Ons Weerpraafje. IN DE HOEK. SOESTER COURANT ibounementsprt(s f t.50 p. Stvv. 23e Jaargang - No. 47 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK BureauVan Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 De depressie, welke geruime tijd over Frankrijk lag, bewoog zich over Belgié naar ons land.Zij ging ge paard met hevige onweersbuien. In deze geest in de geest van het dagelijks weerpraafje van de Bilt zouden wij ditmaal ons overzicht willen openen. De depressie was ech ter niet zo diep, als aanvankelijk werd verondersteld. Wel werd in verscheidene bedrijven het werk neergeltegd, doch de stakingen warefn bij lange na niet algemeen en wer den dan ook vrij spoedig weer op geheven. Dit wil echter geenszins zeggen, dat de lucht door deze zo mer-onweertjes geheel is opge klaard, maar alle bakkersgezellen te Amsterdam en 't ATO-personeel te Rotterdam hervatten het werk of zagen elders van hun stakingsplan nen af. Voorlopig leven we weer in het gebied van hoge drukmet redelijk mooi weer. Het stakingswa pen mag o.i. slechts worden gebruikt, als alle middelen, om door overleg tot betere verhoudingen te komen, hebben gefaald. Zoals de raad van Vakcentralen in een oproep-, tot de Nederlandse ar beiders verklaarde, dienen de arbei ders zich van hun medeverantwoor delijkheid voor de goede gang van zaken in ons land bewust te zijn, ten einde een economische en so ciale chaos te voorkomen. Alleen ar beid kan ons volk uit de moeilijk heden helpen. Ook de Raad van Be-, stuur in Arbeidszaken, waarin de werkgevers zijn vertegenwoordigd, deed over wilde stakingen met on regelmatige eisen z'n licht schijnen. De Raad was van mening, dat de stakingen der laatste dagen een bui tenlandse politieke ondergrond had den. Zeker is, dat „de arbeid" in ons land wel zo is georganiseerd, dat ge rechtvaardigde eisen onderzocht, 'bekeken, besproken en... ingewilligd kunnen worden. Een experiment mag een staking nooit zijn. Daarvoor is het wapen té krachtig enook voor anderen te dodelijk. Om met ons „Weerpraafje'' voort te gaan: de hoge druk waaronaer wij na de nota der Commissie-gene raal aan de Indonesische Republiek verkeerden, is ietwat afgenomen door het antwoord, dat de Indo nesische Republiek heeft gegeven. Praten.en nog eens praten. Dat is de kracht van de Inlander dat is ook de kracht van de Republiek. Ook deze regering baseert zich op de overeenkomst van Linggadjati em zij wil het Nederlandse voorstel om 'n interim-regering te vormen, aanvaar den. Niemand in Nederland zal hebben verwacht, dat onze bruine broeders met een eenvoudig ja of nee de nota, der Commissie-generaal zouden hebben aanvaard. Dat er zó veel zwarigheden, moeilijkheden en bijkomstigheden, die later kunnen worden uitgewerkt, te berde zouden woroen gebracht, overtreft evenwel de stoutste verwachtingen. Zonder méér zonder dat er onmiddellijk een aantal voorwaarden worden ge steld, wordt er weinig om niet te zeggen „niets" aangenomen. De interim-regering wordt aanvaard op voorwaarde, dat de Republiek de helft der zetels krijgt; gedurende de overgangstijd mag de de facto- positie der Republiek niet worden gewijzigd wèl moet de positie van de gouverneur-generaal tot „ho- ge-commissaris" worden. De demar- catiegébieden moeten worden getkw mifitariseerd en de eigendommen der „vreemdelingen" zullen worden te rug gegeven, voor zover de Repu bliek nationalisering niet nodig acht. Zo is er nog veel meer: de Repu bliek stelde haar eisen. De Commis sie-generaal is weer naar Indié ver trokken: de onderhandelingen kun nen weer worden voortgezet. De Republiek heeft geen haast. Het woord is weer aan de Nederlandse regering, die 't advies dei; commis sie-generaal wel zal afwachten, voor zij zich over de antwoord-nota uit laat. De grote vraag is nu: zal de com missie-generaal het antwoord der Republiek, ontdaan