fm W. N. NIEUWEN HUIS Hoe het bij de buren gaat. urn DE AVONTURIER Loodgieter - Electriciën Voetbal. Plaatselijk nieuws. Vooral deze nummers oogstte grote bijval. Na de pauze werd door de toneel groep van P.V.O. voor het voetlicht gebracht de komische éénacter „Kan dat?'' en het moet gezegd, dat <Je heren op toneelgebied niet minder thuis zijn als op het terrein van de muziek. Van het begin tot hot eind was de lach niet van de lucht. Een gezellig bal besloot deze goed geslaagde P.V.O.-avond. GESLAAGD. Voor het diploma costumière zijn geslaagd de dames E. Maassen en H. A. Looman. BUURTVEREEN. „WEST''. Voor de tweede keer in dit seizoen gaf de buurtvereniging „West"' voor haar leden een feestavond in hotel „Bosch en Duin''. De zaal was tot de laatste plaats bezet. De voorzitter, de heer W. Sukel, sprak een openingswoord, waarin hiï zijn voldoening uitsprak over de werkzaamheden der vereniging. Er kan echter nog meer gedaan worden en vooral het jeugdwerk moet goed ter hand worden genomen. Hierna volgde de opvoering va® „Onder één dak'' een stuk in 3 be drijven van Jan Fahricius. Dit goede volksstuk werd, onder leiding va® de heer F. G. Sonders op uitstekende wijze opgevoerd door enige leden van de toneelgroep der vereniging. De hoofdrol werd vertolkt door de heer G. Veldhuijzen, als vader. Deze speelde zijn rol zo overtuigend, dat hem een extra lofwoord toekomt. Ook de andere spelers komt een woord van lof toe. Een bewijs, dat het stuk bijzonder in de smaak viel, bleek wel uit het langdurige applaus. Na afloop werd gecollecteerd voor de N.I.W.I.N., welke collecte een zeer goed resultaat opleverde. BILJARTEN. VERGULDE WAGEN VI DISTRICTSKAMPIOEN. In Hotel Astoria te Baarn werd Donderdagavond de beslissingswed strijd voor het districfskampioen- schap Eemland Klasse C gespeeld tussen De Vergulde Wagend etniCen traal 3 (Soest). De wedstrijd stond op geen hoog peil, daarvoor speelden de zenuwen der spelers een te grote rol'. Centraal kwam met 2—0 voor te staan, doordat Stam zijn partij van Van Empelen won. De tweede partij tusschen Van Btieu- kelen en Rovers, leverde een Ver diende overwinning op voor de Amersfoorter, zodat de stand weer gelijk was. Een fraaie serie van, 27 van de heer Rovers dient vermeld. De derde partij tussen Van derLin- Lnden (CentrïaaP en Van Doorn (Vergulde Wagen), moest de beslis sing brengen. Het resultaat was, dat Van Doorn na een geweldig zenuwachtige en slechte partij won. De stand was toen 42 voor de Vergulde Wagen, waarmede dit team tevens beslag legdie op hef kampioenschap van 't district Eem land, klasse C. Deze week werden ook de wedstrij den om het persoonlijk kampioen schap der 5e Klasse kleinbil jarf met het spelen der derde ronde voort gezet. De stand na 'f beëindigen va» deze ronde is als volgt. A. Spijker, 3'gewonnen partijen, ge- midd. 1.65. H. Polhman 3 gew. p-, gem. 1.46. C. Visser 2 gew. p., gem. 1 I.64. G. Alderding 2 gew. p., gem. 41.62. A. Visser 1 gew. p., gem. 1.21. R. Graansma 1 gew. p., gem. 1.19. A. Bokma 0 gew. p., gem. 1.37. D. Ka ter 0 gew. p., gem. 0.87. Dinsdag 18 Februari vindt de vier de ronde plaats in Café „Zonneheu- vel'' en Donderdag 20 Februari de vijfde ronde in hotel „De Gouden Ploeg". Het programma voor a.s. Donderdag ziet er als volgt uit: 7.30 uur A. SpijkerA. Visser. 