Dc as. Verkiezingen. Moeilijkheden zonder tal. Extra aanbieding De te houden Verkiezingen zijn dit jaar op voor Soest gedeeltelijk nieu we wijze voorbereid en zullen ook op deze wijze worden uitgevoerd. De Kiezerslijst n.1., vroeger een af zonderlijk kaartsysteem, is thans ge- incorporeerd in het Bevolkingsregis ter, terwijl het Uittreksel uit de Kie zerslijst dit jaar bestaat uit een re gister in Kaartvorm. Op de verschillende stembureaux (er zijn er thans 15) is 't Uittreksel uit de Kiezerslijst aanwezig. De Oproepingskaarten, die de kie zers ter stemming oproepen, moe ten ditmaal dienst doen voor 3 stetm- mingen. Iedere kiezer ontvangt dus slechts éénmaal een oproep, geldig voor alle dit jaar te houden stem mingen. Het is derhalve zeer ge- wenscht, dat de kiezers deze kaarten zorgvuldig en netjes bewaren. Heeft de kiezer deelgenomen aan de stem ming voor de 2e Kamer (op 17 Mei a.s.), dan is door het Stembureau één strookje van zijn kaart afge- scheurd, terwijl bij de stemming voor de Provinciale Staten (op 29 Mei а.s.) wederom een strookje van de oproepingskaart wordt afgenomen- Bij deze eerst te houden stemmingen ontvangt de kiezer zijn oproepings kaart dus terug en het is zeer ge- wenscht, dat de kiezer erop toeziet, dat hij ook inderdaad alsdan zijn oproepingskaart terugontvangt. Eerst bij de stemming voor de leden van den Gemeenteraad (op 26 Juli a.s.) wordt de oproepingskaart door het betrokken stembureau ingenomen. Met nadruk wordt erop gewezen, dat de kiezer zelf geen strookje van zijn oproepingskaart mag afscheuren. Op de aan iederen kiezer te zenden oproepingskaart is vermeld: hef ge boortejaar, de geslachtsnaam (voor vrouwen en meisjesnaam) en de letters van den kiezer, het nummer van het stemdistrict, waartoe de kie zer behoort en zijn volgnummer. Op de achterzijde van de kaart is aange geven waar de verschillende stembu reaux zitting houden. De kiezer zal dus zijn stem moeten uitbrengen bij het stembureau, waarvan het num- op de voorzijde van zijn oproepings kaart is aangegeven. Aangezien de Kiezerslijst op 5 April j.1. werd vastgesteld, moeten kiezers, die na 5 April j.1. zijn verhuisd, stem men aan het stembureau van het stemdistrict, waartoe zij op 5 April j.l« behoorden. In elk voorkomend geval is dit echter op de oproepings kaart vermeld. Zieken, die zich niet naar het stem bureau kunnen begeven, moeten er voor zorg dragen, dat op den dag der stemming aan het betrokken stembu reau wordt medegedeeld, dat zij we gens ziekte niet aan de stemming kunnen deelnemen. De candidatenlijst voor de eerste op 17 Mei te houden stemming laten wij hieronder volgen. LIJST No. 1. (Partij van den Arbeid.) 1. Lieftinck, P., Rotterdam. 2. van den Born, H. J., Amsterdam 3. Deering, J. C., Voorburg 4. Ploeg Jr., H.f Utrecht 5. Ruygers, G. J. N. M., Rijswijk Nederhorst, G. M., Gouda 7. Blom, A., Utrecht 8. Vlot, A., Zeist 9. Agter, P. P., Maartensdijk 10. Verhoef, A. C., Utrecht 11. Scheps, J. A., Zeist 12. Coenraadts, J„ Utrecht 13. Schut, P., Amersfoort 14. Schmidt, W., Zeist 15. Pels, P. S., Amersfoort 16. Al, B. S. A., Amersfoort 17. Roelse, J., Hilversum 18. van der Brug, R„ Gouda 19. Engelsman, H. B., Schiedam LIJST No. 2. (Kath. Volkspartij.) 