HET BOFJE» Wenscht U een abonnement op: DRUKKERIJ SMIT „Het is wat met die meisjes!" Mevrouw Melissen slaakt een diepe zucht. „U weet, dat wij dezen zo mer naar buiten zijn geweest 6 wegen lang. Ik had Truida ook va- cantie gegeven het huisje was maar kleinwat moet je dan den heelen dag met zoo'n kind om je heen. Nu, ze kreeg dan zes weken, met behoud van salaris natuurlijk. Dan mag ie toch verwachten, dat ze vóór wij thuis kwamen, de wo ning een beetie aan kant had ge maakt. Maar niets hoor: we kwamen in een ongezellig, stoffig huis. Trui- da had ook vacantie en ze kwam prompt den volgenden ochtend" De goede buur, die het kopje thee méédronk, gaf mevrouw in alles ge lijk. Ja, het was wat met die meis jes. Ze werden gelokt door de mooie voorspiegelingen en de hooge loo- nen in de confectiealeliers, ze had den geen hart meer voor het huis houden. „Ze werken liever aan den wederopbouw" zei de goede buur vrouw bitter. „Als u eens iemand voor mij weet/" vroeg mevrouw Melissen. „Iemand voor u weet?Gaat Truida dan weg?" „Dat is het iuist", zei mevrouw Me lissen. „In onze vacantie is ze naar een atelier gegaan, als proef. Het is haar zoo goed bevallen, dat ze mij maar opzegde, 't Is een behan deling" „Waar geen woorden voor te vin den zijn", viel de buurvrouw in. „Daar zit u toch leelijk mee. zes kinderen, een groot huishoe komt het zonder hulp voor elkaar? En er is niemand te krijgen. Zelf' v heb ik al een burgermansinkomen aan advertenties uitgegeven, maar je ziet er geen kip op. En nu heb ik nog een klein gezin" Ta, dat is zoo, bedacht mevrouw Me lissen een klein gezin, zelf nooit 4 thuis tijd te-over om bij anderen thee Ie drinken je begrijpt niet, dat zoo'n mensch nog een meisje wil hebben ze moest nu maar weggaanzij had nog zoo veel te doen. Maar de buurvrouw zanikte door en ze scheen ler geen erg in te hebben, dat de antwoorden van me vrouw Melissen steeds langer op zich lieten wachten. „Mama, daar is een mevrouw die u wil spreken!" Mevrouw Melissen, druk aan het werk om den door visite verloren tijd weer in te halen, kwam met 'n ontevreden gezicht naar voren. Waf was er nu weer? »Ik kom naar aanleiding van uw ad vertentie. U zocht een meisje?" Mevrouw Melissen nam de stevige figuur in de deuropening verrast op. Was dat even een tante? „Inderdaad ik zoek een meisje. Maar van een advertentie weet ik niet af. Komt u even binnen." De struische, stevige tante, die door het oudste dochtertje al tot me vrouw was bevorderd, voldeed dade lijk aan het verzoek en de onder handelingen vlotten bijzonder goed. „Het is hier een groot huis we hebben een groot gezin", begon me vrouw aarzelend. Hindert niets ik hóud van wer ken èn van kinderen", zei de ge dienstige. Lieve deugd dat was gewoon 'n wonder een juweel. Het gevraag de loon was niet buitensporig hoog en ze scheen dolgraag te wilTen ko men. Mevrouw Melissen hapte maar al te gretig toe., „Als u morgen kunt ko men. wel graag!" En ook dat bleek geen bezwaar het eenige wat vreemd was in het geval, bleef die advertentie. Me vrouw