Mn W. N. NIEUWENHUIS VOOR ONZE DAMES. Loodgieter Electriciën Voetbal. Hesft U toekomst-wensen Sluit dan een Levensverzekering bij LENSSEN! PlaaSseïijSk nieuws. Geldige bonnes. ROB DE AVONTURIER - 1 mm MEISJES JURKEN J. Hoppenbrouwers PlaaSselijk nieuws. Hoe i bij de buren qaat. VOOR ONZE BENGELS. Tot onze jongens een jaar of acht zijn, kunnen we voor hen nog wel eens iets aardigs van een klein lapje of van een een oud kledingstuk maken. Dit bloesje werd bijv. van een ouder beige zomer jurk gemaakt, het broekje uit de goede stukken van een oude broek. Het bloesje is heel erg gemakkelijk te maken en is zo in elkaar gestikt. De mouwtjes zijn aangeknipt en worden dus gelijk met de zijnaden dicht gestikt. Hef kraagje bestaat uit een halsbies. Wordt het bloesje geborduurd, dan moet deze bies dubbel worden geknipt. Er is echter leuk band in de handel. U weet wel, met die vrolijke kleurtjes en aar dige kinderfiguurtjes. Gebruikt u dit band, dan kan de halsbies enkel wor den geknipt. De sluiting wordt middenvoor gemaakt. Daartoe knipt men een splifje van on geveer 20 c.M. en werkt dit aan de lin ker kant met een tegenbeleg af. Aam de rechter kant wordt dan een stukje stof aangestikt, waarop de drukkers wor-' den gezet. De zakken van het broekje worden aam-' gestikt, vóór de zijnaden worden geslo ten. Eventueel kuninen er ook op het bloesje zakjes worden gestikt, waardoor de zakken in het broekje kurunen ver vallen. Middenvoor wordt aan de rech terkant van het broekje een stukje aan gezet voor de knopen- De linkerkant krijgt een tegen beleg voor de knoopsga ten. Aan de bovenkant van het broekje wordt een band gezet voor de knopem- De pijpjes worden aan de onderkant op de juiste lengte omgezoomd. Patronen van dit pakje zijn a f0.80 ver krijgbaar voor de leeftijd 2-4. 4-6 en 6-8 jaar bij het ..PatroTDenhuis''. Middenweg 200. Amsterdam Oost. Na ontvangst van, een postwissel, waarop vermeld: No. 4712, leeftijdwordt het patroon omgaand toegezonden. Van Weedestr. 23 - Tel. 2577 ACTIF—S.E.C. 24* Hoewel S.E.C. door het ontbreken van enkele gewonde spellers, met ,ee|n geheel gewijzigde voorhoede moest uitkomen, slaagde zij er toch in de beide winst punten uit Hilversum mede te brengqn. Vooral in de eerste helft domineerde S.E.C. over allle linies. De aanvallen van Actif waren te kort en te doorzichtig, waardoor de S.E.C.- achterhciede steeds met verre frappen haar voorhoede aan 't werk kon zetten. Reeds na een kwartier loste rechtsbin nen Post een hard schot, dat van de staander in 't veld terugsprong en daar na onberispelijk door de maar binnen gekomen linksbuiten Maassetn werd in geschoten. 01. S.E.C. behield het beste van het spel en na een half uur loste Post wederom een hard onverwacht schot, dat doel trof. 2. Nog voor het verstrijken van de eerste helft slaagde dezelfde speler er in uit een goed genomen hoekschop, hoog op springend, over de Actif-doelman heem, fraai in te koppen- 03. Met deze stand kwam ook de rust. De rust scheen de Hilversummers goed gedaan te hebben, want het was mu Actif, dat de toon aangaf. S-E.G.. dat zich met de 30 voorsprong waarschijn lijk al winnaar waande, speelde veel te lauw, waardoor de Hilversummers de ene aanval na de andere konden opbou wen. Toch wist de S.E.C.-achterhoede zich staande te houden, maar in de 25e minuut kreeg de midvoor van Actif, door een misverstand in de S.E.C.-verdedigimg, van dichtbij een vrije schietkans, die hij keurig benutte en daarmede de stand op 13 bracht. Actif behield ook na dit tegenpunt het initiatief en reeds enige minuien la ter verraste de midvoor der thuisclub de S.E.C. doelman weer met een effectvol' schot, 23. S.E.C., het gevaar eindelijk inziende, gooide er een schepje op en wist het spel naar de Actif-helft te verplaatsen en rieeds drie minuten later wist recht,s- binnein Post een voorzet van links in eens in te kogelen. 