Burgem. Des Tombe X neemt afscheid van Soest. SOESTER COURANT Abonn. f 1.50 p. hw. - 11.75 p. post 22e Jaargang - No. 47 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Bureau: Van Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Dinsdag 18 Juni 1946. Na het afscheid van den gemeente raad op Donderdagmiddag, nam Bur gemeester Des Tombe Vrijdagmid dag afscheid van het politiecorps, de gemeenteambtenaren en de bur- éer ij- Zoowel voor den burgemeester als de gemeentenaren werd het een mid dag, welke lang in aangename her innering zal blijven» BIT DE POLITIE- Te ongeveer twee uur bracht de burgemeester een bezoek aan het nolitiecorps, dat in den tuin naast het politiebureau een plaats had gevonden- Sprekende namens het geheele corps zeide hoofdinspecteur Bakker, dat hef niet de goedkeuring van de po litiemannen had, dat de Burgemees ter met stille trom vertrok. Bij het begin van den oorlog, aldus spr., kwam U tot ons en nu rustiger tijden zijn aangebroken, gaat U van ons heen. U en wij wisten niet waf oorlog en bezetting zouden brengen en hoe moeilijk die jaren zouden worden, maar U heeft ons door de bran ding heen geholpen. Wanneer wij geen uitweg meer za gen, was het Uw gezonde humor en goed inzicht, die ons weer kracht gaven. Mede hierdoor en door Uw voor beeld bleef het Soester politiecorps intact, zulks in tegenstelling met vele andere plaatsen, waar de corp sen uiteen werden gerukt. Bij Uw komst telde het corps 20 personen, nu is het verdubbeld. Ook had U een open oog voor de be langen van het corps, als gevolg waarvan ook de Soester polifie- sportvereenïging kon geboren wor den. Wij scheiden dan ook van U met gemengde gevoelens. Wij hadden U gaarne behouden, maar gunnen U ook Uw mooie promotie. Van harte hopen wij, dat U in Apel doorn veel goeds tot stand zult kunnen brengen- DE BURGEMEESTER SPREEKT Als de Burgemeester den heer Bak ker dank brengt voor zijn hartelijke woorden, zegt hij, dat hij 't op prijs stelt van het corps afzonderlijk af scheid te nemen- De band met de politie is altijd sterker dan met som mige andere takken van dïemst. Spreker herinnert hierbij aan den vroegeren hoofdinspecteur, den heer Schreuder, die gevallen is in den strijd tegen den bezetter en welke persoon hij tot voorbeeld stelt aan het. geheele corps. Meer speciaal sprekend tot de jon geren, zegt spr.. dat het politieambt een mooie ambt is, maar dat het gedrag van de politieman steeds hoogstaand moet zijn. Spr. is dankbaar dat het politiecorps tijdens de oorlogsjaren steeds be trouwbaar was- Veel leed is hier door voorkomen. Veel steun heeft spr. ook van het corps mogen ontvangen, waarvoor hij zeer dankbaar is. Met de beste wenschen voor hen zelf en hun familie neemt de bur gemeester afscheid van de politie mannen. AFLCHEID IN EEMLAND. In de groofe zaal van ,.Eemland" namen daarna de gemeenteambtena ren en werklieden en velen, die in nauwe betrekking tot de gemeente staan, afscheid van den Burgemees ter- Bij de foto's. BovenTijdens het afscheid der burgerij ten gemeentehuize. OnderBij het afscheid der politie. Op de plaats, welke voor den Bur gemeester, zijn moeder en zuster, die mede aanwezig waren, was ge reserveerd, was een eenvoudige maar smaakvolle plantenversï.ering aange bracht, terwijl boven een muurbe- kleeding in de nationale kleuren het familiewapen van den burgemeester prijkte. Aanwezig waren o-m- de ambtenaren en werklieden der secretarie, open bare werken, gasbedrijf, distributie- dienst, politiecorps, brandweer, keu ringsdienst, de gemeente-artsenle den van maatsch. hulpbetoon, de huldigingscommissïe uit de burgerij en vele anderen. DE SECRETARIS DER GEMEENTE SPREEKT. Nadat de heer Batenburg heeft me degedeeld, dat hij zich vereert ge voelt, dat de diverse gemeentediens ten hem hebben opgedragen de af scheidsgroet tot den burgemeester in te leiden, spreekt hij ongeveer als volgt: Ik zal U niet behoeven te zeggen Burgemeester, dat wij noode afscheid van U nemen. Vanaf Uw komst op 18 October 1939 hebben wij ons onder Uw voortreffelijke leiding zeker gevoeld. Wij hadden in U 'n hu maan mensch met groote bestuursta- lenten, belangstelling voor de gemeen tezaken en jeugdig enthousiasme. Het is niet Uw schuld, dat de ver wachting, dat onder Uw lei ding