Een Prinsesje werd ons geboren. EEN NIEUWE TELG. s fi Plaatselijk nieuws. Een golf van vreugde sloeg heden morgen door de lage landen. Mét luide stem verkondigden de kanon nen, radio, klokken en sirenes ons het blijde nieuws: Een prinses is geboren! Wel leefde in ons aller hart de stille wens, dat ditmaal een Prins in ons Paleis het levenslicht zou mo gen aanschouwen, een stille wans, die niet vervuld werd. Wij weten het, de gelukkige va der zelf heeft het in de kortgeleden gehouden radio-reportage zoo goed gezegd, indien de vierde telg een meisje is, zal de vreugde niet min der groot zijn. En onze vreugde is groot. Dadelijk nadat de officieele mede deling was gedaan, dat ons geliefde prinselijk gezin uitbreiding zou on dergaan, zijn alom in den lande voor bereidingen getroffen, om deze ge beurtenis feestelijk te vieren. En spontaan is door ons allen, jong en oud, daaraan gevolg gegeven. Dag in, dag uit, zijn onze gedachten de laatste tijd ten paleize geweest. Wij hebben intens meegeleefd mef het prinselijke gezin, dat ons in ai zijn doen en laten zo zeer na staat. Ons, Nederlanders, en vooral ons, Soesters, behoeft men niet aan te komen met het sprookje, dat het ko ningsschap „uit de tijd'' zou zijn. Wij weten beter. Hoe hebben wij ook in oorlogstijd, zuchtend onder de druk van de be zetter, meegeleefd met onze Konin gin, maar ook mef het prinselijk gezin. „Een prinsesje!'* fluisterden wij el kaar itoe, toen in het verre Canada de kleine Margriet werd geboren. „Een prinses!.Wanneer zullen wii haar hier kunnen begroeten? Hoe lang nog?'' En dan herinnerden wij elkaar aan die geboorte onder veel gelukkiger omstandigheden, negen jaar geledein, die laatste Januari van '38, foenl de wachttijd ons veel te lang duurde. En wij dachten mede aan de ge boorte van Irene, het vredeskind, in wier naam zulk een verheven sym bool lag beslbten. Na het vernemen der blijde tijding hebben talloze Nederlanders zich opgemaakt om zich naar hier te be geven. Van heinde de en ver kometn ze vandaag, mede omdat men ook daardoor uiting kan geven aan de grote vreugde, die in aller harten leeft. Een prinsenkind is ons geboren, onder omstandigheden, die heel waf gunstiger zijn 'dam in Januari 1943. Vrij Nederland kan juichen en uiting geven aan zijn grote vreugde voor betgeen hem in dit Gezin wordt ge schonken. „Wij zullen onze kinderen aller minst voor U verstoppen'*. Aldus luidde de belofte, die Prinses Juliana bij Haar terugkeer ten paleize op 4 Augustus '45 ons volk deed. Deze belofte is ten vollie vervuld. Beatrix, Irene, Margriet, zij horen bil ons. Wij kennen hen in ai hun doen en laten. En wij zijn er zeker van, dat ook de vierde telg in de harten van ons volk een grote plaats zal inne men. De oranjezon schijnt weer en wij allen koesteren ons in haar stralen! De gelukkige moeder bracht het voor de Londense radio destijds zo treffend onder woorden, toen zïï verklaarde, dat ons volk één fa milie is, wier leden door lijden iel» tegenspoed zich hechter dan ooit aan elkaar verbonden gevoelen. De loutering hebben wij doorstaan, thans is er slechts plaats voor grote vreugde. Onze gedachten gaan mede uit naar de gelukkige grootmoeder, die nu baar vierde kleindochter in de ar men kan houden. Ook haar zijn de moeilijkheden des levens niet gespaard gebleven. Des Op eens deed een klok een vreugdelied horen, We luist'ren verrast en blikken omhoog, Dan ontplooit zich, heel langzaam, een vlag van een toren En danken wij blij, met een traan in het oog. Er is in ons land een prinsesje geboren Deez' juichende klanken doortrillen de lucht, De wind voert ze mee, dat ieder het hore, Over steden en land, naar het kleinste gehucht. In deze voor Neerland zoo heuglijke stonde, Nu voelen wij innig en vaster de band Oranje en Neerland steeds hechter verbonden Tot zegen en heil van der vaderen