1. van Vliet, F., Eindhoven 2. van Maarseveen, J. H., Utrecht 3. Beel, L. J. M., Wassenaar 4. Teulings, F. G. C. J. M., Vught 5. van Poll, M. J. M., 's-Gravenhage 6. Sassen, E. M. J. A., Vught 7. Segers, J. M., Schayk 8. Derks, W. H. J., Utrecht 9. van der Zanden, H. H., Eersel 10. Schuurmans, N., Orthen 11. van Kemenade, F. A., Eindhoven 12. De Vink, J. C. H. H, Utrecht LIJST No. 3. (A. R. Partij 1. Schouten, J., Rotterdam 2. de Wilde, Mr, J. A., Voorburg 3. Roosjen, Mr. A. B., Amsterdam 4. Meijerink, H. J. W. A., Arnhem 5. Terpstra, Mr. J., 's-Gravenhage 6. van den Heuvel, C.( Leiden 7. Stapelkamp, A., Utrecht 8. Smeenk, C., Arnhem 9. Bruins Slot, Dr. J. A. H. J. S., Aerdenhout 10. Algera, Mr. J., Leeuwarden 11. Verkerk, Mr. Dr. E. P., Boskoop 12. van der Zaal, Ds. C., Ulrum 13. Fokkema, Ds. J., Delft 14. van Dijken, Mr. T. A.. 's-Gravenhage 15. Smallenbroek, J., Assen 16. Hangelbroek, Mr. J. J., 's-Gravenhage 17. Scholten, Dr. L. W. G., Utrecht 18. Slob, W., Maartensdijk 19. Wielinga, G., Amersfoort 20. Verburg, D., Zegveld. LIJST No. 4. (C. H. Unie) 1. Tilanus, H. W., 's-Gravenhage 2. Schmal, Mr. Dr. J. J. R., Voorburg 3. de Ruiter, J., Harich bij Balk 4. Krol, Tj., Haren (Gr.) 5. Beernink, Mr. H. K. J., Rijswijk (Z.H.) 6. Wttewaal van Stoetwegen, Jkvr. Mr. C. W. I., 's-Gravenhage 7. van der Feltz, Mr. W. F. E. Baron, Middelburg 8. Kikkert, H., Emmen 9. Seunninga, G., Koevorden 10. Jouwsma, P., Enschede 11. Doornbos, Mr. J. W. U., Arnhem 12. Hadderingh, A., Assen 13. van Dijk, C., 's-Gravenzande 14. van Beem, C, Hoofddorp 15. Kraayeveld, Drs. F. A., Heerlen 16. Mellema, D. J., Nieuw Scheemda 17. Kamphuis, E., Kootwijkerpark 18. Brijnen gezegd van Houten, P., Wassenaar 19. van Verschuer, Mr. W. Baron, Arnhem 20. Gerbrandy, H., Nijland. LIJST No. 5. (Partij v. d. Vrijheid) 1. Fortanier geb. de Wit, A., Amsterdam 2. Wendelaar, W. C, 's-Gravenhage 3. Hacke, A. H. W., Voorburg 4. Korthals, H. A., Voorschoten 5. den Hartog, F., Hoog Blokland 6. van Dijk, J. M. F. A., Amersfoort 7. Tonckens geb. Harders, J. H., Norg 8. van Donselaar, C. A., Utrecht 9. van der Feltz, L. A. S. J., Brummen 10. van den Hurk, W. A. J., Breda 11. Clifford Kocq van Breugel, J. R., Driebergen-Rijsenburg 12. Dobbe, A. A., Velp (Gld.) 13. Vuyk, J., Velp (Gld.) LIJST No. 6. (Comm. Partij Ned.) 1. Wagenaar, G., Amsterdam 2. de Groot, S., Amsterdam 3. Borst, C, Amsterdam 4. Koenen, A. C, Amsterdam 5. Stokvis, B. J., Amsterdam 6. Hoogcarspel, J., Rotterdam 7. van den Muijzenberg geb. Willemse, W., Amsterdam 8. Spijkers, J. H. C.,.Tilburg 9. Haken, J., Groningen 10. Schoonenberg, A. Dy Amsterdam 11. Hermans, J. H., Vaals (L.) 12. Bastiaanse, H. J., Utrecht 13. Gregoire, M. H., Haarlem 14. Groeneweg, W., Utrecht 15. Otto, H. B., Enschede 16. van Santen, J., Amsterdam 17. de Vries, Th. U., Amsterdam 18. Postma geb. Wessels, P. J., Amsterdam 19. Ie Mahieu, M. J., Arnhem 20. Oosterbroek geb. Schuitemaker, N., Putten (Gld.). LIJST No. 7. (Prot. Unie.) 