22e Jaargang - No. 32 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SGESTDIJK Vrijdag 26 April 1946. Onze Prinses verjaart. OHicieele mededeelingen. Distributienieuws. Predikbeurten. Burgerlijke stand. Voetbal. Plaatselijk nieuws. De herdenking der gevallenen. SOESTER COURANT Abonn. 11.50 p. kw. - i 1.75 p. post BureauVan Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Dinsdag verjaart onze Prinses en dit wil zegigen feest voor Soest en Baam. De aanwezigheid van de Prinselijke familie in ons midden maakt ons tot een bevoorrecht volkje en wij prijzen ons gelukkig Haar op dezen dag weer onze aanhankelijkheid te kunnen betuigen. Ditmaal zullen wij dit bovendien doen met zeer dank bare gevoelens. Het is immers Haar eersten verjaardag in ons bevrijd land. De Prinses heeft ons verlangen tot het brengen van een grootsche hul de willen bevredigen en wij zullen daarvan een dankbaar gebruik ma ken. Des middags te half twee zullen de schoolkinderen uit beide gemeenten de Prinses een groote zanghulde brengen in den Paleistuin. De muziekvereeniging ..Crescendo'' te Baarn zal daaraan haar medewer king verleenen. De Soester kinderen zullen hiervoor te 12.45 uur worden opgesteld in de Van Straelenlaan en zich onder toezicht van het onderwijzend per soneel naar het palcis begeven. Na afloop van deze zanghulde zal van 1.45 tot 2.45 uur een défilé plaats hebben voor de Prinselijke familie, waaraan alle inwoners van Soest en Baarn kunnen deelnemen en ge legenheid zal zijn bloemen voor het Prinselijk gezin neer te leggen. De muziekvereenigingen „P.V.O.'' te Soest en ..Crescendo" te Baarn zul len het geheel opluisteren. yDe -opsfel'ing der deelnemers zal plaats hebben op het rijwielpad van den rijksweg tusschen het Baarnsche inrijhek en den Oranjeboom en een ieder wordt verzocht vroegtijdig aan wezig te zijn. Ditmaal zullen de bewoners van Soest en Baarn niet gescheiden de- fileeren doch te samen één groep vormen. Dat de vlaggen reeds vroeg hoog geheschen moeten zijn, zullen wij niet behoeven te zeggen. Vén 28 April tot 5 Mei a.s. houdt dc Stichting 1940 1945 een geldinzame ling voor de nagelaten betrekkingen der gevallen illegale strijders. Leg Uw bijdrage al vast klaar. Ook van U wordt verwacht, dat U Uw eereplicht vervult. VASTE BRANDSTOFFEN. In het tijdvak van 29 April tot 5 Mei 1946 kunnen de groot- en klein verbruikers uit de groepen B, C en D, die in het vorige seizoen een toe wijzing ..Brandstoffen" of „Mijnco- kes" hebben ontvangen, alsmede ge vallen van nieuwe vestiging, welke meenen voor een toewijzing als B-, C-, of D-verbruikers in aanmerking te komen, bij den Distributïedienst vervoegen ter verkrijging van een aanvraagformulier M.D. 393-05 voor voor een toewijzing voor het stook- seizoen 1946-47. Aan hen, die als vroedvrouwen of ten behoeve van leskamers of cen trale verwarmingsinstallaties voor 't afgeloopen seizoen een toewijzing ontvingen, zal een dergelijk formu lier ectiter niet worden verstrekt, aangezien te hunnen behoeve nog afzonderlijke regelingen zullen wor den getroffen. Het afhalen en wederom inleveren der formulieren kan geschieden te Soest aan- loket 4 van het per ceel Kerkpad Z.Z. 55 en te Soes- terberg in het Hulpdistributiekan toor, tijdens de gewone kantooruren. Burgem. en Weth. van Soest bren gen ter openbare kennis van belang hebbenden, dat op Woensdag 15 Mei a.s. zal worden gevoerd de schouw over de in de gemeente gelegen wegen, voetpaden. waterleidingen, bruggen, heulen, heggen enz. Belanghebbenden worden daarom herinnerd aan de artikelen van her Reglement op het Onderhoud en Ge bruik der Wegen in de provincie Utr. Overtreding der daarin voorkomen de bepalingen wordt gestraft over eenkomstig dat reglement. Ook dit jaar zullen