1 wTtTnieuwenhuis Geldige bonnen. Loodgieter - Electriciën LENSEN! Plaatselijk nieuws. ROB DE AVONTURIER W Gemeenteraads vergadering Hoe t bij de buren gaat. Voor het tijdvak van 5 tot en met 18 October zijn de navolgende bonnen aan gewezen: Bonkaarten KA, KB, KC 711, Serie N. N-02 Diversen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits. N-03 Diversen 500 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1000 gram jam, stroop enz. of 500 gram versna peringen. N-04 Diversen 225 gram huis houdzeep of 180 gram toiletzeep. Bonkaarten KD, KE 711, Serie N. N-12 Diversen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits. N-13, N-14 Diversen 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gram .jam, stroop enz. of 250 gram versna peringen. N-15 Diversen 450 gram huishoud zeep of 360 gram toiletzeep. N-16 Diversen 500 gr. bananen (voor- inlevering). N-16 Reserve 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits. Bonkaarten MA, MD 711 (bijzondere ar beid, a.s. moeders en zieken Serie N. N-21 Suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz., of 250 'gram versnape ringen. Tabak en versnaperïngenkaarten. N-01, N-03 Tabak 2 rantsoenen siga retten of kerftabak. N-01 Versnaperingen 200 gram ver snaperingen, of 200 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. N-03 Versnaperingen 100 gram ver snaperingen, of 100 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. Reserve 5 Tabak 50 gram scheerzeep of 100 gram scheercreme, of 400 gr. snelscheercreme. De bon voor scheerzeep blijft voorlopig geldig. Bon N-16 Diversen voor bananen moet uiterlijk op 11 October a.s. bij een handelaar ini groenten en of fruit worden ingeleverd. Van Weedestr. 23 Tel. 2577 Voetbal. S.E.C.—NIJENRODES 3-2. Deze voor beide partijen zo belangrijke wedstrijd is, na een spannende en ui terst fa.re strijd, in een 32 overwin ning voor S.E.C. geëindigd. Van de eerste tot de laatste minuut hebben beide elftallen zich ton volle ge geven om de kostbare puntejn te verove ren ein de iets doortastender en schot- vaardiger voorhoede van S.E.C. heeft ten slotte de balans teji gunslte van haar* doen overhellen. Röeds dadelijk na het begin ontspon zich een strijd met wisselqnde kajtisein. Het spel golfde snel van doel tot doel; maar de resoluut spelende achterhoe des van beide partijen wisten steeds met met verre en goed geplaatste ballen het gevaar te bezweren. Er was een kwartier gespeeld, toen de linksbuiten van S.E.C. snel langs het lijntje snelde, eeln fraaie voorzet volgde- de bal kwam bij de vrijstaande rechts binnen Post en met een hard schot gaf hij de Nijenrodesdoelman het nakij ken. 10. Ook daarna hetzelfde spelbeeld. B% slecht wiegwerken van de bal door de S.E.C.-achterhciede veroorzaakte een hoekschop, die door de Nijenrodes links buiten keurig voor 't doel van S.E.C. werd geplaatst en even fraai door mid- voor De Bruin werd ingekopt. 11. Een hard schot van diezelfde speler werd door de S.E.C.-doelman Hornsveld schitterend tot hoekschop verwerkt. Even voor het verstrijken vatn de eejrste helft volgde een snelle aanval van der thuisclub. Midvoor Klompenhouwer, die met die bal iets naar links was afge dwaald, speelde de bal vrij en de naar birunetti gekomen linksbuiten schoot de bal in volle ren em keihard langs de verraste Nijenrodes-doelman. Een pracht van een doelpunt. 21. Met dieze stand kwam ook de rust. De twieede helft begon met een S.E.C.- overwichf. Reeds na tien mi/nufen' ont stond uit een hoekschop ecin scrimma- ge voor het Nijenrodes-doeL waaruit KI om pen hou wier van dichtbij het derde doelpunt voor zïj'n club wist te scoren- 3—1. Met wisselende kansen ging daarop de strijd verder. Een hard schot van de S.E.C.