24. Hoewel de Hilversummers daarna de moed iets lieten zakken, wist S.E.C. daar van niet te profiteren en kwam met de stand 2—4 in heit voordeel van S.E.C. het einde van deze ontmoeting. De overige uitslagen van de S.E.C.-elf- tallen zijn als volgt: S.E.C. 2Hilversum 4 10. S.E.C. 3—A.W. 3 2—1. Zeist 4S.E.C. 4 4-2. B.D.C.—H.D.S. 6—2. Onder ideale weersomstandigheden en voor talrijke belangstellenden; vond Zon dagmiddag de competitiewedstrijd tus sen B.D.C. en H.D.S. uit Leersum plaats. B.D.C. wist deze ontmoeting met de overtuigende cijfers 62 te winnen. Het begin was geheel voor H.D.S., dat met gced samenspel steeds tot diep in de verdediging van B.D.C. doordrcing. Na feen minuut of tien wist B.D.C. zich echter los te werken en kregen we enige snelle aanvallen op het H.D.S.-doel te zien en reeds na de 15e minuut wist de B.D.C.-mïdvoor een hard schot in te zen den. 10. Door dit succes aangemoedigd behield B.D.C. het initiatief en reeds vijf minuten later, bij een verwarde aanval op het doel der gasten, plaatste een de,r H.D.S.- achterspielers de bal effectvol in eigen doel. 2—0. Door deze tegenslag ging de verdedi ging der gasten onzekerder spelen, waar door B.D.C. de*ene aanval na de andere op het H.D.S.-doel kon ondernemen. Bij een hiervan snelde de B.D.C.-llinksbui- ten m'et de bal naar bi|nnen en besloot zijn ren met een fraai schot, dat langs de verkeerd opgestelde doelman in d|e touwen belandde. 30. Nog voor de rust wist die B.D.C.-midvoor nog een goede voorzet van rechts fraai in te kogelen, waardoor de rust met een veilige 40 voorsprong voor B.D.C. in ging. Daar rechtsbuiten v. d. Berg wegens 'n blessure moest worden vervangen, kwam B.D.C. met een enigszins gewijzigde voor- hoedie in de tweede helft in het vel'd. Er waren pas vijf minuten in deze twee de helft gespeeld, toen B.D.C. een vrije trap kreeg te nemen. De bal werd hard tegen de bovenlat geschoten en stuit e terug naar de geheel vrijstaande B.D.C.- midvoor, die direct keihard inschoot en de voorsprong tot 5—0 vergrootte. Uit een hoekschop wisten de Leersum- mers eindelijk een fraai tegendoelpunt fce scoren, 51. Het blieef daarna een strijd met wisse- de kansen, tot in de 35e minuut de doelman der gasten een schot van de B.D.C. linksbuiten liet glippen en de midvoor handig van deze fout wist te profiteren door de wegspringende bal in het H.D.S.-doel te plaatsen. 6—1. Even later veroorzaakte een dqr B.D.C. achterspelers wegens hands ee,n straf schop, welke door H.D.S. in een doelpunt werd omgezet. 6—2. In deze stand kwam geen verandering meer ön B.D.C. had een verdiende, maar wel enigszims geflatteer de overwinning behaald. Even voor het einde van de wedstrijd raakte, door een tegelijk inlopen op de bal, de doelman der gasten gewond, waardoor enige tijd moest worden ge staakt. Van Weedestraat 29 - Soestdijk TENTOONSTELLING BAS VAN DER SMIT. Zaterdagmiddag 11 Octobor was in de vriendelijke bosachtige omgeving van ",t Plankenhuys'* weer een vrij groot aantal belangstellenden aanwezig om getuige te zijn van de opiening der tentoonstelling van schilderwerken van de jo,nige Rotter damse schilder Bas van der Smit. De opening had plaats door onze Burge meester, de edelachtbare Heer S. P. Biem- tinck. Onder de vele aanwezigen merkfen wij, behalve het gemeenteraadslid Mevr. Bungener, verschillende bek einde kunst schilders op. De Burgemeester begon zijn openings woord met zijn verheugenis uit te druk ken, dat het zo langzamerhand gewoonte begon fce worden