IN DEN ROEK. SOESTER COURANT Abonnementsprijs 11.50 p. kw. 22c Jaargang - No. 98 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Bureau: Van Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Franco per post I 1.75 p. kw. Vrijdag 13 Dcc. 1946. Juffrouw Flapuïf was er m.i. een beetje naast. Of „naast'' misschien niet, maar toch wel onvolledig, toen ze eer. poosje geleden schreef over de be zienswaardigheden van Soest. Er is nog een bezienswaardigheid in Soest. Eigenlijk is het meer een steen des aanstoots. Een heele groo- te steen en een nog harder stoof. We zouden nog een eindje omwan delen 's avonds. De kleintjes lagen in bed en het lokte echt nog even rustig buiten te loopen. 'k Had het eigenlijk van te voren moeten weten- daar ik gewaarschuwd was. 'k Had die buurt niet uit moeten gaan. Iemand, een echte Soester, had 't me gezegd: ,,'t is héél bar". En het was inderdaad héél bar. Door mijn werkkring kom ik nogal in aanraking met vogels van diver se pluimage en ben gewend iets aan te hooren. Maar dit was erger, véél erger. Daar werd een taaltje gesproken en passanten het een en ander nage roepen, waar ik in m'n wisselval lige loopbaan niet van had kunnen droomen, dat dit door menschen- kinderen kon worden gebezigd. En dan menschenk in deren, die ter nauwernood een lange broek dragen of zelf hun neus kunnen snuiten. Over de meisjes, die daar rondzwal ken, heb ik het maar heelernaal niet. In den bezettingstijd hadden we nogal een erg groote mond over meisjes, die met de moffen „liepen". De moffen zijn nu weg. Die'kunnen we er de schuld niet meer van ge ven. Het slag meisje is er nog. *k Wou er alleen dit nog over zeg gen: Als llw zoon of dochter 's avonds thuis komt en ze antwoorden op Uw vraag waar ze zijn geweest; ,,'k was even op Nieuwerhoek", zet dan voor een keer uw moderne op voedingswijze even aan den kant en geef ze voor ,.vïer duiten''. Zooals onze ouderwetsche ouders het zouden hebben gedaan. Misschien dat dit helpt. Misschien, helpt het ook niet, dan ben ik abuis, maar het is allicht te probeeren. H. OEKMAN. Disïributienieuws. DISTRIBUTIE VAN SCHOENEN. De uitreiking van schoenenbonnen aan een ieder, wiens tweede Distri- butïestamkaart als laatste cijfer 'n 2 draagt, zal plaats vinden volgens onderstaande regeling: SOEST. In het perceel Kerkpad Z.Z. 55 Kas I, van 9-12.30 uur, voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letters: A t.m. C op Maandag 16 Dec. D t-m. F op Dinsdag 17 Dec. G op Woensdag 18 Dec. H t.m._ T op Donderdag 19 Dec. K op Vrijdag 20 Dec. L t.m. M op Maandag 23 Dec. N t.m. R op Dinsdag 24 Dec. S op Vrijdag 27 Dec. T t.m. V op Maandag 30 Dec. W t.m. Z op Dinsdag 31 Dec. SOESTERBERG. In het hulp-distri butiekantoor aan de Rademakerstr. tijdens de gewone kantooruren. A t.m. Z in het tijdvak van 16 t.m. 31 December 1946. Zij, die in Januari 1945 of later reeds een bon voor gewone of be roepsschoenen ontvingen, komen thans niet in aanmerking. De uitreiking .zal geschieden tegen overlegging van de Tweede Distri butiestamkaart, terwijl bon 614 van het bijbehoorende inlegvel zal' wor den ingenomen. INLEVERING DOOR DETAILUSTEN IN VERBAND MET DE A.S. FEESTDAGEN. Behalve de bonnen, welke normaal voor inlevering in aanmerking ko men, dienen in de week van *15-21 December 1946 de bonnen, welke voor het tijdvak van 8-21 December werden aangewezen, ingeleverd fe worden, t.w. voor de art.: Versna peringen, suiker, brood, bloem, bo ter, margarine, kaas, eieren, vleesch- waren en tabak. -De inlevering dient te geschieden in veelvouden van 10 rantsoenen. Voorschotherziening zal niet ge schieden. Restanten dienen ingeleverd te wor den in de week van 29 Dec.