W. N. NIEUWENHUIS Loodgieter - Electriciën Plaatselijk nieuws. Dames Biezen Zomerschoenen! SITTERS Schoenhandel Moeders Klompjes met leder montuur. Zonder Bon f 1.95 SITTERS Schoenhandel ROB DE AVONTURIER De domme krantenjongen. Burgerlijke Stand. GEBOREN. Petrus Johannes Maria, zoon van W. A. Butzelaar en A. Stalenhoef, Steenhoffstraaf 53. An- nemarie, dochter van H. de Zoete en M. Bartiels, Julianalaan 5. Vera Wiebigjie, dochter van J. P. Hofer en H. Nieuwland, Nieuwstraat 26. Johanna Louise Henriette Maria, dochter van H. Th. Stevens en L. M. Berg, Luitenant Koppenlaan 22. Geertruida Héndrika, dochter van H. W. Roest en M. H. Majoor, Lange Brïnkweg 10. Elisabeth Ine, dochter A. J. A. den Boer en A. E. van Her waarden, Oude Utrechtseweg 36. A- driana Johanna Maria, dochter van J. G. Wesferveld en A. van Soest, Beetzlaan 7. Johannes Hepdrikus, z. van F. R. Groenestein en A. v. d. Brink, Julianalaan 68. Adriana Syl- via, dochter van A. A. van Kooten en C. de Zoete, Kerkpad Z.Z. 47. ONDERTROUWD. J. Kamphorst, 29 jr., bakker en H. A. Vonk, 22 jr., Burg. Grothestraat 8. G. v. d. Ho ven, 29 jr., wachtm. rijkspolitie Ou dewater en E. G. Vrakkïng, 24 jr., Beetzlaan 10. C. v. d. Horst, 22 jr.. landbouwer, Ossendamweg 3 en L. v. d. Pol, 18 jr., Eemstraat 10. A. W. Butzelaar, 24 jr., Kerkstraat 27 chauffeur en A. van Straten, 22 jr.. Kerkstraat 12. L. Mulder, 28 jr., on derwijzer, Kampweg 48e en C. van Baaien, 26 jr., Den Haag. J. C. Pee- len, 29 jr.^ filiaalhouder. A.dam en G. J. Janssen, 25 jr., Bosstraat 64. GEHUWD. A. Reehorst, 31 jr.,groen- tenhandelaar en C. J. van Zijtveld, 28 jr., Van Weedestraat 15. J. Scho- newillle, 26 jr., verwarmingstechni cus en T. Roos, 25 jr., Amersfoort. OVERLEDEN. Gerardina A. J. M. Eijck tot Zuïjlïchem, 75 jr., ongeh.. Erïcaweg 10. Elisabeth Jongstra, 73 jr., ongeh., Hartmanlaan 44. Van Weedestraat 23 Soestdijk - Tel. 2577 OPENING KINDERSPEELPLAATS Woensdagmiddag is door de Buurt vereniging „Ons Genoegen" op fees telijke wijze een kinderspeelplaats in gebruik genomen aan de Niéuw- straat. Bij de opening was het voltallige be stuur van „Ons Genoegen" en helt dagelijks bestuur van de Federatie van Buurtverenigingen aanwezig, telr- de burgemeester, S. P. Baron Ben- tinck, Jhr. C. Dedel en de heler Beckerïngh hun belangstelling toon den. Allereerst sprak de heer De Lange, voorzitter der vefbeniging. Na de moeilijkheden bij dte tot standkomiinig der speelplaats geschetst te hebben, bracht hij dank aan allen, die daad werkelijke steun verleend haddeini. De burgemeester dankte daarna het bestuur voor het genomen initiatief er tevens op wijzendei, dat het sfe|eds drukker wordende verkeer bef spe ten van kinderen op de ,opelnbare weg vrijwel onmogelijk maakt en het openstellen van deze' speelplaats voor vete ouders een ware geruststelling bete ken die. Met het doorknippen van ee|n oran jelint nam de burgemeester daarna de laatste bélletsélen weg en ver klaarde de speelplaats voor geopend. De aanwezigen dedefn hierop eiem rondgang over 't terrein en namen de verschillende speielwerktuigen ini ogenschouw. Daarop werden de reeds wachtende kinderen op het terrein toegelaten en de speeltoestellen al direct op 'n zware proef gesteld. Radio Brokke zorgde bij dezé ope>- ning voor wat vrolijke muziek. CLANDESTIEN SLACHTEN. Terzake clandestiene slachting wer den in arrest gesteld A. S. eln H. R. en wegens het doeui slachten J. B. Heden Heerlijk, luchtig en sterk. Zonder Bon f2.50 MASSA-DIEFSTALLEN EN ONTSLAG. Er schijnen ïn het houtbewerkings- bedrijf van J. v. V. alhier de Laatste- maanden eigenaardige toestanden te hebben gehtae(rsf, althans niet min der