Bevrijdingsfeest te Soest. IN DE HOEK. SOESTER COURANT Abonnementsprijs 11.50 p. kw. 23e Jaargang - No. 35 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Bureau: Van Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Verscbijnt 2 maal per week. Vrijdag 2 Mei 1947. PROGRAMMA VOOR 5 MEI 1947. 8 uur uitsteken der vlaggen ,en luiden der klokken. 9-9.10 uur Rede van de E. A. Heer Burgemeester bij het Koningin Em ma Monument. 1 9.15-9.30 uur Kinderzang van Soes- ter schoolkinderen bij het Koningin Emma Monument. 9.30-9.50 uur Koorzang met Volks zang bij het Koningin Emma Monu ment. 10.30-12.30 uur Kindervoorstelling in het Openluchttheater. Gratis toegan kelijk voor de Soester Schoolkinde ren. Opvoering van „De avonturen van Pietje Smeerpoets'' door het gezelschap Borani. 10.30-12.30 uur Bioscoop-voorstelling in City-theater, waar, ten bate van de stichting 1940-1945, vertoond zal worden de film „Good bye Mr. Chips''. 10.30-12.30 uur Behendigheidswed strijden door de Motorclub „Soest" met lichte en zware motoren op 't landgoed Braamhage. Inschrijving tot en met Zondag in „Zonjmeh euvel''. 14-17 uur Paardensport en ringrij- derij met sjezen en op het losse paard. 14.30-15.30 uur Opvoering in het Openluchttheater van het legende spel „Het Vrouwtje van Stavoren", gevolgd door gymnasfiekdemonstra- ties tot 16.30 uur. 15-17 uur Voetbalwedstrijd op het terrein Van Donk aan de Parklaatn. 19-20 uur Concert door „P.V.O.'' in het rosarium. 19-20 uur Concert der Chr. Muziek vereniging „Hosanna'' uit Amers foort op het pleintje Soesterbergse- straat hoek Eikenlaan. 19-20 uur Volksspelen aan de Park laan. 19.30-20.30 uur Declamatie en Volks zang der Geref. Jeugdverenigingen in de Julianakerk aan de Julianallaatra. 20 uur Afmars van „Hosanna'' naar het vuurwerkterrein. 20.15 uur Afmars van „P.V.O.'' naar het vuurwerkterrein. 21 uur Groot vuurwerk, in samen werking met de Baarnse Oranjever eniging op het terrein van de heer Zijtveld, ten Oosten van de Beton weg tegenover Hotel Trïer te Sojest- dïjk. Het publiek wordt verzocht zijn bij drage tot dekking der kosten van dit vuurwerk in de daartoe te plaat sen bussen op de toegangsweg te de poneren. kantoor is gevestigd te Soest Sfeen- hoffstraat 5, Tel. 2295. De werkzaamheden van deze afde ling zijn gericht op de arbeidsbe middeling van ingezetenen uit de gemeenten Baarn, Eemnes ejn Soest (met inbegrip van Soesterberg). Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat deze afdeling alle bemiddelings- arbeid zelfstandig verzorgt zodat aanmelding voor arbeid en aanvra gen om personeel niet te Amersfoort doch rechtstreeks bij deze afdeling behoren te worden gedaan. Bovendien worden te Baarn, in de Tedïng van Berkhoutstraat 2, zitda gen gehouden. Voor de kantooruren wordt verwezen naar de annojrice in dit blad. Ingezonden stukken. DE BOMEN LANGS DE HOOFDWEG. Geachte redactie. Tot mijn schrik en verontwaardiging heb ik in uw blad gelezen, dat er onzalige plannen bestaan om de bo men langs de rijksweg onder deze gemeente te rooien; inderdaad een afschuwelijk vandalisme, de Moffen waardig! Indien zulk een misdrijf aan het dorpsschoon werkelijk zijn beslag mocht krijgen, wat ik nog niet geloven kan, dan zoude Soest een toonbeeld van troosteloze ljelijkheid worden en dat mag niet. Honderden malen heb ik onze rijks weg bereden op die drukste dagen en nog nimmer enige last van de daar langs geplaatste bomen ondervon den. Wie niet rijden kan, blijve van de weg. Aan dezulken mag het schoon van ons dorp niet ten of fer vallen. Met dank voor de plaat sing, h. w. e. a Wel is door voor- en tegenstanders de verwijdering der bomen in ons blad besproken, doch van plannen hiertoe is ons nietsbekend. Wel be staan er plannen de bomenrijen te dunnen. (Red.) spel, zodat van gelijkwaardige krach ten kan worden gesproken. Spanning zal er dan ook Zojnidag volop zijn en al wensen wij eejn SEC- overwinning, is een voorspelling moeilijk te geven. BDC, dat zich de vorige Zondag zo kranig herstelde door een overwin ning op het lang niet zwakke DEV te Doorn, gaat a.s. Zondag haar laatste wedstrijd te Scherpenzeel tie- gen de club van die naam spelen. Slaagt zij er in een of twee punten uit deze ontmoeting te halen, dan is zij zeker voor de eerste klasse van de afd. Utrecht behouden. Het programma vermeldt voorts nog ontmoetingen van SEC 4 tegejni AP WC 3 en Baarn 5 tegen BDC 2. SEC 2 speelt te 2.30 uur op eigen terrein en SEC 1,6e 12 uur te Amers foort. Sport. Officiële mededelingen. