Soest viert Irene's verjaardag. OPSCHIETEN! SOESTER COURANT Abonnementsprijs 11.50 p. kw. 22e Jaargang - No. 62 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Bureau: Van Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Soest heeft den verjaardag van ons Prinsesje Irene gevierd op een wijze, welke de verwachtingen ver heeft overtroffen. Reeds vroeg liet het oranje-zonne- tei zich zien en evenvroeg kwamen de vlaggen naar buiten. Groot en klein, maar vooral de kleintjes waren ruim met oranje ge tooid en aan alles was het te zien, dat het een dag zou worden voor het kind. Een groote groep persmenschen en fotografen waren eveneens reeds vroeg bij het paleis aanwezig, maar in de morgenuren viel er nog niet veel voor pen en plaat vast te leggen. De eersten, die, van buiten het pa leis, ons Prinsesje kwamen geluk- wenschen, waren de padvinders van de Prinses Irene-groep uit Hïllegom en Heemstede, waarna op den mor gen nog eenige deputaties van de Ned. jeugd binnen de hekken wer den toegelaten. Onder hen bevon den zich een achttal kinderen van de Prinses Irene-school uit het hart je van de Amsterdamsche Jordaan, die Prinses Irene een prachtig wit lederen taschje aanboden. Het oranje-zonnetje steeg inmiddels meer en meer en met het zonne tje de oranje-stemming in Soest en Baam. Ongeveer 1200 kinderen trokken te pl.m. 1 uur uit beide gemeenten naar „De Naald", alwaar één groote stoet werd geformeerd door kinderen met versierde rijwielen, trekwagentjes, bokken- en ponnywagens, autopeds """"enz. Duizenden toeschouwers waren eveneens den weg naar het paleis gegaan, om de groote kinderschare met de versierde voertuigjes te zien trekken. Kort voor de aankomst der stoet verschenen Prinses Julïana en de Prinsesjes op hef bordes der rech ter paleisvleugel, waarbij zich even later ook Prins Bernhard voegde. De Prinses groette allereerst de bur gemeesters van beide gemeenten, alsmede de comitéleden van Soest en Baam en het was de kleine Mar griet, die het voorbeeld van Moeder parmantig volgde. Ook zij stak haar handje toe aan deze personen en zelfs de persmen schen betrok zij in haar kinderlijke groet. Voorafgegaan door 't Baarnsch Fan farecorps en mede geleid door hef tromgeroffel der Soester Oranjegar de, trok de lange stoet van deelne mende kinderen daarna langzaam langs de Prinselijke familie en dit gebeuren moet voor de jarige Ire ne en de andere Prinsesjes wel het hoogtepunt van den dag zijn geweest. Met de Union-jack voorop trokken ook mede een 70 Engelsche jongens en meisjes, die hier tijdelijk in den omtrek vertoeven. Hef was een stoet vol afwisseling en bonte kleurenpracht, maar ook met vele orïgineele gedachten. Een aardige gedachte was het van de organise erende comité's van Soest en Baam om door eenige Soester en Baarnsche kinderen aan Prinses Irene een groote taart te doen aanbieden. De 7 op de taart geplaatste kaarsjes herinnerden aan de 7 jaren, welke Prinses Irene telt en dat de heer Schaddelee, banketbakker alhier, die dit product vervaardigde, er zorg voor had gedragen, dat gelijktijdig iets goeds werd geoffreerd, spreekt wel vanzelf. Eerst te ongeveer 3 uur kwam het einde aan deze groote en spontane hulde aan ons Prinsesje en de Prin selijke familie. Nimmer was de belangstelling zoo groot als thans, hetgeen ongetwijfeld mede zijn oorzaak vond in het prach tige zomerweer en het feit, dat half Nederland dien dag met was. Ter beoordeeling van de versiering der voertuigjes der Soester kinde'- ren, was door het comité een jury samengesteld uit Mevr. Stroband en de heeren Kraaijenhage en Bjkkers. De toewijzing der prijzen was als volgt: le prijs, no. 215, \V. H. Daatsejlaar, Nieuwsitr. 72. le Prijs, no. 135, Van Dijk, v. Weedesfr. 18. le Prijs, no. 113, Kwak, Soesterb. str. 6. 2e Prijs, no. 441, D. Visch, Steenhoffstr. 18. 2e Prijs, no. 389, v. Eek, W. Pyr- montl. la. 2e Prijs, no. 392, (wordt verzocht zich te melden aan het Verkeershuis.). 