Sport. Plaatselijk nieuws. De domme krantenj ongen. JEUGDWEDSTRIJDEN V.V. „BAARN". Op 't Zaterdagmiddag plaats gehad hebbende feugdtournooï, georgani seerd door de V.V. „Baarn", wistlen de S.E.C. adspiranten A zowel als de S.E.C. adspiranten B, beslag tle leggen op de eerste prijs in hun resp. afdelingen. S.E.C,—DE METEOOR 3—2. Ten bate van het jeugdwerk van de vereniging S.E.C. bonden Zondag middag bovengenoemde elftallen, in een voor voetbal ongeschikte tempe ratuur, de strijd aan. Niettegenstaande de moordende hit te werd er toch met animo gespeeld en viel de publieke1 belangstelling niet tegen. De Meteoor nam uit epn strafschop de leiding, maar nog voor 't ver strijken van de eerste helft maakte S.EC. fraai gelijk. Hoewel de par tijen na de rust goed tegefn elkaar opwogen, wist de thuisclub de stand tot 3-1 in haar voordeel op te voe- ren. Even voor het pinde kreg:ejn de Amsterdammers wegens hands weier een strafschop toegewezen, waaruit zij hun achterstand tot 32 wisten te verkleinen. Met deze stand kwam het einde. B.F.C. 2S.E.C- 2 2—2. Zondagavond werd in hef Bussumse Sportpark door beide bovenvprm>eiI- de reserveploegen de 22e competitie wedstrijd gespietëld. Beide ploegen stonden met gejlijk aantal punten aan het hoofd van de res. 3e klasse H, zodat het elftal dat won zich kampioen van die af deling kon noemen. Zover is het echter niet gekomen, daar de ontmoeting in eiein gellijk spel is geëindigd. Beide elftallien hebben met een bewonderenswaardig elan gespeeffd. Hoewel zich aan beide zijdein sco ringskansen voordeden, ging de rust met blanke stand in. In de 2ie helft nam S.E.C. 2 reeds spoedig del leiding, maar de vreugde was van korte duur, want B.F.C. 2 wist na 'n fraaie aanval doelman Van Zog- hel enige mïnutiein lateir kansloos te passeren (11). Tot tien minuten voor tijd bleef de ze stand ongewijzigd. Toen wist dje S.E.C.-linksbuiten een voorzet van rechts te benuttieh en van dichtbij de stand op 21 voor S.E.C. te brengen. De Bussummers bleken oveir meer uithoudingsvermogen te beschikken, want de laatste minuten kwamen zij gevaarlijk opzetten en juist e(nige minuten voor tijd wisten zij uit een vrije schop de stand op 2—2 te brengen. Hiermede kwam het einde van deze spannende kamp. Een be slissingswedstrijd zal nu de uitein delijke teslissing moeten brengen- S.E.C.—L.S.K- WEESP. Woensdagavond om 7 uur speelt S.E.C. op haar terrein aan de Schrikslaan tegen een ste/rk militair elftal uit Weesp. LAWNTENNIS. L.T.C. „SOEST". De uitslagen van de voor de compe titie van de Kon. Ned. Lawptennis Bond gespeplde wedstrijden warein als volgt: Soest 1—Gooiland 5 5 3 't Gooi 8Soest 2 0 8 Soest 3Hoogerheide 26 Het le en 2e tejam zetten, ondanks de enorme hitte van heit af gelopen week-eind, hun zegetocht voort en staan dus nog steeds onge slagen aan het hoofd van huin resp. afdelingen. Beide teams behoeven1 nu de volgende wGelk slechts gelijk te spelen om kampioen te zijn. Bij het eerste teiam gingen de 2e he rensingle, de heretn- en de damesdub- bel verloren. Het tweede won met de langzamerhand traditionele 8—0 van 't Gooi 8. De totaal score van dit team is nu na 5 wedstrijden 39-1. Het derde team verloor van het sterke Hoogerhleide! 1 met 6-2. 0 De beide tegeinpunten werden ge scoord in de 2e mixed-double en de dames doublé. Deze laatste partij had de opmerkelijke cijfers 14-12, 4-6 en 3-11. 60 Games jen dat in de ze hitte. 40-JARIG AMBTSJUBILEUM Ds. L. DE BRUYNE. Maandag 16 Juni a.s. hoopt Ds. L. de Bruyne, Em. Pred. alhier, zijn 40-ïarig ambtsjubileum te herdenken. Leendert de Bruyne werd geboren te Grïjpskerk (Walcheren) 14 Oef. 1880. Reeds spoedig vertrokken zijn ou ders naar Vlïssingem, waar hij werd opgevoed. Hij studeerde aan de Theologische School der Christ. Geref. Kerk, des tijds gevestigd te Rijswijk, nu t|e Apeldoorn, bij de Hoogleeraren Ds. J. Wisse Czn., F. P. L. C- van Lin- gen en P. J. M. de Bruin. Na zijn studiën aldaar voltooid te hebben nam hij in 1907, uit de op hem uitgebrachte beroepen dat naar Harlingen aan en deted daar 16 Juni 1907, na bevestigd te zijn door zijn Leermeiesfelr Ds. J, Wisse, intrede met een predicatiei over Efefce 6 -19. Achfereienvolgens diende hij van 1909 tot 1915 de gemeente Bunscho