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest brengen ter openba re kennis: le. dat op 25 April 1947 bij' hen is ingekomen een verzoekschrift van Thomas van der Meer, van beroep caféhouder, wonende te Soest, om een verlof A in de beneden-voorloca- liteit van het perceel Stadhouders laan 15 aldaar. 2e. dat op 28 April 1947 bij, hen is ingekomen een verzoekschrift van Cornelis Johannes Schaddelee, van beroep brood- en banketbakker, wo nende te Soest, om een verlof A in de voorlocaliteit van hef perceel To renstraat 8. Binnen twee weken ma de dagteke ning dezer bekendmaking kan ieder tegen het verlenen van dit verlof schriftelijke bezwaren bij burgemees ter en wethouders inbrengen. ARBEIDSBEMIDDELING. De directeur van het bijkantoor Amersfoort van het Gewestelijk Ar beidsbureau Utrecht brengt in her innering, dat een afdeling vam zijn VOETBAL-PROGRAMMA. Niettegenstaande a.s. Zondag de in terland-wedstrijd BelgiëNederland plaats vindt, gaan hier te lande de competitie-wedstrijden, met het oog op het late seizoen, gewoon door. Wel heeft het bondsbesfuur toestem ming verleend het aanvangsuur te vervroegen, opdat zowel spelers als belangstellenden de radio-uitzending van de twede helft Belgie-Neder- land kunnen beluisteren. SEC gaat Zondag op bezoek bij haar oude rivaal Quick te Amersfoort. Voorheen bestond er bij het Soester publiek voor de ontmoetingen tussen deze beide Clubs grote belangstel ling, ook al omdat het meestal' ging om de bezetting van de eerste plaats op de ranglijst. Thans niets van dit alles, daar beide elftallen tof de middenmoot behoren. De eerste ont moeting in dit seizoen, welke te Soest plaats vond, werd door SEC gewonnen, zodat Quick er Zondag wel alles op zal zetten voor deze nederlaag revanche te nemjen ön speelt SEC niet productiever dan LI. Zondag, dan zouden de keistedelin gen wel eens met de winstpunten kunnen gaan strijken. Voor SEC 2 is het Zondag een be langrijke dag. Zeist 2 komt op be zoek, het elftal, dat op 't ogenblik met de SEC-reserve's met evenveel verlies- en winstpunten aan hef hoofd der reserve 3e klasse staaf. Wil SEC 2 kampioen worden, dan moet er gewonnen worden. De eer ste ontmoeting tussen beide elftal len eindigde te Zeist in een gelijk BILJARTEN. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP. Dinsdagavond werden te Baarn de wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap biljarten 2e klasse lïbre. District Eemland, beëindigd. De eindstand ziet er als völigt uit: 1. J. de Vries 3.15. 2. G. Vermeulten 2.88. 3. C. v. d. Burg 3,30. 4. D de Jong 2.80. 5. W. Onrust 2.76. 6. Nic. Schuyt 3.06. 7. H. v. Meeteren 2.60. De heer J. de Vries van de vereni ging „Ons Genoegen'' te Baarm, leg de hiermede dus beslag op de titel en ontving uit handen vam de heer H. Schouten, consul van de Ned. Biljart Bond, de kampioensmedaillfe. Alle finalisten van dit fournooi kre gen als aandenken een herinmerilngs- niedaiile. CADRE KLASSE A. Voor deze klasse werden Dinsdag nog twee inhaalpartijen gespeeld. In de eerste partij won Breghian met 225 tegen 212 caramboles van Van Vliet en in de tweiede partij klopte Van Vliet J. Waasdorp met 225 te gen 166 caramboles. De stand na de 4e ronde. I. A. Verkerk 9.27. 2. C. Stalenhoef 6.76. 3. R. Stalenhoef 6.41. 4- H. Bregman 5.06. 5. A. van Vliet 6.63. 6. P. v. Stalenhoef 5.85. 7. J. Waas dorp 4.83. 