om in Soest tentoon- stellingein van schilderwerken te houden en dat daaruit een traditie groeiende was om meerdere kunstenaars uit overige ge meenten hierheetn te nodigen. Op deze wijze wordt het de bewoners van Soest mogelijk gemaakt kennis te maken miet 't werk uit andere schilders kringen en kunnen zij zodoende andere? contacten maken eau op de hoogte komen van andere geestelijke miljeux. Deze keier was het d,e kennismaking met een schil der uit de wereldstad Rotterdam. De heer Van der Smit, die zijn onder werpen deels heeft gekozen in Rotterdam1 en deels in Frankrijk, volgt de traditie van velie artisten, om zijn blik te verrui men buitein onze grenzen. Tijdens de te- naissancq trachtten bijna alle goede Ne derlandse kunstschilders naar Italië te trekken, om zich daar aan de" toenmalige bron te laven. Van der Smit ging naar Frankrijk. Blijkens zijn werk heeft hij dit land ge waardeerd en geproefd en hij heeft hier van getuigenis afgelegd in eerlijke en met veel studie gegroeide werken, welke een verruimende en verrijkende invloed moeten hebben op zijn toeschouwers. Soest mag het zeker op prijs sitellen met dit werk kennis te kuninien makejn zpnder daarvoor een reis naar Rotterdam be hoeven te maken. Bij de opiening van een tentoonstelling komt altijd het moment, waarin men hoopt, dat men nu mag gaan zien. Het op de juiste wijze ophouden van dit moment is goed dienstig om de nieuwsgierigheid en het ongeduld te prikkelen, beweerde de Burgemeester met e,en knipoogje. Dit moment was thans gekomen en daar om besloot hij met de hoop uit te spre ken, dat Van der Smit die belangstelling van onze ingezetenen zal mogen ender vinden, waarop hij zeer zeker recht heeft. En hiermede opende hij met de grote sleutel 'de deur van ,.'t Plankenhuys" en daarmede de tentoonstelling, die aan wezigen uitnodigende hem te volgen;. Het zaaltje zag er weer zeer gezellig Voor het tijdvak van 12 tot en met 25 October a.s. zijn de navolgende bomnQa aangewezen. Bonkaarten KA, KB, KC 711 Serie P. P-01 Brood 800 gram brood. P-01 Boter 125 gram boter. P-02 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet. P-03 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet. P-01 Vlees 100 gram vlees. P02 Vlees 400 gram vlees. P-01 Nrelk 3V2 liter melk. P-03 Melk 6 leter melk. P-05 Melk 6\-2 liter melk. P-01 Diversen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. P-02 Diversen l ei. P-03 Diversen 125 gram koffie. P-04 Diversen ,50 gram thee. P-03 Reserve 1600 gram brood. P-06 Reserve 800 gram brood. Bonkaarten KD, KE 711 Serie P. P-ll Brood 800 gram brood. P-ll Boter 250 gram boter. P-12 boter 125 gram margarine of 100 gram vet. P-ll, P-12 Vlees 100 gram vlees. P-13, P-15 melk 10 liter melk. P-ll Diversen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. P-12 Diversen 1 ei. P-13 Reserve 800 gram brood. Bonkaarten MA, MB. MC, MD, ME, MF, MG, MH 711 (bijzondere ar beid, a.s. moeders en zieken. Serie P. P-21 Brood 800 gram brood. P-21 Boter 250 gram boter. P-22 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet. P-21 Melk 5 lliter melk. P-21 Vlees 300 gram vlees. P-22 Vlees 100 gram vlees. P-21 Kaas 200 gram kaas of 125 gr. korstloze kaas. P-21 Eieren 5 eieren. en smaakvol uit en dat het werk wel zeer in de smaak viel, bleek wel daaruit dat binnen het eerste kwartier releds Ifwe# werken werden verkocht. De schilder wensen wij toe, dat het in de volgende weken zo door zal gaan. Een afzonderlij ke kunstbeschouwing van het werk wordt in een volgend nummer opgenomen. NIEUWE AANWINSTEN DER R.K. OPENBARE LEESBIBLIOTHEEK. Romans: L. Adams, Symphonie jn 't donker. R. Aerde, Stem in de woestijn. Arkel, Vrouwenarts. T. van