had er de oplossing voor ge vonden, toen het meisje er was: hef kon wel zijn, dat meneer die an nonce had opgegeven Maar toen meneer thuis kwam, ver zekerde hij, dat hij, overeenkomstig zijn vaste principes, zich niet met die huishoudelijke aangelegenheid had bemoeid. „Dat weet je nu toch wel dat zijn dingen, waar ik me buiten houd", voegde hij zijn vrouw toe. „En toch is er een advertentie ge weest een raamadvertentie, bij den boekhandelaar op den hoek moet het zijn", hield mevrouw vol. „Dat zuigt ze toch niet uit haar duim?" Meneer had z*n jas al aan. ,,'k Zal eens gaan kijken", zei hij. „Misschien hangt het ding er nog". In spanning w:erd meneers terug komst verbeid. „Er hangt inderdaad een adverten tie eentje voor mevrouw hier naast. Onze nieuwe gedienstige heeft zich in het nummer vergist!" Voetbal. B.D-C—H.D.S» 1—4. Ook deze wedstrijd bracht voor B.D-C. wederom een nederlaag en het ziet er naar uit, dat de B.D.C. - ers op hun tellen moeten gaan pas sen. Het spel van B.D.C. is in den laat- sten tijd te peuterig en het plaat sen absoluut onvoldoende, terwijl de gewijzigde opstelling evenmin winst bracht. Wanneer er beter geplaatst wordt en de vleugels in het spel worden be trokken, kan nagenoeg elke wed strijd gewonnen worden, want fech-. nisch overtreffen de Soesters me nige club in hun afdeeling. Over den wedstrijd behoeven we niet te zeggen^ daar met bovenstaan de opmerking de nederlaag volkomen duidelijk is. In het veld was B.D.C. ook nu de meerdere, maar voor het doel zakt steeds alles ineen, door te kort spel en slordig plaatsen. B.D.C.'ers. wanneer U tijdens hef spel met onze opmerking rekening houdt, zullen de resultaten niet uit blijven. Plaatselijk nieuws. MOTORWEDSTRIJDEN OP „EIKENHORST". Zaterdagmiddag organiseerde de Mo torclub „Soest" op het landgoed „Eikenhorst", behendigheidswedsfrij- den voor motoren. Het talrijke publiek kon van knappe staaltjes van rijkunst genieten, voor al in de zware klassen 350 en 500 c.c- In de 125 c.c.-klasse blonk vooral de Zeister rijder J. van Amersfoort uit- die, na zijn 20 ronden gereden te hebben, liefst meer dan een ron de voorsprong had op zijn rivaal J. Huigen uit Soest. Iu de 500 c-c-klasse vestigde voor al H. Grift de aandacht op zich, door met zijn zware H.D- een prach tige rit te rijden en zonder mankee- ren zich als no- 3 te plaatsen. De uitslag was alsvolgt: Behendigheïdsriften 125 c.c. 1. J. van Amersfoort, Zeist, D.K.W.; 2. J- Huigen, Soest, D.K.W.; 3. F. van 't Klooster, Soest, D.K-W. Behendigheidswedstrijd 350 c.c. 1. J- Bakker, Soesterberg, Matchless; 2. Th» Conze, Amersfoort, Triumph. Behendigheïdswedstrijd 500 c.c. 1. J- Timmer, Sost, Norton; 2. A. van Kooi, Eemnes, Zundapp; 3. H- Grift Soest, H.D. Motorwedstrijden met hindernissen, klasse B: 1. E- Visser, Soest, zonder s-trafpun- ten in 2 min. 59 sec; 2. G. Har- tog, Soest, zonder strafpunten in 3 min. 19 sec 's Avonds vond in café Zonneheu- vel, het clublokaal van de motor club „Soest", de uitreiking van de fraaie prijzen plaats. DIEFSTAL. Bij den