8. A. de Groot 3.75. Plaatselijk nieuws. STICHTING 1940-1945. Van 3 tot en met 10 Mei 1947 is er weer een speciale week van actie voor de Stichting 1940-1945. Zoals bekend heeft de Stichting 1940-1945 de zorg van de nagelaten betrekkin gen van de slachtoffers van het ver zet. Ook te Soest zal in ruime mate ge legenheid zijn om het werk van de Stichting 1940-1945 mogelijk te ma ken. In deze week worden in de lijnbus sen van de firma Tensen, die hier- .toe speciaal medewerking verleien- de, toeslagkaartjes verkocht op de gewone vervoerprijzen. Wij vertrou wen, dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken om hun be langstelling te tonen voor het werk van de stichting. Verder zal op 3 mei a.s. tijdens de „Stille Tocht'' gelegenheid bestaan een bijdrage te storten. Hiertoe zal bij de ingang van de begraafplaats gelegenheid worden gegeven. Tenslotte is hef gelukt op de na tionale feestdag een filmvoorstelling te organiseren in het City-theater te Soest. Vertoond zal worden de veel geroemde film „Good bye Mr. Chips''. De opbrengst komt geheel ten goecfie van de Stichting, terwijl door de belangeloze medewerking van alle Als ik me ooit op glad ijs begaf, is dit nu wel het geval. Doktoren hebben namelijk zo'n spe ciale manier je aan je verstand te brengen, dat je „leek'' bent. En toch waag ik het er op. Na in een paar zittingen van onze gemeenteraad te zijn behandeld, is 't voorstel om weer te beginnen met verstrekking van „melk op school", afgewimpeld. Niet omdat er disfri- butiebezwaren waren, zoals u wel licht zult denken, maar omdat uif een ingesteld onderzoek was geble ken, dat de melkverstrekking aan onze schoolgaande jeugd niet nodig is. Ik zal er me niet aan wagen iets over de gezondheidstoestand van onze jeugd te zeggen, maar, wanneer ik de laagste klassen der scholen zie aangaan, kan ik het gevóel niet vam me afzetten, dat we zeker 60 pro cent van de kinderen tekort doenu door ze dat flesje melk per dag te onthouden. Het liefst zou ik een stel billefekneu- zen een poosje naar Zwitserland sturen, maar dat laaf onze devie- zenposifie nu eenmaal niet toe. Maar als hef nu waar is, wat voor mannen in de melkvoorzietnïng be weren, dat er voldoende melk is, waarom dan niet als vóór de oorlog, onze jongsten weer dat flesje per dag gegeven? Vooral nu de bofer- toewijzing nog miniem is. Het is toch niet zó, dat waf vóór de oorlog als gebiedende eis voor de gezondheid van onze jeugd gold, nu, na de oorlog, niet meer nodig zou zijn? De gezondheidstoestand is toch zeker niet beter dan in 1939. Dat wil er tenminste bij mij als; leek niet in, als ik om me heen zie en luister naar wat beweerd wordt. H. OEKMAN. In verband met het Bevrijdings feest verschijnt ons volgend num. mer één dag later. betrokkenen geen uitgaven behoeven te worden gedaan. Aangezien er maar één voorstelling gegeven kan worden en het aajnfal plaatsen beperkt is, is het raadzaam tijdig uw plaatsen te bespreken. Hiervoor bestaat dagelijks gelegen - heid van 10-12 en van 2-4 uur aan het City-theater, terwijl ook telefo nisch plaatsen gereserveerd kunnen worden. Neem 't er op de nationale ftetósf- dag eens van en zorgt, dat u de voorstelling, die om half elf aan vangt, bijwoont. UITBREIDING DIENSTEN AUTOBUS. A.s. Zondag gaat voor onze autobus dienst een meer uitgebreide dienst regeling in. Voor de dienst Baarn- Amersfoort geldt dan, zowel voor Zondag als de werkdagen, een uur- diensf. Ook de dienst Baarn-Soesterberg heeft een behoorlijke uitbreiding ondergaan, terwijl nu ook 's avonds op deze dienst zal worden gereden. Verder is de dienst uitgebreid met een lijn Baarn-Lage Vuursche, wel ke drie maal per dag zal worden ge reden. Men zie de dienstregeling, welke huis-aan-huis wordt bezorgd. CITY-THEATER. Deze week loopt in City-theater de grote Russische film „Le Père Ser ge'' naar de roman van Tolstoï. De inhoud van de film speelt zich af rond het hof van Tsaar Nicolaas en houdt de toeschouwer van begin •tot eind in spanning.

Soester Courant | 1947 | | pagina 1