ten, van 1915 tot 1922 de gemeejnjte Zaamslag en van Sepf. 1922 tof Oef. 1940 de gemeente Zwolle. Hier noodzaakte hem zijn toeneTnem- de chronische bronchitus Emeritaat aan te vragen. Het werk in eien grote gemeente werd hem te zwaar. De Classis verllejende hem eervol emeritaat, waarna hij zich op me disch advies in een voor hem ge zondere streiek velstigde. Dit was voor hem Soestdijk. Hier dient hij vanaf Oef. 1940 de kleine Christ. Gerief. Kerk als hulp prediker. In het voorjaar van 1946 moest hij, door vererging van zijn kwaal, zich wat meer terug trekken en na im 't voorjaar een crisis te hebben doorgemaakt, is hij weer zo herstejld, dat hij nog elke Zondag één of twee maal preekt. Van jongs af met veel werklust be deeld beieft hij een werkzaam aan deel gehad in het kerkelijk leven en bewoog hij zich gemakkelijker op breder kerkelijk terrein. Zo was hij altijd afgevaardigde naar de Gen. Synode, zat meermalen In het moderamen en was in 1939 in de voortgezette Synode1 in Zwolle voorzitter. Tal van Deputaatschappen heeft hij vervuld. 23 Jaren is hij Curator der Theol- School gewefest. Voor dei ex amens waren hem de Vakken Va derlandse Kerkgfeschïedenis en Ar cheologie toegewezen. Verschei dené jaren was hij Scriba van hef Curato rium. 15 Jaren achferelen was hij me dewerker van die Christ. Geref. Scheurkalender. Van zijn hand zijn verscheiden pre ken verschenen in de' wekelijkse uit gave „De Levensbron". Hij heeft zich, in elke plaats, waar hij het predikambt bediende!, bewo gen op het bredere kerkelijk terrein en is hier voorzitter van de afd. van het Ned. Bijbelglenootschap e(n van de Ver. voor Christ- Nat. School onderwijs. Op verzoek van de Kerkeraad te Zwolle hoopt Zijn "Eerw. Maandag avond 16 Juni aldaar ee?n gedachte nisrede uit te spreken. Waar hij tot de oudere garde delr predikanten behoort, kenmerkt hij zich in zijn preken nog echt als eein afgescheiden Ds. Donderdag 19 Juni na de middag, hoopt de familie thuis te zijn en is er van half 4 tot 5 uur gelegenheid te feliciteren. Het zal hem voorzekler niet aan be langstelling ontbreken. WEER OP DE STEENHOFFSTR. Op de Steenhoffstraat had weditfr- om een aanrijding plaats, ditmaal met een uit de richting Amersfoort ko mende luxe auto. Mej. M. R., die van achter 'n bij de Molenstraat geparkeerde autobus de straat wilde oversteken, werd door bedoelde auto aangereden. Zij kwam er af met een wondie, aan het hoofd en eien bloedende neus. VERBODEN GROND EN VERBODEN WATER. Tegen 5 personen werd procesver baal opgemaakt wegens het lopein op verboden grond en tegefn 3 personen wegens het zwemmen op verbodeim plaatsen in de Eem. SOESTERBERG. PINKSTERCONFERENTIE DER PROT. CHR. LETTERKUNDIGEN. Georganiseerd door het contact vain Prot. Chr. Letterkundigen werd in het Bondshuis van de Ned. Protes tantenbond de Pipksterconfenelnitie geopend door de heer C. Rijnsdorp. Deze memoreerde, dat dit 'n ontmoetingsconferentiJe is tus sen schrijver en llezer, de leden van „Contact" met de lezers van „Ont moeting'». Des avond hield Drs. J. Das een nedle over „Culfuurschuld". Spr. behandelde dit probleem met betrekking tot de kunst en haar uiting in film, radio en dans. Zondagmiddag werden er lifterairld prijsvragen gehouden. Des avonds hield de beier C. Rïjnsdorp een cau serie over het onderwerp „Voltooiers en zoekers". Maandagmiddag hield de heer J. A. Rispens een causerie' over hef onder werp „Iets over 1'even en kunst", waarin hij een schets gaf van de le vensgang van het normale menseln- type en in 't bijzonder van dat van de kunstenaar. 's Avonds werd weer voorgelezen uit eigen w/erk. ERNSTIGE AANRIJDING. Vrijdagvoormiddag werd op de Ra- demakerstraat het vierjarig® doch tertje van de heer V. aangereden door een luxe auto, komende uit de richting Amersfoort. Het meisite, dat van achter een stilstaande wagiefnde weg overstak, had niet gtezietn, dat de auto naderde. Op last van dokter Hagedoorn, die de eerste hulp ver leende, werd helt kind in deernis wekkende toestand naar het zieken huis „De Lichtenberg" overgebracht Onmiddellijk gevraagd net flink meisje voor de morgenuren. Van Heuke- lom. Sparrelaan 2. Soest- Zuid. Gevraagd voor 2 pers.» le helft Augustus, zit- slaapkamer, event. 