1 OPENLUCHTTHEATER. VACANTIE. Plaatselijk nieuws. Brief van 'nOorloqsvrijwilliaer gespoord. NIEUWS IN HET KORT. Huldiging neomist C. Hartman. Vrijdag 19 Juli, 's avonds 8 uur. In tegenstelling met voorgaande ja ren genieten de arbeiders in de drukkerijen tnans twee weken va- cantie. Deze grootere vacantie en het gebrek aan arbeidskrachten is oorzaak, dat thans niet, zooals gebruikelijk, de vacantie bij afwisseling kan worden genooten. De meeste zaken zullen dan ook, om bedoelde vacantie mogelijk te maken, tot sluiting overgaan. Voor ons zou dit medebrengen, dat de Soester Courant gedurende twee weken niet zou kunnen verschijnen, iets, waaraan niet mag worden ge dacht. Met betrekking hiertoe berichten wij, dat ons personeel er in heeft toege stemd, de vacantie dagen bij gedeel ten en steeds in het begin der week te gebruiken, waardoor in eetnige weken alleen het nummer van Dins dag van ons blad niet zal kunnen verschijnen. Voor het eerst zal dit het geval zijn op Dinsdag 23 Juli a.s. Adverteerders gelieven hiermede rekening te houden. Administratie SOESTER COURANT. staf ingekwartierd. Meubels waren gemakkelijk te krijgen: je haalde eenvoudig een huis leeg en zette den boel in je eigen huis neer. In Tjïandjoer wordt practisch niet meer geschoten; de rust is er weer gekeerd. Waar de Engelschen een paar maanden werk over hadden, en wat hun niet eens lukte, hebben onze jongens in een halve week klaarge speeld. Natuurlijk wilden de Engel schen onze vuile wasch niet doen. Ze werken ons overal tegen en hier dus heelemaal. Nou ja, ze gaan toch gauw weg. laat ze maar gaan! Het blad is vol en daarom stop ik ook maar. GEPROMOVEERD. Aan de universiteit te Amsterdam promoveerde tot Docter in de Wis- en Natuurkunde de heer M. P. Sil'levïs te Soestduinen op een proef schrift „Lystrope reeksen en de in vloed van zouten op de oplosbaar heid van niet-electrolyten. TE VEEL STRAATVERLICHTING. Op de Ferd. Huijcklaan schoten bal dadige knapen de straatverlichting stuk. De daders konden worden op- De lampen zullen worden gerepa reerd en de diverse papa's zullen hef gelag betalen. Zwaar beschermd naar 'n nieuw kamp. Verlaten huizen met rood-witte vlaggen. Tjandjoer, 8 Juli De tel der dagen was ik afgeloo- pen week heelemaal kwijt, maar nu weet ik, dank zij 'n Maleische ka lender, weer eens welke datum hef is. We hebben een paar dagen in Bata via gebivakeerd, in oude, steenen ge bouwen. Later zijn we naar Tanggah Tinggi gegaan, een kazerne in een beruchte buurt. Nu kan je er ech ter zonder wapen en weer alleen loo- pen. Dat heb ik tenminste gedaan en deze brief bewijst, dat me niets is overkomen. Eerst zouden we door de lucht naar Bandoeng gaan, maar dat werd na tuurlijk afgeketst dat zou al1 te mooi zijn Vweesit Donderdag zijn we dan naar Tjiand- ioer, in de buurt van Bandoeng ge gaan. per autocolonne. De heele weg was beschermd. Overal langs den weg posten, vliegtuigen erboven en af en toe trokken er tanks over de wegen. Onze karavaan was kilo meters lang en op ie der en wagen stonden een paar man met een sten of bren. De weg was hopeloos slecht. Af en toe sprong je wel een halven meter de lucht in. Dadelijk daarna smak te je weer neer op de allesbehalve zachte kisten, waar we op zaten. We kwamen teslotte in een kamp aan, dat 3 K.M. van Tjiandjoer ligt ver wijderd. Een ongelukkig rommeltje. Overal zaten „snipers" in de boom en. Die scherpschutters werden gauw koud gemaakt. Werkelijk levensgevaar is er voor ons niet, omdat wij altijd het laatst verhuizen. De kampongs in den omtrek waren allen leeg. Hef was den bewoners niet geraden voor- loopig terug te komen, omdat de extremisten nog in den omtrek zwier ven en onze wacht, zonder pardon, iedereen neerschoot, die zich buiten de prikkeldraad-versperring vertoon de Het eten komt, zooals altijd, uit blik', maar voedzaam is het wel, hoewel we verschc klappers en bananen (o, nee: pisangs heeten ze hier) meer waardeeren. En die eten we dan ook veel. Zondag, dat was gisteren, braken we weer op. We verhuisden naar de eigenlijke plaats