A IN DE HOEK. SOESTER COURANT Abonnementsprijs I 1.50 p. fcw. 23e Jaargang - No. 41 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK Bureau: Van Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Verschijnt 2 maal per week. Vrijdag 23 Mei 1947. Oiticiële mededelingen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het ver zoek van Shell Nederland N.V., Wassenaarseweg 80 te 's-Gravenha- ge, om op perceel 28a, kadastraal bekend in Sectie G nr. 3807 en ge legen aan de Beukenlaan, een elec- trische benzinepomp te mogen plaat sen, door hen op heden is verdaagd. HONDENBELASTING. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat op grond van de per 1 Januari j.1. in werking getreden verordening op de honden belasting zal worden overgegaan tot dn voering van de z-g. „Honden pen ningen'* en tot meer intensieve con trole op de naleving der bepalingen van de verordening betreffende de heffing en invordering der honden belasting. In verband daarmede wordt het vol gende onder de aandacht van belang hebbenden gebracht: 1. Krachtens de verordening is de belasting verschuldigd door de hou der van een hond. Als houder wordt aangemerkt hij, die een hond onder welke titel ook, in bezit, in bewaring of onder zijn opzicht heeft- 2. Ieder, die op 1 Januari belasting plichtig is, is gehouden daarvan ten kantore van de gemeente-onfvanger Steenhoffstraat 6) aangifte te doen. Deze aangifte kan geschieden op daartoe bestemde ^angifte-bilfetöen, die aan bekende houders van hon den worden toegezonden. Ieder, die geen aangifte-biljet heetff ontvangen of die in de loop van het jaar belastingplichtig is geworden, is verplicht binnen 14 dagen na deze publicatie of binnen 14 dagen na aanschaffing van een hond, daarvan ten kantore van de gemeenteontvan ger aangifte te doen. Niet nauwkeurige naleving dezer bepalingen kan leiden tot een geld boete van ten hoogste f 300.of 'n hechtenis van ten hoogste 2 maan den. Plaatselifk nieuws. ONVERBETERLIJK. De 50-iarige T. O., alhier, ging op 17 Februari naar de bossen van Jhr. B. v. D. met de bedoeling daar een denneboom weg te nemen. Hij werd gewaarschuwd door de boswachter, dat zulks verboden is, doch hij kwam enkele dagen later terug en zaagde opnieuw een boom om. Voor deze diefstal stond hij Maan dag terecht voor de politierechter te Urecht, die het zeer dom noem die, dat iemand, die een waarschuwing heeft gehad, toch opnieuw gaat ste len. De Officier van Justitie eiste [tegen O. een geldboete van f 25.of 10 dagen hechtenis, doch de politie rechter was van mening, dat een ge vangenisstraf in dit geval de juiste boete was en veroordeelde hem tot 1 week gevangenisstraf. VLEESVERKOOP. Morgenochtend, (Zaterdag), van 9-9-30 uur, heeft aan het slachthuis vleesverkoop plaats voor de num mers 4051 tot en met 4150. NATIONALE RECLASSERING. Op Zaterdag 7 Juni 1947 wordt te Soest evenals vorige jaren de Natio nale Reclasseringsdag gehouden. Het is nauwelijks nodig een aanbeve ling om door het geven van een bij drage het reclasseringswerk mogelijk te maken, tot de Soesfer bevolking" te richten. Wat betekent reclassering? Reclasse ring betekent mensen redden van dreigende ondergang. Zij leidt de zwakke in de maatschappij en voedt hem op. Juist nu wij vrijwel elke dag weer opnieuw bemerken hoe, tenglevolge van de vreselijke oorlog zovelen vol komen ontwortelden ejn tof misdaad gedreven worden is hef van groot belang op deze wijze te trachten mee te helpen bouwen aan de geèstelïj- ke opbouw van ons vaderland. Deze actie is een nationale actie), die wordt georganiseerd door de Protestantse, Katholieke en algemje;- ne instellingen tezamein ten bate vam het reclasseringswerk van alle ge zindten. Een ieder bedenke, dat hier ecfli handvol werkelijke hulp beter is dan een karrevracht beloften of klaagredenen. Laat een ieder zijn plicht doen em. op Zaterdag 7 Juni eens extra diep in zijn beurs tasten. Degenen, die daadwerkelijke hulp willen verlenen bij de inzameling, gelieven zich even persoonlijk te willen melden op hef plaatselijk se cretariaat, Steenhoffstraat 5. IN ARREST. Wegens het verhandelen va;n textiel punten werden in arrest gesteld L- F. te Bussum en Mevr. A. v. d. L.