2 ka mers, met gebr. van keu ken. Sweden van Zuylen- weg 22, Utrecht TER OVERNAME divanbed f25. pr. lopen de pendule f 35. grote schaallamp f 8.—staatlam- pen f3. .gangloperf8. traploper £65. stel mooie overgordijnen f20.rood pluche tafelkleed £35. vloerkleden f65 en f 85.-. Wilton vloerkleed (220 x 340) f 135.—. Van Strae- lenlaan 18. BESCH DAME op leeft, z.z.g.g. als huishoudster bij heer of dame alleen of ouder echtpaar. Br. no. 347 bu reau Soester Courant Kort geleden heb ik hem terug ge zien, de kleine krantenverkoper, die zoo'n dertig iaar geleden z*n vas te standplaats had op de hoek van een onzer straten in de hoofdstad. Van alle bladen, die hij verkocht, had de iongen een soort etalage ge maakt. zodat ie met één oogopslag kon zien, welke hij in voorraad had. Vroeg ie naar een andere kramt dam wees de jongeling zwijgend op zïjm „schutting" en zei kortaf: „Die heb ik alleen, andere niet". Meer woorden gebruikte hij niet. Dat waren de bladen, die hij verkocht en daar moest je je maar aan hou den. Er was keus genoeg. De kleine krantenverkoper schreeuw de niet zoals zijn collega's, die steeds maar weer aanmaanden de belang rijke berichten te lezen of die des middags om vier uur luidkeels de zes-uur-edifie van een bepaald blad rondbazuinden. Hij stofnd er maar Stil' naast z'n eigen-getimmerde kran tenschutting en verkocht het meest. De jongen had nóg een eigenaardig heid. Die ontdekte een collega van kantoor, toen hij op zekere dag krant kwam kopen, waarbij hij de jongen tevens een fooitje wildie ge ven. M'n collega, die wist, dat de krantenverkoper niet iemand was van veel woorden, legde qem dubbel tje en een kwartje op de palm van zijn hand. Zwijgend nam de kleine het dubbeltje en keerdie zich om. „Je kunt het kwartje óók krijgen, ik wil' je niet benadelen1.'' De kleine krantenman haalde de schouders op. Hij vond hef blijkbaar nïèt de moeite waard, daar verder op in te gaan. Eigenlijk wel een beefiie op z'n teen tjes getrapt ging de man met z'n krant door. Een vreemde verkoper was dat Als je een kwartje kon krij gen, nam je toch zeker geem dub beltje? Was die knaap nu zo be scheiden of wist hij niet eens, hen verschil tussen een kwartje en eejni dubbeltje? Hij vertelde zijn ervaringen i|n geu ren en kleuren, met het gevolg, dat ook andere collega's wel eens wil den nagaan, of „dat iomg werkelijk zo stom was.'' De een na de ander kwam met een kwartje en efep dub beltje op de hand en steevast |nam de jongen het dubbeltje, zomder dat hij scheen te merken, daf de koper meewarig het hoofd schudde. Het moge vreemd klinken, maar wij kregen op kantoor een „krantenver koper-complex''. Iedere employé ging er heen, om zelf de ervaring met dubbelt ie of kwartje op te doen en onze procuratiehouder legde er zelfs een gulden bij. „Ja hoor, hij heeft het dubbelzie weer genomen. Je snapt zo'n sufferd niet'', zei de baas, toen hij van z]ui onderzoekingstocht terugkwam. „Die knaap moet het dik geld kosten, als hij niet eens het verschil tussen In gulden, een kwartje en eón dubbel tje weet. Erg snugger ziefc die jon gen er ook niet uit. Je moefl ermjee te doen hebben.'' De opmerking, dat de jongen er piet snugger uit zag, bracht mij aan het denken. En toen ik op zekere dag weer langs de krantenetalage kwam, schoot ik hem aan. „Zeg Jan, nou moet ie me eens vier tellen'', begon *ïk vertrouwelijk. „Ken jij de waarde van het geld niet?'' „Hoe dat zo, meneer?'' Ik trof het: Jan was in een spraak - zame bui en er waren heel wieipig klanten. Zonder wat te zeggen, haal de ik een kwartje en een dubbeltje uit m'n portemonpaie. Jap schooft ineens iin eep lach. „Maar nu moet je me toch eena vertellen, waarom je altijd heft dub beltje neemt. Weet j,e, dat -ze je voor een sufferd houden?" „Dat dacht ik al", zei Jan met een süim lachje. „Als u zwijgen kan?" „Allicht 1" Hij boog zich naar mij toe en fluis terde: „Een krant kost een stuiver. Als ik het dubbeltje neem, verdiep ik 100 procent." „Maar als ie het kwartje neemt of de gulden?" vroeg ik. „Dan nemen ze de proef nooit meer!" viel Jan in. Kort geleden heb ik m'n kleine krantenverkoper terug gezien. Hij reed in een gloed-nieuwie Ameri kaanse wagen. Succes in zaken komt zó maar nietl

Soester Courant | 1947 | | pagina 3