Arnhem, 't Geluk ligt Ln ons hart I. Boudier Bakkér, De klop op de deur. P. Buck, De strijdbare dienaar. J. Buchholtz, De komedie komt J. Buchholtz, Suzanne. P. Purcelll, Stille waters. L. Spring, De sabel van Peterloo. P. Wodehouse, De verlegen vrijgezel. Studie: H. Agterop, Wel en wee in het huwelijk. R. Chamet, De toekomst van de we tenschap. W. Churchill, Mijn jonge jaren- J. Cottaar, Het sportboek voor de jeugd. R. F ield, AU this and heaven too. K. Hana, Van dier en plant water en land. Hans, De stad aan de Maas. E. Hoornik, Geboorte. Kat, Stijl en vormen in het Gregoriaanse Ledden Hulsebosch, Veertig jaren speur- derswierk. P. Ritter, Henri de Greeve. G. Zalsman, Kare! Lotsy. Jeugd: Aardweg, Toet's eerste vliegreis. Bouws, Roeromme. P. Broos, Vacantie in klapperdorp. L. Jurgens, Loiekia onder de mensen. R £.amers> Lodewijk de Rattenvanger. \t j Üer» Van drie stoute kippetjes. Nanda, Wat in eiein week gebeurde. A. Servaes, Fiep's wonderpan. H. Wilde, Pukkie» de kleinste man vaiq de wereld. 1 LANGE MOUW 80 - 85 - 90 c.M. v. Weedestraat 44 naast de Apotheek HERBILLON knippatronen voorradig. Aan het eindi van de gang was een 2ware deur. Het meisje klopte driemaal. Da delijk antwoordde een zware stem en het meisje vroeg iets. Maar Rob ver stond hun taal niet. De deur ging ge ruisloos open en ze traden een groot vertrek binnen. In een hóek zat een waardige grijsaard. Toen ze nader kwa men hiield hij op met schrijven en keek Rob met zijn strenge ogen ernstig aan. Ondertussen beraadslaagden Robs vrien den buiten de tempel. I ,.Rob is door de wilden gevangen ge nomen,'' zei ouwe Daan, „hij is zo on voorzichtig geweest, om die tempel bin nen te gaan en ze houden hem nu ver borgen.'' Gezamenlijk overlegden de vrienden, wat zc moesten doen, maar de wilden iw de tempel begonnen gevaarlijk te wor den. Plots vloog ieen zwerm pijlen op hejnc af, nog juist op tijd lieten ze zich lang uit op de grond vallen. De pijlen suis den over heni heen ejn deden geen kwaad. WIELERSPORT. Tijdens de clubkampioenschappen van de G.W.V. ,.De Adelaar'', welke Zondag te Hilversum werden verreden, behaalde onze plaatsgenoot E. Grift, op fraaie wij ze in de A-klasse de lange afstaindstitel. Bij de junioren werd Oinze plaatsgenoot K. Verschoor derde. Daags te voren behaalde E. Grift te Voorburg in de 100 K.M. amateur-wed strijd de 7e prijs en een premie. NATIONALE HERFST-WANDELTOCHTEN. Mede door het schitterende najaarsweer zijn de door de Soester Wandelsportver- einiging „De Eemkainiters'' j.1. Zaterdag en Zondag georganiseerde herfst-wanidél- 'toenten uitstekend geslaagd. Hoewel dit de eerste kejer was, dat diezd nog jonge vereniging wandeltochten or ganiseerde, was alles tot in de puntjes verzorgd len alle wandelaars hadden niets dan lof voor de uitstekende organisatie. De deelname pvertrof dan ook alle ver wachtingen. Een dertigtal verenigingen met ruim 700 wandelaars hebben deze beide dagen genoten van een prachtig parcours met prachtige wandelwegen en een rijke afwisseling aan Soester natuur schoon. De jury kende de volgende prijzen toe: Jeugdverenigigen: le prijs: W.W.V. te Utrecht, (grote verzilverde medaille). 2e prijs: ,,De Keientrekkers'' te Amersfoort, (verzilverde medaille). 3e prijs: S.O.S. tg Amersfoort, (medaille). 4e prijs: „Steeds Voorwaarts'', te Velp, (medaille). 5e pr.: Trekvogels'' te Amersfoort, (medaille). Burgerverenigingen: le prijs: W.W.V. te Utrecht, (verzilverde beker). 2e prijs: W.I.K., Laren (medaille gemeente Soest). 3e prijs: ..Steeds Voorwaarts'' te Velp, (verzilverde medaille). 4e prijs: ,.Dudok de Wit'" te Baarn, (verzilverde medaille,). 