dan zeven voormalige arbe'iders hadden zich Vrijdag voor de Utr. Po litierechter te verantwoorden wegens diefstal. Het waren weliswaar geen grote voorraden of kostbare stukken, wel ke deze houtbewerkers zich hadden toegeëigend, maar het rechte onder scheid tussen het mijn en dijn heb ben zij toch niet tveten te zien. De uitgedeelde straffen varieerden van f3.tot f20.boete, het ont slag uit de dienstbetrekking hierbij niet inbegrepen. MAXIMUM SNELHEID. Het aantal verkeerszondaars is dit maal niet groot. Doordat de politie het druk had, gingen er slechts 3 haastige autobestuurders op de bon. BEGRAFENIS J. S. VAN DUREN. Onder grote belangstelling vopd Vrij dag j.1. op de R.K. begraafplaats aan de Steen ho ff straat de teraardebestel ling plaats van wijlen de héér J. S. van Duren, oud-wethouder van Soest, commissaris van de N.V. Crediet- en Effectenbank te Utrecht en stich ter van de bekende corsetfem-maga- zijnen. De baar was gedekt door velei bloem stukken, o.a. van familieleden, hét gezamenlijk personeel, de sociëteit „De Soester Kring" en van de Fa. A. S. Lasfic te Kopenhagen. Na de plechtige teraardebestelling sprak de heer Van Doornik naméns de N.V. Crediet- en Effectenbank) te Utrecht. Spreker schetste da overledene als een ijverig en werk zaam man, wiens waardevolle advie zen men node zal missen en waar van men de herinnering aan elan rechtschapen man zal blijven behou den. De heer W. S. M. van'Duren, ,niaef van de overledene, dankte voor het in hem gestelde veïtrouwen in de ïaren van trouwe samenwerking. De heier J. van Duren, zoop vap de overledene, dankte alle aanwe zigen voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. WAAR ZIJN DE MATTEN? Tijdens de motorwedstrijd, welkq door de Motorclub „Soest" in de bossen werd gehouden, werden eni ge stukken grond, welke te grote moeilijkheden zouden opleiverelni, belegd miet z.g. vliegtuigmatfein, wel ke in bruikleen waren afgestaan door de Luchtvaartafdeling. Teen na af loop der wedstrijden ook deze mat ten zouden wordein opg'einomefn, moest men ervaren, dat nietbevoeg- den zich hierover reeds hadden ont fermd. DE NEDERLANDSE FRUITTELERSORGANISATIE. Deze grote organisatie is bezig, de grote afdelingen in kleinere gebieden te splitsen. Zo is o.a. ontstaan de afdeling „De Gelderse Vallei". Het middelpunt is zo ongeveer Amers foort. Bij deze afdeling is ook be trokken onze gemeente. Nu reeds bevat de afdeling ruim 100 l'eden. Een getal, dat zeker nog groter wordt, aangezien bovengenoemde af deling pas is geformeerd. In de jongste ledenvergadering is 'n definitief bestuur gekozen, bestaan de uit de heren P. Kalkman, Amers foort; R. v. Loenen, Leusden; R. Roest, Hamersveld; Th. Smink, Wou denberg en P. H. Segers, Soest. De belangstelling voor de Fruitteelt in onze gemeente neemt gaandeweg toe. Moge de oprichting van meer genoemde afdeling ook voor onze gemeente nog veel nuttig wjerk ver richten. Hoe meer men zich aanéén sluit, hoe beter, vergeet dat niet en wacht niet te lang. Geldige bonnen. Voor het tijdvak van 1 tot en mef 14 Juni 1947 zijn de navolgende boa- nen geldig verklaard: Bonkaarten KA, KB KC 705 Serie D. D-08 Algemeen 500 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 1000 gram jam, stroop enz. of 500 gram chocolade of suikerwerk. D-02, D-05, D-08 Reserve 250 gr. zachte zeep. D-02, D-04, D-06 Melk 1 ei. Bonkaarten KD, KE 705 Serie D. D-15, D-16 Algemeen 250 gr. sui ker, boterhamstrooisel enz. o? 500 gram jam, stroop enz. of 250 j*ram chocolade of suikerwerk. D-17 Algemeen 1 ei. D-18 Algemeen 250 gram zachte zeep. D-17 Reserve 90 gram Deense toiletzeep (voorinlevering). D-18 Reserve 250 gram zachte zeep. Bonkaarten MA, MD 706 (bijzondere arbeid, a.s. moeders) Serie D. D-21 Suiker 250 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gram chocolade of suikerwerk. Tabakskaarten enz. QA, QB, QC 703. 