuken werkzaam heden v. de maanden Juni, Juli en Augustus, loon f25 p. w. plus verval. Br. no 323 Adv. Bur. Esed, v- Wee- destraat 7, Soestdijk. VOOR BOONENSTAKEN (tuinders reductie) naar H. Wolfsen, Veldweg 19, t.o* Algem Begraaf pk EEN LANDHUISJE, helft dubbel, te Soestdijk, rustig gelegen, te koop aan geboden. Komt binnenkort leeg, geheel of gedeeltelijk. Inl bij Woningbureau P. Man. Steenhoifstraat 9, Soestdijk. Geen telefonische inlichtingen. NET DAGMEISJE gevraagd van 8—4 uur. Goed loon, goede behande ling Mevr. Klomp, Koning- innelaan 4. Aanm. nam. 7—8 uur. Te koop voor salon 2 crapeauds, 4 stoelen, eiken, v.o.k- Te zien Mo lenstraat 163, Soest. TE KOOP prachtige v.o. wandelwa gen m. dikke gummib.; prima zw. dames winter mantel, wollen slobpak, leeft. 2-3 jaar; wollen jasje m. slobbroek en muts 3-4 jaar; wit jas je en mutsje, 1-2 jaar; verder nog eenïg ander kindergoed en schoentjes. Julianalaan 46. Gevr., zoo spoedig mo gelijk, wegens huwelijk der tegenwoordige, flink WERKMEISJE, zelfstandig en goed kun nende werken, voor dag of dag en nacht. Kinder huis „Statum", Eigen domweg 98. wandelwagentje gevraagd. Aanb. Van Harten, Kerkpad Z.Z. 31 Voor nieuwe en 2de handsch naar Soester Engweg 48 - Telefoon 2543 Ook voor rijwiel- en banden-bonnen. lste Klas reparatie-inrichting. .Aangeboden gemeub. ZIT- EN SLAAPKAM. of zit-slaapkamer voor 1 of 2 pers. met pension. Br. no. 712 b- v. d. bl. Gevraagd in gezin, waar huisvrouw veel afwezig is, JUFFROUW of zelfstandige dienstbo de om rt»et dienstmjeisje samen de huishouding te doen. Br. no- 521 v. d. Ven's Boekhandel, Baarn- NETTE LEERLING gevraagd om in het rijwiel vak te worden opgeleid bij Klomp's Rijwielhandel,auto verhuurinrichting, Kooing- innelaan 4. Te koop 'n keeshond. Driftje 2, Soest-Zuid. Te koop gevraagd COPIEER-PERS. Br. m. prijsopgave no- 711 bureau van dit blad.

Soester Courant | 1946 | | pagina 3