5e prijs: ,.De Keïentrekkers'' te Amers foort, (medaille gemeente Soest). Militaire ten Semi-militaire ver.: le prijs: Soester Politie Sport Vereniging. De heer Peters, voorzitter van de jury, reikte de prijzen met enige toepasselijke woorden uit, terwijl de voorzitter van •,.De Hemkanters'' alle deelnemers dank bracht voor de medewerking en de voor beeldige wijze, waarop deze dagetn de propaganda voc.r de wandelsport is ge maakt. Ook de voorzitter van de Stichfcs Gooïse Wandel Bond gaf Zondag door zijn aan wezigheid van zijn belangstelling blijk. AANRIJDING. Een wïelrijdster, die Vrijdagavond op de Nieuweweg de rijweg overstak zonder dit aan te geven, werd aangereden door een motorrijder. Zij bekwam hierbij ver wondingen in het gelaat, terwijl zij klaag de over pijn) in de rug. De geneesheer, die haar ter plaatse be handelde, achtte overbrenging naar het ziekenhuis ,.De Lichtenberg'' noodzake lijk. MAXIMUM SNELHEID. Wederom werden zes automobilisten be keurd. ENGELSE PADVINDERSLEIDERS OP HET PALEIS. Op uitnodiging van het Prinselijk Paaj" hebbfen de drie Engelse pad vind e/rslei- ders, die chief-scout van Engeland, loid Rowallan, de commissaris voor het bui tenland, mr. Bincham en de zoon van de oprichter der padvindersbeweging, lord Peter Baden Powell', vergezeld van gene raal H. F. M. van Voorst tot Voorst, hoofdcommissaris der R.K- Verkenners en de heer Roest van Limburg, hoofd commissaris van de Niederl. Padvinders Vereniging, zich Zondagmorgen naai he paleis Soestdijk begeven. Het gezelschap gebruikte er in de huiselijke kring van het Prinselijk Paar met de drie oudste prinsesjes de lunch en verliet het paleis ruim een uur nadien. TER AARDE BESTELLING C. A. VAN DE BOLT. Maandagmiddag werd op de begraaf- plaats van de Ned. Herv. Gemeente aan de Veldweg een der slachtoffers van de ontploffingsramp iini de Soerense bostsen bij Apeldoorn, de sergeant-majoor van de Mïjnien Opruim Dienst, C. A. v. d. Bolt, met militaire eer ter aarde besteld. Nadat de kist, die gedekt was met de vaderlandse driekleur en een schat van bloemien door manschappen van de M.O.D. ten gravie was gedragen en de mi litaire eerbewijzen waren gebracht, parn de commandant van de M.O.D. net woord. Spr. schetste de overledene als een goed militair, die enige maanden ge- lecWi in verband met zijn kennis, zijn voorzichtigheid en zijn rustig optreden was bevorderd tot sergeant-majoor. Namens de onderofficieren van t voor malige 5e Regiment Veld-Artillerie sprak de hieor Bolle. Wij hébben, aldus spr., in v. d. Bolt een grote vriend verloren, die bij zijn collega's goed stond aange schreven. Wij zullen hem nooit vergeten. Tot slot sprak de legerpredikant, die e op wees, dat alles Gods wil. is. Een familielid bedankte namens de fa milie voor de betoonde eer en bela,ng stelling. Zeer onder de indruk verlietein de talrij ke belangstellenden de dodenakker. HET GESTOLEN DAMESHORLOGE. De 23-jarigie machine-monteur K. v. E te Soesterberg was Maandag gedagvaari voor de Utrechtse Politierechter te ver schijnen wegens verduistering van een damespolshorloge ten nadele van J. H te Soesterberg. Verdachte was niet ver schenen, hetgeen de Politierechter nie belette hem (bij verstek) tot e|en maan< gevangenisstraf te veroordelen. HET GRENSCONFLICT. Onlangs maaktein wij melding van eei geschil tussen een van diefstal verdach te grondarbeïder en eeni Soester politie man over dej juiste plaats, waar een par tij stenen door eerstgenoemde weder rechtelijk zou zijn weggevoerd. De grond werker, zekere G. v. A. alhier, verklaar de, dat de stenen op een dqel van he vliegveld Soesterberg lagen opgestapeld behorende tot de gemeente Amersfoort de politieman daarentegen zei, dat he bewuste terrein onder de