-4 Jan. 1947, aangevuld tot een tiental met de bonnen, welke op het moment van inlevering geldig zijn. Ook hierbij zal geen voorschotherziening plaats hebben. In de week van 22-28 December 1946 mogen uitsluitend door slagers en bakkers bonnen voor vleesch res pectievelijk brood ingeleverd wor den. EEN BON VOOR UITSLUITEND ]AM. Het is noodzakelijk den betrekkelijk grooten voorraad jam bij den groot handel en de winkeliers te vermin deren en meer in overeenstemming te brengen met den huidigén om zet. Daarom is deze week een bon aan gewezen, welke uitsluitend recht geeft op het koopen van 500 gram jam. Op deze bon mag dus geen ander boterham strooisel of -smeer sel en evenmin suiker wordem af geleverd. Deze hoeveelheid jam zal eerst na de feestdagen in mindering van het suikerrantsoen worden gebracht. Op 3 Januari zal derhalve in plaats van een bon voor 750 gram suiker een bon voor 500 gram suiker worden aangewezen. Voetbal. VOETBAL-OVERZICHT. Het programma vermeldt voor de Soester clubs de volgende wedstrij den. 2 uur: SEC—APWC. 2 uur: SEC 2—EMM 2. 2 uur: ScherpenzeelBDC. SEC begint a.s. Zondag aan de 2e helft van 't competitie-programma. De eerste ontmoeting tegen APWC op Birkhoven werd met 52 ge wonnen, maar de Amersfoorters heb ben zich na een zwak begiin uitste kend hersteld en boeken de laatste weken flinke overwinningen. Het zal dan ook a.s. Zondag in 't Burg. Dekethpark niet aan spanning ontbreken, daar beide partijen er alles- op zullen zetten om de winst punten te veroveren en in de run ning te blijven voor de eerste plaats. Een voorspelling is dan ook moeilijk te doen, hoewel wij natuurlijk SEC graag zien winnen. S-E.(^.-ers do-et dus je best. S.E.C. 2 gaat a.s.%Zondag haar tien de overwinning op E.M.M. 2 te Hilversum behalen. Deze Hilversummers behaalden tot nu toe nog geen enkel winstpunt en behoort tot de zwakke zusjes in de Reserve 3e Klasse. B.D.C., dat a.s. Zondag naar Scher penzeel gaat, kunnen wij geen over winning voorspellen. De Scherpen- zeelers zijn op eigen terrein heel wat mans, maar laat in ieder geval de nederlaag zoo eervol mogelijk zijn» B.D.C.1 S.P.S.V. Op het S.E.C.-ferrein werd de com petitiewedstrijd tusschen de politie- elftallen van Soest en Heemstede gespeeld. Deze ontmoeting, die van belang was voor de bezetting van de eerste plaats, had een zeer spannend verloop. Beide elftallen ontliepen elkaar niet veel in kracht. In de eerste helft werd niet gescoord, zoodat met blan ken stand werd gewisseld. Het begin van de tweede helft be gon met overwicht van Heemstede en het was de midvoor der gasten, die er na een kwartier in slaagde met een schot langs de paal den Soester doelman te passeeren (10). Soest kwam daarna geweldig opzet ten én de Heemstede verdediging moest zich ten volle geven om on heil te voorkomen. Menige hache lijke situatie ontstond voor het doel der gasten, mahr de Soester politie mannen waren niet op schot, waar door zii er niet in slaagden heit net te vinden. Het einde kwam dan ook met een magere 01 overwinning voor Heemstede, dile daarmede te vens haar leidende positie op de ranglijst danig versterkte. Plaatselijk nieuws. ERNSTIGE AANRIJDING. De heer W., die zich in den nacht van Woensdag op Donderdag, te ruim 1 uur met zijn auto vanaf zijn woning, nabiï de S intelcokes-CeJifra- Ie, in de richting van Soestduiinen begaf en de beide spoorwegoveirgan- gangen van de lijnen Utr.— Amersf. en Utrecht-Baarn moest passeeren, geraakte op den overweg van laatst genoemde lijn met zijn auto tus: schen de rails, waardoor de wagen niet meer voor- of achteruit kon. Daar juist een trein uit de richting Amersfoort naderde, trachtte W. de aandacht van den machinist te trek ken, hetgeen hem piet gelukte. De auto werd dan ook door den trein gegrepen en ongeveer 600 M. meegesleurd. Uit het feit, dat een der linker treeplanken van den trein was be schadigd, kon worden vastgestejd» dat de aanrijding hoofdzakelijk door de linkerzijde van den trein had plaats gehad en was het verklaar baar, dat nu ook de naastliggende rails van het dubbelspoor was ver sperd. Dit alles was echter nog niet genoeg, want nu naderde een trein uit de richting Utrecht en ook deze reed 'op de overblijfselen van de auto