3e Prijs, no. 442, Kok, v. Weedesfr. 10. 3e Prijs, no. 1, Nie- hof, Steenhoffstraat. 3e Prijs, no. 164, v. Doorm, v. Weedesfr. 32. 4e Prijs, no. 24, Riet de Jong, v. Weedesfr. 53. 4e Prijs, no. 347, groep Meji den Tak. 4e Prijs, no. 336, Quick, v. Weedestraat 52. 5e Prijs, no. 552, De Vries, B. Grothestr. 56. 6e Prijs, no. 456, Geijtenbeek, B. Grothestr. 4. 7e Prijs, no. 150, Hornsveld, Kolo- nieweg lb. FEEST BIJ DE BUURTVEREENIGINGEN. Ook enkele Buurtvereenigingen heb ben den verjaardag van Prinses Ire ne herdacht. De vereeniging „Ons Genoegen", welke gevormd wordt door de bewoners der Beckeringh- straat en omliggende straten, hield dien dag op het pleintje nabij Vin ken weg en Nachtegaal weg een ring- rïjderij op rijwielen, waarvoor groote belangstelling bestond, ook van de zijde der deelnemers. Vele fraaie prijzen werden hierin behaald. Dinsdag werd het feest verplaatst naar het Dïosveld aan den Kostver- lorenweg. Oud en jong kon hier wederom ge nieten en deelnemen aan verschillen de wedstrijden, haar Ook hier hebben fraaie prijzen, be schikbaar gesteld door vele Soes- naren, gelokt tot groote deelname, 's Avonds was er een kruiwagen- wedstrijd, waaraan de komische noot niet ontbrak. Op beide dagen was er een prettige stemming. Na afloop was er nog gelegenheid voor een dansje, hetgeen in goede aarde viel. Ook de kinderen van de Buurfver- eeniging „West", (Beukenlaan, Mo lenstraat en omgeving) hebben Dins dag feest gevierd. Terwijl velen zich vermaakten met blokjes rapen, blaas frappen, koek- happen enz., hield de muziek de stemming er in en werd een poppen kast vertoond. 's Avonds was er voor de oudere jeugd eveneens te genieten van spel en muziek. Het terrein, gelegen naast de witte boerderij op den Engh was met vlag gen en wimpels versierd en des avonds verlicht. Ook dit was een waar feest voor jong en oud. verwarming der R.K. Meisjesschool voor g.l.o. aan de Steenhoffstraat Burgem. en Weth. van Soest bren gen ter algemeene kennis, dat ter secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van vacantie de Bataafsche Import Maatschappij, Verkoopkantoor van „Koninklijke Shellproducten, Wassenaarscheweg 80 te 's-Gravenhage, om vergunning tot het oprichten van een electrisch gedreven benzine-ïnsfallatie met één ondergrondsch reservoir van 6000 L. inhoud en één bovengrondsche af tapinrichting bij het perceel Veld maarschalk Montgomeryweg 82 te Soesterb erg. Op 20 Augustus zal gelegenheid be staan om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen. Daartoe zal op dien dag des voorm. elf uur ter secretarie zitting worden gehouden. Burgem. en Weth. van Soest maken bekend, dat het verzoek van de N.V. Bataafsche Import Maatschappij je VGravenhage om op perceel, cada- sitraal bekend in Sectie H. nr. 4031, gelegen aan de Beckeringhstraat 32a, een benzine-installatie te mogen op richten, door hen is verdaagd. Voetbal. OPENING VOETBALSEIZOEN De V.V.V. „Soest-vooruit'' heeft ter gelegenheid van haar 40- jarig bestaan een feestw'eek geor ganiseerd, welke gehouden zal wor den van 17 tot en met 24 Augustus aanstaande. Deze feesfweek is tot stand geko men, doordat diverse vereenigingen het nut der werkzaamheden van „Soest-Vooruit" inzien en ten hoog ste waardeeren. Zij verleenen daar om spontaan hun medewerking om oeze feesfweek in ali'e opzichten te doen slagen. Ook de Voetbalvereeniging S.E.C. behoort daarbij en heeft de eer de ze feestweek met eenige sportde- monsrraties te mogen openen en wel op Zaterdag 17 Augustus a.s. Begonnen wordt met een gecostu- meerden voetbalwedstrijd, welke om half drie op het feestelijk versierde S.E.C.-terrein aanvangt. Daarna vindt de „Loop door Soest Franco per post I 1.75 p. kw. Vrijdag 9 Aug. 1946. De exodus der delinquenten Bracht beroering in het land; D'een bekijkt het van den eene, D'ander van den and'ren kant. Iedereen heeft zijn ideeën; Iedereen heeft wel een plan En er komen moeilijkheden, Plus veel narigheden van. Deze toestand wordt onhoudbaar: Daar is men van overtuigd. Maar het is onlogisch, als men Voor de moeilijkheden buigt. Die duizendtallen delinquenten Kosten 1 millioen per dag. 