-midvoor wist de Nijienrodes-doel'. man op eminente wijze te keren, terwijl aan de andere zijde de doelman van S.E.C. enige keren op het nippertje on heil wist te voorkomen. Langzaam maar zeker wist Nijenrodes het spel naar de S.E.C.-helft te ver plaatsen en met fraai samenspel' werd de S.E.C.-vierdediging op Ti zware proef gesteld. Tot kort voor het einde wist S.E.C. stand te houden, maar toein moest de S.E.C.-doelman voor een hard schot van de Nij'ldnrodes-midvoor capituleren- 3—2. S.E.C. het gevaar inziende, trachtte met enkjele snelle aanvallen aan de druk te ontkomen ;ein enige gevaarlijke momenten voor het doel der gasten waren het ge volg. Ook een hoekschop op het doel der Brieukelenaren bracht geen succes. Het einde kwam ten slotte met qe|n zwaar bevochten 32 overwinning voor S.E.C. K.V.V.A—B.D.C 4-2. B.D.C. was Zondag te Amersfoort op be zoek bij K.V.V.A-, een der kampïoens- candidaten vain het vorige seizoen. Ge zien het succesvolle begin van B.D.C. de twee eerste competitiewedstrijden leverden het maximaal aantal winstpun ten op waren ook de verwachtingen voor deze ontmoeting hoog gespannen. K.V.V.A- dacht daar echter anders over en wist deze wedstrijd met 42 te win nen ejn B.D.C. daarmede haar eerste ne derlaag tcie te brengen. In de leerste speelhélft liepen de S,oesters hard van stapel, bet samenspel vlotte best ien toen na een kwartier spelen de linksbuiten v. d. Berg een hard schot inzond, dat de K.V.V.A-doelman maar half keerde, wist midvoor Koevoets met flink doorzetten de bal in het K.V.V.A.- doel te plaatsen. 10. De Amiersfoorters slaagden er enige tijd later in de sfaind op 11 te brengen, maar nog voor de rust bracht midvoor Koevoets met een pracht schot de sitand op 12 voor B.D.C. De twieede delft had een minder sportief verloop. Na een kwartier spelen cpitstond voor het B.D.C.-doel een scrimmage. Een fluitsignaal volgde iem de scheidsrechter kende K.V.V.A- een strafschop toe, die de Amiersfoorters dankbaar benutten om de stand op 2—2 te brengen- Mede door nog enige aanvechtbare be slissingen vain die arbiter wérden de ge moederen der spelers verhit, waardoor het spiel wel' enigszins te hard werd e|n toen ten slotte de midhalf speler van B.D.C. het verder medespelen werd ont zegd, kwam K.V.V.A- door haar nume rieke meerderheid meer in de aanval. Bij een van deze aanvallen verzuimde de B.D.C.-defensie tijdig i|n te grijpen met het gevolg, dat de B.D.C.-doelman ten derde male werd gepasseerd. Wel trachtte B.D.C. nog een gunstiger resultaat te bereiken, doch toein ifiefi slo1- te K.V.V.A- uit leen hoekschop de stand op 4—2 in haar voordeel bracht, speelde B.D.C. een verloren spek Het eiinde van deze onaangename ontmoeting kwam met een 42 overwinning" voor de Kei- stedelingdn. Heeft U toekomst-wensen Sluit dan een Levensverzekering bij Van Weedestraat 29 - Soestdijk INGEBROKEN. In het weekeinde werd ingebroken in de fabriek van R. aan de Korte Middel wijkstraat. 2 Overalls worden vermist. NATIONALE HERFSTTOCH l EN VAN DE W.S-V. ,.DE EEMKANTERS. De nog jonge Soes ter Wan delsportver eniging ,,De Eemkanters'' organiseert a.s. Zaterdag en Zondag enige Nationale wandeltochten. Deze tochtein door onze mooie omgeving, door bossen ein heide welke vooral in het najaar met zijtn prachtige herfsttinten door schoofnheid uitblinken, bieden de deelnemers löejn waar genot. Er bestaat dan ook een grote belangstel ling voor deze herfst-wandeltochtein. Eni ge honderden wandelaars schreven reeds in en clubs uit Zaandam, Amsterdam, Amersfoort, Hilversum, Gouda, Velp, Baarn, Dordrecht, Rotterdam, Woerden, benevens einige politie sportverenigingen zijn het aanstaande week-end van de partij en nog meerdere inschrijvingen worden verwacht. Deze tochten zijn tevens een prachtige reclame voor Soest. Zowel het gemeen tebestuur als de V.V.V. „Soest-vooruït"' zijn daarvan doordrongen en stelden dan ook einige fraaie prijzen beschikbaar. Elke deelnemer, die de tocht volbrengt, ontvangt een fraaie herinneringsmedaille, terwijl ook diverse groepsprijzen zijn uitgeloofd. