IN DE HOEK. SOESTER COURANT^ ibonnemenlsprlts 11.50 p. kw. 23e Jaargang - No. 50 Officiële mededelingen. HINDERWET. Buig. en Wefh. van Soest maken bekend, dat het verzoek van J. H. Oosterbeek, Beukenlaan 15, Soest, om in perceel Beukenlaan 15, kada straal bekend in sectie H. no. 5921, een bakkerij te mogen oprichten, door hen voorwaardelijk is ingewil ligd op 17 Juni 1947. Sport. VOETBALWEDSTRIJD K.P.S.—DE ZWALUWENBERG. KONINKLIJKE BELANGSTELLING. Donderdagavond speelde, ten bate van de NI WIN, K.P.S. (Kon. Pa leis Soestdijk) tegèn een militair elf tal „De Zwaluwenberg" uit Hilver sum een voetbalwedstrijd op het K.P.S.-terrein aan de Praamgracht. De Zwaluwenberg won met 4-2. Rust stand 2-1. Een uitvoerig verslag volgt in ons volgend nummer. Onder de vele aanwezigen bevond zich ook het Prinselijk Paar met de Prinsesjes Beatrix, Irene en Mar griet, die tot de pauze vol belang stelling-de wedstrijd _gadè sloegen. BESLISSING B.F.C. 2—S.E.C. 2- Zondagavond is op het Donar-ter rein te Hilversum, (het speelveld in het Sportpark was wegens het hoge gras niet bespeelbaar) de beslissings wedstrijd om het kampioenschap van de Res. 3e Klasse K.V.V.B. tus sen B.F.C. 2 (Bussum) en S.E.C. 2 gespeeld. Aan spanning I^ecft het in deze door beide partijen' enthousiast gespeel de wedstrijd niet ontbroken. De Bussummers hadden in hef begin het beste van het spel en namen na v^cn kwartier spelen, uit een straf schop de leiding- S.E.C. kwam er daarna langzamer hand beter in, waardoor de strijd vrijwel met Wisselende kansen ge lijk opging. Na de doëlwisseling eenzelfde spel- 'beeld, twee hard werkende ploegen, die echter niet in staat bleken te zijn een doelpunt te scoren. De bei de dori verdedigers waren in prima vorm, terwijl de beide achterhoeden de voorhoedespelers geen kans ga ven hun spel te ontplooien. Het einde kwam dan ook met een schrale 1-0 overwinning voor B.F.C. 2. S.E.C. tekende tegen het toekennen van dc strafschop aan B.F.C. pro fest aan, daar over een onmiddellijk aan deze strafschop voorafgaand bui- tenspclgeval de meningen van de scheidsrechter en één der neutrale grensrechters diepgaand bleken te verschillen. POSTDUIVENSPORT, De beide Soester postduivenvereni gingen hielden Zondag 22 Juni j.1. een wedvlucht vanaf Et. Maxence (Frankrijk). Afstand 372 K.M. De duiven werden te 6.30 uur met eetn sterke Noordwesten wind gelost. Door de slechte weersomstandighe den tijdens de vlucht was de aan komst zeer onregelmatig. De resultaten van dc postduivenver eniging „De Vriendschap", waarvan 62 duiven in concours waren, waren als volgt: Mei. C. Paauwe 1-15-19. J. Pot 2-13. W. Roest 3. W. Nieuwenhuis 4-7-16. E. Daatselaar 5-10-17. G. Sukel 6. H. Pohlman 8. J. Rijnders 9-21. Mej. G. Zimmerman 11-14-20. G. Teeken 12. F. Heeremans 18. De postduivenvereniging „De Zwa luw" had 73 duiven in concours. De prijzen werden als volgt behaald: Jac. Stalenhoef 1. Sj. Rijksen 2-3-4- 6-7. G. Haks 5. H. Kriek 8-15. N. UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT - SOESTDIJK BureauVan Weedestraat 35 - Telefoon 2566 - Giro 126156 Balitus 9-13. W. Veerman 10. H. Gorissen 11-17. J. Kamerbeek 12. B. van Boeijen 14. G. Geijtenbeek 16. H. Onwezen 18. De resultaten van beide verenigin gen in combinatie waren: Jac. Stalenhoef 1. Sj. Rijksen 2-4-6- 9-12-38. Mej. C. Paauwe 3.28-40. J. Pot 5-26. G. Haks 7-39. W. Roest 8. W. Nieuwenhuis 10-16-29. H. Kriek 11-30. E. 