75-1 Tabak 3 rantsoenen tabaks- artikelen. 75-2, 75-3 Tabak 2 rantsoenen ta- baksarfikelen. 75-1 Versnaperingen 200 gram chocolade of suikerwerk, of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. 75-3 Versnaperingen 100 gram chocolade of suikerwerk of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop enz. Spaart de kousen en kinderschoenen i Heden sterke HEIDE- EN BOSBRANDJES. Langs de spoorlijn Utrecht-Amers- foort ontstonden twee heidiebrand- jes, welke door de politie en bur gers konden worden geblust. Verder ontstond éen bosbrandie langs het rijwielpad naar Dep Dol- der. Hier was het dé natuurwachf, die erger wist te voorkomen. DIEFSTAL? Ten nadele van W. K. werd van zijn terrein aan de Talmalaan een partij metselstenen ontvretemd. Sport. JEUGDWEDSTRIJDEN y.V. „BAARN". Op 't Zaterdagmiddag plaats gehad hebbende jeugdfournooi, georgani seerd door de V.V. „Baarn", wistlen de S.E.C. adspiranten A zowel als de S.E.C. adspiranten B, beslag te leggen op de eetrste prijs in hun' resp. afdelingen. S.E.C.—DE METEOOR 3-2. Ten bate van het jeugdwerk van de vereniging S-E.C. bonden Zondag middag bovengenoemde elftallen, iin een voor voetbal ongeschikte tempe ratuur, de strijd aan. Niettegenstaande de moordende hit te werd er toch met animo gespeeld en viel de publieke1 belangstelling niet tegen. De Meteoor nam uit een strafschop de leiding, maar nog voor 't ver strijken van de eferste helft maakte S.E.C. fraai gelijk. Hoewel' dé par tijen na de rust goed tege|n elkaar opwogen, wist de thuisclub de stand tot 3-1 in haar voordeel op te voe ren. Even voor het eipde kregejn de Amsterdammers wegens hands wcler een strafschop toegewezen, waaruit zij hun achterstand tot 32 wisten te verkleinen. Meit deze stand kwam het einde. V B.F.C. 2—S.E.C- 2 2—2. Zondagavond werd im het Bussumse Sportpark door beide bovenvermel de reserveploegen de 22e competitie wedstrijd gespideld. Beide ploegen stonden met gejlijk aantal punten aam het hoofd van de res. 3e klasse H, zodat het elftal dat won zich kampioen van die af deling kon noemep. Zover is het echter niét gekomep, daar de ontmoeting in1 é&n geflijk spel is geëindigd. Beide lelftalljen hebben met een bewonderenswaardig elan gespeefld. Hoewel zich aan beide zijdein sco ringskansen voordedein, ging de rust met blanke stand im. In de 2ie helft nam S.E.C. 2 reeds spoedig dd leiding, maar de vreugde was van korte duur, want B.F.C. 2 wist na 'n fraaie aanval doelman Vam Zog- hel enige minuten latejr kansloos te passeren (11). Tot tien minuten voor tijd bleef dé ze stand ongewijzigd. Toén wist d)e S.E.C.-linksbuiten een voorzet vam rechts te benuttleh em vam dichtbij de stand op 21 voor S.E.C. te brengen. De Bussummers bleken oveir meer uithoudingsvermogen te beschikken, want de laatste minutefn kwanten zij gevaarlijk opzetten en juist etnige minuten voor tijd wisten zij uit eein vrije schop de stand op 2—2 te brengen. Hiermede kwam het einde van deze spanriem de kamp. Een be slissingswedstrijd zal nu de uitein delijke beslissing moeten brengep. S.E.C.