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat, indien biet weer de organiserende vereni ging goed gezind is, deze tochten voor De Eemkanters een groot succes zullen worden. Met 'een dertigtal leden maakten ,.De Eemkanters'' j.1. Zaterdag een oefentocht over hetzelfde parcours, hetwelk voor bedcielde herfsttochten is uitgeze|t LOPEN OP DE SPOORBAAN. Van enkele kalveren, die zich ophiel den op de spoorbaan tussen de stations Soestdijk en Baarn, werd er één zodanig door de trein aangereden, dat het dier op het abattoir moest worden afgemaakt. NIET NETJES. Wegens het plegen van ontuchtige han delingen met kinderen beneden 16 jaar werd procesverbaal opgemaakt tegen D. alhier. OPENING TENTOONSTELLING VAN SCHILDERIJEN. Zaterdagmiddag had in ,,Dje Haverkamp'' aan het Kerkpad Z.Z. 105 te Soest de opening plaats vsn een tentoonstelling van werke|n> van de schilder J. Rijlaars dam. De heer G. Adriaans, architect te Amers foort, schetste, in zijn kort openings woord voor een aantal genodigden de talentie|n vain deze schilder, die een aan geboren begaafdheid bezit en die de schoonheid uit aK'ies in zijn werk tot uiting brepgt. Mevr. Biiok-Eijsïnk dankte spreker voor zijn inleidingswoord en wenste de heer Rijlaarsdam met dieze tentoonstelling voel succes. Iedjer schilderij én aquarel' op deze fcein- toonste'ül'jng gie.tuigt vatn een ernstige en artistieke geest. Direct bij het bereden van de expositieruimte valt qns oog op ,,De Straatviolist'', groots /an opzieit, prachtig van houding ep kleur en hoe vaag ook uitgebeeld, brengt de kupste- naar eep wereld vaja bélevePissen tot ui ting. Ook ontroerepd is de uitbeelding van de mcieder met twee kinderep, ter wijl ook de aquarellen vain deze kupste- naar stuk voor stuk onze bewondering afdwingep. Wij kunncfn niet nalaten opze lezers aan te radiein, dezè tentoonstelling te bezoe ken. IN DE KNEL- Door omlegging van het verkeer, door werkzaamheden aan de weg Utrecht- Amersjoort, heeft de overweg bij Soest- duïnep veel verkeer te verwerken, waar door nog al eens ongemakken ontstaan. Nu weer stopten, onder het gevep van een stopsignaal, drie militaire auto's voor de gesloten overweg. De bestuurder vapi een achterrijdende vrachtauto stopte ie laat, waardoor deze tegen de derde militaire auto botste en waardoor deze op zijn beurt hetzelfde deed tegen die 2e wagen., Wagep no. 3 kwam zo in de knel, dat hij moest worden weggesleept. TENTOONSTELLING SCHILDERIJEN. Soest begint grote naam te make» op het terrein der schilderskunst. Meerdere schilders van naam hebbe)n in de laatste tijd in onze gemeentel reeds tentoonstellingen gehouden en de belangstelling vap de kunstliefhebbers is steeds groot. Nu weer is het Bas van der Smit, weer een der groten, die van 11 tot 26 Oc tober exposeert in '*,t Plankenhuys aan de Birktstraat 40a en ook nu twijfelen wij niet aan de belangstelling. BONNEN-REGEN. Op de bon gingen 13 autobestuurders wegens overtreding der maximum spiel- heid, 3 motorbestuurders terzake het rijden zonder rijbewijs, 9 wielrijders,, die het zonder licht meenden te kunnen steilten ein 1 persoon wegens stroperij. DE ENGELSE PARADOX De enorme economische moeilijkheden waar mee Engeland te worstelen heeft zijn des te wonderlijker, omdat het Britse Rijk met zijn grote dominions en koloniën een zo uitgebreid en rijk gevarieerd marktgebied vormt als geen enkele andere staat ter wereld. Toch is de Engelse economie ge heel ontwricht. En dit komt doordat de productie van steenkool en industriepro ducten in Engeland sterk gedaald is, waar door veel meer van deze producten uit de Verenigde Staten en Canada moeten worden ingevoerd. Bekijkt