Tjiandjoer. De stad was vol Chineezen, die niet waren gevlucht, ondanks de hevige gevech ten, die in deze stad zijn geleverd. Vele huizen stonden leeg. Ze had den nog rood-wifte vlaggen, waar uit bleek, dat zij aan extremisten hadden toebehoord. Hier werd de DIERENBESCHERMING. Het verslag over de maand Juni van den inspecteur van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, afd- Soest, vermeldt o.m.: Maatregelen werden genomen terza- zake van een paard, kreupel aan beide achferbeenen en doorgezakte voorbeenen, dat totaal op en ver sleten is, maar niettemin geregeld voor de kar gespannen wordt. Ook werden in de afgeloopen maand wederom talrijke gevallen van over treding van het oogkleppenverbod geconstateerd. Zeer droevig is de toestand, waarin vele kettinghonden verkeeren. Vui le, tochtige hokken, veel te korte (b.v. van een halve meter) of te zwa re kettingen. De hals van een der honden was geheel kaal geschuurd en tot bloedens toe gewond. In al deze gevallen kon de inspecteur ver beteringen doen aanbrengen. Kinderen gaan dikwijls zeer ruw met jonge beesten om. Eqnige geval len werden geconstateerd, dat kin deren een jong hondje en een jong poesje als bal gebruikten en er mede aan het gooien waren. Ook kwam mishandeling van geiten door kin deren voor. Een ergelijk geval van paardenmis- handelïng deed zich voor. Een voer man sloeg zijn paard op onbarmhar tige wijze en schopte hef dier tegen de buik. HOE PARIJS GOEDKOOPE EIEREN KREEG. Voor een stad als Parijs zijn, om met een gewaagde beeldspraak te spreken, 30.000 eieren niet meer dan een druppel op een gloeiende plaat, maar toch hebben duizenden' Parij- zenaars het zeer gewaardeerd, dat een drietal handelaren eieren zon der bon verkochten voor een prijs, die om de 10 frs per stuk schommel de. (10 frs is gelijk aan 22i/9 cent). In Frankrijk zijn n.1. de eieren half vrij en half op de bon. Daffe is weer een typisch Fransche regeling, die waarschijnlijk niet al te best zal wer ken. De voorschriften zijn deze, dat de helft van de aangevoerde eieren vrij mag worden verkocht en de an dere helft wordt voor tweederdeop- gevorderd voor bijzondere rantsoe nen, terwijl het laatste derde deel van die helft in het departement mag blijven, waar die eieren van daan komen. Bij de boeren mag geen particuleir méér koopen dan twee dozijn eieren. Het vrije overschot moet worden geleverd aan grossiers, die ze dan weer ïn de grootte steden moeten verkoopen. Indien de gros siers eieren machtig konden worden, verkochten zij ze in het klein voor 12 tot 14 frs., terwijl de boer 7 frs. ontvangt. In een van de departe menten heeft het provinciaal bestuur nu ingegrepen en 30.000 eieren aan een drietal Parijsche handelaren toegewezen, op voorwaarde, dat zij te Parijs niet duurder dan lOtyb frs mochten worden verkocht. Op die manier hoopt men ook de andere inzamelaars te dwingen hun prijzen te verlagen. De Fransche kranten hopen er nu op, dat op deze manier ook nog eens een eitje beschikbaar komt voor de menschen met de lichte beurzen. De Engelsche voetbalbond heeft het Nederlandsche elftal uitgenoo- digd op 27 November of 1 Decem ber te komen spelen. Met ingang van 27 Juli a.s. zal de Hoek van HollandHarwich-boof weer dagelijks in beide richtingten gaan varen. In hotel „Terminus" te Utrecht zouden vertegenwoordigers van o.a. Nationaal Front enN.S.B in vergadering bijeen zijn geweest On gelooflijk. De Nederl. regeering kocht voor 736.000 pondsterling vliegtuigen uit het leger-surplus der Ver. Staten. Na Denemarken, Zweden, Zwit serland en Engeland behoort Neder land met 1800 calorieën per dag tot de tweede groep van het Europeesche sche voedselgebied. Te 's Gravenhage kwam een 2ie commissie uit Curagao aan, om H.M. de Koningin een petitie aan te bie den. Aan den overkant van het IJ te Amsterdam-Noord waar Juli 1943 tengevolge van een bombardement een heelie rij huizen werd verwoest, kon wethouder Brommer den eersten heipaal slaan voor den wederopbouw. Hoewel de acomodatie van hotels en pensions te Arnhem sterk is te- ruggeloopen. heeft