-M. alhier. Daar bovendien de bonjnen vermoedelijk nog vals zijn, is een uitvoerig onderzoek gaande. BEZOEK ENGELSE VOETBALCLUB. Zoals bekend is de Engelse voet balclub „Welwyn Garden City Foot ball Club'* een week lang de gast Van „S.E.C.''. Het programma luidt alsvolgf. Zaterdag 24 Mei. Aankomst en ont vangst in het Java Hotel te 12 uur. 's Middags te 3 uur officiële ont vangst ten gemeentehuize. Te 4 uur bijwoning van de voetbal- wedstrijd H.V.C.- en S.E.C.juniores op het S.E.C.-terrein. Zondag 25%Mei. Vermoedelijk En gelse Godsdienstoefening te 10 uur, in het Openluchttheater aan de Soesterbergsestraaf. 's Middags oefenen op het S.E.C.- tterrein. Maandag 26 Mei (2e Pinksterdag). fs Middags te 2 uur voetbalwedstrijd tussen het le elftal van H.V.C. en Welwyn Garden *City Football Club. Terrein H.V.C. te Birkhoven. Dinsdag 27 Mei. Autobustocht over Apeldoorn, met ontvangst aldaar door Burgemeester Des Tombe, vier der over Arnhem en Nijmegen en terug over de Grebbeberg. Woensdag 28 Mei. Vrij voor familie bezoek. 's Avonds 7 uur voetbalwed strijd tussen BAARN en Welwyn Garden City Football Club. Terrein Baarn. Donderdag 29 Mei. Autobustocht (naar Amsterdam, met vaart door de havens en grachten; kleine wande ling door de Kalverstraat en omge ving en een tocht naar Matken etm Volendam. Vrijdag 30 Mei. Autotocht naar Utrecht, daarna langs de Vecht en via de Loosdrechtse plassen naar Hilversum. Aldaar bezichtiging van de A.V.R.O.-studio. 's Avonds 7 uur voetbalwedstrijd tus sen S.E.C. en Welwyn Garden City Football Club. Terrein S.E.C. Hierna afscheidsfeestavond met een Engels programma, verzorgd door het gezelschap van Benny Vreden, in de zaal van Ëemland. p Zaterdag 31 Mei. Afscheid der gas ten. ZWART SPEK. B. H. P. A. te Bussum werd in ar rest gesteld wegens het vervoeren van spek, dat van clandestiene slach ting afkomstig was. Als gevolg van Pinksteren zal ons volgend nummer niet op Dinsdag docb op Woensdag verschijnen. OUD- ONDEROFFICIEREN. Woensdagavond werd in Huize „Oranjehof'' de maandelijse verga dering der afd. Soest van de Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren gehouden. Als gast was aanwezig on ze burgemeester, Baron Benfinck. Door de voorzitter, de heer Raau- wendaal, werd het doel en streven van de Bond uiteengezet, waarna aafni de Burgemeester het ere-voorzitter- schap der afdeling werd aangeboden. In een uitvoerig antwoord verklaar de de burgemeester 't verzoek zeer op prijs te stellen en hief ere voorzitterschap te aanvaarden, waar na hij als zodanig door de voorzifter werd geïnstalleerd. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Beide Pinksterdagen is geopend apotheek „Soestdijk'*, Van Weede straat 46. PRIJZENCÓMMISSIE. De plaatselijke prijzencommissie maakt bekend, dat op Dinsdag, 27 Mei a-s., geen zitting zal worden ge houden. Eventuele klachten kunnen schrifte lijk worden ingediend, terwijl de Commissie zich voorstelt op 3 Juni a.s. weder zifting te houden in het gemeentehuis, des avonds 7.30 uur. De aandacht wordt nog gevestigd op een juiste prijsberekening van onderhoudswerken. Bij de Commis sie zijn meerdere klachten wegens te hoog berekende prijzen in behan deling. TENTOONSTELLING VAN WERKEN DOOR SOESTER KUNSTSCHILDERS. Dinsdagmiddag te 2 uur werd in 't atelier \&n wijlen het schildersecht paar Haverkamp aan het Kerkpad Z.Z. 105, een tentoonstelling geopend van nieuwe werken door de Soes- ter kunstschilders Blok, Detmers, Toetenel en ("Wegenwijs. In zijn openingswoord bracht onze burgemeester, S.P. Baron Bentinck, naar voren, dat Soest steeds meer een centrum werd van kunst ein cul tuur en hef aantal kunstenaars op elk gebied zich uitbreidt. Hij dank te Mevr. Blok-Eijsink voor 't initia tief van deze