T GAAT GOED! SOESTER COURANT Abonn. f 1.50 p. kW. - f 1.75 p. post 22e Jaargang - No. 31 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK Bureau: Van Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Zaterdag 20 April 1946. Natuurlijk herinnert U zich de leuze uit den bezettingstijd „'t gaat goed". Met deze uitspraak hielden wij den moed erin, ook als het minder goed ging! Gelukkig was het slot: eind goed, al goed. Daaraan moeten wij ook maar vast houden, als wij het schrale nieuws hooren of lezen over de conferentie, die op de Hooge Veluwe met de In donesische afgevaardigden wordt ge houden: het gaat goed! Hef ging goed met de besprekingen die met de Londensche regeering over Indonesië werden gehouden, professor Schermerhorn was er niet ontevreden over; het gaat goed met de besprekingen op de Hooge Velu we, die voor eenige dagen werden onderbroken om de Nederlandsche ministers in staat te stellen, met hun Belgische collega's te confereeren. Het gaat goed met de verkiezings- compagnes, die zoo langzamerhand onze kranten weer een ouderwetsch aanzien geven en al is er nog een groot papiergebrek, aan de hoeveel heid verkiezingslectuur, die nu reeds begint te komen, zou men het niet zeggen. Ook de radio laat zich niet onbetuigd. Het gaaf goed. De begroofing is in gediend. Wij weten weer waar wij aan toe zijn. Het nadeelige saldo, in 1940 nog maar f715.252.is op- geloopen tot f 226.134.Het gaat goed!! Wie lacht daar? Het zal ook goed gaan met het on derwijs, waarvoor hoogere salarissen werden geraamd en al kan de ge wone krantenlezer de zee van ge tallen niet omvatten, hij begrijpt er drommels goed uit, dat het mis schien wel goed gaat, maar dat wij er nog lang niet zijn. Neen, wij zijn er nog niet. Wij zou den, spottend, kunnen zeggen, dat het goed gaat met de wekelijksche zwendelopenbaringen en dat er, via Amsterdam, tc Hattum weer een een groot fraude-geval met boter, suiker en margarine aan het licht kwam. Het moest met die affaires nu maar eens uit zijn! Het gaat ook goed met de stakin gen. Die aan de lyalserij Oost te IJmuiden weiW na twee maanden opgeheven. Het werk wordt hervat en daarna zullen de wenschen over de 1 o ons ver hou dingen door de direc tie der hoogoven-, en staalfabrieken nader worden bezien. Van een an deren kant bekeken, zou men ook kunnen zeggen, dat het goed gaat met de zeelieden-staking te Amster dam, waar in een vergadering werd gezegjd: al Zouden wij suikerbieten moeten eten, we staken door tot een zege vierend eind- Laat dat eind, al of niet zegevierend, dan maar spoedig komen. Staken wordt een verschijn sel van den tijd- Bij de Scheepsbouw en de Dokmaatschappij zou het werk worden neergelegd, indien 'n vas te toelage van 30 pet. boven het uur loon niet zou worden verleend, waarbij tevens de eisch werd gesteld het tarief-systeem af te schaffen. Het gaat goed- Alleen met de veel gesmade zuivering wil het nog niet erg. Lang heeft men zitten ..mieren" met Arnold Meyer, den gewezen lei der van 't vroegere Nationale Front- Die meneer scheen over zulke goede relaties fe beschikken of zulke prach tige onderduikadressen fe hebben, dat justitie nog politie en zelfs leer ling- en gewone journalisten, die op zoek waren gegaan, den man niet konden vinden- Inmiddels heeft de man zich gemeld. Hij kreeg, ter be gunstiging van het onderzoek, het m- terneeringskamp te Tilburg als ..ho tel" aangewezen. Maar die zuivering valt eigenlijk overal buiten. Daarmee moest het nu eens wat beter en vlugger gaan. Misschien na de verkiezingen? Ook gaat het goed met onze spoor wegen, al is het reizen nog niet zoo comfortabel als vóór den oor log. De nachtposttreinen gaan weer rijden, er zal 6 Mei weer een nieuwe dienstregeling verschijnen en van dienzelfden datum af kunnen wij weer rechtstreeks naar Parijs. Het gaat ook goed met het bïnnen- landsche luchtverkeer. Per vliegtuig kunnen we van Amsterdam naar Leeuwarden en binnen een paar we ken ook naar Groningen. Laten we tevreden zijn. Het gaat goed! Officieele