1. Krijger, J. M., Vriezenveen 2. van Helsdingen, Mr. W. H., Apeldoorn 3. Gravemeyer, H. E., Amsterdam 4. Witte, C., Utrecht 5. van Ruler, Drs. A. A., Hilversum 6. van der Krol, Mr. W. J., Nij-kerk 7. van Dam, Mr. Th., Utrecht 8. Kraak Steemann, N., 's-Gravenhage 9. van Beusekom, Dr. Ir. H. G., 's-Gravenhage 10. Bijleveld, Ir. R. Th., 's-Gravenhage 11. Somer, Mr. P. J., Amsterdam 12. Feenstra, M. K., Nijland gem. Wymbritseradeel 13. Eelderink, K., Vianen (Z.H.). LIJST No. 8. (St. Geref. Partij 1. Zandt, Ds. P., Delft 2. van Dis, Ir. C. N., Ermelo 3. van Bochove, J., Zeist 4; Kodde, D., Zoutelande 5. van Dijk, Ds. J., Monster 6. van der Meulen, P., Genemuiden 7. Smits,. Ds. C, Driebergen 8. de Lint, M. M., Epe 9. Koppelaar, J. H., Middelharnis 10. Dorsman, Ds. P. J., Schelluinen 11. van der Weerd, S., Zwollerkerspel 12. Visser Mzn., Ds. H., Rotterdam 13. Schot, A. J., Middelburg 14. Brinkman, F. M. C, Bilthoven (gem. de Bilt) 15. Vlasblom, A., Delft 16. Kersten, A. J., Rotterdam 17. de Jong, T., Leerbroek 18. de Bruijn, F., Neder-Hardinxveld 19. Hamstra, J., Veenwouden 20. de Redelijkheid, A., Ouderkerk a. d. IJssel. UITREIKING DIPLOMA'S NIJVERHEIDSCHOOL Donderdag 9 Mei a.s., te 7 uur 's avonds, zal in het gebouw van de Nijverheidschool, de uitreiking der diploma's plaats hebben. Tevens kan men dan kennis nemen van de werkstukken der leerlingen, welke in den verkorten cursus 1946 zijn vervaardigd en in 'n bescheiden expositie zijn ondergebracht. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot A. P. Blok slaag de dezer dagen voor het examen van eerste stuurman groote vaart. De vergelijking gaat misschien op vele punten mank, maar als men zoo dagelijks nagaat, wat er in de wereld te doen is, dan komt men er toe, de politieke machthebbers te gaan vergelijken met schooljongens. Er is geen onderwijzer in den klas: de eene jonge na de ander stapt op het bord toe en schrijft er zijn wenschen op. Soms zijn er twee, drie, vier jongens tegelijk, die het bord staan te besmeuren. Ze schrij ven door elkaar ze roepen elkaar hun wenschen toe ze schreeuwen soms en je bent er af en toe bang voor, dat ze gaan vechten. Reeds is een der grootste knapen boos weg- geloopen, om dadelijk daarop weer terug te komen. Het bord staat al vol wenschen en verlangens, dwars door en over el kaar. Wij zouden haast wenschen, dat er iemand kwam met een spons om dat bord eens schoon te vegen, de jongens netjes in hun bank zette en zei: ,,zoo, laten we nu na dien grooten oorlog eens met een schoon bord beginnen, mèt en vóór elkaar". Maar, dat gebeurt niet: de jongens moeten zelf tot overeenstemming trachten te komen. En nu ter zake: de ministers der groote vier vergaderen in Parijs en probeeren den vrede te winnen. Dat is moeilijker dan het winnen van den grooten oorlog en.daar hebben zij nog meer dan vijf jaar over gedaan. Er komen problemen bij te pas, die niet in een vloek en een zucht wor den opgelost. Italië is onder hef mes geweest. Ten aanzien van hef lof der Italiaansche vloot is overeen stemming bereikt; een kleine kern mag de oud-fascistische