'Daatselaar 13-21-31. G. Su kel 14. N. Baltus 15. H. Pohlman 17. J. Rijnders 18-45. W .Veerman 19. H. Gorissen 20-34-42-43. J. Kamer beek 22. Mej. G. Zimmerman1 23- 27-41. G. Teeken 24. B. v. Boeijen 25. G. Geijtembeek 32-37. F. Heere mans 33. H. Onwezen 35. G. El- schot 36. C. van Soest 44. Aankomst eerste duif 12 uur 46 min., aankomst laatste prijswinnende duif 4 uur 18 min. 19 sec. Plaatselijk nieuws. PRINS BERNHARDFONDS. Voor de Anjerdag, ter gelegenheid vain de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard, hebben zich nog slechts bedroevend weinig personen aangemeld, die mede willen werken1 aan de geldinzameling. Wij doen daarom nogmaals een drin gend beroep op aljen, die maar enigszins kunnen, op' Maandag 30 Ju ni a.s. enige uren beschikbaar te stellen- Aanmeldingen worden gaarne inge wacht Zaterdag 28 Juni a.s., van 9- 12 uur aan hef secretariaat, Steen- hoffstraat 5, telefoon 2643, toestel 2. INVASIEFILM. Wij vestigen nog even de aandacht op de bioscoopvoorstelling, welke Zaterdag 28 Juni a.s. des avonds 8 uur, wordt gegeven in hef St. Jo- sephgebouw, ten bate van de Stich ting 1940-1945. Zoals reeds werd medegedeteld wordt de invasiefilm vertoond. Kaarten a. fl.50 (alles- inbegrepen) zijn vanaf" Donderdag 26 Juni ver krijgbaar bij Sigarenmagazijn W. Hogeboom, Van Weedestraat 9d. In verband met het beperkt aan tal plaatsen is hef raadzaam II voor af van kaarten te voorzien- 21 WONINGEN AANBESTEED. Dinsdagmorgen heeft, ten kantore van de directeur van gèmeemtewter- ken, door de architect, de heer P. Beekman, de aanbesteding plaats gehad van de bouw van 21 wonin gen aan de Klaarwaterweg. De aan besteding vond plaats in massa. In totaal waren binnengekomen 49 biljetten. Hoogste inschrijver was de firma J. Merbis tc Veenendaal voor f 288.000,—. Laagste inschrijver bleek de firma v. d. Hoef Stam te Soest voor f203.500,gevolgd door de heer E. J. Oudenes te Den Dolder voor f217.600,-. De gunning zal later plaats hebben. PRIJZENCOMMISSIE. De plaatselijke Prijzeincommissie deelt medé, dat op Dinsdag 1 Juli a.s. gecin vergadering zal worden ge houden. De eerstvolgende vergade ring zal worden gehouden op Dins dag 8 Juli a.s. Vorts wordt de aandacht gevestigd op de prijzen voor schilderwerk. Voor buiten* en bïnnenschilderwerk mag f 2.70 per M 2. worden bere kend. In deze prijs zijn alle voor bereidende werkzaamheden inbegre pen. Voor het afbranden mag evenwel f 1.40 per vierkante meteiN in reke ning worden gebracht. Het verven van een voordeur mag, met inbegrip van de omlijsting f9 kosten, een binnendeur f 7. JUBILEUMCONCERT APOLLO. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van hef Mannenkoor „ApoJ- lo" te Soest wordt een openlucht- concert gegeven op Dinsdag 29 Ju li a.s. in het Openluchttheater. Teneinde dit concert te maken tof een waardige herdenking van het 25-jarig bestaan, heeft hef bestuur van het koor contact gezocht met een tweetal koren uit de omgeving teneinde tof een zanguitvoering van groot formaat te geraken- Het Baarns Mannenkoor komt die dag naar Soest met een 60-tal zan gers, terwijl de Verenigde Hilver- sumse Zangers met ruim 100 zan gers eveneens aan het concert zul len deelnemen. Ieder koor zingt een eigen pro gramma, terwijl een 2-tal nummers gezamenlijk zal worden uitgevoerd, n.1. „Mijn Nederland" en „Hollands Glorie", welk laatste nummer zal worden begeleid door een ensem ble van de Baarnse Harmonie „Cres cendo". Wij raden de Soester ingezetenfen aan1 dit concert te gaan bijwonen, daar het op hef gebied van de man- nenzang een unicum belooft te wor den. Het Bestuur van Apollo heeft zich voorgenomen de entreeprijs zeler laag te stellen, teneinde een ieder in de gelegenheid te stelten dit con cert te kunnen bijwonen. Op 29 Juli a.s. dus allen: Op naar hét Openluchttheater! BEDANKT ALS GEMEENTERAADSLID. De ,heer J. H. Hom, die in de ge meenteraad zitting heeft voor de Kath. Volkspartij, heeft als zodanig bedankt De heer Hom wordt opge volgd door de heer Posthumus. GESLAAGD. Op het te Utrecht gehouden examen voor onderwijzer slaagde onze plaats genoot A. v. d. Berg. ZOMERCONCERT. Maandag 30 Juni a.s., 's avonds te 8 uur, geeft de Muziek ver. „Patiën- fïa Vincit Omnia" haar tweede zo- merconcert in dit seizoen in het rosarium. Het navolgende program ma zal worden uitgevoerd. 1. Wilhelmus. 2. Telefunken, mars» (Joh. Everf). 3. Dans la Bruijère, ouverture, (A. Govaert). 4. Bloemen uit Holland, wals, (F. Jakma). 