land. ZietUit de huizen daar wapp'ren de vanen Van rood wit en blauw, met de wimpel eraan. Kan ooit een volk zich gelukker wanen Kan ooit een volk onze vreugde verstaan Laat, juichende stemmen, het vreugdelied horen; Omhoog nu de vlag, want Neerland viert feest. Dit machtig gevoel is ons allen beschoren Want wij zijn nog nooit zó gelukkig geweest ït tl ft l| fl ij |l li ft ij ft Ij fl ij fl ij fl fl •j fl ll fl IS ft Ij fl Ij il ij Want wij zijn nog nooit zó gelukkig geweest'I ij fl fl te groter is de vreugde, nu wederom het bewijs wordt geleverd, daf Haar Kind ten volle wordt gedragen door de liefde van ons volk, nu Zij mag beleven, hoe onverbrekelijk en hecht, ook na lijden eni tegenspoed de bairad Oranje-Nederland is. Laat luiden dan de klokken! Steek uit de vlaggen! Er is feest in Ne derland! FEEST VOOR DE KINDEREN. Het feest ter gelegenheid van de geboorte onzer vierde Prinses moet ook een finderfeest zijn. Daarom zal voor de kinderen van alle scholen op morgen, Woensdag, in de zaal van Eemlanld een reeks voorstellingen worden gegeven. Hieronder laten wii de tijden volgen waarop de voorstellingen worden gegeven en waar, door sluiting der scholen, aan de kinderen zelf geem mededeling der aanvangstijden kan worden gedaan, worden de ouders verzocht wel te willen medewerkten, dat de kinderen op tijd aanwezig zijn. Van 9-10 uur: de kinderen der R.K. Meisjesschool en Van der Hucht- school. 10.20-11.20 uur: Chr. School Prins Bernhardlaan en Chr. School Hees. 11.40-12.40: Mariaschool en 4e, 5e en 6e klas der openbare school Beeitz- laan. 1-2 uur: Openbare school Kerke- buurt en Chr. school Driehoeksweg. 2.20-3.30 uur: R.K. Jongensschool en le, 2e en 3e klas der openbare school Beetzlaan. 3-40-4.40 uur: openbare en bijzondere ULO- en V.G.L.O.-scholen. AANRIJDING. Door te veel naar links uithalen botste gisterenmorgen, op de Kerk straat, de oplegger van een in de richting Amersfoort rijdende truck tegen de vrachtauto van A. B. uit onze gemeente, wielke wagein met varkens was geladen. De cabine van B.'s wagen werd hier door geheel vernield, terwijl B. ver wondingen aan het hoofd opliep. Door de schok kregen meerdere varkens de vrijheid, doch de dieren konden door de omwonenden ge vangen worden en tijdelijk onderge bracht. Daar door dit voorval geen auto's of wagens konden passeren, werd tot de komst van de politie, het verkeer tijdelijk door omwonenden geregeld en omgelegd. GESLIPT. Door gladheid van hef wegdek had den op de Kerkstraat, achter de Oude Herv. Kerk, enige ongevallen plaats. Een luxe auto, bestuurd door zekere T., slipte, waardoor de heer J. aan hef hoofd werd gewond, terwijl een der portieren der auto schade op liep en een portierruit hef begaf. Eveneens door slippen reed epn truck met oplegger tegen een paal van hef elecfrische net, waardoor deze afbrak en de stroomdraden op de truck kwamen te liggen. Een achter de truck rijdende vracht wagen moest door dit voorval vrij plotseling 'remmen. Ook deze slipte en reed het hekwerk stuk van bak ker Stalenhoef op de hoek van het Kerkpad. Toen de bestuurder van de truck, zekere B. uit Enschede, de kans schoon zag, ging deze er met zijn wagen van door. Het signalement van de wagen kon echter worden opgenomen en toem hij later onze gemeente weer pas seerde, werd hij aangehouden. Met een procesverbaal rijker kon hii zijn weg naar Enschede vervol gen. CLANDESTIEN SLACHTEN. Terzake clandestiene slachting werd in arrest gesteld L. van H. alhier. In zijn woning werd een partij var kensvlees in beslag genomen. Ook W.B.S. alhier ging voor een zelfde overtreding in arrest. Bij hem werd een partij spek aangetroffen'. GEVONDEN VOORWERPEN. Schapenwollen want, rechter heren- handschoen, bruin lederen hand schoen met bont gevoerd, schakel- armbandje, huissleutel, grijze mol ton deken, bril, kinderwantie, oud vloerkleed, dwarsfluit en dames- of kinderwant (rood-grijs). Komen aanlopen klein zwart homdie. UITVOERING P.V.O. Zaterdagavond gaf de Soesfer Har monie P.V.O. in de zaal vaim Eem- land haar jaarlijkse uitvoering, wel ke uitnemend is geslaagd. De zaal was goed bezet, toen de voorzitter, de heer Besselsen, de avond opende met een hartelijk welkom en de nieuwe directeur, de heer De Korf, voorstelde. Voor de pauze liet „P.V.O.'