De Soester raad bijeen. SOESTER COURANT Abonn. 11.50 p. kW.-11.75 p.posl UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Verschijnt Dinsdags en Vi ijdags. 22c Jaargang - No. 46 Bureau: Van YVeedeslraat 35 - Teleloon 2566 - Giro 126156 Vrijdag 14 Juni 1946. Dc Burgemeester neemt afscheid van den gemeenteraad. Gisteren (Donderdag), te 2.30 uur kwam de raad onzer gemeente ïn openbare vergadering bijeen. Tegen de regels in bestond de agenda voor deze vergadering uic slechls 7 punten en ieder voelde, dat het laat ste punt „Afscheid van den Burge meester" de hoofdschotel van ue- zen disch vormde. Na opening met gebed kwam de agenda in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen der vergadering dd. 25 April 1946. Zonder bemerking vastgesteld. 1' Mededeeling van ingekomen stuk ken. Hieronder kwam voor een schrijven van den A.B.T.B. inzake de verleen de subsidie, hetwelk werd gesteld in iianden van B. en W. voor prae- advics, alsmede een schrijven van den heer Van Zadelhoff, waarin de mededeeling, dat de motie inzake het Natuurbad wordt ingetrokken en een verzoek van den heer Van Da len om ontslag als Wethouder, we gens zijn vertrek naar elders. 3. Benoeming van een Wethouder wegens ontslag-neming als zoodanig door den heer G. C. van Dalen- Bij eerste stemming werd de heer K- de Haan met 10 stemmen geko zen. Mevr. Landweer-de Visser ver kreeg 3 stemmen en de heer Ame- rom 1, terwijl 1 stem blanco werd uitgebracht. De voorzitter bracht den heer Van Dctieu dank voor hetgeen hij voor de gemeente in deze functie heeft verricht- 4- Benoeming van leden Commissie van toezicht op het lager onderwijs- Gekozen Dr- S- J- P. Dercksen (Soes- terberg), Mevr. J- E- Goossens en de heeren A. A. van leperen, A- G- Hilhorst en A. van Asselt- 5- Voorstel inzake verbetering van de R-K. Jongensschool- Dit voorstel, dat beoogt het leggen van nieuwe vloeren in 2 lokalen wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd- 6- Vaststelling begrootingswijzigingen dienst 1945. Eveneens z-h-st- goedgekeurd. 7. Afscheid van Burgemeester Mr. A- L- des Tombe, wegens diens be noeming tot Burgemeester der ge meente Apeldoorn. DE BURGEMEESTER SPREEKT. Bij mijn komst in Soest, aldus de Burgemeester, kon ik de gemeente niet méér bieden dan een ongeschre ven blad en moesten de gemeente- naren genoegen nemen met mijn goede bedoelingen. De oorlog werd toen voorbereid ien niemand wist wat oorlog en bezetting ons zouden brengen. Öok ik wilde bouwen, maar de mogelijkheid hier toe was uitgesloten. Integendeel, er werd in de oorlogs jaren veel vernield. De gemeenschappelijke strijd heeft echter hechte banden gelegd en hierdoor heb ik mij gedragen gevoeld in moeilijke oogenblikken. Velen heb ik kunnen steunen en velen heb ben mij gesteund. Onder die velen noem ik op de eerste plaats die Com missaris ïn de provincie. Toch moeten wij dankbaar zijn vooral omdat onze gemeente tot twee maal toe op het kantie af werd ge spaard. Zoowel voor als na den oorlog is de stemming in den raad steeds goed geweest en niet minder was dit het geval in het college van B. én W» waarvoor spr. hartelijk dank zegt Hoewel ik morgen afzonderlijk van de ambtenaren afscheid zal nemen wil ik hier getuigen, dat de gemeente een goed ambtenarencorps bezit- Voor de van dit corps genoten hulp ben ik zeer dankbaar. In het bijzon der brengt spr. dank aan den ge meente-secretaris, die met hem moeilijke jaren beeft doorgemaakt. Spr. herinnert hierbij aan de heeren Schreuder, Van Goor en Tillemans, die in den strijd tegen den bezet ter vielen. Sprekende over andere onderdeden van het gemeentelijk apparaat zegt spr., dat het hem steeds verheugd heeft, dat het politiecorps politiek betrouwbaar was, de brandweer zich uitnemend h,eeft geweerd, doch het onderwijs en de sociale voorzienin gen in die jaren veel hebben gele den. Verheugd was spreker ook over het vele en goede illegale werk dat in Soest is verricht. Weinig constructief werk werd ïn deze jaren verricht, maar wel kon den meerdere groote plannen wor den uitgewerkt. Veel