men de handel van En geland met 4e Britse gebieden in Afrika, Azië en Australië, dan blijkt dat naar die landen meer uitvoert dan invoert. De uit voer bedroeg in de eerste zes maanden van het jaar 175 millioen pond tegen de invoer 146 m. p. Het tekort ontstaat door dë han del met de Ver. Staten Canada en Argen tinië. Men maakt thans plannen om meer voedsel en meer grondstoffen uit de andere delen van het Britse Rijk te halen en zich dus onafhankelijker van Amerika te maken. Daarin wordt men echter belemmerd, door dat Engeland krachtens de dollarlening aan de Ver. Staten is gekoppeld. Engeland kan daardoor van de Britse rijkdommen niet voldoende profijt trekken. DE INTERNATIONALE KOLENHANDEL Voor de oorlog had Europa geenAmeri kaanse steenkool nodig; 40 pet. van de kolen, die in de Europese internationale handel kwamen, werden geleverd door Duitsland, 32 pet. door Groot-Brittannië, 10 pet. door Polen en 18 pet. door verschil lende andere landen. Op het ogenblik be schikt deze handel slechts over 58 pet. van de hoeveelheden van voor de oorlog. Daar van levert Duitsland er 13, Groot-Brittan nië niets, Polen 4 pet, andere Europese lan den 5 pet. en de Verenigde Staten 36 pet. Hieruit blijkt dus dat de taak van Enge land geheel is overgenomen door de Ver enigde Staten. Hier heeft men een van de grote oorzaken van de verarming van Euro pa en vooral van de moeilijkheden van Groot-Brittannië. In ons eigen land hebben wij thans 38.000 mijnwerkers tegenover 30.000 voor de oorlog, doch terwijl destijds het maandgemiddelde ruim een millioen ton bedroeg, is de productie thans slechts 824.000 ton. Voor de oorlog voerden wij p. jaar nog bijna 6 millioen ton in en thans 4.4 millioen ton. Alleen wanneer de pro ductie per mijnwerker weer op de oude hoogte terugkomt, zullen wij voldoende steenkolen ter beschikking krijgen. Rob stond stil om aan de schemerachti- tege duisternis fe wemmen, toen bij ge ritsel achter zich hoorde. Een i|nila|n'der> met pijl en Ixvog gewapcinid, kwam ge ruisloos naar hem toe en uit alle hoe ken kwamen dc|nkere gedaanten nader. Na eejn korte worsteling werd Rob icint- wapend en stevig gebonden. Hij was volkomen In de macht vap zijn vijanden. Reeds maakten ze aamstalte om hun slachtoffer weg te leiden, toep de ge biedende stem vatrt een meisje ben halt deed houden. Ze gelaste de negers hup gevapgane los te laten en ze gehoorzaamde direct. Nieuwsgierig bekeek het meisje Rob en ook Rob vroeg zich af, wie die vreemde blanke jongedame was, die hier middiep in het oerwoud wooinde c|n zo'n grote macht had over deze wilde bende. Gisterenavond vergaderde de raad opzeir getmeente onder leidimg van burgemees ter Bientipck. De heer Schaafsma was met kennisge ving afwezig. De agenda vermeldde niet minder dan 21 puntein, waarvan het merendeel zon der bespreking onder de hamer doorging. Daar reeds vroegtijdig met het drukken van ons blad moet worden begonnen, kunnen wij de besprekingen slechts zqer in het kort weergeven. 1. Beëdiging toegelaten lid G. vain 't Klooster. Door de heer Van 't Klooster worden de eden afgelegd. 2. Vaststelling van die notulen van de vergadering' van 31 Juli 1947. Met een kleine wijziging goedgekeurd. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. a. Dankbetuiging van H.K.H* Prïnsies Juliana en Prins Bemhard voor de ge lukwensen aangeboden ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Irene. Voor kennisgeving aangenomen. b. Schrijven van het Bestuur van de Stichting tot Beheer van het Soester Natuurbad inzake het gemengd zwem men. Voor kennisgeving aangenomen. c. Mededeling van de Directeur van Gemeentewerken inzake stof bestrijding op de wiegen. Voor kennisgeving aangenomen. d. Mededeling inzake het verbod tot het in bezit houden van berberïsstruikem. Voor kennisgeving