juwelier v. D- aan de Van Weedestraat verdween op spoorloo' ze wijze een horloge uit zijn eta lage. Een onderzoek wordt ingesteld- OVERTREDING IJKWET. Tegen M. J» aan de Koninginraelaan werd procesverbaal opgemaakt, we gens het in bezit hebben van een maat, welke niet het laatste ijkmerk droeg. TER OVERNAME 2 hutkoffers, dressoir, lamp (kroontje) f 25- blank eik. slaapkamer, (nieuw) compl., 2 eiken 1-pers. ledikanten, (nw-) f 30.per stuk, 1 stel overgordijnen, gangloo- per, vloerkleed f 75-3- deelig fcedsfel, 1-pers. f45.Te zien Donder dag en Vrijdag. Van Straelenlaan 18. SCHITTERENDE BIJVERDIENSTE Bekende Levensverz. Mij. vraagt voor hef openkomend agentschap een actief persoon, voor het innen van premies en afsluiten van nieuwe posten. Bij gebleken ge schiktheid vasfe aanstel ling. Br. aan Inspecteur Huijgensstraat 24, Hil- HET PAROOL, Neutr. Dagbl. f 4.15 p. kw. TROUW, Algem. Chr. Dagbl. f 4.10 p, kw. UTR. KATHOLIEK DAGBL. f 4.15 p. kw. Wendt U dan tot het bijkantoor van deze bladen, dat gevestigd is ten kantore van: Van Weedestraat 35 Telefoon 2566 TE KOOP kinderwagen (crème) i.g. st., box, mantelpakje (blauw-grijs), m. 40, zw* rokje, m. 40. Vinkenw. 15, na 4 uur. NETTE JONGENS gevraagd voor het ma- kan van bakkerijgereed schappen, vanaf 14 jaar en ouder. Kramer, Lan ge Brïnkweg 38. Aangeboden Duitsche kruis- snarige PIANO. Merk Kappler. eiken kast. Burgem. Grothestraat 39. HAARDKACHEL groot formaat, fe koop gevraagd. Moet in prima staaf zijn. Br. letter S. bureau van dit blad. LEERJONGEN gevr. Drukkerij Smit, Van Weedestraat 35. BILJARTEN. Ingekomen uitslagen district ,.Eem- land". Klasse A. Verg. Wagen 2—Verg. Wagen 1 0—6 Gouden Ploeg 1—Centraal 1 24 Klasse B. Centraal 2Ons Genoegen 2 42 Verg. Wagen 3O- Genoegen 2 42 K.O-T. 1Leusderkwartier 1 42 Klasse C, afd. A. Tavenu 1Leusderkwartier 2 24 Verg. Wagen 4—Goudenploieg 2 4—2 Zonneheuvel 1—Centraal 3 2—4 Klasse C, Afd. B. Zonneheuvel 2Verg, Wagen 6 06. 2-4 onbekend 2-4 6-0 2—4 2-4 0-6 2-4 Soestdijk 2Centraal 4 Tavenu 2—Teomïen 2 Klasse C, afd. D- Animo 2—Oosterpark 1 Eemlust 1Gouden Ploeg 3 Klasse D, afd. A, Zonneheuvel 3Soestdijk 3 D.O-S. 3Tavenu 3. Tavenu niet op gekomen. Klasse D, afd. B- Verg. Wagen 8—Zonneheuvel 4 3—3 Soestdijk 4Centraal 6 onbekend Tavenu 4D.O-S. 4 Klasse D, afd. C. 0.D-L. 3Oosterpark 4 Oosterpark 3Animo 4 Eemlust 3K.O-T. 4 Klasse D, afd. D* K.O-T. 3Ons Genoegen 4 Oosterpark 2Eemlust 2 Eemlust 3O.D.L. 3 Programma voor deze week. Maandag 21 October. Teomien 2Zonneheuvel 2. K.O.T. 4Oosterpark 3. Soestdijk 2Ver gulde Wagen 5. Oosterpark 4Eem lust 3. Vergulde Wagen 6Tavenu 2. Dinsdag 29 October. Ons Genoegen 1Centraal 2. O.D.L. 2—D.O-S. 1. K.O.T. 2—Ons Genoe gen 3. Woensdag 30 October. Leusderkwartier 1Ons Genoegen 1. Animo 4O.D.L. 3. Gouden Ploeg 3 Oosterpark 1. Oosterpark 2K.O. T. 3- O.D.L. 3Eemlust 1. Ons Ge noegen 4Animo 3. Donderdag 31 October. Soestdijk 1K.O-T. 1. Zonneheuvel 1Tavenu 1. Leusderkwartier 2 Centraal 3. Centraal 6Vergulde Wagen 8. Gouden Ploeg 2Teomièn 1. D-O-S. 4Tavenu 