Met schokken vooruit* W. N. NIEUWENHUIS een hardrijderij met vrije deelname e ROB DE AVONTURIER HET MC z Oranje Haarli Oranje wollei Vlaggen in j Sp Plaatselijk nieuws. Geldige bonnen. Loodgieter - Elecfriciën en Soest Hieraan waren steld- prijzen verbonden. Distrib Ingezonden Soms schijnt de ontwikkeling' op ve ler terrein stil te staan. Er worden geen opzienbarende uit vindingen gedaan. De wetenschap werkt in stilte voort, tot plotseling de ontwikkeling van een nieuwe theorie, de ontdekking van iefs bui tengewoons het leven op aarde in andere, moderner banen: voiegt. En als wij dan terugblikken, als wij ons bij dat nieuwe weer hebben aange past, komen wij tot de erkenning, dat de wereld met schokken vooruit gaat. Met schokken, maar vaak ook met vallen en opstaan, gelijk een klem kind, dat leert lopen. En meermalen blijkt, dat de mens heid nog niet de hoogte heeft be reikt, waarop wij meenden, dat zij reeds was. Zo dachten wij algemeen, dat de mens na de oorlog, die de luchtvaart een geweldige vlucht had doen nemen, het luchtruim had «verwonnen. De talrijke ongelukken der laatste weken en maanden en vooral die der laatste dagen, heb ben de wereld weer een schok ge geven. Angstig stelt men vast: „wij zijn er nog niet'' en naarstiglijk wordt een wetenschappelijk, minutieus onder zoek ingesteld naar de vliegramp te Kopenhagen, waar prominente per soonlijkheden een gruwelijke dood vonden, toen1 het Dakota-vliegtuig, met als gezagvoerder de bekende en populaire Geyssendorfer, dadelijk na de start neerstortte en verbrand de. Men zocht de fout en meende die 1?e nebben ontdekt ijn het tussetn de brokstukken terugvinden van een der stalen klemmen, waarmede de roervlakken worden vastgezet, als 'f foestel aan de grond staat. Die klem zou niet zijn weggenomen. Dat was, heel misschien, de oorzaak. Zijn wïi er gerust op? Is daarmede hef mv- sterie van al die andere vliegtuig rampen zeven opéén dag tot klaarheid gebracht? Neen, als zoon betrekkelijke kleinigheid tof een ramp van zulk een omvang kan lei den, zijn wij met de vliegerij nog niet, waar we wezen moetqn. Veronderstellingen worden gemaakt. De Dakota's zouden te zwaar worden, belast. In dit verband is hef merk waardig, dat de Zweedse regering zich kort geleden tot de regeringen der landen richtte, die in hef lucht verkeer met Zweden zijn opgeno men. De K.L.M. en de Rijkslucht vaartdienst hebben er toen onmid dellijk op gewezen, dat overbelas ting der Nederlandse vliegtuigen nimmer voorkwam, een standpunt, da)t ook na het grote ongeluk te Kastrup werd ingenomen. Dat kón de oorzaak niet zijn, aldus de Ne derlandse autoriteiten. In de drang naar veiligheidsmaatregelen heeft de Deense regering ,haar luchthavens reeds gesloten verklaard voor Da kota's, die zwaarder zijn dan 11.450 kilogram. Heel menselijk is, dat bij dit schok kende ongeluk m hef aangezicht van de dood veel dingen, die wij anders heel belangrijk vinden, aan waardering inboeten. In deze omstandigheden vinden we het eigenlijk de moeite niet waard, l isch-Britse meningsver schillen over de Soedan, door den Egyptische ministerraad naar de veiligheidsraad werd verwezen, dat José Gïral, de leider der Spaanse regering in ballingschap, met vier van zijn ministers ontslag nam en dat, om maar een en ander te noei- men, de geallieerden reteds zijn be gonnen, Italië te ontruimen. Ondanks alles houden wij toch on ze belangstelling voor de strijd in en om Palestina, een strijd, die door de terroristen brutaal wordt voort gezet. Verbaasd vragen wij ons af, hoe het mogelijk kon zijn, dat een rechter uit de rechtszaal kon wor den ontvoerd. Stelt