aangenomen. e. Verslag van de werkzaamheden in de bossen van de gemeente Soest over 1946. Voor kennisgeving aangenomen. f. Verzoek bewoners Kruisweg inzake verbetering van die weg met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. Aldus besloten. g. Verzoek van N. van Dijk inzake on derhoud erfafscheiding tussen zijn per ceel en de buitenplaats ..Braamhage'' met voorstel dit in handen te stellen van B. en W. om praie-advïes. Aldus besloten. h. Vragen van de heer Nooder inzake exploitatie van de woningbouwverenigin gen, met antwoord van B. en W. De heer NOODER zegt niét bevredigd te zijn door het door B. en W. gegeven antwoord. De exploitatiekosten worderi volgens spr. onrustbarend. Weth. VAN DE AREND is deze mening niet toegedaan, daar reservering steeds heeft plaats gehad. Wel zullen in de toekomst hogere bedragen voor onder houd nodig zïjln. De heer R. HILHORST wijst op de slechte toestand der woningen van ,,St. Jozef', waarop, volgens genoemde weth. het oog van bet gemeentebestuur gericht blijft. Schrijven van de gymnastiekvereniging Olympïa verzoekende toekenning ener subsidie rniet voorstel dit in handen te stellen van B. cm W. om prae-advies. Aldus besloten. j. Schrijven van die gymnastiekvereniging Olympia verzo-kende beschikbaarstelling van een behoorlijk sportveld. Gesteld in handen van B. en W. k. Opgave van examenresultaten van de leerlingen der openb. scholen en opga ve van bet aantal niet bevorderde leer lingen. Voor kennisgeving aangenomen. 1. De door Gied. Staten der provincie Utrecht vastgestelde gemeente- ein be- drïjfsrekeningem over het jaar 1943. Voor kennisgeving aangenomen, m. Voorstel om het schrijven van het Dagelijks hiestuur van dc Stichting voor Kleuterscholen, inhoudende verzoek om verhoging subsidie, in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. Aldus besloten. 4. Verllenen van de wettelijk voorgeschre ven medewerking: a. aan het Bestuur der Stichting En- gendaalschool ïnzakie 15 schoolbankenen de nodige leermiddelen voor pl.m. 30 leerlingen;; b. aan het Bestuur der Vereniging ,.Een School met de Bijbel te Soest'' inzake 24 schoolbanken enz. tem behoeve van de school voor G.L.O. aan de Driehoeks- w,dg. Conform besloten. 5. Voorstel tot het aangaan ener ge meenschappelijke regeling inzake instel ling schoolartsendiemst. Conform besloten- Bedoelde regeling wordt aangegaan met de gemeenten Baarn, Bunschoten, Eem- nes en Hoogland. 6. Voorstel 'tot beschikbaarstelling van eien extra erediet aan de school voor openbare u.l.o. wegens invoering van eem nieuwe leermethode voor natuur kunde. Conform besloten. 7. Kosten van het Openbaar Lager On derwijs ingevolge art. 55 der L-O.-wet- Conform besloten. 8. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Gallenkainppelsweg 5, Klaarwaferweg 4 en Lange Brink weg 7. Conform besloten. 9. Voorstel tot het aangaan ener nieuwe straatverlichtingsovereenkomist niet de P.U.E.M. Ae(*gc hou dein ter nadere bestudering. 10. voorstel van B. en W. tot aankoop vm een politie motorzijspanwageai en verkoop der bestaande motor. Conform besloten- 11. Voorstellen tot het verlenen van ont heffing van de verordening ex art. 2 der Hinderwet aan: a. A. G. de Bruin inzake oprichting pot tenbakkerij b. J. Bunt en M. Hofslot inzake oprich ting wasserij en ververij; c. J. J. Abbel inzake oprichting ijzergie terij. Conform besloten- 12. Behandeling van een 4-tal verzoeken van ingezetenen van Soesterberg tot toe kenning ie|ner vergoeding in de kosten van vervoer van hun kinderen naar een school te Zeist. Conform besloten. 13. Voorlopige vaststelling der gemeente en bedrijfsrekenimgem over 1945. Conform besloten. 14. Voorstel tot renteverlaging der geld leningen. verstrekt aan Woningbouwver enigingen. Conform besloten. 