—L.S.K- WEESP. Woensdagavond om 7 uur speelt S.E.C. op haar terrein aan de Schrïkslaan tegen een sterk militair elftal uit Weesp. LAWNTENNIS L.T.C. „SOEST". De uitslagen van de voor de compe titie van de Kon. Ned. Lawptennis Bond gespeelde wedstrijden waren als volgt: Soest 1Gooiland 5 't Gooi 8—Soest 2 0 o Soest 3—Hoog er heide 6 Het le en 2e team zetten, ondanks de eporme hitte vam helt af gelopen week-.eind, hun zegetocht voort en staan dus inog steeds omge slagen aan het hoofd van huin resp. afdelingen. Beicfe teams behoeven] mu de volgende week slechts gelijk te spelen om kampioen te zijm. Bij het eerste team gingen de 2e he rensingle, de here|n- em de damesdub- bel verloren. Het tweede won met de langzamerhand traditionele S 0 van 't Gooi 8. De totaal score van dit team is nu na 5 wedstrijden 39-1. Het derde team verloor van het sterke Hoogerbeide! 1 met 6-2. 9 De beide tegeinpunten werden ge scoord in de 2e mixed-doublé em de dames doublé. Deze laatste partij had de opmerkelijke cijfers 14-12, 4-6 en 3-11. 60 Games .en dat im de ze hitte. Plaatselijk nieuws. 40-JARIG AMBTSJUBILEUM Ds. L. DE BRUYNE. Maandag 16 Juni a.s. hoopt Ds. L. de Bruyne, Em. Pred. alhier, zijn 40-jarig ambtsjubileum te herdenken. Leendert de Bruyne werd geboren te Grijpskerk (Walcheren) 14 Oct. 1880. Reeds spoedig vertrokken zijn ou ders naar Vlissingem, waar hij werd opgevoed. Hij studeerde aan dé Theologische School der Chrïst. Geref. Kerk, des tijds gevestigd te Rijswijk, nu te Apeldoorn, bij de Hooglieerarein Ds. J. Wisse Czn., F. P. L. C- van Lin- gen en P. J. M. de Bruin. Na zijn studiën aldaar voltooid te hebben nam hij in 1907, uit de op hem uitgebrachte beroepen dat naar Harlingen aan ep dééd daar 16 Juni 1907, na bevestigd te zijn door zijn Leermieiestetr Ds. J. Wisse, intrede met een pnedicatie' over Efefee 6 :19. Achtereenvolgens diemde hij van 1909 tot 1915 de gemeente Bunschb- ten, van 1915 tot 1922 de gemeiepjte Zaamslag en van Sepf. 1922 tot Oct. 1940 de gemeente Zwolle. Hier noodzaakte hem zijn toenemen de chronische bronchitus Emeritaat aan te vragen. Het werk in een grotei gemeente werd hem te zwaar. De Classis vertelende, hem eervol emeritaat, waarna hij zich op me disch advies in een voor hem ge zondere streek velstigde. Dit was voor hem Soestdijk. Hier dient hij vanaf Oct. 1940 de kleine Christ- Geref. Kérk als hulp prediker. In het vooriaar van 1946 moest hij, door verergïng van zijn kwaal, zich wat meer terug trekken en na in 't voorjaar een crisis te hebben doorgemaakt, is hij weer zo herstcjld, dat hij nog elke Zondag één of twéé maal preekt. Van iongs af met veel werklust be deeld hieleft hij -een werkzaam aan deel gehad in hét kerkelijk leven en bewoog hij zich gemakkelijker op breder kerkelijk terrein. Zo was hij altijd afgevaardigde naar de Gen. Synode, zat meermalen in het moderamen en was in 1939 im de voortgezette Synode' in Zwolle voorzitter. Tal van Deputaatschappen heeft hij vervuld. 23 Jaren is hij Curator der Theol. School gewéest. Voor dei ex amens waren hem de Vakkep Va derlandse Kerkgeschiedenis en Ar cheologie toegewezen. Verscheidené jaren was hij Scriba van hef Curato rium. 15 Jaren achfereten was hij me dewerker van de Christ. Geref. Scheurkalender. Van zijn hand zijn verscheiden pre ken verschenen in de1 wekelijkse uit gave „De Levensbron". Hij heeft zicfi, in elke plaats, waar hij het predikambt bediende), bewo gen op het bredere kerkelijk terrein en is hier voorzitter van de afd. van het Ned. Bijbelgenootschap c|n van de Ver. voor Christ. Nat. School onderwijs. Op verzoek van de Kerkeraad te Zwolle hoopt Zijn Eerw. Maandag avond 16 Juni aldaar eep gedachte nisrede uit te spreken. Waar hij tot de oudere garde d-ejr predikanten behoort, kenmerkt hij zich in zijn preken inog echt als eem afgescheiden Ds. Donderdag 19 Juni na de middag, hoopt de familie thuis te zijn en is er van half 4 tot 5 uur gelegenheid te feliciteren. Het zal hem voorzeker niet aanbe langstelling ontbreken. WEER OP DE STEENHOFFSTR. Op de Steenhoffstraat