5. Vrijdag 1 November. Verg. Wagen 1Gouden Ploeg 1. Centraal 5—D.O-S- 3. Centraal 1 Vergulde Wagen 2. Zonneheuvel 3 Vergulde Wagen 7. D-O S. 2—Soest dijk. 3» 1 Zaterdag 2 November. Zonneheuvel 4—Soestdijk 4. De wedstrijden voor Soest 4 en Ta venu 4 blijven op Zaterdag gehand haafd, daar wegens werkzaamheden fiïet op een ander tijdstip kan wor den gespeeld. In het spelreglemenf is verder een kleine wijziging geko men. De bezoekende vereeniging speelt niet meer af, doch de ver eeniging wiens bal het dichtst bij den benedenband komt te liggen, heeft de keus. Ook moet de bezoe kende vereeniging voor arbiters zor gen. ïn klasse A leidt Centraal 1. In klasse B leidt verg. Wagen 3. In klasse C, afd. A leidt Verg. W. 4. In k lasse C, afd. B leidt Centraal 4. In klasse C, afd. C leidt D-O-S. 1 In klasse C afd. D leidt Oosterp. 1. In klasse D. afd. A leidt Verg. W. 7 In klasse D, afd. B leidt Soestdijk 4. In klasse D, afd. C leidt Oosterp. 4 In klasse D, afd. D leidt Eemlust 2. De ongeldige partij W. OnrustM* Kooii is vastgesteld op Vrijdag 25 October a.s. C.C-T.V. HAGGAI. In aansluiting op het 25-jarig be- bestaan, gaf de Ned. Prot. Bond aan de'jongeren de gelegenheid het bij- belsche spel „Haggai" op te voeren en door de leden van de C.C.J.V. te gaan zien. Onder de vele aanwezigen zagen wij de afgevaardigden van de jeugdbe weging uit Amersfoort en Baarn, ter wijl de Knapenvereeniging van de Ned. Herv. Gemeente aanwezig was. De voorzitter riep allereerst allen het welkom toe en het verheugde! spreker, dat ook andersdenkenden aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven, want het doel van den C.C-T B. is met alle jeugdbewegingen samen te werken. Allereerst maakten wij kennis met het kampwerk, hoe de dag begon nen wordt en wat er alzoo in hef kamp geschiedt, allen willen zijn, mensch, kameraad en dienaar, drie voorbeelden die voor de toekomst .veel zeggen. Na het kampleven werd opgevoerd „Haggai", Echo der Eeuwen. De optredenden gaven mooi spel te zien en voorai de vertolker van „Haggai" een woord van lof even als de landvoogd Zerubbabel. De organist luisterde met fraai or gelspel het geheel op. Het was een geslaagde avond, waarop de orga nisatoren met voldoening kunnenl terug zien. METAALBEWERKERS. Donderdagavond is het uw beurt om aanwezig te zijn op de openbar re vergadering in St. Ludgardis, waar de heer C. v. d. Winde uit Hilver sum komt spreken. Wij gelooven niet, dat de Metaal bewerkers zoo'n groote opwekking! noodig hebben. Toch zijn er noij steeds van die lauwie arbeiders, die liever de kantjes ,er af loopen dan mee te strijden met de velie tiendui zenden, die reeds in den AN.MB. georganiseerd zijn. Begrijp dit geod. Hef gaat ook in dezen tijd om het behoud van waf reeds bereikt w,erd en het berei ken van wat men nog graag wil» Daarom hebt u de organisatie noo dig. Daarom moet deze organisatie grooter worden. Daarom moet u lid worden. Wij verwachten u dan ook Donder dag 24 October, te 8 uur, in St Lud gardis, Vredehofstraat.

Soester Courant | 1946 | | pagina 3