werk staat te wachten. Het scheiden valt spr. zwaar, vooral nu hem in de laatste dagen zooveel bewijzen van sympathie bereiken. Een nieuwe Burgemeester, een nieu we raad en nieuwe wethouders wacht Soest. Spr. hoopt, dat onder dit nieuwe bestuur jaren van voor spoed voor Soest zijn weggelegd. Aan het einde van zijn betoog zegt spr-, dat de in Soest doorgebrachte jaren voor hem steeds 'n aangename herinnering zullen zijn. Hij spreekt hierbij den wensch uit, dat de banden van vriendschap nog lano zullen blijven bestendigd. Op gevoelvolle wijze werd de Bur gemeester hierna toegesproken door den heer Van Zadelhof f namens de wethouders, den heer Nooder als oudste raadslid, den heer Hom na mens de Katholieke bevolking, Mevr- Landweer-de Visser namens de Prot. Chr. groep, de heeren De Haan. v- d. Ven, Hilhorst, Kruijff en Mevr Bungener-Odinot, waarna ook de gemeente-secretaris nog oen af scheidswoord sprak. We betreuren het, dat het kleine formaat van ons blad ons belet de woorden van al deze spreeksters en sprekers in vollen omvang weer te geven, vooral omdat telkens weer zoo bij uitstek bleek, welke belang rijke plaats onze burgemeester in neemt in de harten der gemeentena- ren- Dat dit ook door den Burgemeester werd gevoeld, bleek wel, toen hij de dames en heeren bedankte voor hun h arte) ijk e woorden. Spr. was overtuigd, dat het geen holle klanken waren, die hier waren geuit- Uw woorden, aldus spr. heb ben mij geroerd. Van veel, dat mij Hef is geworden, aldus spr-, moet ik thans afscheid nemen. Ook van U allen neem ik thans afscheid en bedank U voor Uw groote vriendschap. Dat ik Uw werk en de ontwikkeling der gemeente met belangstelling zal blijven volgen, zal ik U niet behoe ven te zeggen en wanneer Uw weg eens naar mijn nieuwe gemeente mocht leiden, dan neem ik aan, dat U mii niet voorbij .gaat, opdat de banden van vriendschap niet verbro ken zullen worden. Voor de sluiting der vergadering welke hierna volgde, deelde de Bur gemeester nog mede, dat een schrij ven van den heer Nooder was inge komen, waarin deze mededeelde niet meer in relatie te staan tot de Partij van den Arbeid, waarom hij als lid van den raad bedankte. Officieele mededeeliiigen. Verkoop van textielgoederen. De Burgemeester van Soest maakt hierbij bekend, dat de door de Po litie op verschillende plaatsen in deze gemeente in beslag genomen textiel-goiederen, afkomstig van en behoorendie tot de voorraden van het Manufacturenmagazïjn „De Vlijt" al hier, door de Gentrale-Textiel-In- spectie te Amsterdam zijn geblok keerd en voor den plaatselijken ver koop zijn vrijgegeven. Deze goederen zullen tegen inleve ring van geldige textielpunten aan het publiek (ingezetenen van Soest) onder toezicht van de Centrale-Tex- tiel-Inspectie worden verkocht. Om tot een zoo billijk mogelijke ver deeling te geraken, moet de hoeveel heid goederen, welke men zal kun nen koopen, uiteraard worden be perkt. Door de Centrale-Textiel-In- spectie is deze hoeveelheid gesteld op gemiddeld ziestig punten per ge zin. Losse textielpunten zijn ongeldig. De verkoop heeft plaats op volgnum mers, welke tevoren in het gebouw Van Weedestraat 3 door de politie zullen worden uitgereikt. Voorloopig zullen op Zaterdag, 15 Juni a-s-, van 9-12 uur, aldaar 1000 nummers worden uitgereikt, en wel op vertoon van de Tweede Distri butiestamkaart (voorzien van de aanduiding HOOFD") met inlegvel uitsluitend aan inwoners dezer ge meente. Per gezin wordt niet meer dan één volgnummer uitgereikt. Op Maandag 17 Juni a.s. begint de verkoop in hef Magazijn „De VJijf" Des voormiddags van 9-12 uur wor den de houders van de volgnummers 1 tot en met 100 en des namiddags van 14-17 uur de houders van de volgnummers 101 tof en met 200 toegelaten. Voor de volgende dagen wordt in de etalage een bekendmaking aan gebracht, vermeldende de volgnum mers, welke den volgenden ochtend en middag aan de beurt komen en zoo vervolgens. Burgem. en Wefh- der gemeente Soest brengen ter openbare keninis, dat op 6 Juni 1946 bij hen is inge komen een verzoekschrift van