W. N. NIEUWEN SUIS ROB DE AVONTURIER Burgerlijke stand. Electr. Strijkbouten, Stofzuigerslangen Plaatselijk nieuws. Vliüliiiiiii'iim GEBOREN. Sophia Klazina Alida. dochter van L. R. van Hees en G. K. Hooeboom, Klaarwaferweg 24. Maria Wilhelmina Efisabeth, doch ter van J. W. Leertouwer en H. Jongsten, Rembrandtlaain 4. Wilhel mus, zoon van W. Tolboom en J. v. d. Heuvel, Beukenlaan 13. Marx- nus Cornelis Hugo, zoon van C. van Dijk en A. Spruit, Van Wee destraat 18. Gerarda Catharïna Ma ria, dochter van C. Markham en C. Weijers, Kolonieweg 6. Gijsbertha Richarda Maria, dochter van A. J. Kamerbeek en A. M. J. Gerards, Kerkpad Z.Z. 150. Reijer, zoon van H. Brons en T. Geurtsen, Wiekslo- terweg W.Z. 27. Dirk Jan, zoon van A. van Homoet en A. C. v. d. Schoor, Kerk dwarsstraat 16. Astrid Ingrïd, dochter van H. Buchner en M. Kra nendonk, Amersfoortsestr. 83. Lijin- tfe Anna Maria, dochter vaini D. van de Broek en P. M. van Leeuwen, Ko- ninginlnëlaan 103. Gerrit, zoon - van H. Looij en M. E. van Meeremi- donk, Beukenlaan 18b. Maria, doch- ler van J. Roskam en C. Spanier, Molenstraat 96. Rudolf Pieter Alex- ander, zoon van J. Siem en P. H. Slootweg, Kampweg 82. Neelfie Margaretha, dochter van J. Prins en M. E. Kohier, Van Lenneplaan 41. Maarten, zoon van C. J. Schaddelee en M. v. d. Eijk, Torenstraat 6. Jo- hanna Henidrika, dochter van T. Wassenaar en G. C. M. Galis, Ko- ningïnnélaan 49. Hendrik, Peter El- bert, zoon van B. J. Koppen enE. Schipper, Ossendamweg 24. Gijsber- tus Johan, zoon vani G. van de Ak keren E. Louer, Steenhoffstraat 56. Neeltje Francina, dochter van P. Visser en A. den Toom, Da Costa- Taan 10. Jan Hendrik Everard, zoon- xen L. R. de Klerk en A. A. Nowee, Kerkdwarsstraat 9. ONDERTROUWD. D. A. van Breu- kelen, 32 ir., lakker-spuiter, Korte Harfweg 29 en J. v. d. Rijd, 20 ir., Kerkstraat 10b. A. J. van Dorresfein, 29 jr., groentehandelaar, KI. Bngen- daalweg 94 en M. J. Wonder, 24 jr., Lange Brinkweg 48. B. Kops, 30 jr., gemeente werkman, Amsterdam en H. Al'tena, 24 ir., Veenzoom 2a. GEHUWD. R. Roelofs, 34 ir., café houder en M. Setteur, 38 jr., Renkum V. Windeij, 23 ir., monteur en M van Velsen, Van Weedestraat 33. T. Oostwoud, 33 ir., fabrikant en K. Sdhefels, 33 ir., Verl. Schoolweg 59. H. Pelt, 28 jr., meubelmaker en R. J. VeTdhuijzen, 27 jr., Baarn. OVERLEDEN. Petronella H. de Roon Swaan, 78 ir., weduwe van J. K. den Heijer, Anna Paulowhalaan 34. Martinus Reijerse, 65 jr., weduw naar van J. Hiltiarst, Eikenlaan 33. ESsabeth C. de Jong, 72 ir., wedu we van D. M. A. P. Gans, Nieuwe- weg 104. Hendrik Gerrifs, 73 jr., on gehuwd, Korenweg 9. Johanna A. M. v. d. Grint, 13 jr., Beetzlaan 37. Maria C. E. van Kampen, 78 ir., weduwe van A. Dupont, te Ermelo. Van Weedestraat 23 - Tel. 2577 Loodgieter Electriciën Zonder vergunning uit voorraad Zolang de voorraad strekt. KERKDIENST. Op de Nationale Feestdag zal in de Oude Ned. Herv. Kerk een dank dienst worden gehouden, waarin voorgaan beide predikanten. Deze dienst wordt gehouden om 10 uur 's morgens, wanneer de Natio nale Feestdag een gehele dag is of 's avonds 7.30 uur, wanneer de Nat. Feestdag allen des middags wordt gevierd. HOUTDIEFSTAL. Mej. A. H. van H., gehuwd met ze kere O. D. alhier, eigende zich in de zomer van