staat behou den. Griekenland, Joego-Slavië en de Groote Vier verdeelen de rest De duikbooten zullen tot zinken wor den gebracht. Met de Italiaansche koloniën zijn de moeilijkheden grooter. De Engelsche minister Bevin ging er voor naar Londen, waar de premiers der Do minions vergaderden, om met hen de mandaatkwestie nog eens nader te bekijken. Het spreekt van zelf, dat Rusland met eischen over Tripolis en de Dodekanesos komt om zijn positie aan de Middellandsche Zee te verbeteren. Het behoeft ook geen verwondering te baren, dat Rusland zich krachtig tegen het Engelsche voorstel verzet te om Tripolifanië en Cyrenaïca on middellijk onafhankelijk té verkla ren en in één staat te vereenigeM* Dan zijn er nog de grenskwesties: ook de kleinen willen een stuk van den buit en Italië zelf heeft ge vraagd, Zuid-Tirol te mogen behou den. Italië is onder het mes. De com missie van deskundigen heeft in haar eerste zifting reeds uitgemaakt, dat zij op z'n minst een jaar noodig heeft om volledig te onderzoeken, wat het land zou kunnen opbrengen. Rusland was van meening, dat deze schadevergoeding 300 millioen goud dollar zou moeten beloopen, waar van dan 100 millioen door Rusland zou worden opgeeischt. Wel mocht Italië willen, dat het schoolbord werd schoongeveegd. Een dergelijke wensch zouden ook de Neurenbergers, de oorlogsmisda digers, die schijnbaar tot in het on eindige terechtstaan, kunnen koeste ren. De onsympathiekste van het stel, de beruchte Julius Streicher, is ook onder het mes geweest. Meneer was er notabene nog trotsch op, dat hij zijn anti-Joodsche organisaties ter beschikking van Hitier had gesteld Welk resultaat dit overhevelen heeft gehad, weten wij maar al te goed. Nu zal ook een begin worden ge maakt met het proces tegen Japanr scbe officieren en manschappen, die verantwoordelijk zijn voor de meer dan 100-000 dooden welke de aanleg van de beruchte Birma-spoorlijn vergde. Ja, ook hier zouden we ons bord zoo spoedig mogelijk schoon willen vegen. 5 blik bruine Hoonensoep f3. A anbevelend. JOH. METS Van Weedestraat 5*. oesrdijk. Te koop transport voor wiel met banden (26 x 2 strooken aurobinnenoand. 2 pits gasstel en z*k touw vezel. Molenstraat 37. Tele foon 2009. Te koop gevr. inschuif" bare tuinstoelen (stof ver sleten. geen bezwaari Aan biedingen: Hildebrandlaan 6 Aangeboden 2 paar Da- messch.. z.gan., pumps jzn molières, maat 37; bij voor keur ruilen voor jongenssch. maat 35. Na 7 uur: Ver lengde Kolonieweg 13. VERLOREN zilveren dameshanger, gaan de van Nieuwstraat naar Braamhage. Tegen beloo ning terug te bezorgen Nieuwstraat 18 VERLOREN Indische rok, omgeving Nieuwe weg, Soesterb straat. Torenstraat. Tegen beloo ning terug te bezorgen To renstraat 4. JONGEMAN P.G., 30 j., zoekt kennismaking met meisje uit den midden stand. lief karakter, 20—30 jaar, om na wederzijdsch goedvinden een huwelijk aan te gaan. Br. met foto, op eerewoord retour, onder No. 776 bur. S.C. Dame vraagt gemeub. zit kamer met kabinet of groo te zit-slaapkamer, LIEFST MET PENSION. Br. met prijsopgaaf No. 777 bur. S.C,

Soester Courant | 1946 | | pagina 3