15. Voorstel inzake aanpassing rechtstoe standregelingen gemeentepersoniee'1 inza ke het gelijktijdig genot van burgerlijke en militaire beloning. Conform besloten- 16. Schrijven van B. ein W. van Die ver, verzoekende adhaesie te betuigen aan een adres van de Raad dier gemeente, gericht aan de Ministerraad inzake clas sificatie gemeenten, verband houdende met salariëring gemeente - per so niqel met prae-advies van B. en W. Besloten wordt bedoelde adhaesie te be tuigen. B. en W. zijn de mening toe ge daan, dat deze aangelegenheid zelfs op breder basis moet worden gezien ep het gehele probleem moet omvatten. 17. Benoeming Commissie van advies in gevolge ex art. 8 der Woonruimtewet 1947. Benoemd W. Hogeboom, J. H. Hom, J. J. in 't Hout, H. Swart e(n Mevr. Re- bergen. 18. Voorstel: a. tot het aangaan van een overeenkomst inzake verhuur grond aan De Beaufort- laan aan de Staat der Nederlanden. b. tot verkoop van grond, gelegen in het complex 't Hart aan de Kerkëraad der Gereformeerde Keirk te Soestdijk voor stichting van een gebouw voor de Jeugd- en Evatigelisatiedienst. Conform besloten- 19. Voorstel tot benoeming van een lid van de Raadscommissièn Gasbedrijf, So ciale Zaken en Onderwijszaken in de vacature Hom. Benoemd voor de commissies Gasbe drijf en Onderwijszaken de heer H. J. S. Clemens en voor de commissie So ciale Zaken de heer G. van 't Klooster 20. Verdeling van de Raad door loting in twee afdelingen in verband met on derzoek gemeentebegroting 1948. Beidie afdelingen samengesteld. 21. Behandeling van belastingreclames. Verwezen naar geheime vergadering- In verband miet de inwerkingtreding op 1 October van de Wet op de vordering der woonruimte werd nog besloten de desbetreffende plaatselijke verordening op te heffen. Ook werd nog voorzien i,n een drietal vacatures in het bestuur der Stichting voor hef Natuurbad, waarvoor werden gekozen de hertin R. Hilhorst, J. H. Hom en H. J. Br'ink. Het bekend worden, dat Rusland in 1951 ook atoombommen heeft, een wetenschap, die de wereld met bezorgdheid de toekomst doet inzien; dat Engeland een verbeterde V 1 heeft verkregen; dat in Berlijn in de Russische zóne de mensen zó maar verdwij nen; dat in Egypte de cholera woedt; dat in India (voormalig Brits-Indië) een over stroming 40.000 slachtoffers eiste; dat de politieke toestand daar verre van rooskleu rig is; dat in Frankrijk deze maand ge meenteraadsverkiezingen zullen worden ge houden, en dat de brandende vraag daar. geldt: zal het communisme zich kunnen handhaven? Gemeenteraadsverkiezingen deze zullen als een politieke thermometer zijn en worden dan ook met grote belang stelling ingewacht. Want Frankrijk is, evenals heel Europa, in nood; geestelijk, stoffelijk en politiek. Geestelijk, omdat er grote verwarring heerst, en geen leidende figuur er is om uit de chaos van meningen een vast beginsel naar voren te brengen. De Mouvement Republicain Populaire, de christelijke volkspartij, kortweg M.R.P. ge heten, en die in de politieke arena de twee de plaats inneemt, is er niet in geslaagd om alle rechtse groepen rond haar vaandel te verzamelen. Dan is er de gespletenheid van het socialisme, dat uiteenvalt in aan hangers van personen, niet nu, maar tien tallen jaren reeds, en daarom ook geen kracht kan ontwikkelen, gedrongen als het zit tussen radicalen en communisten. Alleen de laatsten hébben de wind in de zeilen gehad, toen na de oorlog, de linkse vleugel der socialisten zich bij hen voegde, en zij, de communisten, met hun eenheids-syndi caten hun invloed trachtten te versterken. Wel gelukte het hun niet ook de revolu- tionnaire socialistische partijfractie tot mee doen te bewegen; het nam niet weg, dat op het socialistisch congres te Lyon de radi cale- vleugel de macht in handen wist te krijgen en de socialistische partij, waar

Soester Courant | 1947 | | pagina 2