het vorige jaar een partijtje hout toe, liggend op het erf van haar buurman v. V. Daar onder behoorde kostbaar meubel- hout, dat door de juffrouw voor ka chelhout werd gebruikt. De eigenaar deed aangifte bij de politie, met het gevolg, dat Mef. v. H. zich Vrijdag j.1. voor de Uftt. Politierechter wegens deze houtdief stal had te verantwoorden. ,,Ik vind het niet mooi van v. V., dat hij daar politiezaken van ge maakt heeft'', verweerde zich ver dachte. „Nog minder mooi van u, dat u zich aan het kostbaar eigendom vair» een ander vergreep'', repliceerde de politierechter, die daarbij tevens ge legenheid vond volslagen gemis aan spijt of berouw bij de delinquente te constateren. Mede om die reden eiste de offi cier tegen de juffrouw veertien da gen voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van f10.De rech ter wees deze eis onverkort toe. GEVONDEN VOORWERPEN. Witte handschoen, div. wanten en kinderwanties, inlegvel, kinder- schoentie, Lipssleufel, sjaal, signaal- fluit en sportriem, kindervest, cein tuur met gesp, 5 dozen inh. totaal 700 pakies Custard-pudding. Lips sleufel, deken en fexfielkaarit VA 605. Ook zijn een achttal honden komen aanlopen, waarover eveneens inlich tingen kunnen worden ingewonnen bij de politie. DAAR LACHEN WIJ OM. Onze buurtverenigingen schijnen on derling een wedstrijd te houden in het geven van de beste ontspan ningsavond. Zaterdagavond was de buurtvereni ging „Ons Genoegen" aan de beurt. „Daar lachen we om'' was de titel van de cabaret-revue, waaraan een keur van artisten hun medewerking verleenden. Het waren o.m. Teun Klomp en zijn makker, de Hollandse soubrette Else S,midt en de pianisf-accordeoni- nisf Almerioo. De voorzitter van „Ons Genoegen'', de heer De Langen, opende de avond met een kort woord. Spr. deelde mede, dat er de laatste drie we ken hard was gewerkt. De vruchten zouden hedenavond wel merkbaar zijn. Een hartelijk woord van welkom richtte spr. tot hef bestuur van de Federatie van Buurtverenigingen, dat aan de uitnodiging van „Ons Ge noegen'', om deze avond mede te maken, gehoor had willen geven. Daar er reeds een kosteloze avond voor de leden was gegeven, was de ze avond ook toegankelijk voor niet-leden. Het gezelschap „De Lach'' kwam hierna voor het voetlicht. Reeds zeer vlug kwam de goede stemming er in door de kwinkslagen en lïed- ïes van Teun Klomp en zijn met gezel. Zij brachten o.m. populaire ra dio-liedjes, die spontaan werden meegezongen. In vlot tempo werd het gehele pro gramma afgewerkt. Dat een en an der in goede aarde viel, getuigde telkens het daverende applaus. Na afloop werd er nog een gezellig dansïe gemaakt, waaraan „The Haerf Bovs'' hun medewerking verleenden. DUIVEN GESTOLEN Ten nadele van H. aan de Nachfe- gaalweg werden 4 duiven uit een hok ontvreemd. De rïjksspeurhond-geleïder wist al le diertjes op te sporen bij Wied. v. d. B. aan de Dox-resteinweg, wieinis zoontje de diefstal had gepleegd. ORANJETOCHT SOEST—BAARN 1947. Te Soest zullen de navolgende drie tekenlokalen voor de Oramjefocht in gebruik worden genomen: lokaal 1, Van der Huchtschoof, Mo lenstraat. lokaal 3, Mariaschool, Beetzl. hoek Mariastraat. lokaal 5, Chr. U.L.O., Reins Bex-n- hardlaan. In alle drie fekenlbkalen zal de mogelijkheid