het grote vlietuïg-ongeluk dan ook veel ten achter, toch wrijven wij ons de oogen uit, als wij kennis nemen van hef rapport der Inter nationale Commissie ter Bestudering van Europese vraagstukken. Een der grootste Europese vraag stukken is ongetwijfeld Duitsland. Daarover zegt deze commissie, dat de Nazi's zich van de eerste slag hebben hersteld. Er moet over Duitsland al weer een net-werk van Nazi-organisaties liggen, die de zui vering dwars zitten, spionneren, wan orde scheppen en onrust zaaien, tof safcofage-daden opwekken, valse ge ruchten verspreiden enzovoorts. Als dit alles waar zou zijn, dan zou men kunnen zeggen: ze zijn daar jn Duitsland dom geboren en hebben nooit iets bijgeleerd. Gelukkig had de Amerikaanse op perbevelhebber in Duifschland, ge neraal Clay, crifiek op hetgeen da commissie had gepubliceerd. Toch verklaarde hij, dat de democratische wedergeboorte van Duitsland^ vele jaren in beslag zal nemen. Allicht! De Goebelliaanse propaganda was te „goedom in korte tijd te worden uitgeroeid. Dat constateren wij zelfs in ons eigen land. FEESTAVOND ORANJE-GARDE. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix, hield de Christelijke Oranje-Jeugdver eniging „Orainje Garde'', vendel Soest, Vrijdagavond j.1. een samen komst in de Wilhelminakerk aan de Soesferbergsestraaf. De kerkzaal was tamelijk goed met belangstellenden gevuld, toen' de tam boers en hoornblazers van het Ven del Soest met een pïfjtigiö mars de opening van deze samenkomst aan kondigde. Nadat de voorzifter van het vendel in gebed was voorgegaan en de aan wezigen welkom had geheten, werd het aangekondigde programma vlot afgewerkt. De hoofdschotel van deze feestelijke bijeenkomst was wei de feestrede, welke werd uitgesproken door de WelEerw. Heer Ds. H, J. S. Kalf, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, tevens Bondsadviseur der Oranje- Garde. In zijn duidelijk en gloedvol betoog ontleedde spreker de naam Bea trix, waarvan de aandachtige luister aars zichtbaar hebben genoten. Na de pauze sprak onze burgemees tér Baron S. P. Bentinck, die ver telde wat het Oranjehuis door allé tijden heen voor het Nederlandse volk 'heeft betekent en nog bete kende. He orgelsoli en verdere muzikale omlijsting werden door de heer Adr. Schuurman, organist van de St. Jo- riskerk te Amersfoort, op voortref felijke wijze uitgevoerd. Ds. H. v. d. Berg sprak ten slotte een dankwoord. Het vendel Soest van de Oranje- Garde heeft op waardige wijze de 9e verjaardag van Prinses Beatrix her dacht. Voor het tijdvak van 2 tot en met 15 Februari 1947 zijn de navolgen de bonnen aangewezen- Bonkaarten KA, KB, KC 701 (Strook no. 4.) 59-1 brood 800 gram brood 59-2 brood 400 gram brood. 59-1 boter, 59-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet. 59-3 boter 250 gram margarine of 200 gram vet. 59-1 melk 4 liter melk. 39-2, 59-3 melk 3 liter melk. 59-1 vlees 100 gram vlees. 59-2 vlees 400 gram vlees. 59-2 algemeen 200 gram kaas. 59-3 algemeen 125 gram koffie 59-4 algemeen 50 gram thee. 59-5 algemeen 100 gram bloem 59-1B reserve 1600 gram brood, 59-1C reserve —800 gram brood. Bonkaarten KD, KE 701 (Strook no. 4.) 60-1 brood 800 gram brood. 60-1 boter 250 gram boter. 60-2 boter 125 gram margarine of 100 gram vet. 60-1 melk 12 liter melk. 60-2 vlees 100 gram vlees. 60-2 algemeen 100 gram kaas. 60-1D Reserve 800 gram brood. 