tentoonstelling en ver klaarde de tentoonstelling voor ge opend. Mevr. Blok sprak daarna enkele woorden, waarin zij de bur gemeester dank bracht voor zijn toe spraak. De tentoonstelling staaf op zeer hoog peil en is zeer bezienswaardig. Wegenwijs, de man van de bimttien- huizen en bekend etser, komt hiter uit met enige zeer mooie stillevens. Blok is de bekende bloemenschil der en als zodanig een specialist. Toetenel en Detmers munten hier uit in landschap en sfemmingswerk. „Voorjaar aan de Eem'* van Toete nel is een juweeltje van voorjaars sfeer, evenals een met 't mes geschilderd blioemensfilleven van Detmers, treffend door kleur en techniek. 'n Tentoonstelling die 't bezoek zeer waard is. RIJWIELDIEFSTAL. Uit de garage van Mevr. V. aan de Heideweg werd een herenrijwiel ontvreemd. ONGEWENST BEZOEK. Toen mej. B., wonende aan de Kor te Hartweg, dezer dagen thuis kwam» bevond zich een onbekend mansper soon in haar woning, die juist de bovenverdieping verliet. Door ver breking van de keukendeur was hij binnen gekomen. De ongewenste gast wist te ontkomen. Allang had ik me voorgenomen eens 'n „hoekje" te wijden aan de ojmbe- waakte overwegen in Soest. Het kwam er door verschillende redenen niet van, ook al, omdat het een af gezaagd onderwerp is. We zijn hef er allemaal over ejeens, dat het ondingen zijn. We passeren ze, zeggen, dat het een schande is, dat er vroeg of laat ongelukken door moeten komen en vergeten1 ze weer. Er is al tot in den treure over ge schreven, meer of minder heftig, naar mate het aantal ongelukken. Maar, ze bleven onbewaakt. Inderdaad zou het een kapitaal kosten alle overwegen in het land te laten bewaken, maar er móét en kan toch meer voor de veiligheid worden gedaan dan tot iniu toe. Zeker, de trein fluit, maar dat hoort niet iedereen en er kumlnen ande re geluiden zijn, waardoor het flui ten niet opvalt. Het vreselijke ongeluk van de vo rige week is er om te bewijzen, dat dit geen loos argument is. Wanneer de overweg was voorzie van een „knipperlicht*', zoals in meerdere plaatsen in gebruik, zot dit dodelijke ongeval zijn voorkom men. Slingersignalen zouden ook 'n uitkomst zijn. In ieder geval moet er iets anders en beters komen als d)ej stomme waarschuwingsborden, die tof op heden in gebruik zijn. En als ons gemeentebestuur de Njed. Spoorwegen dan zover krijgen de voorwereldlijke overgangen te mo derniseren, laten ze dan ook pro beren de overgang „Soestdijk'* te verbeteren met 'n speciale overgang voor voetgangers. Want het is daar bij „Soestdijk'' ook maar knudde! H. OEKMAN. DistritMitienieiiws. In verband me/ de sluiting op 2e Pinksterdag is de inlevering door detaillisten op de volgende dagen gesteld: Dinsdag 27 Mei bakkers en slager®. Woensdag 28 Mei codenummers 1001-1099. Donderdag 29 Mei code nummers 3001-3099. Vrijdag 30 Mei codenummers 2001-2099 en textiel en petroleum. HOUTDIEVEN BERECHT. De Utr. Rechtbank deed Dinsdag uitspraak in de zaak tegen de or geldraaier J. P„ de koopman J. M. en de scharenslijper B. S-, die on langs terecht stonden wegeins het kappen van hout en poging tot doodslag op twee boswachters. Het vonnis luidde: J. P. en J. M. ieder 3 maanden en 16 dagqn gevam- nisstraf met aftrek van voorarrest wegens diefstal van hout; B. kreeg 9 maanden gevangenisstraf met aftrek ter zake van hef toebrengjen van lichamelijk letsel. De eis luidde resp.: acht maanden en een jaar en zes maanden gevan genisstraf. DE COLORADOKEVER. Op meerdere landerijen in omzie ge meente komt de gevreesde colorado kever in betrekkelijk groot aantal voor. Vooral de verbouwers van aardappelen wordt aangeraden humi velden goed af te zoeken en de gevonden exemplaren afdoende te vernietigen. DRIEVOUDIGE BEKEURING. De motorrijder P. H. S. te Baarn voldeed niet aan een door de politie gegeven bevel tot stoppen. Hij ging hiervoor op de bon en ontving nog twee bonnetjes wegens hef rijdemi zonder rijbewijs en geldige rijver gunning.

Soester Courant | 1947 | | pagina 1