mededeelingen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest; gelet op de des betreffende bepalingen der Kieswet; besluiten met ingang van heden voor het tijdvak van één jaar te benoe men de navolgende Voorzitters, Plaatsvervangende Voorzitters, Le den en Plaatsvervangende leden van stembureau: Stemdistrict I (Gemeentesecretarie). Voorzifter: De Burgemeester (ambts halve). Leden: A- G- Hilhorst (tevens plv. Voorzitter) en W. J. Drijber. Plv. leden: G. J. van Vleuten en P. D. Ouwerkerk. Stemdistrict II. (Verkooplokaal „Rasch"). Voorzitter: W. G. van Zadelhoff. Leden: C. N. v. d- Flier (tevens plv. Voorzitter) en H. Rouf- faer. Plv. leden: R. W. van Swoll en L. J. Rasch. Stemdistrict III. (St. Ludgardis). Voorzitter: J. v. d. Ven. Leden J. H. Wassing (tevens plv. Voorzitter) en S. P. J. R. Schutte. Plv- leden: J. J. Gerritse en J. W. Breij- Stemdistrict IV. (zaal v. d. Broek). Voorzitter: G. C. van Dalen. Leden: A- den Boer (tevens plv. Voorzifter) en G. Reijmerink. Plv. leden: A. J. Lamens en S. Kraay. Stemdistrict V. (Mariaschool). Voorzitter: Mevr. S. G. Landweer- de Visser. Leden: G. L. A. Nijhuis (tevens plv. Voorzitter) en E. Boer. Plv. ledd^ K. F. Mud en J. A- Dam huis. Stemdistrict VI. (Chr. U.L.O.). Voorzitter: J. J. van Amerom. Le den: W. Th. Weijts (tevens plv. Voorzitter) en Th. F. Raedt. Plv. leden: W. v. d. Waal en A- J. C. Bogaerts. Stemdistrict VII- (v. d- Huchtsohool) Voorzitter: J. W. Ooms. Leden G. J- Nijhof (tevens plv. Voorzifter) en J. Dobben. Plv. leden: C- C. Bre- mer en J. A. Weijburg. Stemdistrict VIII (school Driehoeks- weg). Voorzitter: Mevr. S. M. Po- let-Musler. Leden: P. Boerema (te vens plv. Voorzitter) en T. T. M. H. Bijleveld. Plv. leden: H. de Graaf en H- W. Ran. Stemdistrict IX (school Kerkebuurt). Voorzitter: J. H. Hom. Leden A. A. van Ieperen (levens plv. Voorzifter) en P. C. Groot. Plv. leden: A. L. Bakker en W. Vellinga. Stemdistrict X. (Trein 8.28, Birkt- straat). Voorzitter A. P. Hilhorst. Le den: J. H. de Jong (tevens plv. Voorzitter) en B. van Ketel. Plv. leden: P. D. v. Zutphen en A. Brou wer. Stemdistrict XI. (..Eltheto") Voorzitter: J. D. L. Zoetelief. Leden: A- F. T. Kloppenburg (tevens plv. Voorzitter) en Th. J. Regter. Plv. leden: F- M. Verïnga en F. Ruiten beek. Stemdistrict XII („Buitenzorg"). Voorzitter: K. de Haan. Leden: J. Uiterwijk (tevens plv. Voorzitter) en H. J. van Hak Plv- leden: W. F. H Tabernal en J. J. Notebaart. Stemdistrict XIII („Hees"). Voorzitter Mevr. Th. J. Bungener- Odinot. Leden W. Frederiks (tevens plv. Voorzitter) en J. Mok Plv. leden: W. F. Lokhorst en A. Luyben. Stemdistrict XIV. („St. Jan"). Voorzitter J Koning. Leden A. E. Wegman (tevens plv. Voorzifter) en E. P. Goedkoop. Plv. leden: J. B< M. Bremer en H. J. Habes. Stemdistrict XV. (R.K. Kleutersch.). Voorzitter: J. Nooder. Leden: A. Bakker (tevens plv. Voorzitter) en J. Luyf. Plv. leden: C. Verboom en C. Top. Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest; gelet op de desbe treffende bepalingen der Kieswet; besluiten met ingang van heden te benoemen tot Plaatsvervangend Voorzitter, leden en Plaatsvervan gende leden voor het tijdvak van één jaar van -het Hoofdsfembureau: Voorzitter De Burgemeester (ambts halve). Leden: W. G. van Zadelhoff (tevens plv. Voorzitter), Mevr. S. G. Landweer-de Visser, J. Nooder en G. Engelbarts. Plv. leden: W. Schim mel, W. van Veeren en J. Luijf. Plaatselijk nieuws. GEREPATRIEERDEN UIT NED. INDIë. Zij, die in aanmerking wenschen te komen voor een gratis aanvullend kleedingpakket en daar dringend be hoefte aan hebben, kunnen zich wenden tot het plaatselijk co mité „Nederland helpt Indië", ge vestigd Steenhof f straat 5. Dit geldt voorloopig alleen voor die gerepafrieerden, oorlogsslachtof fers van 15 jaar en ouder, die vóór 16 Maart 1946 in Holland zijn aangekomen, hetzij per boot, dan wel per vliegtuig. RTT TARTFN. R. v. d. LINDEN KAMPIOEN. Maandagavond vond de beslissende partij plaats om het 3de klas Libre- kampioenschap van Gooi en Eem- land. Ries