H. J. F- Hendriks, van beroep hotelhouder, wonende te Soest om een verlof A in de navolgende localiteit:. Noordelijke benedenlocaliteit van hef perceel, plaatselijk gemerkt No. 158 en gelegen aan de Soesterber<f- schestraat aldaar. Binnen twee weken na de dagtee- kenïng dezer bekendmaking kan ie der tegen hef verleenen van dit ver lof schriftelijke bezwaren bij Bur gemeester en Wethouders inbrengen. Plaatselijk nieuws. CANDIDATEN VOOR DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. Voor de op 26 Juli te houden ge meenteraadsverkiezing zijn de navol gende personen candidaat gesteld. Kath. Volkspartij. 1- J- H. Hom, 2. H. J- S- Clemens. 3- W- Schimmel, 4- A. P. Hilhorst. 5- R. Hilhorst, 6- W- G. van Zadel- hoff, 1' P- Posthumus, 8. H. Boers- ma, 9G- van 't Klooster, 10. G A- de Beer, 1L G. J. Schalkx Partij van den Arbeid. 1. J. G. Du Haart. 2. S. M|- Polef- Musler, 3- M- J- Muller, 4. C. Ver boom, 5. K- de Haan, 6- G. Kruijff, 7. R. Tolman, 8 N. Noften-Beerhorst, 9- P- Grift, 10- H. J. Baars. 11. F- lenbrander. Anti-Rev- pertij. 1- J- van de Arend, 2. J. W'. Ooms, 3. J. A- Schaafsma, 4. P. Beekman, 5- T- Dorresteijn, 6- W. Snel, 7. Th. Scheurwater, 8. J. Vonk, 9- G. H. Kersten, 10. P. B. van Reenen. 11. K« Wiersma. Christ. Hisf. Unie. 1» S- G- Landweer-De Visser, 2. A. de V isser, 3. H. A- Veenendaal, 4. G- J- K- Hendrikman Verstegen, 5. J. Verspuij, 6. D. van Kleef t 7. H. M- Kemp. Partij van de Vrijheid. H- A. E- K. van der Swan-de Kie- wit, 2- J- B. Cramer v. d. Bogaart Jr«, 3. L- J. van Epen, 4- P> Tetrode. 5. J. C. Schortemeïjer-Hendrikse, 6. E- L- Martens, 7. C. J. Moens Comrn. Partij Nederland. 1. Th. J. Bungener-Odinot, 2. G. Burgwal, 3. J. M- Veensfra, 4. A. H» Elands, 5- Mejuff. T- Roos 6. R. P. Beyer. Vrije lijst Soesterberg. 1- J- Nooder, 2. H. Meijer. RIJWIEL GESTOLEN. De 32-jarige tuinman J. J. D- te Soest, die op 13 September 1944, ten nadeele van den bureauhouder van een crisis-instantie aldaar een rijwiel verduisterde, had zich Dins dag j.1. deswege voor de Utr- Recht bank te verantwoorden. Verdachte verklaarde, dat het niet zijn bedoe ling was gewe/esf het karretje te ste len, maar dat hij het slechts in bruikleen had willen nemen om te vluchten, daar hij destijds door de Feldgendarmerie achtervolgd werd. De Officier van Justitie eischte ne gen maanden gevangenisstraf tegen D. De verdediger, Mr. Ravenswaij, pleitte clementie. Uitspraak 23 Juni» SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdag 11 Juni werden nog enkele partijen van den Zomerwedstrijd af gespeeld met het volgende resultaat: SchreuderDe Graaf 10. Hoep manHoek 1 21 2» Schoenmaker— D- v. d- Meeberg 10. Repelaer van DrielVan Emden 10. BeijReef- man 01- Boelens—P- v. d. Mee berg 10. Dinsdag 18 Juni is de 5e ronde. Iedere speler bezet zijn plaats. Voor nieuwe leden is ook nog plaats. De club feit over die 80 leden; dit jaar moet de 100 vol. Meldt U spoedig. Het 100e lid wordt gehuldigd. CITY-THEATER. Deze week draait in City-theater de groote film „Alibi". De hoofdschotel ïn deze film wordt gevormd door een strijd op leven en dood met een gangster en het zoeken naar den pleger van een moord, een duistere zaak. waarin de intriges elkander opvolgen. Het is als een schaakspel met levende stuk ken, alwaar zet en tegenzet elkan der opvolgen, totdat een meesterzet den dader ontmaskert. Een weergaloos knappe speurders film, boeiend van begin fof eind. HET AFSCHEID VAN DEN BURGEMEESTER. Hedenmiddag, tijdens het afdrukken van ons blad, heeft burgemeester Des Tombe allereerst afscheid geno men van het politiecorps, waarna te 2-30 uur, in de groofe zaal van ,,Eem- land", afscheid genomen werd van de gemeente-ambtenaren en het ge- meenfe-personeel- Hier was ook het huldigingscomité aanwezig, dat den Burgemeester, na mens de burgerij, een Morris auto aanbood- Te 4 uur kregen de gemeente naren op het gemeentehuis gelegenheid van den burgemeester afscheid te nemen. In ons volgend nummer zullen wij van een en ander een uitvoerig ver slag opnemen.

Soester Courant | 1946 | | pagina 1