1.30 uur J. AlderdingD. Kater. '.30 uur C. VisserR. Graansma. [0.30 uur H. PohlmanA. Bokma. Hef is wel erg met het Europa na- de-oorlog gesteld. Een strenge win ter kunnen wii ook nu nog niet ver dragen. Attiee deed een beroep op het En gelse volk de kolencrisis te boven te komen. Volgens de premier lag de oorzaak van de nood eensdeels in de verhoogde productie der vrediesin- dustrie, welke veel kollen vergde en anderdeels in de onbarmhartige win ter. Zo moest 'f land, dat de oor log won, tot een drastische rantsoe nering van de electrische stroom worden overgegaan. Hoe het bij de verliezers is gesteld, weten wij. In een woord treurig! Verscheidene honderden Duitsers hebben echter nog kans gezien vain de kou te profiteren, door over 't bevroren Meer van CoHstansz in Zwitserland onder te duiken. Had den die enkelingen van huini stand punt bekeken een gelukje, het me rendeel der Europeanen heeft bit ter van de koude te lijden. Er zit echter niets anders op, wij moeten er door! Zoals Italië en de andere satelliet staten van Duitsland door de zu re appel der vredesverdragen moe ten heenbijten! Ja, de vrede werd, voor een klein gedeelte, met hef tekenen van' her dragen bevestigd. Het is niet pret tig, zwart op wit te moeten erken nen, dat men heeft verloren. Daf bleek vooral in Italië, waar men die ondertekenïngsdag niet alleen tot „dag-van-rouw" promoveerde, doch waar ook relletjes voorkwamen. Enige offïcïeele gebouwen te Rome, in zonderheid dat van de Joego-Sla- vische missie, waarvan alle ruiten werden ingeslagen werden vernield. Kreten als „Leve de Duce" en „Le ve het Fascisme" werden te Napels aangeheven. Dergelijke domme schreeuwers ver dienen de vrede niet, zelfs gieen vrede, zoals Italië is opgelegd. Ook de andere staten, die moesten tekenen, ware® niet bepaald con tent. Roemenië noemde de lasten onrechtvaardig; Hongarije vond de territoriale verliezen groot en Bul garije wees zelfs op hef ondergrond se werk, dat in dit land werd ver richt. Neen, de heren zijn lang niet tevreden met hun vrede. Wij kunnen daarom beter naar Rusland kijken. Geen vreedzamer gedoe dan verkiezingen in Sovjet- Rusland, vreedzaam en feestelijk. Tegencandidaten waren er niet, maar de kiezers konden, om toch wat te doen, de naam van1 de candi- daat schrappen. Die verkiezingen werden gehouden in de Opperste Nationale Raden van zeven der 16 Russische republieken. Gemeld werd dat deze verkiezingen -eindigden iin een gecostumeerd bal. Ben hatelijk mens beweerde, dat een gemaskerd bal toepasselijker zou zijn geweest, maar degene, die aldus praat, heeft geen begrip van „vrije en democra tische" verkiezingen in het Oosten. Er is nog meer over de vrede te be richten. De plaatsvervangende minis ters van Buitenlandse Zaken i® Lon den zijn het eens geworden over de vorm der rapporten, die zij aan hun „bazen" zullen uitbrengen. Generaal Marshall heeft in zijn eer ste persconferentie als Amerika's minister van Buitenlandse Zaken verklaard, dat eerst de vredesver dragen in Europa en het Verre Oos ten moeten zijn gesloten, voordat men een internationale overeenkomst betreffende de