* zich op sublieme wijze horen in oen 7-tal nummers, w.o. Freïschütz en Fantasie op motieven va:n Frans Schubert. Vooral deze nummers oogstte grote bijval. Na de pauze werd door de toneel groep van P.V.O. voor het voetlicht gebracht de komische éénacter „Kan dat?'' en het moet gezegd, dat de heren op toneelgebied niet minder thuis zijn als op het terrein van de muziek. Van het begin tof het eind was de lach niet van de lucht. Een gezellig bal besloot deze goed geslaagde P.V.O.-avond. GESLAAGD. Voor het diploma costumière zijn geslaagd de dames E. Maassen en FI. A. Looman. BUURTVEREEN. „WEST'*. Voor de tweede keer in dit seizoen gaf de buurtvereniging „West'* voor baar leden een feestavond in hotel „Bosch en Duin'*. De zaal was tot de laatste plaats bezet. De voorzitter, de heer W. Sukel, sprak een openingswoord, waarin hii zijn voldoening uitsprak over de werkzaamheden der vereniging. Er kan echter nog meer gedaan worden en vooral het jeugdwerk moet goed ter hand worden genomen. Hierna volgde de opvoering van „Onder één dak'* een stuk in 3 be drijven van Jan Fabricius. Dit goede volksstuk werd, onder leiding vam de heer F. G. Sonders op uitstekende wijze opgevoerd door enige leden van de toneelgroep der vereniging. De hoofdrol werd vertolkt door de heer G. Veldhuijzen, als vader. Deze speelde zijn rol zo overtuigend, dat hem een extra lefwoord toekomt. Ook de andere spelers komt een woord van lof toe. Een bewiis, dat het stuk bijzonder in de smaak viel, bleek wel uit hef langdurige applaus. Na afloop werd gecollecteerd voor de N.I.W.I.N., welke collecte een zeer goed resultaat opleverde. BILJARTEN. VERGULDE WAGEN VI DISTRICTSKAMPIOEN. In Hotel Astoria te Baarn werd Donderdagavond de beslissingswed strijd voor het distriotskampioen- schap Eemland Klasse C gespeeld tussen De Vergulde Wagen 6 en Cen traal 3 (Soest). De wedstrijd stond op geen hoog peil, daarvoor speelden de zenuwen der spelers een te grote rol'. Centraal kwam met 20 voor te staan, doordat Stam zijn partij van Van Empelen won. De tweede partij tusschen Van Brleu- kelen en Rovers, leverde een ver diende overwinning op voor de Amersfoorter, zodat de sfand weer gelijk was. Een fraaie serie van, 27 van de heer Rovers dient vermeld. De derde partij tassen Van derLin- Lnden (CentriaaP en Van Doorn (Vergulde Wagen), moest de beslis sing brengen. Het resultaat was, dat Van Doorn, na een geweldig zenuwachtige en slechte partij won. De stand was toen 42 voor de Vergulde Wagen, waarmede dit team tevens beslag legdie op hef kampioenschap van 't district Eem land, klasse C. Deze week werden ook de wedstrij den om het persoonlijk kampioen schap der 5e Klasse kieinbiljart met hef spelen der derde ronde voort gezet. De stand na 'f beëindigen van deze ronde is als volgt. A. Spijker, 3 gewonnen partijen, ge- midd. 1.65. H. Polhman 3 gew. p., gem. 1.46. C. Visser 2 gew. p., gem. 1.64. G. Alderding 2 gew. p., gem. •41.62. A. Visser 1 gew. p., gem. 1.21. R. Graansma 1 gew. p., gem. 1.19. A. Bokma 0 gew. p., gem. 1.37. D. Ka ter 0 gew. p., gem. 0.87. Dinsdag 18 Februari vindt de vier de ronde plaats in Café „Zcvnneheu- vel'* en Donderdag 20 Februari de vijfde ronde in hotel „De Gouden Ploeg". Hef programma voor a.s. Donderdag ziet er als volgt uit: 7.30 uur A. SpijkerA. Visser. 8.30 uur J. AlderdingD. Kater. 9.30 uur C. VisserR. Graansma. 10.30 uur H. PohlmanA. Bokma.

Soester Courant | 1947 | | pagina 2