gemeente Soes ressorteerde. Een nader onderzoek heeft uitgewezen dat de bewuste plaats ressorteerde onde Amersfoort. Ten slotte kon echiter, he cardinale punt» of de stenen al dan nie gestolen waren, niet tót oplossing ge bracht worden» want men heeft de iden titejt van de door v. A. weggevoerde ste nen iniet zeker kunnen "vaststellen, v. A beweerde, dat ze aan zijn broer bahoor den, die een partij stenen van het vlieg veld had gekocht. Daar liggen zoveel ste nen leiru wie zal nu precies uitmaken van wie de exemplaren behoorden, die mei op het erf van de broer van v. A. 'ge vonden heeft. De Officier van Justitie kon het niet ei de Politierechter evenmin en aldus werc v. A. in de Maandag gehouden rechts zitting bij gebrek aan bewijs vrijgespro ken van de hem ten laste gelegde dief stal. 1 DE HUWELIJKSUITZET. Een 27-jarig keukenmeisje, dat op trou wen stond, zekere J. de R„ maar schijnr baar niet gemakkelijk er in kon slager haar uitzet bij elkaar te krijgen, nam ir de maanden Februari-September van dii jaar een vrij groot aantal voorwerper weg ten nadele van de familie P- ter B. alhier, waar ze in dienstbetrekkins was. Het waren dingen van de meest uiteen lopende aard als: badpak, een badmuts een paar strandschoenen, twee boeken een hoeveelheid toxtielgoedéren, een bad- mat, een paar zilveren manchetknoper enz. Geen wonder dan ook, dat de Utr Politierechter, voor wie de inmiddels ge huwde vrouw zich Maandag j.1. moesf verantwoorden, haar vroeg wat dit bond allerlei nu eigenlijk met een huwelijks uitzet te maken heefit. Verdachte moest daarop het antwoord schuldig blijven; ze zei alleen veel spijt van het gebeurde te hebban en voortaan beter te zullen oppassen. De Officier van Justitie vond het ge beurde alles behalve fraai en eiste tegen verdachte twee weken gevangenisstraf. De Politierechter", die de wittebroodswe ken blijkbaar niet wilde verstoren, be sloot het nog eens met haar te proberen en veroordeelde haar daarom tot een maand voorwaardelijke gevangeiniisstrai met een proeftijd van drie jaar en eien geldboete van f 25.subs. 10 dagen hechtenis. Wat er gebeurde? dat de Sovjet Unie de wereld een verrassing bood, zo, dat Ameri ka, Engeland en Frankrijk er beduusd vai werden. Je zou kunnen zeggen, als het nie' zo'n ernstige achtergrond had. dat de Sov jet de wereld bij de neus had gehad, al: de wereld althans dat menselijk uitsteekse bezit. Doch hoe het zij de wereld stond verbaasd want Maandag werd zij opgeschrikt vai verblijd zijn kon geen sprake zijn me de mededeling: dat de Komintern herborei was. De Komintern, dat was de Communis tische Internationale, waarin de communis tische partijen van alle landen verenigt waren, was in 1943, toen Rusland tot d< geallieerden toetrad, door de Sovjet ont bonden. Toén moest de Sovjet de schiji geven, dat zij het roerend met Engelant en Amerika eens was; dat zij haar revolu tionnaire bedoelingen had prijs gegeven hoewel kenners van het menselijk hart zei den: de vos verliest wel zijn haren, maa niet z'n streken. De waarheid van da woord is weer gebleken. Had de Sovje toén, in 1943, om de wille van het eigei bestaan en de Engels-Amerikaanse bondge noten aan wie het in 1941, toen Duits land Rusland aanviel, zijn behoud had t danken het communisme losgelaten, e: Duitsland als staatsvijand no. 1 beschouwc thans zijn de bordjes verhangenthans zie de Sovjet in Amerika staatsvijand no. 1 e in Engeland no. 2. Nu is het masker af ge worpen en de volken in de Ver. Naties e de Veiligheidsraad weten nu, onomwonder hoe het Russische gelaat is. De Kominter of de Communistische Internationale wa: mèt de Russische reisbureaux in Europi

Soester Courant | 1947 | | pagina 2