had weddr- om een aanrijding plaats, ditmaal met een uit de richting Amersfoort ko mende luxe auto- Me j. M. R., die van achter 'n bij de Molenstraat geparkeerde autobus de straat wilde oversteken, werd door bedoelde auto aangereden. Zij kwam er af met éen wonde aan het hoofd en een bloedende peus. VERBODEN GROND "EN VERBODEN WATER. Tegen 5 personen werd procesver baal opgemaakt wegens het lopeüi op verboden grond ep tegejn 3 personen wegens het zwemmen op verbodetai plaatsen in de Eém. SOESTERBERG. PINKSTERCONFERENTIE DER PROT. CHR. LETTERKUNDIGEN. Georganiseerd door het contact van Prof. Chr. Letterkundigen werd ïp hef Bondshuis van de Ned. Protes tantenbond de Pinksferconfereintie geopend door de heer C. Rijnsdorp. Deze memoreerde, dat dit 'n ontmoetipgsconferentié is tus sen schrijver en lezer, de leden vam „Contact" met de lezers van „Onjt- moeting''. Des avond hield Drs. J. Das een rede over „Cultuurschuld". Spr. behandelde dit problteem met betrekking tot de kunst en haar uiting in film, radio en daps. Zondagmiddag werden er litteraire prijsvragen gehouden. Des avonds hield de héér C. Rijnsdorp een cau serie over het onderwerp „Voltooiers en zoekers". Maandagmiddag hield de heer J. A. Rispens een causerie over het opder- werp „Iets over léven en kunst"» waarin hij een schets gaf van de le vensgang van het normale menseln- type en in 't bijzonder vap dat van de kunstenaar. 's Avonds werd weer voorgelezen uit eigen wierk. ERNSTIGE AANRIJDING. Vrijdagvoormiddag werd op de Ra- demakerstraat het vierjarige doch tertje van de heer V. aangereden door een luxe auto, komende uit de richting Amersfoort. Het meisje, dat van achter een stilstaande wagen de weg overstak, had niet gfeziem, dat de auto naderde- Op last van dokter Hagedoorn, die de eerste hulp ver leende, werd hef kind in deernis wekkende toestand naar het zieken huis „De Lichtenberg" overgebracht. Onmiddellijk gevraagd net flink meisje voor de morgenuren. Van Heuke- lom, Sparrelaan 2, Soest- Zuid. Gevraagd voor 2 pers.» le helft Augustus, zit- slaapkamer. event. 2 ka mers. met gebr. van keu ken. Sweden van Zuylen- weg 22, Utrecht TER OVERNAME divanbed f25. pr. lopen de pendule f 35.—, grote schaallamp f 8. staatlam- pen f 3. .gangloper f8. traploper f65. stel mooie overgordijnen f 20..rood pluche tafelkleed f35.j vloerkleden f65.en f85.-, 2 Wilton vloerkleed (220 x 340) f 135.Van Strae- c lenlaan 18. L BESCH. DAME op leeft., z.z.g.g. als huishoudster bij heer of dame alleen of ouder echtpaar. Br. no. 347 bu- reau Soester Courant. 5 Kort geleden heb ik hem terug ge- zien. de kleine krantenverkoper, die zoo'n dertig ïaar geleden z'n vas- i te standplaats had op de hoek van 1 een onzer straten in de hoofdstad. 1 Van alle bladen, die hij verkocht, i had de jongen een soort etalage ge- I maakt, zodat je met één oogopslag I W/"'. en helmen hingén. Met oen flinke sprong wist Rob de onderste takken te bcreikgfn en er zich aan op te hijsen, juist toen de rinoceros aan kwam rennen. Woe dend keiek het ondier naar Rob, die voorlopig veilig was en verder oni' hoog klauterde. „Het zal wel een poos duren, voordat hij weggaat dacht Rob. „Ik zal het me boven ge makkelijk maken." Met gebogen noofd rende het voor waarts, Rob rende naar eem- hoge boom, die op een kleine afstand stond, het was zijn enige kans om het reusachtige monster te ontwij ken, dat hem met een verbijsterende vlugheid volgde en hem inhaalde. Gelukkig slaagde Rob jer in het mon ster enige meters voor te blijven en de boopi te bereiken. Het was de- zjelfde, Idte hij zoevep al had gezien, en waaraan de geheimzinnige wapéns

Soester Courant | 1947 | | pagina 2