60-1E Reserve 600 gram bloera of kindermeel (niet uit rijst be reid.) 60-2D Reserve 100 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst be reid.) SiCHAATSWEDiSTRIJDEN. Op de ijsbaan aan de Eemweg al hier, welke in prachtige conditie was gebracht door de exploitant, de heer Kuijer, werden Zondagmiddag schaatswedstrijden gehouden. Enige echte schaatsliefhebbers hadden de ze wedstrijden georganiseerd. Er was veel publieke belangstelling. De uitslagen waren": Afstand 2500 meter: 1 F. Dijs, Baarn, 2. E. Kareisen, Soest Afstand 5000 meter: 1. F. Dijs, Baarn, 2. tl. Kareisen, Soest genouden. Hiervan waren de uitsla gen: 1. A. Dijkstra. 2. J. van Kooij Rzn. r Nieuwland. 4. J. van Kooij Hm, Tabakskaarfen enz. T 68 2 rant tabaksartikelen, (geldig tm. 8 Februari). Bonkaarten MA, MB, MC, MD 701 (Strook no. 4.) an'j ^rocd 800 gram brood. 59-4 boter - 250 gram boter. 59-4 margarine 250 gram marga rine of 200 gram vet. 59-4 melk 5 liter melk. 59-4 vlees 300 gram vlees. 59-5 vlees 100 gram vlees. 59-4 kaas 200 gram kaas. Op 6 Februari zullen nog bonneo worden aangewezen voor suiker, versnaperingen en tabak. De bonnen T 68 voor tabak zijn slechts geldig tot en met 8 Febjr, De niet aangewezen bonjnen van strook no. 3 kunnen worden ver nietigd. Van Weedestraat 23 Soestdijk - Tel. 2577 Zaterdag hebben de amateurs F. Dijs uit Baarn en E. Kareisen uit hoest deelgenomen aan) die ronde van Loosdrecht, waar zeer veel deelne mers aan de start verschenen. DiJs bezette in het eind-klassement de 10e en Kareisen de 13e plaats. Een prachtig resultaat. Spoedig bereikten ze ©en dorp, waar een Arabier hen vertelde, dat hij Madhub en z'n metgezel even te voren had zien passeren. Ze wa ren op weg naar een stad, die een paar mijlen verwijderd lag. Dit nieuws gaf Rob nieuwe moed. Hij begon z'n pijnen te vergeten en zette z'n ezel tof groter spoed aan, waardoor ze spoedig de stad bereik ten. In 't midden vatn 't dorp stond een bazar. Daar reden ze op af ietni keken ondertussen goed toe, of ze de bandieten ook zagen. Spoedig werd hun moeite beloond. Ze reden ïuist de overdekte bazar binnen, toen Rob Madhub en diens kameraad in de gaten kreeg. Hef tweetal was juist aan hef onderhan delen over de prijs voor de leren koffer, die op de toonbank lag. "Dfav;jn ze!" schreeuwde Rob. „We hebben ze op heterdaad be trapt terwijl ze mijn eigendommen» aan t verkopen zijln." OPHEFFING DISTRIBUTIE Met ingang va de in Augustus tributieregeling en pruimen w De hoeveelhed tributie beschik het grootste ge gebracht en d( den bij de han aanwijzing van op de disfribu lïng der prijzei verlaten, hetgec zeggen, dat de j vrijgelaten. Er zullen maxi vastgesteld, waa houden met de BONNEN VOO PETROLEUM. De onderstaand kaarten voor pe doeleinden of v: de maand Febri recht geven op liter petroleum: kaarten UA 611: kaarten UB 611: kaarten UC 611: ten UD 611: bc Voor het tijdvak 15 Maart 1947 zij 60-1 algemeen a; kopen van 2 litc Steenhoffstr. 15 - Katoenen en woll BILJARTEN. N.B.B. AFD. EEN Centraal komt op: dijk 1 en K.O.T. h binnen. De volledige uitsla wedstrijden warer Klasse CCentraa 6—0. Vergulde W; De stand is thans: Centraal 16 puntei punten. Oosterpar Er is nog 1 wedsl Klasse D: Soestdi 60. Oosterpark De stand is thans Soestdijk 1 16 pc 2 8 punten. Soest In deze afd. zijn i te spelen. Het programma ve week de volgende i se D: Woensdag 5 Oosterpark 2; K.1 Klasse C: Donderc moCentraal; Oos de Wagen. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAI V oor de finales 5 de volgende speler A. Spijker (D.O.S.) neheuvel), H. Poh A. Visser (Zonnehe (D.O.S.), D. Kater Gramsma (Verg. V derding (Gouden F G. Buitendijk en Va neheuvel). De finale begint E „Zonneheuvel" en in hotel „De Goude DE BOMEN LANC DE HOOFDWEG. Het wil mij voorko man, dat ik u nog woorden op uw stul ari. Als ik, zo u schrijft

Soester Courant | 1947 | | pagina 2