de gemeente toch plaats genoeg voor vacantiegangers. Een ernstig loonconflict in haast 190 gemeenten dreigt den wederop bouw stil te leggen. In Twente staan de akkerbouwge wassen er gunstig voor en als de de droogte en de hitte niet belem merend optreden, wordt ,er een rij kere oogst dan in 1945 verwacht. De algemeene abonnementskaarten der Ned. Spoorwegen zullen binnen kort weer verkrijgbaar zijn. Van de 193 millioen guldqn aan zilver, gekocht en aangemunt in Amerika, is een groot gedeelte zoek. Eind Juli zal de E.V.C. in een buitengewoon congres over de fusie met het N.V.V. beslissen. De redacteur van de Nieuwe Lan- gendijker, die van Minister Mans- holt een oorvijg kreeg, heeft een aan klacht wegens mishandeling inge diend. Ook de Minister wendde zich tot den rechter. De Westersuikerraffinaderij te Amsterdam zal, zooals de toestand zich thans laat aanzien, voor de ko mende campagne niet weer in bedrijf worden gesteld. Riulen, schoenen (m. 37 tegen 38). leeren pantoffels (m. 43 tegen 25). hooge kin derschoenen (m. 23 tegen 20). Ossendamweg 55. Te koop bruin mantel- costuum, m. 42. Gall. Pels- weg 7a. Nette werkster b.z a. voor 2 dagen per week. Br. no. 945 bur. S.C. Radio te koop. 's Avonds na 7 uur, Kostverlorenw. 4. Ruilen paar zwarte hee renschoenen. smal. z.g.a n tegen dito breed model. Soesterbergschestraat 190. Soestduinen. TE HUUR aangeboden gem. zit- en slaapkamer aan den hoofd weg met pension. Brieven No. 943 bureau van dit blad. Te koop gevraagd 4 PERSOONS TENT of te huur van 3 tot 13 Aug. Lomers. Wolthezer- weg 10. Oosterbeek. VACANTIE- W ONINGRUIL. ged. 14 dagen (half Aug voor nette, eerlijke menschen te Soest of Soesterberg met mooie woning te Den Hel der. (Zee. strand en duinen). Br. M. C. Bol. Ringweg 40. Den Helder. FLINKE HULP in de huishouding .gevraagd bij E. A. Rademaker, Mid delwijkstraat 49. KINDERWAGEN te koop aangeboden. E. A» Rademaker. Middel wijk straat 49. TE KOOP 4 clubs, eiken dressoir. 180 cm. breed, 20 els karpet, (alles modern en z.g.a.n.) Molenaar 7. K 2953-2316. Laren (N.H.). HANDELSMAN vraagt 2-5090 gulden ter leen. Hooge rente geen be zwaar, mits kleine of geen aflossingen. Hoofdsom kan steeds na verzoek binnen 14 dg. worden terugbetaald. Br. No. 935 bur. v. d. blad. Kleine industrie vraagt per 1 Aug. competente KANTOORKRACHT voor alle voorkomende kan toor werkzaamheden. Ken nis vanboekhouden en typen vereischt, Br no, 941 bur. S.C. WONINGRUIL. Aangeb. huis in Soest aan den hoofdweg (2 kamers, 2 slaapkamers, zolder, kel der en groote tuin), voor ander huis in Soest. Br, no, 940 bur. S.C. Rnstig pension te Soest- Zuid biedt mooie KAMERS aan voor 2a 3 dames. Vol ledig degelijk pension, geen zomerpension. Br. no. 944 bur. S.C. SCHRIJFMACHINE te koop gevraagd. Br, no. 942 bur. S.C. WONINGRUIL. Benedenhuis te A'dam-Oost, zeer geriefelijk ingericht en ruim. huurprijs f53,p.m, voor huis te Soest, omge ving het Hart. Adres: Am sterdam. Grensstraat 25. Gevraagd wegens militaire dienstplicht een 2e BAKKERS- BEDIENDE. Eerste Baarnsche Brood- en Banketbakkerij, Burgem. Grothestraat 57. NET MEISJE b,z,a, voor dag en nacht, liefst omgeving Baarn. Br. no. 939 bur. S.C, WONINGRUIL. Wie in Soest(dijk) naar el ders verhuizen wil, stelle zich met mij in verb. (partic.) Door omstandigb. aanb. in vele plaatsen. Geen kosten. Br. onder No. 946 bur. v. d. blad. Door meerdere personen zijn j.1. Zaterdagavond langs de wegen fotografische opnamen gemaakt van den stoet, ter gelegenheid van de aankomst van den WelEerw. Heer C. HARTMAN in de ze gemeente. Voor aanbieding aan de familie Hartman worden zij, die opnamen hebben gemaakt, verzocht een foto af te staan en deze af te geven bij den Heer B. J. v. d. Linden, Soesterbergschestraat 49, Soest- Zuid, Telefoon 2490. Met het oog op de weersgesteldheid is de voorstelling van „JOSEPH IN DOTHAN'r uitgesteld tot De reeds gekochte toegangsbewijzen blijven geldig. Vrijdagavond zullen extra bussen rijden, te 7.25 uur van Nieuwerhoek en na afloop der voorstelling terug.

Soester Courant | 1946 | | pagina 3