ontwapening zal kun nen sluiten. Er zal nog heel waf worden geredekaveld vóór het zo ver is. Van Weedestraat 23 Soestdijk - Tel. 2577 Voorlopig zijn de V.S. en Rusland nog niet tot overeenstemming geko men over het werkprogram van de UNO-commïssies voor de beperking der ontwapening. De Amerikanen stellen nog steeds de commissie voor atoomenergie boven die der ontwa pening. Ontwapening, terwijl alom ter we reld wordt gevochten! In Frankrijk vecht Ramadier tegen inflatie en de duurte. Vroeger dan werd verwacht kondigde hij een verlaging van alle prijzen met we derom 5 procent aan. Zal de Fran se regering met haar acties succes hebben? Zal zij de zwarte handel ermede ontwapenen? Een vreedzame strijd, die daarom niet minder heftig wordt gevoed. Elders woedt nog (Je gewone strijd, de oorlog, want de laatste tiid kan men, sprekende over Palestina, ge rust van een oorlogstoestand spre ken. In het Beloofde Land blijft hef rom melig. Het Joodse Agentschap in Pa lestina heeft verklaard, niet in staat te zijn, het terrorisme uit te roeren. Of de Britten er wel tóe in staaf zijn? Zij doen geweldig hun best. Met Militaire Gerechtshof te Jeru zalem heeft tenminste weer drie doodvonnissen uitgesproken. Ook in Griekenland is er, ook fi guurlijk gesproken, nog heel waf kou aan de lucht. De commissie uit de Veiligheidsraad, die zich daar van de rommeligheden op de hoogte stelt, schijnt dit niet zeer naar het genoegen van de Griekse regiering te doen. De Griekse regering is het er b.v. helemaal niet mee eens, dat deze internationale commissie zich met de terechtstelling van een aantal guerillastrijders gaat bemoeien. Daar hebben ze hun neus niet in teste ken, menen de Grieken. COMPETITIESTANDEN IN DE RESERVE-ELFTALLEN. Is tijdens het verloop van de voet balcompetitie alle aandacht geves tigd op de verrichtingen van de eer ste elftallen onzer plaatselijke clubs, de aanhoudende winter geeft ons nu eens gelegenheid ook de presta ties van de reserve-elftallen in de hieronder volgende competitie-stan den te publiceren. Res. 3e Klasse H. (K.N.V.B.). S.E.C. 2 11 10 1 0 19 Zeist 2 12 7 3 2 17 B.F.C. 2 11 6 3 3 15 Hercules 2 12 6 1 5 13 Holland 2 11 7 0 4 12 Amf. Boys 2 12 5 2 5 12 Hilversum 4 12 5 1 6 11 't Gooi 4 11 4 3 4 11 Velöx 3 10 5 1' 4 9 Quick 2 10 2 5 3 9 Laren 2 12 1 0 11 2 E.M.M. 2 12 0 0 12 0 S.E.C. 2, Hólland 2 en Veltox 3 twee winstpunten in mindering wegens niet opkomen. S.E.C. 2, dat hier de kop houdt, komt tevens de eer toe, de enige, nog ongeslagen ploeg te zijn van de K.N.V.B.-reserve's uit het rayon Utrecht-'t Gooi. De positie van de ploeg had werke lijk fraai kunnen zijn, als door een misverstand, niet twee winstpunten verloren waren gegaan wegens niet opkomen bii B.F.C. Thans heeft zii van de laatste ploeg nog concurrentie te duchten, even als van Zeist 2, dat, met één ge speelde en één gewonnen wedstrijd méér, op de tweede plaats zeteljt De strijd om de laatste plaats gaat tus sen Laren 2 en E.M.M. 2. Res. 2e Klasse C. (Afd. Utrecht.), 't Gooi 5 8 7 0 1 14 A.W. 3 8 5 0 3 10 Baarn 3 8 5 0 3 10 Laren 3 7 4 0 3 8 L.V.V. 2 9 4 0 5 8 S.E.C. 3 8 3 0 5 6 Hilversum 6 6 2 0 4 4 Victoria 2 8 1 0 7 2 S.E.C. 3 moet in de resterende zes wedstrijden nodig wat punten ver garen om de fatale laatste plaats te ontlopen. Res. 3e Klasse G.