in» waardoor slechts een hoeveelheid oud ijzer overbleef. Van dezen, trein geraakte de Iucht- leiding defect, terwijl een lantaarn werd vernield en andere beschadi gingen ontstonden. Met'vereende krachten van het spoorwegpersoneel werd eerst de lijn van laatstgenoemden trein vrij gemaakt, zobdat deze het eerst kon vertrekken. Eerst te ruim 5 uur waren de werk zaamheden zoover, gevorderd, dat ook de trein naar Utrecht zijn weg kon vervolgen. Hoewel geen persoonlijke ongeval len zich hierbn hadden voorgedaan, was Dr. Stroband toch naar de plaats van het ongeval ontboden. Op weg daarheen liep ook zijn auto vast in de modder van den Zoom» maar dit geval kon door de politie tot oplossing worden gebracht. De jeep trok den auto naar betere we gen. SOÈSTER KUNSTKRING. Zooals gewoonliik op de avonden van den Soester Kunstkring, bestond er ook voor het concert op j.1. Maandag in Religie en Kunst weer groote be langstelling. Dit concert werd gegeven door Me vrouw E. te Boekherst-Kolkmeijier, sopraan en de hearien Geie Smith, bas en Hans Bik, piano. Op sublieme wijze vertolkte Mevr. Te Boekhorst aria's uit „Der Frei- schütz'' van Verdi, „Die verkaufte Braut" van Smetana en „Faust" vaih Gounod. Na de uitvoering van. „Der Frea- schütz" zwol het applaus aan tot een ware ovatie. Niet minder verdienstelijk zong de heer Smith aria's uit „La luive" van Halévv en „Nabucco'' van Verdi, terwiii door beiden op uitnemende wijze werden vertolkt „Zauberflöté" van Mozart en „Lohengrin" van Wagner. Beide solisten werden op voortref felijke wijze op de piano begeleid door hen heer Bik, die na de pauze van zijn kunnen nog blijk gaf in de pianosolo „Allegro de Concert'' van Chopin. Het was weer een goede avond voor den Kring, waarop door de vele aan wezigen weer met volle teugen in genoten. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent onderstaande gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te be komen bii de politie. Zakmes, fietssleuteltje. zakdoek, da- mestaschje, wandelstok, klompsok, padvindersriem, damesschoen, krui wagen, kinderportemonnaie inh. 52 cent, schooltasch. lauwertak 1935, ac- tetasch, rozenkrans, bankbiliet f 10.-, paar wanten, kinder handschoen, portemonnaie inh. f 12.tabaks- kaart, kinderwant. persoonsbewijs en diverse bonnen. DIESTAL. K., die hier kort geleden uit Austra lië is aangekomen, deed aangifte van vermissing van 7 lappen stof, 1 lap flanel, 1 lap katoen en andere textielgoederen, welke uit een kist zijn ontvreemd. Een onderzoek is gaande. Burgerlijke stand. GEBOREN: Teunis, zoon van E. Jansen en H. Dorland, Beckeringh- straat 13d. Theunis Albert, zoon van A. Groenesteijn en M. Muis, Nieu- weweg 65. Cornelia Aaltje, dochter van B. Scharrenburg en M. A. Soe- tendal, woonwagen. Else. dochter J. Harwijne en H. M. Goldstein, O- Utrechtscheweg 9. Piet Hein, zoon van P. A. v. d- Laan en D. Sou- tendijk, Amersfoortschestraat 113. Gerrit Jan, zoon van W. G. Middel man en M. Lanser, Toremistraaf 3b. Constantijn, zoon van B. C. Litfooij en M. Cornax, Koninginnelaan 94b. Gerarda Johanna Maria, dochter v. E. C. van Daatselaar en C. R- Cou- wenberg, Koninginnelaan 20. Catha- rina EÏisabeth, dochter van H. Zwart en J. M.' Verzaal, Van Len- neplaan 22. Frans, zoon van fhr. L. Schorer en H. C. Schoonevelf Büch- ncr, Amersfoortschestraat lila. ONDERTROUWD: E. F. L. Verlin den, 25 jr.. tuinman, Laren en G. E. Vlug, 22 jr., Ie Weteringpad 1» A. Oosterbeek, 26 jr., expediteur, Wiekslooterweg W.Z. 27 en M. v- d. Broek, 23 jr. Wiekslooterweg W. Z. 7. E. Kuiper, 36 jr., schilder, Korteweg 15 en D. Buuning, 22 jr.» Koninginnelaan 85. T- H. Schlebaum, 30 jr., mach. houtbew. en H- Dijk stra, 26 jr.. Parklaan 22. GEHUWD: G. Lipsius, 23 jr., tim merman en P. v. d. Grol, 21 jr-, Ei gendomweg 69. C. Kleijn, 35 jr.» boomkweeker en M. C. W. Booij» 34 jr., de Bilt. OVERLEDEN: Elisabeth J. Stfeige* ga, 21 jr.. ongehuwd, Utrecht.

Soester Courant | 1946 | | pagina 1