5. Freischütz, fanf. sur 1'opera de We- ber. (M. J. M. Kessels). 6. Ankers los, mars, (Ch. A. Zimmermann). 7. La Fesfa Splemdora, ouverture, (Joh. B. Kok). 8. Een schone Meimorgelni, fantasie, P. B. Bisselink). Jubelkïan- ge, mars, (Eernst Uebel). 10. Wil helmus. KOLENDIEVEN VEROORDEELD. De Utr. Politierechter veroordeel de de 27-jarige B. R. en diens 40-jarige collega J. Th. D. uit Soest wegens diefstal in vereniging van brand stoffen ten nadele van de brand- stoffenhandelaar J. M. E-, bij ver stek' tot 2 maanden gevangenisstraf. STICHTING 1940-1945. De Stichting 1940-'45 ontving van V. V.V. „Soest-Vooruit" de somma van f 73.10, zijnde het batig saldo van dc Nationale Feestdag 1947. LEERLINGENAVOND. Zaterdag 5 Juli a.s. wordt in hotel Ecmland de jaarlijkse voordracht avond gegeven door de leerlingen van Ida Jongsma. Opgevoerd wordt een zangspel „De Bloemenwei" van Phé Wijnbeek met muziek van Bep Slösscr Bresier. Voor bijzonderheden verwijzen1 wij naar de advertentie in dit blad. Verschijnt 2 maal per week. Vrijdag 27 Juni 1947. Ik had een fijne slager. Laat ik er meteeto bij vertellen, d.at ik hem nog heb. Dat „had" sloeg al leen maar op de tijd, dat de man uit de circulatie" was. Een maand heb ik rondgelopen met) wroeging, want als ik me zelf eer lijk binnenste buiten keer, was hef toch eigenlijk ook mijn schuld, daf de man door hef kopen van een vóór- of achterbout met z'n bonnen weer op peil moest komen. Dat er aan zo'n boutje dain eèn heel „licht zwart" tintje zat, ach, daar peinsde ik niet over. Er was visite geweest of we hadden een verjaardag moeten vieren ofzo; er was altijd wel eön oorzaak, dat hef vleesrantsoen van de komende veertien dagen op de éersfje Zater dag en Zondag al op was. En daar ik' er niet veel voor voelde om de resterende 12 dagen als een gedwon gen vegetarier te leven mfct schijn gehakt of zo, moest daar wel een mouw aangepast worden. De eerste keer deed ik dat door nonchalant bij het afrekenen fe zeg gen: „Ach eh, schrijft u de bon nen eventjes op?". Dat lukte natuur lijk maar één keer. De vólgende maal hari hij allang door, dat ik1 een poging tot misleiding deed. Dan begon de „mouw-aan-passing". Daf leerde ik in de bezettingstijd en schijnbaar grondig. Die „ik" zijn wij allen. Met zulke mensen zit het dorp ê(n hef gehelle land vol. Allemaal mensen, die er af en toe een mouw aaln passen. En1 met z'n. allen hebben we het op ons geweten, daf onze slagers een maand lang gevangeniskost moesten eten en werden „gelucht" op eten mieserig binnenplaatsje. Maar we hebben er mee geljeerd en zullejn er voor zorgen, daf oinze melkboer, onze boter- en kaasman1» onze eierenleverancier enz. niet de plaatsen van onze slagers zullen in nemen. H. OEKMAN. POSTNIEUWS. In verband met de viering van dè verjaardag van Z.K.H. Prins Berm- hard op Maandag 30 Juni, zal hef postkantoor die dag voor postzaken geopend zijn tot 12 uur; voor tele graaf en telefoon als gewoon1. Het bijkantoor Soestdijk en de agentschappen op de Soesterbergse- stfraat en Laanstraat zullen, zowel voor postzaken als telegraaf en tele foon geopend zijln tof 12 uur. Busrechthouders kunnen de post af halen gedurende de op andere dagten geldende opensfelliinigsuren. Verder zal er slechts één bestelling worden uitgevoerd, terwijl verzending en ontvangst der poststukken normaal blijven. LIJST TER INZAGE. De passagierslijst van het m.s. „In- drapoera", vermoedelijke aankomst op 4 Juli te Rotterdam, ligt aan ons bureau gratis ter inzage. HEIDEBRAND. De brandweer, die Dinsdagmorgen uitrukte voor een heidebrand tus sen Birkhoven en de spoorlijn Amersfoort-Utrecht, moest Dinsdag middag wederom uitrukken voor een uitgebroken heidebrand. Toén de brandweer ter plaatse arriveerde, bleek de brand op ongeveer dezelf de plaats te zijn ontstaan als in de morgenuren. De brandweer pakte hef vuur op krachtige wijze aan, zodat slechts 2 hectaren heide ên opslag verloren gingen.

Soester Courant | 1947 | | pagina 1