(Afd. Utrecht). A.P.W.C. 3 7 7 0 0 14 H.V.C. 4 8 6 0 2 12 Amf. Boys 3 7 4 0 3 8 SwE.C. 4 7 3 1 3 7 K.V.V.A. 2 6 3 0 3 6 D.S.O. (U) 2 7 1 0 6 2 F.A.K. 2 6 0 1 5 1 Soesferberg 2 4 1 0 3 1 Soesterberg 2 4 winstp. in mindering wegens tweemaal niet opkomen, n.1. tegen F.A.K. 2 en Amf. Boys 3. Res. 4e Klasse C (Afd. Utrecht). Amersf. Boys 4 5 4 1 0 9 B.V.C. 4 5 2 2 1 6 K.V.V.A. 3 5 2 2 1 6 H.V.C. 5 4 2 1 1 5 Baarn 5 4 2 0 2 4 A.P.W.C. 4 4 0 1 3 1 B.D.C. 2 4 0 1 3 1 Amf. Boys 5 10 0 10 In deze afdeling moeten de B.D.C. reserve's geducht oppassen, willlem zii niet op de laatste plaats eindigen. Volgende week zullen wii onze aan dacht besteden aan de ieugd-elffal- len van B.D.C. en S.E.C. PLAATSELIJK COMITé HANDHAVING RIJKSEENHEID. De onderhandelingen met de spre kers zijn thans zover gevorderd/dat vrijwel als vaststaand kan worden aangenomen, dat op 6 Maart a.s. Prof. Gerbrandy en Mr. Vonk (of Feullèfeau de Bruin) voor de hand having van de Rijkseenheid zulten komen spreken. In ieder geval volgt bekendmaking per advertentie. BALDADIGHEID. G. te Baarn, die met zijn auto op de Steenhoffstraaf reed, kreeg een schadepost)e te boeken, doordat 'n baldadige knaap een steen door een der ruiten van de auto wierp. BEKEURD. Procesverbaal werd dezer dagen op gemaakt tegen H. M. v. B. wegens het werpen van vuilnis op ge meentegrond, W. K. wegens beledi- ding van A. H. B. en H. v*. d. B. wegens het lopen langs de spoor lijn. De wielrijder M., die het Kerkpad bereed, werd aangereden door een op de Raadhuisstraat rijdende luxe auto. Het rijwiel van M. werd ver nield. De bestuurder van de auto reed door. Hef nummer is bekend. BUURTVEREEN. „HEES". De buurtvereniging „Hees" gaf in de zaal van „Bosch en Duin" een goed geslaagde feestavond voor haar le den en donateurs. De toneelclub, bestaande uit leden der buurtvereniging, voerde op de klucht in 3 bedrijven „Tante Jufta". Het bleek terstond dat de dames en heren, onder leiding van den heer Gottliéb, goed gestudeerd hadden> want waf ten tonele gebracht werd was waarlijk het aanzien waard. Een gezellig bal, met muziek van „De Heart Bovs" besloot de avond. VERBODEN VOOR MOTOREN. In strijd met hef verbod wordt het Kerkpad veelvuldig met motoren be reden. De politie lét Kiier thans spe ciaal op, als gevolg waarvan C. H. Z. v. Z. en H. v. d. B. een prodes- verbaal opliepen. „Nu heb ik te", schreeuwde Rob, ter wijl hij de kamer binnenklauterde. Maar de slimme Arabier wist, dat hif Rob in de val gelokt had. Hij holde de kamer uit en gooide de deur achter zich dicht, net voor Robs neus. Onze avonturier zette z'n volle gewicht tegen de deur. maar ze bleef gesloten. „Doe open die deur," hijgde hij ademloos. Van de andere kamt klonk slechts een honend gelach en het gekletter van wapens als antwoord. Rob spande zijn uiterste krachten in, om de deur te forceren, maar niets hielp. Toen besloot hij, behoed zaam een andere deur te proberen. Voorzichtig duwde hij haar open en sloop een gaing binnen. Gelieïd door het gedempte geluid van stem men, liep hij op z'n tenen naar een opening, die met een gordijn afge sloten was.

Soester Courant | 1947 | | pagina 3