van alle franje» bevredigend achten? Wat zal haar advies aan de regering zijn? Zal zij de Indonesische hemel opgeklaard vinden ofwordt het een on weersbui? Officiële mededelingen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemene kennis, dat ter secretarie van Soest fep in zage is gelegd 'n verzoek met bij lagen van R. J. G. Smits, Van Lem- neplaan 35a, Soest, om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande pottenbakkerij in het perceel Van Weedestraat 53-57, kadastraal be kend in Sectie H. nr. 6189, door het plaatsen van een koelkanaal op de bestaande oliesfookoven. Op 24 Juni 1947 zal gelegenheid be staan om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen. Daartoe zal op die dag des voormiddags elf uur, ter secretarie zitting worden gehoudeb. Distributienieuws. UITREIKING VAN LEVENSMIDDELENKAARTEN 709. Op onderstaande dagen zullen bo vengenoemde kaarten, tegen inmamé van de inwisselingsbon, welke op de lopende bonkaart 707 voorkomt, wor den uitgereikt. Stamkaarten en bonkaarten 707 moe ten worden medegebracht. Losse im- wisselingsbonnem zullen tnief worden aangenomen. De uitreiking te SOEST zal plaats vinden in het Gemeentehuis (Hoofd ingang) en wel voor hen, wier ge slachtsnaam begint met de letters: A op Maandag 16 Juni. B t-m. Be op Dinsdag 17 Juni. Bi t.m. Bre op Woensdag 18 en Don derdag 19 Juni. Bri t.m. Bij op Vrijdag 20 en Zater dag 21 Juni. C t.m. E op Maandag 23 en Dins dag 24 Juni. F t-m. G op Woensdag 25 en Don derdag 26 Juni. H t.m. ,He op Vrijdag 27 en Zater dag 28 Juni. Hi t.m. I op Maandag 30 Juni en Dinsdag 1 Juli. J t.m. Kn op Woensdag 2 en Donder dag 3 Juli. Ko t-m. L op Vrijdag 4 en Zater dag 5 Juli. M t.m. Q op Maandag 7 en Dins dag 8 Juli. R t.m. Sa op Woensdag 9 en Don derdag 10 Juli. Sch t-m. Sij op Vrijdag 11 en Zater dag 12 Juli. T t.m. V op Maandag 14, Dinsdag 15 en Woensdag 16 Juli. W t.m. Z op Donderdag 17, Vrijdag 18 en Zaterdag 19 Juli. Geopend van 9-12 on van 1.30-4 uur. 's Zaterdags en 30 Juni van 9-11 uur. ZELFVERiZORGERS SOEST. A t.m. D op Maandag 21 en Dins dag 22 Juli. E t.m. J op Woensdag 23 en Don derdag 24 Juli. K t.rru M op Vrijdag 25 en Zater dag 26 Juli. N t.m. S op Maandag 28 en Dins dag 29 Juli. T t.m. Z op Woensdag 30 en Don derdag 31 Juli. Geopend van 9-12 en van 1.30-4 uur. 's Zaterdags van 9 tot 10.30 uur. SOESTERBERG. De uitreiking zal geschieden in het bijkantoor aan de Rademak,erstraat voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letters: A t.m. B op Donderdag 19 Juni. C t.m. F op Donderdag 26 Juni. G t.m. J op Donderdag 3 Juli. K t.m. N op Donderdag 10 Juli. O t.m. R op Donderdag 17 Juli. S t.m. U op Donderdag 24 Juli. V t.m. Z op Donderdag 31 Juli. Geopend van 9-12 en van 1.30-4 uur. Op deze dagen zullen geen andere zaken worden behandeld. Zelfverzorgers te Soes torberg zullen een oproep ontvangen. Een ieder dient zich te houden aan de opgegeven letters. Bij niet vol doen hieraan zal men teruggestuurd worden. UITREIKING VAN SCHOENENBONNEN. In het tijdvak van 16 tot en met 27 Juni a.s. zal aan een ieder, wiens Tweede dïstributiestamkaart als laatste cijfer het cijfer 3 draagt en op wiens inlegvel de bon 612 voor komt, een schoenenbon naar keuze worden uitgereikt, volgens onder staande regeling: SOEST. In het perceel Kerkpad Z.Z. 55, Kas L van 9-12.30 uur, voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letters: A t.m. C op Maandag 16 Iuni. D t-m. F op Dinsdag 17 Juni. G op Woensdag 18 Juni. H t.m. J op Donderdag 19 Juni. K op Vrijdag 20 Juni. L t.m. M op Maandag 23 Juni. N t.m. R op Dinsdag 24 Juni, S op Woensdag 25 Juni. T t.m. V op Donderdag 26 Juni. W t.m. Z op Vrijdag 27 Juni. SOESTERBERG. In het hulp-distributiekantoor aap de Rademakerstraat, tijdens de ge wone kantooruren: A tot en met Z in het tijdvak vajni 16 tot en met 27 Juni 1947, met