veel tot stand zou wor den gebracht, slechts ten deele be waarheid is geworden. De oorlog is hieraan niet vreemd, maar tijdens dezen oorlog heeft U getoond wie U was. Alle oogen waren in diep tijd op U gericht en de rustige sfeer die U wist te scheppen, gaven ons de noodige kracht om met vertrou wen af te wachten, wat zou gaan gebeuren, als de vijand ons zou naderen. Handig wist U steeds tegen den in dringer het stuur te wenden en te keeren en Uw voorbeeld is het ge weest, dat het personeel der gemeen te zich in het algemeen goed heeft gehouden. Toch verheugen wij ons over de bij zondere promotie, gelegen in Uw be noeming tot burgemeester van Apel doorn. H. M- de Koningin en haar advi seurs moeten hiervoor wel een bij zondere reden hebben gehad, een reden, die wij niet kennen, doch wel begrijpen. Met deze onderscheiding wenschen wij U van harte geluk en hopen, dat U in Apeldoorn met vrucht zult mo gen werken. Wij verzoeken U echter door Uw vertrek de banden met ons niet te verbreken en de jongeren onder ons te steunen in hun pogingen tot posi tie-verbetering als zij Uw steun zou den noodig hebben. Wij geven U de verzekering van onze blijvende sympathie en zien de jaren van samenwerking met U als de meest aangename van ons ambtelijk leven. Spr. biedt den burgemeester hier na namens het geheele personeel 'n prachtige fauteuil aan. Onder aanbieding van een prachtige vaas met bloemen wendt spr. zich hierna tot Mevrouw Des Tombe, moeder van den burgemeester, met een hartelijke felicitatie bij gelegen heid van de prachtige promotie van haar zoon. DE BURGEMEESTER SPREEKT. De burgemeester hierna het woord nemende, zegt. dat hij erg tegen de zen dag heeft opgezien. Bijna 7 ja ren, aldus spr., heb ik in Uw midden doorgebracht onder moeilijke om standigheden. Hierdoor is de band met U allen en de gemeentenaren ongetwijfeld sterker geworden dan in normale tijden het geval zou zijn geweest. Wel heeft de gemeentesecretaris mij zooeven vleiende woorden toege voegd, maar ik moet er toch op wij zen, dat het niet te danken is aan een burgemeester, dat de gemeen tezaken goed marcheeren. Daarvoor is noodig een goed ambtenarencorps en zoo'n corps bezit Soest. Veel constructief werk kon tijdens den oorlog niet worden verricht, maar er is hard gewerkt voor' de tij den van nu, waardoor thans veel' werk wacht. Ook is gezamelijk veel strijd naar buiten gevoerd, waardoor een groofe saamhoorigheid werd verkregen. Als spr. voor dit alles hartelijk dank' zegt, richt hij in het bijzonder een dankwoord tot den secretaris. Van U, aldus spr-, heb ik veel sfeun ont vangen en veel is door U gedaan om moeilijkheden voor mij te voor komen. Ook richt spr. zich tot de hoofden van openbare werken, gasbedrijf, dis- fributiedienst, politie, brandweer, keuringsdienst, luchtbescherming, de gemeente-artsen enz. en dankt hen voor de prettige samenwerking, wel ke steeds heeft bestaan. Spr. herdenkt hierbij de heeren Schreuder, Van Goor en Tillemans, die in den strijd tegen den bezetter zijn gebleven. Een speciaal woord wijdt spr. aan het onderwijs en brengt hulde voor de goede samenwerking fusschen het openbaar en bijzonder onderwijs in de afgeloopen jaren. Spr. dankt hierna voor de hem en zijn moeder aangeboden geschenken en de van ieder ontvangen medewer king. HET GESCHENK DER BURGERIJ. Namens de burgerij spreekt hierna de heer J. H- A. Rupert, voorzitter van hef huldigingscomité. Met zeer gemengde gevoelens, aldus spr., hebben wij Uw benoeming tot burgemeester van Apeldoorn aan vaard. Wij waren verheugd over Uw onderscheiding maar minder goed gestemd over Uw vertrek- Toen U in 1939 tot ons kwam, heb ben wij U, op Uw verzoek, zonder feestbetoon ingehaald. Het was maar goed, dat U jong en flink was, want spoedig kwam de oorlog met zijn aanvallen op Soes- ferberg en evacuatie, de terzijdestel ling van den gemeenteraad, evacuatie in ons dorp en tal van andere moei lijkheden. Uw verantwoordelijkheid was groot, maar U zag steeds de zonzijde; U ging ook voorop in het leidelijk ver zet en zelfs ging U naar het hol van den leeuw als te groote gevaren dreigden- Lang vocht U tegen het onrecht, tot ook U moest verdwijnen en onvind baar moest zijn» Vervolg op bladzijde drie.

Soester Courant | 1946 | | pagina 1