wederom vita mine-C tabletten ter beschikking worden gesteld, evenwel alleen voor kinderen tusschen een leeftijd van 3 maanden en 6 jaar. Op vertoon van de stamkaart van het kind kunnen de tabletten in ont vangst worden genomen ter Gemeen te-secretarie Afd. Burgerlijke Stand, op Woensdag 1 Mei 1946van des v.m. 9-12 uur en des n.m. van 2-4 uur. Eveneens te Soesterberg op 1 Mei a.s. doch alleen van 9-12 uur. De bedoeling is, dat de kinderen gedurende 9 weken deze tabletten gebruiken en wel 4 stuks per week zoodat 36 tabletten per kind wor den uitgereikt. SOEST. NED. HERVORMDE KERK. Oudekerk 10 uur Ds. J. I. v. Schaick. 5 uur Ds. J. I. v. Schaick. Emmakerk. 10 uur Ds. Hartdorff van De Waal op Texel. 5 uur Ds. Groe ne veld. Hees. 10 uur Ds. Groeneveld. Zonnegloren 10 uur Ds. Lofvers van Amsterdam. Eltheto. 9.45 uur Kinderkerk. Evangelisatiesamenkomsten Zondag 28 April, n.m. half acht. in het kerkgebouw Hees. Woensdag 1 Mei, des avonds 8 uur, in de zaal v. d. Broek. Nieuw- straat hoek Laanstraat. GEREF. KERK. Julianakerk. 10 uur Ds. S. Wouters. 4.30 uur Ds. A. J. van Dijk van Koudum. Wilhelminakerk. 10 uur Ds. A. J. van Dijk van Koudum. 5 uur Ds. S. Wouters. CHR. GEREF. KERK- 10 uur Ds. L. de Bruijne. 5 uur Ds. J. C. Maris van Oud-Beijerland. GEREF. GEMEENTE. Dinsdag 30 April, 's avonds 7.30 uur Ds. Verhagen van Lisse, in de klei ne Rembrandtzaal. VER. VRIJZ. GODSD- (N.P.B.) 10.30 uur Mr. G. C. Mulder, Utrecht. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 10 uur Ds. J. E. van Brakel in de Chr. U.L.O., Pr. Bernhardlaan- LAGE VUURSCHE. NED. HERVORMDE KERK. 10 uur Ds. A. G. Haring. 6 uur Cand.' Van Drcmpt uit Utrecht. GEBOREN: Mariëtte Johanna Louise, d. v. F. L. van Hall en H- L* Weber. Ma- rius Arie, z. v. A. R. v- d Brink en M- W. Smit. Teunis Jan, z. v. G. R. Grootveld en A. Bakker. Fre- derik Pieter, z. v. W« P- Bakker en A. M. Berkhout. ONDERTROUWD: C. Karres, 31 jr. en L. G- Wijmans. 32 jr. Th. G. J. Derksen, 39 jr. en B. Slijt, 29 jr. H. R- Daatselaar. 26 jr. en R. A. Kok, 25 jr. G- A Pronk. 37 jr. en A- C. Schimmel, 23 jr. J. v. d. Broek, 63 jr. en G. Tinga, 56 jaar. GEHUWD: J. H. Slager, 46 jr. en E. G M van Eijk, 48 jr. OVERLEDEN: Gezina I v. d. Garde, 84 jr., wed. v» J. Th» de Visser. Jan Goossens, 78 jr., ongeh. Aaltje Ravenhorst. 71 jr., ongeh- Gerrit Bijl, 82 jr., wednr. van H. M- Tieleman. Hendrik Tam mer, 84 jr., wednr. v. M- Middel man. S.E.C. De uitslagen van de gespeelde wed strijden op Paasch-Maandag waren als volgt: S.E.G—L.V.V- 3—0 A.W. 2—S»E.C. 2 4—1 Veen endaal 3S.E.C. 3 61 S.E.C. 5—AP-WC. 4 3—1 De thuïsspelende elftallen slaagden er in de winstpunten te veroveren, de twee uitspelenden moesten ech ter de meerderheid der gastheerep erkennen. Als excuus voor deze ne derlagen kan onvolledigheid worden aangevoerd. Voor a.s. Zondag 28 April zijn voor S-E-C. de volgende wedstrijden vast gesteld: È.M.M. 2S-E-C- 2 te Hilversum. S.E.C. 4S-E.C 5 te Soest- S.E.C.-reserve's moeten deze wed strijd kunnen winnen, terwijl S.E.C. 4 zich zal moeten rehabiliteeren van de voor eenïge wieken geleden ne derlaag tegen het 5e elftal. B.D.C. B.D.C. 1 wist het j«L Zondag niet tot een overwinning te brengen en moest genoegen nemen met een 4-4 gelijk spel. Na 20 minuten wist Soesterberg de leiding te nemen, doch nog voor de rust inging had B.D.C- de 01 ach terstand omgezet in een 21 voor sprong. Na rust werd er door B.D.C. niet zoo gespeeld als wij in den laatsten tijd gewend zijn. Balcontro le en behoorlijk samenspel waren ook nu weer zoek. Soesterberg wist hiervan te profiteeren en na 3 maal doelpunten den stand op 24 te brengen. Dit was het sein voor B.D.C. om beter aan te pakken, hetgeen met 2 doelpunten werd be loond. Het einde kwam met een ge lijk spel (44). Het programma voor a.s. Zondag is: MinervaB.D.C.. B.D.C. 2—B-F4C- 2. B.D.C. 1 gaat dus op bezoek bij Minerva te Utrecht. Thuis werd ge wonnen met 62. Zou het Zondag ook lukken B.D.C.