uitzondering van Diinsdag en Don derdag. In hetzelfde tijdvak zullen aan kin deren, geboren in de maand Juni van een der jaren 1932 tof en met 1945, alsmede aan de kinderen, ge boren in de maand Augustus van hef jaar 1946 en die een inlegvel GC, GD of GE 605 bezitten, een schoe- nenfcon worden uitgereikt, echter niet naar keuze. Hiervoor zal bon 604 van het inlegvel worden inge nomen. Sport. LAWNTENNIS. SOEST II KAMPIOEN. Groenendaal 5Soest 1 3—3 gesf. Soest 2Leusderpark 2 62. Soest 3Sportief 2 53 Het tweede team werd door de 6—2 overwinning op Leusderpark 2 ongeslagen kampioen vafn de afd- 23 der 4e klasse West met de fraaie scorecijfers 45-3. Proficiat Soest 2 en nu promoveren-1 Het eerste team moest hef hijsen van de kampioensvlag nog wat uit stellen; door hevige regen moest bij gelijke stand te Heemstede worden gestaakt. Het wordt op deze manier wel een zeer langdurige competitie, want Zondag a.s. moet eerst de op de eerste compefifiedag gestaakte wedstrijd tegen Groenwit worden uit gespeeld en dan moet de wedstrijd tegen Groenendaal wordetn afge speeld. De inhaalwedstrijd tegen- Verschilnt 2 maal per week. Vrijdag 13 Juni 1947. WAAR BLIJFT HET HUISJE? Alles bij elkaar vindt ik het maar een droef geval. Wanneer het zonnetje schijnt eh 't voor een enkelle keer mooi weer is, hou je het nog wel uit, leunende te gen het gastvrije bek van Mar iep burg. Dan mag de bus, wat mij vaak betreft, nog wel een poosje wegblij ven. Wat dan natuurlijk niet het ge val is. Maar als het, zoals van (je week» pijpesfelen regent ein edn aketlïg guur windje een poging doef je eep long ontsteking te bezorgen, valt hef wachten op Nieuwerhoek niet mee. Wachten in beroerd weer valt nooit en nergens mee, maar het lijkt wel of het op Nieuwerhoek dubbel on aangenaam is. Dat komt natuurlijk door het idee, dat het wachthuisje er naar men selijk, niet ambtelijke berekeningen, allang had kunnen staan. Maar we zullen onze ziel nog een poosie in lijdzaamheid moeten be zitten. We zijn nu zoover, dat het voor stel is aangenomen. Nu gaan we di rect voorstellen er geld voor uit te trekken. Dan gaan we het aanbe steden en als dat dan allemaal op een goede dag voor elkaar is, keu ren we de plaats om het geval neer te zetten af, omdat het dorpsbeeld wordt aangetast of zo iets. Misschien ben ik te pessimistisch, maar intussen staan we ïin de regen. H. OEKMAN. H te S. Dank voor Uw schrijven en belang stelling. Voor wat de door U ge noemde narigheden betreft, zult U zich wel moeten troosten met de gedachte, dat U niet alleen staaf, maar één uit duizenden bent. Groenwit 4 wordt echter met een 40 voorsprong begon,nie|n, zodat de ze wel tof een goed einde gebracht zal worden. Het derde team behaalde in haar laatste competitiewedstrijd tegen Sportief 2 met 53 de overwinning1! Het heeft er om gespannen. Na de singles en mixed doublés was de stand 33. Door echter zowel de dames- als heren doublés te winnen, werd met 53 de overwinning uit het vuur gesleept. Plaatselijk nieuws. PASSAGIERSI.IJi-'T TER INZAGE. Aan ons bureau liggen gratis ter in zage de passagierslijsten van M.s. Telisse, aank. 17 Juni te A'dam. M.s. Nw. Holland, aank. 19 Juni te Amsterdam. M.s. Kota Gede, aank. 20 Juni te Rotterdam. M.s. Limburg, aank. 23 Juni fe Rotterdam. M.s. Bantam, aank. 25 Juni te Rotterdam. CLOSET GEVONDEN. Te Soestduinen, geheel verborgen tussen de struiken, werd eep gehe/ef' onbeschadigd closet gevonden. Men neemt aan, dat het uit een der woningen van Zomers Buiten is ont vreemd. TREKKING LUVA-I.OTEN. HOOFDPRIJS OP NO. 25562. Vrijdag 6 Juni vond de trekking plaats van de Luva-loten van de Ko ninklijke Nederl. Vereniging voor Luchtvaart fe 's-Gravenhage. De hoofdprijs ter waarde van f6000 viel op No. 25562, de tweede prijs op No. 5154, de derde prijs op No. 37016.

Soester Courant | 1947 | | pagina 1