'f Is een aardig vrachtje oenten En toch heusch geen klein bedrag. Pak de koeien bij de horens. Sla den spijker op den kop. Neem 'n voorbeeld aan den opbouw: Schiet een heel klein beeetje op! Scheidt de bokken van de schapen; Houdt de „schapen" niet meer vast. Zet de „goeden" op hun beenen En 't geboefte in de kast. Als hét zoo nog lang moet duren, Wordt de heele boel berucht; Zitten staks alleen nog „goeden" En 'f geboefte is.ontvlucht! Plaatselijk nieuws. BLOEMENDAG. Donderdag 15 Augustus a.s. wordt in onze gemeente een groote col lecte gehouden tein bate van de Pr. Bernhard-Stichting, welk lichaam de zorg heeft voor de gezinnen van mi litairen en leden van de Binnenland- sche strijdkrachten, die in den strijd tegen den vijand zijn gevallen. Wij zullen» er niet op behoeven te wijzen, dat wij allen den plicht heb ben, of als collectant(e) of door een flinke gift aan het welslagen van de ze collecte mede te werken. De nagelaten betrekkingen van onze helden mogen nief in moeilijke om standigheden geraken. NEDERLAND HELPT INDIë. Gerepatrieerden, die na 16 Maart 1946 in Holland zijn aangekomen en in aanmerking wenschen te komen voor een aanvullend kleedingpakket, 9.30 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. Men wordt verzocht de identiteits bewijzen van 'f B.D.V.O. mede te brengen. Officieele mededeelingen. Burgem. en Weth. van Soest bren gen ter algemeenen kennis, dat door den Raad dier gemeente in zijn ver gadering van 1 Augustus 1946 is be sloten de wettelijk voorgeschreven medewerking te verleenen ten aan zien van het verzoek van het R.K. Schoolbestuur te Soest om verande ring van inrichting van de centrale ciën van de Kon. Ned. Unie wordt geloopen; athleten uit de geheele provincie Utrecht nemen aan den loop deel. Er wordt gestart in 2 klassen, n.1. voor leden en nief-leden van S.E.C. Voor beide klassen is een fraaie wisselbeker en enkele medailles be schikbaar gesteld. Deze prijzen zijn vanaf Maandag a.s. tentoongesteld in de etalage van den heer Smit, sigarenmagazijn, aan de Steenhoffstraat. Om 4 uur vindt dan de wedstrijd S.E.C. tegen HUIZEN plaats. Zoo als wel bekend is HUIZEN een der sterkste elftallen van de Zaterdag middag-Competitie en bereikte dit seizoen de Bekerfinale van den Ned. Voetbalbond, welke voor Zaterdag spelende clubs voor geheel Neder land was georganiseerd. Het geheel wordt opgeluisterd met muziek. S.E.C. leden, die aan den gecostu- meerden voetbalwedstrijd wenschen mede te doen, kunnen zich opgeven bij den heer P. van Zoghei, Laan- straat 35. Zij, die wenschen mede te loopen met den „Loop door Soest", kunnen zich opgeven bij den heer C. van Wijngaarden, Birktstraat 7. Volgende week volgen meerdere bijzonderheden over dezen sportmid dag in ons blad. DE PERZISCHE TAPIJTEN. Zooals men zich zal herinneren, werd op 21 Juni j.1. een inbraak gepleegd in „De Witte Burcht" alhier, waarbij vier Perzische loopers, een Perzisch kleed en een Chineesch kle(ed in handen van de nachtelijke bezoe kers vielen. Een kostbare buit, ver tegenwoordigende een waarde van ongeveer f 17000. Dinsdag i.1. hadden de 26-jarige G. H. en de even oude H. v. d. B.> die toen voor dit feit konden wor den aangehouden, zich voor de Utr. Rechtbank te verantwoorden. Uit 't verhoor bleek, dat zij uit een kran tenbericht kennis hadden gekregen van de kostbare expositie op het kasteel en in den nacht van 21 Juni er op uit getrokken waren om zich van den buit meester te maken. De Officier van Justitie requireer- de tegen G. H., die het zwaarste zon den register had, een jaar en zes maanden gevangenisstraf en tegen den minder belasten H. v. d. B. een jaar en drie maanden, beiden meit af trek van voorarrest. De Rechtbank zal 20 Augustus a.s. vonnis wijzen.

Soester Courant | 1946 | | pagina 1