-ers? In ieder ge val moet er beter gespeeld worden dan j.1. Zondag en dat kan. GESTRAND. Mevr. K- alhier prijsde zich geluk kig met een pakket, dat zij uit De nemarken ontving. Minder prettig was het, dat op weg naar hier 1 K.G* spek, l/o K-G- vet. een blik lever pastei en een stuk toiletzeep zoek raakten. TERREINBRAND. Door onbekende oorzaak brak op den 2en Paaschdag een terreinbrand uit in het natuur-reservaat nabij den Wieksloterweg. Hoewel de brandweer het vuur spoedig wist te blusschen, ging een oppervlakte van pl.m. 1500 M2. verloren. De richtlijnen voor de in onze ge meente te houden herdenking der gevallenen, welke zal plaats hebben op den avond vooraf gaande aam de® bevrijdingsdag, zijn thans vastgë- steld. De Raad van oud-illegale werkers, aan welk lichaam de leiding dezer herdenking werd opgedragen, heeft als herdenkingsplaats gekozen de al- meene begraafplaats aan den Veld weg, zulks mede in verband met 't feit, dat. met uitzondering van den heer Van Goor, die gecremeerd werd, alle in Soest gevallen personen op deze begraafplaats zijn teraardebe- steld. Op het voorste gedeelte der be graafplaats, direct achter de aula, zal een eenvoudig houten kruis wor den geplaatst, waarbij ieder, die aan de herdenking deelneemt, bloemen kan neerleggen als een stille hulde aan de vele gemeentenaren en de duizenden Nederlanders, die in den' strijd tegen den vijand vielen. Aan de te leggen kransen, bloemstuk ken en bloemen mogen geen linten1, kaartjes enz. worden gehecht, waar op namen van vereenigingen, instel lingen of personen zijn vermeld, daar het geheel bedoeld is als een naamlooze hulde. Precies te 8 uur zal op de begraaf plaats twee minuten stilte in acht worden genomen, waarna, door mid del van geluidsversterkers, de radio uitzending van de plechtigheid op de Waalsdorperheid, waar de eerste 18 en later nog honderden Ne derlanders werden geëxecuteerd, zal worden doorgegeven. Toespraken zul len niet mogen worden gehouden. Daar duizenden deelnemers worden verwacht, alsmede ten gevolge van de groote uitgestrektheid onzer ge meente, zal de z.g. stille omgang van drie plaatsen in de gemeente aan vangen, n.1. het rosarium tegenover het gemeentehuis, het pleintje nabij Beetzlaan en Beukenlaan en het pleintje aan de Bïrktstraat nabij de Vosseveldlaan en Hartmanlaan. De deelnemers worden verzocht te 6.45 op een der drie plaatsen aanwe zig te zijn, daar de omgang te 7 uur aanvangt. Zooals reeds gemeld zal de tpcht naar de begraafplaats in het grootste stilzwijgen moeten worden afgelegd, terwijl een ieder gehouden is de aan wijzingen der commissie-Leden, ken baar aan een zwart-wit roset, di rect op te volgen. Kinderen beneden dein leeftijd van 10 jaar mogen niet aan detn omgang deelnemen. Voor de naaste familieleden der ge vallen gemeentenaren bestaat gele genheid aan het hoofd van een der groepen mede te trekken. Het ver langen hiertoe dient aan een der comité-leden te worden kenbaar gemaakt. Hoewel het geoorloofd is in vereeni- gingsverband mede te loopen, wordt men verzocht niet in vereenigimgs- uniform deel te nemen. Vaandels en vlaggen zijn eveneens niet toege staan. N.S.B.-ers en personen, die zich tij dens den oorlog onvaderlandslievend hebben gedragen, worden in eigen belang aangeraden niet aan den om gang deel te nemen. Tenslotte wordt een ieder verzocht te 6 uur des avonds de vlag half stok te hangen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag 28 April is geopend apotheek „Soest", Soesterbergschestr. 8.

Soester Courant | 1946 | | pagina 1