bestaan voor hen, die nog geen deelnemerskaart bezitten, deze op de dag van de tocht als nog daar te verkrijgen, ongeacht of zij uit Soest of van elders afkomstig zijn. AANRIJDING. Een aanrijding ontstond op de Birktstraat, nabii garage Tensen, toen J. F., die, met zijn besfelwagen- tje reed in de richting Amersfoort, de Van Lenneplaan wilde inrijden. De bestuurder van een achter hem rijdende vrachtauto, welke een tweede vrachtauto voorttrok, merk te de richtingverandering te laaf en moest daardoor vrn plotseling rem men, hetgeen tot gevolg had, daf de tweede vraentauto tegen oe voor ste botste. De achterste auto liep hierdoor aan de voorzijwde belangrijke schade op. MISLUKTE GARAGEBOUW. Op 15 October .il. trok de 25-jarige chauffeur A. W. K. samen met de 19 iarige los arbeider W. G. K. met een vrachtauto naar het vliegveld te Soesterberg, om daar wat oud-ijzer machtig te worden, teneinde een kleine garage te bouwen voor zijn auto. De buit bestond uit wat ijzeren staven, balken en platen, afkomstig van in de oorlog verwoeste hangars. Hoewel op zichzelf dit materiaal van weinig waarde is en het Rijk het kosteloos doet opruimen, is het eigenmachtig zich toeëigenen daar van verboden. Zodoende kwamen de beide perso nen, die bij het verlaten1 van het vliegveld betrapt werden, Vrïidag i.I. voor de Utr. Politierechter, die hen beiden tot een maand voorw. gev.- straf veroordeelde met een proeftijd van een jaar. PLOTSELINGE DOOD. De 71-jarige J. Westerveld, wonende aan de Beetzlaan, werd gisterenmor gen nabii het postkantoor onwel. Nadat hir zich naar het politiebu reau had begeven met hef verzoek een taxi voor hem te laten komen, bleef hij daar plotseling dood. CLANDESTIENE SLACHTING. Terzake clandestiene slachting en verkoop van vlees werden in arrest gesteld .P N. v. D., J. v. D., P. P-, G. V. en H. A., allen te! Soest. In de woning van de laatste per soon werden tijdens een onderzoek aangetroffen enig slachtafval, enige schapenhuiden, 2 varkens, tof het houden waarvan hxi niet gerechtigd was, alsmede een pax-tij hazen, wel ke in gesloten jachttijd waren ge vangen. Varkens en hazen werden in blaslag genomen e» terzake overtreding der jachtwet een extra procesverbaal op gemaakt. AUTO GEVONDEN. Door de Rijkspolitie werd op de Birktstraat een onbeheerd staande militaire auto aangetroffen en naar de dienst van gemeentewerken over gebracht. Van dit ogenblik maakte Abu Has- sein gebruik, om door de volle ba- zar te schieten en zich eeni weg te banen tussen de schreeuwende koop lieden, Bedouinettï en bedelaars, de kamelen en vele balen wol, terwijl Rob, opgewonden, hem achtervolg de, vastbesloten, dat hij niet zou ontsnappen. Aan het einde van de bazar sloeg Hassein rechts af, liep een trap af en holde de hoofdstraat in, ini de hoop, z'n vasthoudende vervolger te ontsnappen in het warnet van ste gen van de inlandse wijk, waarbij vrienden zou vinden, die hem zou den willen helpen. Rob raadde de bedoelingen van de dief en verdubbelde zijxi pogin gen. Zo kwam hij iuist op tijd, om Hassein onder een poort door te zien schieten. Rob hem achterna. Hij gaf een schreeuw van triomf, toen hij de dief een stenen trap op zag rennen en door een deur verdwijnen.

Soester Courant | 1947 | | pagina 2