van de Linden versloeg zijn tegenstander met 75 tegen 58. Zijn algemeen gemiddelde bedroeg 2.88. Na afloop reikte de Consul van den N-B.B. de Kampioensmedaille uit. Elke deelnemer van deze finale ontving tevens een luxe prijs. De finale le klas begint 30 April en dat van de Cadre op 14 Mei. „DE LANTAARN". Maar.voor de rest gaat het best! Dit hebben alten gezegd, die hef Cabaret „De Lantaarn" gezien heb ben. Ook in ons dagelijksch leven komen wij veel dingen tegen, waarop wij als slot zeggen, maar voor de rest gaat het best! Voor al degenen, die het eerste optreden niet konden bij wonen en zij, die Sijmen nog eens willen beluisteren, is dit mogelijk op Woensdag 24 April in Hotel Kern land (zie adv.). En de dansliefhebbers kunnen ook hun hart nog eens ophalen, daar er gelegenheid tot dansen is. INBRAKEN. Ongenoode gasten hebben zich toe gang verschaft tot het St. Jozefge sticht aan de Steenhoffstraat. Tafel zilver en kleeding wordt vermist. Ook werd ingebroken in de garages van Mevr. S. en J« v. d. B- aan de Vredehofsfraaf. Bij eerstgenoemde verdwenen twee rijwielen en bij laatstgenoemde eveneens een zoo goed als nieuw heerenrijwiel. OPHAALDIENST VUILNIS. De dienst Openbare Werken ver zoekt ons mede te deelen, dat op Tweeden Paaschdag geen vuilnis zal worden opgehaald. A.R. KIESVEREENIGING LAGE VUURSCHE. Woensdag 24 April, 's avonds 8 uur, hoopt voor de Anti-Rev. Kiesvereeni- ging te Lage Vuursche in de Chr. School te spreken Mr. A. B. Roos- jen uit Amsterdam over het onder werp: „Hoe moeten wij stemmen"? Als gevolg van de feestdagen zal de „Soester Courant" a.s. DINSDAG niet verschijnen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot J. F. van Hinfe, lijnassistent aan het stafion Soest- dijk, slaagde bij het gehouden exa men op 27 en 28 Februari en 16 Maart te Utrecht voor de functie van Stationsambtenaar. We felicitee- ren den ijverïgen en steeds behulp- zamen ambtenaar met dit succes. PARTIJ VAN DE ARBEID. In de j.I. Dinsdag gehouden, druk bezochte ledenvergadering, werden de verkiezingsactie en de 1 Meivie ring besproken. Naast wijkvergaderingen zal 'n groo- te openbare verkiezingsvergadering plaats vinden op 13 Mei, waar o.a. de candidaat voor de Tweede Ka mer Deering, het woord zal voeren. Het Bestuurslid Ds. Van Schaick hield een boeiende en geestige toe spraak, waarin hij voor zich en vele zijner geestesverwanten het toetreden tot de Partij motiveerde. Enkele opengekomen plaatsen in 'f Bestuur werden aangevuld- Het Se cretariaat berust thans bij J. G. Dul- laart, Van Beuningenlaan 9, Tel, 2058. Voorzitter is Th. W* Polet, Emmalaan 16, Tel. 2508. RIJWIELBANDEN ONTVREEMD, Ten nadeele van J. van H. aan1 den Kolonïeweg werden van een z.g. dub- belfiets, die geplaatst was onder een afdak, vier binnen- en vier buiten banden ontvreemd. WEER AANRIJDINGEN. Niet minder dan drie auto-ongeluk ken hebben in de laatste dagen weer op den hoofdweg in onze gemeente plaats gehad. Door het te veel naar links uitwijken door den bestuurder van een militai re auto had op de Steenhoffstraat een aanrijding plaats met een luxe auto, waardoor schade aan eerstge- noemden wagen ontstond. Op de Middelijkstraat stak het 5- jarig dochtertje van Van G#, wonen de aan den Lange Brinkweg, den rij weg over nadat een auto, komende uit de richting Amersfoort, was ge passeerd. Het kind sloeg geen acht op het van de richting Amsterdam komende verkeer en werd door een van die zijde komende auto aange reden. Het meisje bekwam een her senschudding en werd niet de zie kenauto naar haar woning overge bracht. Tenslotte had nog een aanrijding plaats op de Bïrktstraat nabij hotel Kamplust. Door verblindend licht van een te genligger reed een bestuurder van een luxe auto, komende uit de rich ting Amsterdam, een aldaar gepar- keerden vrachtauto in de flank. De botsing was zoo hevig, dat de vracht auto omkantelde. De luxe auto werd zeer zwaar be schadigd en eenige in dezen wagen zittende personen liepen verwon dingen op.

Soester Courant | 1946 | | pagina 1